CORRESPONDENTIE. „Niet zoo haastig, Grijspootje," klon-k hel „Wat krijg ik er voor?" Ik wist geen beter antwoord dan-: „Hoe veel moet je er voor hebben?" Hij keek mij met zijn beide glinsterende oogjes aan en zei: „Breng mij het laatste haartje van haar linker wenkbrauw, maar het allerlaatste en zij moert het zelf uittrek ken." Ik begreep er niets van en dacht, dat hij hardop droomde. „Het taschje is voor haar en zij moet het dus betalen," zei hij. „Dat is eerlijk. Het al lerlaatste haar, denk daar vooral aan. En morgenochtend moet je hert mij klokslag twaalf uur brengen bij den grooten, gelen paddenstoel. Vergeet hert niert, goeien dag!" Hij sprong van den zak* op den grond en het taschje hing om mijn hals. „Dus een haar van haarzelf." zei hij nog. i „.Van wie toch?" vroeg ik verbaasd, i ^Dat weet je best!" „Nee, ik weet het werkelijk niert," piep te ik. „Ik bedoel van Bruinoogje," antwoordde het nu. „Je moet hert haar morgein op de theevisite maar vriendelijk vragen, dan doet ze het wel." Giïnsberoogje verdween nu in de duister nis en liet mij verwonderd achter. Een haar uit Bruinoogje's linker wenkbrauw 1 Ze zou me zien aankomen en stellig van zich af bijten. Nee, dat nooit 1 Als het nu nog van Witneusje geweest was wel, dan had hij er zooveel kunnen krijgen, als hij maar hebben wiilde. Er was morgen dus theevisite en ik moest tdat haar op de een of andere manier zien .te krijgen. Ik was zenuwachtig en beefde fcver mijn heele lijfje tot in het uiterste 'puntje van mijn staart. Met Muisjes, die 'tasohjes van maïskorrels kunnen maken, !valt niet te spotten en ik moest dus begin nen met naar de theevisite te gaan. Wat zou Bruinoogje's Moeder wel zeggen? „Ik zal in elk geval zooveel mogelijk linaïs meenemen," dacht ik. „Misschien •gaat Bruinoogje, als ze er veel van gegeten 'heeft, wel slapen en dan kan ik het wenkbrauwhaar bemachtigen. Het is alles 'ler wi'lle van haar en ik moet hei pro- Ibeeren. Ik ben bang. dat ik het taschje 'duur zal moeten betalen." Ik zuchtte diep en vulde mijn taschje tot ;aan den rand voor Bruinoogje vurig 'wensöhend, dat ik op een andere wijze 'mijn 9chuld kon aJdoen. (Wordt vervolgd). Gelukkig zijn deze prijsraadsels zeer 'naar genoegen geweest, ik merkte, dat ze 'erg in den smaak vielen, want ik ontving 'heel wat'goede oplossingen. Dat is ook 'wol mijn bedoeling, dat velen er graag aan „"mede doen. Nu ja> hoe meer er mede doen, Ihoe minder kans men heeft op een prijs, 'maar zóó reken ik nu niet, ik gun graag jaa-n velen bet pleziertje om te kunnen moe- 'loten. De 4 gelukkigen wel gefeliciteerd met 'hun prijs, ik meen, dat alle vier pas voor •het eerst tot de prijswinnende behooren, [naar mijn lijstje ti oordeelen, dat ik van ;*f het begin er van opmaakte ik vind het 'aardig om eens na te zien wie al eens of meermalen een prijs heeft gehac. Annie van Leeuwen (Nieuwveen), heer- 'Kjk hé, eindelijk eens een prijs, nadat je lal zoo lang trouw meedeed. Nelie Oostveen, blij met je prijs? bei \m immers ook voor het eerst? Beterschap inet je moeder. Henk Giezen, f vind je het niet heerlijk, dat je gelukkig hebt geloot? Jan sal ook wel erg blij zijn voor jou. Jozeph Hanno, lees maar plezierig in je prijs en van harte beterschap toegewenscht aan je moeder. Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen), je vindt het zeker ook wel heel prettig voor Annie, dat zij nu eindelijk eens gelukkig is geweest bij het loten. Ja van jou is het at heel lang geleden, dat je een prijs hebt gehad, maar Annie had er nog geen, cn p» oafaiurlijk haar boek ook wei n*>- gea lezen, dus dan geniet je er toch ook nog van. Wim van der Vliet, nu was je bric! prachtig op tijd, de post bracht mij dien Dinsdagmorgen ai en je oplossingen wa ren goed, zoodat je kon meeloten, al ben je er niet gelukkig mee geweest. Wat wae dat voor een uitvoering, waar je toen Maandags heenging? Rika en Jacobus van Veen, ik had jul lie al eenige weken gemist, je doet anders zoo trouw mee. Je schrijft, dat- je niet an dien mist houdt, nu ik ook niet hoor, dat vind ik zóó triestig en als de mast heel dik is, vind ik 't op straten en wegen beslist griezelig. Ims en Addie Storm van Leeuwen, de eerste naam schreef ik maar op, zooaJs ik er uit wijs kon worden, wil je de volgende keer de voornamen eens duidelijk uitleg gen en meteen eens vertellen, hoe oud of jullie zijn. Marianne van Doornen, ik hoop, dat je spoedig weer beter zult zijn en weer naar school kunt gaan. Emmy Molt, de prijsraadsels komen nu eens na 5 weken, dan weer na 6 weken, dat is verschillend en in de groote zomer vakantie wacht ik wat langer, omdat or dan zóóveel kinderen afwezig zijn. Mini Metselaar, heb je dat raadsel zelf gemaakt? ik zal het zeker eens plaatsen. Je begint ook al heel trouw mee te doen, blijf maar moed houden, dan kan je beurt toch ook eens komen. Bertha Duval, zeker mag je de boide sooTten oplosoen, dat hebben velen ge daan, maar men mag toch maar met één groep meeloten, dat is eerlijker. Gustaaf Adolf Huurman, ik zal je raad sels, die je met je zuster maakte, wel eens inzien, nu vandaag heb ik er onmoge lijk tijd voor, er waren zóóveel brieven door de prijsraadsels en door een misver stand kreeg ik het pakket veel later <ran anders. Gerard Klay, dat ie goed hoor. dat je voortaan er trouw aan wilt denken om je brief te onderteekenen, blijf maar Jlink meedoen, het zijn nette briefjes van je. Jo Rap, je mag meedoen, je mag mij Tanto noemenkijk maar, wat er boven de raadsels staat, van de gewone raadsels 3 of 4 goede antwoorden, je mag zelf uit kiezen. Maria Kamsteeg, zoo, al een paar maai naar Amsterdam geweest? era was het een lief kindje? Adrie Huter, heb je het gezien? je beide brieven in dit pakket. Is dat koperen feest thuis al spoedig? Paulientje de Gooyer, zie je wel wat oen massa kinderen mij goede oplossingen zon den, dus van zelf ook wat een massa te- leurgestelden. Maar ik vind 't gezellig dat je met zooveel plezier nu steeds mee doet. Leendert Elderhorst, ja, dat heb jij al ondervonden, dat het zulke "mooie boeken zijn, die men krijgt, maar daarom begrijp ik levendig, dat je er dolgraag weer een zou willen hebben. Tine Meulenberg, je mag gerust mee- doen en je broertje ook. Hoe oud zijn jul lie? NeRie en Bertha Mulder, al gelezen dat ik jullie brieven van de vorig© week no pas kreeg? Dat is zeker naar voor jullie, dat je vader in het ziekenhuis ligt. Wat scheelt er aan? Dank voor de anecdotes, ik zau ze bewaren. Drietal Meyers, is kleine Zus weer be ter? ik hoop toch, dat ze niet erger ziek is geworden. Lient-je dc Graaf, best hoor, dat je alles hebt opgelost en ingezonden. Wie weet hoeveel koude we nog krijgen, dan moet je misschien nog meer namen gaan be denken. Gretha Smit, ga je Zondags altijd met jo vriendinnètjes wandelen, als het moor weer is? Nies je de Gelder, ik zou het ook bijzon der aardig vinden oen eens velen mjjnjec raadseljeugd te zien en te spreken, vooral degenen, die mij trouw schrijven en daar toe behoor jij ook! Ik ken al die Gronin ger lekkernijen wel, waarover je schreef Toos Mooben, je raadsel is goed, ik zal het later eens plaatsen. Lientje Lefeber, ik heb nog veel anec dotes liggen, wacht nog maar een paar weken. Tweelingen Houpt, ja dat vind ik een mooi gewicht hoor, en ook mooie namen voor de kleine zus. Jan Verver, als je trouw wilt gaan mee doen is het mij heel best. hoor. Cla-zina en Anton Ruytenbeek, de prijs raadsels waren goed opgelost, je hebt dus voor beide mogen meeloten, al heeft het niets geholpen. Nelly van Leeuwen, ik had je al eenige weken gemistal neem ik het niet kwalijk, daarom merkte ik het toch wel. Annie Huisman, dat weet ik wel, dat je tot de grooteren en tot de heel trouwe grooteren behoort, je hebt mij al zóó dik wijls geschreven. Als ik weer eens in Lei den kom en door de Kraaaerstraat loop, zal ik eens kijkerf of je thuis bent, je woont immers dicht bij die brug? Corrie en Nellie Mens, ik zag direct dat jullie beiden erg je best had gedaan dus verdiend had je wel een prijs, maar ach zóóvelen hadden er een prijs verdiend, en moest ik toch teleurstellen. Jannie en Marietje Gordijn, wonen al die familieleden in Katwijk aafa Zee Gaan jul lie 's winters ook dan wel eens langs de zee wandelen? Als je naar Mevendal gaas, hoe ga je er dan heen? Nelly Tonckens, dat doet mij plezier, dat bet je zoo uitstekend bevalt op de nieuwe school, en heb je er al aardige vriendinnetjes gevonden, want dat hoort er zoo bij. Catharina. van Egmond, welkom bij de raadseljeugd. Janny Jansen, ik had vandaag al zóóveel te lezen en te beantwoorden, dat ik het best vond, dat jij een langeren brief nog wat uitstelde tot de volgende week. Marietje Koning, ben jij gebakken en gebraden? zulk soort nichtjes bezat ik nog niet, hoor. Heb je zooveel tantes? maar mij alleen als raadseltante, niet waar? Annie Nagtegaal, ik ben net zooals jij, ik hond dol v*»el van katten, hier in huis is een echt lieve goede ka.t die komt dik wijls bij mij boven en gaat dan voor mijn kachel liggen eifi als ik vraag: ben je zoet? dan zegt hij „mauV die poes is al bijna 11 jaar, oud al, hè? Francisca Giezen, had jc.niet gedacht da# er al weer prijsraadsels zouden komen, het was toch al weer lang geleden, hoor. Lettie Wind, nu weer een mooi paars bloempje in je brief. Nu vast gefeliciteerd met je verjaardag, veel plezier dien dag. Je mag dan met dc grooteren moe gaan doen. Toos Dirkse, ja, 2 brieven vandaag van je gevonden in het pak, gelukkig, dat de brief met prijsraadsels goed op tijd er was. Nico Kwesüroo, ik beloof jo, dat als er weer verborgen plaatsnamen zijn, ik er bij zal zetten of het in Nederland is. Mientje Henny, ben je al gauw jarig en denk je, dat je een viool zult krijgen. JA, dat is erg aardig, als er verschillende in strumenten worden bespeeld in een familie. Louis Hartkamp, 2 brieven van je ont vangen het wordt nu toch wat kouder en *8 nachts een beetje vorst, wie weet of er niet spoedig ijs komt, ik hoop het voor dc schaatsenrijders al doe ik er zelf niet aan. Vind je niet, dat ik deze week ont zettend veel brieven bob-te lezen en te beantwoorden Annie Schrijver, is de bof weer heele- maal over? Ik heb het als kind ook gehad en had toen een vreeselijk dik gezicht en dibko hals. Maartje Ooi jee, van jou ook 2 brieven in dit pakket gevonden, dus ik had je niet vergeten de vorige week. lóeati-O en Grootje Koolfcaafi, sjja

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18