O. 19882. ZATERDAG 3 JANUARI Anno 1925 Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. BiNNFMUND. Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven |Ï0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postciièque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week ƒ0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek.van: a. de firma H. M. Biesioi, om vergunning tot uitbreiding yam de koek- pn banketfabriek in het per ceel Haarlemmerstraat No. 164, Sectie H. No. 3184. b De N. V. Algemeene Confectiehandel yam C. en A Brennimkimeyer le Amsterdam om vergunning tot oprichting van ©en door ;een electromotor gedreven lift in het per- ceed Botermarkt No. 5. 6 en 7, Sectie G. >To. 1549 en 1286. Cfelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Sectrebarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 17den Ja nuari e.k. des voormiddags te halfelf uren op heit Raadhuis, gelegenheid zal worden ■pegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op yestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn eij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun ne bezwaren mondeling toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 3 Januari 1925. Vereeniging van Vrijz.-Hervormden. Onder presidium van prof. dr. L. Knap pert hield de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden in htd lokaal Middelweg 28 gisteravond haar algemeene jaarlijksche yergadering, die goed bezocht was. De Voorzitter opende de vergadering niet jeen welkom tot de aanwezigen en met het uitspreken van de beste wenschen voor het jaar 1925, zoowel voor de Vereeniging als yoor de leden en hun gezinnen. Hij deed uitkomen, dat de toestand der Vereeniging niet rooskleurig is. De geldmiddelen zijn niet gunstig, zooals de leden reeds hebben x kunnen zien in het naschrift, onder het con- yocatiebiljet. Er is' een kleine schare van Offervaardigen, maar het groot aantal leden lieden blijft verre van den nood. Spr. herinnerde tevens, dat de Vereeni ging zich heeft aangesloten bij de Zuid- Holl. Vereeniging van Vrijzinnige Hervorm den, waarvan vermoedelijk het gevolg zal Zijn, dat weder aan den kerkelijken strijd zal worden deelgenomen. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering, die werden goedgekeurd, bracht we secretaresse, mej. J. G. van Manen, het yerslag uit over het afgeloopen jaar Er werden, na de lessen van den predi kant der Vereeniging, ds. Van der Wissel, te hebben gevolgd, 23 jongelieden tot lid- maai aangenomen te Oudshoorn en daarna alhier door den predikant bevestigd. Er tra den 38 nieuwe leden toe, waartegenover Cen verlies stond van 31 leden, die door overlijden, vertrek uit de gemeente of be danken, afvielen. De toeneming beliep dus slechts 7 Het totaal aantal leden bc-draagt thans 538, be nevens 45 begunstigers. Drie huwelijken „worden door den predikant ingezegend. Op het verzoek aan de Gemeente-Com missie van het Ned.-Herv. Kerkgenootschap alhier, om een gedeelte van den door de leden gestorten hoofdei ijken omslag, weid afwijzend beschikt, omdat de Commissie het ongeoorloofd acht een kerkelijke vereeni ging te steunen, los staande van de Neó.- Herv. Gemeente en de Kerk. Al«j gevolg van de aansluiting bij de Zuid-Holl. Vereeniging zal er op 4 Februari a.s. een openbare vergadering in de Nuts- 2aal worden gehouden, waar twee sprekers het goed recht der vrijzinnigen in de Ned.- Herv. Kerk zullen bepleiten. Met erkentelijkheid werd ten slotte gewag 'gemaakt van de bereidwilligheid van de «heeren Barendse en Joustra, om beurtelings bij de godsdienstoefeningen het orgel te bespelen, waardoor de kosten voor een or ganist worden uitgespaard. Bij de bespreking van dit verslag noemde de \oorziUcr de motiveering van dc Ge meente-Commissie voor de afwijzing van hel verzoek om een deel der door de leden geslorle contributies aan de Hervormde Kerk, te reslitueeren aan de Vereeniging, zonderling en onjuist. De Vereeniging staat met los van*de Kerk. Was dit zoo, dan zou tten de leden immers geen lid blijven. Waf, zooals in enkele andere gemeenten, zooals bijv. te Haarlem, het verzoek in gunstige ovc rwcgmg genomen, dan zou dit een stap tot den vrede geweest zijn in de Kerk. it de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. M Vo« f de inl£0mslen hebben bedrag;* I4Sfo,G7 en de uitgaven f4118,47, zoodat hot saldo bedrjeg f 397,20'/=, dat echter «slechts kon worden verkregen door weder een cifect te verkoopen; een toestand die niet bestendigd kan worden. Feitelijk zou 't tekort hebben bedragen een kleine f 1000. Onder de inkomsten werden o.a. vermeld: contributies van leden f 1173,50; bijdragen van begunstigers f 284, collecten f 740,43, opbrengst zitplaatsen f 351 en opbrengst busjes f 154,50l/2; bijdragen voor liet gods dienstonderwijs f 177,76 en verder o.a. nog een gift van f338 en rente van bezittingen f 1022. Onder de uitgaven werden o.m. genoemd aan salaris van den predikant f 2500, een te laag bedrag, dat dringend verbetering eisch, en een bedrag van f 530 aan vergoe ding en reiskosten voor predikanten van elders, die voor de Vereeniging optreden en voor zaalhuur f 565, benevens aan aantal kleinere uitgaven, die nog grooter zouden zijn, wanneer niet een aantal getrouwen veel belangloos werk deden. Onder dankbetuiging voor het gevoerd beheer aan den penningmeester werd ook het financieel verslag goedgekeurd. Daarop volgden uitvoerige besprekingen over de moeilijke vraag, hoe, evenals voor 1914, tusschen de ontvangsten en uitgaven weder evenwicht ware te brengen. Meerdere offervaardigheid over de ge- heele linie wordt daarvoor noodig geacht, en getrouwe opkomst bij de godsdienst oefeningen. waardoor ook de collecte en de opbrengst der zitplaatsen zouden vermeer deren. Verschillende middelen werden daarvoor aangegeven, waarvan wij alleen noeimen, het instellen van een propaganda-commis- sie, die naast den predikant de leden, die zich alleen bepalen tot het afdragen der contributies, zullen wijzen op hun meerdere plichten. Tot bestuursleden werden in de vacatu res der aftredende en niet herkiesbare le den, mej. M. Eplhraïm, prof. dr. N. Krom, en den heer Van Sermondt, resp. benoemd mevrouw NautaBurgersdijk en de heeren A. Mulder en P. J. Pont, terwijl in een nog bestaande vacature werd voorzien door de benoeming van mej. C. S. M. Kuenen. Na een drukke rondvraag, waarbij nog maals de nood der Vereeniging werd be sproken, sloot de Voorzitter met dank aan de opgekomen leden de zeer geanimeerd© vergadering. Geslaagd is voor het Mercurius- d'iploma Nederlandse he Handelscorrespon dentie de heer F. L. Th. du Pon, alhier. Geslaagd zijn aan de Leidsche Mode- Vakschool voor leerares mej. M. Overpelt, voor coupeuse mej. W. Iloogeveen, voor coslumière de dames M. Hakkaart, C. Rut gers en J. van Wijk. Donderdag 19 Maart a.s. zal onze stad genoot dr. J. G. van d©£ Sluys, oudste prak- tizeerend geneesheer in deze gemeente, den dag herdenken, waarop hij vijftig jaar gele den aan de Leidsche Universiteit promo veerde tot doctor in de geneeskunde. Heden was het 25 jaar geleden, dat de hoofdconducteur A. Pelder als conduc teur bij de voormalige Staatsspoorwegen in dienst trad. Hedenmorgen 11 uur werd de jubilaris op het stationsbureau *van den stationschef door den inspecteur der N. S., den heer A. j Rabonet, namens de Directie der Nederland- sche Spoorwegen met zijn jubileum geluk- gewenscht. Hij meende, dat de jubilaris he^ den nog wel eens terug zou denken aan het moment toen hij voor het eerst te Zwolle in dienst trad; prees hem als een plichts getrouw beambte, die steeds zijn dienst goed gedaan had en bij de Directie ook goed was aangeschreven. Na de toespraak over handigde hij den jubilaris liet gebruikelijke geschenk onder couvert, met een oorkonde, met verzoek deze oorkonde in een lijstje te zetten, als een herinnering aan dezen dag. Daarna nam de heer v. den Bom (sta tionschef) het woord, die hem gelukwenschte namens het slationspersoneel en die, hoe wel niet direct met het personeel in aan raking komende, hoofdconducteur Pelder toch hgd leeren kennen als iemand, die goed zijn dienst vervult Hedenmiddag zou dc stationschef, namens het geheele perso neel, ten zijne huize Rijn- en Scbiekade een mooi cadeau aanbieden. Hoofdconducteur Bijlsma feliciteerde den jubilaris namens het geheele treinpersoneel. Getroffen door zooveel blijken van be langstelling, dankte de heer Pelder den in specteur voor zijn gelukwenschen en ca deau, en verzocht zijn dank aan de Directie over te brengen; ook den Stationschef be dankte hij voor zijn hartelijke woorden en hij hoopte, dat de goede verstandhouding, zoo deze nu was, mocht blijven. Door den heer W. Metselaar was een fraaie album geteekend, bevattende de na men der deelnemers aan het cadeau, be nevens de initialen in het Esperanto, waar van de heer Pelder een ijverig propagandist is; benevens eenige mooie teekeningen, het 9poorwegleven betreffende. Bij gelegenheid van het vierde con gres van het Oostersch Genootschap, zal prof. Sir T. W. Arnold op Maandag 6 Jan., des avonds te acht uur, in het groot-audi torium der Universiteit, een door lichtbeel den verduidelijkte voordracht houden over: „Dc Profeten van den Islam in de kunst". Deze voordracht zal, behalve voor de leden van het Genootschap, en hun gasten, ook voor andere belangstellenden toegankelijk zijn. Velen zullen zich zeker Sir Thomas' voordracht bij het eerste congres en de prachtige illustraties door middel van licht beelden van Ooster9che miniaturen nog levendig herinneren. Men mag dan ook verwachten, dat het aan belangstelling, ook van buiten den eigenlijken kring van het Oostersch Genootschap, voor deze voor dracht niet ontbreken zal. Men deelt ons het volgende mede: Alhier werd eergisteren een algemeene troependag voor C. J. M. O.-Padvinders ge houden. Te ongeveer tien uur arriveerden de troe pen uit Den Haag, Delft, Utrecht en Hilver sum aan het H. S. M. slation, alwaar de „Leidsche C. J. M. O. Padvinders" Ier ont vangst stonden opgesteld. Van af het station werd, begeleid door de ..Bands", gemar cheerd naar het gebouw „Prediker", alwaar de opening van don dag plaats had met een Nieuwjaarstoespraak van hopman Van Oos ten. secr. van het hoofdbestuur der C. J. M. V -Padvinders. 's Middags werd van één lot drie uur een groot© en goed geslaagde oefening in de om streken van de stad gehouden, waarna lot besluit een marsch door de stad werd ge maakt, met als eindpunt het station, waar deze goed geslaagde dag met „Band"- saluut" werd gesloten. Ongeveer driehonderd padvinders werk ten aan het slagen van dozen troependag mee. Bij gelegenheid van het vijftigjarig be staan van het Wijkgebouw aan het Leven daal, hoopt het bestuur der oudste Wijkver- eeniging alhier een dank- en bedestond te houden op Dinsdag 13 Januari a.s. des avonds te halfacht. Als sprekers zullen op treden ds. M. J. Punselie, alhier, en d6. A. W. Yoors, van Alphen. Allen, die als medewerkers of begunsti gers aan die Vereeniging verbonden zijn hebben dan recht op een gereserveerdo plaatsanderen hebben voor zoover de ruim te dit veroorlooft, vrijen toegang. Gisteravond is in het gebouw „Predi ker", Janvossestceg, de Leidsche Radio- Vereeniging opgericht. In het ^openings woord werd het doel der Vereeniging uit eengezet, n.l. om door krachtige samenwer king het Nederlandsohe amateurisme te be vorderen. Gekozen werden als voorzitter de heer S- Snoek, als bestuursleden de hee ren P. Thys, J. Lokker, H v. Hugten en A. van Hoorn, 24 leden traden toe. Besloten werd voorloopig zelfstandig aU Vereeniigang te werken. De clubavond wordt verdeelt in behandeling vaneen uur tech nisch, een halfuur conversatie, een halfuur sounderen of Engelsche les. In de volgende vergadering in „Prediker" zal een technisch onderwerp worden behan deld dooT den heer J. Lokker. In het Casino-theater worden twee hoofdnummers gegeven. Vóór de pauze een boeiende zes-acter „Liegende Lippen", ter wijl daarna de zaal schudde yan het lachen door de dolle vertooningen van Watt en Watt in „Wat doe je in de kou", een film, die thans reeds voor de tweede week draait en nochtans volle zalen trekt... Het ver sterkte orkest zorgde voor een keurige mu zikale illustratie. Het Luxor-theater begint 1925 al zeer goed. Dc directie is zoo gelukkig geweest besfag te kunnen leggen op ,,De Nibelun- gen", 't Siegfricdgedeelte, welk werk des tijds door Wagner getoondicht is. Wo la zen in de advertentie-aankondiging dat de vertooning van deze film een artistieke ge beurtenis was maar werkelijk dit is het ook, er is niets te veel gezegd. Hoe schitterend is dit werk en scène gezet noemen we slechts het gevecht van Siegfried met den draak. Wat was die draak prachtig weerge geven; trouwens wat lag er een mysterieus waas over de geheele film, waarvan we den inhoud niet geheel willen weergeven. Men ga deze film zien, die een juweeltje is op filmgebied, ook wat techniek etc betreft. Men mag „Siegfried" niet verzuimen De muziek illustreert de film keurig. Al leen de bekkenslag doet nu en dan storend aan. Gisteravond waa het bezoek reeds groot. Het Rejo-theater heeft deze week weder een g-root programma. Allereerst krijgt men een gedeelte te zien van den vliegtoohfc Ncderland-Indië. Hierna een klucht in twee acten gevolgd door een sensatiefilm in zes acten „De Groene Bliksem". Drit werk speelt geheel op zee en geeft behalve goed spel prachtige zeeopnamen te zien, waar onder het vergaan van een brandend schip en het manoeuvreeren van een groot Ame rika ansch oorlogsschip. Na de pauze een romantisch filmspel „Uit den Riddertijd", spelend omstreeks 1600 aan het Engelsohe Hof en in Virginia. Ook de muziek was zeer goed verzorgd. De uitvoering van den bouw van 54 woningen aan de De-Genestet-straat, al hier, onlangs door de Woningbouwvereeni- ging „Ona Belang" aanbesteed, is thans op gedragen aan de aannemers dé heeren Van Tilburg en Halm, te Haarlem. Met de uit voering zal eerstdaags een begin worden gemaakt. Gistermorgen had op de Prinsessekaae een aanrijding plaats tusschen den wielrij der P. d. G., uit Voorschoten, en een auto, bestuurd door B. B., te Overschie. De schuld ligt hier bij den wielrijder, die niet wist uit te wijken, waardoor zijn voorwiel onder den auto terecht kwam. Ook het ach terwiel werd gehavend. De schadevergoe ding zal onderling geregeld worden. Hedenmorgen geraakte op den Haag- weg een vrachtauto, behoorende aan de firma H., brandstoffenhandel, in brand. Doordat de motorspuit spoedig ter plaatse was, en den brand blusohte, werd de mo tor niet ernstig beschadigd. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven 1104 werkzoekenden. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem. Zondagmorgen, te tien uur, prof. dr. H. M. van Nes, alhier. Duitsche godsdienstoefening, kerkzaal Weeshuis, Hooglandsche Kerkgracht, in gang tusschen de nummers 17 en 21: Zon dagmorgen, te halfelf, Pastor Bölita, uit Wesel. Eglise wallonne Dimanche matin, k 10 heures, Mr. S. Cler. Evang.-Luthersche Gem Zondagmorgen, te halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Remonstrant-sch-Geref. Gem. Zondag morgen, te halfelf, ds. W. J. Lente. Ver. v. Vrijz.-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. A. van der Wissel. Vrije Kath. Kerk, Bonifaciuskapel, Stillo Rijn la: Zondagmorgen te halfelf, dienst. Spoorwegpersoneel. In verband met de onlangs gehouden oonlererilie tusschen de directie van de Nederiaudsche Spoorwegen en de erkende organisaties van spoorwegpersoneel km wor den meegedeeld, dat de directie het volgende per- dienstorder aan het personeel heeft be kend gemaakt: 1. Nieuwe pensioenregeling. Ter vol doening aan het desbetreffende verzoek der organisaties en gelet op de omstandigheid, dat met de behandeling ran het bg de Kamer ingediende wetsontwerp betreffende wijziging van de pensioenregeling voor het Rijksperso neel, geen voortgang gemaakt schijnt te worden, zftn wij bereid aan de Regeering te vragen, alsnog zoo spoedig mogelijk de indiening to bevorderen van het' wetsontwerp betreffende de pensionneering van spoorweg personeel, zooals dit ontwerp in zjjn laatste lijk ter kennis van de Regeering gebrachte redactie luidde, waardoor voor het spoor wegpersoneel een gelijke regeling verkregen zal worden als thans nog ten aanzien van de Rijksambtenaren geldt. Baarbij zullen wij dan meedeelen, dat ook de o.-jpnisaties in zien en billijken, dat de nienwo pensioen regeling voor liet spoorwegpersoneel, als zij eenmaal volgens die redactie tot stand gekomen is, verder de normen van de Rijks regeling zal moeten volgen en dus ook, wanneer deze laatste alsnog gawija'gl mocht worden, overeenkomstige verandcri gm die nen te ondergaan. *2. Duurtebijslagen. Rekenirg houden de met het algemeen geldende loonpeil en met de duurteverhoudingen, bestaat er naar ons oordeel voor de toekenning van een of meer duurtebijslagen geen noodzakelijkheid. Te minder kunnen wij hieraan denken, nu de financieele toestand der Maatschappijen, hoewel belangrijk verbeterd, zulks nog niet mogeljjk maakt en wjj overwegend bezwaar zouden hebben ten bate van het spoorweg personeel, dat in vergelijking met de bij particulieren werkende arbeiders over het algemeen goed af is, een beroep op de rijksmiddelen, dus op de belastingbetalers doen. 3. Bureelambtenaren. Wij wenschen niet voor een belangrijke groc-p ambtenaren incidenteel in de loonregeling wijziging te brengen. Als een herziening van de geldende loonregeling aan de orde komt wat, zoo niet om andere reden, in elk geval wegens den afloop van de vijf-jarige periode, waar voor het R. D. V. 1921 goedgekeurd is, in den loop van 1925 zal mosten plaats hebben kan ook deze functie weer bekeken wor- Voorshands komt het ons voor, dat d; bureel- ambtenaren over hun bezoldigingsregeling geen reilen tot ktagen hebben. Bij Kon, besluit is bevorderd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau J. J. van der Leeuw, te 's-Gravenhage, oudste chef der firma de Erven de Wed. J. van Nelle, te Rotterdamis J. van der Hart, hoofd der openbare lagere school II te Hoofd plaat, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassauis de gouden eere-modaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, bij bevordering, toegekend aan H. J. Tie- men3, rentmeester in dienst van mevrouw de douairière baron Brautsen van de Zijp, te Arnheir ia toegekend de eremedaille BINNENLAND. Het nieuwe ziekenhuis te Katwijk-aan« Zee (geïllustreerd). De directie der Ned. Spoorwegen en het personeel. De aangekondigde wetsontwerpen inzake de vermindering van den belastingdruk zijn bij den Raad van State aanhangig gemaakt. BUITENLAND. De Keulsche zone en de schuldenkwesties. Marx zal weer trachten de Dnitsche crisis op te lossen. De commissie voor den Bosporus vangt baar arbeid aan. der orde van Oranje-Nassau, in goud, aan K. Tb. Malasch, wd. expediteur bij het hoofdkantoor dor douane in Ned.-Indiö; is vericend de eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan W. S. Nijsen, organist van de Roomsch-Kn- tholiekc Kerk te Duivenaan W. de Foc- kert, bode der gemeente Herwijnen, do zil veren oeie-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassauis toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille in zilver aan G. van het Bolsehc*, j baas-stukkenkcurder bij de firma Schrader Schneider, Tijert en Co., te Stad-Delden in brons, aan G. J. van hot Bolscher, boo mer bij die firma, te Stad-Delden; A. Scliilp, behanger bij de firma G. Vogelen zang, te Zaandamis toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere- mcdaille, in brons, aan mej. M. E. van Put ten. dienstbode aan het geneeskundig ge sticht voo'' krankzinnigen te Utrecht; is aan JI. J. Lambert, op zijn verzoek, mét ingang van l Februari, eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van notaris te Rotterdam. Munster Coljjn is te Berlijn aange komen. Eij heeft zftn intrek genomen io hotel „Adlon". j Ten behoeve van de internationale I voorjaarsbloemententoonstelling 1925 heeft i H. M. de Koningin een gouden medaille met haar beeltenis beschikbaar gesteld; do Ko- i ningin-Moeder een zilveren en een kleinere zilvereu medailles en de Prins een zilveren en twee kleinere zilveren medailles. De heer G. Veldhuijsen (s.-d.), die zijn mandaat ter beschikking van den Raad van i Hoorn had gesteld in verband met het door I de Raadscommissie gegeven rapport inzake zijn handelingen als wethouder en beheerder van den woningbouw van „Onze Woning," on die daarna, met 7 tegen 6 stemmen werd I herkozen, heeft die benoeming aangenomen, Bij het wapen der artillerie worden dit I jaar de dienstplichtigen der lichtingen 1919 en 1922 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen geroepen. j Naar „Do Tel." verneemt, heeft de Regeering de reeds eenigen tijd gereed liggende wetsontwerpen in zake de vermin dering van den druk der Rijksinkomsten- en Successiebelasting en de afschaffing van een der Verdedigingsbelastingen bij den Raad van State aanhangig gemaakt. Onder het opschrift „Utrecht voor- i aan" schrift „De Ouderraad": j „B. en- W. van Utrecht besloten, dat in j de gemeente Utrecht een commissie zal wor- den benoemd, bestaande uit 10 personen, j hoofden en onderwijzers, die op zijn minst j één maal per jaar voor iedere school het bij een proefles gemaakte werk zullen onder zoeken. Iedere klas moet in ee:i zes-jarigen cursus ten minste één maal aan zoo'n proef les hebben deelgenomen. Van het tijdstip I waarop die proefles zal worden gehouden, moet aan de commissie van toezicht op het lager onderwijs en aan den voorzitter der i oudercommissie bericht worden gezonden md het verzoek de proeflessen te willen bij wonen. Natuurlijk beteekent dat voor de oudercommissie alleen voor de school, waar aan de oiulercommissie gekozen is. Van de verzamelde gegevens wordt een rapport op gesteld, dat door de commissie aan B. en W. moet worden uitgebraoht en onder meer ook aan den Centralen Ouderraad moet wor den bekend gemaakt. UIT NED. OOST-INDIE. De „F VII". Draadloos uit Seinarang: De „F. VII" is te Bandoeng opgestegen en na een goede reis alhier onder groote geestdrift gelaaid. Ten stadhuize werden de vliegers officieel ontvangen. Later op den dag werden zij op verschillende plaat sen bejubeld.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1