WEET U HET AL HIT DE RUGSTREEK. UIT HF OMSTRFKEN. De Kleine Winst Hulpgebouw Bedden en Tapijten Haarlemmerstraat 54 Klein Bovenhuis, OPROEPING. Opleiding gevraagd Horlogerie VAN LEEUWEN, of a d. Wegen» overtr. van de Mollen-, Egels en Kikvorschenwet: J. v. E. f 1 of 1 in. t.sch.W. v. E.1 of 1 d. Wegens overtr. van de Motor- en Rijw.wetT van V., Alphen aan den Rijn 2 m. f 3 of 2 m. 3 d. Wegens overtr. van het Broodbesluit van April 1922, St.b. 221A. v. d. L. Sas- •enheim f 10 of 5 d Wegens burengerucht: O. v. B., L. de V., M. K. allen te Katwijk ieder tot f 1 of 1 d. Wegens overtr. der Spoorwegwet: M V. Rijnsburg, A. V/. Cli. ieder tot f 1 of 1 d. Wegens overtreding der Pol.-verord. der gemeente Leiden: M. van V. f 1 of 1 mnd. tuchtschool; J. B., A. M. Amsterdam, ieder tot 10.50 of 1 d.; II. de B. 12 of 2 d.; J. J. ▼an H., W. F. T. de M., ieder tot f 1 of 1 d.; J. W. S. tot f 1 of 1 mnd tuchtschool; C. M. G. tot f 0.50 of 1 d.; H. J. van K. geen straf toegepast; W. v. d. R., P. V. ieder tot f 2 of 1 mnd. tuchtschool; II G. van D. Warmond, S. v. T. Boskoop; II. W., Den Haag, ieder tot f 3 of 3 <L;tP. J. W., J. A. D., L. H. Woubrugge, ieder tot f2 of 2 d.; F. S. te Alphen aan den Rijn; Th. K. Velsen, ieder tot f 10 of 5 d.; H. J. A. van S. Oegstgeest, A. M. M. v. d. S. aldaar; A. F. ieder tot f0.50 of 1 d.; J. van D G van A. ieder tot fl of ld.; J. TJE.- 12 of 2 d.; G. J. K J. v. V. Rijnsburg, A. W. Lisse; E. II. 0. ieder tot f 1 of 1 d.; J. L. 12 of 2 d.; J. G. huisvr. C. A: van T.; E. M. Leiderdorp, ieder tot f 0.50 of 1 d.; H. J. H. f 0.50 of 1 mnd. tuchtschool; H W. Deventer; C. v. d. M. Utrecht, 15 of 5 d. ieder. II. W. v. d. 13. f3 of 3 d.; M. S Utrecht; J. T. Hoofddorp; J. L. G. T. ieder tot f 10 of 5 d.; W. F. K. lot tweemaal f5 ©f tweemaal 5 d.; M. B. f 1 of 1 d.; W. H. 12 of 1 mnd. tuchtschool; J. F. K. geen Straf toegepast; II. G., G. T. Warmond, J. v. D. Katwijk aan Zee; N. V., W. F. van P., G. H. E. N. Th, ieder tot f 1 of 1 dag; W O. 10.50 of 1 mnd. tuchlseh.; J. C. IC. lot f 0.50 of 1 d.; II W. v. d. B. 12 of 2 d.; P. B. f2 of 2 d.; P. G. M. Hazerswoude; R. H. N. Delft; K. S. M. N, zwervende, ieder tot f10 of 10 d.; A. B. f3 of 3 d N. B. Nieuwkoop f 5 of 5 d.; J. de V. f 1 of 1 d.; A. v. W. f 1 of 1 mnd tuschtschoolD. K. fl of 1 d.; N. G. W. Scheveningen f 10 of 10 d.; R. H. S f 5 of 5 d A. de H. Rijnsburg 13 of 3 d.; C. V. Driebergen; H. Af. D, Den Haag, ieder tot f 10 of 5 d.; F. II. tot f5 of 5 d.; II. W. v. d. B. tot f5 of 5 d. Wegens overtr. der Pol.-verord. der gemeente Kat wijk: P. v. D. Katwijk aan Zee tot f 2, ol 2 d.; D. O. Katwijk aan Zee f2 of 1 mnd. tuchtschool. Wegens overtreding der Pol.- Verord. der gemeente Noordwijk: A. 0. Noordwijk aan Zee; J. J. D. aldaar; J. B. aldaar; A. v. d. Af. aldaar, ieder tot f2 of 1 mnd. tuchtschool; D. Af. II. aldaar f2 of 2 d.; L. Z. aldaar f 1 of 1 d. Vrijgesproken werden: P. K, P. E, bei den beklaagd van overtr. van het Motor- en Rijw.-regl. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. KANTONGERECHT TE ALPHEN. C. R. alhier was verbaliseerd terzake dat hij in zijn étalage een partij kaartjes wol had opgestapeld en voor dengene die bet getal raadde en die er het dichtst bij waren prijzen beschikbaar had gesteld. De ambtenaar requisitoir nemend, zeido dat ieder gegeven om te bepalen hoeveel kaarteja er waren, ontbrak. De stapel kon niet van alle kanten bezien worden en ook meetkundig was het z.i. niet mogelijk het getal uit te rekenenhet was dus een zui vere gissing. Op grond hiervan verzocht de ambtenaar een geldboete van f 5 subs. 5 d.f met teruggave van den in beslag genomen voorraad. Mr. K., beklaagde's verdediger kon zich niet mét het requisitoir van den anjjate- naar vereenigen de practijk heeft geleerd dat het getal zeer goed was te raden. Vaa alle kanten was de stapel te bezien, waar door het getal zeer nauwkeurig was te be- benaderen. Dit is ook gebleken daar er verscheidene personen waren die het getal op 9 of 3 na hadden geraden. Spreker drong daarom aan op vrijspraak. De kantonrechter was dezelfde meening toegedaan en sprak bekl. vrij. F. J. de B. had met een auto gereden op den Woubrugschen weg, welke voor die voertuigen afgesloten is. Bekl. bekende, doch zeide hiervoor vergunning te hebben, hetgeen hij ook met bewijzen staafde. Ver balisant merkte op dat bekl. hem had me degedeeld geen vergunning te hebben, waarop deze antwoordde dat hij gezegd had de vergunning niet te kunnen toonen. Bekl. werd vrijgesproken. J. W. R. te Alkemade stond terecht dat Lij in jagende houding had geloopen in den Ouden dij ksch en polder te Woubrugge op grond toebehoor on de aan K., zonder diens toestemming. Bekl. zeide wel degelijk toe stemming te hebben waarvoor hij de be wijsstukken liet zien. Getuige K. herkende hierop ook zijn handschrift, doch voegde er aan toe, dat toen hij 't bedoelde land ver huurde, ook het jachtrecht aan denzelfdcn persoon had verpacht, hetgeen ook bekl. zeer goed wist. De ambtenaar verzocht ccn geldboete van f 4 of 4 dagen met inbeslagname van het jachtgeweer. Uitspraak f 2 of 2 d. met ver- beurtverklaring van het geweer. N. v. d. G- was verbaliseerd dat hij va» aardappelen ,dïe nog te velde stonden en in eigendom toebehoorden1 aan A. G., zich een gedeelte had toegeëigend Bekl. was niet verschenen. De kantonrechter veroor deelde bekl. tot f25 subs. 10 d. hechtenis. E. AI. te Aarlanderveen stond terecht dat hij melk aan derden had afgeleverd, welke ondeugdelijk van samenstelling was door niet voldoende vetgehalte. Dr. v. E., scheikundig directeur van den Keurings dienst van waven te Leiden, deelde zijn bevindingen in dit onderzoek medeeen sterke afrooming was geconstateerd het geen een op den volgenden dag genomen landmon6tcr bevestigde, daar dit aan alle tc stellen eischen voldeed Vonnis f 150 of 50 dagen. A. van L. te Boskoop had geweigerd aan een ambtenaar van den raad van arbeid te Gouda op diens verzoek zijn rentekaart te vertoonen. De ambtenaar vond het een er gerlijk verschijnsel dat de arbeiders, voor wier bestwil deze wet is gemaakt in vele gevallen de arbeidsraden tegenwerken, waardoor het administratieve werk zeer wordt verzwaard en bemoeilijkt. Spr. ver zocht een geldboete, van f 15 subs. 10 d. Uitspr. f 10 of 10 d. In overtreding der vlecschkeuringswet, was verbaliseerd W. J. M. alhier, terzake dat hij deelen van een gestorven varken in zijn slagerij aanwezig had gehad, welke niet voorzien waren van het keuringswaarmerk. De plaatselijke veearts had het vleesch on derzocht en bevonden dat het niet voor de consumptie geschikt was. Eisch f 40 of 10 d Uitspraak 30. of 10 dagen. J. T., caféhouder, alhier, stond terecht dat hij op Zondag in overtreding der plaat selijke politie-verordening, sterken drank geschonken had. Bekl. zeide doordat hij zijn geheeJe vergunningsrecht had betaald, hij gerechtigd was na des Zaterdags 6 uur en voor Maandagsmorgens 8 uur te tappen. De ambtenaar merkte op, dat er daarom nog geen toestemming wordt gegeven om Zondags te verkoopen. Het onderzoek in deze zaak wordt ech ter geschorst tot een volgende zitting. F. R. f 8 of 8 d., J. Th. T. f 5 of 3 d., P. J. v. d. Z. f 3 of 2 d., T. G. 3 m. f 3 of 9 d., K B. vrijgesproken, K. de L. f2.50 of 1 d., W. L. R, f8 of 8 d., B. IJ., A. Z., B. Z. en D. R. "allen f 5 of 3 d., S. B. 3 m. f 3 of 6 d., D. v. d. W. f 5 of 2 d., H. v. W. f 3 of 1 d., M. N. f 5 of 6 d Boskoop. Zaterdagmorgen is op den hoek Bootstraat-K^kstraat, mej. H. met haar rijwiel geslipt en daardoor vrij hard met de straatsteenen in aanraking gekomen waardoor hoofd en handen ontveld werden, en zij per auto naar huis moest worden ge bracht. Roelof arendsveen. Vrijdagavond had voor een talrijk publiek de jaarvergadering plaats der RJ£. Par. kiesvereeniging alhier. De voorzitter, de heer J. J. de Koning, open de omstreeks 77a uur de vergadering met een woord van hartelijk welkom tot de aan wezigen, waarna hij het woord gaf aan den secretaris tot voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna bracht de secretaris zijn jaarverslag tilt, waaruit bleek van de weinige werkzaamhe den in het afgeloopen jaar verricht, in ver band met het feit dat in het" afgeloopen jaar geen verkiezingen plaats hadden. Er bleek verder uit het verslag dat het aantal leden was teruggeloopen, hetgeen te betreuren valt, doch hij hoopte dat in 1925 het leden tal weer zou groeien. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ontvang sten hebben bedragen f 188.97 en de uitga ven f 108.85, zoodat er een batig saldo te boeken viel van f 80.12. Dc voorz. dankte den secretaris en den penningmeester voor de uitgebreide versla gen. De commissie tot nazien der rekening, bestaande uit de heeren Verhaar, Rode wijk en Schrama verklaarde bij monde van den heer Verhaar alle bescheiden in volkomen orde te hebben bevonden. De twee bestuurs leden de heeren J. J. de Koning en A. J. Zwartelé, die periodiek moesten aftreden werden op voorstel van den heer Gortzak bij acclamatie gekozen. Tot lid voor de com missie lot nazien der rekening en verant woording van den penningmeester der R.K. Centrale Kiesvereeniging werd benoemd de heer J. A. Gortzak. Inmiddels was mr. J. B. Bomans ter ver gadering gekomen, die door den voorzitter werd welkom geheeten. De heer Bomans splitste zijn rede in twee deelen en besprak voor de pauze het Kies reglement en in zijn tweede gedeelte meer algemeen de politieke geschiedenis der laat ste jaren. Na de rede van spreker bestond er gelegenheid lot het stellen van vragen. Hier van werd alleen door den heer Kortekaas ge bruik gemaakt. Nadat de heer Bomans de gestelde vragen had beantwoord sloot de voorzitter, na een woord van bijzonderen dank te hebben gebracht aan den heer Bo mans voor zijn rede, de vergadering op de gebruikelijke wijze. Zwammerdam. In het verslag der rede van ds. Klools, opgenomen in ons blad van Vrijdag komt een zinstorende drukfout voor, tlic wellicht tot misverstand aanlei ding zou kunnen geven. In dc 4e kolom, 22e regel van boven staat ,,Het joqge .Christendom heeft voorts ge bracht de regeering van den arbeid." Dit moet zijnde regeling van den arbeid. Haarlemmermeer.Groote brand. Zaterdagmorgen omstreeks half seven ontstond brand in de boerderij, bewoond door den landbouwer G. Roos, aan den Sloterweg, bjj Nieuwvennep, in de Haar lemmermeer. Do arbeiders, die beneden zaten, hoorden geknetter en dachten eerst, dit 't buiten hagelde. Spoedig echter kwam er beneden in huis een benauwde brand lucht en naai' boven gaande, zag men dat de zolder in lichte laaie stond. Onmiddel lijk word alarm gemaakt en all£ pogingen lot raiding m "t werk gesteld. Het vuur greep snel om zich heen eu had in weinige ooger.blikken de groote landbouwschuur en een drietal grambergen aangetast. De brand weer van Nienwvennep en de motorbrand weer van Hoofddorp werden dadelijk ge waarschuwd, verschenen spoedig met de spuiten op de plaats des onheils en vingen direct het blusschingswerk aan. Dit ging echter met groote moeilijkheden gepaard, omdat er tengevolge van het lago water peil in den Haarlemmermeerpolder bijna geen water meer aanwezig was in de omliggende sloten en de spuiten geregeld groote hoe heelheden modder opwerkten. De groote landbouwschuur met de daarin geborgen auto, brandde tot den grond toe af. Met veel moeite slaagden de brandweermannen, wier kranig optreden allen lof verdient, er in een schuur, waarin een groote partij kar wij was geborgen, afsmede bet woonhuis, te behouden. De in de afgebrande tas aan wezige granen 'van den oogst 1924, die nog niet waren afgedorscht, gingen geheel verloren. Eenige paarden en een 20-tal koeien konden nog i»tijds in veiligheid wor den gebracht. Een groot aantal nieuwsgierigen was op de been om den grooten brand zooals er in den laats ten tjjd in dezen tjjd in dezen polder gelukkig niet meer hebben gewoed gade te slaan. De burgemeester van deze gemeente was op het terrein van den brand tegenwoordig. De politie heeft de orde op uitnemendla wijze gehandhaafd. Naar wij vernemen, wordt de schade door verzekering gedekt. Hillegom. De afdeeling van den R.-K. Vrouwen bond heeft een feestavond gehouden, waar aan mejultr. Annie Jonkheer (piano) en de heer A. C. M. Slinkert (bas-barilon) van Nijmegen, medewerking verleenden. Ernst en luim kreeg men le hooren. In de pauze werden koflie en versnaperingen aange boden. Pastoor Krook bedankte de musici en de aanwezigen voor de aandacht. Katwijk. De heer J. W. Kobus, ge meente-secretaris, is in zooverre weder her steld, dat hij de inrichting te Leiden, alwaar hij verpleegd werd, heeft verlaten en in eigen gezin is teruggekeerd. De raad dezer gemeente vergadert Woensdagrporgen te 10 uur. Te behandelen.' 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Voorstel inzake nadere bepaling ver goeding artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920. 3. Voorstel lot het sluiten van een Wet telijke Aansprakelijkheids-verzekering. 4. Voorstel dispensatie artikel 22 der Bouwverordening. 5. Wijziging tarief Gemeentezaal. 6. Voorstel sluiting van het „Burgemees ter dc Ridder Plantsoen". 7. Voorstel inzake uitgekeerde gages aan de benamingen der loggers van de „Ken- nemerland". 8. Voorstel tot verkoop van grond. 9. Prae-advies op het voorstel van den heer J. van Duyn, inzake aannemen ar beidskrachten. 10. Voorstel overname gronden verbete ring weg WassenaarNoordwijk. 11. Voorstel uitbreiding Politiecorps. 12. Wijziging begrooting 1925. 13. Belasting-reclames. 14. Voorstel tot wijziging der verordening op de SLraalpolitie. - 15. Rondvraag. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvissche- rij kwamen Zaterdag te IJmuióen aan de markt de loggers KW 126 met f940; KW 170 met 1811; KW 71 met f683; KW. 105 met f1303; KW. 116 met f638; KW 168 met 1689; KW 19 met f904 en KW 103 met f864 besomming. Zaterdagavond was het van 10 tot haJfelf nog even rumoerig op straat. Zékere De H. moest voor eigen veiligheid door een paar politiemannen thuis gebracht worden. Dat er nog al werk aan geweest was bleek Meruit, dat van een der agenten de cape aan flarden gescheurd was. Het zal dus waarschijnlijk een duur avondje voor H. worden, Eenige jongelui, die trek hadden in wal sinaasappelen en bananen, deden zich bij den winkelier H. daaraan te goed, doch locn deze betaling vroeg, wenschten ze daaraan geen gevolg te geven. Dit verwek te hoogo ruzié en men raakte zelfs hand gemeen. Een zekere A. die de grootste maag en den grootsten mond scheen te hebben, had onk het grootste woord. Toen de politie ver scheen wier assistentie ingeroepen was, waren de heeren juist vertrokken, II. met een paar bebloede vingers achterlatend. Proces-verbaal wegens huisvredebreuk zal worden opgemaakt. Kerkelijk bericht. Geref. Kerk, Woensdagavond 7 uur, ds. Hagen beek, van Vlaardingen. Zekere N. C. H. B. te Rotterdam in garnizoen, wenschle zonder verlot naar zijn ouders in Amsterdam te wandelen, doch hier aangeland, vond hij de reis toch wel wat ver en meldde hij zich bij onze politie als deserteur. Deze zorgde er voor dat hij spoedig in de Marine-kazerne te Lei den onderdak kwam. Zaterdagmorgen kwam voor onze kust in zicht, de nieuwe reddingboot ..Zcemans- hoop" welke het Coil. „Zeemansboop" ter gelegenheid van het eeuwfeest der Ned. Redding Maatschappij aan deze Mij. ten ge schenke heeft gegeven. Om 10 uur uit ljmuiden vertrokken was men kwart voor twaalf voor ons dorp, waar door den heer W. Taat met de vlag der N.Z.H.R.M. naa'' de boot geseind werd, hetgeen werd be antwoord. Aan boord bevonden zich o.a. de heer do Booy, secr. der N.Z.H.R.M., de heer v. d. Pol, Magazijnmeester, de schip per en motordrijver van de boot, de scheep3 teekenaal' eu onze plaatsgenoot de heer D. Taat, die als scheepmaker verschillende booten voor de Maatschappij leverde. Om één uur in den middag werd de boot in dc Scheveniogsche haven gemeerd, al waar ze gestationeerd zal blijven. Lisse. Bij den heer Van O. in de Wagen straat alhier ontstond op nog onverklaar bare wijze een binnenbrand op de boven- slaapkamer. welke zich heel ernstig liet aanzien. Door wateraanvoer met emmers is echter de brand gebluscht. nadat een deur en eenige kleedingstukken zijn verbrand. Zondagmorgen te ongeveer 8 uur werd alhier nabij den driesprong uil een der sloo- len een lijk opgehaald van een mansper soon. De identiteit is tot nog toe niet vast gesteld kunnen worden. De leeftijd wordt geschat op vijftig jaar. Dacht men oorspronkelijk aan een zwerver, welke bij een der landbouwers in de om geving zijn werk verrichtte, later is gebleken dat dit niet juist is. Oegstgeest. In het gebouw „St. Willi- brord" was door eenige oud-leden van het voormalig R.-K. muziekgezelschap A. M. D. G. een vergadering belegd om te komen tol wederoprichting van een muziekgezel schap. De oude vereeniging was al sedert vier jaar Ier ruste gegaan. Toch gevoelden eenige jongelieden zich geroepen te trach ten dit gezelschap wederom te doen her leven. Aan deze oproep hadden alle oud leden gehoor gegeven. De leiding voor dezen avond beruste bij pastoor De Vetten. Na verschillende besprekingen werd be sloten tot wederinstelling dezer vereeniging en deze zoo mogelijk uit te breiden. De re petities zullen hedenavond weer een aan vang nemen waartoe alle oud-leden zich bereid verklaarden. Pastoor De Vetten deelde o. m. mede, zijn krachtdadige medewerking aan de Vereeni ging te willen verleenen. Ook zal getracht worden kunstlievende leden en donateurs te verwervon. De heer Van Denveren verklaarde het directeurschap gratis op zich te nemen, wat voorwaar a! een groote stap is in de goede richting. In de volgende week zullen verdere besluiten genomen worden. Het water schijnt in onze gemeente zeer veel aantrekkingskracht voor auto's te bezitten. Zaterdagmiddag reed aan den Rhijngeesterstraatweg even voorbij „het Witte Huis" de auo II 24190 in de wegsloot. Oorzaak schijnt onoplettentheid van de bestuurder te zijn. Deze kwam er evenals zijn metgezel zonder ongeval af. De auto zat echter voorover in de sloot en is door de firma v. d. Ameele in enkele uren weer op het droge gebracht. De motor weigerde eohler na dit bad eenigen dienst te doen. Het voorste gedeelte van den wagen is hevig beschadigd evenals de voorwielen en stuurinrichting, waarom de auto ter repa ratie door genoemde tinna is medegeno men. Rijnsbnig. De lieer A. den Heyer heeft bedankt als voorzitter der veilingver. „Bloe- menlust". De heer De Heyer is een van de oprichters dezer veilingvereeniging, naar we meenea in 1913 opgericht. Sinds dien ls hij ook voorzitter geweest en sinds de plaat sing van het almijntoeslel bediende hij dit toestel. Sasseaheim. Daartoe uilgenoodigd door de afdeeling Sassenbeim van het Hollandse!! Bloembollenkweekers-Genootschap heeft de hoer W. v. d. Laan te Voorhout, alhier een lezing gehouden over; „De behandeling der bloembollen in de bollenschuren, en wat daarmee verband houdt." Spreker behandelde hiertoe: lo. het zg. stoken van hyacinten en tulpen. Om den groei en den bloei der bloemen 1e bevorderen moeten de bollen worden ge prepareerd. Hyaeinthen hebben daartoe, gedurende •en vijftal weken, een temperatuur noodlg van 90 pCL, tulpen van 70 pCt. In den na tijd, vóór het planten, moet weer worden gestookt, doch nu in mindere male. 2o. de ventilatie. De versche lucht dient beneden in de schuur bij de kachel, in te treden, terwijl de bedorven lucht boven in hel gebouw moet kunnen uittreden. Vooral moet worden gewaakt tegen le vochtige warmte. Deze toch bevordert bij de hyaeinthen het z.g. wit snot. 3o. het atschoftelen. Om den bloei van de bollen le bevorde ren, moet het loof vroeg worden otgeschof- feld, evenwel niet voor de bollen rijp zijn. Hebben we een koelen zomer, zooals het vorige jaar, waarin het loof tang groen blijft, dan moet dit toch worden af geschof feld, wat het rijpen bevordert 4o. het sorleercn. Moet, na bet pellen, terstond or in den natijd worden gesorteerd, dus gezeefd? Spreker was voor vroeg zeven. Gebeurt het in den natijd, dan loopt men kans, dat de wortel Iran's wordt beschadigd. 5o. de bollen9tellingen. Deze zijn tegenwoordig gebouwd van planken, wal wel altijd zoo zal zijn ge- wecsL Spreker verdedigde stellingen van gevlochten staaldraad. Een monster van dit draad was aanwezig. Nog werd besproken het koken van de narcissen. Vroeger zou men hierom go- lachen hebben. Tegenwoordig is men van de goede resultaten van het koken wel overtuigd. Het was voor dc talrijk opgekomenen, waaronder uit Lisse en Hillegom, een leer zame avond. Valkenburg. Zaterdag j.l. bad in ,,het Wapen van Valkenburg" de jaarvergade ring plaats van het Harmoniecorps, alhier, die met een woord van welkom door den voorzitter, den heer Lotay, werd geopend. De notulon der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd, waarna do secreta ris, de heer Oosterlee, rijn jaarverslag uitbracht. Hierna gaf do directeur, do heor Hupkens, verslag omtrent den toe stand der instrumenten. Doze bloken in orde te zijn, alleen zullen enkele koperen instrumenten een kleine roparatio moe ten ondergaan. Dit is noodig wil men zo in bet vervolg in goeden staat houden. De Voorzitter wijst nu een tweetal leden aan tot onderzoek der rekening over 103-1, opgemaakt door den penningmeeetor, den heor Rijnsburger. De rekening en de daar bij behoorendo stukken worden nagezien ent in orde bevonden. Do ontvangsten hebben bedragen f 1301.87, do uitgaven f 1217.04, batig saldo f84.28. De voorzitter zegt den eeoretaris dank voor zijn jaarverslag en den penningmeester voor zijn nauwgezet be heer. Voorts houdt de vergadering rich bezig met besprekingen over oen nieuwe localiteifc voor de gewone oefeningen, daar het schoolgebouw, waarin deze altijd worden gehouden, na 1 Juni a.s. niet meer beschik baar wordt gesteld. Besloten wordt na ge noemden datum voorïoopig de oefeningen bij den heer Van Paridon te houden en met de andere alhier zijnde vereenigingen" zij het Gemeenteebstuur aan to dringen op beschikbaarstelling van een localiteit. Vervolgens wordt overgegaan tot uitlo- ting van twee obligaties, nummers 3 on 42 van de geldleening, aangegeven voor den bouw van de muziektent. Wederom zal, met het oog op den toe stand der geldmiddelen, aan het Gemeen tebestuur worden gevraagd, evenals het vo rig jaar, een subsidie van f 50 beschikbaaÉ te willen stellen. Ten slotte wordt de deelname besproken aan het concours to Stolwijk. In Woerdeni heeft binnenkort ook een wedstrijd plaats. In deze laatste gemeente betreft het uit sluitend Harmonie- en Fanfare corpsen ter wijl in Stolwijk ook een wedstrijd voor zang- vereenigingen is. De vergadering geeft ae voorkeur aan Woerden, dat gemakkelijker to bereiken is, maar bet bestuur is reeds ecnigzins gebonden aan een afspraak met do zangvcrecniging, alhier, om gezamelijk een boot te huren naar Stolwijk. Met do zang- vereeniging zal deze aangelegenheid nog na. der worden besproken. Bij de rondvraag bespreekt de heer Rhijnsburger de te maken verbinding van het eiland, waarop de muziektent staat,- met het Vecrpad. Hiertoe zal voorïoopig nog niet worden overgegaan. Onder dankbetuiging voor de goede op komst wordt de vergadering gesloten. dat wjj in onzen Karpcttcn- winkcl ook verkoopen: Vitrages, AUovernets v.at 20 Ct. per El, Tafelzeilen, Cocosloopers, Cocosinat- ten vanaf 30 ct., Wollen Velvet Loopcrs en Prima Wollen Axininstei' Kar petten 3 X 4 A f 26.50. Janvossenst. 8 by de O. Vest Fitslnitend a Contant. 1921» Kapokbedstellen, Bed IPelawen2Kn9i6D8-jn rrj compleet löiüu Wit Eng. Ledikant met roestvry prima spiraal- n< matra», zw. gevuld matras enkapokkussen, compl. L\\~ 2-pers. 3 dcelig matras- stel, schuin Peluw JQ QA en 2 Kussens tuiUU Juffrouw m. 1., vraagt half April of Mei ot vrije Bovenwoning op netten gez. stand, Brieven met prüsopgaaf Bureau van dit Blad onder No. 1906a. 9623 PATHÉFOONS vanaf f 45. en duurder, iu huurkoop. G. J. AMMERLAAN P. K. K00RSTEKG 16 2527 Alle ouders van leerlingen der D. G. V. ..BBINIIILDK' worden uitgenoodigd tot een samenkomst op Dinsdag 27 Jan. a.s., des avonds 844 uur in 't Nutsgebouw, zaal 5, ingang Langebrug, om den huidigen toestand dezer Vereeniging in het JUISTE licht voorgesteld te krijgen. 1914a Namens vele leden: Mej. H. HOOGENDOORN. Mej. N. OTTO. voor Mercurias-diploma. Brieven Bnrean van dit Blad onder No. 1904a. Zakenman vraagt van particulier 1500.— GULDEN tegen matige rente met twee solide borgen voor handen. Br. Bur. van dit blad ond. No. 1911a Doczastraat 29. ANTIEKE PENDULES in Empire en Louis-Philippe-Stijl. Levering onder garantie« IN PRIJZEN vanaf f 75.-. 1919a TE KOOP e Prachtige 1ste klasse-merk NAAIMACHINE, 5 janr schrllteiyk garantie alle appa raten. Slechta 152.50, bij H. J. VAN AMEBONGBN, Haarlemmerstraat 233. 9429

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7