Hoestsiropen UIT DE RIJKSTREEK. voor Kinderen UIT DE OMSTREKEN. SPORT. De wijze, waarop de dircc- teur der Continental Radiotoren Fabriek te Buflsum, de vroegere directeur der Hiivcr- sumficbe gasfabriek S de belangen der Continental heeft behartigd, beeft er toe geleid, dat commissarissen zich genoodzaakt hebben gezien den man te schorsen. Te Am sterdam is een vergadering van aandeel houders gehouden, waarop het schorsings besluit aan hun oordeel zou worden onder worpen. Voorgesteld zou worden den heer S. te ontslaan en een nieuwen directeur t£ benoemen. (,,G. en E.") In aansluing bet het bericht inzake de arrestatie van den 25-jarigen klerk bij de Rijks directe belastingen te Hilversum, valt nog mede te deelen, dat het verduisterd bedrag grooter is dan aanvan kelijk werd gedacht. Er is een nieuw tekort van ongeveer f 1600 ontdekt. De malversa ties zijn aan het licht gekomen, doordat een sigarenfabrikant tabaksbelasting kwam be. talen, toen de klerk niet aanwezig was. Het bleek, dat eenige belangrijke posten nog op naam van dien fabrikant waren en waarvan hij kwitanties in bezit had. Toen kwamen de verduisteringen aan het licht en volgde de arrestatie. Oudejaarsavond ging mevr. De K., die eenige dagen is gelogeerd bij haar zoon te Kortenhoef, met de autobus van af de Klapbrug naar het postkantoor te 's-Graveland. Toen zij nabij de Smidsbrug uit de bus stapte,, waaide haar hoed af en verloor daarbij haar handtaschje met ruim f 700 inhoud. Haar hoed werd onmiddellijk teruggevonden, maar het taschje was ver dwenen. Dadelijk begaf mevr. De K. zich naar den veldwachter, die op onderzoek uit ging. Tijdens diens onderzoek was het be wuste tasohje door v. B., uit Ankeveen, gevonden en aan zijn woning gedeponeerd, doch het geld was er uit verdwenen. Toen de veldwachter zonder succes huiswaarts keerde, werd hij door den kleermaker M., uit 's-Graveland, aangesproken, die hem van het vinden der portemonnaie met de ruim f 700 in kennis stelde. De veldwachter begaf «eb met M. naar mevr. De K., die het eeld in ontvangst nam en den vinder ruim beloonde. Hoe het mogelijk is, dat tasoh en portemonnaie afzonderlijk werden gevonden, is moeilijk te zeggen. Het water van de Maas ï's weder om sterk gewassen; de landerijen loopen onder. Heugem staat reeds weer geieelte- l'tjk onaer water; binnen twee maanden voor de tweede maal. Nadat de belastingambtenaren reeds lang het vermoeden koesterden, dat op „Vijvervreugd", een builen, liggende on der Kondokerke, bij Middelburg, een geheime distilleerderij bestond, hebben zij Vrijdag morgen, geholpen door marechaussee1 en Rijks- en gemeentepolitie, ,eon inval voor bereid. Het terrein in den omtrek werd door belasting- en politieambtenaren aigezet, waarop de inval tan huize van den bewoner van het buiten volgde. Later werd het onder zoek voortgezet tot in enkele woningen in de omgeving! Ook in een ander doel van ons land, waar de bewoner van hel buiten evereons bezittingen heeft, werd een inval gedaan. Over het resultaat zijn nog geen juiste mededeelingen te doen. Een 18-ja.rige mijnwerker uit Maasbracht is in de Staatsmijn „Emma", te Heerlen, bekneld geraakt tusschen wagens. Hij is in deeniswekkenden toestand over gebracht naar het ziekenhuis, waar hij kort na aankomst overleed. In de Staatsmijn „Hendrik" geraakten de mijnwerkers R. en L bekneld. Zij' hebben een beenwervelbreuk bekomen. In Heerierbeide hebben zekere J„ N., H. en W. een oompleten huisboedei waaronder meubelen en klceding, ontvreemd en deze goederen in Zuid-Limburg en over de grens verkocht De politie heeft het viertal gearresteerd, waarna zij allen een volledige bekentenis aflegden. De kassier van de leenbank, M. S., te Echt, is verdacht de f 11.200 ver duisterd te hebben en zijn medodeeling, dat er bankrooi zou hebben plaats gegrepen, te hebben verzonnen, gearresteerd. Later is h'j voor&opig vrijgelaten, daar iemand is komer verklaren, dat hij op het uur, dat de diefstal' plaats vond, twee menschen had zien wogloopen. Toen '«morgens om tien nur <ks blinden van het huis, bewoond door de wed. V. te Boilen, nog diclit zaten, wekte dit bij de buren het vermoeden, dot er iets bijzondere aan de hand wae. Toen men bin nenkwam, de voordeur was open hlesk de bewoonster bewusteloos op den vloer te liggen. De 82-jarige tiouw was geheel ge kleed en had haar oorijzer nog óp. Zij was den avond te voren naar de kerk geweest en is vermoedelijk direct na haar thuis komst ineengezakt en heeft in dezen toe stand den ganechen nacht doorgebracht. Een landbouwer had twee kinderen op school gedaan en kort daarna kwam een colporteur van boeken hem een bezoek brengen. ,,Nou je twee kinderen op school hebt", (ei de man, „wordt het tijd, dat je je een Encyclopedie voor hen aanschaft." „Een Eneyolopedie t" zei de boer ver ontwaardigd. ,Ik denk er niet aan. Ze kun nen loopen, sooals ik mijn heelc leven heb gedaan." Alkemade. Burger 1. Stand. Geboren: Ilendrikus Thcodorus, Z. v. Th. v. Klink en P. van Gen-en. Johanna Pe- Ironella, D. van J. van Berkel en C. M. Niglen. Trijntje, D. van G. Schoenmaker en M. van Tol. Cornells Petrus, Z. van H. C. Hoogenboom en C. W. van der Meer. Overleden: Jozcphus Johannes Zoet jm. 23 j. Berril Pulleman M. 70 j. Ondertrouwd: Petrus Johannes Zwetsloot jm. 27 j. en Johanna Cornelia Meyer jd. 32 j. Boskoop. In de eerBte nacht van Vrij dag op Zatertftlg omstreeks half één, is in zeer korten tijd, huis en inboedel van J. van Vliet, machinist op bet stoomgemaal van den Vereenigdén polder, verbrand. Geluk kig dat gespaard kon blijven de machine kamer on kolenloods. Het had anders voor den polder in dit jaargetij een ramp kunnen worden. Leimuiden. ln het jaar 1921 werden bij den ambtenaar van den burgerlijke stand, 64 aangiften van geboorten gedaan. Heb aantal overledenen bedroeg 20, waaronder geen levenloos gegevenen. Er« vestigden zich 142 personen, terwijl 165 personen naar eldera vertrokken. De toename der bevolking bedroeg dus 23 zielen, zoodat op 31 December het aantal inwoners 1924 bedroeg. In 1924 kwam slechts 1 geval van besmet telijke ziekte voor. De heer Binnendijk, postbode alhier, h§eft tegen 15 Januari a.s. ontslag uit zijn betrekking genomen. ~-r Over de maand December werd ter secretarie alhier een bedrag van f 85 aan keurloon ontvangen. Naar wij vernemen, is alhier door de besturen der afdeelingen Leimuiden en Rijnzaterwoude der Z.-H. verceniging ,,Het Groene Kruis" een commissie van zes ge vormd, bestaande uit de heeren J. A. Bak huizen, C. P. van den Broek, P. do Jeu, G. Eikelcnboom, P. Jansen en A. Kiebert, te trachten voor deze gemeenten een „Wijk-^ verpleging" in het leven te roepen. Onde-Wetering. Do minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft goedgevonden dat mej. A. M. Aiders, onder wijzeres, ook n1 Januari-1925 nog belast blijft met de tijdelijke waarneming van het hoofdschap aan de O. L. school alhier. RECLAME f 0.60 f 0.75 f 1.75 RECLAME. 6520 m Mllnhardt'a Borsthonfngsfroop Mijnharc'S's Thlfmsiroop Anga-slroop (ook bij Kinkhoest) GIJ Apothekers en Drogisten 1878 Haarlemmermeer. Zondagavond hield de heer D. v. d. Togt, Evangelist bij de Ned. Hervormde Kerk te Vijfhuizen alhier, wien als zoodanig met het oog op z'n hoogen leeftijd op verzoek eervgl ontslag werd ver leend, in het kerkgebouw „Eben Haüzer" aldaar z'n afscheidspredikatie. Het aantal belangstellenden was zoo groot, dat velen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Z.Ew. sprak naar aanleiding van 2 Cor. 6 „En wij, als medearbeidende, bid den U ook, dat Gij de genade Gods niet te vergeefs moogt ontvangen hebben". Aan 't einde van z'n rede gekomen, bracht de heer v. d. Togt een woord van welgemeenden dank aan ds. Bax voor zijn aanwezigheid en de vriendschap die hij in zoo ruime mate en gedurende zoovele jaren l ook aan de pastorie heeft mogen ondervin den. Hierna richtte hij een woord van dank tot zijn collega's in de Haarlemmermeer voor den vriendschappelijken omgang ge durende lal van jaren. Verder een hartelijk woord van dank tot den Kerkeraad voor den ondervonden steun en voor al hetgeen ge daan is voor dc pehsionneering van de Evangelisten. Ook de Jongelingsvereeniging waarvan de heer v. d. Togt 16 jaar eere voorzitter is geweest, werd niet vergeten. Met waardeering werd ook herdacht de aangename verrassing, die de meisjes-ver- eeniging hem bereidde door 't aanbieden van een prachtig schilderij. Ds. Bax dankte als voorzitter van den Kerkeraad den heer v. d. Togt voor zijn ge- zegenden arbeid. Aan 't einde van de godsdienstoefening zongen de aanwèzigen den scheidenden 1 eeraar staande toe de bekende zegenbede „Dat 's Heeren zegen op U daal", waarna velen van de geboden gelegenheid om hem de hand te drukken, gebruik maakten. •43 Jaren is de heer v. d. Togt als Evan gelist werkzaam geweest, waarvan een groot aantal in het dorpje Vijfhuizen. Z'n eerste standplaats was Katwijk-aan-Zee. Dat z'n arbeid op hoogen prijs werd ge steld, is ook op 2 Januari 1922 zoo ruim schoots gebleken uit de vele bewijzen van dankbaarheid en vriendschap, die hij van verschillende zijden mocht ondervinden bij gelegenheid van dc viering van z'n 40-jarig ambtsjubileum. De heer H. Poe, hoofd van de bijzon dere 6chool met den Bijbel te Hoofddorp, gaat 1 April a.8. het onderwijs verlaten, na ruim 37 jaren aan deze school werkzaam te lijn geweest. Ook als Voorzitter van de commissie tot wering van ftoboolverzuim heeft hij gedu rende 24 jaTcn zijn beste krachten aan de belangen van het onderwijs gewijd en vele goede (hensten bewezen. Naar wij vernemen, wordt de belang stelling voor de Haaa-leminermegrsg^i-e Hoen derclub ^teeds levendiger en grooter. Het aantal leden van deze vereenigong is in de I&atete dagen nog weer toegenomen en tot bijna 100 gestegen. De op 21, 22 en 23 Januari a.s. in hotel ,,de Landbouw" te Hoofddorp te houden Pluimveeteritoonstelling belooft een schitte rend succes te worden. Een prachtige collectie eereprijzen ruim 100 werd voor deze tentoonstelling beschikbaar gesteld. In verhouding tot het aantal insohrijringen, dat reeds op ongeveer 250 wordt geschat, is dit aantal prijzen in derdaad belangrijk. De firma D. Enthoven en Zn., de heer J. F. R. Gevers en de heer A. de Vlieg te Hoofddoxjp, schonken ieder een wisselbe ker de heer C. J. de Jongh te Leiden een zilveren lauwerkrans, terwijl verguld zilve ren, zilveren en bronzen medailles bcsehiic- baar werden gesteld door: mi'. A. Slob, „Kleinveeteelt", firma H. D. Kan te Koog aan dè Zaan, dé heer J. C. Vermeulen te Amsterdam; de heeren IT. v. AndeJ, As jes jr., joh. van Woerkom, A. dc Vlieg, G. A. A. Knaap, allen te Hoofddorpde firma Mienis c*i de firma van Driel en van Dorsten te Hoofddorpdc Vereenigong „Vooruit" te Haarlemmermeer én ,,AvS'<tul- tura". Zondagnacht is in de Haarlemmermeer aan den Akerdijk ingebroken in een schuur staande bij de woning van den winkelier v. E. De dief stelde zich tevreden met een nog in uitstekenden Btaat verkee'rend hee renrijwiel. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdag mocht de brugwachter J. Kooij- mans te Vijfhuizen alhier, onder veel blij ken van belangstelling den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaren geleden bij je Ne- derlandsche Spoorwegèn in dienst trad. Zoowel van de zijde van z'n suprieuren, bij wie hij om z'n ijver en trouwe plichts betrachting hoog staat aangeschreven als van do zijde van 'heb personeel, dat hem heeft leeren kennen als „de Techte man op de rechte plaats" heeft de geachte jubila ris hartelijke blijken van waardeering en vriendschap ondervonden. Tengevolge van het stormachtige we der is Vrijdag nabij de Nieuwe Meer een met zand en grind beladen vaartuig van den sdhipper H. G. aan den Akerdijk alhier, in de diepte verdwenen. De opvarenden wis ten zich intijds te redden. Spoedig zullen pogingen in het werk gesteld worden om bet schip gelicht te krij gen. Hillegom. Burgerlijke Stand. Getrouwd: L. Elfering en J. van der Valk M. v. d. Linden en J. M. v. d. Lubbc. Bevallen: J. A. P. Kostervan Lierop d. A. Lommerse—Schakenbos z. G. Huis_ manv. 3. Zwart d. A. ScholteReinal- da z. F. C. S. AdamseNeerings d. P, van der MeenSchaap d. Overleden: K. Stedefeld 84 jaar v. A. M. M. Turner wed. P. H. v. Waveren 75 j. —r J. van de Beid 16 j. m. C. M. de Groot, 2 maanden v. Katwijk. In een vorige raadszitting deed het lid J. van Duyn een voorstel om geenlosse arbeiders aan te nemén buiten bet. -Gem. Arbeidsbureau. 0e tflejichting deetj vermoeden dat b.v. de hoofdopzichter losse arbeiders aannam builen hét bureau. Een nader onderzoek heeft bewezen, dat de hoofdopzichter in deze vrij uit gaat. Katwijk aan Zee Door hot hoofdbestuur van den Bond van geitenfokvereenigingen in Z. H. is onze plaatsgenoot, de heer W. D. Huisben candidqat gesteld voor lid van het hoofdbestuur. Dat het besluuT van hot Zeehospitum alhier den strijd tegen de tuberculose op ernstige wijze voert, is reeds lang overbe kend, doch dat zij lot dat doel nu ook een moderne Röntgeninstallatie heeft aange schaft, zullen velen zieker als iets welgeval ligs begroeten. Het is dan ook een gewaardeerde aan winst. Door het architectenbureau T. Wou ters te Wassenaar is ondershands opgedra gen, den bouw van twee villa's aan de MaaldriftHaagweg. aan de alhier wonen de aannemersfirma Zwanenburg en v. d. Bent die de bouwero zijn van het in aan bouw zijnde Ziekenhuis alhier, waarvan wij Zaterdag eenige teekvningen plaatsten. Bij de uitvoering van de kinderzang- vereeniging van den heer Nic. v. Beelen werd f 16.02*/a gecollecteerd ten behoeve der Zending. Ds. Rutgers ontving f 50 van N. N .voor het tekort bij de Zending. Ook bij een huwelijksinzegening in de Nieuwe Kerk, werd voor lietaelfde doél 11 in de collecte gevonden. De Tereenigmg van schippers op zee- visschersvaarluigen, die de rol vervulde van „Tusschen hamer en aambeeld", heeft haar bestaan geëindigd. Het bedrag dat nog in kas was heeft men ter hand gesteld, de eene helft aan die Katwijksche Ziekenver pleging, de andere helft aan het Jeugdhuis. Zondagmorgen omstreeks 10 uur ont stond een begin van brand in het café van het pension „Zeezicht" van den heer C. de Jong aan de Wassenaarkade No. B, hoek Waaigat. De brand was ontslaan doordat het plafond nabij de schoorsteen le veel verhit was geworden De politie, die ge waarschuwd door den heer v. B., zeer spoe dig ter plaatse was, doofde met een mini- max-apparaat het vuur. Tegen den hakker J. D. alhier is Za terdagmorgen proces-verbaal opgemaakt wegens het te vroeg afleveren van versch brood. Hedenmorgen 11 uur had onder enorme belangstelling de begrafenis plaats van mej. J. Waterreus. De lrjkbovr werd door leden van de Herv. Chr. Jongelings vereeniging grafwaarts gedragen. Een twee tal kransen dekten' de kist Toen deze bg- gezet was, trad ds. Rutgers naar voren, die in een ernstige gevoelvolle rede, het verleden, beden en de toekomst besprak, tegelijk meldende, dat de overleden jongc- dochter nu reeds vierde was welke hjj, door den dood verrest, van de lijst zijner catechisanten moest schrappen. Vervolgens liet hij zingen uit Ps. 25. Tenslotte spraken nog een paar familie leden, de laatste tevens dankzeggend voor Je laatste eer de overledene bewezen. Ais een zeldzaam geval berichten wjj dat de New-Foundlander Holy van den heer Pijl in hotel De Zwaan 10 jongen gewor pen heelt, waarvan 7 in leven. Hiervan werden bereids 4 v erkocht f 100 per stuk! Lisse. Burger 1. Stand. Geboren: Wilhelniina Agatha, D. v. J. van Nieuwkoop en W. A. v. d. Leede. Simon Johannes, Z. v. C. Lindliout en W. E. Zand- voort. Lourens, Z. v. P. Peschicr cn S. F. Habermehl. Ondertrouwd: G. Poslma en A. Noorder- meer. Gehuwd: J. Duindam en H. Spaargaren. De Coöperatieve Boerenleenbank al hier heelt het aangekochte pand van de Hanzcbank in gebruik genomen. Het is en voor kassier en voor de leden een groole verbetering. Voor laatstgenoemden is het zeer zeker van groot belang. Bevolking over December. Vertrok ken personen. F. J. v. d. Worp, naar Al melo, J. W. Slotboom en gezin naar Lei muiden, M. J. Hoogervorsl naar Voorhout; M. Hordijk naar Zwijndrechl; D. Peters geb. Boersnia naar Heemstede; J. v. Dijk naar Noordwijk; W. v. d. Spruit naar Amerika; W. L. v. Biezen naar Valkenburg; B. Spaar garen naar Rotterdam; M. Foclandse naar 's-Gravenhage; J. H. Obdam naar Hoorn; B. J. W. v. Nie naar Amsterdam. Ingekomen personen: M. M. van Roede, van Sassenheim; J, v. d. Wal van Leiden; K. Seijóclt van Amsterdam; A. v. Bruggen van Sassenheim; W. A. Konings van Was senaar; A. E. Konings van Wassenaar; M. Oomen geb. v. d. Elshout van Botterdam; G. J. Russcher en cchlgen. van Amsterdam; A. Groeneveld en gezin van Hillegom; J. G. H. lleijer cn gezin van Emmen; P. Heems kerk van Hazerswoude; P. G. J. v. Zeist van Tilburg. Noordwijkerhont. Ds. Helstede vertrekt binnenkort naar Egypte tol hét maken van een pleizier- tevens studie-reis. De autobusdienst Nola", die voor korten lijd in andere handen overging, wordt lieden reeds opgeheven. De nieuwe standplaats bij de Oegstgeester-klok, in plaats van op de Turfmarkt, wa9 voor den ondernemer zeer nadeelig. Burger 1. Stand. Geboren: Maria Willemina, D, van J, M. Muilwijk en G. Weslrik. ^Adrianus Mgrtinus, Z. van J. Geerlings en A. M. Heemskerk, Jo hannes Jacobus, Z. van J. van den Burg en J. van den Berg. Sara, D. van P. van der Zwart en van L. A. Franken. Petrus Christianus, Z. van P ,H. Romijn en A. v. Schooten. Alida Margarelha, D. van C. J. Borst en C. van der Ploeg. Overleden: Wilhelmus Cornells van den Berg 77 echlg. van H. de Jong. Engel- bertus Leonardus Soonius 40 j., te War mond (Sl.-Bavo). Huwelijksaangiften: Hendrik Alfons 29 j. te Voorhout en Maria van Dam 31 j., alhier. Rqnsbuio. Ds. J. L. de Vries alhier staat op een tweelal voor de Chr. Ger. Kerk te Haarlem. Sassenheim. De bodewagen van bode Van Leeuwen, is op weg van Leidén naar hier gekanteld. De inhoud werd óp een vrachtauto "overgeladen en thuis gebracht. Kerke 1. bericht Chr. Ger. Gem. (zaal Fröbelschool). Hedenavond, te halfacht, ds. Bijleveld, van Haarlem. Voorscholen. B u r 8 e r 1. stand. Geboren: Juliana Wilhelmina, D. van K. Oudshoorn en C. H M van Gent. Hendrik, Z. van A. van der Luit en C. Gou wen Adriaan, Z. van G. C. Verrips en A. Koolstra. Ondertrouwd: P. van der Marei 66 j. en P van der Kooy 56 j. Getrouwd: P. J. Versteegen en J. M. van Haaster. Overleden: L. van der Zwel 86 j. Gisteravond gaf de St. Laurenfcius- Harmonio in het R.K. Verenigingsgebouw een uitvoering onder leiding van haar direc teur, den heer M. Lakeman, met medewer king van de bekende humoristen van Velzen en Paardeniooper uit 's Gravenhage. Pas toor P. Meyer, opende den feestavond met een woord van welkom waarna de harmonie verceniging den feestavond inzette met dc „Feestgroet" van O. GalliD. Een achttal nummers werden netjes uitgevoerd en af gewisseld door de humoristen die de aan wezigen deden schaterlachen met hun voor drachten en stukjes. Aan het einde van den avond sprak pastoor, P. Meyer, een woord van lof tot den directeur, den heer M. La keman, voor zijn harde werken om dezen avond aldus te doen slagen. RECLAME. B AIi-M A S QUE. Het Costuumhuis ,,Erato", Oude Singel 14, Telef. 889, bericht de ontvangst van een schitterende collectie Bal-Masqué-Costuums van het huis IOS. WETNTVERG uit Keulen. 1898 VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Westel. le klasse, afd. I: Unites—A.S.O. (afgelaet); QuickBlauw Wit 0S; 't Gooi H. F. 0. 1S; HaarlemFeyenoord 0—0; SpartaZ. F. C. 21. 2e klasse A: ZandvoortD. E. C. 10; A. F. C.Bloemendaal 10. 2e klasse B: VoorwaartsVclox 2—2; SchotenD. O. S. 21; H. V. C.Donar 2—1. Westel. le klasse, aid. II: H. V. V.— V. O. C. 6 2e klasse A: B. M. T.—H. V. C. V-3. 2e klasse B8. V, V.Transvalia 00. 3e klasse A: R. V. O.—Alphen 0—3. Bes. te klasse A: A. 8. O. II—S. V. V. II 3-S. Zuidel. le klasseAlliance—N. A. C. 2-4. j Oostel. le klasse: Quick—Enscb. BovJ 0—1. 1 Noordel. le klasse: Bo Quick—Leeuwar den 3—2; Velocitas—W.V.V. 8—1. Van Overal. De oogst is klein geweest gisteren. Wij hadden dat trouwens verwacht, en daarom Zaterdag onze gebruikelijke voorbeschou wing al achterwege gelaten. Eerlijk gezegd is er nog meer gespeeld dan wij hadden durven hopen. In hoofdzaak blijft dat ech ter beperkt tot het Westen. Zoo bobben in de eerste klasse van afdeeling 1 alle wed strijden doorgang gevonden behalve die te Gorcuni tusschen Unites en A. 8. C- La Den Haag was Quick zeer slecht op dreef tegen Blauw Wit, dat er trouwens ook al niet veel van terecht bracht, maar tenslotte dan toch met 2—0 wist te zegevieren, dank zij den nieuweling Vega, die tweemaal scoorde. Sparta won in een ruwen kamp, van Z.F C.dat haar tekort aan apelkwaJi- triton door minder faire trucs traohtte aan te Tullen en als gevolg daarvan na afloop door politie en Spartabeatuur tegen het pu. bliek in bescherming moest worden gene- men. De wedstrijd had SpaTta een 31-zege gebracht, waardoor de voodwitten iets in* liepen op Feyenoord, dat met drie invallen tegen Haarlem speelde en met een punt loos. gelijk spel genoegen moest nemen. De vierde ontmoeting in deze afdeeling'bracht een 21 overwinning van H.F.C, op 't Gooi. Dientengevolge luidt de stand als volgt: j gcsp.gew.gel.verl. doelp.pnt. v. t. Blauw-Wlt 12 7 3 2 29—15 17 Fcijenoord 10 6 2 2 28—11 14 Sparta 11 7 4 22—17 14 H. F. O. 11 5 2 4 22—18 12 Haarlem 14 4 4 6 2731 12 't Gooi 12 4 3 5 19—15 11 Z. F. C12 5 1 6 21—26 11 Quick11 4 2 5 16—23 10 Unitas 12 4 2 6 11—26 10 A. S. O. 11 2 1 8 17—36 5 In afdeeling II vond alleen H. V. V.—. V. O. C. doorgang. Er werden niet minder, dan elf doelpunten gefabriekt. H. V. V. was daarbij iets fortuinlijker dan V. O. C. en bleef met 65 in de meerderheid. Ziehier de stand: doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. put. Stormvogels 10 7 3 228 17 Ajax 11 6 3 2 24—14 16 H B. S. 11 6 3 2 19—11 15 E. D. 0. 12 6 2 4 23—17 14 H. C. H. 10 5 1 4 23—10 11 H. V. V. 13 4 3 6 24—28 11 Excelsior 11 5—6 17—20 10 U. V V. 12 3 3 6 12—22 9 D. F. C. 12 3 2 7 15—22 8 V. 0. C. 12 2 10 19—37 4 Voor de 3e klasse A trok Alphen-naar Den Haag, waar R. V. C. goed partij gaf, maar tenslotte voor de onvolledige Alphen- ptoeg toch moest zwichten, 't Werd 30 voor de gasten. Er schijnt in deze klasse geen enkele ploeg te zijn, welke in staat is Alphen te weerstaan. Tenzij Lugdunum. Wij zijn benieuwd naar het eerste treffen tusschen deze clubs. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Alphen 8 8 25—5 18 Lugdunum 7 4 2 1 158 10 L. F. C. 8 4 2 2 13—10 10 U. V. S. 9 14 4 14—17 Bodegraven 8 2 3 4 59 6 Siod 6 12 3 10—17 4 R. V. C. 8 2 6 6—20 2 Een g(#de prestatie valt te melden van A. S. C. II, dat er zoowaar in slaagde dc leidende ploeg in de res. 2c klasse A aan de Do Kempcnaerstraat een 33 gelijk spel al te dwingen. Gaan de roodzwarten zich wer kelijk beteren? Het begint er een weinig op te lijken, 't Was trouwens noodig ook om niet in degradatiegevaar te komen. De stand is nu: doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. S. V. V. II 10 7 2 1 23—12 1« A. D. 0. U 9 3 1 2314 18 Quick II 10 6 4 25—21 11 H. V. V. III 11 4 2 5 2420 10 U. V. V. II 8 3 1 4 26—19 7 A S. C. n 9 3 1 5 19—37 7 Olympia H 8 2 15 1814 B. M. T. II 7 1—6 8—18 7 Ons overzicht kunnen wij hiermede ook zoo ongeveer besluiten. Immers er Is yerdef bijkans niets meer gespeeld. In het Zuiden won N A. C. met 42 van Alliance; ln het Oosten kreeg Quick thuis met 10 klop van Ensch. Boys, en in 't Noorden.... tja, daar heeft de verpletterende 8I-nederlaag van W. V. V. tegen Velocitas ons toch eventjes verbaasd. Met een opleving in het rood-zwarte Winschoter kamp heeft dit weinig gemeen 1 Tenslotle zegevierde Bi Quick met 32 over Leeuwarden. R. V. O.—Alphen 0—3. Welgemoed trok Alphen Zondag naar d4 Residentie om R. V. C. té bekampen en ter wijl hier de velden ongeveer blank stonden van de aanhoudende regens was daar va® natte terreinen geen sprake. Integendeel veld was zelfs uiterst goed bespeelbaar, en menige vereeniging raag trot9ch wezen op een terrein als van R. V. C. De Hagenaars hebben lang getracht huil in Alphen geleden nederlaag te wreken, doch het heeft niet zoo mogen wezen, en ten slotte moesten ze zwichten voor de ge weldig rammelende Alphen-ploeg. Er waj echter een factor waarmede rekening moefi worden gehouden, en dat wos de wind. Zeef hinderlijk stond deze schuin over het velA Zoodoende was er van goed spel geen sprak* Enfin, Alphen is weer 2 puntjes rijker gaat thans vrijwel onbedreigd aan den ko0' R. V. C. was volledig, terwijl Alphen e*® drietal invallers telde. Schouten wint vocf Alphen dén toss en laat R. V. C eéret

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6