BALANS-OPRUIMING fa Huisapotheek^ voor SO centen UIT DE RIJNSTREEK. UIT m ^STREKEN. leven hertt willen horoovon, liic-Irl flo offi cier van justitie ton uitvoerig requisitoir, waarin hij Ion slotte op grond van nood- exces ontslag van rechtsvervolging, geen onmiddellijke invrijheidstelling, doch ver vroegde uitspraak, vroeg. De verdediger, rnr. llouben, vereenigdo lich ten volle met den eiscli van den offi cier en vroeg onmiddellijke invrijheidsstel- ling. Na in raadkamer te zijn geweest, besloot de rechtbank, den beklaagde onmiddellijk in vrijheid te stellen en de uitspraak te bepa len op over veertien d :en. RECLAME. goed voor brand' snij- en stootwonden, verouderde wonden, zonnebrand, aam beien, spierpijnen, spit, rhcumatlschc pijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel meer, koopt ge met een pot Akker's Kloosterbalsem, de snel werkende merkwaardige veelzijdige zalf 2592 Alphen Gistermiddag werd de beurt- «chipper J. v. N., 'terwijl doze te Gouwsluis aan het lossen was, door een zenuwberoerte getroffen. Onmiddellijk is hij naar'zijn wo ning vervoerd, waar hij nog denzeltden avond, zonder lot bewustzijn le zijn ge komen is overleden. Gisteren kwam een schip in aanvaring met de Spoorbrug over den Rjjn. Do brug was gesloten, doch de schipper meendo er onder door te kunnen, voer door, met het gevolg, dat do stuurkas ia aanraking met de brug kwam, waardoor dit gedeelte van bet sohip totaal vernield werd. Bij de te Den Haag gehouden examens In stenografie plaagden voor kar.toorsteno- giaai (130 lettergrepen per minuut) onze plaatsgenooten J. G. Geel en Mi van Sid deren Maas. Alkemade. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig 10 van de 11 raadsleden. Na opening (fan de vergadering met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goed- gokcurd. Alvorens met de afhandeling van ile agenda te beginnen wil de Voorzitter «ven opmerken dot dit de eerste vergade ring is welke in het jaar 1925 wordt gehou den. Spr. dankt de leden van den raad voor de vele bewijzen van geluiwenschen bij den aanvang van het jaar ontvangen ook namens zijn echtgenoote en biedt wc- derkcerig zijn beste wenschen aan. Spr. hoopt dat Gods rijkste zegen op de lpdon In het bijzonder eh op hun gezin in het al gemeen in 1925 zal mogen nederdalen. Hij dankt de leden voor de in het afgeloopen jaar ontvangen medewerking en hij hoopt dat de leden van den raad ook in dit jaar hun medewerking weer zullen verleencn in het belang der gemeente. Wanneer spr. een terugblik werpt op den economische» toestand dezer gemeente in 1924 dan mag spr. met genoegen conséateeren dot het af geloopen jaar voor tuinderij en landbouw gunstig is geweest. Spr. hoopt dait het jaar 1925 nog gunstiger zal mogen zijn voor land- en tuinbouw dan 1921 en vertrouwt dal de leden de belangen van de gemeente weer naar best vermogen zullen blijven be hartigen. Aan de orde komt de agenda: Vaststelling raadsbesluit tot aankoop van een perceeltje grond te Oude-Wetering. 1)» Voorzitter zegt dat do grond van het kabel huisje te Oude-Wetering tengevolge van de strooming van het water voor een gedeelte is weggespoeld zoodat gevaar voor de vei ligheid niet was uitgesloten. De lichtfabrie ken met het geval in kennis gesteld, ten ainde aldaar verbetering te verkrijgen kwam tot de minder aangename ontdekking dat de grond waarop het hrnsjo stond niet aan de gemeente in eigendom toebehoorde, doch aan den heer P. du Pau, terwijl toch in 1917 do gemeente Alkemade een perceel tje grond, dat er vlak naast lag hiervoor had aangewezen. Do lichtfabrieken advi- Beerden met den eigenaar in onderhande ling le treden, ten einde bedoeld stukje grond te koopen. Deze onderhandeling had tot resultaat dat de heer P. du Pau bereid ,was de grond, waarop het huisje slaat, te Verltoopen voor f50. Leiden heeft zich be reid verklaard dit bedrag weor aan deze ge meente te restitueeren, zoodat B. en W. bij een uitvoerig prae-advies alviseeren tot den koop van dien grond over le gaan. Nadat de voorzitter voorlezing heeft gedaan van het door B. en W. hierop uitgebracht prae-ad- iVics wordt z. h. s. besloten tot aankoop van dien grond. De heer Do Jong komt ter ver gadering. Thans volgt vaststelling kohier Honden- belasling 1925. De heeren De Vetio en Van (Andel vragen naar aanleiding van dit ko erier ecnige inlichting, welke door den Voor zitter. worden verstrekt, waarna z. h. s. het 'kohier wordt vastgesteld op f 616. 1 Bij agendapunt benoeming van twee Ie- Jflen der commissie van toezicht op het La ger Onderwijs in deze gemeente, vacature JJ. F. de Ron en C. P. Jansen worden na ge houden stemming benoemd de heeren D. jKlees en B. Obto. Bij punt 4 benoeming van Seen lid der commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente, wegens pntsla.gaanvrage van den heer J. F. de Ren, perkt de heer De Vette op dat naar zijne tneening alleen tot leden van de commissie ■et wering van schoolverzuim mogen be- goemd "woTden het onderwijzend personeel hn ouders van leerplichtige kinderen, zoo- Jat hij meent dat de heer W. A. van Harte- Veld niet mag benoemd worden. Bovendien acht spr. niet gewcnecht dat ambtenaren in de commissie zitting hebben. De Voorzit ter zegt dat de mogelijkheid tot benoeming van ambtenaren wel beslaat en dat B. en W.'bet zelf zeer op prijs hebben gesteld, dat, de heer W. A van Ilartcveld zich b.ereid heeft verklaard om hot secretariaat op zich te nemen, daar geen der leden van de com missie deze bestuursfunctie wensclifc le aanvaarden. Voorts zegt spr. dat fcij hem zoo lang hij lid is van de commissie een treurig licht is opgegaan wat do uitvoering van de leerplichtwet betreft. De commissie verklaart kinderen van 14 jaar en acht maanden nog 'leerplichtig, zoodat zij dg leerplichtwet niet juist weten toe te passen. Spr. heeft den heer De Ren er indertijd 'op gewezen, doch hij wist het blijkbaar beter. Spr. acht het noodig dat de lipercn van de commissie er op worden gewezen om zelf een onderzoek in le stellen op de scholen omtrent de leerverplichting der kinderen. De Voorzitter zegt dat deze aangelegen heid in don Raad niet thuis hoort en geeft den heer De Vette in overweging deze zaak nader in eerstvolgende vergadering van de commissie to bespreken. Hierna wordt tot stemming overgegaan en wordt met bijna algemeene stemmen do heer Van Harleveld tot lid dier commissie benoemd. Bij punt 5 worden op vooratel van den Voorzitter de heeren A. E. van Baaien, N. Wagenaar, G. 11. Rotteveel, E. Mahtct, J. van der Geest, S. van Kins, D. Ham en J. de Vette herbenoemd tot loden der commis sie tot wering van schoolverzuim. Wijziging bogrooting dienst 1924 en 1925. De Voorzitter zegt dat enkele posten den dienst 1924 betreffende ontoereikend zijn en derhalve aan vulling behoeven. Tevens wordt op de begrooting voor het dienstjaar 1925 nog .een tweetal posten gebracht o. a. toelage aan den veearts, waarna z. h. s. wordt besloten de begroo'ingswijziging goed te keuren. Reclames Schoolgeld 1924. De Voorzitter zegt dat enkele aangeslagencn in 't school geld te veel hebben betaald wegens vermin dering van hun aanslag rijksinkomsten- belasting of wegens het verlaten der kinde ren van de school. Do heer Rietbrock vraagt wie dc mutaties bij vestiging en vertrek moeten opgeven: de ouders o( het hoofd der school, daar hij ge zien heeft dat een zekere W. v. d. Zwot ten onrechte is aangeslagen voor 2 kinderen, zoodat hij niet accooid kan gaan met het voorstel van B. en W. o'm bedoelden aan slag (e handhaven. Do Voorzitter zegt dat de mutaties van de schoolkinderen maandelijks door het j hoofd der school worden opgegeven; het hoofd der school liad opgegeven dat bedoeld kind 25 Sept. jl' do school eorst had veria-' ten, zoodat de vader het gohcele derde kwartaal voor dit kind moet betalen. Do heer Rietbrock zegt dat het kind reeds sedert Juli do school heeft verlaten en stelt voor dc-zo aanslag aan le houden. Zi h. s. wordt hiertoe hestoten, terwijl de overige reclames worden vastgesteld overeenkom stig voorstel van B. en W. (Wordt ven'o'.gd). Boskoop. Kerkelijk bericht, voor Zondag.'Ned. Herv. Kerk, v.m. 10u. ds Glas. Geref. Kerk, v.m. 10 uur en n.m. 6 uur ds. Fernhout. Salvatori v.m. halftien en n.m 0 uur do eorw. heer de Jonge. Ncderl. Herv. (Geref.) Evangelisatie, v.m. halftien en n.m. G uur do eerw. heer H. v.'d. Veen van Oude Pekela. Woensdag had het 3-jarig zoontje van den lieer R. alhier -het ongeluk in het water to vallen. Door (oegeschotcn hulp kon het kind gelukkig nog gered worden. Govonden voorwerpen: 1 duimstok, 1 kinderhandschoen. 1 luxe broche, 1 paar gymnastiekschoenen, 1 bos rozenstok. Inlichtingen bij do politie. Hazerswonde. Woensdagavond hield de vereeniging „Onderling Hulpbetoon" in het locaal „Salvatori" haar jaarvergadering, welke door 86 leden werd bijgewoond. De voorz., de heer W. Slootweg, opende de ver gadering met een welkomstwoord, en wierp een blik terug, in het jaar dat was voorbij gegaan. Een danktoon mag hier niet ont breken ook voor de vereeniging, ziende op hot veto goede en den zegen door God ge schonken. Doch ook wa9 de vereeniging het leed niet gespaard gebleven. Een drietal huisvaders; n.l. Adr. van den Bos, Joh. van Gorkum en Joh. Fokker waren de vereeni ging door den dood ontvallen, en werden met droelheijl herdacht. In het jaar dat nu was ingelredcn zal een bijzonder leit worden herdacht, n.l. het vijf tigjarig bestaan van „Onderling Hulpbetoon" Opgericht 13 Maart 1875 op initiatie! van wijlen de heeren J. Gaarkeuken en J. Voet9, zijn van de mede-oprichters alléén do heer A. Quartel nog in leven. Een voorste] van het bestuur inzake dit gouden jubileum zal ter tafel worden gebracht. Met den wensch dat allen zullen medewerken tot bevordering van de belangen der vereeniging, eindigde de voorzitter. Daarna las do secretaris, de heer W. J. Dekker, de notulen, welke onveranderd wer den goedgekeurd en vastgesteld. De penningmeester de heer J. van Pijlen, deed daarop zijn financieel verslag hooren en noemde als ontvangsten met inbegrip van het saldo van hel vorige jaar, zijnde.i 573.02 de som van 11975.49 en als uitgaven 1 1326.76, zoodat er een batig saldo i9 van f648.73. Da uitkeering bij ziekten bedroeg f 1081. De commissie tot het nazien der boeken en bescheiden van den penningm. bracht bij monde van den heer C. de Kort rapport uit, en verklaarde dat alles in uitstekende ordo was bevonden, waarna én penningm. èn het lid dev commissie den dank des voor zitters in ontvangst mochten nemen. Tot leden van de commissio tot het na zien van de rekening van het volgende jaar werden benoemd de heeren L. van Gorkum Jaczn. en J. Harkes, en tot hun plaatsver vangers de heeren I, Brugman en P, van den Bosch, Een voorstel van het begluur de uitkee ring van.het vorige jaar bij cvcnlueclc ziek ten cok dit jaar weer tc bestendigen werd algemeen goedgekeurd, Daarna deed do voorzitter naméns het be stuur het voorstel, om "ter gelegenheid van het'gouden jubileum, 1c blijven in het raam der vereeniging n.l. „Onderling Hulpbetoon". Hij meende dit op. geen betere wijze tot uit drukking te doei) komen, dan om b.v. bij evenlueele ziektegevallen der leden alléén in dit ingetreden jaar aan hen die langer dan 14 dagen ziek zijn, een vijftal weken lang, één gulden ,per week meer uit te kee- ren, en tevens om aan den cenigst overge bleven med-oprienter dezer vereeniging, den lieèr A. Quartel, vöor de véle verdiensten als blijk van erkenning een gratificatie te ver leencn. Dit plan vond instempiing en werd met algchiecue stemmen» goedgekeurd. Na een woord van dank voor de trouwe opkomst, werd daarop de vergadering door den voorzitter gesloten. De reéiteerelub „Excelsior" hield in het lokaal achter dc Geref. Kerk haar jaar vergadering met vele genoodigden. De voor zitter, de heer B. Voorlmen, opende het sa menzijn op gebruikelijke wijze, en riep allen een hartelijk welkom toe. De secretaris, de heer F. de Geldér, bracht daarop een keurig jaarverslag uit. Door verschillende leden werd daarna een improvisatie, memorisatie, voordracht of samenspraak ten beste gege ven, waarvoor een achttal prijzen beschik baar waren gesteld. Als juryleden fungeer den de heeren B. Of/ringn, ^ac. Bol en A. H. Weèsels. Prijzen werden toegekend als volgt: lste prijs aan B. Voortman','2e. aan Ci Hoo- gendoorn, 3e. aan'M. Slappende!, 4o. aan L. van Veen, 5e. aan Nic. de Gelder, 6e aan D. Iloogendoorn, 7e. aan Ph. de Gelder en de §e. aan H, Pels. Dé heer B. Olfringa sloot den lccrzanien en gczelligon avond mot dankgebed. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk voorin, lialf tién, Bediening II. Avondmaal cn nam. half zeven Dankzeg - ging, ds. J. Luurihg. Woensdagavond locaal De Graaff, Rijn - dijk, Bijbellezing ds. Luuring. Geref. Kerk voorjn. half tien cn nam. 2 uur de heer Wiltemsen, cand. t. d. H. Dienst te Amsterdam. Nieuwe-Wetering. Woensdagmiddag is ten nadeele van den heer J. A. v. Haastrecht alhier door dén koopman D. S. uit Haarlem mermeer eèn rijwielplaatje ontvreemd. Van Haastrecht bemerkte kórt nadat S. de wo ning had bezocht om zijn artikelen te vcr- koojjen, dat het plaatje verdwenen was. Hij ging daarop S. achterna cn eischte het piaatje terug, waaraan S. na eenige aarze ling voldeed. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. S. gaf aan de politic voor het plaatje maar vopr de grap medegenomen te Rijpweiering. Boor de „duisternis mis leid geraakte Woensdagavond de jongeheer P. B. alhier te water, doordat hij naasl de brug over de Rijpwetering liep. Hij kon zich gelukkig weer spoedig op het droge: helpen en kwam zoodoende met: den schrik,en een nat pak vrij. Wouhrngge. Een kind van den heer J II. was spelpndc bij de kerk alhier. Me']. H. uit Zwammerdam passeerde daar per fiets cn reed de kleine aan, waardoor dezo een been brak. De waarnemende geneesheer verleende hulp. De kosten van diens hulp zullen door mej. R. worden vergoed. Zwammerdam, Woensdagavond trad in do Ned.-Herv Kerk alhier, op uitnoodi- ging van de Chr. Jongel.-Vereeniging „Bid en Werk", als spreker op ds. J. J. Kloota met het onderwerp„Ohristendom en Maatsohapjjij in de eerste eeuw''. Spr. schetste het ontstaan van het Chris tendom, dat zoo in do wereldgeschiedenis heeft ingegrepen, dat do geschiedenis der 19 eeuwen onzer jaartelling eigenlijk niet anders is dan uo geschiedenis van dezen godsdienst. Vervolgens ging &jir. na, hoe het geko men is, dat hetl Christeudom do wereld macht is geworden en gebleven, daarbij als oorzaak noemende, dat deze godsdienst zich niet alleen bepaalt tot de hemelseho dingen, doch ook op maatschappelijk ge bied een taak hcoft vervuld, waardoor ver andering en verbetering in maatschappelij ke toestanden is tot stand gekomen -en een betere verhouding is teweeggebracht tus- selien tijk en arm. Spr. schetste uitvoerig het leven van do rijken in do dagen van het machtige Ro- meinsohe keizerrijk en de ongekende weel de dio toen heersehte en welke voerde tot do grens van oververzadiging en daardoor bracht tot allerlei uitspattingen en mon sterachtigheden, waardoor het maatschap pelijk leven geheel en al was verworden toen hot Christendom optrad. Vervolgens stond spr. stil bij het treurig lot der armen in die dagen, dat zoo schril afstak bij de buitensporige weelde der rij ken. Een middenstand bestond niet en allo arbeid werd verricht door.slaven, die niet anders werden beschouwd dan een geheel ander geslacht van mensoben en daarom ook op alle mogelijke wijze werden ver acht en vernederd. Zoo ging do arme ten onder door zijn armoede en de rijke vanwege zijn weelde en niemand vermocht daartegen iets tot redding te doen. Doch de leer van den profeet uit Naza reth bedoelde niet alleen geestelijk, doch ook maatschappelijk te redden. Nu werd stilgestaan bij de wijze waarop bet Christendom invloed beeft uitgeoefend en de maatschappelijke verhoudingen ver beterd. Niet het pad der revolutie is daarbij bewandeld, hoewel dit anders de gewone weg is, waardoor nieuwe regeeringstelsels zich baan breken, doch het Christendom heeft op andere wijze gewerkt. De hoop op een betere toekomst werd opgewekt in het hart van den minderen man. In plaats van verdooving werd leven gewekt en moed en uitzicht op een maatschappe lijke orde. Er was Bproke van een zacbteren geest, die 1011 komen in de harten der meesters, die niet langer behagen zouden scheppen in wreedheid en onderdrukking. Het hei), hen toegezegd, zou vroolijlc op dagen, waardoor het ollcudig volk uit het lijden zou bevrijd worden. H*et Christendom is gekomen met de leér dat alie me'nsehen gelijk zijn en tic eerste aanhangers hebben zulks in de praktijk getoond en do oude beschaving, die zulks nooit had gehoord, heeft het sidderend gevoeld dat- daardoor haar uren geteld waren. Het Christendom heeft geleerd de gelijk heid der vro'uw als logisch uitvloeisel van de gelijkheid van alle menschen. Wie had ooit zoo iets gehoord in liet beschaafde Griekenland of het oude Babyloniê 1 -En deze vrijmaking der vrouw heeft een maat- schappelijke verandering .teweeggebracht-, die de zedelijke verheffing van de vrouw tot grondslag heeft gehad. Het jonge Christendom heeft voorts ge bracht de regeering van den arbeid, alweer niet G)> revolutionaire wijze doch door weg neming van de verachting van den arbeid en daartegenover het in do plaats stellen van waardeering van den arbeid als een edele bestaansniting van den in en sok. Jezus Christus zelf heeft niet zooals een Bocdlia zich uit do wereld teruggetrokken, maar heeft tot zijn 2öe jaar van handenarbeid ge leefd cn daardoor het werken gemaakt tot een goddelijk beroep. Do macht van het Christeudom op de oudo wereld in het oplossen van maatschap jrelijko vraagstukken ,is altijd geweest een macht van zedelijke beginselen. Zoo zijn nieuwe grondslagen gelegd voor een nieuw staatsgebouw, zonder dat het oude naar revolutioniiairo beginselen ia ge sloopt,. doch toen liet nieuwe gebouw gereed Was is dc verhuizing gewillig geschied én liet ondo gebouw is van zelt' in puin geval len.. Do geschiedenis der volkeren hangt ten slotto geheel af van dén godsdienst van' een' volk. Dc sociale kwestie heeft een zedelijke ojilossing noodig, dat onze tijd zulks be denke. Het Christendom heeft kunnen overwinnen omdat bet niet alleen leerstel lige maar' ook maatschappelijke waarde heeft. Het Christendom van tegenwoordig late zulks ook heden nog zien, dan zal de we reld er niet over denken om het Christen dom af te schaffen. En wanneer het Chris tendom medo op grond van dat alles de stichter van dezen godsdienst tot godheid verheft dan doet het zulks omdat hij dezelf de is van wien do ziel belijdt do titel „Zoon van God" waardig tc zijn. Dc rede werd door een helaas niet tal rijke publiek met aandacht gevolgd. Kerkelijk bericht. Hcmon- strafitseh Geref. Gem,Zondagmorgen, te tien 'uur, ds. Happold. RECLAME. 2598 Haarlemmermeer. Gemeenteraad. De Raad van deze gemeente vergaderde Donderdagmiddag. Voorzitter de burge meester. Aanwezig alle leden. Voor kennisgeving werd a-angenonien het verslag van de commissie tot wering van* schoolverzuim over 102-1. Gelezen werd een adres van de R.-K. vereenigiög voor Moe- derschapszorg", do Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen, houdende ver zoek om subsidie. Op voorstel van B. en W. werd besloten op het adres afwijzend te beschikking. Naar aanleiding van een adres van P. de Leeuw te Zwanenburg, houdende verzoek I om zijn sigarenwinkel op Zondag voor heb publiek geopend te mogen houden, werd door B. en W. geadviseerd geen afwijking van de desbetreffende bepalingen van de thans bestaande verordening op de winkel sluiting toe te staan. Nadat do de heeren Scheffcr en Gerritse hadden te kennen ge geven de onbillijkheid dat op Zondag in de Cafe's wel sigaren kunnen worden gekocht, en niet in de winkels, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Hierna kwamen aan de orde een drietal adressen, houdende verzoek om uitbreiding van de straatverlichting aan den Leimui- derdijk, te Zwanenburg en aan het Kabel tc Neuw-Vennep. B. en W. 6telden voor de twee eerstbedoelde adressen ter afdoening te stellen in handen van B. en W. na raad pleging van de betrokken raadscommissie en het andere in handen van genoemd col lege te stellen tot onderzoek en advies. De heer van den Heuvel stelde voor ook dit laatste verzoek te doen afhandelen even als de twee eerstgenoemde adressen. Dit voorstel werd aangenomen. Hierop kwam in behandeling een voor stel tot aanvulling van de politieverordening met enkele bepalingen inzake het autobus- verkeer en zulks naar aanleiding van een circtuaire van den Commissaris der Konin gin in deze provincie. Bjj de algemeene beschouwingen, die hierover werden gehou maakte wethouder Knaap de opmerking, dat volgens artikel 2 van de voorgestelde nieuwe bepalingen het wel aan de bestuurders van autobussen verboden is om te rooken, maar dat daarin ter zake niGts omtrent de pas sagiers staat vermeld. De heer Borst zou een bepaling willen zien gemaakt, waarbij het aan bestuurders van autobussen verboden is een onbewaakten sBporw.ejB anders te pa&- seeren, dan nadat men vooraf vier secon-Jen zal hebben stilgestaan. De heer v. d. Heuvel zou de bepaling omtrent het toelaten van dieren in autobussen geheel willen weg. laten. Wethouder Kistemaker zou gaarne zien, dat den passagiers ook gelegenheid werd gegeven ook in te stappen op andere plaatsen als in de vastgestelde standplaatsen olgeris de dienstregeling. Na eenige discussie werd besloten aan de door genoemde heeren geopperde be zwaren zooveel mogelijk tegemoet te komen, het rookverbod ook op de passagiers van 'toepassing te verklaren en tevens te bepalen dat bestuurders en passagiers tijdens den rit geen-alcoholhoudenden drank zullen mo gen gebruiken, terwijl B. en W. verder zullen overwegen welke regelen en bepalin gen in het belang van dezo zaak'nog zim te maken. Een voorstel tot toekenning van een hoogere subsidie aan het burgerlijk arm bestuur en wijziging van de begrooting van die instelling voor het jaar 1924 werd aangehouden. Naar aanleiding van de met het gemeen tebestuur van Haarlem gevoerde correspon dentie over de verlenging van de bestaande regeling inzake den keuringsdienst van vee en vleesch stelden B. en W. voor de be staande regeling met de voorgestelde wij zigingen voor de jaren 1925 en 1926 te con- tinueeren en tc verzoeken dat de nieuw- vastgestelde keurloonen vanaf 1 Februari a.s. zullen gelden. Dit werd goedgekeurd., Gekozen werd een adres van het bestuur van de afdeeling Halfweg en omstreken der •S.D.A.P. en dc Soc. Dem. Vrouwcnelub te Halfweg en Zwanenburg om maatregelen te treffen dat door gemeentelijken inkoop van meel of op andere wijze de bevolking "tegen lagére dan 'tlütii* geldende prijzen brood zal kunnen verkrijgen en dat vanwe ge 'de gemeente brandstoffen tot 'inkoops prijs Worden verkrijgbaar gesteld. Op voor stel vdn 'B. en AY. werd 'besloten aan adres santen tc berichten dat de raad vooralsnog niet kan meewerken om de gevraagde maat regelen te treffen, ïuaar dilligent' blijft in het zoeken van werkverruiming door pro ductieven arbeid. Hierna werd gelezen een adres van de Roomsch-Kathóliekc, Protestantsch Chris telijke en moderne arbeidersbonden, waarbij" bezwaren werden ingebracht tegen dc on langs door den raad vastgestelde steunre geling- bij werkloosheid en werd verzocht alsnog eonige wijzigingen aan te brengen. Op voorstel van B. en W. werd besloten te berichten, dat de Raad vooralsnog aan hun wenschen geen" gevolg kan geven en eerst wil afwachten of'zich en zoo ja welke moeieUjkiieden zich zullen Voordoen bij een- toepassing van de steunregeling, welke nog- slechts enkele weken van kraccht is geworden. - In behandeling kwam daarna eèn vooti stel van B. en W. om den heer J. W. Bras, lid van-den raad als zoodanig le schorsen, omdat hij in den winter van 1923 als on deraannemer allerlei grondwerken heeft uitgevoerd bij het- riöleeren van een ge-t decile van den Vennc^erwcg te Nieuw-Vcn- nep voor rekening en ten behoeve 'van dezg gemeente. Na een uitvoerige verdediging'van den heer Bras eii een breedvoerige ged&chten-i wisseling van de leden onderling, waar mede ongeveer 2 uur was gemoeid, werd besloten de zaak aan le houden, ten einde nog een nader onderzoek te kunnen in-< ■tellen. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. is'urgerl. Stand. Geboren; Marinus Johannes, z. v. W. v. Golderea en W. Jagt. Jan, z. v. C. Overboek en "S. dc Bakker. Frangois, z. v. F. Cu- velier en 0. J. Schalk. Sara Catharina, d. v. L. H. Bras en K. O. Pi&fc. CareJus Petrus, z. v. J. O. Zeestraten en E. Ivf. Schrama. Anna, d. v. P. Oostwouden en J. W. Luijt. Jan Oomelis, z. v. van Tol en Af. S. van Dongen. Adr ia na Wilhelmina, <J. v. J. v. d. Laan en A. v. d. Avoirt. Johanna Gjjsberta Maria, d. v. If. J. Meyer cn A. M. Kool Gerrit, z. v. M. Jouen en A. Smit. Pieter, z. v. K. Films en J. Bax. Pe- tronella, d. v. A. J. Sp£ijker en A. Ilo- man. Gerardus, z. v. W. Post en N. Eveleens. Franciscus .Johannes Cornells, z. v. A. v. d. Veek en G. Af. van Oosten. Arie, z. v. A. W. de Haan en L. Twigt, Kitty, d. v. H. Groeneveld en L. v. <j. Bjom. Ondertrouwd: L. Franken, 25 j. en J, Af. Joosten, 24 j. M. A. Stijger, 36 j. en R. de Breuk, 29 j. Gehuwd: K. Kamp, wednr., 33 j. en S. Slrcithoff, 37 j. Overleden: Adriana Antonia, 3 mnd.. d. v. F. G. Huurman en H. A. Glas. Cor nelia, 7 weken, d'. v. P. v. Damme en J. J. de Gocrjer. Hillegom. Aangemoedigd door het groote succes cn verschillende aanvragen van het publiek zal de tooneelvereeniging „Thalia" Dinsdag 27 Januari haar tweede voorstelling geven van „Gebroken Levens", drama in 3 bedrijven en bet komische kluchtje „Die Gertrud kommt". We twijfelen er niet aan of de zaal van den heer Sister mans zal voor de tweede maal uitverkocht De Kaag. K e r k e 1 ij k bericht. Ned.-Herv. Gc-m.: Zondagmorgen, te lialf-t tien, ds. A. E. van Baaien. Katwijk aan dsn Rijn. De voormiddag godsdienstoefeningen in do Geref. Kerk zul len vanaf a.s. Zondag weder te.half tien aanvangen. We meenen goed te doen er ouzo bloembclleukweekers en tuinders op to wijzen dat heb initiatief der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur afd. Katwijk en in overleg met de Tuinbouwver. Katwijk en: Omstr. a.s. Maandag do heer Ir. K. Vol- kersz. tuinbouwconsulent te Lisse, een le zing zal houden met als onderwerp, ,,Hefc gebruik van kunstmeststoffen bij de teelt' van bollen en enkele groentengewassen. Ic den tegenwoordigen tijd, nu het gebruik van deze meststoffen zoo gaat toenemen

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6