Verwend Kindje Goed bijtijds bezorgen en niet vergeten ite onderteekenen, anders kan men niet mee- loten. Annie van Leeuwen gelukkig, dat je neef jes weer beter zijn, want mazelen kan toch heusch. wel eens verraderlijk zijn. Het trof ivoor den oudste wel heel slecht, toen hij (zich net had verheugd om bij jullie te ko mmen logeeren. Groeten terug aan Neeltje, ;ze schreef niets bijzonders, dus kan ik ook 'nergens op antwoorden deze keer. Annie Huisman je hebt gelijk het wordt ;nu veel kouder, dat zal wel op vorst uit- i loopen. Die mist was akelig en toch was het hier heusch niets in vergelijking bij de 'mist in Londen. Aafje en Willem Krassenburg willen jul- !lie er ook aan denken, om je naam onder de raadsels te zetten en niet alleen op het couvert. Phili van der Tas wat eene mooie kaart imct gele rozen had je nu gebruikt om je 'raadsels op te schrijven. Nclic Oostveen, o, dat vond ik vroeger (thuis ook zóó verdrietig als Moeder ziek in 'bed lag en dus haar plaatsje aan tafel leeg jwa3 of door een ander ingenomen. Ik hoop (hartelijk voor je, dat je moeder gauw weer •op haar eigen plaatsje in den huiselijken 'kring zal zitten. Annie Looyesteyn hoe aardig voor je, idat je al zoo spoedig jonge duifjes hebt (gekregen. Je 2e anecdote kan ik best ge bruiken, die is heel grappig maar die over het ei van Columbus heeft er al eens inge- 'staau. Marietje Kwaadgras als je zin hebt, m^g Ije mij schrijven wat je maar wilt, over (thuis, je familie, de school, wat je het lief- Iste doet in je vrijen tijd, wat je nu maar (het eerste bedenkt., daar mag je wat over vertellen. Gerrit van der Horst wat wordt kleine 'Thijs dan al ee nflink kereltje, dat hij nu 'ook al op straat kan loopen, al zal hij dan loens struikelen als hij dan te hard wil 'loopen, maar op straat kan hij toch nog wel 'aan een handje wandelen. Jaantje en Eika van Leeuwen jullie bent 'toch zusjes! doet dan maar geruft je brie- 'ven in hetzelfde couvert, dan behoef jo er Iniet iedere weck 2 te gebruiken. Dat zal [wel heel aardig zijn die volière bij jullie. i.Wat zijn er nog meer voor vogels in, behal- 've al die kanaries. Het is zeker een heel 'werk al die vogeltjes te verzorgen. Jannie en Marietje Gordijn als men de (tent en alles wat er bij behoort, bij familie •in Katwijk kan bewaren, dan *is het natuur- lijk niet zoo'n gesjouw en komt er veel cef- 'der wat van, om een dagje naar zee te-gaan. Emmy Molt ja zeker hebben demeegte (kinderen je raadsel geraden, het was vol- strekt niet moeilijk of ingewikkeld. Janny Jansen natuurlijk.ben .je mij wel- jkom. Je behoeft mij heusch niet iedere wéék een langen brief te schrijven en als je Maan dags te veel huiswerk hebt-, welnu dan doe "je het Zondags, dat doen de meesten altijd, 'ïk heb altijd bet meeste van' Fransch ge- houden. Nico Spaargaren je raadsel gaat bij het stapeltje dat wacht op eene beurt om ge plaatst te worden, ik kan het gebruiken. Francisca Giezen doe mij het plezier en zet weer trouw je naam ook op je brief, nu stond die alleen maar op het couvert. Clazina en Anton Ruytenbeek jullie had den zeker genoeg raadsels opgelost, maar jullie mogen wel dezelfde oplossen. Jaap en Bep Spierenburg jawel jullie hiogen ook wel eens zelf raadsels óf anec dotes zenden, doet het dan maar na de vol gende week, want met de prijsraadsels aanstaande week krijg ik toch al altijd extra werk om na te zien. Niesje de Gelder kan je-nog niet schaat senrijden 1 mag je het leeren zoodra er ijs komt, of nog niet 1 Als kind heb ik het ook gedaan, maar later kon ik het niet meer om mijne gezondheid. Nellie en Corrie Mens ik heb veel liever zooals nu nette brieven met potlood dan onduidelijke brieven met inkt en als de pen kapot is kan men onmogelijk netjes schrijven, dus het was heel goed, zooals het nu was. Jozef Hanno de Vaillantlaan is een aardig eind van mij vandaan, ik kom er nooit, imaar er wonen ook geen kennissen van mij in die buurt en ik heb er zóóveel in allerlei In het groole, mooie huis aan het eind van 't dorp gelegen, woonde sinds een maand of wat kleine Jopie van der Steegen 't was een sehalje om te zien, zei haar kindermeisje Drien, Broers of zusjes had zij nief, wèl een overvloed van dingen: prentenboeken bij de vleet, speelgoed, schommel, wip en ringen en tóch had ze zelden schik dit is wonderlijk, vind ik! •sy.~ Alles wat ons Jopie wou, mocht van moederlief gebeuren, en zoo kwam het, dat het kind dikwijls vreeselijk kon zeuren, nu om dit en dan om dat altijd weer had Jopie wat! Zeg eens, heb ik niet gelijk? Zou j' ook liever niet mee sleden dan als Jopie daar te staan pruilend, mokkend, ontevreden? neen, voor al 't moois bij elkaar ruild' ik tóch niet graag met haar! Met de kameraadjes, neen, wilde het geheel niet vlotten Jopie was een kleine nuf, hield volstrekt niet van ravotten bleef hun daarom uit den weg wat een rare Jopie, zegl Het werd winter en de sneeuw lag dik op den dennenheuvel wat een pret had nu de jeugdl, onder vroolijk, blij gekeuvel 3 sleedden zij de helling af Joop zei, dat z' er niets om galt - Heel alleen stond z' aan den kant al die vreugde aan te kijken, u met baar hondje en haar mof, V waar ze graag eens mee wou prijken arme Jopie noem ik haar, f X %- vergeleken bij die schaart, t V'-T'V HERMANNA. andere straten, dus vanzelf kom ik dan niet in die laan. Dora de Vries wil jij voortaan ook er aan donken jo naam onder, do raadsels te schrij ven. Lientje de Graaf, begint het al aardig frisch te worden op Nova Zembla, enz.? Zoowel je raadsel als je anecdote zal ik later eens plaatsen. Marie Baars, Leiden en Den Haag liggen zóó vlak bij elkaar dat als het hij jullie vriest is het bij ons ook wel zoo. Regen, sneeuw of hagel dat kan nog wel eens verschillend zijn en onweer ook. Haal je iederen Zater dag een nieuw boek? Gerard Klay jij bent ook een dergenen, die vergeten hadden den naam onder de raad sels te zetten, ik vond dien alleen op het couvert. Lettie .Wind, waf een aardig gedroogd bloempje lag er in je brief. Je behoeft nief ook de raadsels op ie schrijven, dat is zoo- veel werk, alleen de oplossingen er van met het nummer van het raadsel. Willy Beumer, ik kreeg nu ook je brief der vorige week. De brieven moeten Dins dags vóór -f uur aan het bureau „Leidsch Dagblad" zijn. Ik zie dat je in Sassenheim woont; als je dus je brieven over do post zendt, doe het dan maar ineens naar mijn adres hier in Den llaag Frederik Hendrik- laan 157. Ali van der Weijden wat je mij hebt ge zonden, zal ik zeker eens plaatsen later. Berlha Duval, jou antwoord op dat raad sel meisjesnaam bloemennaam was ook wel aardig. Tonnie en Ina Houpt, groeit het kleine zusje goed? hoe heet ze en lijkt ze op jul lie?.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19