Uit Hengelen. doen en Jansje is weer welkom, dra dan maar samen de brieven in hetzelfde couvert, dat is gemakkelijker voor jullie. Toos Mooten, je hebt dus een goeden en- plezierigen verjaardag gevierd, dat zie ik wel uit je briefje. Marietje Kwaadgras, je nieuwjaarswen- schen waren nu ook nog welkom, goede frenschen komen nooit te Iaat Ja, dat is altijd gezellig om allen met elkaar naar een feestje te kunnen gaan. Jo Liese, je mocht mij even goed nieuw- jaar wenschen in je brief als apart over de post Heb je aardige raadsels? Stuur ze dan maar. Marie Kamsteeg, ja, dat is wel plezierig in zulke feestdagen om een speelkameraadje te loge eren te krijgen, is je neefje even oud als jö'? Nicoline v. d. Linden, blijf dit jaar maar goed gezond. Wil je voortaan ook je naam onder je brief zetten en niet alleen op het couvert. Gretha Smit, heb jiijs ook al meegedaan aan de operette? Wat was je? Nelly Tonckens, er waren 27 December geen nieuwe raadsels, dus toen behoefde je mij niet te schrijven,je hebt dus peen week overgeslagen. Het behoeft volstrekt met iedere week een lange brief te worden, enkele regels zijn ook welkom. Henk Giezen, dank voor je wenschen. Jan Luttie, ja, in Rotterdam is heel wat te zien. Vind je het er niet vreeseirjsk druk? Ik dacht eerst, dat je een levend zwaantje had gekregen, vóór ik verder las, en dacht toen: Wat een reuzen-aquarium heeft IiqI dan. Nelie Oostveen, tlat was zeker jammer, dat je moeder na het kerstfeest ziek werd, ik hoop, dat zij1 nu weer geheel beter is.* Je mooie kaart ontving ik nog in Zeeland. I Clazina en Anton Ruytenbeek, jullie hebt dus heerlijk kerstfeest gevierd en verschil lende kerstboomen gezien. Ik zie ook graag een mooi versierden kerstboom met bran dende kaarsjes. Paulientje de Gooyer, ik had je wel gemist, maar in de vacanties ontbreken er «dikwijls velen door uit Iogeeren gaan of gasten hebben. Dank voor je gel uk wenschen. Annie Huisman, het was de vQrige keer een lange correspondentie, doordat er zóó veel brieven waren, waar Ik op wilde ant woorden, maar ditmaal zal het ook geen - korte correspondentie worden, er liggen hier nog stapels brieven naast mij. Ik zie wel, j dat ik in de eerste uren nog niet klpan J zai zijn. I Rika en Jaantje van Leeuwen, zeker houd ik ook veel meer van den zomer/dan van (den winter, behalve als er een hittegolf jkumt; dat vind ik afschuwelijk. Met droog, ^helder winterweer kan men toch ook wel jgoed wandelen, vind je niet? Toos Dirkse, dat was een groote vol- fdoening voor allen, die zich zooveel moeite '.hadden gegeven voor die operette, dat de Schouwburg de beide keereh zoo vol was. |Je wenschen waren mij nu ook nog welkom. W Mini Metselaar, zoowel je raadsel als je "ecdote zal ik bij gelegenheid eens plaat- n. Ook dank voer je nieuwjaarswensehen. Gerrit van 5er Horst, ik wil wel ge- looven, dat jullie gelukkig deze feestdagen "iet elkaar vierden nu ju moeder weer goed ezond in jullie midden is, ik wensch je k len ook van harte toe, dat zij dit heele ,»ar niet meer om .ziekte uit huis behoeft [te gaan en je allen gezond bij elkaar kunt lijden. Mien Rem melen kamp, hog dank voor je iheiiwenschen. Het is niets erg, dat je het 'het nu pas deed; beter laat, dan nooit. |:'..Emmy Molt, met recht schreef je: wat |heeft het gestormd! In Zeeland logeerde ik jbuiten, dus daar heb ik het nog veel erger (gehoord, hoe de wind huilde en loeide; het 'was afschuwelijk. f Gustaaf Huurman, ja hoor, ik heb ook /Prettige Kerstdagen gehad en ook den [Kerstboom bijgewoond met al die vroolijke 'lichtjes. Wirn van der Vliet, dat begrijp ik, dat de (Kerstboom nu weer is opgeruimd. Ga je in (NcKmdwijk-Bmiien op sjhool? Ik ontving nu 2 blieven van je. Anme Bavelaar, dat was een heele ver rassing, toen de Kerstboom onverwachts was versierd en aangestoken. Wat een leuk plaatje heb je op je postpapier. Ah vaa der Weyde, was je te druk aan door C. H. Drie kleine, slimme beertjes, De broeders Bruin, gaan uit. Ze zitten heel parmantig Al in een platte schuit. Zij gaan vandaag uit visschen; De aasbus is gevuld. Het komt dus nu in hoofdzaak Alleen neer op geduld. Maar wat is d&t 1 De dobbers Gaan plotseling op en neer En met verbaasde oogen Ziet da ad'lijk elke beer, Dat hij een flinken visch vangt, Een dikken, van belang! Doch eensklaps wordt elk Bruintje Toch wel een beetje bang. Want och, daar trekt de hengel Heel krachtig naar benêen En alle drie de beertjes Gaan plots'ling van de been I Zij du ik'len kopje-onder In 't koude, natte sop Van d'eersten schrik bekomen.- Kijkt 't drietal angstig op. Wat zij daar zien, is vrees'lijk, Wie had dat ooit gedacht, Dat nu op hunnê plaats zit Een dikke visch, die lacht! Ik denk vast: slimme beertje#, Je weet nu al de rest. Zorgt maar, dat je niet toebijt Wie 't laatst lacht, lacht het bestf het feestvieren en kon je daardoor de raad sels niet oplossen? Dat is ook wel een gToot feest, de koperen bruiloft van je ouders. Drietal Meyers, je hebt zeker in het be gin der correspondentie al wel het ant woord gelezen op de vraag, ol ik jullie nieuwjaarskaart je heb ontvangen. Jozef Ilanno, in dit pak 2 brieven van je gevonden. Heb je dat aardige schrijf papier met Roodkapje en de wolf op Kerst mis gekregen? Bedoel je de Vaillanllaan in Den Haag? Woont je tante da&r? Aunie Schrijver, het is wel jammer, als feestdagen weer voorbij zijn; maar de pret kan toch niet altijd voortduren en na af loop heb je dan toch ook de aardige herin neringen, Annie Looyesteyn, als je aardige anec dotes hebt, stuur ze mij dan maar. Dat zie ik ook dolgraag hoe alles schittert als de kaarsjes van den Kerstboom branden: Wil je voortaan ook je naam op je brief zetten, en niet alleen op het couvert? Dat is ge makkelijker voor mij. Mientje Henny, waren het gelukkige feestdagen thuis, nu je vader er ook was? Is hij nu weer op reas? Zoo kan Lorre mee zingen of fluiten, als do gramophoon speert. Annie Speel, heb ik je naam goed gele zen-, ik geloof, dat het papier wat vloeide. Daardoor zag ik het niet duidelijk en het is voor het eerst, dat je meedoet. Je mag ge rust altijd te zamen met Mientje inzenden.' Lientje de Graaf, ik geloof best, dat het' een aardig gezicht is, al die witte kippen in den tuin, maar gewoonlijk voeren ze daar kaltekwaad uit, dus je hebt gelijk, ale je a» gauw weer wegjaagt. Jannie en Marietje Gordijn, dat hoop ik ook, dat ik nog heel lang de Leidsche raad seltante mag blijven. Jullie gaan zeker heel dikwijls naar Katwijk, als je daar vier tan tes hebt wonen? Komen je ouders som» ook uit Katwijk? Adriaan van Biemen, had je Xïij heele- maal vergelen? Maar nu dan toch met meer, want anders zou ik nu geen brief van je hebben gekregen. Emanuel Eiiou, zoo genoten in Den Haag? Dat begrijp ik. Had je dat nieuwjaars kaartje zelf voor mij gemaakt met je druk- persje? Ik zal je raadsel later eens plaatsen. Bertha Duval, je naam was mij nog goed bekend; ga maar weer trouw meedoed. Ina en Tonnie Houpt, nog hartelijk gefe liciteerd met het kleine zusje; tee bet

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 17