Gevonden voorwerpen: één portomon- naie met eenig geld; 1 portemonnaie met inhoud; 1 gedachtenboek; 1 zwarte pols mof. Inlichtingen bij de politie. Hazerswoude. Donderdagavond wérd in de Geref. Kerk een Ouderavond gehouden georganiseerd door het bestuur van de Chr. School op het dorp. De Voorzitter, de heer D.'de Bruijn, opende, nadat gezongen was Ps. 105 1 en 5, met gebed, las een gedeelte van Hebr. 11 en sprak een 'openingswoord. Door den heer IJ. Bol werd daarop behan deld „Gezag en liefde in de opvoeding". De noodzakelijkheid bij de opvoeding onzer kinderen niet alleen het gezag te handha- van, maar daarbij ook teedere liefde te pa ren en die twee harmonisch te doen sa mengaan, werd duidelijk aangetoond. De here Lettink, onderwijzer der school, be handelde daarop „Uit de school geklapt". Spreker toekende verschillende karakters van leerlingen en toonde duidelijk aan hoe noodig het is èn voor de ouders èn voor den onderwijzer goede studie te maken van de karakters tot een meer juiste beoordee ling der daden en handelingen van de kin deren Door den heer A. Maaskant werd behandeld „Geluk van het Christelijk ge zin". De groote waarde hiervan ook voor de opvoeding onzer kinderen werd aangetoond door te wijzen op „De atmosfeer die er heerscht; de zegen die God geeft en ten slotte de invloed die er van uitgaat". Door den heer* B. Offringa, hoofd der school, werd een slotwoord gesproken waarin ge wezen werd op de geschiedenis van Jozef in verband met de opvoeding onzer kinde ren. Bij afwisseling werd gezongen en kof fie geprosenteerd en ook een collecte ge houden voor de school te Boedapest. Aan het einde bracht de voorzitter een woord van dank tot de sprekers en aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Nadat gezongen was Ps. 72 11 ging de heer Offringa voor in dank gebed. Van de gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen werd door vele ouders en belangstellenden een ruim ge bruik -gemaakt. Loop der bevolking over het jaar 1924. De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1924 2176 mannelijke en 2244 vrouwelijke personen, totaal 4420 zielen. Zij vermeerderde door; a. geboorten met 70 m. en 63 vr., b. door vestiging met 82 m. en 105 vr., zoodat de geheele vermeerdering 152 m. en 163 vr. bedroeg of 320 zfelen. Zij verminderde door overlijden met 24 m. en 17 vr., door vertrek met 112 m. en 146 vr., zoodat de geheele vermindering 136 m. en 163 vr. bedroeg of 299 zielen. De bevolking bedroeg mitsdien op 31 Dec. 1924 2192 m. en 2249 vr., totaal 4441 zielen. D* chr. jongemeisjes-vereeniging ,Fébé' j hoeft de door haar gemaakte kleedingsluk- kon, 80 in getal, nadat zij deze in het lo kaal „Salvalori" ter bezichtiging had ge steld, over 18 behoeftige gezinnen in de ge- meente verdeeld. De verkoop van vervaardigde handwer ken, trok veel belangstelling, en is voor de vereeniging een waar succes geweest. Dé gemaakte onkosten kijn ruimschoots vergoed, want handwerken, enz. hebben voor deze vereeniging ongeveer f 50 opge bracht, waarvoor „Fébé" zeer erkentelijk is. Kerke 1. bericht, voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. halftien (Bevestiging van ouderlingen en diake nen en voorbereiding II. Avondmaal) ds. J. Luuring. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam. 2 uur, de heer de Jong, Iheol. cand. te Rot terdam. Koudekerk. Toen de heer W. S. op zijn motorrijwiel reed. kwam er een jongen uit de R.-K. school aanloopen, die de motor niet zag aankomen. S. remde uit alle macht zoodat de jongen vrijkwam, maar hij kreeg zelf de motor op zijn been, waardoor $t brak. Opneming in 't ziekenhuis bleek noodzakelijk. De chr. jongelingsvcreeniging „Sa muel" vierde Donderdagavond haar 30-ja- rig bestaan in de koorzaal der Ned.-Herv. Kerk, welke geheel met belangstellenden was gevuld. De eere-voorzitter, ds. Israël, leidde dezen avond. Hij heette alle aanwe zigen hartelijk welkom, waarna de voor zitter de heer B. G. Corls het bondsideaal en den bondsarbeid van het N. J. V. uiteen zette. Vervolgens kwamen de jaarverslagen aan de beurl. Daarna brachten verschillen de afgevaardigden gelukwenschen over. De lieer G. P. de Jong sprak óver „Waar om toch Volharden". De heer J. M. Corts had een aardig- opstel over het „Ontslaan en de Ontwikkeling van Koudekerk". Ver volgens werd ecu voordrachten-wedstrijd gehouden, waarbij M. Corts den eersten prijs won, Ds. Isarël sloot daarna dezen feestavond met dankgebed. Leiderdorp. Burger 1. Stand. Geboren: Maria Wilhelmina, D. van H. v. d. Berg en M. C. Marcelis. Rein. Z. van W. v. d. Zwan en D. Vervark. Johanna Emerentia; D. van A. J. Verkleij en A. C. Leenders. Hermanus, Z. van H. Boler- mans (overl.) en J. de Boer. Leimuiden. Het fanfare-corps „Sym- phonie" gaf in de groote zaal van het café Sneeboer, onder leiding van den directeur den heer Uytermerk een buitengewoon ge slaagde uitvoering. Het programma was goed verzorgd en het fanfare-corps liet zien dat het sedert een vorige uilvoering weer vooruitgegaan is. Langzamerhand begint het corps in ons dorp populair te worden. De avond werd verder aangevuld met voor drachten en enkele samenspraken, terwijl tot slot nog even gezellig gedanst werd. Nieuwe-Wetering. Donderdagmiddag is een uit de richting Haarlem komende luxe auto, waarin twee heeren gezeten wa ren, vanwege den slechten toestand van den weg, op den Achterweg alhier geslipt. Hierdoor kwam de auto in den berm van den weg terecht, die zoo zacht was, dat de auto tot aan de assen in den modder zakte en zoo boven de sloot bleef hangen. Het mag wel een wonder genoemd worden, dat de auto niet in den sloot terecht gekomen is. De beide inzittenden bleven nu onge deerd. De gebroeders Straathof hebben de auto later met takels e.d. en met de hulp van ongeveer dertig personen uit den berm getrokken. Het ongeluk zou Voornamelijk te wijlen zijn aan den slechten toestand van den weg, die ter plaatse zeer smal is en bovendien eèn lagen berm heeft. In ver band met het steeds toenemende autover keer over dezen weg is verbetering wel dringend noodig. Rcelofarendsveen. In de vacature van commissaris der plaatselijke afdeeling van „Bloembollencultuur" i9 benoemd de heer N van der Meer Gzn. Waddings veen. Kerkelijk be richt, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. halftien, bevestiging van ds. A. H de Geus nam. zee uur intreerede ds. De Geus. Gerf. Kerk, voorm. halftien en nam. halfzes ds. Dagevos, van Ouwerkerk. In onze gemeente circuleeren lijsten met het doel, om bij genoegzame deelname een strijkkwartet uit te noodigen, om op 26 Januari aj. een muziekavond te geven in het hotel Kwaak, alhier. Woubrugge. De zangvereen. „Zang- lust" gaf in de zaal van het oude-Rechlhuis een goed geslaagde uitvoering. De belang stelling had grooter kunnen zijn, toch was de zaal Voor ruim twee derden met belang stellenden gevuld. De voorzitter, de heer M. Kroes Mzn., opende deze bijeenkomst en bracht zijn dank uit aan den directeur, den heer Van der Meer, het bestuur van den Prot. Bond voor gebruik van het orgel en de dames Guldcmond voor hun welwillendheid en steun der vereeniging geschonken. Een wensch bleef nog onvervuld, n.l. dat niet meer jongelieden zich aansluiten om de zang te beoefenen, zeide spreker. Hierna nam de directeur den dirigeerstok ter hand en het koor maakte een aanvang met het programma, bestaande uit 12 nummers. Het eerste, „Vaarwel aan 't Vaderland", dat zuiver on" helder van toon werd gezon gen, trok de aandacht, zoomede de volgende nummer9, welke telkens met teckenen van instemming werden begroet. In aanmerking genomen den korten lijd welke de nieuwe directeur nog de leiding heeft, kan toch worden getuigd, dat het programma keurig word uitgevoerd. „Zang- lust" heeft gestudeerd en met succes. Daarna gaf de declamator, de heer F. Hulleman, van Amsterdam, bekend letter kundige en leerling van den onlangs over- ledon Herman Heijermans een achttal voor drachten. Tot heden werd door het.bestuur der vereeniging Ziekenverpleging volgens de statuten f2 per dag voor verpleging in een der ziekenhuizen betaald, de laagsle klasse, kostende prijs. Thans wordt voorgesteld f 2.50 per dag bij te dragen om in de meer dere uilgaven steun te verleenen. Kerke 1. bericht, voor Zondag. Ned. Heiw. Kerk, voorm. halftien en s av. halfzeven ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. halftien ds. J. Brou wer, van Oudeweleiing en 's avonds half zeven preeklezen. - BurgerJ. stand Geboren: Dirkje Pietje, D. van A. van der Laan en K. van Tol. Overleden: Abraham Kroon, 75 j., we duwnaar van Grietje Binnendijk. Zwaromerdam. Loop der bevolking over 1924. Op 31 Dec. 1923 bestond de bevolking uit 1080 m. en 1221 vr., totaal 2301 z. Vermeerdering door geboorten 29 m. en 29 vr., totaal 58, door vestiging 105 m. en 137 vrtotaal 242. Verminderd door overlijden 8 m. 10 vr., door vertrek 73 m. en 164 vr.. totaal 255. Derhalve bestond de bevolking op 31 De cember 1924 uit: 1133 m. en 1213 vr., to taal 2346 zielen. Aantal huwelijken 14, echlsclhridingen 1, Levenloos aangegeven 3. Ged. Staten hebben bericht, dat zij de beslissing omtrent de goedkeuring der ge- meente-begrooting voor het dienstjaar 1925 "hebben verdaagd. Kerke 1. bericht, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur (H. Avond maal) en 's avonds halfzeven (Dankzeg ging) ds. Kloots. Geref. Kerk, v.m. halftien en 's avonds halfzeven de heer Houtzagers, candidaat te Delft. Burger 1. stan d.Geboren: Johannes, Z. van Dirk Hermanus Sas de Bruyn en van Johanna Cornelia Griffioen. Cornelia Maria, D. van Leonardus Jo hannes Maria Kroft en van Maria Johanna van der Salm, Levenloos aangegeven kind van het vrou welijk geslacht van Leonardus Johannes Maria Kroft en van Maria Johanna van der Salm. UIT DF nMSTBFKFN. Haarlemmermeer. De landbouwer V. te Nieuwvennep vond Donderdagmorgen een schaap op z'n erf, zonder dat hij wist waar 't dier vandaan kwam. Bij de politie werd van deze vondst kennis gegeven. De Ohr. geheelontkoudersvereeniging te Haarlem, hield Donderdagavond in de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp een bij eenkomst, waarin als spreker optrad ds. Herksen uit Hillegom. Het kerkgebouw was flink bezet. Nadat de voorzitter, de heer De Vries, een openingswoord had gesproken, hield ds Herksen een boeiende rede, die met veeJ aandacht wer4 gevolgd en waarbij op treffende wijze werd geschetst dc groo te ellende die door het drankmisbruik wordt veroorzaakt, gelet op het groot aan tal mcnschen dat daardoor, op moreel en geestelijk gebied reeds is ten onder gegaan. Bij het sluiten van de bijeenkomst sprak de heer De Vries nog een opwekkings woord, getoetst aan de woorden van ds. Herksen, waarna eenige personen als lid toetraden, De arbeiders M. V., nabij Lisse alhier, ging Donderdag in 't land werken en zette z'n fiets zoolang aan den ingang neer. Toen hij weer huiswaarts wilde keeren, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat z'n rijwiel verdwenen was. De politie werd met dezen diefstal in kennis gesteld. Hiller^om. De afd. Hillegom van den Ned. Protestantenbond heeft gevolg gege ven aan het verzoek der Centrale Commis sie voor het Vrijzinnig Protestantisme en dc Sub-commissie voor het Jeugdwerk en zaJ een Jeugddag houden op Zondag a.s. De heer E. D. Spelberg van Leiden zal een Godsdienstoefening leiden voor de jon geren, maar vooral ook voor de ouderen en spreken over: Wij willen samen God zoo ken. De-strekking van den Jeugddag is dat door de kerkelijke organisaties en gods dienstige groepen eenmaal per jaar op een Zondag (hier a.s. Zondag), het recht en de beteelcenis van de religieuse jeugdbeweging in haar midden tot uiting wordt gebracht. Niet alleen de jongeren, maar jongeren en ouderen tezamen worden dus verwacht. De heer C. M. J. Vervat is geslaagd voor het diploma boekhouden der Federa tie van kantoorbedienden. Kerk. bericht, voor Zonclag. Ned.-Herv, Kerk, voorm. 10 uur de' heer Eggink, zendeling v. d. classis Leiden en nam. 4.30 uur de heer I. C. Baas, Godsd.- onderw. Geref. Kerk, voorm. 10 en nam. 5 nur ds. Van Herksen. Chr. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, Leesdienst. Woensdagavond 7 uur, ds. Zwiep. Nederl. Protest.-Bond, voorm. 10.30 uur de heer E. D. Spelberg, van Leiden (Jeugd dag.) Ds. Van Bemmel hoopt op Zondag 2& Januari 's morgens 10 uur bevestigd te wor den door prof. Pont, en 's avonds 0 uur intrede te doen bij de Herst. Lutli. Ge meente te Hoorn. De Bataafsche Petroleum Maatschap pij heeft van haar bedrijven in Nederl.-In- dië een film la tón maken. Deze film is slechts een paar maal-vertoond, dus een zeldzaamheid en daarom mag het Depar tement van het Nut er trots op zijn, dat het er in geslaagd ie haar aan zijn leden te kunnen vertoonen. De grootsche werken van dit wereldbedrijf op het doek zullen ongetwijfeld het bezien waard zijn. De ver tooning met explicatie heeft Maandagavond plaats in „Flora." Katwijk. Deed men voor enkele ja ren geleden in den gemeenteraad het denk beeld aan de hand de Gasfabriek voor oud roest te verkoopen omiat men meende dat de fabriek niet meer rendeerde en ipet moer rendecrend te maken was, de cijfers van don laats ten tijd spreken geheel an ders. Vorig jaar werd een besluit genomen étrn gashouder bij te plaatsen om zoodoen de te geraken tot algeheele Zondagsrust voor het personeel. Nu< deze gashouder on geveer gereed is, is de afname sindsdien zoodanig gestegen dat van algehoelc Zon dagsrust geen sprako kan s^ijn indien nm andere maatregelen worden getroffen. In 1922 b.v. werd afgenomen 730.000 M3. gas, in 1923 802.000 M3., in 1924 reeds 934.000 M3. Dit laatste cijfer werd tot heden nog nooit bereikt en dat niettegenstaande het Electricdteitsbedrijf de afname van gas na tuurlijk belemmerd. Dit groote verbruik is wel in hoofdzaak toe te schrijven aan het toenemend aantal gaskachels: Niot alleen zijn verschillende scholen van gaéverwar- ming voorzien benevens andere gemeente- gebouwen als Gemeentehuis, doch ook bij particulieren is, sinds hiervoor een aan nemelijke voorwaarde is gesteld, n.l. gas voor verwarming a 7 ct. per M3., het aantal kachels voor b.v. kantoren, slaapkamers, aanzienlijk vermeerderd De ondervinding heeft geleerd dat het gebruik van gaska chels met afvoerbuis zooals er tegen woordig zoovele modellen in den handel zijn, zeer aan te bevelen is. Ook wat be treft de kosten der verwarming durft bijna ieder die een dergelijke kachel ecmigen tijd In gebruik heeft, deze aan te bevelen. Er zijn thans in de gemeente 2-500 gasafnemers en 360 klanten voor elect viciteit. Ook het eleclriciteitsgebruik is flink toegenomen. In 1922 142.000 K W.U., in 1923 161.000 K. W.U. in 1931 184.000 K.W.U. Hier kan dus ook van een goede vooruitgang worden ge sproken. Onze gemeentebedrijven zijn dus zeker in bloeienden staat. Burg. Stand. Geboren: Trijntje D. v. T. van Duijn en J. Guijt. AJida, D. v. AV. van Rijn en M. Haasnoot. Cor nelia, Z. v. A. van der Plas en A. Barn- hoorn. AVillem, Z. v. D. van Eganond en M. Houwaard. Maarten Johannes, Z. v. J. van Duijvenbode en J. BCoek. Pieter, Z v. J. Vlieland en A. Barnhoorn. Wil lem, Z. v. A. van Leeuwen en A. van Duijn. Pieternella, D. v. M. Durieux en P. Hoek. Leendert, Z. v. J. van Egroond en A. S. Koelewijn. Dirkje, D. v. J. KIoos en M. Zuijderduijn. Frans, Z. v. A. J. van der Heiden en J. Schaap. Arendje, D. v. H. van der Meij en A. Guijt. Overleden: Huberta Gerarda van Ever- dingen 56 j., echtgenoote van P. Meer burg. Oornelis Jacob van Beelen, 18 J., Z. v. C. J. van Beelen en M. Dulfer. Ondertrouwd; J. Paap en M. van der Plas. Gehuwd: L. Bamhoorn en J. van Boon. L de Mol en J. van der Boon T. van der Bent en M. Hoek. M. j0l ker en A. Ruwaard. Corn, de Mol en C van Rijn. AV. H. B. Koelewijn en J. v. Katwijk aan den Rijn. Aan het kantoor werden gedurende de eerste htq van Januari 500 rijwïelbelastingplaatjes ver kocht. 't Is iels matter in den bloemenhaml' dan begin dezer week. Voor extra partijtjl blijven de prijzen zich nog handhaven. Zf gingen b.v. beste Gele Prins nog tot f 7 de eerste Golden King van prima kwaliti bracht f 10 op^Fred. Moore zakt iets, gaat f 6.80, Cramoisie Brillant f 5.60 tot f 6, rone d'or f 6.70 tot f 7.50, Prins van lenrijk van f 8 tot f 8.30, Prosperity f 6 tot f 7.40, la Reine tot f 4 pér 100, Willi; Copland f 11.90. y.w. Katwijk aan Zee. Aan het gemeentelij arbeidsbureau 9londen als werkzoekend*, ingeschreven arbeiders 68; grondwerkers 28] visscllers 52; Kuipers 12; opperlieden 10 werkvrouw 1; metselaar 1, en schilder l| te zamen 173 pesonen. Gelukkig, dat er non al werkkrachten zijn benoodigd voor deen aanleg van het gemeenteriool, anders zool het cijfer belangrijk grooler zijn. Lisse. Loop der bevolking. Bevolkingj op 31 December 1923 3466 vrouwen, 353$ I mannen, totaal 7005. Gevestigd in 1924 18! I vrouwen 149 mannen, totaal 337. Geboren I in 1924 81 vrouwen, 105 mannen, totaal 186 I 3735 vrouwen, 3793 mannen, totaal 75281 Vertrokken in 1924 203 vrouwen, 3793 man l nen, totaal 373. Overleden in 1924 32 vrou I wen, 23 mannen, totaal 55. Bevolking' op 311 December 1924 3495 vrouwen, 3605 mannen, I totaal 7100. Vermeerdering 29 vrouwen, flfi mannen, totaal 95. Gesloten huwelijken -17. Echtscheidingen 2 Noordwijk. Terugontvangen als onbe stelbaar zijn in de 1ste helft van Januari ten postkantorc alhier: Brieven Binnenland Mej. G. O. Kruijtbosch, Wageningen. Briefk. Binnenland. D. v. Rijn, Kerkstraat en eon zonder adres. Door het gemeentebestuur zijn ver» schillende werkloozen aan het werk ge steld voor aanleg van een plantsoen en andere werken. Burger 1. Stand. Geboren: Ali- da, D. en Maarten Z. van S. C. Bulk en G. Plug Gijsbertus, Z. van G. v. 't Wout en A. P. Steen voorden Gijbert Jan, Z. van J. C. v. d. Lippe en K. v. d. Niet Antoon, Z. van J. v. d. Niet en J. v. d Haak. Ondertrouwd: Simon van Beveren 33 j. en Aaltje v. d. Luyt 33 j. Getrouwd: G. J. van Noordt ,30 j., te Bos koop, en C. G. van Beelen 24 j. W C. Rietmeijer 26 j. en J. J. Sleenvoorden 24 j. Noordwijk-Binnen. Alhier zijn deze ingeschreven als werkzoekenden 154 werk lieden. Kerkel ij k bericht, voor Zondag. Ilalfëlf voorm. prof. dr. Eerdmans, uit Lei- I den. j Gisteravond vond een vergadering plaals van de Oranjevcreeniging, afd. Noord- wijk-Binnen in de zaal van den heer P. vas der A7oort. Door den voorz., den heer F. van Spanje, werd de vergadering, bestaande uit 27 leden geopend met een hartelijk welkomstwoord^ doeJi spr. betreurde de slechte opkomst. Daarna kreeg de secr., do heer De Kem penaar, het woord om het jaarverslag uit to brengen en de notulen der vorige verga dering voor te lezen, welke onveranderd, met dank, werden goedgekeurd. Uit dit jaarverslag bleek een aanwinst van 15 leden, waardoor het ledental is ge bracht op 252; tevens werd gememoreerd het ontslagnemen van de bestuursleden de heeren K. de Bes en W. Duyster. Dank werd uitgebracht aan alle commit sics, die tot het welslagen van hel feest heb-» ben medegewerkt. Onder de ingekomen stukken waren 9 dankbetuigingen voor de traktatie aan <X kinderen van de Geertruida Bewaarschool van de Willem van den Berg-stichting. Hierop kreeg de penningmeester, de heer Dieban, het woord tot het Uitbrengen van zijn jaarverslag. Hieruit is opgemaakt een batig saldo van f 74,84. De inkomsten bedroegen 11473,60 en de uitgaven f 1398.76. Aan contributie werd ontvangen f 396. een zekere schuwheid onder jongensachtige manieren. Dc lange zomeravonden zaten wij, met zijn drieën op de veranda: "Elsie, Stephen liidgway cn ik. en wij praatten veel en rus tig. En als Elsie de kinderen naar bed bracht, hadden wij een uurtje samen, waar in hij mij veel van zijn leven vertelde, vooral van de laatste oorlogsjaren. Zijn luvn was al veel beter, maar hij was door gas bedwelmd geweest en wilde daarom den zomer buiten doorbrengen. \Vat: mijn éigen leven betreft, ik had zooveel boeken gelezen van verwoeste le vens en gekneusde harten, dat ik alles deed om mijn hart spoedig geheeld te krijgen. Het was over het geheel een prettige zomer, wij begrepen elkaar zoo goed, alle drie; als oude vrienden voelden wij ons. Eén lange vacanliedag leek hel leven. Een gelukkige familie waren wij. Ik geloof, dat Stephen Ridgway gelukkig was veilig thuis te zijn e7. in de liefde voor en van zijn aangeno men pleegkindje. Elsie was gelukkig, om dat zij een weg had ontdekt om onafhan kelijk te kunnen zijn; en ik, Jess, die de bons had gekregen, misschien was ik wie een béetje gelukkig vanwege dat afgedankt- zijn I Soms ontmoette ik Hector nog wel eens op straat; dan. spraken wij kalm en rüstig samen. Ik wist, dat ik ér goed uitzag, en daar was ik trotsch op. Op een avond kwam Elsie in mijn ka mer. „Jess," zei ze, „je weet wel, dat ik jullie opofferingzóó heb gewaardeerd." „Oclï lieve domoor, er is geen sprake van opoffering. Ik ben gelukkig, dat alles ge- loopen is, zooals het geloopen is. Tob daar over vooral niet. „Ja, Jess, ik geloof je toch niet En luister eens: ik was aldoor van plan je te zeggeu, dat je nu heusch je eigen weg kunt gaan. ,,Maar, kindje, er is voor mij geen eigen weg meer om te gaan. Je bent een lieverd, hoor." Elsio zei ineens, geheimzinnig fluisterend: „lk zag Hector vandaag." Ik begon iels te vermoeden. „Moet mij dat dan interesseeren soms?" „Ja. en ik heb hem verbeid, dat alles nu veranderd en verbeterd was.'^. „O Elsie, dat hadt je niet moeten doen!" „Ja, maar ik heb hem laten merken, dat jij er niets van wist. Ik geloof, dat hij nog altijd veel van je houdt. JessI Hij wou eens een bezoek komen maken; zoo eens aan loopen op een avond." Ik kon mijn ooren niet gelooven. Maar op een der volgende avonden, toen Stephen en ik rustig samen zaten te praten in de verandh, kwam Hector binnen. Ik stelde hem aan Stephen voor en wij zaten kalmpjes met zijn drietjes over het. weer te praten. Toen ging Stephen weg én liet Hec tor en mij alleen. Ik geloof toch heusch, dat ik ééns van hem had gehouden, anders zouden wij ons toch niet verloofd hebben, maar niet dan tot op dit oogenblik ontdekte ik mijn ware gevoel. Daar zat hij nu: een knappe, jonge man. zooals er duizenden zijn, en zijn glim lachen. zijn leuk»? manier van dóen zëidbii duidelijk: „Laat het woei* goed tusselien ons zijn." lk zag dien glimlach en ik wist, dat één glimlach van mij hem weer naast mij zou brengen met op zijn lippen die oude woorden, die hij nu geschonden had. Maar ik keek niet op en glimlachte ook niet. „Jess, we hebben ons vergist. Toe, laten we weer vrienden zijn." „Ik wensch met iedereen vrienden te zijn" zei ik koel-vriendelijk. „,Niet bepaald met mij. Jess?" „Niet bepaald met jou. Hector." „Maar 't was alles, mijn schuld, Jess, Ik wilde ie heelomaal voor; mezelf alleen heb ben." (Dat is hot gewone excuus van een man!) „En nu Elsie verzorgd is, nu zij en Ridgway zeker wel een paar zullen vor men. Ik keek verschrikt op. „Je bedoelt?" „Nou, dat zal toch wel?" Ik luisterde al niet langer. Zou Elsie met Stephen trouwen Ik was den beelen dag uit. en had er natuurlijk niet-s van gemerkt. Maar onbegrijpelijk zou het niet zijn. Boven dien zou Hector zoo iets t-och wel niet ver zonnen hebben. Elsie moest het hem op de de een of andere manier hebben laten mer ken. Daarom wilde zij natuurlijk, dat •Hec tor en ik het ook weer samen eens zouden worden. En ik had me nog nooit zoo oDge- lukkig gevoeld. En nooit zoo zeker de oor- taak van mijn verdriet geweten. AATant in eens werd het mijzelf bewust, dat ik Ste phen liefhad. Met open oogen doorreisde ik weer in gedachten den weg",'dien' mrin hart iri de argèlocrpen zomermaanden had afgelegd. Dit samenleven onder hetzelfde dak, waar. in ik hem had leeren kennen in al de edel moedigheid en teederheid, in tegenstelling met de hardheid van mijn vader, de non chalance van Elsie's man, dc zelfzucht van mijn ex-verloofde, had mij hem zooveel na der gebracht. Ik had nog niet eer gereali seerd, dat al die uitgangen samen en die rustige praaturen ons meer dan vrienden hadden gemaakt. En zwijgend liet ik Hector van mij weg gaan. Den volgenden morgen aan het ontbijt zei Elsie tegen me: „Zullen wij Zondag den heelen dag uitgaan en boterhammen mee nemen, en zullen wij Hector vragen om mee te gaan „Niet voor mijn plezier", zei ik en ging dé kamer uit Dien dag werkte ik hard. Medelijden met mijzelf fluisterde mij toe „Net iets voor jou, om iemand te hebben, die jou niet liefheeft." En mijn wil eprak: „Niet zeuren, hoor. Kop-op!" Toen ik thuiskwam dien avond, was er een mooie doos met rozen van Hector. „Zal ik ze voor je in 't water zetten 1" vroeg Elsie „of wil je 't zelf doen?" „Doe jij 't maar, Els," zei ik lusteloos. Toen ik weer beneden kwam, stonden zij in een groote kan in de gang en Stephen stond er bij. Hij zei iets wonderlijks. „Ben je van plan hem te vérgeven 1" vroeg hij. „Ocli, dat had ik eigenlijk niet moeten vragen natuurlijk. Maar in elk ge val heeft bij nu zijn les te pakken", ging h i voort, met een bitterheid, die ik niet kon verklaren. .„Hij zal nu wel hebben 4»egrepen, wat bil bijna verloren had." „Ik begrijp u niet, mr. Ridgway", zei ik „Hector en ik zijn geen bijzondere vrien* den en we zijn ook niet van plan dat te worden in de toekomst." De arme Stephen kleurde, mompelde een paar onsamenhangende woorden, zei, dat hij het dan zeker verkeerd had begrepetf en dat het zijn eigen schuld was, omdat hij speciaal aan Elsie gevraagd had het hem te vertellen '„Uw belangstelling is zeer vleiend voor mii," zei ik schuw. Toen hij: „Jess, begrijp me in Godsnaam niet verkeerd. Het was alleen, dat ik maar niet kon begrijpen, hoe het mogelijk wa«#- dat een man jou opgaf." Hoorde ik goed Maar die oogen, die blik diep in *dc mijne, die trillende, bewogen stem ..Meen je dat. Jess. dat je hem niet temi hebben wilt en kunt?" „Ja, natuurlijk! Maar maar Ei- sie „Elsic is 'een schat. Zij dacht, dat je leedü om Hector! Zij dacht-, dat Je naar hem ver* langde. En ik moest haar vragen of,,....® „Of Hector mij de bons gaf?" „Of er eenige hoop was voor mij.'8 „Met Elsie?" stamelde ik. „Lieveling 1Met jou'l" V B1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6