Ik 1 Tapijt-, Bedden- en Meubelhandel jj üededeeüng Verbo uwi ngs-Uit ve rkoop STENO-TYPISTE HUIS GER. J. ROSIER 1 Openbare Verkooping EEN MEUBELZAAK Vette gerookte Paling INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN Dameskleeding Behangerij Stoffeerderij - Beddenmakerij COMPLETE MEUBILEERING PHjsopgavo en begrootingen gratis Zeldzame gelegenheid - Gebreide Goederen te koop aangeboden met WONING KLEIN HEERENHUIS HOTEL „DE STAD ROME" - WARMOND NOGMAALS EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN IN ALLE AFDELINGEN 1481 ka«commissie weid benoemd bestaande uit de heeren L. Sijp, G. Mathot, n. J. de Groot en 3 plaatsvervangers. Door de vergadering werd besloten de ninimum-contributie te brengen van f0.50 zp f l.doch het algeheele bestuur te machtigen, om zoo noodig, deze terug te brengen op f 0.50. Hierna werd sen besluursverkiezizng ge houden, die zeer animeerend verliep. Door het bestuur werd voorgesteld om deze ze tels te laten innemen door 2 R.-K leden, daar er slechts één Katholiek in het be stuur was, terwijl met het oog op de neu traliteit en algemeen belang der vereem- ging, dit wenschelijk is. Het voorstel werd aangenomen. Na een discussie of 11 stemmen de vol strekte meerderheid was van een totaal uit gebracht aantal van 27 steramen, werden respectievelijk benoemd de heeren J. G. v. Eden met 20 en P. van Dam met 11 stem men. Daar de heer v. Eden niet ter ver gadering was, zal deze gevraagd worden of hij de benoeming aanneemt, terivijl de heer v. Dam zijn benoeming aanvaardde en aan de bestuurstafel plaats nam. Ten slotte kwam de rondvraag, waarbij o.m. werd besloten een commissie te be noemen voor het aanwerven van leden. Door een der leden werd aanmerking ge maakt in verband met klachten, die hem ter oore kwamen over het verschil maken met hard en langzaam rijden bij de ring- stekerij voor paren, wat wel wat te opti mistisch werd opgevat. De heer R. J. de Groot bedankte het be stuur vpor zijn vele bemoeiingen in dit aï- geloopen jaar Noordwijk-aan-Zee. Gisteravond zijn de laatste goederen van deh bazaar in de Chr. Bewaarschool bij opbod verkochf. Wel was bijna alles verkocht in de drie dagen, maar toch duurde deze verkoop nog tot middernacht Onnoodig te zeggen, dat er veel belangstelling was. Enkele dingen wer den wel goedkoop verkocht, doch andere brachten hun waarde weer meer dan dub bel op. We vertrouwen wel, dat deze ba zaar een groot saldo zal opleveren voor de kas. Noordwijkerhout. Ds. Hofstede nam gisteren afscheid van zijn vrienden en ver trok daarna om zijn reisplan naar Egypte te gaan volbrengen. Opsporing is verzocht van G. Brug man, koopman, die 9edert 21 Dec. vermist wordt. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ntd.-Herv. Kerk. 's morgens tien uur, ds. Oortihuys, udt Amsterdam. Oegstgeest. Kerkelijk bericht. Geref. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds, te half zes, prof. dr. C. van Gel- deren, hoogleeraar aan de V. U. te Ara- sterdam. Naar wij vernemen is de toestand van wethouder H. W. Rubenkamp, die in het St. Elisabeth-Gesticht een operatie heeft ondergaan, naar omstandigheden redelijk wel. Rijnsburg. Loop der bevolking dezer gemeente over 1924. Bevolking op 31 Dec. 1923: 2207 m. 2052 vr. totaal 4*259. Vermeer derd door geboorte: 67 m. 68 vr. totaal 135 Vestiging: 69 m., 94 vr., totaal 163. Totaal 136 m., 162 vr., totaal 298. Vermindering door overlijden 16 m., 21 vr., totaal 37. Vertrek 92 m., 110 vr., totaal 202. Totaal 108 m., 131 vr., totaal 239. Verschil tusschen de geheele.vermeerdering en vermindering: vermeerdering 28 m., 31 vr., totaal 59. Be volking op 31 Dcc. 1924 2235 m. 2083 vr., totaal 4318. De voorbereiding voor de tentoonstel ling, die in Februari a.s*. in het veilingge bouw Flora" alhier zal worden gehouden, doen de indruk vestigen, dat deze voor de vorige tentoonstelling niet zal behoeven onder te doen. Niettegenstaande de ruime zaal, waaro ver men beschikt, is het aantal aanbiedin gen zoo groot, dat waarschijnlijk niet van alle gebruik zal kunnen worden gemaakt. Sassenheim. Burgerlijke S t a nd Geboren: Johannes Gerardus, z. van P. Hoogeveen en A. v. d. Star. Ondertrouwd: C. P. van Amsterdam 25 jr. en M. G. Opdeem 24 jr. Loop bevolkingGevestigdJ. Duin dam, van Lisse, mej. C. Spaargaren, van Lisse, mej. M. W. Mande, van Delft. Ver trokken mej. K. v. Bosselen, naar Leiden. Door de gladheid van den weg schoof bij den Warmonderdam een auto in de trambaan. Dc vooras was gebroken. Door de politie zijn het vorig jaar 136 processenverbaal opgemaakt. Tot assistente aan de Herv. school is aangesteld mej. de Man uit Delft. Kerkelijk bericht, voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, v.m. 10ftuur ds. Krijkamp Voorbereiding voor het H. Avondmaal n.m. 6 uur ds. Krijkamp. Prot. Bond v.m. 10% uur ds. Hulsman, Den Haag. Geref. Kerk v.m. 9uur ds. Boeienga, n.m. 5 uur ds. Boeienga. Voorschoten. Kerkelijkbericht "Ned.-Herv. Kerk. Zondag 10 uur en 5 uur ds. H. P. Fortgens. Voorhout. Gemeenteraad. Vodrzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent met gebed de ver gadering, waarna hij het woord neemt om den zoo plotseling uit ons midden gegaan zijnden wethouder Warmerdam, te herden ken. Spreker memoreerde wat de overlede ne ajs raadslid en wethouder was geweest voor de gemeente en de gemeenschap, het geen steeds in dankbare herinnering zal blijven bij ieder ingezetene, en ook nog velen daarbuiten. De overledene, die behalve als wethou der en raadslid zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt ook in andere functies ten alge- meene nutte, bekleedde het wethouders- schap bijna twintig jaren, en zag ondanks de wisseling der tijden telkens zijn man daat vernieuwd, waaruit het algemeen ver trouwen in zijn persoon en leiding 6teeds bleek. De Voorzitter deelde nog mede, dat B. en VV. namens den Raad de weduwe en nagelaten betrekkingen een bezoek van rouwbeklag hadden gebracht. Hierna werd het nieuwbenoemde raads lid beëeiligd, en legde dit, de heer P. J. v. d. Hulst, de vereischte eeden in handen van den Voorzitter af. De Voorzitter gaf hierna oen overzicht van het afgeloopen jaar, waaruit het vol gende aangeteekend is: Geboren waren 38 vrouwen en 40 man nen, overleden waren 12 vr. en 13 m.ge vestigd hadden zich 102 vr. en 108 m., ver trokken waren 1*24 vr. en 100 m., zoodat" het zielenaantal slechts met 39 was toege nomen, en het verplaatsen van Hagovold naar Heemstede op bet zielental blijft drukken. Nog steeds doet zich het gebrek aan ar beiderswoningen gelden, zoodat velen zich met samenwoning moesten tevreden stol len, of» zich tijdelijk elders moesten vesti gen, en enkele onbewoonbare perceelen nog voor woningen bestendigd blijven*. De gemeente-secretaris is door zijn benoeming tot burgemeester van Grootebroek vertrok ken en vervangen door den heer JStekoi- burg. Ingesteld is het instituut vin school arts; tot stand gekomen is de gasleiding en uitbreiding van de straatverlichting, aangebracht is een nieuwe brandput, wel ke noodig was gebleken. De gemeentefi- nanciën stonden niet ongunstig. Tot slot wensehte de voorzitter den le den en hun gezinnen een gelukkig en voor spoedig nieuwjaar, welke wensch door den nestor van den Raad den heer Colijn, met een wederkeerigen wensch voor den voor zitter en zijin gezin beantwoord werd, die hem dit jaar ook een gelukkige herverkie zing tot lid van de Tweede Kamer toe- wehschte. Ingekomen was een mededeeling van dr. Bots, dat hij zijn benoeming tot schoolarts aanneemt. Idem van C. v. d. Meij, dat hij zijn be noeming tot gecmeönte-werkm^n aanvaardt. Van den Keuringsdienst te Leiden, dat het vorig jaar een bedrag van f 38 te veel is betaald, dat verrekend zal worden. Ged. Staten keurden de begroofcing 1925 nog niet goed, doch dit college gaf toch vergunning de eerste helft te gebruiken, wat gevoteerd tfas, voor dat tijdvak. De re kening 1922 was ihfcusscheii goedgekeurd. Aan de orde komt thans do benoeming van een wethouder, waarvoor met 4 van de 7 stemmen gekozen werd Rle heer O. Roozcn, 2 stemmen werden uitgebracht op den heer v. d. Hulst en 1 op den heer Witteraan. De gekozene nam zijn benoe ming aan. Als lid van dc schattingscommissie werd benoemd de heer M. de Groot. Als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, werd gekozen in de vacature-Vermeys, de heer L. A. Prins, in de vacature-v. Vliet, de heer J. H. v. d. Bcrghe. Voorgesteld werd de aanbouw van een verplaatsbare garage voor de gemeentelijke vrachtauto op een perceeltje grond ter grootte van 6 HR. tegen f 1.50 per R.R. per jaar, wat na eenige besprekingen werd goedgekeurd. Ook het aanbesteden en gunnen werd san B. en W. opgedragen. De vermoede lijke bouwsom, zal de f 500 niet te boven gaan. Door aangelanden van de Engelsehe laan, werd aangeboden in eigendom en onder houd, de brug in de F.ngelsche laan. De j voorzitter licht toe dat hieTbij door adres santen wordt aangeboden een bedrag van f 4000 en hiervoor eon geheele vernieuwing of een grondige reparatie en geld over, kan plaats hebben. De Voorzitter vertelt de heele geschiede nis van onderhandelen, enz., waarna hij tot dc conclusie komt, dat het beter is, dat de brug aan de gemeente komt, dan dat aan meer dan 20 aangelanden het onder houd blijft opgedragen, en het aanbod thans zeer redelijk is, waarom B. en W. voorstellen er op in te gaan. Wethouder Roozen vreest dat als er een nieuwe brug kemt er niets overblijft voor onderhoud. Hij had liever nog zoo'n bedrag er bij. De Voorzitter zegt-, dat, als het een betonbrug wordt, men er voor 100 jaar af is, De heer Colijn merkt op, dat best te hooren is dat de heer Roozen geen aangeland is. Besloten wordt op bet aanbod in te gaan en B. en W. te machtigen, als er. niet meer dan f 4000 mede gemoeid is, te han delen, zooals hun het beste voorkomt. Aan de orde is dan het adres van Th. v. Werkhoven q.a., die hun beklag indienen tegen de last en schade van losloopende honden in de bloembollen, en daarom weiv- J schen dat de belasting op losloopende hon- j den tot f 50 wordt opgevoerd. De Voorzitter deelt mede, dat dc politie verordening er voldoende in voorziet, dat J hieraan paal en perk gesteld kan worden, i en losloopende honden tusschen zonsonder gang en opkomst door de politie kunnen worden doodgeschoten. Hij stelt daarom voor dit adres voos* kennisgeving aan te nemen. De heer v. d. Hulst acht do schade, die aangebracht wordt, groot. De heer Wit te- mans' wil ze dan zelf maar doodschieten. De heer v. d. Laan vindt het onbillijk, daè voor het euvel van enkele honden, eige naars van honden, die nooit schade doen zoo getroffen worden hij zou do practischft toepassing wenschen van bedoelde artike len. De Voorzitter zegt, dat do raad aan f 25 moet voteeren voor een politiegewee#, ^pdat de politie daarvoor geen geweer be hoeft te gaan leenen. 'De heer v. d. Hulst denkt dat het wel minder kan, hij heeft een geweer van f 15. Maar u moogt sinds van- mofgen niet aan de gemeente leveren, zegt de Voorzitter. Het adres wordt voor ken nisgeving aangenomen en het aanschaffen van een geweer aangehouden. Bij de rondvraag vragen de heeren Roo zen en v. d. Hulst om een kort woord to zeggen in verband met hun resp. benoeming tot wethouder en raadslid. De heer Nijssen informeert naar de lan taarn aan de Torenlaan, die er nog altijd niet is. De Voorzitter zegt, dat hiervoor geen geld gevoteerd was, doch er nog aan dacht zou geschonken worden aan dit on derwerp. Verder vindt de heer Nijssen het loon voor werkloozen van f2i te hoog. De vasto werklieden, die zomers minder verdienen, dan losse, ontvangen nu ook minder, n.l. f 23.--. De Voorzitter zegt, dat wel f l per dag woixlt verdiend, voor zwaar en produc-v tief werk, doch arbeid, die al9 werkver schaffing verstrekt woixlt, minder loon geeft Bovendien wordt maar 3 dagen gewerkt pel week door Iedere ploeg. Dc hpor Witteman kan bevestigen, dat het werk zeer zwaar is. De heer Nijssen kon thai*s de regeling goedkeuren, waarop de vergadering werd gesloten. Warmond. In deze gemeente circuleert een adres aan den Raad dezer gemeente, waarop nogal geteekend wordt, en waarin de Raad verzocht wordt het aangenomen nieuwe belastingontwerp alsnog weder in te trekken. De vrees wordt er in geuit, dat tenge volge hiervan de meer kapitaalkrachtige inwoners de gemeente zullen verlaten, wat de middenstand schade zal veroorzaken. Loop der bevolking gedurende het jaar 1924. Aantal inwoners op 1 Jan. 1924: 1414 ra. 1305 vr. totaal 2719. Geboren 28 m., 37 vr. totaal 65. Gevestigd 213 m., 180 vr., totaal 393. Vermeerdering 241 in., 217 vr., totaal 458. Overleden 10 m. en 10 vt., totaal 20. Vertrokken 144 m. en 129 vr., totaal 273* Vermindering 151 m., 139 vr., totaal 203. Toename 87 m. en 78 vr., totaal 165. Op 1 Jan. 1501 m., 1383 vr., totaal 2884. Wassenaar. Van gemeentewege is men deze week aanvangenden met het maken van een voet pad langs de Scihouwweg tusschen Rust- en Vreugdlaan en Nachtegaallaan. Met dit werk, door werkloozen uit gevoerd, wordt een goede verbetering aangebracht. Nu nog verlichting. Onderge eekende maakt bij deze aan zijn geachte Clien- teele bekend, dat hij uit de N. V. Tapijt-, Bedden- en Maubeleragazijn „HET WOONHUI&" is getreden en tevens ontslag genomen heeft als Vakkundig Directeur van de N.V. voornoemd. 2461 En bericht zjjn geachte Cli6nteele, dat hij FEBRUARI a.s., - in het pand van de Firma FLES ZONEN, BREESTRAAT 175, zieh zal veatigen en er oprichten een Bestellingen kunnen nu reeds worden aangenomen en =s uitgevoerd tegen UITERST CONCURREERENDE PRIJZEN Hoogachtend, Kinder- en 64 - 2v37 Voorloopig Adres: TERWEEWEG 27 - 0EGSTGEEST Voorloopig TEI,F.FOO\ 2069 Fabrikant zoekt IEMAND met kapitaal ter voort zetting en uitbreiding van zijn fabriek van Gebreide Goederen, die op het moment volop van orders voor zien is en werk geeft aan meer dan honderd personen. Buitengewoon gunstige voorwaarden en een pracht- gelegenheid voor iemand, die zijn zoon een schitterende toekomst wenscht te verzekeren. Het bedrijf is voorzien van de nieuwste machines, electrisch gedreven en verlicht en centraal verwarmd. Accountantsonderzoek toegestaan. Aan iemand, die bereid is, persoonlijk mede te werken, wordt de voorkeur gegeven. Vakkennis geen absoluut vereischte. Spoed gewenscht Brieven Bureau van dit Blad onder No. 2468. bij Executie op Vrijdag 23 Jan. 1925, des voormiddags 10 uur, vóór of in de Veehouderswoning aan den Haagweg No. 66 te Leiden, om contant geld, zon der kosten voor de kooper9, van: Zeven Melkkoeien, Stalgereedscbap, Bieten snijmachine, Kippen, zoo mede netjes onderhonden Meubilaire Goederen, waaronder een I^amer-Orgel en andere roerende goederen, door den met deze executie belasten Deurwaarder H. VAN DER WOUDE, te Leiden. 2479 Goederen tegen Factuurprjjjs. Alleen ernstige reflectanten gelieven te eehr\jven onder No. 2457 van dit Blad. Op fabriekskantoor nabij Leiden wordt voor spoedige indiensttreding gevraagd een bekwame Steno-Typiste, bekend met moderne talen. Brieven met volledige in lichtingen en opgave referen tiën aan het Bureau van dit Blad onder No. 2453. bij J VAN WIJK Janvossensteeg 54 Tel 169 1137a Te hnnr gevraagd te Lelden of naaste omgeving, met flinken Tuin 5 kamers enz. Maximum huurprijs f 600.— per jaar. Zoo noodig ruiling tegen riante Bovenwoning (8 ka mers, keuken, zolder) in het centrum der stad (huur f 500.- per jaar). Brieven bureau van dit blad, onder No. 2462. TE KOOP: event, gemeubileerd, staande Schelpenkade. Br. bur. van dit blad, onder No. 1164a. Groot Billard-Concours om fraaie prijzen 2478Aanbevelend. F. SUGE.i. der Zondagsschool„ZAAIT AAN ALLE WATEREN" Eiken Zondagmiddag van 1 tot 2 uur in het gebouw „Patrimonium" (bovenzaal} Hooglandsche Kerkgracht. Ï460 HET BESTUUR. illlilllli GERZON UITVERKOOP

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7