No. 19903. WOENSDAG 28 JANUARI Anno 1925 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornnomste nieuws van hprtan. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENi 80 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren priji. Kleine AdvertenÜén, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Eaterdag. 60 Cta., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele oprendint van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 CU. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507 Postchdque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.36 -f- portokosten. Mt nummer beetaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkël, Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH k f 0.17—f 0.40, POON k f 0.20, SCHAR k f 0.15 per pond. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. 'Leiden, 28 Januari 1925. HONDENBELASTING. iBurgomeeater en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, 'dat ingevolge art. 2 der Verordening, rege lende de invordering der plaatselijke direc te belastingen op de honden, iedere houder Van een of meer honden, die aan die belas ting onderhevig zijn, verplicht is daarvan Vóór of op don 31en Januari a.s. bij dfen Gemeente-Ontvanger aangifte te doen, voor inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderteekend biljet en 'dat bedoelde inschrijvingsbiljetten voor het dienstjaar 1925 kosteloos ten kantore van den Gemeente-Ontvanger verkrijgbaar zijn N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. Leiden, 28 Januari 1925. I Vijlde lustrum van de Veieeniging van Vrouwelijke Studenten. Na de opcuingsplecli Hieid in liet grool- auditorium, dat ook voor deze gelegenheid weder te klein bleek, zoodat velen in de gangen en zelfs buiten moesten staan en waar de presidente, met een heldere en in alte hoekein der zaal verstaanbare stem de rede hield, die reeds door ons werd ver meld, en waarbij een aardig strijkje vóór en na de rede de aanwezigen op goede muziek vergastte, hield het bestuur in liet met bloe men en planten getooide clubgebouw, een druk bezochte receptie, die van halfvier tot circa vijf uur duurde. Behalve vete bijzondere personen, waar onder wij noemen het Kamerlid mej. Van Dorp, gaven tal van corporaties blijk van haai' belangstelling. Velen voegden aan de gelnkwenschen stoffelijke blijken van waar deering toe, meestal in den vorm van bloe men. Van d,eze corporation noemen wij het Curatorium, vertegenwoordigd door den pre sident en secretaris van curatoren, jhr. mr. dr. De Gijselaar, en mr. Boddaert, de reclor- jnr-gnificus prof. nir. A. J. Blok en de se cretaris van den Senaat, prof. dr. De Sitter, de besturen der Vrouwelijke Studentenver- eenigingen uit Amsterdam, Utrecht, Gro ningen, Delft, Wageningen en Botterdam, het Collegium van het L. S. C„ de verschil lende faculteitsbesturen der Leidsohe stu denten, het bestuur van „St. Auguslinus", de Indologenciub, het bestuur van „Njord", het bestuur van „Sempre Crescendo", het bestuur van liet Leidseh Sludentenlooneel, do Ncd. Sionistisolie Studentenvereeniging, het bestuur der sociëteit „Minerva", de da- messtudentooneelclub, de Bridgeclub, de Almanak-redactie van de Vrouwelijke Stu denten, het bestuur van den Juridischen Kring, de Leidsehe Studentcntooneelveree- Jiiging „D. E. D. E. L,", de Studenten IJs club, het bestuur van het Departement Lei den der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, de Studenten Muzickclub, het Dielscli Verbond; den Vrijz Ohr. Slud.-Bond, de Oranjeclub, en eindelijk een deputatie van de oudste Leidsclic burgeressen (een vier tal verpleegden uit het Geref. Minne- ol Oudeliedenhnis alhier in de geslichlskleeren, die ondanks hun leeftijd van 80 en meer jaren, het bestuur dor jubileerende Vcree- niging hartelijk geluk wenschten. Deze aar dige attentie werd zeer op prijs gesteld. De presidente, mej. Dufour, dankte steeds hartelijk en had voor iedere organisatie een vriendelijk woord. Ten slotte wachtte het bestuur nog een aangename verrassing. Namens de vrou wen van de 'hoogleeraren, aan ile Leidsehe Universiteit verbonden, bood mevrouw BlokAberson, de echtgenootc van den rector-magneficus, niet een van groote waardeering gcluigende Toespraak een rust stoel voor bet Clubhuis aan. De presidente dankte mevrouw Blok zeer voor dit kostbaar blijk van waardeering. Maar niet alleen daarvoor. Ook voor alLes, wat de Vereeniging en de leden individueel aan de eobtgenooten der professoren te danken heeft, niet alleen op de theeavon den, maar vooral ook voor den raad en den steun, welken zij noode zouden kunnen ontberen. De Vereeniging zal deze ruststoel steeds een aandenken blijven voor de goe de gezindheid der dames Bij deze ééne verrassing bleef bel even wel niet.. De ouders van de tegenwoordige da/nesstudenten waren ook te rade gegaan, tlm een middel te vinden, waarmede zij hun erkentelijkheid aan de Vereeniging konden toonen voor hetgeen hun meisjes in de Vereeniging vinden en voor wat zij er .voor hun vorming aan te danken hebben. Uit naam der ouders bood mevrouw Eerd- mansDe Holt uil aller naam de Vereeni ging een keurig vaandel aan, bij welka aan bieding zij de beteekenis van een vaandel, aJs symbool, voor een Vereeniging als dezs schotste. Zij voegde er nog twee stoelen aan toe, voorwerpen van meer practischcn aard. Mej. Dufour sprak in haar woord van dank do hoop uit, dat dit vaandel steeds mocht blijven bet symbool van eenheid on der de Leidsehe vrouwelijke studenten. De Studenten-naaiclub wilde ook niet achterblijven met de aanbieding van een herinnering aan dezen dag en bood een fraai canapé-kussen het bestuur aan. Na afloop dezer receptie vereenigde men zich nog eenigen tijd in de groote Nuts- zaal, waa» thee werd geschonken en mu ziek werd gegeven. Er heersehte daar een opgewekte loon. De dag werd besloten met een diner in de ■groote Sladszaal, waar ruim 250 dames aanzaten. Hedenvoormiddag te elf uur vertrok ken de reünisten per extra-team van hel station naar Eten Ilaag. waar op de Vrou wenclub werd geluncht. Te halfvier zouden de dames weer naar Leiden vertrekken. Vanavond wordt in den Leidschen Schouwburg een tooneelvooretelling gege ven, terwijl dezen dag zal worden besloten met een onderling 90uper op de Club. Vereeniging tot in-stand-honding der L. A. W. E. I. te Leiden. Gisteravond hield bovenstaande Vereeni ging in café „De Harmonie", Breestraat, haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding vafl den voorzitter, den heer H. W. Cahen, die te ruim acht uur met een welkom tot de aanwezigen en de ver tegenwoordigers van de aangesloten mid- denstandvereeniging, de vergadering open de. De Vereeniging heeft weinig van haar werkzaamheden naar buiten laten blijken. Zij heeft zich voornamelijk gewijd aan het organisoeren van de winkelweek, ter gele genheid van de 350-jarige herdenking van Leidens Ontzet. Alles concentreerde zich om de Winkelweek. In 1925 wacht de Ver eeniging weer nieuw werk. Spr. hoopt weer op een flinke samenwer king met de aangesloten middenstandsver- eenigingen. Er zijn in Leiden toestanden in wording of bestaan reeds, die de belangen van den winkelstand nauw raken. In de Haarlemmerstraat worden tramrails gelegd. En nu moet de winkelstand er voor waken, dat, zooals met de Hoogewoerd het geval is, deze straat wordt bedorven, vol met galen en kuilen. Hoe dit moet worden voor komen, ligt niet aan ons, om uit te maken, als het maar goschiedt. De winkelstand zou daardoor zeer worden benadeeld, want de mensohen zouden de straat gaan mijden. Nu. kan het de stad alleen goed gaan, wanneer het don winkelstand goed gaal. Met den wensch, dat de L. A. W. E. T. ook in deze en de naaste toekomst vrucht baar met de drie middenstandsvoreenigin- gen zal kunnen samenwerken, verklaarde de Vooratter de vergadering voor geopend, (applaus). Hierna deelt de Voorzitter mede, dat de de secretaris, de heer Pulle, door ongesteld heid niet aanwezig kon zijn en dat deze ongesteldheid van dien aard is, dat de heer Vlieland diens taak tijdelijk beeft overge nomen en dan ook het jaarverslag, al heeft de heer Pulie het zelf geschreven, zal uit brengen. De Voorzitter wenschte den heer Pulle een spoedig en algeheel herstel toe. Verder was ingekomen een voorstel van den heer Van Rossum du Chattel, tot wij ziging van art. 6 van het Huishoudelijk reglement, in dier voege, dat de opgave van candidalen van besluursvacatures slaande de algemeene vergadering zal kunnen ge schieden. Het basluur had dit vobrslel op de agenda geplaatst, hoewel niet vóór het punt der bestuursverkiezing, zooals de voorsteller wenschte. Het bestuur had nu cok een wijziging voorgesteld van genoemd art. en hel onder het voorstel afgedrukt. Daarin stelt het be stuur voor, dal die opgave minstens acht dagen vóór de algemeene vergadering schrif telijk moet zijn ingekomen en dat ter herin nering aan deze bepaling de leden door het bestuur tijdig gewaarschuwd worden. De voorzitter stelt voor doze voorstellen als laatste punt der- agenda to behandelen, waartoe besloten wordt. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Aan het jaarverslag, dat daarna uitge bracht werd door den heer Vlieland, ontlee- nen wij het volgende; Gaf het verslag over het jaar 1923 een beeld van groote werkzaamheid, voorname lijk door de in dat jaar gehouden tentoon stelling, 1921 ging betrekkelijk kalm voorbij. Wijzigingen in het bestuur kwamen niet voor, daar de aftredende heeren Vlieland eft Pulle op de gehouden jaarvergadering her kozen werden. Alle leden namen daadwerkelijk aan de seizoenopening deel, terwijl een groot aan tal niet-leden zich daarbij hebben aange sloten. Met het oog op dé kas werd met betrek king tot de reclame volstaan, met adver tenties in de bladen, carrillon-bespcling, straatmuziek en herauten inet omroeper. Niettemin was het resultaat van dien aard, dat men redelijkerwijs niet meer mocht ver wachten. Ondanks het feit, dat de werkzaamheden niet veel waren, was het geheele bestuur overladen met werkzaamheden in het be lang van den Middenstand. In de winkelweekcommissie was het be stuur vertegenwoordigd door de heeren H. W. Cahen, Cor. Mulder en W. Warnecke. In de versieringscommissie nam plaats de heer J. G. Pulle. De samenwerking met de gedelegeerdo le den der drie middenstandsorganisaties was zeer vriendschappelijk. Het verslag besluit met de beste wenschen voor de vereeniging „De Lawet". Nadat dit verstag na enkele opmerkingen was vastgesteld, kwam het financieel ver slag aan de orde. Volgens de rekening en verantwoording van den penningmeester, dn heer War necke, bedroegen de ontvangsten in totaal 1993.52, beslaande uit de volgende posten: Saldo Giro f50, saldo tentoonstelling 1113.06; restitutie tentoonstelling f6.10, contributie 73 leden f 7.20.00, idem 4 dona teurs f 100.00, gekweekte rente f 4.36. De uitgaven beliepen f 967.04, zoodat het saldo in kas bedraagt f 36.48. Aan drukwerk 1923 werd nog uitgegeven f 7.80, kosten der seizoensopening f 284.44, kosten winkelweek f 100.000oprichtings kosten f 117.30. De rekening werd, nadat de controle commissie daartoe had geadviseerd goedge keurd en de penningmeester onder dank zegging gedechargeerd. Hierna werd overgegaan tot de benoe mingen. Tot voorzitter word met 17 stem men herbenoemd de heer H, W. Cahen, tegen 3 stommen op den heer B. de Ko ning evenals 'het bestuurslid de heer W. I. II. Warnecke. die 16 stemmen verkreeg te gen 2 stommen, uitgebracht op den heer W. Brouwer en 2 stemmen in blanco. Tot leden der commissie van conlróle, waarbij het bestuur zich builen stemming hield, werden herbenoemd de heeren J. H. van Rossum du Chattel' en J. Arnoldns, ter voorziening in een vacature in deze com missie werd benoemd de heer B. van Noort. Daarop kwam aan de orde het voorstel lot vaststelling van het tijdstip der eerst volgende tentoonstelling. Het bestuur had deze zaak ernstig onder oogen gezien en was, na tal van overwe gingen, tot de conclusie gekomen dat bet beste tijdstip daarvoor het najaar is. In de eerste plaats pleit togen een tentoonstelling in hel voorjaar de ongesteldheid van den secretaris, die een belangrijk aandeel in de voorbereiding liceft. Verder is een bezwaar dat, wanneer men den overigens geschiklen tijd kiest, men in conflict komt met den R.-Katholieken winkelstand, omdat dien tijd in de Vasten valt. Kiest men hel najaar, dan lijkt het be stuur hel tijdstip van 1 tot 15 Sopt. den meest aangewezen tijd toe. De heer Vlie land heeft er zich van verzekerd dat men dan de Stads zaal kan krijgen. De heer Brouwer wilde het tijdstip ver schuiven naar het eind van September, waartegen de Voorzitter aanvoert, dat noen dan te dicht bij de 3-Oclober-feesten komt. De heer Van Noort verzekert, dat als men geen cabaret er bij haalt, de vastentijd geen bezwaar oplevert. Muziek lijkt hem wel ge oorloofd. Do heer Van Rossum du Chattel geeft den zomerlijd in overweging, samenvallend met de lustrumfeesten. De lieer Levy Jr. voelt, als men hol voor jaar uitschakelt voor het najaar, doch dan later. Hot denkbeeld om in den zomer een ten toonstelling te houden, lacht den Voorzitter ook wel toe, maar dan zou het eeft groote middenstem daten toonstelling moeten zijn, geheel zelfstandig, los van andere feeste lijkheden. Hij wil bijv. in 1926 wel weer een voorjaarstentoonstelling. Na nog eenig debat waarbij bleek, dat er twee slroomingen waren, parallel loopend met de branche der winkeliers, sprak da vergadering zich met groote meerderheid uit voor het najaar. Het ging nu verder over het tijdstip: Sep tember of November. De beer Levy (be stuurslid) wilde den gulden middenweg be wandelen en stelde voor October te kiezen. Bij stemming spraken zich 9 uit voor Sept., 4 voor Oct en 7 voor November. Nu kwam de keuze tussohen Sept. en Nov., waarover de stemmen staakten. Volgens de statuten moest nu de beslis sing wouden uitgesteld tot een volgende vergadering, welke binnen vier weken moet plaats hebben. De leden hebben nu den tijd om er nog eena over na te denken en onder de niet aanwezige leden propa ganda te maken, zeide de Voorzitter, die dan een drukke vergadering verwacht. Nu kwam men tot de bespreking over de seizoensopening, die zal moeten geschieden met volle samenwerking met alle midden - standsvereenigingen. Ondanks den optimisti- schen toon van het jaarverslag daarover, constateert de Voorzitter dat de deelneming der leden niel voldoende is geweest. Er wa ren leden, dia niet eens ds vlag hebben uit gestoken. Dit noemt spr. schande. De ope ning zou mislukt zijn, wanneer niet-leden niet hadden medegewerkt. De heer Offcnberg vraagt naar de kosten eener seizoen-opening, die, zooals de voor zitter opmerkt voor de vereeniging nihil zijn en o( voor de leden zelf, de reclamekosten door de meerdere verdiensten worden gedekt kan niemand zeggen. Met op één na algemeene stemmen en vier onthoudingen werd besloten wel een sei - zoensopening le houden. Daarvoor zal au de samenwerking van de middenslandsvereenigingen worden gevraagd De leden kunnen nu hun idee dac rover bij het bestuur indienen. Hierna kwam het voorstel tot wijziging van art. 6 van liet Huishoudelijk Reglement van den heer Van Rossum du Chattel met de door het besluur voorgestelde wijziging in behandeling. Na toelichting dezer voorstellen door den vooisteller en den voorzitter en enkele op merkingen van den heer Odenberg, werd de door het bestuur voorgestelde wijziging met een kleine verandering aanvaard niel 17 le gen 1 stem en twee blanco. Bij de rondvraag vroeg de lieer Sleglen- horst nog eens nadrukkelijk of er bij de ten toonstelling geen cabaret-voorstellingen zou den gegeven worden, waaromtrent de voor zitter hem tevreden stelde. De heer Van Zijp bracht ter tafel een kwestie met de H.T.M., waardoor bij zeer gedupeerd is geworden. Men heeft n.l. voor zijn étalage een mast geplaatst, vermoede- lijk omdat hij bezwaar had gemaakt tegen de plaatsing van een z.g. rozet. Hij heeft nu geprotesteerd en tot antwoord gekregen, dat de paal kan worden verwijderd en een rozet geplaatst, maar dan moeten de kosten, f 67 bedragende, door hem worden betaald. De voorzitter is bereid deze zaak door het bestuur te doen onderzoeken en alles in het werk te stellen om den paal verwijderd te krijgen. Nadat de heer Van Zijp de op de zaak be treffende bescheiden heeft overgelegd, merkt de lieer Van Deene, als secretaris van de R.-K. Middenstandsorganisatie op, dat deze zaak eigenlijk behoort bij deze organisatie. De Voorzitter zegt, dat dit een vraag is, die alleen den belanghebbende zelf aangaat. Het bestuur zou de middenstandsorganisa ties ook le hulp geroepen hebben. De heer Van Zijp verklaart nu het ook beter te achten, dat zijn organisatie het ini tiatief neemt, waarna de voorzitter de stuk ken ter hand stelt aan den heer Van Deene. Hij sluit daarna de vergadering met de opwekking tot de lc-den om vooral propagan da voor de Vereeniging te maken opdat meer dere leden toetreden. Langs het Strand. Gisteravond hield de heer F. P. Koumans, van Den Haag, voor de Nederl. Natuurhist. Ver., afd. Leiden, een voordracht over bo - vengenoemd onderwerp. Van ds vreemde voorwerpen, die op bet strand aanspoelen, liet spr. een aantal stuk ken barnsteen zien. Ook spoelen op het strand veel zoetwaterschelpcn aan, waarvan het, aan de hand der bekende strandboekjes, niet mogelijk is ze te determineeren. Spr. liet o.a. een aantal schildcrsmosselen zien, die algemeen in het zoetwater voorkomen. Op dezeltde manier spoelen ook een groot aantal zoetwaten isschen op het strand aan. Talrijk kunnen bijv. de vorentjes zijn. die wij op 't strand vinden. Spr. vertoonde o.a. een mooien snoekbaars, die thuis behoort in den Ilaarlemmermeerpnlder, en dien hij bij Katwijk op het strand vond. Aan de hand van een mooie collectie lan taarnplaatjes, vertelde spr. nu een en ander van de strandvogels. De meeuwen broeden in z.g. kolonies in de duinen. Hier hebben honderden vogels bij elkaar hun nest, dat eenvoudig beslaat uit een kuiltje in hel zand. Ook sommige sterntjes maken niet veel werk van hun nest; zij leggen de eieren eenvou dig op het strand, tusschen de schelpen. Spr. besprak ook nog de z.g. „leervogels". De afgewerkte stookolie der stoomschepen wordt eenvoudig in zee geworpen en vormt dan, soms over groote uitgestrektheid, een laag leer op het water. De vogels, die met deze leer in aanraking komen, zijn redde loos verloren, daar zij hun voeren en poolen niet ineer reinigen kunnen. Zoo spoelen tal rijke alken, zeckoeten en zee-eenden op onze kust aan. Ten slotte liet spr. neg een aantal afbeel dingen zien van strandplanten (o.a. zeera ket, blauwe zeedistel) en verschillende wie ren; terwijl talrijke schelpen in nalura ten toongesteld waren. BINNENLAND Voortzetting der feestviering van de Ver« van Vrouwelijke Studenten te Leiden. Belangrijke vergadering van de L.a.w.e.t. Beginselverklaring van het R.-K. Werk liedenverbond. De Centr. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel vraagt een extra-parl#- mentaire commissie. De wet, houdende nadere voorzieningen ter voorkoming van brandgevaar voor ge bouwen en getimmerten, treedt X Februari a.s. in werking. BUITENLAND Duicschland heeft de jongste geallieerd* nota beantwoord. Een lastige staking te Londen. Nieuwe nota der mogendheden aan China I Bij <le lie den morgen gehouden aaube- I steding van het onderhoud gedurende 1925 van sluizen enz. werd als volgt ingescbre- venA. van Wielingen, te Oudewetering, perceel 5. f 199, perc. 7 f 215„perc. 8. f 889, de drie tezamen f 1300firma W. A. van j Rijn, te Zoeterwoude, perc. 2 f 89, perc. 6 j f899; Johs. Saras, te Oudewetering, perc. 8 f 1094, perceel 6 f 980gebrs. Van Lü- ling, te Woubrugge, perc. 3 f 1190, perc. 4 f 2078, perc. 5 f 100G. Gesman Lzn. en O. Zoetemeier, te Alphen a. d. Rijn, pere. 1 f1127, perc. 3 f 1332, perc. 4 f2180; Jan Gesman, te Alphen a. d. Rijn, perc. 1 j f940, perc. 3 f1403, perc. 4 f2345; T. Spruitenberg, te Leiden, perc. 2 f 5850, perc. 6 f 811.50; M. Schoenmaker Azn te Alkemade, perc. 5 f 159.75, perc. 8 f 893.50 Gebrs. J. en B. Verweer, te Hekeudorp, perc. 1 f 1276, perc. 3 f 1813, perc. f 2488 Jb. Jongencel, tc Woubrugge, perc. 3 f 1290 Hendrik Turkenburg, te Alphen a. d. RijD perc. 1 f 1078, porc. 3 f 1498, perc. 4 f 2490; A. Voordouw, te Zwammerdam, perc. 1 f933, perc. 3 f1180, perc. 4 f2241; Gebrs. Arie en Jan den Ouden, to Alphen a. d. Rijir en Oegatgeest, perc. 3 f 1230G. J- Remeveld, te Rijnzaterwoude, perc. 7 f220; Dirk v. Geest, te Bodegraven, per ceel 4 f 2-150. De gunning heeft plaats gehad aan de laagste inschrijvers L)e tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van Theo van Rijsselberge zal Zondag 1 Febr. om vier worden gesloten. Het is een historisch gebruik, dut de studenten aan de Leidsehe Universiteit tij dens de pauze tusschen de verschillende colleges zich aan Leidsehe bolussen le goed doen. Klikspaan schreef hierover reeds Ln de Inleiding van zijn Studententypen „Van acht tol dikwijls twee uur" zoo schrijft Klikspaan „is hij (de student) verplicht zich aan deze lang gerekte inspanning (colleges) te wijden, en in de tusschen- lcwartieren, hem door de Hoogleeraren toe gestaan, heeft hij. om zijn oplettendheid gaande te houden' geen andere versnape ring dan een bolus uit den grooten groenen trommel bij den bakker. Hel is met het oog op dit historisch ge bruik in vetband met het 360-jarig beslaan der Leidsehe Hoogeschool, dat de vanoud» om haar bolussen bekende firma M. J. Weijl, in de Kloksteeg. door H. M. de Ko ningin bij schrijven van 26 Januari werd vereerd met een opdracht tot toezending van een trommeltje Leidsehe bolussen voor den 8s(en Februari. Aan hel gebouw „Jeruël" (Middelste- gracht 3) werd een enveloppe afgegeven met f 100 voor het Werk, ondr-T letters V D. Naar wij vernemen, is de 86-jarig» J. S., die de vorige week op de Hoogewoerd door de tram aangereden werd, ten gevolge van die aanrijding overleden. Gistermiddag reed op de Heercngraoiit een onbekend gebleven wielrijder tegen den 6-jarigen Th. v. II. op, die daardoor een niet ernstige hoofd wbnde bekwam, welke door de politie verbonden werd. Hier ter stede is aangehouden Glir. W. Z., wonende te Haarlem, die nog f 10 boet» of 10 dagen hechtenis te goed had. hij i% ter beschikking van de justitie gesteld. Door den heer W. is afgedragen aan de vereeniging „Schoolkindervoeding en Sohoolkinderkleeding" een bedrag van f 14.25 van den balavond in den foyer der Stadszaal, gehouden op 17 Jan. j.l. Naar aanleiding van een opmerking in de Spreekcel kunnen wij mededeelen, dat gister-, Dinsdagavond, alle lantaarn» in het nieuwe stadsgedeelte aan den B&ag- weg brandden. De bewoners zijn thans zeer tevreden en dankbaar. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs al hier zijn thans ingeschreven 1060 weifc- loozen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1