Louis Hartkamp, een witte Kerstmis met sneeuw was het dit jaar niet. Of we een witten Nieuwjaardag zullen hebben, weet ik |nu nog niet terwijl ik schrijf; het is nog 'niet zoo ver. Leuk, hoor, wat je mij', schreef over Kazan met zijn pakje worst op St.- Nicolaas. Marietje Kwaadgras, gezellig hè, s avonds allen thuis om den kerstboom als de lichtjes branden. Wat voor Kerstfeest was het, waar |Tje tweeden Kerstdag heenging met je roertjes en zusjes? EmanueJ El jou, je brief met goede wen- schen kwam mooi op tfld over de post. 'Het was zeker wel heerlik om naar Den Haag naar je moeder te gaan. En was het feest op school, toen je nog met één jon getje een lied mocht zingen, ook prettig? Heb je ai veel plezier met je drukkerijtje? J Betsy Rrjinders, alle kinderen wenschten 'mi} nu tegelijkertijd vroolijke Kerstmis en goed Nieuwjaar, want 27 December kwam "er immers geen correspondentie in de kindercourant. Ben je op tijd klaar gekomen net al je brieven? Nelie Oostveen, was het zoo'n heerlijke Iv vleugel, waarop je mocht spelen? Ik hoop in jb volgenden brief te lezen, dat^ je een prettige vacantie hebt gehad en niet meer nek bent geworden. Annie Looyensteyn, dan zijn de lange win- l! teravonden echt prettig, Tind je niet, als ']ije met elkaar in de warme kamer zit en je moeder je voorleest Je verlangde zoo naar sneeuw en ij's, maar terwijl ik nu schrijf, I is dat er nog niet. Gustaaf Huurman, wat heb je al veel aardige dingen gemaakt met je mecanodoos - en het is feker dubbel aardig, als het dingen zijn, waar je mee kunt spelen. Emmy Molt, ja, het was de laatste maal j .in het oude jaar, dat je mij raadseloplos singen kon sturen, maar in het nieuwe jaar 1 moet je maar weer trouw meedoen als je wilt Je raadsels zal ik plaatsen. Jo en Adnaan Reijngoud, dank voor de goede wenschen. Ik hoop, dat jullie thuifl ook vroolijke feestdagen hebt gehad. Annie Nagtegaal, was het een prettige avond van de uitvoering, toen je mee mocht spelen? Ja, dat trof goed, dat liet In de vacantie was. Dat had ik in de courant gezien, dat Ina een zusje heeft gekregen. Zeg aan dat andere vriendinnetje^ dat ik haar raadsel eens zal plaatsen. Nellie en Corrie Mens, ik vind bet altijd erg gezellig, als jullie beiden mij behalve de raadseloplossingen, ook nog een briefje schrijven, maar je moet het niet zoo haastig doen; ik zie heel best aan jullie briefjes, dat jullie keurig kunt schrijven, allebei hoor. Hebben jullie ook een vroolijken avond ge had in den Schouwburg? Maiie Kamsteeg, dank vooö: je geluk- wenschen en voor je ingezonden raadsel. Bernard en Piet Esderts, ja, in mijn jeugd mocht ik ook wei naar het Kerstfeest van de Zondagsschool. FEer in Kloosterzande was er ook een kerstboom, eerst bijl een uit deel ing voor de armen en daarna hier in huis, bij de familie, waar ik logeer. Herman en Zus Vis, heeft Zus veel met de nieuwe wieg van haar pop gespeeld in de vacantie? Zorg maar, dat de pop het nieuwe hoofd lang houdt En waar speelt 'Herman graag mee? Aafje en Willem Krassenburg, zoo, heeft je moeder die kleinere zuster van mij' ge kend? Behoorde je moeder soms tot zoo'n alubje meisjes, dat "s avonds kwam hand werken? Nico Spaargaren, dank voor alle gosde wenschen, ik wensch je insgelijks alle goeds. "'oo Mielooi, was het zoo'n mooie groote kt....Lioom thuis en branden er zooveel licht jes in? Francisca Giezen, je had ook veel feest dagen: meedoen aan de operette, daarna een kerstboom thuis, dus heel wat pretjes, hoor. Dank voor je heil wenschen. Lientje de Graaf, o, ik heb soms zooveel plezier als ik bezig ben met het pakket brieven uit Leiden; het is echt een prettig werkje voor mij'. Je hebt goed geraden, dezen zomer zag ik Prinses Juliana in Axelsch costuum. lientje Lefeber, het is best hoor, zend mij het volgend jaar maar wat nieuwe raad sels. Ik hoop, dat je goede wenschen voor vervuld mogen worden. Jozef Hanno, ja> ik had een goede reis Oudejaarsavond-T raktatie. door C. H, Familie Haas van Lepelburg Viert graag een huis'lijk feest. Daarom houdt 'tjonge Hazen volk Van Wintermaand het meest li Als 't tegen eind December loopt. Heeft Moes de handen vol, Want zij trakteert 'tis lang niet mis! Op koek en oliebol. De kleine haasjes vinden 't fijn, Zij lachen van de pret, Als Moes haar dochter Grijs-van-Vel Fluks op de tafel zet. Want Grijs mag roeren in 't beslag, Flip voegt rozijnen bij. Flap steekt zijn vinger in zijn mond, 'tWil zeggen: 'k Ben zoo blij! Op tafel, wat een heerlijkheid ligt daar: een groote kool En wortels, appels, die de jeugd Heeft meegebracht van school. De Meester van de Hazenkias Deelt elk jaar prijzen uit Aan wie het beste heeft geleevi, 19 het geen rijke buit? Als ik het plaatje goed beschouw, 't Bekijk op mijn gemak, Dan zie ik 't is van 't Kerstfeest nog Een groot en maretak. Het haasje, dat daaronder komt, Krijgt onverwacht een zoen. 'tls grappig, dat de haasjes soms Net als de menschen doen! Wat ziet het er gezellig uit In Hazenlust, hun woning. Dat weet ik wel, was ik een Ik ruilde met geen koning! Nu haasjes, viert maar vrool ijk feest! 'k Wensch allen met elkaar En ieder, die dit versje leest, Een vroolijk, blij Nieuwjaar! naar Zeeland, mooi weer; ik hoop, dat het op mijn terugreis net zoo mooi zal zijn. Greta en Stiena Siarag, dank voor ge- lukwenschen en nieuwe raadsels. Aafje Neuteboom, dank vow: je goede wenschen, nieuwe raadsels en anecdotes; Gr zal zeker wel veel bjji znjn, dat ik kan gebruiken. Corrie de Groot, geniet maAi- goed van je yacantiedagen, dan ga je in Januari weer met vrool ijken moed aan het werk. Ook dank voor je wenschen. Bep en Jaap Spierenburg, ook jullie dank ik voor alle goede wenschen. AJs je nog niet altijd met inkt schrijft, mag het ook nog wel met potlood; dit briefje was netjes, en dat een ander eens even de raadsel oplossingen opschrijft, dat mag ook wel. Was de kerstboom mooi? Dora de Vries, zeker ken ik die Anna, die heeft mij al heel dikwijls geschreven. Je behoeft immers niet alle raadsels op te tossen; als je 4 goede oplossingen babi is het voldoende. Jan Luitje, aardig hoor, zoo'n aquariaoi Heb je soms voor je verjaardag nog ieèi er voor' gekregen? Was het een vrooÜgfc* dag? Veel plezier gehad? Mientje Metselaar, ik wist wel, dat ik ta een ge weken geen brief van je had ge kregen, maar ik wist niet, daj je zoo atk bent geweest. Je vraagt, of ik van levertraan houd, beslist niet; ik heb het heel veel moe ten innemen in mijn leven; ik vonS dat wel nooit een tractatie, maar ik wist, dat bat moest van don dokter. Piet Nieboer, dank voor ai je wenscfeeo; ik wensch je wederkeerig veel goeds toe. Brechtje den Haan, dank voor je mooie briefkaart om mij gelukkig Nieuwjaar Ie wenschen. Rika en Jaoobus van Veen (Koudekerk), ik heb dat boek niet gelezen, maar te oordofta naar wat je er n*ö over scèrtfft, iW ik het wel wat buitengewoon.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 17