No. 19886. DONDERDAG 8 JANUARI Anno 1925. Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57GE5 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2.85, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenlen gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post f 2.35 portokosten. Offlcieeie Kennisgeving. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwmkel, zal bij gebrek «aan aanvoer, vermoedelijk da eerstvolgende dageu nog geen visch ver krijgbaar zijn. In verband daarmede zul len voorloopig geen aankondigingen plaats iebben. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 8 Januari 1925. STADSNIEUWS. Leidsch Universiteitsfonds. Naar aanleiding van den 350sten dies natalis der Leidsche Universiteit hebben gecommitteerden en de Commissie van Uit voering van het Leidsch Universiteitsfonds zich gewend tot allen, die hei voorrecht hadden aan de Leidsche Universiteit te studieeren In dezen omzendbrief lezen wij: Het Leidsch Universiteitsfonds, in 1890 opgericht, heeft ten doel den bloei dar Rijksuniversiteit te Leiden en van de studie aldaar te bevorderen en beoogt een band te vormen tusschen alle oud-Leidsche stu denten. Voor wetenschappelijke: doeleinden wor den door het Fonds jaarlijks bijdragen ver strekt. Vooral nu de schatkist zich moet be perken, is het van het grootste belang, dal de Universiteit in staat zij zich voor aller lei behoeften te helpen uit eigen middelen. Reeds herhaaldelijk werd het Leidsch Universiteitsfonds, overeenkomstig art. 170 der Hooger Onderwijs-wet, aangewezen als bevoegd tot het instellen van een bijzon- deren leerstoel. Thans zijn als bijzondere hoogleeraren, door het fonds benoemd, in functie: dr. A Einstein (natuurkunde), G. J. W. Koolemans Beynen (tropische genees kunde), dr. J. P. B, de Josselin de Jong (al- gemecne volkenkunde), dr. D. Cohen (het Hellenisme). Het Fonds verleende overeenkomstig art. 183 der Hoogier-Onderwijs-wet zijn mede werking, om mogelijk te maken, dat prof. dr. H. A. Lorentz aan de Leidsche Univer siteit kon verbonden blijven voor het geven van reeksen wetenschappelijke voordrach ten. Het Fonds doel wat het kan, maar zou in groolen Woei verkeerem, indien de alumni der Alma Mater daarin méér belangstelling toonden. Slechts ongeveer 1-fOO oud-studen ten zijn daarvan lid. Tot hen, die geen lid zijn, gaat in de eer ste plaats onze oproep: Geef U op aan den secretaris-penningmeester. Maar ook tot hen, die door hun lidmaat schap wè! van hun belangstelling blijk ga- van, komen wij met een verzoek: Toont Uwe liefde en dankbaarheid aan de Alma Maler door oen gift in eens. Het 350-jarig bestaan der Leidsche Universiteit is een ge beurtenis, welke mede waardig kan worden gevierd, door het kapitaal van het Univer siteitsfonds te vergroeien. Spontaan ging reeds iemand voor met een gift van f 1000 Natuurlijk zullen ook gif ben van' kleine bedragen, hetzij in eens, betzij jaarlijksche in den vorm van ver- boogde contributie, met dankbaarheid wor den aanvaard Wat lezen onze kinderen? Dit onderwerp besprak mej. L. de Gaay Fortman, directrice der Kinderleeszaal in Den Haag („de Laak") gisteravond Ln het Wijkgebouw Langestraait op onderhouden ds wijae. Hoe gaarne hadden wij er meer oudere gezien van de kinderen, die uit de bibliotheek van het Wijkgebouw lezen. Dat zij niet begrepen van hoe groot belang dit onderwerp voor hem zou geweest zijn, doet ons te meer hun afwezigheid betreuren, want werkelijk, zij hadden er veel aan kun nen hebben. De aanwezigen waren vol belangstelling. In de pauze was gelegenheid cenige zeer goede en goadkoope kinderboekjes te zien. Toe® deden zij ook nog enkele vragen. Spr. wees in hot begin van haar lezing er op. dat de vraag: „Wat lezen onze kinde ren?" niet alleen in ons land, maar ook in Duitschland en Engeland, Zweden en Noorwegen door opvoedkundigen ernstig wordt overwagen. In dit verband noemde spr. ook nog berichten over vertel- en lees- avonden in het Liberaal Volkshuis te Ant werpen en wees zij op de goed ingerichte jeugdleeszalen in Amerika. Hot vraagstuk der kinderlectuur is van 200 510?1 belang, omdat een kind meeleeft inel de helden uit zijn boek, het lezen werkt voor eon groot deel mede aan de ontwikke ling van het kind, verstandelijk en ook zee. el ijk. Daarom is het voor ouders en op voeders van groot belang kennis te nemen van den inhoud dor kinderboeken. Met aardige voorbeelden, uit het kinder leven gegrepen, lichtte spr. veel van hot ge sprokene toe. In »nzesi lijd wordt helaas naast het vele goede ook veel ruws en onedels voor kinde ren geschreven. De boeken van Pietje Bell m y 't algemeen de boeken van Abcoude tfeidien door spr. sterk afgekeurd om den ruwen geest, de z.g.n. guitigheid, die niet anders dan laffe brutaliteit i3. Schrijvers als deze ontzien zich niet oppervlakkig van allerlei te schrijven, dat helaas „gaal" zon der zich af te vragen wat voor invloed het op kinderen heeft. Kinderen gaan de ge- meene ruwheden en plagerijen wel degelijk nadoen. Vervolgens stond spr. stil bij de techniek van het boek en wees or op. dat het kinder boek er goed moet uitzien, gebonden in gouden band, gedrukt op goed papier, mei duidelijke lettor; de pagineering moei goed 1 zichtbaar zijn. Goede illustraties hebben ook een groote aantrekkelijkheid voor bet kind. Mevr. Van Kol, die met Ida Heyermans, Stamperius en Gerhard een van de eersten is geweest, die gestreden heeft voor ver betering van den kinderlectuur, heeft hier over een brochure geschreven, uitgegeven bij Masereeuw en Bouten, die'zeer de moei te van het lezen waard is. De uitgave van do Votkskinderbiblio- bheek, onder redactie van Nelly (mevr. Van Kol), bevat een schat van mooie verhalen, 1 sagen, land- en volkenkunde, mooie schet- sen als in den bundel ..Panels" en ,.Wat j Leo Tolstoi aan kinderen vertelde". Zij i staat wat den inhoud betreft zeer hoog, helaas is de uitgave niest aantrekkelijk; dit geldt ook van de werkjes van Louise Alcott, uitgegeven door Bolle. Als mooie boeiende lectuur noemde spr. De Kleine uitgaafjes van Moeder de Gans, de boekjes van Lena Tervooren voor klein tjes. De aardige boekjes uit de serie „Voor School en Huis" met versjes van Anna Su- lorius en prentjes van Midderigli-Bokhorst Ook de versjes van Rie Cramer, de kleuter boekjes van Anna Sutorius, die voor 35 cents te verkrijgen zijn. Olof de Vondeling en zoo mooi als Zonneschijn van Ida Heyermans, de Sprookjes van Andersen en Grinim, Indische Sprookjes van Auga. de i Wit voor ouderen. Het is niet doenlijk alles weer te geven wat wij gisteravond hebben gehoord. Ernstig waarschuwde spr. voor den ver derflijken invloed van veel wat voor oudere kinderen geschreven is en haalde de woor den aan van T. Wallers, die zegt, dat het soms een probleem is welk boek we zullen kiezen uit de groole wildernis van alles wat gedrukt wordt. Dat de boeken van een niets waardig schrijver als Abcoude 3, «f, 5 en 7 drukken beleven, dat opwindende boeken als van Kary Mav door ouderen worden verslonden, is een treurig bewijs van wansmaak. Zelfs Kievit, die zulke prettige, vrooüijke boeken heeft is in zijn serie Dick Trom niet ontko men aan den drang om zich bij de jongens populair te maken. Dat jongens graag Indianenverhalen lezen is natuurlijk, maar in plaats van „De Pelsjagers"' en l Opperhoofd der bleek- ge zich ben" van Karl May zijn er wel andere Indianen-verhal en als: „Oen a Wanda" van Louise Alcott, de boeken van Thompson Sebon, de boekon uit de serie „Reizen en Trekken" onder redactie van Nico van Suchtelen. Sommige boeken vam den Deenschen schrijver W. Christmas, alle veel hooger slaand dan bijv. Mimitan", het Opper hoofd der Apachen". Op Pietje Bell terug komende gaf spr. even den korten inhoud weer vam de goo cheltoeren vam Pietje Bell em verbelde hoe daar oen 9-jarig kind bij een dievenbende terecht komt; in Jan Boenders van Ab coude verkeeren de kinderen in de ge meenste achterbuurt van Rotterdam 1 In dit verband werd ook Van Schevmekhaven (Ivans) genoemd en „De Toren van de Beu kenhorst" afgekeurd. Guitig Elsje" van Nanda is niet guitig maar, ruw. Als goede en mooie lectuur noemde spr. de boeken van Mevr. v. Kooy v. Zeggelen, Marie Boddaert. Cor van Ossenbruggen, Marie Honig. Mevr. Wijsman-Goekoop, i Mevr. v. llille Gaerbhé, Mevr. Loomers Ver meer, Tine Ophoff Sterck, Enny en Lucy Snoeck, Mevr. v. Hichblcum, Mevr. Hubert- Van Beusekom, Mevr. v. Gogh-Kaulbach en Lenie ten Heuvel. De geschiedkundige ver halen van Joh. Been en E. Molt. De Jonge Leeuw van Vlaanderen van Jo van Am- mers-Kühler, „De Leeuw van Vlaanderen'* van Conciencc. De praclrtige boeken van Long over die ren, de uit het Duitsch vertaalde boeken van Agnes Sopper en zoo veel meer. Waar er werkelijk zoo veel goeds te le zen is, valt 't dubbel be betreuren, dat zoo weinig leiding wordt gegeven bij het lezen en dat kan tactvol aangepakt toch wel. Spr. eindigde met deze woorden: In de trami in Den Haag hangen boTden met de woorden: „Ouders waakt, zie toe met wie uw kind omgaat"ik zou er bij willen voe gen „Oudere, waaktziet toe, wat uw kind leest". Vierde Volksbij eenkomst. In de Sladszaal had gisteravond de vierde Volksbijeenkorast plaats. Behoeft dan nog vermeld te worden, dat de zaal stampvol was; neen, nietwaar, zooiets spreekt van zelf. Ook deze avond is weer een succes ge worden en zeer zeker een aansporing voor het bestuur om op den ingeslagen" weg voort te gaan. De uilvoering ving aan met het optreden der Leidsche Padvinders en dan in de eer ste plaats met een serie vrije ordeoefenin gen door de kleineren, die onberispelijk wer den uitgevoerd. Ook nummer 2 slokscherinen voor oude ren, vormde een keurig geheel en bood met de padvinders in hun kleurige, fleurige pak jes een vroolijken Aanblik. Stormachtigen bijval verwierven ook de „raddraaiers", die vooral het vrouwelijk gedeelte van het publiek af en toe in doods angsten lieten zitten door hun halsbrekende evoluties op het stalen ros. Hierna kwam „Emtégöes" aan de beurt met een tooneehtukje: „De inbreker en het Meisje", waarvan de laatste per saldo ook bleek een oplichtster te zijn en dat vlot gespeeld werd. „Het Meisje" werden bloe men aangeboden. De pauzes werden op zeer aangename wijze bekort door leuke muziek van „Het Groene Zoodje". De voorzitter, de heer Van Waveren, dankte vervolgens alle deelnemers voor hun medewerking in een kort, doch geestig j 9peechje. De kampmuziek der Leidsche Padvinders I deed ons in gedachten verplaatsen in hut i gezellige kampleven^ meer in het bijzon- I der naar het kampvuur. Hun muziek werd dan ook op hoogen I prijs gesteld, zelfs dusdanig, dat zij er niet I zonder een toegiflje afkwamen. „Emtegëes" kwam daarna voor het voet licht met een tooncelstuk. „De slaaf der Eubiotiek"; een aardige geschiedenis, die werkelijk vlot werd opgevoerd. De vertolkers van Van Heijningen, Henri Beekbergen en Marie van Heijningen kon den ons hel beste bekoren, de overigen allen 1 voldoende. Later dan gewoonlijk eindigde deze gc- j nocglijke avond. Voor een nieuw Koloniehnis van de vereeniging „Naar Buiten". In November van het vorig jaar herdacht i de vereeniging „Naar Builen" het feit dat zij gedurende 25 jaren aan bleekneusjes uit alle j deelen van het land een versterkend zoraer- J verblijf verschafte in haar koloniehuis te i Lunleren. Niettegenstaande de moeilijke tijden, heeft het bestuur de handen niet in de schoot ge- legd en het plan opgevat om naast het kolo- aiehuis te Lunteren een tweede huis te stich ten, ditmaal aan zee. Gedurende de afgeloopcn 25 jaar hebben ook steeds groepjes minderbedeelde, zwakke kinderen, uit Leiden, van dit buitenzijn de gunstige volgen ondervonden. Daarom hoopt het bestuur dat de ingezetenen van Leiden deze gelegenheid niet ongebruikt zullen lalen voorbijgaan om voor het nieuwe gebouw het hunne bij te dragen. Er heeft zich in deze gemeente een comité gevormd, bestaande uit de dames: Mej. D. C. Meerburg, pres., Rapenburg G£; mej. H. Kes- selring; mevr. MontagneVan der Lee, mej. G. Reimeringer; Zuster Rutgers-Rustenburg, wijkverpleegster; de dames dames Snellen en mevr. J. TjalsmaVos, welk comité een con cert heeft georganiseerd dat zal worden gege ven op 22 Januari a.s. in de Remonstrant- sche kerk met welwillende medewerking van mej. D. C. Meerburg, alt-zangeres en dc hee- ren G. W. A. Pruis, organist en D. Duysler, cellist. Voor meerdere bijzonderheden moeten wij naar de advertenties verwijzen. Lijsten voor het concert worden ter teekening aangeboden terwijl mej. Meerburg tevens gaarne bereid is giften in ontvangst te nemen en aan aanvra gen voor kaarten te voldoen Wij bevelen gaarne dit concert bij onze stadgenooten aan en hopen tevens dat velen zich opgewekt ge voelen om boveudien een geldelijke bijdrage voor den bouw van een nieuw koloniehuis aan zee af Ie staan. Rumor in casa onder Leidsche tuin de r sp atro on s. Het was al lang bekend, dat er lusschen groentenkweekers in deze gemeente en in den omtrek geen eensgezindheid meer hcerschte, en dat er ongeveer twee jaar ge leden zich een groep tuinders van de Leid sche Groenlenveiling afscheidde, waartoe ook behoorde de voorzitter, de heer De Bink, en andere vooraanstaande kweekers. Deze kweekers konden zich niet vereenigen met het besluit, in een ledenvergadering geno men, om voortaan het veilen van alle groenten verplichtend te stellen. Tot dien tijd werden de groenten, geleverd aan de conserven fabriek en, niet geveild, hoewel er een percentage van den verkoopsprijs ten goede kwam aan de Groentenvedling, zoo dat het verplichtend stellen niet nooddg werd geacht. Deze groep scheidde zich nu van de be slaande Groenlenveiling af en vormde een nieuwe vereeniging „Ons Belang", zoodat wij het verschijnsel konden waarnemen, zooals indertijd ook door ons vermeldt is, dat er twee veilingen werden gehouden, één in de Veilingsloods en één aan den over kant. Bekend was ook, dat het tusschen de twee vereenigingen allesbehalve pais en vrede was en dat er ook geldelijke aange legenbeden mee gemoeid waren Het gold hier echter interne aangelegenheden, waar mede het groote publiek o.i. weinig te maken had. Deze zijn nu echter door niet geheel juiste mededeeüngen in de Pers publiek do mein geworden, zoodal wij ais hel ware ge noodzaakt worden er ook ids van te zeggen. De Leidsche Groentenveiling was een vrij groote debiteur van de Coöperatieve Tuindersbank alhier. Zij zou daar een schuld hebben van f 50,000, terwijl van de Groen- tenzoulerij de schuld aan deze Bank niet minder bedroeg dan f30,000. Men ziet, het zijn geen kleinigheden. Té verwonderen is het dus niet, dat de Bank het faillissement van de Leidsche Groen ten veiling aanvroeg. Dat dit faillissement weldra weder werd ingetrokken, vond zijn grond in een over leg met de Centrale Bank te Utrecht, die de borgen voldoende achtte, te meer, omdat de Leidsche Groenten veiling een vrij groot bedrag, circa f 18,000, zooals ons werd ver zekerd, op de Leidsche Spaarbank had staan benevens een varieerend bedrag bij de Na tionale Bank, welke gelden door de Yei- lingscommissie voor de tuinders daar wor den gestort. Op deze gelden heeft de Coöp. Tuinders- lcenbank nu voor drie weken beslag gelegd en daarover was sedert kort een proces gaande, waarin, als wij wèl zijn ingelicht, door de Haagsvhe Rechtbank in kort geding ten voordeele van „Ons Belang" is beslist. „Ons Belang" en de oude Vereeniging hebben op het oogenblik. zoo werd ons medegedeeld, ongeveer oen even groot aan tal ledien. Het i? nu maar de vraag of in Leiden twee veilinigsvcreenigingen naast elkaar kunnen bestaan. De verhouding van d4 twee organisaties is op het oogenblik van dien aard, dat van loyale samenwer king voorshands geen sprake is, ook al ge lukt het die oude Vereeniging haar schuld aan de Coöp. Tuindersbank «af te lossen. Intu«9chen is het dc vraag wie de ge meentelijke Veilingsloods zal huren, nu de termijn van verhuring bijna is verstreken. Door de twee veilingen is de toestand .aan Boommarkt en Apolhekersdijk op den duur onhoudbaar, terwijl in het algemeen de groenlenveiling in dit gedeelte der stad niet bijzonder gunslig is gelegen. Dc vereeniging „Ons Belang" doet nu 9tappen bij hel gemeentebestuur om terrein voor oen groenlenveiling le verkrijgen aan de Houtmarkt, waar deze drukte voor het verk-eer volstrekt niet hinderlijk zou zijn De Vereeniging is bereid de gemeentelijke vealingsloods over te nemen en daar been te verplaatsen, of ook om er zelf een loods te bouwen, wanneer het terrein slechts aan haar wordt afgestaan. Een en ander wordt thans door B en W. overwogen. Het voornaamste nieuws van herfon. BTNMEMT.AND. De voortdurende staking te IJmniden. Het stoomschip „Mercnrins" van de K. ff. S. M. is bij Gibraltar gestrand. Tal van overstroomingen in ons land ten gevolge van het hooge water. BUITENLAND. De conferentie te Parijs der geallieerde ministers van financiën is geopend. Loebe gekozen tot voorzitter van den Duit» schen Rijksdag. De crises in Dnitschland en Prnisen nog altijd niet opgelost. Gistermiddag ontspoorde aan het einde der süidslijn op den Ilooge-ltijndijk een aanhangwagen van de tram; deze botste daardoor tegen een groentewagen op, be stuurd door T. De wagen werd een eind voortgosleurd, de duwkruk goheel vernield en de weegschaal beschadigd, terwijl al de groenten op den grond trecht kwam. Door T. is een schadevergoeding van f 28 ge- ëischt; hieromtrent wordt nader overleg met de directie der trammaatschappij ge pleegd. Op den Zijlsingel werd gistermiddag omstreeks halfdrie een hond overreden, die een halsband droeg. Deze is terug te beko men aan het politiebureau Voor een perceel op de Hooigracht i9 gisteren ten nadeele van J. d. R. een heeren rijwiel ontvreemd. Aan de aannemers M. v. d. Velden en G. P. de Hoog, te Rotterdam, is voor f 1G3.180 opgedragen het afbouwen van he4 gebouw voor gynaecologie en obstetric op hel terrein van het Academisch Ziekenhuis alhier. j Ter Gem. Arbeidsbeurs alhier zij® i thans ingeschreven 1131 werkzoekenden. Het gemengd koor „Sursum Corda", alhier, is voornemens op 9 Februari a.s. tij dens de plechtigheid in de Pieterskerk naar aanleiding van het 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool, w.aarbij, zooals men weet, ook H. M. de Koningin tegenwoordig zal zijn, eenige liederen ten gehoore te bren gen. De heer L. Zuiderveld, alhier, is in Den Haag gcsla«agd voor het examen En- gelsche handelscorrespondentie Mereu- I Heden herdacht de oudste winkeljuf frouw der firma Weduwe P. de Wilde 1 Zonen, manuraclurenhandel Breestraat 93. j mej. M. Breeveld, den dag. waarop zij 25 I jaar geleden bij deze firma in betrekking kwam. Ter eere van de jubilaresse was heden de vlag van de zaak uitgestoken. Hedenvoormiddag werd mej. Breeveld in het privé-kantoor der firma, dat reed9 ge vuld was met allerlei geschenken, welke van heinde en ver waren binnengekomen, door de familie en het overige personeel ontvangen en door den firmant, den heer R. de Wilde F.Gzn., op recht hartelijke wijze toegesproken, waarbij hij met erken telijkheid herdacht, wat mej. B. voor de zaak is geweest en haar een enveloppe met inhoud aanbood. Een der collega's winkel juffrouwen bood haar namens al de anderen eeïnge voorwerpen in zilver aan, vergezeld van bloemen, haar dankend voor den har- telijken omgang en de vriendelijke mede werking. Mej. B.( zeer getroffen door al deze blij ken van belangstelling, dankte daarvoor op hartelijke wijze. Het stond verder den geheelen middag niet stil van dames-klanten, die de behulp zame juffrouw de hand kwamen drukken en haar goede gezindheid vertolkten, meer malen in stoffelijke blijken van waardee ring. Zoo telden wij behalve vele cadeaux in zilver enz. niet minder dan 40 bloem stukken en eenige fruitmanden. Ook zelfs uit Berlijn ontving zij een cadeau, terwijl bovendien een groot «aantal schriftelijke felicitaties waren ingekomen Den llden Januari hoopt onze slad- genoofe G. Planje den dag te herdenken, dat zij vóór 46 jaar in dienst trad bij de N. V. P. Clos en Leembruggen. In aansluiting met ons bericht over het vijfjarig bestaan van het Leidsch Politie- Muziekgezelschap zij thans nog medegedeeld, dat Maandag door het corps niet 's avonds, doch *8 morgens tusschen tien en elf uur een rondgang zal worden gedaan. Ook i9 het nog niet officeel, dat het het hoofd der ge meente een serenade zal brengen. Dit is er van afhankelijk, of de burgemeester het corps wil ontvangen. BINNFNI AND. Bij Kon. bed uit is benoemd tot buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister te Lissabon de gezantschapsraad jhr. mr. H. M. van Hacrsma de Withzijn bevor derd tot gezantschapsraad jhr. dr. H. van A8ch van Wijck, thans gezantschapssecreta ris lste klasse, en tot gezantschapssecreta ris dor 2de khosse jhr. mr. E. G. de Serière thans gezantschap8att«achéis aan den heer W. Ridder Huyssen van Kattendijcke, hoofdambten«iar met den persoonlijken titel van gezantschapssecretaris aan Ht. Ms. ge zantschap te Brussel, de persoonlijke titel van gezantschapsraad verleendis bovot- derd tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau H .J. Preis, tijdelijk burgerlijk ambte naar, sectieleider zij de berzieningsbrigode van West-Java van den topografische® dienst Naar „De Schelde" meldt, zouden he den de besprekingen in Den Haag over de Scheldekweslie door de Belgische gedele geerden met de Ncderland9che regeering worden hervat. Gisteravond heeft in het Koninklijk Paleis aan het Noordeindo te 'sOravenhage de j'aarlijksohe gala 3oiróe ten Hove plaats gehad, ter bijwoning waarvan tot een 300 dame® en hecron uit do Residentie, die, evenals vorige jaren, den wensch te kennen hadden gegeven, hun-opwachting bij de Ko ningin te mogen maken, namens de Konin gin en den Prins uitnoodigingen waren ge zonden De soiréc begon voor een deel der genoo- digden om 9 uur, op welk uur do Vorstelijke Familie ook dc Koningin-Moeder nam aan de ontvangst deel cercle hield voor Nederlandscho autoriteiten en hun dames, Om halftien kwamen de andere genoodig- den. Do Vorstelijke personen bewogen zich, na de ccrclc, in de verschillende zalen te midden der genoodigden. Onder leiding van eersten luitenant Boer luisterde de Konink lijke Militaire Kapel de soirée op. In eenige zalen waren buffetten aange richt, die versierd waren met tulpen H. M. de Koningin-Moeder heeft oen belangrijke gilt geschonken aan de centrale commissie voor uitzending van Nederland- sche kinderen naar buiten. Het bericht, dut de Koningin fionori® causa doctor in de beide rechten zal woe den, brengt ons, schrijft het „Hbld." oe» anekdote in het geheugen terug, die voor een jaar of vijftien in Den Haag werd verteld.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1