No, 19881. VRIJDAG 2 JANUARI Anno 1925 Officiële Kennisgeving. STARSWEUWS. SPORT. Het voornaamste nieuws van hfirtsn. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueeïe opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Teltfeonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post f 2.35 -f- portokosten. BR nummer bestaat uR DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. 'Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG en ivoorzoo ver voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar: SCHELVISCH h f 0.18, SCHOL f 0.15—f 0.22 per pond en HARING f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 2 Januari 1925. De heer J. Chrisiiaanse, alhier, is ge slaagd voor het examen van de Vereeni- ïing van Leeraren in Talen en Handels correspondentie, afdeeling Engelsche Han delscorrespondentie. De heer J. v. d. Velde, hoold der Leid sche Buitenschool te Katwijk-aan-Zeo is be noemd tot hoold van school 2 te Sneek. Op 25 Januari a.s. zal in de Doopsge zinde kerk alhier herdacht worden de stich tingsdag van de eerste Doopsgezinde Ge meente in 1525. Ter herdenking van het feit, dat op 2 Januari 1575 het voorstel van Prins Wil lem van Oranje bij'de Staten van Holland en West-Friesland is aanhandig gemaakt lot de stichting der Leidsche Hoogeschool, waartoe op 3 Januari d:a.v. is besloten, heb ben rector en secretaris der Rijksuniversi teit alhier heden namens den Senaat een krans gehecht aan het praalgraf van Prins Willem van Oranje in de Nieuwe Kerk te Delft. Op het lint van den krans waren aange bracht de woorden: Acadenüa Lugduno- lio-Batava Conditori venerando. Mede werd aan de graftombe van Hugo Grotius aldaar een krans gehecht in ver band met de verschijning in 1625 van zijn geroemde werk: De jure belli ac pacis. Op heit lint van dezen tweeden krans étond: Academia Lugduno-Batava. Disci- pulo illuslri Heden ,verd de Zuivelbeurs, die van de Handelsbeurs alleen nog is overgeble ven, voor het eerst in hst café-restaurant „De la Posle" gehouden. De aanvoer van boter on kaas was vrijwel gelijk aan die in 1de Stadsgehoorzaal, maar er heerschte, jmede doordat het er wat knusser is en ge zelliger, meer levendigheid, die een stimu- leerenden invloed op den handel had. Er kwam ook een veehouder zijn kaas te koop aanbieden. Het bestuur, dat concurrentie met de Waag absoluut wil buitensluiten, kon hem echter niet toelaten. Alleen han delaren mogen op de Beurs zaken doen. De veehouder moest dus terug. Het bestuur stelt de handelaren in an dere branches, dis een plaats hadden ge huurd in de Stadsgehoorzaal, welke recht geeft tot 1 Mei, in de gelegenheid gebruik te maken van deze Beurs. Indien daarvan met succes gebruik wordt gemaakt, zou men na 1 Mei a.s. opnieuw een overeenkomst kunnen aangaan. De noteering wordt voortaan evenals yroeger, ook in de plaatselijke pers gepubli ceerd. Het bestüur heelt goed vertrouwen op het welslagen van de Beurs als alle belangheb benden haar maar getrouw blijven. Het bestuur had tot B. en W. het ver zoek gericht dat de Waag voortaan niet om acht uur, maar te halinegen zou worden geopend. Dit College heeft daarop echter nog geen beslissing genomen. Door zijde- lingschen en rechtstreekschen invloed op de veehouders werd hedenmorgen voor halinegen geen boter en kaas in de Waag aangevoerd. Het schijnt dus dat deze maatregel den producenten ook welkom is. In de vergadering van de 3-October- Vereeniging op Maandagavond 29 Decem ber, deed zich het geval voor, dat een dame, die het voorslol tot wijziging van de statu- ten mede had geteekend, verklaarde reeds eenige jaren lid te zijn, hoewel haar naam niet in de ledenlijst voorkwam. Wij verne men thans van het bestuur, dat de dame, van haar eigen naam Langkruis gelieeten, in de ledenlijst stond ingeschreven als me vrouw Ijsvogel, naar den naam van haar man. Had zij dit meegedeeld, dan ware het misverstand onmiddellijk uit den weg ge ruimd. Er moge uit blijken, dat de vergis sing niet een gevolg is geweest van non chalance van den penningmeester. Heden herdenkt de heer J. de Groot, huis- eu decoratieschilder, vroeger le Leiden, thans wonende le Oegstgeest, den dag, waar op hij voor 25 jaar zich alhier als schilders patroon vestigde. Deze dag ging voor hem en zijn gezin niet onopgemerkt voorbij. Te zij nen huize werd een druk bezochte receptie gehouden, waarop een aantal collega's en door hem bediende klanten, benevens vrien- Ben en kennissen hem kwamen gelukwen- schen er de verwachting bij uitsprekend, dat het den jubilaris gegeven rnag zijn nog tal .van jaren de zaak in goede welstand te drij- yen. Vandaag bestaat ook de zaak van den tifnmerman en aannemer den heer T. Sprui- tenburg Pieterskerkhof 24 alhier, 25 jaar. Ook dit jubileum werd in huiselijken en vriendenkring herdacht. Tegelijk was het vandaag juist 25 jaar geleden dat de oudste knecht, D. Wagemans, bij deze firma werk zaam was en met den patroon, wiens ver trouwde hij in die jaren is geworden en ge bleven, op en neerging. Het lag dus voor de hand dat ook dit jubileum niet onopgemerkt voorbij zou gaan. Heden voormiddag te 10 uur werd de familie W. bij de'firma ontvan gen en door den oudsten patroon den heer T. Spruitenburg op hartelijke wijze toege sproken waarbij deze de verdiensten van den trouwen werkman schetste en hem een en veloppe met inhoud overhaudigde. De jubilaris dankte zijnerzijds den patroon voor de hartelijke wijze waarop deze steeds met hem samenwerkte en wenschle de firma wederkeerig geluk met het 25-jarig bestaan van de zaak, waarna men nog «enigen lijd gezellig bijeen was. Hoewel het feit, dat onze stadgenoot, J. den Oude, 1 Januari 1925 40 jaar bij het openbaar onderwijs in betrekking is, reeds bij het begin van de vacantie in December in de opleidingsschool van den heer Verbrugge, waar de jubilaris in de laatste jaren werk zaam is, werd herdacht, in dien zin dat en kele autoriteiten, het hoofd der school en het onderwijzend personeel dezer school hem kwamen gelukwenschen, toch ging den dag van het jubileum zelf niet onopgemerkt voor bij. Van alle zijden, met name uit de krin gen van het onderwijs, maar ook van den kant van talrijke oud-leerlingen en ouders vau leerlingen kwamen gisleren blijken van belangstelling binnen en de gistermiddag ge houden receptie was druk bezocht. Ook nu had de jubileerende onderwijzer menig op rechte gelukwensch in ontvangst te nemen. -Oudejaarsavond werd op verschillende plaatsen in de stad, reeds lang vöör het nieuwe jaar zijn intrede deed, druk ge schoten. De gierende regen- en windvlagen deden de meeste menschen binnenshuis zoo dicht mogelijk bij de kachel kruipen. Niet aldus de Leidsche padvinders, die regen en wind trotseerden en een marscli organiseerden langs Leidens stralen. Ook Nieuwjaarsdag waren zij den geheelen dag in actie. De bloemendag, gisteren gehouden ten bate van het fonds tot bestrijding der Tu berculose „Draagt Elkanders lasten" heeft f 445.18 opgebracht. De weersgesteldheid in aanmerking genomen, mag men zeer tevre den zijn, daar deze ontvangst ongeveer f 100 meer dan het-vorige jaar bedroeg. Donderdag 8 Januari a.s. zal de Ring Leiden en Omstreken van Chr. Gem. Zang- vereenigingen weder een zangersavond ge ven, gezien het groote succes van dezen zo mer in den theetuin ,,Oud-Hortus-zichl", heeft het Ringbestuur ditmaal de groote Stadszaal voor dit doel gehuurd, daar zij, behalve voor de vierhonderd zangers en zangeressen, de ruimte wel zal noodig heb ben voor het luisterend publiek uit Leiden en Omstreken. Het bestuur geelt weder te gen een geringen prijs toegang, opdat de uit voering voor een ieder bereikbaar zij. Met een groot en uitgebreid programma hoopt het het publiek weder een genotvollen avond te brengen. Men zie verder de adver tentie in ons blad van morgenavond. Het Odéon-theater heeft gisteravond met de opvoering van „De Meid" van Heyer- mans, weer .veel succes gehad in een goed- gevulden schouwburg. Voorat ging nog een verrassing declamatie. Gisteravond om IwaaJf uur ontspoorde op het tramemplacement een stadstram, ten gevolge van het niet goed functioneeren van den wissel. De dienst ondervond daardoor eenige vertraging. De Nieuwjaarsdrukte had ten gevolge, dat de treinen gisteren met vijf en veertig minuten vertraging uit Den Haag en dertig minuten te laat uit Amsterdam alhier aan kwamen. De trein uit Nijmegen kwam met één uur en den laatsten trein uit Rotterdam zelfs met anderhalf uur vertraging hier aan. Hedenmiddag te twaalf uur is een met een paard bespannen en geladen bier wagen van de firma Th. G. de W. tegen over de Waag aan de Aalmarkt in het wa ter gereden, door het schrikken van het paard. De voerman, wist er nog tijdig af te springen. Met de hulp van een schuit van scihipper Hamm werden met veel moeite paard en wagen op het droge gebracht. P. v. V. zette het nieuwe jaar in met In beschonken toestand door een ruit van een woning, bewoond door v. d. M., aan den Maresingel te vallen, waardoor hij een klein snijwondje aan zijn kin bekwam. Vanochtend vroeg omstreeks halfzes heeft ten huize van den heer v. R., Nieuwe Beestenmarkt 18, een droevig ongeval plaats gehad. Zijn vrouw, de 53-jarige J. v. d. L., was reeds geruimen tijd verpleegde in het ge sticht „Endegeest", doch was ter herden king van de jaarswisseling met verlof thuis. Zij sliep met haar man en dochter in het zelfde vertrek en is toen, zondor dat deze laatsten het gehoord hebben uit haar bed gegaan en heeft zich begeven naar de aan grenzende keuken. Hier heeft zij zich eerst geheel met petroleum overgoten en vervol gens in brand gestoken. Op haar hulpge schrei kwam de man toesnellen, die bij zijn pogingen tot blusschen van den brand, won den aan beide handen opliep, welke ver bonden zijn door den Eersten Hulpdienst. De vrouw is echter aan de bekomen brandwonden overleden. De-brandspuit, ter plaatse aanwezig, be hoefde geen dienst te doen, daar een begin van brand spoedig met emmers water ge- bluscht was. Op de kamer van mej. W., ten huize i van mevr. G., in de Roodenhurgerstraat, is j een schoorsteenbrandje uitgebroken. Met I behulp van een Minimax was men den brand spoedig meester. Gistermiddag viel de 21-jarige dienst bode K., in betrekking bij de^Jamilie M., op den Heerensingel. van de trap, ten gevolge waarvan zij een been brak. Per brancard is zij naar het Diaconessenhuis vervoerd. T. W. meldde zich op het politie bureau voor nachtverblijf aan. Bij onder zoek bleek, dat de man nog zes maanden gevangenisstraf te goed had, zoodat men hem langer onderdak dan één nacht zal verschaffen. Ten huize van dr. C., Witte-Singel, is door opensluiling een heerenrijwiel ont vreemd. Bij de Leidsche Spaarbank is in De cember ingelegd f 235.576.77 en terugbe taald f 285.477.22, terwijl 104 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 56 boekjes ge heel werden uitbetaald. Het tegoed der 16.521 inleggers bedroeg einde December f5.166.097.80, waarbij nog komt de rente over 1924. Na den Holland - Indië - Vliegtocht. Huldiging van het Driemanschap. Commentaar overbodig 1 Hebt ge, waarde lezer, op de foto-pagina in ons Blad van Oudejaarsdag dit onderschrift gelezen bij de groote, in het midden geplaatste, foto, weer gevende een drietal kloeke jonge mannen, benevens een kaart, waarop een route van Nederland naar Nederlandsah-Oost-Indië was aangestipt? Commentaar overbodig 1 Inderdaad, deze twoe woorden waren treffend van juist heid Welk goed Nederlander, en bovenal: welk goed NedorlandBoh sportman, zou niet weten wie en wat deze foto beoogde voor te stellen? Wie zou niet kennen de namen van het roemruchte drietal: Van Weerden Poelman, Van der Hoop en Van den Broecke, en wie zou niet op de hoogte zijn van de daad, door dit plots alom bekende trio volbracht? Onmiddellijk na aankomst van de Fokker VTI te Batavia hebben wij, eenige weken geleden, in een breedvoerig artikel het verloop van de Holland-Indië- viuclit geschetst én de vliegeniers wanne hulde gebracht voor hun fraa/ie prestatie, zoadat wij daarop thans niet diep meer be hoeven in te gaan. Dit is dan ook niet het doel van deze regelen. Wel echter wenschen wij onze sportmensehen op de hoogte te stellen van de plannen, welke momenteel worden gekoesterd en uitgewerkt, tot hul diging van het kranige trio door geheel sportief Holland. De kwestie is dezeUit vertegenwoordi- gers van iederen tak van sport hier te lande is een algemeen comité gevormd dat zioh de reeds genoemde huldiging ten doel stelt. De dagelijksche leiding der zaken berust bij een uitnemend comité, bestaande uit de heeren: mr. P. Droogleever Forbuyn (Deo Haag), eere-lid N.V.B., voorzitter; J. M. Coeland (Den Haag), wandelsport, secreta ris; jhr. C. van Lennep (Den Haag), ten nissport, penningmeester; kapitein A.E.W. de Jong (Den Haag), schermen, vice-voor zitter T>. J. de Vries (Den Haag), athletiek adj.^secretarisS. van der Kloet (Rijswijk), Sportpers, persoommissarisen J. M. de Korver (Rotterdam), voetbal» A. Paulen (Haarlem), athletiek; luit. W. O. J, Ver- steegh (Soèsterberg), vliegsport, en luit A. D. C. van der Voert van Zijp (Waesenaar), paardensport, leden. Hoe de huldiging precies zal geschieden is vooralsnog niet met eenige zekerheid te zeggen. In een, in het begin dezer week, te Den Haag gehouden bespreking tusscheo eenige leden van het uitvoerend comité en vertegenwoordigers deer Pea*, heeft de waarnemend voorzitter, kapitein A. E. W.: do Jong op den hem eigen, optimistischea toon wel verteld hoe verschillende comité- leden zioh de huldiging ongeveer hebben" gedacht, maar hij moest er direot aan toe voegen dat er nog absoluut niets vaat staat, omdat zulks hfhangt van de sympathie, welke bij sportief Holland wordt ondervon den. Een moeilijk punt! Ook het comité is zich daarvan ten volle bewust. Het is zeer lastig onze sportwereld warm te krijgen voor een plan dat niet direot haar persoon lijke belangen raakt-, en vooral is dat het geval wanneer er nog geld wordt gevraagd op den koop toe. Doch de heeren van het comité blijven hoopvol gestemd. Zij wen schen wijd en zijd te verkondigen dat het hier een sportieve huldiging zal gelden van een schitterende sportieve prestatie door het sportieve deel onzer Hollandeche natie wensohen tegenover de drie vliegeniers, die ongeveer half April zullen terugkeeren, en die allen hebben uitgemunt door moed, be leid en doorzettingsvermogen, geenerlei on derscheid te doen geldenzij wenschen onze sport menschen stuk voor stuk, groot en klein, oud en jong, in de gelegenheid te stellen hun gave voor het groote doel te of feren, en zij roepen daartoe ook den steun en de medewerking in van menschen van de daad, die bereid zijn tijd en kracht te geven voor het welslagen van de door het comité gekoesterde plannen. Wat die plannen dan eigenlijk zijn! Een enkel woord daarover. Aan bijkans alle sportvereenigingen in ons land (ongeveer 3000), worden toegezonden een aantal ge nummerde inteekenlijsten, voldoende om ieder lid der vereeniging voor een bedrag van minstens één dubbeltje zijn handteeke- aing te doen plaatsen. Voor de contröie wordt ieder inteekenaar verzocht het door hem te storten bedrag in te vullen op een geperforeerde strook.Tevena ontvangt iedere vereeniging een gedrukt albumblad in triplo. Elk blad, te teekenen door voorzitter, se cretaris en penningmeester, vermeldt den naam der vereeniging, de tak van sport, en het ledental dat voor de huldiging heeft bijgedragen en zal een deel zdjn van een Sport-album voor ieder van het drieman- sohap afzonderlijk. Teekenen alle leden der aan te schrijven vereenigingen voor één dubbeltje, dan is daarmede in totaal een bedrag verzameld van 150.000 dubbeltjes of f 15.000. En er zijn leden van het comité, die zulks mogelijk achten. Of deze optimis ten in het geluk zullen worden gesteld, zal de naaste toekomst moeten leeren. Evenwel zal men ook met een kleiner bedrag al ruim tevreden zijn. Men hoopt van het verzamel de geld een demonstratie op touw te zetten zoo althans stellen sommige leden het zich voor in het Amsterdamsche Stadion, in den Dierentuin te Den Haag, of, juister gezegd, in een inrichting, waar heel veel menschen bijeen kunnen worden gebracht. De tallooze vereenigingen zouden dan met hun vaandels defile eren voor de vliege niers, het album, benevens een nader te be palen souvenir zou worden aangeboden en daarna zou de afmarech plaatsvinden. Mis schien zou men er iets meer aan verbinden, misschien ook niet. Dat allee hangt nog vol komen in de lucht. Yam het overblijvende geld zou een fonds kunnen worden gevormd ten bate van personen die een ongeluk heb ben gekregen bij de aporter zou een zuil voor kunnen worden geplaatster zou een trainer voor kunnen worden gehuurd; er zouenfin, ideeën zijn er ten opzich te daarvan genoeg, gelijk in de hiervóór door ons genoemde bespreking tusschen uit voerend comité en Peis is gebleken. Hoe men een en ander tal regelen en vaststellen hopen wij binnen niet al te langen tijd te kunnen mededeelen. Op 12 Januari zal er een vergadering worden gehouden van het algemeene comité, en op die bijeenkomst hoopt het uitvoerend comité, na eerst de diverse meeningen te hebben gehoord", met meer uitgewerkte plannen voor den dag te komen. Onze lezers zullen daarvan dan ook spoedig op de hoogte worden gebracht. Hoe meer er over de huldiging wordt gespro ken, hoe beter. Frappez, frappez toujoui*, nietwaar? Het nut daarvan is waarlijk al vaak genoeg gebleken. En dat ook het co mité zulks weet zal men eveneens spoedig merken. Mogen echter dan ook de resultaten daar mede in overeenstemming zijn 1 Sportief Holland is, dunkt ons, aan haar eer ver plicht zorg te dragen dat het welslagen der huldiging zal zdjn verzekerd. Er zal voor ons nog gelegenheid te over zijn om daarop nog eens weer te wijzen. Voor heden dus nog slechts de opmerking dat ook ons Leidsche aportwereldje in deze een taak heeft te ver vullen. De mooie sportieve daad van het kranige drdemansohap eischt waardeering en wij meene-n dat de goede geest in onze vereenigingen, ook in de Sleutelstad, nog sterk genoeg is om de eisch te verwezenlij ken zooals het behoort volgens de leer dor sportiviteit! Commentaar overbodig! HOCKEY. De competitie. Voor de 2e klasse A speelt Leiden Zondag uit tegen Amsterdam II. VOETBAL. Uitslagen van gisteren. De uitslagen der diverse gisteren gespeel de vriendschappelijke wedstrijden zijn Amsterdam: Amsterdam—-Haarlem 35. Haarlem: H. F. O.Ou d-Inte rnationals fc-4. Parijsölub Francais—Willem 11 0—2. Pariis: Stade Francais—Willem II 34. BINNENLAND. Rector en secretaris der Rijksuniversiteit te Leiden legden höden kransen neer in de Nieuwe Kerk te Delft. Benoemingen bij het Hoog Militair Ge rechtshof te 's-Gravenhage. Ernstige ontploffing te Roosendaal: één doode, vier gewonden. Het Bezoldigingsbesluit voor de Land macht. BUITENLAND. De Gezantenraad heeft de nota aan Duitschland over de Keulsche zone vastge steld. Groote flnancieele schandaal-zaak te Ber lijn. Toenemende crisis-stemming in Italië. Senator Borah zal een internationale con. ferentie voorstellen. De Engelsche league. De uitslagen van gisteren zijn Bolton K.Birmingham 3—0 B-uryTottenham H52 EvertonBurnley3— 2 Newcastle U.Sheffield U0—0 SunderlandCardiff City 10 De stand luidt: Gesp.Gew.GeLVerl.V.T. P. West Bromw. Alb. 23 13 5 5 35—17 31 Hudderafield 23 11 8 4 3616 30 Bolton 23 11 8 4 43—24 30 Sunderland 24 12 4 8 36—31 23 Blaokburn Rovers 24 7 8 9 3135 22 Newcastle 25 7 13 6 33—24 27 Liverpool 22 10 6 6 36—29 26 Bury 22 8 0 5 31—32 25 Aston Villa 22 7 10 6 36—33 24 Manchester CHty SÖ 8 8 7 4740 24 Notts County 23 9 6 8 19—16 24 Arsenal 33 10 4 9 30—26 24 Blaokburn Rovers 24 7 8 9 3153 22 Tottenham H. 24 6 9 9 3030 21 Sheffield U. 24 6 9 9 27—36 21 Cardiff 23 7 6 10 32—34 20 West Ham U, 23 7 6 10 27—34 20 Ever ton 24 6 8 10 24r-34 20 Leeds 23 6 7 10 28—33 19 Burnley 22 4 8 10 22—34 16 Nottingh. Forest 23 5 6 12 1937 16 Preston N. E. 23 6 2 15 92—48 14 L. V. B.-elftal—H. V. B.-elftal 2—2. Onder de meest ongunstige omstandig heden heeft deze ontmoeting op het Lugdu- num-terrein plaats gehad. Behalve dat tot rust onder een aanhoudende regen is ge speeld, was bovendien het terrein vrijwel onbespeelbaar, aangezien men buiten de schuld van het L. V. B.-bestuur pas om half twee begonnen was het veld eenigzins in orde te maken, wat natuurlijk, gezien den beperkten tijd, maar half gelukte. Het weinige publiek, dat aanwezig was, heeft echter kunnen genieten van een vooral van de zijde der Leidenaars en thousiast cn vlug spel. De veranderingen, die het elftal heeft ondergaan, waren dui delijk merkbaar. Aangezien de aangewezen scheidsrechter zoo beleefd was om zonder kennisgeving weg te blijven, was de heer N. Blöte zoo welwillend de leiding van dezen wedstrijd op zich te nemen. Als om 2i/j uur begonnen is pakken de Leidenaars direct flink aan en wordt het Haagsche doel keer op keer in gevaar ge bracht, waarbij tevens blijkt dat de ach terhoede der gasten er geheel uit, is. Dat in deze periode het Leidsche binncn-trio er niet in slaagde eenige doelpunten te maken, lag hoofdzakelijk aan den modderpoel voor het doel, waardoor de backs der geelzwar ten telkens gelegenheid kregen het leder, dat in den modder bleef steken, weg te wer ken. Enkele doorbraken van de residentie bewoners liepen op niets uit; hoofdzakelijk doordat de beide vleugelspelers genegerd werden, en wanneer een enkele maal een schot werd gelost, bleek de Leidsche kee per zeer betrouwbaar. Voor dc rust wist Leiden 3 doelpunten te maken, waarvan 1 werd geannuleerd wegens buiten spel. Na de thee het zelfde vlugge spel, waarbij de aanvallen der gasten gevaarlijker bic ken doordat nu meer op de vleugels werd gespeeld. Ondanks het overwicht van het Leidsch-elftal wisten de gasten 2 maal het net te vinden, welke doelpunten op waar lijk fraaie wijze onhoudbaar werden ge maakt. Fortuna was niet aan de zijde der Leidenaars. Een fraaie kopbal van den mid.voor welke rakelings langs het kei ging had een beter lot verdiend; boven dien werd een kwartier voor het einde een pracht doelpunt o.i. ten onrechte wegens buitenspel niet toegekend. Toen de heer Blöte die clezen prettgen in zeer goede verstandhouding gespcoldcn wedstrijd goed heeft geleid einde floot

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1