PUROL GEMENGD NIEUWS. Ruwe en Schrale huid Handen en Gelaat HIT HF PUMSTPFFK. UIT nwSTEFKFM. Reeds eenigen tijd had de po litie in Den Haag het vermoeden, dat daar een stelselmatige overtreding van de Opiumwet plaats had en wel door wonder, dokter" V-, die zitting houdt iaa het per ceel Nobelstraat la. De rechercheur», spe ciaal belast met do contróle op de naleving van de Opiumwet, hielden in 't bijzondo het oog op de gedragingen van dezen won derdokter. Thans achtte de politio Wt oqgcnblik gekomen, in te grijpen. Een in specteur van de centrale recheiohe gixig, vergezeld van eenige rechercheurs, naar het genoemde perceel in de Nobelstraat en nam de daar aanwezige chemicaliën in beslag. Hij vond 100 gram cocaïne en 40 ampillen morphine. Tegen den wonderdok ter is proces-verbaal opgemaakt wegens het in strijd met de Opiumwet ten verkoop voorhanden hebben van genoemde chemi caliën. Voorts ie aangehouden een 28-jari ge zeeman, P. K. genaamd, wonende aan den Zuid-Oost-Buitensingel. Deze man wordt verdacht van*hct smokkelen van co caïne. Toen dc in-beslag-neming en arres tatie geschiedden, verzette een buurman van den wonderdokter, de 28-jarige koop man S Tzich hiertegen Hij werd des wege gearresteerd, en tegen hem is proces verbaal opgemaakt terzake van belemme ring. Gisteren zijn weer 2-2 stoom- treilcrs van LJmuiden naar zee vertrok ken, zoodat in drie dagen 88 stoomtrei- lera ter nsscherij zijn uitgevaren. Het grootste deel van de stoomvisschersvloot is nu weer op zee. Een firma, die in de Bmollc- mannstraat te Rotterdam een mclkfabric* heeft, had den laatsten tijd bemerkt, dat vrij grootc hoeveelheden melk spoorloos verdwenen. Aangezien per dag tuaschm de 25.000 en 40.000 liter melk verwerkt wordt, was de diefstal niet dadelijk aan het licht gekomen. De politie werd met een en ander op de hoogte gebracht. De 20-jarige ohauffeur, die dagelijks verschil lende partijen melk moet vervoeren, werd gevolgd en aldra kwam de recherche tot de ontdekking, dat hij de schuldige was. j^ls deze chauffeur een vrachtauto mot melkbussen moest wegbrengen, loste hjj niet alle melk, maar hield enkele bussen op zijn wagen. Voor, de volle bussen, die hij loste, zette hij dan ledóge op de auto. De achtergehouden melk bracht de chauf feur, daarbij geholpen door een slager naar een melkboer in de Willigenstraat. Daar werd de gestolen melk opgekocht tegen 10 a li cents per liter. Toen de politio den chauffeur snapte, had h\j op zijn wagen ft bussen, elk van 40 liter. De chauffeur en zijn helper, alsmede de melkboer, werden in bewaring gesteld. Bij het verboor kwam uit, dat zij dezen melkddefstal al weken achtereen pleegden, en dat zij reeds dui zenden guldens gestolen hadden Het geld verdeelden zij onder elkander. Nog meer koopere van de gestolen melk zullen gear resteerd worden. Bijde Rotterdamsch© Droog, dokmaatschappij is wegens een geschil over bet loontarief een staking uitgebroken on der de klinkers. De Alg. Ned. Metaalbe- werkersbond heeft de leiding van de staking op zich genomen. Het gemeentelijk waterleiding bedrijf te Halfweg vermoedde, dat zich in het buizennet een lek beivond, daar het wa terverbruik ver boven het normale was. In verhand echter met de camp?gne aan de suikerfabriek was het niet mogrijjk ter- .i stond het lek te lokaliseeren. Alle uitwen- I dig9 controle leverde geen resultaat op. Onmiddellijk na beëindiging van de cam- j pagne werd bij een nacht:lgke contróle het lek ontdekt. Door den invloed der eleo- trische vagebondeerende 6troom?n, veroor zaakt door de aarde-geleider der Electr. Sj-oorweg Mrj. (rails) was een leidingbuie over vrij groote lengte geheel verteerd. Doordat deze buis zich in de onm ddellgke nabijheid van de Haarlemmervaart bevindt, vend het water onder den waterspiegel een gemakkelijken uitweg nair die vaart, zoo dat bij uitwendige contróle het lek niet kon worden ontdekt. Het waterverlies bedraagt meer dan 10.000 kub. M. In de streek Kennemerland beeft deze week een bollenkweeker twoe bedjes met tulpenbollen voor een som van 124.000 verkocht. in de winterkool aan den Lan- gend\jk treedt op vele plaatsen rotstrnik op; een ziekte, ten gevolge waarvan zij niet bewaard kan blijven. Aan de Coöp. Eierenvoiling te Volendam werden over het afgeloo^en jaar ruim 8.000.000 eendeneieren gereild. Het echtpaar Moeskops, te Medetxblik, viert 1 Febr. as. zijn goud«;n bruiloft. Voor bet (R.-K.) echtpaar zal het een zeldzame herdenking zijnimmers, de kerkelijke intentie zal plaats hebben door twee zijner zonen. Het zangkoor zal dien dag alleen bestaan uit zeven zonen en een ichoonzoon van het gouden paar, die een uitstekend dubbel-quartet vormen, terwijl een tweede schoonzoon het koor zal leiden. De directie van de Neder Jandsche Spoorwegen meldt Op 22 December j.l. werd eon tweewie lig voertuig op een onafgesloteo overweg nabij Zwolle in de lijn van Zwolle naar Meppel aangereden doir een trein, komen de van Meppel, hoewel het uitzicht ter plaatse van den weg op den spoorweg zeer goed is. Dit ongeluk was echter alleen te wijten aan den bouw van de kap op wagentje, een zoogenaamde tilbury, welke *oo groot was, dat de bestuurder van het voertuig, ook wanneer hjj ach geheel naar voren boog, slechts zeer weinig schuin naar voren en in het geheel met zijdelings kon uitzien. De kap was niet van een ruitje voor uitzicht op zijde voorzien. Aangezien het gebleken is, dat op het platteland vele van die wagentjes met vèr vooruitstekende, terzijde niet van ruitjes voorziene kappen in gebruik zijn, moge de aandacht gevestigd worden on het gevaar aan het gebruik van zulke wagentjes ver bonden, :.iet alleen bij onbewaakte spoor wegovergangen, doch tevens bij kruisingen met tramwegen in den openbaren weg en bij scherpe hoeken in wegen en straten, in het bijzonder daar waar het snelverkeer zich beweegt. Waar onbewaakte spoorweg overgangen zijn, is het inderdaad lichtzin nig en "roekeloos te noemen om van zulke wagentjee en in het algemeen van voer tuigen, waarbij do voerman niet flink te» zijde kan uitzien, gebruik te maken. Te Rel Jendoorn was door de politie aangehouden en voorloopig in be waring gesteld H., uit Amsterdam, 33 jaren, die bft de politie zeer ongunstig bekend staat en bljjkens het Algem en Politieblad nog straf moest ondergas. Toen des mor gens do gemeenteveldwachter, in den toren kwam, waarin de cellen zich bevinden, bleek dnt de vogel gevlogen was. H. had een plank uit den vloer weten open te werken en als een mol een gat gegraven onder den vloer door, tot buiten de oei. Hjj kwam aldus in den toren weer aan de oppervlakte en is toen door de kerk gevlucht. Naar de,,Geld. Bode" meldt heeft men bij de boringen te Meddo (gem. Winterswijk) niets anders gevonden dan leem. De boortoren wordt daarom weer af gebroken. Voor de betrekking van dood graver te Appingedam zijn 123 sollicitan ten. Uit de kazerne, Sergeant: „Wat is je hoofd?" Recruut: „Een knobbelvormig uitsteek sel, dat dient tot het dragen van de kepi." RECLAME. en Vrijdags. De motorboot ziet er keurig uit en is naar de eischen des tijds ge bouwd op de scheepswerf van de fa. GebTs. Boot, te Woubru&ge. Leimui den. Deze week zijn de twee leden van het gezin van R. alhier, dat in zeer vervuilden toestand verkeerde, gerei nigd. De man i9 overgebracht naar een ge slicht te Haarlem, terwijl de vrouw tijdelijk in het oudeliedenhuis. te Roëlofarendsveen is ondergebracht. Rijelzaterwoude. Op 9, 10 en 11 Febr. aA-. zal in het café „De Boer" een bazaar gehouden wordeh, daarvan de baten aan de plaatselijke veroeniging „Ziekenhuisver- pleging" zullen kómen. RECLAME. Voor van gebruik ik altijd 2856 Alphen. Gistermiddag 9tak het 4-jarig dochtertje van B. in den Hoorn den weg over, juist toen een auto passeerde. Het meivke geraakte onder den auto, doch be- kwam, dank zij het onmiddellijk remmen door den chauffeur, slechts eenige lichte ver wondingen. Toen de landbouwer v. d. W. alhier met zijn, mpt een paard bespannen drie- wieligen wagen vrij hard om den hoek van d? Hofzichtstraat reed, was het gevolg dat de wagen kantelde. Eenigen tijd later werd het dier schichtig: de wagen begon te slin geren. reed tegen een broodwagen en ver volgens tegon een fiets, die in elkaar werd gedrukt, terwijl ten langen leste 's namid dags het paard er de brui van kreeg en op hol sloeg. Zijn bestuurder viel van het hob belende voertuig, doch bekwam slechts eenige lichte kwetsuren. Gisteravond gaf de heer A. Vrolijk een simultaan séance voor 9 leden der R -K. damvereeniging „Amicitia", alhier. De uit slag was, dat genoemde heer 8 partijen won en er 1 verloor tegen den heer N. van Leeuwen. De heor L. E. 8mitde, candidaat te Utrecht, heeft bedankt voor het beroep naar de Gcref. Kerk in het dorpsdeol Aarlan- derveen. Boskoop. De ,,Sts. Crfc." bevat de sta tuten van de „lm- en Export Klompenhan- del" gevestigd alhier. Leiderdorp. Onder voorzitterschap van den heer H. D. van Osnabrugge hield de Ghr. muziekvereniging „Devote" haar jaar vergadering. Na het zingen van Psalm 68 vers 10 ging deze voor in gebed, waarna hij de bijeenkomst met' een woord van wel kom tot de leden opende. Hierna werden de notulen door den secretaris gelezen en on der dank goedgekeurd. Verder bracht de penningmeester verslag uit van het rinan- cieel beheer, waaruit bleek, dat, na het aflossen van 10 obligation a f 10, het kas saldo f 3.61 bedroeg. De bestuursleden, de heeren B. H. van den Bosch, 2de voorzD. van Tol, 2de penningm en A. Mol. 2de secr. werden met groote meerderheid herkozen. De beide eersten namen hun benoeming weer aan, de 2de secrataris gaf te kennen, dat hij niet meer in aanmerking wenschte t? komen. Besloten werd deze vacature in een volgende vergadering te vervullen Na eenige bespreking werd besloten in het vervolg tweemaal per jaar gelegenheid te geven tot toetreding van werkende leden en de uitvoering te doen plaats hebben op 6 Februari e.k. Ten slotte werd nog met al- gemeene stemmen het besluit genomen, dal van de obligatiën, door de werkende leden genomen, dit jaar geen rente zal w.orden uitgekeerd. Nadat de voorzitter zijn dank had betuigd voor de gezellige en prettige bijeen komst, sloot de heer Van den Bosch deze met dankgebed. Door den heer G. v. d. Zwan en Co. ia een nieuwe 14 P.K. motorboot in de vaart gebracht. Driemaal per week wordt een dienét onderhouden van uit Leiden naar Gouda, n.l. Maan dage, Woensdags Aambeien zijn een bij vrouwen zeer vaak voorkomende kwaal, die ondraaglijke om gemakken met zich brengt. Foster's Zalf geeft baat vanaf de eerste toepassing In derdaad een probaat geneesmiddel. Per doo9 f 1.75; per tube f 1.28^9 Haarlemmermeer. Door een duizeling overvallen en de duisternis misleid, geraak te de te Zwanenburg wonende arbeider J nabij Halfweg per rijwiel in de Ringvaart. Toen de man'door voorbijgangers uit 't wa ter werd gehaald, bleek hij reeds in bewus- teloozen toestand te verkeeren. Geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Het bewustzijn keerde gelukkig spoedig terug. Z'n toestand is redelijk. Dinsdag hadde arbeider L. op een boerderij aah den Huigsloterdijk te Abbe J nes in de Haarlemmermeer het ongeluk uit een %raanberg te vallen. Hij kwam zooda- nig met het hoofd op den grond terecht, dat hij ernstig werd verbond en onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. Ter gelegenheid van de viering van het 10-jarig bestaan van de gymnastiekver eeniging „Lijnden", had in 't gymnastiek lokaal van de openbare lagere school aan den Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg al. bier een goedgeslaagde gymnastiekuitvoe- ring plaats. De uitnemende wijze waarop de verschillende nummers van bet programma werden, uitgevoerd, gaf blijk van flinke oefening en veel wilskracht. Deze in bloei toenemende vereeniging belooft dan ook „iets goeds" te w^pden in de toekomst. Dinsdagnacht ls in de Haarlemmer meer ingebroken in een schuur bij den ar beider K. aan den Aalsmeerderdijk. De dief of dieven wisten zich onopgemerkt meester te maken van tweë nog zoo goed als nieuwe rijwielen. De politie stelt een onderzoek im Van wege de afdeeling Haarlemmer meer van de N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" werd Woebsdagavond in hotel de Beurs te Hoofddorp een bijeenkomst gehou den, waarin als spreker optrad ds. Doyer, inspecteur van de Volksgezondheid in deze provincie, met het onderwerp: „Malaria en hare bestrijding" De zaal was flink bezet. De inderdaad boeiende en interessante le- j zing werd nog verduidelijkt met de kort ge leden, vervaardigde malariafilm, die inder daad belangrijke dingen te zien gaf. Met groote belangstelling werd gadegesla gen het bloed dat met z'n talrijke rood witte lichaampjes door 't lichaam 6troomt. Ook de eieren van de malariamug en die van de steekmug, het uitkomen der larfjes, de voed- selopname der volwassen larven enz. De beelden lieten aan duidelijkheid niets te wenschen over en werden zoodanig vergroot dat een en ander goed was te volgen. De hoogst leerzame eq belangrijke rede van Dr. Doycr werd op hoogen prijs gesteld en maakte de samenkomst tot een genotvollen en nuttigen avond. Hillegom. Het kruisverbond heeft een vrij goed bezochte ledenvergadering ge houden in de voormalige R.-K. Pastorie waar de heer Feddcma een inleiding hield over de jeugdorganisatie en betoogde dat d^ drankbestrijding in de schóól gepropa- gandeerd moet worden. Op voorstel van den G. A., werd de heer Fedöema tot be stuurslid benoemd. Hij en de befcr Jac. van der \Veyden zullen .de oprichting van een jongensbond voorbereiden. De bijzondere vrijwillige Landstorm hield met de leden, dames en! genoQdigden een feestvergadering* die door obgeveer 200 personen was bezocht. Luitenhnt van Pelt uit Schiedam hield een humoristisch getin te rede, over het doel der vereeniging. Een strijkje onder leding van den heer S. P. Vis ser bood muziek to genieten, verder waren er voordrachten. De dames kregen verver- schingen en de heeren sigaren. Do voorzit ter de heer J. van Roode bedankte voor de gewaardeerde medewerking. Bij de tweede opvoering die „Thalia" van Gebroken Levens gaf, isl er weer zeer goed gespeeld, maar de zaal yah hotel Sis terman wae slecht bezet, wat jammer is voor de moeite, die de leden van de ver eeniging zich hebben gegeven. Een uitvoe ring waar donateurs geen vrij entree heb ben, zoóals in dit geval, welke dus alleen aangewezen is op kaarten verkoop, schijnt veel risico op te leveren. Katwijk. Bij de rondvraag na afloop der agenda van den gemeenteraad vroepde heer Van Duyn of pe bouwvereeniging wel goed werkt, ten opzichte van het toekennen van woningen aan gegadigden en tevens of B. en W. daarin geen zeggingschap hebben? De voorzitter zetfe. dat de besturen der bouwvereenigingen zelfstandig zijn maar er hebben twee Jeden van den raad zitting in. Als zoodanig i9 er contact tusschen ge meentebestuur en bouwvereeniging. De heer Houwaart vroeg of B. en W. met hem dringend overtuigd zijn dat in de ge meente woningnood bestaat en of zij bereid zijn bij de bouwvereeniging stappen te doen om aan te dringen dat met bekwamen spoed woningplanncn worden gemaakt en uitgevoerd? De voorzitter antwoordde dat B. en W. ook overtuigd zijn dat verdere woningbouw noodig is en dat er bouwplannen gereed liggen, die weldra bii den Raad zullen worden ingediend. Ziekenverpleging. Toen omstreeks het einde van het jaar 1922 de mare door het dorp ging, dat er vanwege het ministerie een missive was verschenen meldende dat alle in het Acad. Ziekenhuis te Leiden te verplegen patiën ten voortaan een zekere som per dag moes ten betalen, sloeg menigen de schrik om het hart. Jaar in jaar uit was dit voor de meeste Kg.twijker9 gratis geschied en het was dan ook niet te verwonderen dat de tram dagelijks verschillende personen ver voerde die naar Leiden togen om of zich zelf of hun bloedverwanten (kinderen) in het Acad. Ziekenhuis te laten behandelen. Tot hen plotseling die schrikaanjagende mare in de ooren klonk. En dat men de be- teekenis van deze maatregel niet licht achtte, bewijst wel het feit dat enkele per sonen, meerendeels uit den arbeidenden stand, het initiatief namen om een vereeni ging op te richten die ten doel had: de kos ten voor verpleging van patiënten in een der Leidsche Ziekenhuizen, voor haar rekening te nemen. Deze vereeniging werd in openbare ver gadering opgericht en in de algemeene ver gadering van 5 Febr. 1923 werd het huis houdelijk reglement vastgesteld. Reeds spoedig bleek dal deze vereeniging in een dringende behoefte voorzag, want het ledental groeide met het uur. zoodat op 31 December 1924 bijna vijfduizend leden waren ingeschreven. Rekent men daarbij voor elk gezin 3 kinderen, dan komt men tot circa 8000 verplegingsgerechtigden. Houdt men dan verder in het oog dat al de administratieve en andere rompslomp, die heel veel is. geheel gratis wordt gedaan door de arbeiders-bestuursleden en dat de Commissie v. Toezicht, bestaande uit eenige notabele ingezetenen, er verbaasd van staat dat deze eenvoudige raenschen zulk een werkkracht en organisatievermogen bezit ten, dan willen wij ook gaarne onze hulde brengen voor zulk een prestatie en mede onze dankbaarheid voor het nuttige werk door hen gedaan in 't belang der mensch- heid uitspreken. Tot heden is alles als van een leien dakje geloopen al bleef het béstuur natuurlijk de wangunst en ongemotiveerde critièk niet Sespaard. Nu echter dreigt er e'en kink in en kabel te komen. Naar wij vernamen 1* er bij het bestuur een voorstel ingekomen, om op de algemeen* vergadering te behan delen. waarin het idee naar voren gebracht wordt om het Huishoudelijk Reglement op zeker artikel aldus te wijzigen, dat het ook mogelijk gemaakt wórdt dat patiënten niet in Leiden maar elders verpleegd, mede voor rekening van de vereeniging ..De Verple ging" worden behandeld. Het spreekt van zelf dat ze dan lid der vereeniging moe ten zijn Indien deze mogelijkheid geschapen werd. zouden de patiënten zoo deelden ons de tegenstanders der wijziging mede. allicht de nadeelige gevolgen direct er van ondervin den. doordat ze in inrichtingen zouden wor den opgenomen waar ze b.v den directen bijstand en hulp van eerste klasse doctoren en professoren zouden moeten missen en ten tweede, de meest moderne verplegings- artikelen zooals in de Leidsche Ziekenhui zen aanwezig zijn. moeten derven. Het zou dus in het oogenblikkelijke nadeel der patiënten (leden der vereeniging!) zelf zijn. Katwijk aan den Rijn. Gisteravond hield de A.-R. Kiesvereeniging haar verga dering in de consistoriekamer der Ger. Kerk Nadat de huishoudelijke zaken waren afge daan hield de heer R. Zuidema uit Leiden een lezing over het onderwerp ..Op vasten grondslag". De zaal was goed bezet en op de lezing volgde een aangename bespreking. Gisteravond vond vanwege de Christ. Jongel. Vereeniging de aangekondigde bios- coop-voorstelling plaats in het lokaal dier vereeniging aan de Voorstraat. De voorstel lingen werden gegeven door den bekenden heer de Visser uit Apeldoorn. Om 6 uur had een vertooning plaat9 voor kinderen met een speciaal program/na. De zaal was meer dan gevuld en de vertooningen vielen zeer in den 9maak. Er werd te zien gegeven iets uit den smokkeltijd der distributie, zoowel al9 visschersleed, waardoor ernst en humor werd afgewisseld. On* acht uur werden ver schillende films gegeven voor grooleren, o.a. het land waar de zending arbeidt; de twee weezen; tweeërlei vrienden Het was een leerzamen doch ook een genolvollen avond. Woensdag hield de afd. Katwijk a. d. Rijn van de R.-K. Volksbond haar jaarver gadering. Na opening door den voorzitter leest de secretaris dé notulen en vervolgens het jaarverslag. Volgt rekening en verant woording door den penningmeester: inkom sten f299.41, uitgaven f261.01, batig saldo f 38 -10. De stand der kas is f 193.80. Den penningmeester wordt dank gezegd. Als le- den der controle-comiflissie worden benoemd de heeren G. v. Wouw en M. Wijsman. Hierna brengen de verschillende commls- siën hun jaarverslag uit. Tot lid van het Vaandelcomité wordt benoemd dc heer C. Wijsman. In een ingekomen stuk van het Centraal Bestuur wordt een retraite aange boden van 27—30 Juni en van 28 Nov.— 1 Dec. a.s. Zich op te geven bij het bestuur. Het Centraal Bestuur biedt aan een cursus avond le geven op Maandag 23 Februari. Op dezen avond zal komen spreken pe heer Silvius. centraal-voorzitter. Van de wed. v. d. Boov is een dankbetui ging ingekomen voor verleende hulp. Bij eerste stemming worden daarna tot bestuurslid gekozen de heer C. v. d. Marei en J. v. Mil, beiden aftredend en A. B. Elfring Bij tweede stemming wordt nog ge kozen de heer L. Lange. Tot voorzitter wordt herkozen de heer C. v. d. Marei. 7 nieuwe leden worden geïnstalleerd. De voorzitter spreekt den wensch uit dat het ijverige le den zullen zijn. De heer Oudshoorn heeft bedankt als lid van het Plaatselijk Comité van Herw. Levenskracht. Gekozen wordt in diens plaats de heer M. Wijsman. De heer J. v. Mil brengt verslag uit van het school- I fond» en verzoekt dengenen die iets willen geven zich op te geven bij hem. De gee». lelijk adviseur geelt eenige inlichtingen over het schoolfonds Bij rondvraag komen ver schillende huishoudelijke aangelegenheden ter sprake. De voorzitter beantwoordt d« sprekers. Staande de vergadering geven eenige leden zich op voor de propaganda- club. Hierna sluiting der vergadering, waar na verloting van enkele prijzen, bestaande uit levensmiddelen. Katwijk aan Zee. Van dc trawlvis- scherij kwam Woensdag te IJmjjden aan de markt de logger KW 144 met 1 700 besom ming. —De Chr Werkliedenvcreeniging De Een dracht vergaderde in de Gemeentezaal. De voorzitter de heer G. Haasnoot opende op de gebruikelijke wijze. De secretaris deed daarna voorlezing van de notulen der vorige vergt dering, die na een kleine opmerking werden g( arresleerd. Vervolgens bracht hij zijn jaarverslag uit waaruit wij het een en ander aanstippen Hef vorig jaar had de vereeniging haar 40-jarig bestaan gevierd, waarvan de herinnering nog bij velen levendig is gebleven Op 31 De cember 1924 had de vereeniging 260 leden, waarvan één is overleden zuudat ze nu 259 leden telt. Daarvan zijn er 53 in aanmerking gekomen voor het ontvanren van ziekengeld gedurende 1138 dagen a f 1.17 per dag. Op 6 Oct. van het vorige jaar had mede reglementsherziening plaats en in het laatst van het jaar waren de ziekendagen gering. De penningmeester deed verslag yan zijn gehouden financieel beheer waaruit bleek dat op 1 Jan. 1924 een batig saldo in kas was van f 122 87. Over 1924 was ontvangen f 1678.63. Uitgaven ziekengeld, porto's, reis kosten administratie enz. f 1482.22. Op 31 Dec. 1924 sloot de kas met een saldo van f 192.40, een voordeeltje van circa f 70. De rekening werd nagezien en accoord bevon den. Vervolgens tot besluursber- en verkiezing overgaande, deelde de voorz. mede dat zijn leeftijd en gehoor hem noodzaakten den voorzittershamer neer te leggen. Een deel der vergadering kon deze zienswijze van den voorz. niet deelen en zeiden dal ze dan wel wat luider zouden spreken, voor welke op merking de voorz zich ontvankelijk ver klaarde. Dit nam echter niet weg dat de stemming uitmaakte dat de heer H Varkevisser, mede aftredende, we| direct herkozen werd, doch de voorz. kon geen meerderheid verkrijgen. In zijn plaats werd toen gekozen de heer D. v. Leeuwen, die echter de beslissing eenig® dagen aan zich hield. Vérvolgens 'moesten 4 nieuwe leden gede- ballotteerd worden wal zonder veel moeite met algemeene stemmen geschiedde. Art. 8 van het Huishoudelijk Reglement werd na eenige discussie aldus géwijzigd, dat het bestuur geen ziekengeld uitkéert. dan na ontvangeh ifiedisch attest Bij de rondvraag Werd nog evén opge merkt om brandstoffen voor de le'den in te koopen, wat dari allicht voordcel Zou af- il'.M werpen. Het bestuur en enkele1 leden meenden dat „De Eendracht" geen coöperatie is; en dit dus niet op haar weg lag Evenmin kon een voorstel tot reglementsherziening de goed keuring van het bestuur noch van de verga dering wegdragen. Op gebruikelijke wijze sloot de voorz. de vergadering met dankgebed. Gisteren waren alle garnalenboolen aan deü afslag waarvan ééne drie manden haring gevangen had, die f 18 opbrachlen. De overi gen hadden kleine vangsten en daardoor lage besommingen. Deze varieerden van f 4 tot f 6 Bij-vorige afslag besomde er een nog f 40. De uitmonding van Rijnlandseh Uitwate ringskanaal is nu weer van een flinke breede vaargeul voorzien, ontslaan door het krach tig natuurlijk spuien der laatste dagen Men verzoekt ons mede te deelen dat de openbare vergadering van de Herv. Geref. Staatspartij niet morgen- doch Dinsdagavond zal plaats vinden. Nadere bijzonderheden worden spoedig per advertentie bekend ge maakt. Lisse. Ds. C. S. van der Ven alhier staat met ds. H. Visser, te Leeuwarden, op een tweetal voor de Chr. Getef. Kerk te Arnhem. Noordwijk-Binnen. Dinsdagavond hield voor een tamelijk bezette zaal prpf. Eerd- mans in het „Hof van Holland een lezing voor de Vrijz Kiesver. over het ohderwerp „Politiek" Wcx nsdagmorgen le haifacht had een vchoors'tenbrandje plaats bij J. Moes, St Jtroi-nswc-g 2?. Door behulpzaamheid der buren werd dit brandje spoedig gebluscht Hu minderjarige jongen, die de ouder lijke woning te Amsterdam had verlaten, is door tusschenkomst van de politie alhier aangehouden, en door zijn moeder afgehaald. Woensdagmiddag te 2 uur had een ongeluk plaats bij de N V. voorh. de Graaf en S. A v. Konijnenburg aan de Schiostraat alhier, hetwelk gelukkig goed afliep. Vipi' werklieden, bezig zijijde aan het in aanbouw zijnde kantoorgebouw van ge- noenide firma stonden met hun materiaal op een steiger, die plotseling in elkaar stortte. Volgens ooggetuigen was het materiaal van den iteiger wel in orde, doch niet be- stemd vobr een gezamenlijk gewicht raa pl.m. 800 K.G. Allen kwamen er zonder noemenswaardig letsel af. Noordwijk-aan-Zee. Op uitnoodiginj der Chr Jongel.-Vereen. „Volg Mij sprak gisteravond in de Herv. Kerk alhier, d«. Ekering, van Amsterdam, over het onder werp Uitverkiezing". Zijneerw. koos tot uitgangspunt Efezes 1 4a. Hedenavond herdenkt de Chr. JongeL- Vereeniging in een feestelijke bijeenkomst in de Bewaarschool haar 10-jang bestaan. Koordwijkerhout. Woensdagai ond gaf de Chr. muziekvereeniging ,,Harpe Davids een welgeslaagde uitvoering m „De U»- meentewoning.", Onder leiding van den heer C. van Velzen te Leiden ™?en nummers muziek zeer verdienstelijk uitge

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6