Begrafenis- Onderneming KEEREWEER UIT DE RIJNSTREEK. UIT np omstppkfm. Kips, commies bij bet Departement van Fi nanciën, wegens verandering in de inriO»- tii'g van het dienstvak, ivaarbg hy werkzaam is, eervol ontslag uit zijn betrekking ver leend. Na afloop van de openbare vergade ring der Eerste Kamer hebben de leden, al vorens 2icli in de afdeelingen te begeven, 2ich in de hal verzameld, waar zich ook mr. Zillesen en mevrouw Zillesen bevon den, ter aanbieding van het huldeblijk der Kamer aan den jubileerenden griffier. Met eem'ge hartelijke woorden bood de voorzit ter dit geschenk een met zilver gemon teerd schrijfgarnituur den heer Zillesen aan, daarbij de hoop uitsprekende, dat hij er nog lange jaren ten bate van zichzelf eg van de Kamer gebruik van zou mogen maken. Het geschenk is vergezeld van een al bum, de handteekeningen der Kamerleden bevattende. Op den zilveren deksel van den inktkoker staat de naam van mr. Zillesen gegraveerd met de jaartallen 18991924. Mr. Zillesen bracht hierop den voorzitter dank voor de waardeerende woorden door dezen in openbare vergadering tot hem ge richt. De journalisten, werkzaam op de tribune der Eerste Kamer, zullen mr. Zillesen een brief van gelukwenschen met zijn jubi leum als griffier doen toekomen. Door bemiddeling van de commissaris sen der Koningin heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken aan de gemeentebe sturen meegedeeld, dat, volgens berioht van het Amerikaansche gezantschap, terzake van toelating in de Vereenigde Staten van Ame rika, het aan den vreemdeling uitgereikte buitenlandsche paspoort mede mag vermelden zjjn echtgenoote, zijn dochters onder den leeftijd van 21 jaar en zijn zoons onder den leeftijd van 15 jaar, mits voor iölpr persoon boven den leeftijd van 15 jaar een portret in het paspoort is geplakt. Manlijke personen boven den leeftijd van 15 jaar en vrouwe lijke personen boven den leeftijd van 21 jaar moeten een eigen paspoort bezitten. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft toegestaan, dat in de onder nemingen van werkgevers, aangesloten bij den Ned. R.-K. Bond van Schoenfabrikan ten, voor zoover deze werkgevers zijn toe getreden tot het collectief arbeidscontract voor de schoenindustrie d.d. 14 April 1922, gesloten tusschen den Ned. R.-K. Lederbe- werkersbond, den Neutralen Lederbewer kers bond, de Ned. Vereeniging van Fa brieksarbeiders en den Ned. Bond van Chris telijke Fabrieks- en Transportarbeiders ten eenre, en den Ned. R.-K. Bond van Schoen fabrikanten en den Ned. R.-K. Bond van Kleine Schoenfabrikanten ter andere zijde, in wier fabrieken of werkplaatsen op Vrij dag 26. Zaterdag 27 December 1924, Don derdag 1 Januari en Dinsdag 6 Januari 1925 geen arbeid is of wordt verricht, in af wijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, door de arbeiders van 16 jaar of ouder het aantal daardoor door hen verzuimde uren in het tijdvak van 29 De cember 1924 tot en met 7 Februari 1925 wordft ingehaald, met dien verstande, dat zij bij het inhalen van dal verzuim in geen geval langer arbeid mogen verrichten dan 10 uren per dag en 55 uren per week, en onder voorwaarde, dat: a. de arbeidstijd van bedoelde arbeiders in zijn geheel is gelegen tusschen 6 uur des voorrniddags en 7 uur des namiddags; b. de weekloonen der betrokken arbeiders met zooveel maal 1/48 worden verhoogd als er meer uren dan 48 in de betreffende week arbeid is verricht, terwijl voor het geval, dat richtloonen worden betaald, deze richtloo- ncn op dezelfde wijze moeien worden ver hoogd. Gistermiddag is te Arnhem de 18de ledenvergadering gehouden van de Veree niging van Hoofden van Scholen in Neder land (provinciale vereeniging Gelderland) onder voorzitterschap van den heer D. Tjalsma, uit Arnhem. In de huishoudelijke ochtendvergadering was tot bestuurslid in de vacature G. J. Reerink gekozen de heer D. Tjalsma voornoemd. De vergadering werd o.a, bijgewoond door den heer H. Goedhart Jr., wethouder van onderwijs te Arnhem. Als spreker trad op de heer L. Nooter nit Amsterdam met bet onderwerp: „De open bare school na 4 jaar gelijkstelling". Gisterenis te Utreoht de algemeen.! vergadering aangevangen van den Ned. Bond van Leeraren en Leeraressen bij bet Nij verheidsonderwijs, onder voorzitterschap van den heer C. Menke, uit Utreoht. De vergadering werd o.m. bijgewoond door de heeren De Groot, inspecteur-gene raal, Kogel en Grootehaar, inspecteur van liet Nijverheidsonderwijs. In zjjn openingswoord wees de voorzitter er op, dat hot sombere tijden zijn voor alles, wat onderwijs geeft voor wat hun linancietle positie betreft. Speciaal geldt dit voor bet Nijverheidsonderwijs en nog meer in het bijzonder voor de docenten in de praelische vakken aan die scholen, die de minste waardeering ondervinden. Met de de onderwijzeressen is het niet beter gesteld. En toch verklaarde de Minister, dat het personeel bjj het Nijverheidsonderwijs met slechts 10 pet. in salaris zou achteruitgaan. Wij begrijpen dat niet. Ons onderwijs is het slachtoffer van deze bezuiniging waarbij men niet Iet op de belangen van het kind. Spreker hoopte, dat de oude geest bij da leden weer wakker zou worden en dat de boud zou blijven strijden voor ons mooie nijverheidsonderwijs, onze positie en onze salarissen. Vervolgens huldigde de heer Kruse, lid van het hoofdbestuur, den heer Menke, die 10 jaar voorzitter en 15 jaar redacteur van het Bondsorgaan is gewpest. Namens de Bondsleden bood hij hem een fraai bureau met stoel aan; namens het Bondsbestuur een bureaulamp, en namens eenige collega's buiten den Bond een schemerlamp, terwijl hj; mevrouw Menke een bloemenmand over handigde. Dé heer Menke dankte, getroffen voor de hem gebrachte hulde, waarna nog verschil- bnde aanwezieen, o.m de heer De Groot, bet woord tot den heer Menke richtten. Tot feden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren J. Odinot, uit Arnhem, en G. Wagenvoorde, uit Middelburg. De volgende vergadering zal wederom te Utrecht gehouden worden. In de middagvergadering hield prof. dr. Pb. Kobnstamm, uit Amsterdam, een rede over: „Het Dalton-stelsel en het Nijverheids onderwijs". De voorzifter deelde mede, dat het hoofd bestuur zal overwegen of het noodzakelijk is, dat een commissie benoemd wordt, die deze zaak zaï bnderzoeken. Aangenomen werd een voorstel van bet hoofdbestuur om den Minister te verzoeken de federatie of de afdeelingen van den Bond nit te noodigen een of meer vertegen woordigers aan te wijzen in de oommissiën, bedoeld in art. 57 der Nijverheidsonderwijs- wet en de federatie of afdeelingen te kennen in de te beleggen bijeenkomsten, bedoeld in de memorie van toelichting op de Staats- begrooting 1925, hoofdstuk Va, artikel 153. Voorts werd aangenomen een voorstel om den Minister te verzoeken ten minste een maal per jaar een vergadering te doen hon den van school- of gemeentebestuur met directeur en leeraren van een schooi, Hot comité voor het Congres voor bet onderwijs aan de niet-leerplichtige jeugd, dat tegen a.s. Paschen zal worden gehou den, wenscht tot basis van de daar te hou- din inleidingen en bespekingen een bertd van den vroegeren en huidagen toestand van dit onderwijs in ons land. Het heelt daartoe aan ongeveer 5500 hoofden van scholen, zoowel openbare als bijzondere, ten platlelande vragen ter beantwoording toegezonden, o.a. befreffende het vervolg onderwijs vóór en na 1922, terwijl voor een dergelijk onderzoek in de grootere en klei nere steden de hulp der onderwijzers vak vereenigingen zal worden ipgrro-nen. Op 1 dezer werden 4049 weduwen- renten en 6162 weezenrenlen krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachlens art. 373 dier wet 40,187 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gulden per week; voorls genoten 7553 personen een invaliditeitsrenle als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoomden datum 86.078 personen in het genot van een al9 vrucht hunner ver zekering verkregen ouderdomsTenle van drie gulden per week. De waterleiding voor Noord-West- Brabant is g.sleren door Minister Aalberse officieel geopend. De gewone audiëntie van den Mi nister van Koloniën zal op Vrjjdag 2 Jan. a.s. niet p&ats hebben. Do gewone audiëntie van den Minister van Financiën zaJ op Maandag 5 Januari en 12 Januari a,s. niet plaats hebben. RECT.A1"^ CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 :-i TELEF. 861 7797 Alphesu Een collecte in de Ned. Herv. Gemeente gehouden ten bate der diaconie dier gemeente heeft bijna f 800 opgebracht. De heer H. Vroom,"alhier, is geslaatd voor het te Den Haag gehouden examen machineschrijven. Dè Ilulstverkoop in deze gemèente voor de Chr. Ziekenverpleging alhier heeft opgebracht f 939,15. Ker kelijk bericht Ncd.- Herv. Kerk, Julianastraat, Oudejaarsavond 7 uur en Nieuwjaarsmorgen 10 uur ds. Veldhoen. Evangelisatielokaal, oudejaarsavond 7 uur ds. Beekenkamp, van Leiden, en nieuwjaars morgen 10 uur ds. v. Dorp van Utrecht. Gerei. Kerk, Raadhuisstraat, oudejaars avond 7.30 uur en nieuwjaarsmorgen 10 u<ra ds. Schouten. Gerei. Kerk, Hooftstraat, oudejaarsavond 7 uur en nieuwjaarsmorgen 10 uur ds. Wi entjes. Aan de Vrye Universiteit te Am sterdam ïcgaë de heer L. Sprerji Thzn. met gunstig gevolg het doctoraal examen in in de Rechten af. Gisteravond kwam de Boeren leen- en Spaarbank alhier in buitengewone leden vergadering in hotol ,,De Vergulde Wagen" bijeen. De presentielijst werd door 183 le den geteekend. De voorzitter, de heer Joh. van Leeuwen opende de vergadering, de aanwezigen har telijk welkom heetend. Spreker deelde mede dat het aanvankelijk niet in de bedoeling van het bestuur lag deze vergadering uit "te schrijven, doch doordat de kassier wegens gezondheidsredenen zijn ontslag vroeg, werd dit met het oog op het nieuwe boek jaar noodzakelijk. Met de meeste toewijding heeft hij ruim 25 jaar dit werk verricht en heeft in dien tijd de boerenleenbank in bloei zien toenemen, waaraan hij ook krachtig heeft medegewerkt. Daarom meent het bestuur hem op zijn verzoek met ingang van liet nieuwe boekjaar hem eervol ont slag als zoodanig te geven. Hiertoe wordt besloten. Bij de vaststelling van de jaarlijksche toe lage voor den afgetreden kassier stelt de heer C. Y. Ponsioen voor dit bedrag te bren gen op f 1200. Het voorstel van het bestuur luidt f 1000. De voorzitter kaïn zich mei het voorstel van den beer Pensioen niet vereen igen. De boerenleenbank is geen philantropische in richting en z. i. (dit is ook de meening van het bestuur) is en pensioen van 50 pet', van het salaris ruim voldoende. Bij de stemming spraken 90 aanwezigen zich uit voor toekenning van f 1000 en 87 voor een toelage Van f 1200 zoodat het voorstel van het bestuur werd aangeno men. Het salaris van den nieuw te benoemen kassier wordt op Voorstel van het bestuur gesteld op f 2000 per paar terwijl de borg stelling f 15.000 moet bedragen. De instructies ;ran den nieuwen kassier worden na een opmerking van den heer Ponsioen vastgesteld. Tot kassier wordt de heer J. Ranke be- 4 noemd. De heer Ponsioen stelt de heer Liefhebber als zoodanig voor terwijl de heer Van Dam de heer S. van Leeuwen de aangewezen persoon acht daar hij als land bouwer zeer goed met die toestanden op de hoogte is en in het boekhouden technisch goed onderlegd. Het bestuur handhaaft haar voorstel, de heer Ranke is geheel met de boekhouding der boerenleenbank bekend, daar hij gerui- men tijd als hulpkassier heeft gefungeerd. Bij de stemming verkrijgt de heer Ranke 111, de heer Liefhebber 58 en de beer S. v. Leeuwen 14 stemmen. Bij de rondvraag gaan stommen op tot verruiming der rekening-courant bij de bank en worden als zillingsurcn voor den kassier voorgedragen van 91 en van 2 tot 4 terwijl een vertegenwoordiger dier landbouwers ook *9 avonds eenige uren wenscht Hierna wordt flï vergadering gesloten. Bodegraven. In do Ot^d. Hcrv. Kerk werd een Gollc-cte gehouden voor de Zon dagsschool „Abia", ten behoeve van de Kerstfecstviering. Er werd 1180 bijeen ge bracht. Het tekort was daardoor ruiih ge dekt. Zaterdag had de aanbesteding plaats voor de gemeentewerken in 1925. Het werk werd aah de laagste inschrijvers gegund en wel het timmerwerk (hoogste inschrijver 1830) aan Joh. de Jong voor f 504, metsel werk (hoogste inschr. f 1398) aan Overes en v. Katwijk voor f 1213; slucadoorswerk (h. inschr. f 289) aan A. Oom9 voor f 265; schil derwerk (hoogste inschr. 1 414.45) aan Dirk Scheer voor f 271smidswerk (hoogste in schrijver f 345) aan W. Bos voor f 338. Er waren ditmaal veel inschrijvers. Kerkelijk bericht voor Oud- cn Nieuw jaar. Ned Herv. Kerk Oudejaarsavond 7 uur ds. G. A. Pott; Nieuwjaarsmorgen 9.30 uur ds. G. A. Pott. Geref. Kerk Oudejaarsavond 7 uur ds. Dam Nieuwjaarsmorgen 9.30 uur ds Dam (be vestigen van ouderl. en diakenen). Geref. Gemeente Oudej. 7 uur cn Nieuwj. 9.30 uur, preeklezen Boskoop. Door de politie alhier is pro ces-verbaal opgemaakt tegen den caféhouder v. d. S., wegens overlr. art. 4 der Zondags wet: het «oven van danspartijen op Zondag. Vrijdag reed iemand, uit Waddinxveen, door de duisternis misleid, met zijn rijwiel in de Gouwp alhier. Gelukkig wist de man zich zwemmende te redden. Zijn rijwiel is den volgenden morgen opgehaald. 2en Kerstdag gaf de muziekvereniging „Excelsior" een uitvoering in café Neuf, al hier. Er werd o.a. ook opgevoerd een blijspel in 1 bedrijf, genaamd: „Joost Uilenspiegel", Een gezellig bal besloot dezen avond en allen keerden voldaan huiswaarts. De alhier gehouden pluimvee-tentoon stelling op 24, 25 en 26 Dec. werd bezocht /door 1454 betalende bezoekers, terwijl op deze tentoonstelling 251 nummers ingezon den waren. Het vorige jaar waren deze getallen pi.in. 1000 bezoekers en 213 inzendingen. Een goede vooruitgang dus, terwijl het ledental der vereen. „Nut en Sport", waarvan deze Tentoonstelling uitging, steeds grooter wordt, wat zeer zeker is toe te schrijven aan het succes der beide gehouden tentoonstellingen. De rijksveldwachter A. Burggraaf al hier is op het gehouden exjamen te Amster dam geslaagd voor brigadier;. Koudekerk. Hel fanfarecorps „Kunvt na Arbeid" gaf tweeden Kerstdag 's avonds en Zaterdagavond een uitvoering in de bo venzaal van liat café De Bruyn. De zaal had voor dit doel een feestelijk aanzien. De eerste avond was voor donateurs en gc- noodigden, o.a.'was ook aanwezig het be stuur der Oranjcvereeniging, op welks initiatief dit corps ontstaan is. De heer M. J. Oppelaar sprak namens de Oranjevere niging een openingswoord, waarna men het programma begon #af te werken. Vel schillende Kerstnummers werden door het publiek meegezongen. Hoewel de vereeni ging nog maar kort bestaat en zij 16 leden telt, kan zij met voldoening op deze avon den terugzien. Dank zij de uitstekende lei ding van den heer J. v. d. Kaai, uit Leiden, werd er aardig gespeeld de muziek werden nog enkele voordrachten en samen spraken gehouden, welke ook veel succes hadden. De voorzitter van „Kunst na Ar beid", de heer H. v. d Berg, sprak nog een kort woord, dankte alle aanwezigen voor hun opkomst en dankte ook pianist en vio list voor hun welwillende medewerking. De zaal was beide avonden stampvol. Leiderdorp. Woensdag 31 dezer, des namiddags te één uur, zal er in het gebouw „Irene" gelegenheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie. Waddinxveen. Te Rcnkum is in den ouderdom van ruim 78 jaar overleden de heer G. J. Slothouber, rustend hoofd ecner Chr. school alhier. De gaspnjs is belangrijk verlaagd; bij verbruik yan meer dan 30 kul). M. per maand kost dit nu 10 cents per kiib M., en voor verwarmingsdoeleinden 8 cent. Men deelde on9 mede, dat deze prijsverlaging den omzet belangrijk heeft verhoogd. Ver schillende openbare gebouwen als kerken, scholen, café's en het raadhuis zijn tot gas- verwarming overgegaan. Wmbragge. Zaterdagmiddag werd we der een onzer oudste dorpsgenooten graf waarts gedragen. Het was de laatste van de Woubrugsche tak van het zoo gunstig be kend geslacht Van Rhijn. Den 4den November 1804, vestigde die lak zich hier als korenmolenaar. (Zie de historie daaromtrent in de plaatsbeschrij ving van Woubrugge). Het 100-jarig verblijf van deze familie werd in 1904 feestelijk herdacht. In Mei 1909 deed de familie afstand van den molen en vestigde zich in de kom van on$ dorp. Ruim een jaar mocht de oude Arnol- dus Van Rhijn van zijn rust genieten en stierf 12 Augustus 1910. Zijn zuster Masje volgde hem 27 Maart 1913 en nu Aagje Zij bleven alle drie ongehuwd, zoodat deze tak is uitgestorven. Wij zullen de gastvrije woning aan den molen, welke staat aan de „Wijde Aa", nimmer vergeten. In 1881 kwam de lieer W. Micliil als mo lenaar in hun dienst. Hij is tot heden de familie getrouw gebleven, iets wat in dezen tijd vermeldenswaard is. RECLAME. Foster's Maagpillen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen verstop ping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan een dosis Fosler'9 Maagpillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0 65; in apotheken en drogistzaken. 1656 Haarlemmermeer. Tot ouderlingen bij de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp zijn her benoemd de heeren A. v. d. Ploeg, J. van Maaren, Joh. Verbeek en W. Mulder Tot diakenen werden herbenoemd de heeren M. Tams en H. de Rijk, terwijl in de plaats van de heeren J. Schouten en T. v. d. Zee werden gekozen de heeren N. Verhulst en J. Bakker. Tot diaken bij de Geref. Kerk te Hoofd dorp werd benoemd de heer D. Meijer Op de Woensdag te Hoofddorp gehou den veemarkt werd geen enkel paard of rund ten verkoop aangeboden. De geheele aanvoer bestond uit slechte twee geiten, waarvoor echter de kooplust ontbrak De handel op de veemarkten alhier schijnt thans vrijwel stil te staan. De heer W. J. Chrisliani i9 van het fort Hoofddorp overgeplaatst naar Uitgeest en de ambtenaar zij de Ned. Spoorwegen, de beer L. Rosse, van hier naar Amster dam. Met betrekking lot in deze gemeente gepleegde brutalè gclddiefstallen, vernemen we, dat eenige dagen geleden bij een be woner van den Aalsmeerderdijk alhkr eenig geld werd vermist uit een der zakken van een jas, die in een der achtervertrek ken van de woning aan den kant hing. Thans werd weder bij een anderen be woner in dezelfde buurt uit een jaszak een portemonnaie ontvreemd, waarin een niet onbelangrijk bedrag en gouden voorwerpen waren geborgen In verband met deze diefstallen wordt 't niet ondienstig geacht de ingezetenen te waarschuwen voor kooplui, die met post papier als anderszins langs de huizen loo- pen te venten. De Kaag. K e r k e 1 ij k bericht. Ned.-IIerv. Gesm.: Oudejaarsavond, te half zeven, ds. A. E. van Baaien. Nieuwjaars morgen, te halftien,, dezelfde. Katwijk aan den Rijn. De handel in getrokken tulpen, hyacinthen enz. is voor wat betreft de soorten, die na de Due van Thol-variëteiten komen, iets vlugger. Zoo gaan b.v. Thomas Moore voor f 8.70 lot f8.90, King of the Yellow van f6.50 tot 16.80, La Matalas f8.10 tol f8.20, Vermil joen due f 3.20 tot f 3.30, Due de Beriin van 14.70 tot f4.80, Witte due Max 12.10 lot, f 2.25, Rose due f 1.20 tot f 1.25, Schar- let due kan niet meer dan f3 opbrengen. Een gedeelte gaat wog voor export. Daar de drenst der trambeamblen bij den N.Z.H.T. begint vanuit Leiden, is het zeeT wenschelijk zoo niet noödig, dat deze beambten in Leiden wonen. Alh gevolg hiervan vertrekken, meerdere beambten van hier naar Leiden. De toestand van den agent van E., die onlangs door het doormidden breken van zijn fiets kwam te vallen en zich danig bezeerde, van dien aard, dat hij zijn dienst weer kan vervullen. Katwijk aan Zee. Op Oudejaarsavond zal hier in de beide kerkgebouwen der Herv. Gem. dienst zijn; op den Nieuwjaarsmorgen uitsluitend in de Nieuwe Kerk. Op de laatst gehouden vergadering van het bestuur der Jonged.-organisatie bleek, dat liet gebouw reeds zoodanig in beslag wordt genomen voor de jeugd, dat er voor vergaderingen der Chr. Jongel.veree- niging, welke vergaderingen het laatste half jaar in het gebouw der organisatie werden gehouden, eigenlijk geen plaats meer is, waarom die vergaderingen voorlaan weer zullen worden gehouden in de kleine zaal achter de zaal vóór Proteslanlsche belan gen. O. i. wel een bewijs, dat het gebouw in een bestaande behoefte voorziet. De heer A. J. Schoneveld, vroeger on derwijzer aan de Eerste Herv. School al hier, thans hoofd der Chr. School te Hei ningen, N.-B., is in gelijke betrekking be noemd te Hendrik-Ido-Ambacht met ingang van 1 Mei en heeft deze benoeming aan genomen. De heer S. wordt dan opvolger van den heer Van Klaveren, die den dienst met pensioen g%at verlaten. Bij ministerieel besluit is ingetrokken de aanstelling van den rijksveldwachter brigadier-titulair R. J. van der Plaat, in gelijke betrekking te dezer plaatse. Naar wij. vernemen mogen Woensda#, avond de winkels voor het publiek lot d* avonds 11 uur geopend blijven. Zoodra is de haringvisscherij niet g* eindigd of thans worien reeds vele loggen weder bestemd voor de Irawlvisscherij. H«l geeft in de haven heel wat bedrijvigheid. Ook in de Geref. Kerk alhier heelt meD in plaats van het ouderwetsche pomp. toestel voor luchttoevoer voor het orgel, thans een electrischen motor aangeschaft, waardoor de tradilionoele „orgeltrapper" overbodig werd, doch het geluid aanmer kelijk voller en krachtiger. Bovendien ii nu op de orgelgalerij meer ruimte gekomen. Deze meerdere ruimte wordt benut om nog eenige banken te plaatsen ten gerieve vooral van te verwachten badgasten. Was voor korten tijd de z.g.n. Mieren- weide nog een vlak veld, tegenwoordig ij daar bijna een nieuw dorp verrezen. Sedert daar een Chr. School staat, zijn daar verschillende burgerwoonhuizen en kleine villa's gebouwd, die een gezelligen aanblik geven. Nu weer heeft de heer Joh. Verloop Azn. op den hoek DuinoordMr. Fock-straat, een vijftal zeer nette woningen gebouwd, die het aspect aldaar alle eer aandoen. En dat ze in den smaak vallen van het publiek bewijst wel, dat, terwijl ze nog niet geheel klaar zijn, er reed9 3 van verkocht werden. Een paar jaar geleden wilde bijna nie mand in de „mierenwaai" wonen, nu vecht men er bijna om. In de Herv. Kerken werd tijd.ens den „Dankstond voor de haringvisscherij", resp. f300 en f 10 als extra-giften in de collecten aangetroffen. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. P. Vooys, thans adj -inspecteur van politie te Delft, is te Amsterdam geslaagd voor het diploma inspecteur van poli'ie Lisse. Burgert. Stand. Geboren: Anfchonius, z. van G. Buts en M. Versleegh. G-erardus Petrus, z. van J. M. Baak en A. J. Kortekaas. Albert, z. van O. de Wit en C. A. van Eyck. Overleden: Leonardus Polrus Maat, echig. van M. L. Buyck 47 jaar. Door d>en alhier gevcstigden notaris A. van Pelt, had in het café-restaurant „de Naglegaal" alhier de toeslag plaats van perc. I, burgerwoonhuis met erf aan den Hoogewerfstraat te Ilillegom voor 2350 gld. Kooper de heer G J. Bakker Czn. te Hillegom; perc. II. een burgerwoonhuis, he lend aan eerstgenoemd perceel voor 3000 gld. Kooper de heer P. Walraven te Hille gom; perc. III, een blok van 7 werkmans woningen met schuurtjes en erven a. d Grachtweg te Lisse voor 3801 gulden, aai den heer A. Moolenaar te Lisse; perc. IV, een woonhuis met groolen tuin. grenzende aan Perc. 3 voor. 3606 gulden. De Jubileumtentoonstelling van d« vereeniging pluimvee- en konijnenöport „Lisse e» Omstreken b hoort wo>er tot lid verledéne. In het sluitingswoori van den bescherm heer de heer J. C. de liaan hebben we kun nen beluisteren, dat deze tentoonstelling inderdaad een succes is geweest voor de vereeniging. Ruim 2000 bezoekrrs gaven van hun be langstelling blijk. Spr. bracht aan alhn '"-en hartelijk woprd van dank in het bijzonder gold dit voor het bestuur. Immer9 aan zijn toewijding en energie is het welslagen do zet tentoonstel ling te danken Om nu alle prijswinnaars te nucinen dat zou ons inderdaad te vtr voeren. We wil len daarom volstaan met de grootste in be- knopten vorm De heer C de Graai van Oegstgeest behaalde behalve 'de eereprijzen waarvan wij at reeds molding maakten 17 eerste, 10 tweede en 10 derde prijzen be houdens de Z. C. V. en E. V. De heer P Haan Le Haarlemmermeer be haalde behalve 14 eereprijzen, 10 eerste en 15 tweede en 8 derde prijzen benevens di Z. C. V. en E. V. Deze beide hadden de groolslc inzendin gen vooral op het gebied van krielhoen- ders. Eerstgenoemde behaaldo hiervoor 71 punten, terwijl de heer De Graaf zich 91 punten zag toegewezen. De heer A. N. Ruigrok te Lisse behaald* 1 eerste en G tweede en 4 derde prijzen. De heer II. v. d. Laan te Lisse 4 eerste en 4 tweede prijzen A. en J. Polle te Lisse'1 cerate, 5 tweede en 1 derde prijs. E. de Jong te Lisserdijk 2 tweede en 3 derde prijzen. K. Misset te Haarlem 7 eerste, 6 tweede en 3 derde prijzen. J. J. Vos te Leiden 2 eerste. 2 tweede en 2 derde prijzen. A. Konings te Lisse 2 eerste, 2 tweede cn 2 dorde prijzc-n. De heer D Padje le Leiden behaalde voor duff-cock-kriel een eersten prijs. Aan cte tentoonstelling was verbonden een vrije en een prijsvcrlöting. Volgens gebruik werd aan den 250stefl bezoeker, den heer C. Duivenvoorden l* Lisse een krielhaan toeg-kend. Do 500ste de heer B Dysselbloem vafl Voorhout kreeg een Thuringer konijn; da 750ste de heer C v. d. Reep te Lisse eeo wyand. haan en de 1000ste de heer Tanis le Lisse een Thuringer konijn. Aan de leghal-corr.missie werden ruim 100 eieren afgedragen, een aardige surpri# in deze dagen van duurte en schaarste dtf eieren. Tenslotte kunnen we nog mededeelen er veel animo was voor aankoop van tentoongestelde dieren. Veel kooien ware® aangemerkt als „verkocht". Wij brengen gaarne een woord van aan dit bestuur voor de activiteit en energy aan den dag gelegd Het is heusch g^j kleinigheid voor zoo'n klein groepje. nachtelijke uren werden er voor opgeoli^ Zijn ijver is echter met succes bekrooöj want ook financieel mag deze tentoon?^ ling vtls geslaagd beschouwd worden. Voor het beroep naar de Christ- Kerk te Broek op Langendijk heeft ds. der Ven alhier bedankt.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6