No. 19900. ZATERDAG. 24 JANUARI Anno 192S Officieeie Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENi 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Ad verten liën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT. Voor Leiden per 8 maanden ƒ8.86, per week ..vm Buiten Leiden, waar agenten gevestigd lijn, per week. Franco per post 2.35 portokosten. zo.is. 0.18. Dit nummer bestaat-uit VIER Bladen EERSTE BLAD. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden: lo. dat lot het doen inschrijven van leer lingen voor de «toelating, met Maart a.s., tot de openbare lagere scholen op hel Schutters veld, aan de Duivenbodesiiaat, aan de Ha- verstraat, aan de Paul Krugerstraat, aan den Zuidsingel, aan de Medusastraat en aan de Vrouwenkerksteeg, welke laatstgenoemde school tijdelijk is gevestigd in het schoolge bouw aan de Mare, gelegenheid zal worden 'gegeven aan die scholen van 26 tot en met 31 Januari e.k. dagelijks, behalve Zondags, yan des voormiddags halfnegcn tot negen uren en op Maandag, Dinsdag. Donderdag ,en Vrijdag bovendien van halltwee tot twee uren des namiddags; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond; 3o. dat de kinderen op 1 Maart a.s. den leeftijd van vijf en een half jaar inoeten hebben bereikt. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2-1- Januari 1925. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen in het Elisabethshof, aan de Van der Werffstraat en in de Groenesteeg tot en met den 31en Januari a.s. gelegenheid zal worden gegeven tot het doen inschrijven van leerlingen en wel de9 voorniiddags van kwart vóór 9 tot half tien en uitgezonderd Woensdag en Zaterdag des namiddags yan kwart vóór 2 tot kwart over 2 uur. N. G. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, Januari 1925. HIND FE WET. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algcmcene kennis, dat door ben vergunning is verleend aan de N. V. Drukkerij Batteljee en Terpstua en recht verkrijgenden, tot uitbreiding yan de boek drukkerij in het perceel Oude Rijn No. 39, kadastraal bekend Sectie I. No. 1839. N. O. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 21 Januari 1925. HINDERWET. Rurgieaneester en Wethouders van Lei den, brengen ter aigemeene kennis, dat de beslissing op 'het verzoek van de fa. Johan Parmentier, om vergunning tot uitbreiding van de sajetfabriek aan de Schelpenkade No. 6, kadastraal bekend Sectie M. No. 3859, is verdaagd. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Januari 1925. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 26 Januari 1925, des namiddags te Iwee uur. Alsnog le behandelen: Nader voorstel in zake het verbaal van Jijdragon voor weduwen- en weezenpen- tóoen voor gemeente-ambtenaren. (25) Herdenking 350-jaiig bestaan Universiteit. iZooals reeds vroeger gemeld is, is het aantal der belangstellenden in de plechtige herdenking van het 350-jarig bestaan der Universiteit te Leiden buitengewoon groot. Talrijke aanvragen om plaatsen in d'e Pie- jberstoerk zijn binnengekomen van studen ten, oud-studenten, personen, die lot de Universiteit in ecmige betrekking slaan, en vele anderen, zoowel in als buiten Leiden. Het is der regelingscommissie onmogelijk geweest aan alfteze aanvragen te voldoen, en zij -heeft tot haar groote spijt velen, waaronder onvenmijdclijkerwijs ook stadge- nooten, moeien teleurstellen. De toegewezen plaatsbaar ten zulten in de eerste dagen van Februari worden toe gezonden. Gemeente-avond in de Oosterkerk over den Rnancieelen nood der Ned.-Herv. Gemeente. Gisteravond werd vanwege de Gemeente- Commissie van het Ned -Herv. Kerkgenoot schap a'hier in de Oosterkerk een samen komst gehouden, waai In de financieele toe stand der Gemeente aan de leden zou wor den btootgelegd. Als sprekers waren aangekondigd prof. dr. H. M. van Nes en ds. Joh W. Groot Euze- riuk Het bezoek was z^er bevredigend, al wa- isn niet alle plaatsen bezet. De meeste jredr kanten waren ook aanwezig. Prof. Van Ne® betrag eerst den kansel en nocdigde de aanwezigen uit de samen komst le wijden rat het zingen van Psalm 89 I. Daarna ving hij aan met op te* merken, dat niemand hem zou benijden, waar hij tot taak had den geldel ijken toestand der Gemeente te moeien blootleggen Door de circulaire, geruimen lijd geleden aan een ■£000-tal leden, die den hoofd, omslag niet hadden betaald, verzonden, is al gebleken, dat die toestand niet gunstig is. Het was niet dc bedoeling, dat deze cijfers publiek zouden worden gemaakt. Maar een der leden heeft hen blijkbaar aan het „Leiösch" Dag blad" ter plaatsing aangeboden en van daar heeft zij haar weg gevonden naar de groote pers, zoodat vrijwel hel "geliéele land de nood der Leidsche Gemeente kent, Spr. meent, dat de Gemeente zich in dezen kan sterken aan den 127sten Psalm: „Zoo de Heer het huis niet bouwt, tevergeefs ar beiden deszelfs bouwlieden daaraan; als de Heer de stad niet bewaakt, tevergeefs waakt de wachter." Go<] kan ook buiten ons het huis bouwen, maar het is toch onze laak daaraan te werken. De Gemeente-Commissie, het lichaam, dat gelijk slaaf met de Kerkvoogdij in vele an dere Gemeenten, heeft de stoffelijke zorg over de kerkgebouwen, waaronder ook onze kathedralen, waaraan de sporen van den ouderdom niet zijn voorbijgegaan; zij heeft te zorgen voor de traktementen der predi kanten, voor zoover deze niet door Rijks subsidie woTden gedekt en moet de kerke lijke beambten en bedienden bezoldigen. •Men zal er prijs op stellen, dat de kerk gebouwen behoorlijk worden onderhouden, alsook de begraafplaatsen, om zich tot deze hoofdzaken te bepalen. Daartegenover staan eemge vaste inkom sten: een rente van een vast kapitaal tot een bedrag van f3400. Er is wel eens de raad gegeven: maak dat kapitaal los van het Grootboek; maar dat zou bet eekenen de kip te slachten, die gouden eieren legt Ver der een bedrag van f 4000 aan huur van de huisjes, om de Tieters- en Hooglandsche kerk gelegen. De zitplaatsen brengen op 120.000, de collecten in het tweede zakje geven oen opbrengst van f 9000, welk bedrag in de laatste jaren niet is gehaald. Ook moeten genoemd worden de vrijwillige en verplichte bijdragen. Vooral wat de vrijwillige bijdra gen betreft, verdienen de leden lof. Er wordt immers buiten dien voor de armen, voor de Zending, enz. zooveel gevraagd. W.ij zullen de opsomming der verschillende ontvang sten, die aan de door ons gepubliceerde circulaire bleken ontleend, niet volgen, doch volstaan met weer te geven de klacht van den spreker, dat ook wat de vrijwillige bijdragen betreft, een gestadige achteruit gang valt te constateeren, wat hij eens deels toeschreef aan de heerschende malaise, andersdeel verklaarde uit het feit, dat het nieuwtje er af is. De kurk, waarop de Kerk drijft, is echter de hoofdelijke omslag en ook" daarin vait een gestadige achteruitgang te bespeuren, die onrustbarend is, zooals ook uit de ge noemde circulaire bleek. Vóór de circulaire was verzonden, was er van liet geheele be drag, groot f 42,000, nog f 17.000 niet ont vangen; door invloed van de circulaire is bedrag tot f 13.000 gereduceerd. Zij heeft du9 geholpen, doch niet genoeg. Spr. wil nog aannemen, dat dit wanbeta- len een gevolg is van achteloosheid en niet van kwaadwilligheid. Men moge bedenken, wat het gevolg zou zijn, als de Kerk wegviel. Spr. durfde dit gerust een ramp noemen. En daarom moet ieder meewerken om aan zoo'n ramp te ontkomen. Men heeft bijzondere collecten aanbevo len. Maar er wordt al zoo vaak gecollec teerd. Als ieder eens, wat hij of zij in het kerkzakje doet, verdubbelde, wat niet on overkomelijk zou zijn, dan zou men al aar dig geholpen zijn. Er zijn andere manieren, om. aan geld j te komen aan de hand gedaan. Zoo werd aangeraden een ophaaldienst te organieee- J ren. Spr. noemde van wat dit zou geven i een geval. In een burgerwijk werd iemand 1 met kwitanties rondgezonden, bij de wan- betalers na het verzenden der circulaires. I Van de 238, wien een kwitantie werd aan geboden, betaalden er 4. Men zou de wan betalers ook kunnen vervolgen en voor den rechter brengen. Maar daarmede zal men alleen bereiken, dat velen als lid der Kerk zullen bedanken. Men zou geld kunnen eischen voor de cathechisaties'. De Synode heeft daarover echter zijn afkeuring reeds uitgesproken en werkelijk, het Evangelie van Christus moet om niet worden gegeven. Van den anderen kant wordt dikwijls vermindering van de uitgaven aanbevolen. Men zou de traktementen en salarissen kun nen verminderen. Misschien wordt de Com missie er toe gedwongen, maar men heden-, k-e, dat een arbeider zijn loon waard is. Thans ia reeds met nauw zoeken om f* bezuinigen 2 a f 3000 geschrapt, wat echter voor het meerendeel slechts -uitstel van uit gaven beteekent. En wat zegt dit bedrag op etn tekort van f^000? Sp7*. eindigt ten slotte met een opwekking en met zijn goed vertrouwen uit te sprekin in den Heer, die het huis bouwt, en in ds bouwlieden, die daaraan willen warken, Na het zingen van Gezang 237 4 ver kreeg do. Groot Enzerink het woord, die tol taak had den geestelijken kant van het vraagstuk te belichten. Het ziet er inderdaad voor de Gemeente niet" rooskleurig uit, aldus begon spr. Als het zoo voortgaat als in de laatste ja ren, dan zal men het werk moeten in krimpen, en dat in een tijd, waarin alles als het ware roept naar uitbreiding van geestelijk werk. Doordat er rieeds nieuwe sfhds wijken bijgebouwd worden, zal in slede van inkrimping, uitbreiding dooT de slich ting van nieuwe kerkgebouwen, noodig zijn Moeten wij nu de handen in den schoot leggen? Daaraan mogen wij niet denken. En spreker heelt van de Gemeente ook betere verwachtingen. Wij moeten het echter niet alleen van menschen verwachten. God de lieer zal ons helpen, zooals ook reeds prof. Van Nes met een beroep op Psalm 127 deed uitkomen. Wij hebben niet veel rijken en vermogenden in ons midden, een factor van niet geringe bele,ekenis. Maar dat is een gewoon verschijnsel. Paulus heeft het reeds van de 1ste Christengemeente getuigd. God, de Almachtige, hoert echter de rijken niet noodig. Hij kan het zwakke sterk maken. Spr. lveeft het in andbrë Gemeenten meer bijgewoond, dat dc*rijken niet meewerkten en dat toch het beoogde doel werd bereikt. Met de eerste Christenheid wees hij in verband daarmede op de Gemeente van Philadelphia. En was ook de doleantie niet daar, om te bewijzen, dat de Kerk moeilijk heden weet te overwinnen? Hoeveel krach ten onttrokken zich toen niet aan steun en gingen mee slooperswerk verrichten! En toch is de Kerk dezen slag te boven gekomen. Daarvoor wil spr. de oogen der getrouwen openen. Wij moeten elkaar opwekken en de krachten, die er ook nog wel in onze Ge meente zijn, mobiel maken. Daartoe wekte spr. ten slotte in een krachtig betoog op in verband met het woord van Psalm 137: „Indien ik u verzelt, o Je- zalem; zoo vergete mijn rechterhand zich- zelve". De druk in de ballingschap had in Israël de krachten wakker gemaakt en al kwam er i ook nog weer tegenwerking en vijandschap bij want Satan is nooit werkloos zoo maakten zij zich op en verwierven weder met de herinnering aan hun Jeruzalen de vrijheid. Zoo moeten ook wij opstaan, zeide spre ker, en steunende op de kracht van het ge loof in Jezus Christus, onzen plicht tegen over de Kerk van Christus vervullen. Er zijn ook wel eens klachten gerezen tegenover de predikanten, met betrekking tot het huisbezoek, dat wel eens te wen- schen overlaten zou. Spr. wil toegeven, dat daartoe een enkele maal aanleiding ge weest kan zijn. Alle menschen werk i3 ge brekkig. Maar, zij het zoo, dan moet daar van de liefde van het Koninkrijk Gods niet afhangen. En zoo besloot ook deze spr. met op de i dure roeping der Gemeente te wijzen om de Kerk in stand te houden. Na dankzegging werd de samenkomst be sloten met het gemeenschappelijk zingen van Psnlm 122 1. Wernink's Betonmaatschappij. Blijkens de „Stsct." vaan 22 dezer, No. 15, werd de Koninklijke bewilliging verfeemd op net ontwerp der gewijzigde statuten Van de N. V. Wernink's Betonfabriek alhier, goedgekeurd door de buitengewone verga dering van aandeelhouders van 8 Juli j.f. Door deze wijziging wordt o.m. verandering gebracht in den naam van de onderneming, welke in het vervolg den naam zal dragen van „N. V. Wernink's Betonmaatsc-happrj". Bet kapitaal der Vennootschap wordt be paald: op 750 gewone aandeelen van f1000 en 750 cnm. pref. aandeelen van flOOO. De gewone aandeelen, nummers 1 tot en met 300. zijn op naam; do aandeelen nummers 301 lot en 750 en de pref. aandeel an nummers 751 tot en 1500 worden gesteld aan toonder, met dien verstande, 'dat ook de aandeelen nummers 1 tot en met 300 op verlangen der houders aan toonder ge steld kunnen worden, waartoe eeu aanvrage tot de directie moet worden gericht. Art. 5. Van het kapitaal der Vennoot schap is bij het verlijden dezer akte f 324.000 «Geplaatst, verdeeld in 324 aandeelen van f1000. Voorts zal de netto-winst als volgt worden verdeeld: eerst 7 pek cum. dividend aan prei. 'aandeelen nummers 751 tot en met 1500, daarna 5 pet aan de houders der gewone aandeelen nummers 1 tot en met 750, en van de rest 12 pot. tantièmes aan elk der directeuren; 6 pet. aan commissar rissen gezamenlijk; 20 pet. Aan het reserve fonds, en 50 pet ter beschikking' van de aandeelhouders, met dien verstande, dat voor elk pet dat op de gewone aandeelen meer wordt uitbetaald dan 6 pet. V® pel. dividend aan pref. aandeelen moet worden uitbetaald, tot een minimum-bedrag echter van 8 pek Mocht in eenig jaar bovengenoemde 7 pet .cum. dividend niet of niet t&n volle zijn uitgekeerd, dan zal aan de houders van de gewone aandeelen in volgende jaren geen winstuitkeering geschieden, zoolang aan de houders van pref. aandeelen niet ten volle is uitbetaald wat hun krachtens de bepaling omtrent pot. cumulatief dividend toe komt v Bij K. B. is herbenoemd tot plaats vervangend kantonrechter voor het kanton Leiden mr. E. A. Cosman. Bij K. B. van 21 dezer is met in gang van 1 Februari 1925 benoemd en aangesteld tot kapitein bij het regiment vesting-artillerie, de eerste-fuitenant J. v. Maaren van bet 6de regiment veld-artilIerie, en is in zjjn rang overgeplaatst naar het regiment Jagers de reserve-Iuit.-kolonef P. .W. van Weeren van het 4de reg. infanterie. Tot regenten van de Groeneveldstich- ting aan de Oudevest alhier zijn benoemd in plnats van de heeren Kromwijk en Oost- veen de diakenen der Ned.-Herv. Gejn. Van Leeuwen en Wiethoff. Tegen 8 Februari as. is door den agent van politie 1ste klasse F. Bodenstaf eervol ontslag aangevraagd na een diensttijd van 34 jaren. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft bepaald, dat wor den aangewezen als plaatsvervangers van den inspecteur van den veeartsenijlcimdigen dienst in kefc district noordelijk Zuidhol land-westelijk Utrecht, standplaats 's Gra- venliage: de plaatsvervangende inspecteurs van den- veeartsenijkundigen dienst in het voormalig district Loiden, benevens de plaatsvervangend inspecteur van den vce- artsenijkundigen dienst in het voormalig district Utrecht W. C. Neomagus, te IJs- sel8tein. Op 8 Februari a.s. zal in alle gods dienstoefeningen der Ned.-Herv. Gem. al hier het 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool worden herdacht. Voor do Jeugddiensten vanwege de Ned.-Herv. Gem. alhier in de Waalsche kerk zal voortaan zitplaatsengeld geheven worden. De onkostencollecte bracht niet ge noeg op om die plaatsen gratis te verstrek ken. Ter gelegenheid van de Outwape- ningssamenkoiiist, hedenavond in de Stads- is een optocht georganiseerd met ontplooide vlaggen, zang en snarenmuziek, welke te halfacht van het Volksgebouw naar de Stadszaal vertrekt. Aan het gebouw ,,Jei-uël" (Middelste- gracht) werd een enveloppe met f 150 be zorgd onder letter X. Y. Z. voor de inrich ting voor dakloozen en kindervoeding. Op het Stationsplein had gisteren eoD ernstige vechtpartij plaats tusschen A. v. d. W. en zekeren K, De vechtpartij was van dien aard, dat K. met een steen v. d. W. een flink gat boven zjjn linkeroog toebracht. V. d. W. werd, om verbonden te worden, naar het Aoad. Ziekenhuis ge bracht Proces-verbaal zal tegen K. worden opgemaakt. In de Korevaarslnaat kon gisteravond om ongeveer halfefl'f de tram uit Den Haag niet verder. Een defect aan den motorwa gen was hiervan d'e oorzaak. Door een stadstram werd de defecte tram naar d'e remise opgeduwd. Verscheidene personen misten teei na an sluiten gen. Gisternamiddag, te ongeveer halfzes, had op de Breestraat, tegenover de Koorn- brugjsteeg, een aanrijding plaats tusschen de tram en een vrachtauto, waarvan au gevolgen, hoewel zij eerst heel ernstig lekem, toch nog zijn meegevallen. De vrachtauto, toebehoorende aan de fir ma Van der L., bleeker alhier en bestuurd door den chauffeur O., kwam met een ta melijke vaart de Koornbrugsteeg uitrijden en wilde in de richting Hoogewoerd door gaan. De chauffeur bemerkte, dat er een tram uit de richting Hooge-Rijndijk aan kwam ep dacht door een grooten bocht te nemen, er nog juist om heen te kunnen rijden, niet vermoedende, dat ook van clen anderen kant een tram in aantocht was. En zoo geraakte hij tusschen de twee trams bekneld en werd het achterste gedeelte van zijn wagen vrijwel geheel in puin ge reden, hetgeen gepaard ging met een ont zettend harden knal, waardoor van alle zijden, ook uit dc omliggende straten men schen toeschoten, die door de eveneens toe gesnelde politiedienaren op behoorlijken af stand werden gehouden. De chauffeur ontkwam aan hel gevaar> juist, doordat het voorste gedeelte van den auto niet wer-d getroffen, zoodat ook de mo tor slechts weinig beschadigd werd. De schok was zoo hevig, dat een dier trams, en wel die, welke van af het station kwam, ontspoorde, en vrij wel dwars over de 'rails kwam te staan.. Do tram van den kant van de Hooge woerd komende een zware wagen voor den buitendienst, kreeg weinig schade. De kop lamp werd ingedrukt en een hoekruit was gebroken. Van.'den anderen wagen werd het voorbalkon ingedrukt en ook de koplamp werd gebroken, benevens twee ruiten. De inzittenden kwamen met den schrik vrij en ook de wagenbestuurders kwamen er goed af. Zij kregen enkele schrammen van de rondvliegende scherven glas. Het tramverkeer ondervond ongeveer een dik halfuur vertraging, waarin ook de dienst naar Den Haag moest deelen. Het ielubte nl. niet spoedig den wissel, dtie on- BINNENLAND. Samenkomst in verband met den finan* cieelen nood der Leidsche Ned.-Herv. Gem, Kerkvoogden van de Ned.-Herv. Gem. te Utrecht besloten het Tooropraam in de Domkerk te doen plaatsen. De staking te IJmulden is opgeheven. Vergadering van de Hanzebank in hel Bisdom Haarlem. BUITENLAND. De ontwapeningsconferentie van Coolidge en het protocol van (Jeneve Het kabinet Braun in Pruisen is afge treden. Harriot over het gezantschap bij den Paus. Generaal Kouropatkine is overleden. In Chili maken officieren zich meester van de regeering. gevieer voor „De Tiink" ligt en die vastzat, over te krijgen. De zwaar beschadigde Ford-vrachtwa gen, werd m 2 stukken door personeel der N. V. Het Motorhuis alhier weggehaald. De eerste team, die ongeveer kwart over zessen weer in de riohting van den Hooge- Rijndijk reed, had het ongeluk tegenover de St.-Jorissteeg een ouden man aan te rijden die deze steeg uitkwam, en wegens doof heid de signalen van de tram niet hoorde. Door krachtig remmen, waardoor den nog wat z-enuwachtigen inzittenden opnieuw, schrik aangejaagd werd, wist dc wagenbe stuurder van H. te voorkomen dat de man werd overreden. Deze, een verpleegde uit het Gerei. Min nehuis in de Kaarsenraakersstraat, de 85-ja- rige S., werd in bewusteloozen toestand den winkel van de N.V. Handelsmaatschappij v.h. Cr. Splinter binnengedragen, waarin hij eerst door den arts Boonacker en later ook door den dokter van den Eersten-Hulpdienst werd onderzocht, die beiden opneming in het Academisch Ziekenhuis noodig oordeel den, waarheen de man nu per politiebran- card werd vervoerd. De toestand bleek niet zoo ernstig te zijn als aanvankelijk werd vermoed. Ernstige verwondingen schijnt da oude man niet te hebben gekregen, zoodat hij waarschijnlijk spoedig weer naar het Ge sticht kan terugkeeren. ,,De race naar het geluk" 1 Ziedaar de titel van de hoofdfilm in het Luxor- theater, welke een niet groot aantal be zoekers gisteravond eenige zeer genoeglijke uurtje3 heeft bezorgd. Monty Banks ver vult de hoofdrol in deze aaneenschakeling van komische situaties en dolle avonturen zóó goed, dat het publiek bij voortduring schatert van het lachen en het jammer vindt, dat na 5 actcn de geweldige renner als overwinnaar door de finish gaat cn, bij wijze van spreken, uit de race-auto in het huwelijksbootje stapt. Een klucht in twee acten „In de dak goot" zorgde in het begin van den avond reeds voor eehige vroolijke momenten, ter wijl na de pauze dc noodige afwisseling werd gebracht door een drama, getiteld: „Minnebrieven", waarvan de inhoud in teressant en het spel uitstekend ie, doch waarin het zonderling aandoet dc hoofd vertolkster Mia May, die een barones van minstens 40 a. 45 jaar moet voorstellen, te zien als een dame van zeker niet meer dan vijf en twintig. Over het algemeen gespro ken erkennen wij overigens gaarne dat het programma goed verzorgd is. Het publiok was ruim tevreden. Ook de directie van 't Casino bezorgt haar bezoekers een Lnteressanten avond. Begonnen wordt met een weck-revue eii een aardig komisch nummer. De eerste hoofdfilm „De Clown des Doods", een drama in 5 acten, geeft een stuk uit het kermisleven weer. Het is zeer zeker de moeite waard deze film te zien, daar het awarvorsloven der circus-men- schen zeer interessant is. Dit soort men schen is steeds op zichzelf aangewezen, vandaar dat hun bestaan dikwijls zoo hard is. Als tweede hoofdnummer krijgt men t« zien een levensdrama in 5 acten ,,De band die bindt". Deze film is rijk gemonteerd en de artisten, die de hoofdrollen vervul len, doen dit op meesterlijke wijze. In een woord het geheel is zeer zeker het zien waard. Do muziek was als altijd zeer goed. Rejo-theater brengt eveneens twee hoofd nummers. Aangevangen wordt met een kort voor-programma w.o. „Dans je dood", een klucht in 9 acten. Vervolgens als eer ste hoofdnummer „Haar Reputatie", e**

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1