AGENDA. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. SPORT. Dinsdag. K t w ij k-a a n-Z e e, Gtemcentezaal Spreker de heer W. van Leeuwen, van Dor drecht. 7 uur. Donderdag. „De Graanbenrs": Nieuwjaarsbal van 8 tot 12, uur. ,,'t Posthof": The dansant van 6 tot 7 uur. Soirée dansante van 8 tot 11 uur. Schouwburg: N. V. Theater Odeon „De Meid." Kwartier over 8 uur. Sassenheim, Geref. Kerk: Uitvoe ring van gewijde muziek. Halfachk De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Decem ber tot en jnet Donderdag 1 Januari a.a waargenomen door de apotheek van de hee- ren D. J. van Driesum, Mare 76, tel. 406, en W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, tel. 504, en van 2 Januari tot en met Zondag 4 Jan. door de apotheek van den beer 0. B. Duysfcer, N.-Rijn 18, tel. 523. De apotheek van „Hulp der Mensch- Jaeid" Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten Alleen voor leden van dat fonds. RECLAME. Zuivere Holl. Raapolie bij 10 L. I 0.56 p. L. Telefoon No. 318. 1450 de democratic bij te pas bracht wat de heer Nord Thomson aanleiding gaf te pro- testeeren dait men de politiek in de ver- eenipng bracht, Van der Heyde, Brouwer, nor. Trapman (van het bestuur), PI anjer en den Voorzitter. Nadat deze op verzoek van den heer Nord Thomson de nieuwe statuten had ▼oorgelezen, waaruit bleek dat deze vrij wat uitvoeriger waren dan de bestaande, werd algesneen ingezien dat men er toch wiet mee zou klaar komen en besloten dat het bestuur op ©enigerlei wijze zal pogen de leden van de wijzigingen kennis te doen nemen om daarna een tedenvergadering bijeen te roepen waarin het ontwerp al af niet geamendeerd kan worden vastgesteld. Rondvraag. Hierna kwam mem tot de rondvraag: De heer Van der Linden wilde aan de hand van de stellingen dat volksfeesten zoo ais de 3-October-vereenig ing organi seert moeten zijn voor allen bereikbaar, be grijpbaar en genietbaar nog eens den op tocht, en het openluchtspel bespreken en trad daarbij in een zeer uitvoerige critiek. De voorzitter meende hem zoo niet te kunnen laten doorgaan. Zijn betoog verliest geheel het karakter van wat bij een rond vraag past, wat van de zijde van den heer Van der Linden nogmaals een protest uit lokte. Nadat hij nogmaals eenige fouten had genoemd, bij den optocht gemaakt en het openluchtspel had gecritiseerd, merkte de heer Henny op, dat de heer Van der Lin den beter had gedaan een motie van af keuring tegen het bestuur in te dienen. Daartegen was heel zijn optreden toch ge richt, hoewel hij overtuigd was, dat de heer v. d. Linden alleen zou blijven staan. Hij van zijn kant wilde echter het bestuur gaarne hulde brengen en dankzeggen voor zijn vele bemoeiingen. Ook bracht hij den voorzitter hulde voor de uitnemeiiÖe en sympathieke leiding der vergadering (luid en herhaald applaus). Dr. Van Wijk, mede-ontwerper der feest- plannen, wilde gaarne erkennen, dat er fouten zijn gemaakt, maar deze kleven alle menschenwerk aan. Spr. was van de te kortkomingen zóó overtuigd, dat hij meer malen met het bestuur heeft' geconfereerd, doch men had met werkelijkheid reke ning le houden. Dat net feest, ondanks de gebreken, die er aankleefden, toch is ge slaagd danken wij aan de burgerij, zooals het in 1574 aan de burgerij te danken is geweest, dat Leiden werd gered. (Luid ap plaus). De heer Cittert zou wenschen, dat men een volgend jaar den 'heer Van der Linden eens het samenstellen van een optocht op droeg (Vroolijkheid). De heer Ebbink merkte op, dat het bij een optocht voornamelijk afhangt van de deelnemers en daarin heeft men niet zoo ruime keuze. Hij wilde in dit verband even releveeren, dat de heer en mevrouw Verhey van Wijk, die aJs hoofdpersonen in den optocht optraden en waaraan de Vereeni- ging veel is verplicht, niet in het verslag zijn genoemd. De heer Nord Thomson wilde .zich aan sluiten bij den heer Henny en in plaats van critiek een woord van lof doen hooren. En hij wilde voornamelijk het driemanschap: voorzitter, secretaris en penningmeester danken voor ^all^s wat zij hebben gedaan. (Herhaalde toejuichingen). Nadat uit de vergadering de heer Riedel nog eenige opmerkingen met betrekking tot den optocht had gemaakt en de heer De Koning, als leider van den optocht van den bestuurstafel nog eens de moedlijkhedetn, waarmede men bij een optocht te kampen heeft, had genoemd, sloot de voorzitter, wiens kalme leiding veel bijdroeg tot het welslagen van deze vergadering, die in haar overgroote meerderheid aan de zijde van het bestuur stond, met een korte recapi tulatie van het gesprokene, de drukke bij eenkomst. De Eerste Leidsche Kanarie-Vereeniging. Vrijdag j.l. hdield de E. L. K. V.' haar eer- Eten onderlingen wedstrijd, die wel ge slaagd mag heeten. Hoewel de vereeniging pas 10 maanden geleden is opgericht en toen begon met elf leden, telt ze thans reeds 27 leden. Maar er is ook hard gewerkt. Ook de inzendingen der vogels mag wel geslaagd heeten. niet alleen iin guanti-tedt maar ook in kwaliteit. Om at te groole onkosten te voorkomen, had men zich beperkt tot een inzending van pl.m. 55 vogels. Keurmeester was de beet- G. Schaafsma uit s'-Gravenhage. De prijzen werden door de volgende per sonen met hun vogels behaald: Eigen kweekklasse: H. J. Koekkoek 1ste pr. mei 63 p., D. van Arnhem 2de pr. met 63 p., H. J. Koekoek 3de pr. met 60 p., H. J. Choulour 4de pr. met 57 p., H. J. Ghou- four 6de pr. met 54 p., H. J. Choufour 6de pr. met 54 p.. H. J. Koekkoek 7de pr. met 51 p., J. Simons 8ste pr. met 4b p., L. v. d. Voorden 9de pr. met 46 p., D. Lasschuit 10de pr. met 36 p., D. van Arnhem 11de pr. inet 36 punten. Openklassen H. v. d. Berg 1ste pr. met 69 p., J. H. Ohoufour 2de pr. 66 p., D. Las- sohuit 3de pr. met 63 p., D. Lasschuit 4de pr. met 63 p., H. Ladee 5de pr. met 63 p., C. die Koning 6de pr. met 63 p., J. van Schouwen 7de pT. met 60 p., J. van Schou wen 8sle pr. met 60 p., J. Neuteboom 9de pr. met 57 p., L. Kerkhof 10de pr. met 51 punten. Verder werden als eereprijzen toegekend: I medaille aan defi heer Koekkoek, 1 flesch wijn aan den heer v. d. Berg, 1 ftesch wijn aan den heer v. Schouwen, 1 manden- fLesch aan den heer v. Arnhem, doch alle bij loting door dubbel winning. De vereenig-ing hoopt op verderen bloei door toeneming van leden als anderszins. Mej. L. van Riet en de heer A. C. Som_ meling alhier zijn in Den Haag geslaagd voor het examen Engelsche handelscorres pondentie „Mercurius." Heden werd door B. en W. ten Raad- huize aanbesteed perceel I. Het bouwen van een keukengebouw op het terrein van het gesticht „Endegeest" te OegstgeeBt en perceel II. Het bouwen van vier verplegers- woningen nabij bovengenoemd gesticht. Aantal inschrijvers 24, n.l. in maSsa: Pieter Proper, Oegstgeest f 73.260; W. H. Marselis en H. L. Heemskerk f 69.800; L. Raaymakers Wouw f 64.425; Doedes en Schildt, 't Zandt (N.-H.) f 62.887; J. Schra- vendijk, den Haag f 62.771; A. Verdouw, Zwammerdam f 59.200; O. en M. Emmerik Leiden en Haarlem f 57.000; Leegwater en Hittema, Heer Hugowaard (N.-H.) f 66.500 In perceelen Simon Strijk, Rijpwetering perc. I f 43.590, perc. II f 21.580; C. en M. V. Emmerik Leiden-Haarlem perc, I f 39.290 perc. II f 18.250; H. Rauman en Van Varik, Ïerc. II f 18.599; Kloots en Dusoswa. perc. I f 18.636; G. S. Beugelsdijk. Voorschoten perc. II f 18.999; Haak en De Tomber, perc. II f 19.645; R. Massaar pérc. II f 17.630; Jac. v. Riet perc. II f 17.800; H. Korswagen Nzn. perc. I f 46.900; G. W. Proper, Oegst geest perc. I f 54.000, perc. II f 23.000; J. Schravendijk, den Haag perc. I f 42.987, perc. II f 19.984; W. Oudshoorn, perc. 1 f 52.888; perc. II f 24.579; Zwanenburg en Van der Bent, Katwijk aan Zee perc. I f 49.800, perc. II f 21.536; A. Harteveld perc. I f 49.600, perc. III f 21.500; Meyers en De Later perc. I f 49.922; perc. II f 23.480; A. den Ouden Moerkapelle, perc. f 46.850; Marselis en Heemskerk perc. I f 49.080, pero. II f 20.878; P. Kat, Rijns burg en O. v. d. tWiel, Noordwijk perc. II f 22.605 en Jac. v. Riet pero. I f 50.990; perc. II f 21.086. Verder werd aanbesteed het verbouwen van de Meisjes-opleidschool voor U.L.O., aan de Boommarkt, 12 inschrijvers, n.l. Jac. van Riet f 15.400; G. Hillebrand, Oegst geest f 15.300; O. v. d. Vliet den Haag f 14.000; W. Oudshoorn f 12.800; N. J. de Later en P. J. Meyer f 12.400; P. L. NeuGe- boom f 12.267; Jac. van Riet f 12.000; Th. G. Barten f 11.970; Marseles en Heemskerk f 11.800; D. Kloots en E. Dusoswa f 11.700; C. J. van Valderen f 11.234 en A. Harteveld f 10.900. Eindelijk werd aanbesteed het vernieu wen van gebroken glasruiten der gemeente gebouwen over 1925 of pver 1925 en 1926 in 13 perceelen. Ingeschreven werd door M. Ziegelaar over '25 en over '26 en '26 |>er- ceelgewijs resp. I f 5.40 en f 5, II f 6.40 en f 6, III f 6.40 en f 6, IV f 7.40 en f 7, V f 7.40 en f 7; VI f 8.50 en f 8; VII f 8.60 en f 8; VIII f 8.50 en f 8; IX f 25 en f 25; X f 7 en f 7; XI f 6.40 en f 6; XII f 5.40 en f 5XIII f 30 en f 30. P. v. d. Wijngaard voor de perceelen in dezelfde volgorde alleen over 1925, reap, f 4.80; f 5.75; f 5.70; f 6.65; f 6.50; f 8.50; f 7.50; f 7.60; f 23; f 6.80; f 5.90; f 5.20 en f 30 alles per M3. Waar de plaatsnaam in al deze aanbeste dingen niet is vermeld is deze Leiden. De tweede opvoering van „De Gulden Gordel", gisteravond in den flink bezetten Schouwburg, is, evenals do eerste, een groot succes geweest Ar was te voren aange kondigd, dat maj R. Gaykema thans niet over haar gewone staalmiddelen kon be schikken, hoeft zijl haar omvangrijke rof gelukkig nog heel goed kunnen vervullen. Ook het nimfenballet genoot weer groote bewondering. De heer C. B. Duyster, diri gent, en de uitvoerenden hebben alle eer van hun werk. Aan het slot werd ook nu weer aan eenigen een bloemenhulde gebracht Naar wjj vernemen zal de Centrale Commissie voor Arbeidersontwikkeling door den grooten drang, op haar uitgeoefend, na dè weigering van den burgemeester om „Allerzielen" in het openbaar te laten op voeren voor de leden van de Vereeniging „Het Volksgebouw" op Vrijdag 9 Januari in den Leidschen Schouwburg bovengenoemd tooneelstuk van Heyermans doen opvoeren. Voor kaarten verkoop en plaatsbespreking! raadplege men de advertentie, welke Vrij dag in ons Blad geplaatst zaf worden. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van de N.V. Filiaal Kalkfabriek voorheen Van Dijk en Co. „Leiden", alhier. In het verslag in ons vorig nummex omtrent de Leidsche Padvinders wazige men den zin over de Welpen-afdeeKng aldusr Onder leiding van mej. L. v. d. Akker zal aan de afdeeling verbonden worden oen Wejpen-afdeeling, enz. Het rijwiel, dat gistermorgen aan de Beestenmarkt vermist werd, is ergens anders neergezet, zoodat van diefstal geen sprake is. In een café is een heerenrijwiel on beheerd achtergelaten. Inlichtingen sgn te bekomen aan bet commissariaat van politie. Vermoedelijk uit baldadigheid is hedennacht van een winkel aan de Bree- straat een reclameplaat ingeslagen. Door W. is btj de politie aangifte gedaan, dat W. H» zgn hond een trap heeft gegeven, waardoor bet dier onder een auto bus terecht kwam en gedood werd. Door de politie is een Duilsclier hier ter stede aangehouden. De man zal over de grens gezet worden. Ten politiebureele zrjm inlichtingen te bekomen omtrent een hand, Iersohe set ter, reu. die is komen aanloopen. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Oudejaarsavond, te zeven uur, ds. J. Woite. Eglise wallonne: Mercfedi soir, h sept heuree, clóture de l'année, Mr. S. Cler. Evang.-Luthersche Gem.: Oudejaarsavond, te zeven uur, ds. C. de Meyere. Remonstrantseh-Geref. Gem.: Oudejaars avond, te zeven uur, prof. dr. G. J. Heering. Ver. v. Vrijrinnig-iHervormden, Volkshuis: Oudejaarsavond, te zeven uur, prof. dr. L. Kr appert Koorzang. Vrije Kath. Kerk, Bonifaciuskapaf, Stille Rijn la: Nieuwjaarsmorgen, te halfelf, dienst. Op de lijn RotterdamDen Haag van de Ned. Spoorwegen is een begin ge maakt met het aanbrengen van reflectors met rooo glas op de afsluitboomen der spoorwegovergangen. Het licht van de voer tuigen tvordt prachtig weerkaatst, zoodat de bestuurders op voldoenden afstand kunnen zien wanneer de spoorweg afgesloten is. Zondagavond* ij n uiteen per ceel in de Smedenstraat te Haarlem, terwijl de bewoners afwezig waren, een bedrag van f 200 en eenige gouden sieraden gestolen. Te Enkhuizen is op last van de administratie der dinecte belastingen wegens herhaalde overtreding der Tabaks wet, de sigarenfabriek „Vertrouwen" der der firma Joh. Smit Zoon gesloten. Het personeel is ontslagen. De staking bij de firma W. v. Moorsel en Ck>., te Eindhoven, textielbe drijf, is opgeheven. Het loongesohil zal door arbiters worden opgelost. Een inbrokersbende heeft gisternacht te Winterswijk vijf inbraken ge pleegd bij de winkelvereeniging „Help u Zeiven", bij de dames Bol, bij mevrouw Wamelink, bij den horlogemaker Sellink en het hoofd der school Timmermans. Verder zijn nog pogingen tot inbraak gedaan bij de wed. Wamelink, die afwezig was. De politie-agent Van der Goor heeft gister avond een vreemdeling ontmoet in de Gast huisstraat. Toen hij hem aanhield, schoot de man plotseling op den agent en vluchtende nog een paar maal. De agent bleef ongedeerd. De vreemdeling, waai - schijnlijk een lid van de bend?, wist in de duisternis te ontkomen. Zaterdagavond ontstond er in een café aan het station te Lutterade een woordenwisseling, die in een veohtpar- tij ontaarde. Een polderwerker werd zoo danig toegetakeld, dat hij Zondagmorgen is overleden. De politie heeft aanstonds een onderzoek ingesteld, dat tot de arrestatie van zes personen heeft geleid. Het lijk is in beslag genomen. De justitie heeft Zondag ter plaatse een onderzoek ingesteld. C,L. K.") Te Drogeham (Fr.) is het Zondag avond tot een botsing gekomen tusschon verscheidene personen, die zich luidruchtig gedroegen, en de politie, dié hen gewaar schuwd had zich kalm te gedragen en an deren niet lastig te vallen.-De politie werd bedreigd, waarna de 22-jarige D. M. V., uit Drogeham, een klap opliep, waaraan hij is overleden. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Oo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 27 December in Nederland uitgesproken 76 faillissementen, tegen 84 in dezelfde weet van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 27 December 1924 4509 faillissementen, tegenover 4151 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Twee^rienden zouden eens sar men een zaak beginnen en bespraken met een rechtsgeleerde; wat er alzoo in het gemeenschappelijk contract moest worden opgenomen. Zij stonden er op, dat de vol gende elausule een plaats werd gegund: „Alle voordeelen, van welken aard ook, daaronder begrepen brand en faillissement, zullen gelijkelijk gedeeld worden." HAARLEMSCHE RECHTBANK. De ex-dtrecteor der Gaefabrielt te Schoten. De ex.-directeur ran de gasfabriek te Sdhoten, A. v. d. 8., die indertijd giften aangenomen zon hebben van personen, aan wie lm nevenproducten had verkocht, is veroordeeld tot era jaar en see maanden Rerangpnlsstraf. De eischt waa twee jaar. VOETBAL. A. S. C. in Engeland. (Vervolg.) (Van onzen eigen verslaggever). Regende het eerst nog zachtjes, allengs klaarde de lucht op en bij aankomst te Gra. vesend lachte het zonnetje ons vriendelijk toe. De passen werden alle in orde bevon den, terwijl de inhoud der koffers eveneens geen moeilijkheden opleverde. Alleen Markie had blijkbaar een zeer on gunstig uiterlijk en werd aan den lijve on derzocht. Onmiddellijk daarna stapten we in den trein voor Londen. In den trein waren de ongemakken van den afgeloopen nacht spoedig vergeten en heersebte er weldra de meest opgewekte stemming. Te Londen werden we verwelkomd door den heer Damman, de eigenaar van het hotel Bangor en eveneens een Hollander. Deze bracht ons reeds direct in kennis met het drukke Londensche verkeer door ons achtereenvolgens in verschillende „under grounds" te doen plaats nemen en waarbij Ro natuurlijk" de grootst mogelijke moeite had niet telkens in den reedB weer vertrok kenden trein achter te blijven. Na een korte Wandeling werd alras het hotel bereikt midden in het centrum gele gen en vrijwel het eenige Hollandscho ho tel in Londen, met een specifiek Holland- sche keuken. Tommy ging ons toen tot Vrijdag verla ten, daar hij nog „some old friends" wou bezoeken. Daarna werd een aanvang ge maakt met het bezjehtigen der Londensche merkwaardigheden. Eerst was het Britsch Museum aan de beurt, dooh maakte dit, hoewel natuurlijk mooi, geen overweldigenden indruk. Na een uur werd dan ook besloten ons geluk elders te beproeven en werd Europa's grootste panopticum, Mud. Toussau, roet een bezoek vereerd. Vooral de „chambre of horrors", mocht zich hierbij in onze be langstelling verheugen. Moe van al dat ge drentel keerden we weer hotel-waarts om met verwoeden eetlust op het diner aan te vullen. 't Smaakte werkelijk uitstekend en het duurde niet lang of allen zakten mot een zeer „volgedaan" gevoel in de clubfauteuils van de „blue saloon." 'e Avonds werd een bezoek gebracht aan Lyons Corner House, waar de „bandmaster and his wife" ook al Hollanders waren. Natuurlijk werd toen het Wilhelmus ge speeld, wat door alle Hollanders staande werd aangehoord. Plus minus halftwaalf keerden we weer naar het hotel terug om eindelijk eens een beetje rust te gaan genieten. lsten Kerstdag stond allereerst een be zoek aan een league-match op het pro- 1 gramma. Besloten werd om Tottenham Ho top ur sBury bij te wonen en zoo trokken We bij elven per taxi naar het enorme voet. bal veld van de Spurs.» Zij, die meesnen, dat het A.S.C.-veId ook maar eenig comfort biedt moeten maar eens een kijkje gaan nemen op dit reusachtige terrein. Er waren ongeveer 60 duizend toe schouwers, die echter niet half zoo enthou siast waren als ons luttel aantal bezoekers bij den wedstrijd A.S.O.—Spart» van Zon dag, 21 December. Over de match zelf wil ik niet te veel zeggen; slechts zij vermeld, dat de Spurè even na rost uit een keurig genomen pe nalty de leiding namen om deze voorsprong evenwel vlak daarop weer te zien geannu leerd worden, doordat de Bury-lmks-binnen met een schitterend schot gelijk maakte. Het spel maakte heusch geen overweldigen den indruk op onsbalcontrole was wel hot beste deel van beider spel. Geert zat maar t© mopperen, dat hij zqo graag ook een een dergelijk publiek op het A.S.C.-veld wou zien„we kunnen dan - minstens een jaar naar Londen toe" zei hij. Overigens is Londen enorm duur, vol gens Ro vliegen de ponden en kilo's jé zak uit. 't Is hier voor de rest een saaie boel op lsten Kerstdag j alle winkels zijn gesloten des middags zijn we maar op een der tal-® rijke bussen gekropen en hebben gereden c.n gewandeld langs Westminster Abbey, House of Parliaments, St. Pauls enz., om tenslotte te gaan teaen in Lyons. Opmerkelijk ïb het, dat op Zon- en feest dagen niets te krijgen is als koffie of thee, na 7 uur 's avonds ook bier, dat echter lang niet zoo lekker smaakt als hot Hollandsche dito. Bij terugkomst in het hotel vergastte de hotelier ons op een echte Hollandsche borrel en bood hij allen als souvenir een tabakspijp aan. Hierna werd overgegaan tot het X-mas- dinner, dat werkelijk in de puntjes was en waaraan alle gasten (allen Hollanders) aan zaten. Onngpdig te zeggen, dat kalkoen en plum pudding er grof ingingen. De heer Damman deelde nog mede, dat de Ned. consul, de heer Marees van Swinde- ren tot zijn overgrooten spijt verhinderd was mede aan te zitten. Diverse toasten werden uitgebracht en was het een werkelijk in-gezellig diner. Den heer Damman en zijner echtgenoote allen lof 1 Na het gezellige Ohristmas-dinner bleef het heele gezelschap nog langen tijd bijeen en werd de pvond verder doorgebracht met diverse gezelschapspelletjes. Onde.- het genot van een Tollandsch biertje en Ro's pianospel vloog te tijd om en werd aldra taptoe geblazen. Den volgenden morgen was duidelijk te merken hoe vermoeiend het Londensche leven op de lui werkteslechts twee of drie menschen waren op tijd aan hei ontbijt. De rest begon direct om halftwaalf aan de lunch waarvoor de hotelier een heerlijk •peenvarkentje had toebereid. Met het oog op den 'a middags te speien wedstrijd tegen Wimbledon werd hiervut echter niet te veel genuttigd en braJc mes om half één op om den tocht naar het voet balveld te aanvaarden. Bij aankomst aldaar bleek het terrein coH in een all ert reu rigs ten toestand te bevin den iedere wedstrijd in Holland zou zee? aeker afgelast zijn. Om kwart over twee trapte Reydon voor ons af. A.8.C. speelde in de volgende opstelling: (links naar rechte): Doel: Blomachter: Tetzner en Jo&aon midden: Wassenaar, SchafeT en Brouwer; voor: Stephanu8, Goslings, Reydon, Van der Mark en Janssen. Wimbledon stelde de volgonde ploeg bier- tegenover Doel; Sterry; achter: Gregory en Roes (capt); midden: lioase, Goodena en Bre wer; voor: WiRcockl, Dowden, Holland, Robinson en Wadey. Er waren ongeveer 6000 toeschouwers. Aanvankelijk ging het spel vrijwel gelijk op met A. 8. C. iets in de meerderheid. Hoe ook de roodzwarten zwoegden, niets wou lukken, prachtige scho ten van het binnentrio ketsten ver buiten het bereik van den keeper tegen paal of lat. Aan den anderen kant had Wimbledon niet over pecb te klagen, als Blom niet voldoen de wegwerken kon en de bal juist even van achter de doellijn het veld in gooide. De scheidsrechter had echter het feit geconsta teerd en kende terecht het doelpunt toe. (10). Met dezen stand ging ook rust in. 'Na de thee kreeg A.S.C. wind en zon te gen en was Wimbledon doorloop end in de" meerderheid, hoewel de uitvallen der rood zwarte voorhoede steeds een gevaarlijk ka rakter Weven dragen. De achterhoede met Blom aan het hoofd, wist echter voorloopig alle onheil te bezweren. Ook Ro weeTde zich uitstekend, Tetzaer kon zioh op het zware, gladde terrein niet spoedig genoeg herstellen, waardoor d$ doorbraken der Wimbledon rechtervleugel een doorloopende bedreiging voor bet Leid sche doel waren. Blom weerde sioh echter kranig, doch moest ten slotte zwichten voor een keihard schot van Wadey. (fc—0). Dit wordt A-8.0. te bar, Reydon en Tetz- ner wisselen van plaats, hetgeen een ver betering blijkt te zijn. Toch weet Wimbledon nog een derde doel punt te maken, wanneer de linksbinnen in zuiver buitenspel-positie den bal toege speeld krijgt en met een onhoudbaar schot' Blom voor de derde maal het nakijken geeft. (3-0). Niet ontmoedigd speelt A.S.C. verder, doch hoe men ook zwoegt, het zoo zeer ver diende tegenpuntje Weef uit en als dé scheidsrechter, die matig voldeed, einde blaast, heeft Wimbledon een zeer geflat teerde overwinning behaald. Met iets minder pech hadden wij meC rust zeker een drie—nul voorsprong kutf® nen hebben. Nover mind, 't was een in de beate VW» standhouding gespeelden wedstrijd, die tea volle het aankijken waard waa 's Avonds Weef een drietal onzer de gas ten van het Wimbledoo-bestuur, terwijl dé Test weer naar Lyons trok, waar we zoo langzamerhand al aardig bekend (in gunrti- gen zin natuurlijk) werden bij de diverfé stamgasten en „waitereesea". De vermoeidheid deed zich echter apoQ* dig gelden en reeds vroeg gingen de men* schen onder de wol. Den volgenden morgen werd reeds vroeg de tocht naar Oxford aanvaard. Eerst met den underground naar Peddington Square en vandaar per trein naar Oxford. Op het terrein van Oxford C&ty gearri veerd, bleek, dat ook dit veld veel door <fö zware regens der laatste dagen geleden had Daar hier echter den vorigen dag niet gé- speeld was, zag het er evenwel prachtig uit, maar o, jé, toen men even aan 't spé len was. 't Was een geglij en gov al van jé - welste, zeer tot genoegen van het publiek, dat, ten getale van ongeveer 3000 a^nwé- zig was. De Oxfordcaptain won den toss, doch was zoo sportief ons de keus te lateff, waarvan we een dankbaar gebruik maakten' door eerst met regen en wind mee te spé len. A. 8. O. kwam in dezelfde opstelling uit, als den vorigen dag. Oxford kwam uit' met de volgende spelers (van links naar; reolit^ Doel: MeesénachterMiles en' Brooker; midden: Bayliss, Spiller en Dorn, voor: Iobin, Bowley, Rogers, Haxley en Cox. Reeds aanstonds viel A.S.C. onstuimig aan en wist.Goslings met een schitterend schot in dén rechterbovenhoek A.S.C. dé leiding te geven. (O1). Door dit succes aangemoedigd blijft A-S- C. aanvallen. Telkens komt de roodzwartéj voorhoede, goed gesteund door de half^ linie terug, doch steeds is er een been ol hoofd, dat doelpunten voorkomt. Plotseling wordt een Oxford-uitval A.S.Cj noodlottig, als Cox handig Tetzner paa< seort, met den bal naar binnen zwenkt. Blom uit zijn doel loi$ en het leder in hei verlaten doel plaatst. (11). A.S.C. blijft domineeren en na goed combinatiespel van de roodzwarte voorhoede is het Reydon, dié? met een schot in den uitersten linker bene denhoek A.S.C. weer de leiding geeft. (12) Tot rust blijft A.S.C. sterker, doch adj weet haar meerderheid niet in doelpunten om te zetten, zoodat rust ingaat met een" kleinen Leidschen voorsprong. Na rust zijn de bordjes verhangen. Onzé spelers kunnen het snelle tempo op het ont zettend zware terrein niet volhouden geleidelijk aan neemt Oxford City het spet in handen. Na ongeveer twintig minuten speleal weet Rogers op fraaie wijze uit een co maf, de partijen op gelijken voet te brengen* (2-2). Steeds meer komen de Zebra'B terug doc^ de achterhoede, waar Blom en Josson uit blinken, weet van geen wijken.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2