ANEKDOTES. De hoop, dat je doen zult, wat je mij be loofde, n.l. trouw gaan meedoen. Uit je cereten brief heb ik je heusch al wat lee- ron kennen, er staat voel iü, wat raij aan mijn eigen jeugd doet denken, ik gaf ook heel graag bijnamen, en bijzondere gelui den maken och, dat deed ik ook graag, op school vroo£e'_ ze mij dikwijls om een pau- wenachreeuw te geven. Heb je elf tantes, dat w 5»el. Clazina van Venetic, ja, jij hebt al eens een prijs gehad, nu je verdiende hei- wel, je hebt al dikwijls meegedaan en ik ontving al menig gezellig praatje van je. Geertje Hoff, 2 brieven tegelijk in dit pet Vervelend voor je moeder, dat zij zich nog niet wat sterker gevoelt. De sonates van Haydn zijn prettig ooi te spelen, vind ïe niet Ik heb nog heel wat raadsels en anecdotes in voorraad, ik ben er nog niet doorheen. Marietje Kwaadgras, zeg aan dat mei» je, dat als zij weer eens moet spelen als er visite komt, dat zij dam net moet doen, alsof ze alleen in de kamer is, dan gaat het ,beet en dan zal ze niet zenuwachtig zijn. Begrijp je mij? j Kika Bliek, ja, dat beloof ik, als later die tbrug klaar is en de tram gewoon rijdt, dan Jmoeten jullie mij maar waarschuwen an 'precies uitleggen, waar ik moet uitstappen jen dam kom ik op een mooien lentedag. ^Natuurlijk mag jij samen met je buurtje :de raadsels oplossen en haar helpen, jij «doet al zoo lang mee. Nu heb ik gelukkig ieder toch nog wat kunnen antwoorden, er waren enorm veel brieven en het pak kwam bij ongeluk veel ïater, zoodat ik mij heel erg heb moeten .haasten. Allen een hartelijk groetje van Mej. A. KOOPMANS v. BOBKEREN. Oplossingen der 4 Prijsraadsels der -o grooteren. 1. Spreken is zilver, zwijgen is goud. 2. Kindercourant, fcamd, dokken, Indiê, Build, duiker Oor. 3. Gier, lest A S et: schol r laeifsr Schipbeek Domburg trein mes k Oplossingen der l Prijsraadsels der kleineren. L Elburg, Sneek, Zeist 2. Held, geld. 3. K a t, kat. 4 Wals gans noga knie hond Wageningen mier tets egge wieg Zaan Goede oplossingen van de prijsraadsels der grooteren ontvangen van: Carrie M. de Groot, Nelly van Tol, Ma- ifiiSldle HassLer, Annie van Leeuwen (Nieuw- taeen), Neeltje van Leeuwen, Rika van (Veen, Jacobus van Veen, Jacob Kaiisvaart, Gms Storm van Leeuwen, Jo Liese, Geertje 'Hoff, Willy Beumer, Bernard Esderts, Jans van Dijk, Bep Spierenburg, Rika Bliek, Jo en Adriaan Reyngoud, Clazina van Venetie, Dirk de Groot, Herman Vis, Siebe de Roos, Marie Kükler, Viertal Ooetdinu, Nelly Rijs- dom, Aninie Looyestoym, Annie Blansjaar, Bep Spierenburg, Peter Hoope, Cobie Hoope, liertha Duvai, Rika van Leeuwen, Lienije Koolhaas, Antoon Fleur, Willem van der Reek, Jan Art» uw, Klartna Parle vliet, Manrtje Goljee, Vin.i Metselaar, Anna en Aktkc Bonte, Louis Hartkamp, Nellie van Beek, JL de yoa, Segait® Voorbrood. Nellie Broers, Toos Dirkse, Betje Brceisema, Ma rie Baars, Netty Paats. Teuna Klever, Ca- Iharina Klever, Julie Westermanr., A. van der Geest, Annie Nagtegaa', Thea Baars, Dora de Vries, Brechtje den Haan, Nico Mieloo, Janny Jansen, Marietje Kwaadgras, Corrie Uittenbogaard. Marijtje Uittenbo- ard, Diewertje Uittenbogaard, Nellie Mens, Corrie Mens, Nelie Oostveen, .Annie Bavelaar, Annie Huisman, Clazina Singer- ing„ Adriana Singerling, Nellie van Leeu wen, Gustaaf Adolf Huurman, Clazina Ruy- tênbeok, Betsy Lambrecbts, Nico .Spaarga ren, Tonnie Houpt, T. Mooy, Mien Remme- lenkamp, Wim Hemerik, Marie de Haas, Mijntje de Haas, Annie de Haas, Jopie Ani- ba; Lientje Lefober, Toos Mooien, Niesje de Gelder, Phili van der Tas, Annie Alkemade, Mien van Zwieten de Blom, Jacoba Tous- saint, Gretha Smit, Lientje de Graal, Marie Meyere, Rika Meyers, Gustaaf Meyers, Frans de Keundng, Nellie Mulder, Tine Mculenberg, Leendert Elderhorst, P^u- lientje de Gooyer, Adrie Huter, Greta Sirag. Nog brieven der vorige week met oplos singen der gewone raadsels ontvangen van: Louis Hartkamp, Rina Vermeulen, Truus Vos, Sienlje Mulder, Toos Dirkse, Gcerlje Hoff, Nelly Rijsdam. Bertha Mulder, Nellie Mulder, Viertal Oostdam, Maarlje Coljee, Adrie Huter, Eduard Giesen, Marie en Mijntje en Arrnie de Haas, Marie Bakhuy- zen. Goede oplossingen van de prijsraadsels der kleineren ontvangen van: Wim van der Vliet, Dirk Boot (Johzn.), Rens Boot Johzn., Nellie Kalisvaart. Addie Storm van Leeuwen, Emmy Molt, Piet Es- 'derts, Jaantje Zoetemeyer, Adrie van Dijk, Jaap Spierenburg, Trizi van der Stee, Jo en Adriaan Reyngoud, Marietje Laman, Ma- rius Segaar, Grietje Segaar, Adriana Vis, Gerrit de Roos, Paul de Roos, Viertal Oost- dam, Annie Looyesteyn, Betsy Rijnders, Marie Bakhuyzen. Jaantje van Leeuwen, Grietje Koolhaas, Adriaan Arbouw, Gerrit van der Horst, Annie Schrijver, Willem Bonte, Marianna van Doornen, Adriaan van Beek. Johanna Voorbrood. Willy Baars, Ali van der Weyden, Nico Kwestroo, Mientje Henny, Hendrik Jan Broeksema, Lettie Wind, Francisca Giezen, Frieda Klever, Alida Paats, Toos Dirkse. Annie Nagtegaal, Carl Westermann. Marietje Koning, Piet Nreboer, Dora de Vries, Catharina van Eg- mond, Nelly Tonkens. Janny Gordijn, Ma rietje Gordijn, Gerda Boswinkel, Annie Ba- velaar, Nicolini van der Landen, Jet du Croiz. Anton Ruytenbeek, Jan Verver, Betsy Lambrechts, Nico Spaargaren, Ina Houpt, Gerard Klay, Mien Remmelenkamp, de drie zusjes De Haas, Jozeph Hanno, Phili van der Tas, Jo van Zwieten de Blom, Lientje de Graaf, Aart van de Nadort. Drietal Meyers. Bertha Mulder, Leendert Elder horst, Henk Giezen, Jan Luttje, Adrie Huter, Christina Sirag, Marde Kamsteeg. PRIJZEN. De prijzen der giooteren zijn toegekend aan: ANNIE VAN LEEUWEN (Nienwveen) NELIE OOSTVEEN. De prijzen der kleineren zijn toegekend aan: JOZEPH HANNO. HENK GIEZEN. (De prijzen kunnen aan ons Bureau wor den afgehaald Maandag a.s., des middags tusschen 12 uur en halféén en tusschen 4 en 5 uur. RAADSELS. Voor alten, om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Marie Meyers. Mijn geheel bestaat uit 2 woorden en 12 letters. 9, 7, 8 is iets waar bijvoorbeeld teer in wordt bewaard. 10, 11, 12, 2, 1 is iets waarop men gaat zitten. 4 3, 5, 6 i» een verkorte j n. Ingezonden door Glasina Lepelaar. Mijn geheel is een plaats in Noord-Hol land vail 8 letters, 3 lettergrepen. De eerste 2 lettergrepen zijn een dier. De derde lettsrgrepp is een deel van eene stad. m. Ingezonden door Marie Baars. Bestaan er wel 2 menschen op die wereld die evenveel haren op het hoof-i hebben. IV. Ingezonden door Wim HemBrik, Mijn eerste 2 lettergrepen zijn een lichaamsdeel. Mijn derde lettergreep is een kleeding- stuk. Mijn geheel wordt bij het naaien ge bruikt. V. Ingezonden door Emanuel Eljou. Iemand gaat op, iets gaat open, iets gaat aan, iets gaat dicht, iemand gaat naar be neden, iemand gaait weg. Wat beteekent dat? VL Ingezonden door Mini Metselaar. Een woord van 6 lettergrepen, iedere let tergreep 2 letters en het geheel een ge bouw diat voor de wetenschap wordt ge bruikt- In Leiden heeft men die gebouwen. VU. Ingezonden door Nelly Rijsdam. Ik ben een spece'rij van 5 letters, verwij dert men de middelste letter uit dat woord, dan word ik eene lekkere sappige vrucht. VUI. Ingezonden door Jet du Croix. Mijn geheel is iemand van 12 letters, die wij heel aardig vinden (dat zegt de inzend ster). 8, 9, 3, 1, 11 is een lekkere tractaiie, 4, 2, 7 vindt men in berglanden. In een 8, 12, 10, 8 slaapt men 's zomers wel eens. 4, 2, 5 dragen heeren, en dames ook wel Ingezonden door Aart van de Nadort. Jongensmanieren. Toen Jantje den eersten dag op sohool kwam, vroeg de onderwijzer hem: „Wat is je vader, Jantje?" „Mijn vader is kruidenier en wat is jou vader?" Ingezonden door Clazina van Venetie. Groote gebeurtenissen! Onderwijzer in de'school: „Karei, vertel jij mij nu eens, welke groote gebeurtenis er in ons land heeft plaats gehad in. bet jaar 1898." Karei: „Wel, toen werd ik den Tden Mei geboren." Ingezonden door Marie en Piet Kükler. „Moeder," vroeg Piet, „waarom eet een generaal niet met lepel, vork en mes? „Hoe bedoel je dat, kind? vroeg de moeder. „Wel," zei Piet, .drier staat: en óe gene raal gebruikte bet diner met zijn stat."

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20