VERDIEPING No. 19882 LEIDSCH OAGBLAO, Zaterdag 3 Januari Tweede Blad. Anno 1925. Het plan van het in aanbouw zijnde Ziekenhuis in het Burg. De Ridder-Plantsoen te Katwijk aan Zee. UIT DE OMSTREKEN. .VOORGEVEL. ACHTERGEVEL, BEGANE GROND. f De inrichting van het gebouw is als ïolgt: Op den beganen grond heeft men, wan neer men het gebouw door den hoofdingang binnen^eedt, aan den linkerkant twee zie- kenzaiea met elk zes bedden. Rechts van den hootddngang bevindt zich de Kamer van den concierge, welke tevens ontvangkamer i». Achter deze kamer zijn de keuken en de bergplaats, terwijl zich lunchen berg plaats en ziekenzalen resp. ontsmettings kamer. badkamer en privaten bevinden. Alle vertrekken zijn gegroepeerd om de hal, waarin ook de trap naar de verdie- Ping is. De ontsmettingskamer is ook van buiten toegankelijk; de ontsmetting kan daardoor plaats hebben, voordat eenig ander ge deelte van hel gebouw is betreden. Op do verdieping bevinden zich boven de ziekenzalen zes ziekenkamers. Deze kamers worden ieder ingericht voor één patient, maar kunnen desnoods aan twee patiënten plaats bieden. Verder treft men hier aan, boven de vesti- bule en de ontvangkamer de slaap- en zit kamer van den concierge. Boven de keuken bevindt zich de zitkamer van de zusters. Deze kamer staat in verbinding met een ruim balkon. Aohter deze kamer zijn twee slaapkamers yan de zusters gelegen. Hiernaast is nog een keukentje, hoofdzakelijk bestemd voor de bewoners. Katwijk. Burger 1. Stand. Gebo ren: Cornells Ignatius Johannes, z. van A, J. Wijsman en A. C. M. de Groot. Jaco bus, z. van A. van der Meij en G, Bouw meester. Jacob, z. van L. Guijt en R. Haasnoot. Cornells, z. van C. van der Plas en T. Kuyt. Weintje, d. van G. van Duijn en M. van der Plas. Jan, z, van M. Plug en B. van der Bent. Barwert, z. van Kil. Haasnoot en M. Brouwer. Clasiena, d. van H. Mol en CL van Leeuwen. Arie, z. van P. den Haas en P. Kuyt. Overleden: Pieter Hoek 39 j., echtgenoot ivan Tr. van Duijn. Johanna Lucretia ivan Santen 62 j., wed. van B. M. Mantz. 'Johanna Waterreus 17 j., d. van J. M. A» iWiterreus en J. G. van Amerom. Gehuwd: D. Hoek en I. Barnhoorn. Dg Maagdelijn en D. Ouwehand. W. Haas noot en A. Vooijs. C. van Duijn en Z, Verburg. J. AandewieJ en Z. van Bee- len. A. van der Plas en I. van den Oever» J. van der Plas en A. van der Plas. Fi. Groen èn G. Zwanenburg. P. Kuijt en A. P. Hoek. Ondertrouwd: J. Guijt en J. van Duijn. L. Barnhoorn en J. van der Boon. L. de iMol en J. van der Boon. C. de Mol en G, van Rijn. W. H. B. Koelewijn en J. van As. T. van der Bent en M. Hoek. Katwijk aan den Rijn. De handel is de laatste dagen niet vlug te noemen. De prijzen zijn voor enkele soorten redelijk» terwijl voor andere variëteiten de prijs be slist te laag te noemen is. Hier volgen cenige prijzen, welke heden besleed worden voor 1ste soort per 100: Witte due Max. f2.50—f3.00; Thomas Moore f7.00—f7.65, Tournesol f6.20f6.30; idem geel f8.00 f8.20; Due de Berlin f4.40f4.60; La Reine f3.30f3.50; King of the Yellow f5.60f5.90; Vermilion BrilLant f8.00 18.10; Gele Prins f6.00—f7.25; Hyacin then L'innocence gaat van f 21.00 tot f22.00 per 100. Alle soorten laten zich dit seizoen bijzonder vroeg en goed trekken. Voor Duitsohland wordt weinig gekocht, iets meer voor Engeland. Katwijk -aan-Zee. De staking te IJ mui- den schijnt hier eein goede uitwerking te hebben, want was er eerst maar animo om een 50 loggers in de vaart te brengen, met het oog op den te verwachten langen duur der 6takmg en de daardoor hoogere visch- prijzen zullen er nu ongeveer 80 loggers in de vaart gebracht worden. Laat ons hopen dat de verwachtingen in Here niet beschaamd worden. Naar wij vernemen is het pand in hel Parlevlietslop, bewoond door een der leden der familie Parlevliet, door ondershand- sohen verkoop overgegaan in handen van K. van Dijk Het gebouw, waar de reederij Parlevliet in gevestigd is, blijft echter in handen van de familie P. Pen nadeel3 van zekeren H. B. werd alhier een rijwiel, hetgeen zich bevond voor 'een der huizen staande aan den Lijdweg, «ïtvreemd. Aan het gen^entelijk arbeidsbureau stonden als werkeloos ingeschreven: arbei ders 09, grondwerkers 34, visschers 46, kui pers 13, opperlieden 9, werkvrouwen 0, echilder 1, huisknecht 1 en metselaars 2, te zamen 177 personen. Als een bijzonderheid, hetgeen ons weer doet denken aan tijden van voor deu oorlog, deelt men ons mede, dat in de maand December. 24 paren zijn getrouwd 82 zijn in Dec. in ondertrouw opgenomen. Geen woningnood meer? Lisse. De op den Oudejaarsavond ge houden collecte in de NecL-Herv. Kerk voor predikantsweduwen en emeriti-preddkan- fen heeft f271 opgebracht. ivr T 1? e r 1 bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Lek- kerkert, van Bennebroek» nam. uur ds. P. van Dijk. Noordwijk-Binnen. Kerkelijk be richt voor Zondag. Ned.-Herv. Kei*, Joorm. 10 uur, de heer J. Bortgens, van Degslgeest. IV.t n, nd: voorm. halfelf mej. Buisman, jRusdicr; 5on rw. van Den Haag, Noordwijk-aan-Zee Kerkelijk be-, richt voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur, d*. J. Vermeulen. BevestL ging Kfrkeraadsleden. Nam. 6 uur, ds. Js Vermeulen, Bed. H. Doop. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Koers. Oeggfcgeest. Een dezer laatste avonden is door opensluiting van de deur bij den heer D. in den Terweeweg een prachtig da mesrijwiel ontvreemd uit do gang. Naspo ringen der politie hebben tot heden geeri succes gehad. Langen tijd is het gevreesde mond- cn klauwzeer onder de veestapels in onze ge meente verdwenen geweest. Thans is het eerste geval weer geconstateerd onder het vee van den landbouwer H. O. J. Naar wij vernemen, zal het den 18en Februari a.s. 2 5jaar gleden zijn, dat onze burgemeester, de heer J. G. M. van Griet- huysen, tot hoofd dezer gemeente werd be noemd. Kerkclijkberich t. Geref. Kerk Zondagmorgen, te tien uur. ds. A. de Geus, ©m.-pred. te Zaandam. H. Avondmaal, 's Avonds, te half zee dezelfde. Nabetrachting Rijnsbnig Om aan het verlangen der bloe-menexporteurs te voldoen zal ae vei- lingvereeniging „Bloomenlust" geduren de het seizoen van getrokken tulpen voort aan iedereo dag veiling houden Sassenheim. Loop bevolking. Geves tigd: G. v. Egmond van Warmond Wed. Ciggaarv. Egmond en gezin, van Oegst- geest C. J. v. d. Meer van Noordwijker- hout. Vertrokken: A. Dorrepaal en gezin naar Oegstgeest Mej. J. M. v. Zonneveld naar Noordwijk. Burger 1. Stand. Geboren. Maria Elisabeth, D. van W. v. d. Vlugt en M. H. Rotteveel Theodorus Johannes, Z. van M. F. de Zwart en P. A. M. v. Munsleren. Overleden: Hendrikus Johannes Maria, 10 dagen, Z. van S. Verdegaal en G. IJpma. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam, 5 uur ds. Krijkamp. Ger. Kerk, voorm. halftien en nam. 5 uur ds. Boeienga. Voor de Zending is gecollecteerd tij dens de Kerstfeestviering, f 22.23. Het: Uren, dagen, maanden, jaren. dit bij uitstek geëigend lied voor den Oude jaarsavond, heeft weer in vele kerken ge klonken, en zeker zeer verschillende in drukken gemaakt Ilen, die nog in 's levensopgang zijn. zal het slechts vluchtig of in hot geheel niet hebben getroffen. Des te dieper zal hot gevoeld zijn door hen, die op iheer gevor derden leeftijd zijn gekomen. We'k een zéé van tijd ligt er vó^r ons op den eersten dag van het nieuwe jaarl Hoe kort lijkt het, als we weer BI Decem ber schrijven. Maar toch, hoe véél is er in esn jaar gebeurd; hoe groot is het aantal verande ringen niet, die er hebben plaalg gehad. Laten we dit voor onze gemeente eens nagaan, en daarbij beginnen in het ooste lijk deel 't Is nog maar kort geleden, en toch zul-, len velen bet zich misschien niet moer her inneren, of kunnen voorsteüpu, dat de straatweg daar aan den eenen kant be grensd werd door een hoogen herm, be groeid mrt wanordelijk, onooglijk struikge was Die lerm was in hooge .mat j gevaar lijk voor hef verkeer. Hij is nu verdwntn en het er achter gelegen slootje 19 op dezen weg een belangrijke verbetering. Voor de wandelaars bestaat nu gelegenheid rustig en gerust te wandelen. „De Krogt" en de „Schulp", de twee fraaie villa's, versieren dit weggedeelte en zullen allicht in afzienbaren tijd w -1 con currenten krijgen. De (jink verbreede klapbrug bij hel be gin van de Teijlingeriaan heeft ook haar deel geleverd in het verbeteringsplan van den Rijksstraatweg. Nu meteen de verhoog de trambaan gelijk is gemaakt met den rij weg, kunnen twee voertuigen elkaar hier met gemak passeeren. Hierbij sluit direct aan het keurige plant soentje, waar voorheen het modderige, on aanzienlijke haventje was. We keeren even op onzen weg terug, om de Teijlingeriaan te bekijken. Voorheen aaa beide zijden teelland, nu reeds aan den eenen kant zoo goed als volgebouwd met fraaie burgerwoningen. De smalle, vieze sloot behoort gelukkig tot het verleden en de onsmakelijke achterblijfselen van woon wagens zullen we er niet meer vinden En we behoeven ons heusch niet voor profeet uit te geven, als we voorspellen, dat binnen enkele jaren ook de overzijde bebouwd zal zijn. We zien ze al staan, de keurige huizen, met hier en daar een bruggetje over ie va ars loot, Let op, het wordt een van de mooiste deelen onzer gemeente. We komen weer in de Hoofdstraat terug, waar behalve de keibestrating weinig verandering is ge komen. Alleen de vroegere openbare school heeft een anderen naam gekregen: Neder- landsch Hervormde School. De openbare is op den achtergrond getreden en zetelt nog even voorbij de Fröbelschool Even verder in de Hoofdstraat missen we het oude Rusthof f, dat, hevig door den lands des tijds aangetast, is gevallen onder de hand van den slooper, om een mooie enlrée voor het Wandelpark mogilijk te maken. Een deel van den grond wordt reed» ingenomen door een villa in aanbouw. Aan den overkant is het Patronaatsge- bouw verrezen, met verderop enkele woon huizen, waardoor de Overplaats zoo go°d als volgebouwd i*. Is 't er niet mooier op geworden? Vóór het Oude Koningshuis trekt graaf-, werk onze aandacht Hier cb-eigt een mooi» plek misschien geheel te verdjrijnen. Ai»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5