Burqerliike Stand v. Leiden. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Verkoudheid IJiT atyn ffn 7€lei6oduiD. D® kiezers weten er niet genoeg van en zouden alleen naar de drankbestrijding kijken en niet naar de financiën. Wat apr. in Finland heeft gezien doet hem zijn togen een verbod. Wettelijke verbo den, die niet gehandhaafd kunnen wor den, zijn eer een kwaad dan een goed. De heer MENDEU3 (H-D.) betoogt, dat overtreding van verboden dagelijks voor komt, ook in Nederland. Dat zegt niets te gen de deugdelijkheid van een verbod en niemand denkt er over op grond daarvan de Drankwet af te schaffen. De gemeente raden hebben thans de bevoegdheid voor stellen te doen bij de Kroon en iets* nieuws brengt dit ontwerp dus niet in onze wetge ving. Het adviseerende referendum heet iets nieuws, maar bij splitsing of vereeniging van gemeenten wordt de kwestie ook aan een soort referendum onderworpen door de instelling van een speciale commissie. Bij do Grondwetsherziening beeft ook een specialiseering van één onderwerp plaats. Do weder-indicning van dit ontwerp acht spr. alleszins gerechtvaardigd, omdat de samenstelling der Eerste Kamer geheel ge- wijzigd was. De heer VERHEIJEN (R.-K.) is tegen het ontwerp op dezelfde gronden als Mr. Hink. Hij weet bijv., dat de heer Wibaut togen dit ontwerp is, maar het aanvaardt, omdat de Drankwet een monstrum is. De heer WIBAUT (S.-D.) Ik mag niet uit de af deelingen klappen. De heer VERHELLEN (R.-K.) acht het niet gewenscht door wetten de zeden te verbeteren. Onnoodige bemoeiing acht hij uit den booze. De heer WIBAUT (S.-D.) zal vóór doze wet stemmen, al beeft hij ernstig bezwaar omdat zij in strijd is met het karakter van de Gemeentewet. De gekozen Raad biedt meer waarborgen dan een referendum. In deze wet ziet hij een toepassing van het stelsel der Drankwet, waardoor'plaatselijke werking wordt verkregen. Liever zag hij een herziening der Drankwet en hij ver» waoht, dat door de R.-K. een dergelijke herziening wordt bespoedigd. De heer FRANSEN (A.-R.) zal tegen dit ontwerp stemmen, omdat hij tegen een referendum is. De heer DE TOS VAN STEENWIJK (C.-H.) verklaart, mede namens vief leden zijner fractie, hoe hun houding is. Dertien maanden na de eerste verwerping van het ontwerp werd een nieuw ontwerp inge diend en een dergelijk misbruik van het reoht van initiatief keuren deze vijf leden niet goed. Het indienen was niets dan een probeer sel en op dien grond mag men geen wets ontwerp indienen. De heer DE JONGE (S.-D.) betoogt dat de heer de Vos van Steenwijk geheel do verkiezing der nieuwe Eerste Kamer over het hoofd heeft gezien. Dat was een be langrijk votum, dat wederindiening alles zins rechtvaardigde. De heer RUTGERS (A.-R,) is aan het woord. D© vergadering wordt verdaagd tot he den elf nur. RECLAME. VOOR ALLEN DIE SUKKELEN met moeilijken en onregelraaligen stoel gang zijn Mijnhardt's Laxeertablelten onmis baar Zij werken vlug en radicaal en ver oorzaken niet de minste kramp. Doos 6C ct. Bij apoth. en drogisten. 2524 GEHUWD. G. J. Cosier, jm. en B. Roos, }<I. R. L. Kalenberg ,wednr., en J. P. v. A Bom, wed. C. J. Boskamp, jm. on IH. A. P. de Vrind, jd. J. Koet, jm. en C. Zaalberg, jtf. I. Verhoeven, jm. en J. naman, jd. J. A. N. don Tonkelaar, jm. en S. ïeleng, Jd. A. v. Djjk, jm. en L. Morlenaar, jd. C. J. Oudshoorn, wednr. en B. J. Evers, jd. OVERLEDEN, B. van Houweiing, wed., 75 j. H. W, Tb. Oorschot, wed. Koblena- weg, 71 j. J. P. H. Leteber, wed. Koolhaas, 82 j. D. A. Hageman, z., 72 j. A. A. Straathof, d., 12 w. J. H. Abele, dr., 3 mnd. A. v. Steen bergen, d., 4 mnd. J. M. IJzerman Vinkestegn, vr., 57 j. P. v. Polanea wednr., 80 j. H. v. Loon, 53 j. M. do Wit, z, 3 j. C. W. v. d. VaJk- v. d. Velde* vr. 48 j. J. v. d. Hurfc- Felix, vr., 71 j. W. Neuteboom, ra., 69 j. M. E. Goslinga, d., 5 j. GEBOREN. Wilhelmina Catliarina, d. v. D. Zirkzee en J. C. Haar land. Maarten, z. v. M. Baeblee en J. Vijlbrief. Co»- r.elis, z. v. N. v. Groeningen en N. Panne- koek. Jotta, A v. L. Noordervliet en J. Balkenende. Hendrika Mari^ d. v. P. Kojjzer en W. v. d. Lelie. Elisabeth, d. v. P. v. Kooperen on E .v. d. Big. Tengkoe Sariah, d. v. T. Mansoer en A. G. Wempe. Gerrit Comelis, z. v. C. A. de Grauw en E. VogeleBzang. Johanna Helena Freda., d. v. J. Regeer en A. T. W. v. d. Spek. Jannetje, d. v. M. Koolhaas en J. Nolles. Mattheus Johs. Theods., i. v. T. J. I j. Schroote en M. A. T. van Rurjven. Bartholomew; Ooms. Simon, a v. B. J. P. Goddijn en J. J. Habrakeai. Johanna Maria, d. v. A. B. Mulder eu M. Windhouwer. Jacobs Johanna, A v. H. A. diamond en D. Iabruyere. Cornelia Maria, d. v. 0. HI Flee en 0. W|. v. Ingen. Trjjntjé, A v. G. v. A Bejjden en G. Kregger. Johanna Maria Leontine, A v. :A. G. v. Werkhooven en CL M. v. d. Hhrb Maria Hendrika, d. v. J. v. Straten ,0. Otgaar. Catharina, d. v. P. Montague en 0. 0. Rekelhoff. Gerrit, z. r. D. Bftveiaar en J. J, Habraken, Op Zaterdag 2'4 Januari a.s. zal een totale, voor Nederland zichtbare zonsverduistering plaats hebben, beginnend de<s namiddags te 12.41 en eindigend te 6.05. Van deze verduistering zullen, naar uit Londen wordt gemeld, foto's worden geno men uit het luchtschip „Los Angelos" en door Oanadeesche vliegers. Nog een oude moordzaak. Eenigen tijd geleden is het commissaris Kramer, in Den Haag, gelukt, eenig nieuw licht ie brengen in een oude moordzaak: den in Kerstnacht 1918 gepleegden moord met roof op Gerrit v. d. Oever, wonende Nieuwe-Loantjes, te Scheven ingen. De poli tie heeft toen vijf personen gearresteerd als verdacht van dien moord. Zooals men zich zal herinneren, was de politie door een toevallige omstandigheid ter oore gekomen, dat er voor het huis van v. d. 0. een boom gelegen had, die in den nacht van den moord gestolen is. Van de indertijd gearresteerd© personen hebben vier voor den rechter-commissaris bekend den boom gestolen te hebben. Zij beweren echter met den moord niets uitstaande te hebben gehad en ook niets er van te heb ben geweten. Tegen hen kon ook niet be zwarends worden aangevoerd, zoodat de justitie geen termen aanwezig achtte, hen langer in arrest te houden. Voor don vijfden verdachte liep het on derzoek echter niet zoo gunstig af. Tegen hem konden verschillend© zeer bezwarende aanwijzingen ingebracht worden, zoodat een ernstig vermoeden beslaat, dat hij den moord gepleegd heeft. Naar vernomen wordt, js de instructie in deze zaak gesloten en zal de officier van justitie binnen enkele dagen verwijzing naar de openbare terechtzitting verzoeken. In verband met het groot aantal bijzonder goed nagemaakte valsche guldens, dteut te Rotterdam in omloop is, looft d!e hoofdcommissaris van politie een belooning van f 500 uit aan degene, die aanwijzingen doet, welke leiden lot de ont dekking van de werkplaats van de valsche munters en de aanhouding van de daders. De moord op den makelaar Busch. De anonieme brief, door den Com missaris der Ameterdamsche Centrale Re cherche voor eenigen tijd ontvangen en waarin mededeel ingen werden gedaan over den moord op den makelaar Busoh, be vatte ook een zinsnede, waarin gezegd werd, dat de thans gearresteerde Van M. meer zou weten van den enkele jaren ge leden gepleegden moord op mr. Wijsman en den verleden zomer gepleegden moord in de De-Riemer-atraat in Den Haag. De Amsterdamscbe recherche heeft zich toen in verbinding gesteld met de Haagsche politie, die deze aanwijzing grondig onder zocht heeft. Uit dit onderzoek is gebleken, dat wat het misdrijf in de De-Riemer-straat be treft, elk verband absoluut is uitgesloten. De politie meent nog steeds, dat degene, dien zij van deze misdaad verdenkt, zich ter zake van inbraak en diefstal reeds in verzekerde bewaring bevindt. Tegen den hier bedoelden persoon zijn verschillende bezwarende dingen naar voren gebracht. Ten opzichte van den moord op mr. Wijs man is uit het onderzoek tot heden toe niet gebleken, dat er eenig verband tus- schen beide misdrijven bestaat. Het onderzoek der Haagsche politie wordt ten zeerste bemoeilijkt door het feit, dat de schrijver van den anonie.men brief zich niet komt aanmelden. Men zou hem dan kunnen vragen op welke gronden hij den moord op mr. Wijs man er bij betrokken had, en zijn getuige nis zou misschien van groot gewicht kun nen zijn. Do instructie zal echter nog meer feiten aan het licht moeten brengen. Zooals do zaken nu staan, zijn verrassin gen niet uitgesloten, daar Von M., nu hij eenmaal den moord op Busoh bekend heeft, misschien wel meer zal loslaten. De Haagsche politie houdt dan ook ge regeld voeling met de Amsterdamscbe re cherche). Wij lezen in „Het Volk": Van officieele zijde werd ook heden ge weigerd de peis in te lichten omtrent de wijze, waarop dc moord op Busch ie ge pleegd. Wij vernamen echter dienaangaan de van betrouwbare zijde nog eenigo bij zonderheden. J.l. Zondag heeft Van M. aan een geeste lijke, vermoedelijk ds. Le Roy, met wien hij een onderhoud had, geopenbaard, dat hij zijn geweten bezwaard voelde, daar hij van de verdwijning van Busch meer afwist. Den verdachte is daarop aangeraden bij zijn eerstvolgend verhoor zijn geweten te ontlasten. Dit heeft hij, naar wij reeds be-- richtten, Maandag tegenover den rechter van instruotio gedaan. Van M. heeft, zijn wij wèl ingelicht, bij zijn toen afgelegde verklaring meegedeeld, dat hij op den bewusten avond Busch ont vangen heeft en bij een gesprek over oen geldkwestie een hoogloopende woordenwis seling met hem heeft gekregen. Toen Bu6oh hem daarbij bepaalde verwijten deed, zovi Van M. driftig geworden, Busoh hebben aangegrepen en hem, na een oogenblik van vechten, tegen den grond hebben gesmeten. Busch bleef toen volgens Van M.'s lezing bewegingloos liggen en bleek dood te zijn. Van M. verklaarde, dat het niet onmoge. lijk is, dat hij Busoh, toen hij «net dezen worstelde, geworgd heeft. Zeker weet hij dit, naar hij voorgeeft, echter niet. In ieder geval ontkent Van M. ten sterk ste, dat hij het voornemen had Busch van het leven te berooven. Toen Busch levenloos op den grond lag, kreeg hij in zijn angst-, dat zijn daad zou j worden ontdekt, jï© ingeving het lijk te verbergen. Vooraf heeft hij zich toen het geld, dat Busch in zijn portefeuille had, toegeëigend. Volgens v. M. waren dit eeni go duizenden guldens, belangrijk minder dan het genoemde bedrag van f 12.000. De Haarlemse he recherche heeft te Zanavoort twee personen aange houden, de een verdacht van diefstal, de ander van'heling van goederen van de firma OostwaJd, te Haarlefoi. Een der ver dachten heeft reeds bekend. Er is voor een waarde van ongeveer f G00 gestolen. Opd*Insingers(chool der Ned.-Herv. Gein. te IJniuiden zullen de leerlingen gedurende eenige maanden een uur per week onderricht krijgen ter bevor dering van een veilig verkeer op de wegen. Dit onderricht zal gegeven worden door een agent van politie. De begrafenis vandeslacht- offers van het auto-drama, dat zich Zater dagavond te Nijmegen aan de Waal heeft afgespeeld en waarbij de 36-jarige heer Op- huysen, diens vrouw en 11-jarig dochtertje zijn omgekomen, heeft onder buitengewoon groole belangstelling plaats gehad. Voor de woning in de Mesdagstraat stonden honder den personen en ook bij de begraafplaats „Rustoord", 'tot welke slechts enkelen wa ren toegelaten, waren talloos velen te zamen gekomen. Dendrie lijkwagens waren omhan gen met bloemen. Achtereenvolgens had de ter-aarde-bestelling in een gemeenschappe - lijk graf plaats van den man. de vrouw en het kind. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Posthumus Meyjes, mej. Nelch, directrice van de school, waarvan het meisje leerlinge was en een familielid. Mevr. B. uit Utrecht, die Dins- dagavond met den trein van 8 u. 20 min. uit Amersfoort naar huis wilde gaan, trachtte in den trein le stappen, terwijl deze reeds in beweging was. Zij struikelde en tegelijker- lijd viel haar zesjarig dochtertje onder den trein. Het kind was onmiddellijk dood. Me vrouw B. zelf werd ernstig gekneusd naar het ziekenhuis vervoerd. Ingebroken is Maandag a v o nd in de woning van den heer H. G. Ridder, in de Emmawijk te Zwolle. Toen de dochters om half elf thuis kwamen, vonden zij de deur op den grendel en de luiken gesloten. Kleeren en byouterieën lagen door de ka mers verspreid, een zilveren beugeltasch lag in de gang, alleen een portemonnaie met huishoudgeld bleek verdwenen te zijn. Een kraaj, die altijd schreeuwde, wanneer er vreemden waren, hadden de buren om half tien nog gehoord. Het dier bleek door de in brekers gedood te zijn. Dinsdagavond omstreek zeven uur was de boekhoudét Peters alleen op het kantoor der coöp. Kafh. landbouwbank der A.B.T.B. op de Friesche Wal, aldaar, toen er drie ge maskeerde mannen binnen kwamen. Een hield hem een revolver voor en riep: „Je geld of je leveRl" Een tweede draaide het licht uit, terwijl de derde over de ballustrade sprong en den heer Peters met een gummi slok tot tweemaal toe op diet hoofd sloeg, waardoor deze bloedend verwond werd; hij geraakte echter niet bewusteloos. Een ach terlicht was blijven branden en de heer Pe ters wist een raam te bereiken; hij sloeg een ruit in en schreeuwde om hulp. Een tegen over het gebouw wonende dame hoorde dit, liep naar de telefoon en waarschuwde de politie, waarop onmiddellijk zes agenten per fiets kwamen en het terrein afzetten. De in brekers hadden op het geroep van den heer Peters de vlucht genomen. P. achtervolgde hen, doch men slaagde er niet in de daders te grijpen. Het is gebleken, dat reeds een week lang drie personen 's avonds hel ge bouw bespionneerden. Dinsdagnamiddag geraak, ten, ten gevolg© van verzanding van de Leansterhavenachtereenvolgens zeven go- laden schepen in den mond van de haven aan den grond, waardoor de haven voer goladen schepen onklaar was. Op last van den burgemeester heeft een sleepboot alle schepen weer vlot gebracht; 's avonds elf uur werd het laatste schip te Lommer bin nen gesleept en was de haven weer klaar. Aan 200 werklieden der fa briek vin melkproducten „Hollandia", te Scharsterbrug, bij Joure, is wegens slapte in het bedrijf ontslag aangezegd. Twee mannen van hoven de zoetig pochten op de scherpte van hun ge zichtsvermogen. „Mijn oogen zijn zoo scherp," beweerde de e©n, „dat ik op 20 meter afstand kan zien of een vlieg z'n linker- of z'n rechter vleugel afveegt." „Nou, dat is niets bijzonders," zei de an der. „Ik zag onlangs een mug, die op den haan van den kerktoren zaïf, z'n oogen in i'n kop verdraaien." Alpheu. De heer W. J. den Hertog is benoemd tot lid van den raad. Hij heeft zijn benoeming aangenomen. Bij den gisteren ten overstaan van notaris R. van den Berg alhier in holel „De Vergulde Wagen" gehouden openharen af slag werd het woonhuis met gebouwen, kantoorlokaal en bergplaatsen gelegen aan de Pr. Hendrikstraat alhier, in bod op f 9500 afgemijnd op 12600 door den heer Joh. Vlasmann qq. Het nieuw gebouwde Heerenhuis met voor- en achtertuin, gelegen aan de van Boetselaerstraat alhier hetwelk in bod stond op i 9000 werd door den heer H. Oudenes q q. afgemijnd op f 1200. De damwedstrijd AlphenLeiden i» door Leiden met 128 gewonnen. Boskoop. Dinsdag sloeg het paard van den Beer van W. alhier op de Achlerkade op hol. Gelukkig werd het in de Dorpstraat door den gemeentewerkman Wijnbeek gegrepen, waardoor ongelukken werden voorkomen, De heer K. J. A. Loeffen, rijksklerk al hier, wordt met ingang van 1 Febr. a.s. over geplaatst naar Nijmegen. Koudekerk. De installatie van den nienwen burgemeester. In de gistermiddag gehouden raadsverga dering, waarin alle leden tegenwoordig wa ren, heelt de installatie van den nieuwen burgemeester, den heer W. J. E. Kwint, plaats gevonden. De burgemeester met z'n familie arriveerde te ongeveer 2 uur per aulo voor het Raadhuis. De geheele raads zaal was dicht bezet met belangstellenden De oudste wethouder, de heer D. Reyne- veld, opent de vergadering en gaat voor in gebed, waarna de secretaris voorlezing doet van het Kon. besluit, inhoudende de be noeming tot burgemeester dezer gemeente van den heer W. J. E. Kwint. De wethouder verzoekt den secretaris den burgemeester binnen te leiden, waaraan ge volg wordl gegeven, waarna eerstgenoemde het volgende zegl: Geachte burgemeester. Het is mij een aangenamen taak als oudsten weihouder u in deze openbare raadsvergadering in dezen nieuwen werkkring in te leiden en waar ge gereed staat uw ambt te aanvaarden, daar spreek ik den wensch uit, dat het u gegeven moge zijn al uw gaven en krach ten aan te wenden om de belangen van alle gemeenlenaren to behartigen. God geve u wijsheid en kracht om tot hulp en welzijn der gemeente mogen arbeiden. Ik heb het genoegen u hierbij den ambts kelen te overhandigen en verzoekt u dén voorzitlerszetel in te nemen. Het oudste raadslid, de heer Oppclaar, ontvangt hierna het woord om den nieu wen burgemeester hartelijk le feliciteeren met zijn benoeming tot burgemeester van Koudekerk, en draagt de belangen der in gezetenen aan hem op. Onze gemeente is niel groot, aldus-spr., maar bezil een nijvere bevolking, stoere en harde werkers; luilak ken kennen wij niet, dan bij hooge uilzon dering. Wij hopen ook als raadsleden aan genaam en pretlig mei u le mogen samen werken tot welzijn en voorspoed onzer ge meente. De burgemeester, hierna het woord ne mende, dankt in die eerste plaals van al deze plaals H. M. de Koningin voor het groote blijk van vertrouwen, hem geschon ken en nevens Haar allen die in meer of mindere male aan zijn benoeming tot bur gemeester hebben meegewerkt. Hij dankt ook den oudsten wethouder en het oudste raads lid voor de zeer waardeerende woorden, hem toegesproken en voor de wijze, waarop men hem tegemoet is getreden. Hij is zich volkomen bewust van de groole verantwoordelijkheid, wélke hij op zich neemt, om aan het hoofd dezer ge meente te staan. Het werk is hem niet on bekend. Reeds een reeks van jaren heeft hij als ambtenaar onderscheiden gemeen ten, veel grooter dan deze, gediend. Hij doet evenwel een beroep op de krachtige medewerking van de beide wethouders. Hij stelt zich niet voor, dat er altijd over alle zaken eenstemmigheid zal bestaan, maar hij hoopt, ook wat de raadsleden betreft, op wederzijdsche waardeering en eerlijkheid en belooft zijnerzijds boven alle partijen te zullen slaan en builen alle mogelijke ker kelijke kwesties le blijven. De gemeente is niet grool, zoodat groole zaken wellicht niet aan de orde komen, maar hij hoopt toch krachtig mee te werken om zoo mogelijk verbeteringen tot stand te helpen brengen. Hem is reeds gebleken, dat de belasting- schroef reeds stijf is aangedraaid. Bij een richtig bestuur zal ook op zuinigheid gelet moeten worden. Reeds mocht hij met ds wethouders, al was het dan ook niet in een officieele vergadering, kennis maken. Hij hoopt, dal hij op de meest aangename wijze mag samenwerken, waar wij elkanders sleun en hulp zoo druk behoeven en hij spreekt ook den wensch uit, dat de raad bij de te nemen besluilen met hem mag samen werken aan den bloei der gemeente. Tot den secrelaris, waarmee hij reeds aangenaam kennis maakte, en die hem zoo vriendelijk was tegemoet getreden, zegt spr.: Wij zullen elkander dagelijks ontmoeten, ik reken op uw medewerking, gelijk gij op de mijne kunt staat maken. Op alle ambte naren doe ik een ernstig beroep. Zelf reeds lang ambtenaar geweest zijnde, beloof ik u sleeds uw belangen, waar het noodig en mogelijk is te beharligen. Ook de Pers, wel eens genoemd de Ko ningin der Aarde, kan op mijn medewerking en steun, voor zoover mijn ambt At toelaat, rekenen. God slelle mij in slaat alle belan gen der gemeente bo behartigen. En hier mede, Mijne Heeren. aanvaard ik liet ambt als burgemeester. De gemeente-secrelaris, de heer E Rol- lema, neemt nu het woord, om in dit ge wichtig oogenblik den burgemeester harte lijk te ieliciteeren. Hij kan hem verzekeren dat hij zich ge rust aan Koudekerk kan verbinden. Reeds 16 jaren heeft spreker het genoegen met Koudekerk verbonden le zijn, en 't is waar, elke plaals heett zijn eigenaardigheden, ook Koudekerk. Maar die overwonnen hebbende, vallen er ook menigmaal lichtzijden op te merken. De menigmaal groote moeilijkheden in de gemeente blijken dikwerf door oen aangename samenwerking makkelijker ge maakt. God geve de noodige lust en kracht om de belangen van ons als ambtenaren en van dc gemeente in haar geheel le behar tigen. De voorzitter dankt ook den secretaris voor zijn waardeerende woorden. Wanneer hierna geen der heeren meer het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten. Na afloop werden velen aan den burge meester voorgesteld. Thee met gebakjes wer den rondgediend en het geheel bood, dank zij de prachtige bouquetten en de opgewekte gezichtigen, een prettigen indruk. De direc teur van Gemeentewerken uit de gemeente Huizen, in welke gemeente onze burgemees ter gemeente-secrelaris is geweets, sprak op zeer waardeereD<1^vijze den burvamecsLi RECLAME. tegen Ooos't-Octs 2528 toe, waaruit bleek, dat laatstgenoemde als mensch en als gemeente ambtenaar aldaar zeer gewaardeerd werd. en de liefde en achting der gemeentenaren bezat, zoodat verzekerd werd. dat ook hier de burgemees ter zal blijken de recljle man op de rechte plants te zijn. Na de thee werd een rijtoer doorNJe ge meente gemaakt. Haarlemmermeer. Door het krachtig initiatief van eenige vooraanstaande per sonen en daartoe in staat gesteld door de welwillende medewerking en finanti&ele hulp van een groot aantal leden van de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp, kon het inderdaad mooie denkbeeld om voor dé Godsdienstonderwijzers aan de Evangelisa tiegebouwen „Geloof cn Liefde", „Eben Haëzer" en „Maranatba" in de Haarlem- mermeer, een pensioenfonds te stichten* thans worden verwezenlijkt. De reeds toe gezegde jaarlijksche bijdragen vormen al een zoo belangrijk bedrag, dat 't wel te ver wachten is, dat de personen, die zich met zooveel ijver en toewijding voor deze zaak interesseeren, hun werk, dat hoogelijk ge waardeerd en met veel sympathie begroet wordt, met gunstig resultaat bekroond zul len zien. Den Evangelisten op hun ouden dag een pensioen te kunnen verzekeren, is dan ook inderdaad een streven dat steun en waar deering verdient. Als administrateur van dit pensioenfonds werd aangewezen de heer A. v. d. Ploeg* te Hoofddorp en leeraar aan de landbouw- winterschool aldaar. Een der Evangelisten, den heer D. v. d* Togt, die wegens hoogen leeftijd als zooda nig heeft bedankt cn zich te Amsterdam heeft gevestigd, werd uit dit fonds in het genot van pensioen gesteld en plukt dus de eerste vruchten van een schoonen ar beid, die met vernieuwden moed wordt voortgezet totdat het doel geheel is bereikt en het fonds volkomen toereikend blijkt té zijn om te kunnen voorzien in de gevallen waar zulks vorder in den loop der jaren zal worden noodig geoordeeld. Een wielrijder, de lieer W. te Haar-' le.m, kon op den Kruisweg alhier tengevolgö van den slechten toestand van den weg, z jS stuur niet meer meester blijven en had 'H ongeluk te vallen. Met een ernstig ge kneusd been werd hij opgenomen en per auto naar Haarlem vervoerd. Hillegom. De teraardebestelling van wijlen den beer \V. v. d. Linden Jr., die verleden week op zulk een noodlottige wijze te Rotterdam om het leven kwam heeft plaats gehad. Een schat van bloemen dekte de baar. De St. Joseph-kerk was met hon derden deelnemers gevuld. Te half 10 droeg pastoor van Leeuwen aan het in diepen rouw gedompeldo Hoogaltaar de gezongen H. Mis van Requiem op. Het zangkoor voerde dé Gregoriaansche gezangen uit. Op het Kerkhof der parochie was de be langstelling cvengroot als in de kerk. Bij het verlaten van den doodenakköfl dankte do Vader met schokkende stem voor de groote deelneming. Op het schoolplein aan de Mariasti aafc is een afsluithek geplaatst-, zoodat de jon gens der Jongensschool er veilig zijn en ongelukken in deze vrij smalle en 6teeds drukker wordende straat wel tot het ver leden zullen behooren. Een 4-tal feestavonden voor de leden van den R.-K. Volksbond zijn gehouden* ditmaal voor het eerst in het eigen gebouw. Do avonden werden geopend door den voor zitter, den heer C. Scysener. Het gezel schap André Vevduin gaf voordrachten en; dergelijke, terwijl het woord is gevoerd door dc heeren Gommers, B. N. Loerakker* Aangcnent en Kapelaan Morsch. Katwijk aan den Rijn. Bij twee be woners n.l. de L. en G. D. zijn van de te drogen hangende wasch gestolen: 3 paar kousen, 2 paar sokken, 1 zakdoek en 1 ta felkleed. Hoewel het in den vroegen morgen geschied is, meent men toch aanwijzingen te hebben dat deze diefstallen niet door Katwijkers gedaan zijn. De politie heeft de zaak in onderzoek. Katwijk aan Zee. Zes van de zeven garnalen booten die Dinsdag uitgingen zijn aan den afslag geweest. Hoewel het zeer stil van wind was besomden ze resp. nog f 12 tot f 40. "Ware deze afslag in IJmuiden gehouden" dan was waarschijnlijk de helft niet bo- somd, want de viseh was klein van stuk. Dinsdagavond is door de afdeeling Leiden van het Leger des Heils een lichten- beeldenvoorstelling gegeven voor kinderen. De belangstelling was zeer groot. De Ilerv. Geref. Staatspartij zal op Vrijdag 30 dezer in dc Gemeentezaal een openbare vergadering houden. Als spreker hoopt op le treden ds. dea Hertog van Rot terdam. Per advertentie zullen nadere bij zonderheden worden bekend gemaakt. Voor het eerst in enkele weken was er weer eens een flinke zending vcrsche schelvisch en schol, bij een der vischhan-. del aren in het Waaigat, per auto uit IJmui den hier aangevoerd. De prijzen zijn echter hoof»-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6