UIT ONZE STAATSMACHINE. UIT DE OMSTREKEN. Bloemisterij - Oegstgees. Kerstgeschenk Den laatsten tijd was de jongeman ziek. Begin December werd de toestand zoo ern stig, dat ge va voor zijn leven aanwezig werd geacht. Op een avond scheen het ein. do daar. McClintock was bij kennis. Zich tot zijn verloofde een studente, richtende, zei hij met zwakke stem: ,,Ik geloof dat ik nu sterven ga. O, konden we toch nog ge trouwd worden vóór het einde er is 1" Het meisje maakte haar hand los uit die van den stervende, stapte in haar auto die voor bet huis had staan wachten, reed in ▼liegende vaart naar Chicago de meest nabije stad wekte een geestelijke uit zijn •laap en begaf zich met hem spoorslags naar Kenilworth terug. Toen beiden aan het ziekbed kwamen was do bewusteloosheid reeds ingetreden. Of schoon do patiënt dus oog leefde, mocht d© huwelijksvoltrekking niet plaats vinden, daar de wet wil, dat er althans een oogen- blik van helderheid van begrip bij den ster vende aanwezig is, opdat een huwelijk iu extremis kan worden voltrokken. Dat helder moment is niet meer gekomen Achtenveertig uur lang hebben de weenen- de bruid en de geestelijke aan het bed ge zeten, aandachtig den patiënt gadeslaando in afwachting van één enkel moment, dat hij de oogen zou opslaan cn contact met de werkelijkheid herkrijgen. REU' 4ME. Wijziging der BeroepsweL Wanneer tegenwoordig een wetsvoorstel werdt ingediend tot wijziging van deze of gene geldende wet, dan is het bijna regel, dat van de gelegenheid gebruik wordt ge maakt om tevens een of andere bezuiniging in te voeren. Bij het voorstel tot wijziging der B e - r 0 e p s w e t, dat 25 October werd ingediend, is dit al heel sterk het geval; alle wijziging, die voorgesteld wordl, is tevens een poging lot bezuiniging en vereenvoudiging. In zoo verre zou zulk 'n weisvoordracht kunnen be wijzen dat enkele instellingen onnoodig groot zijn opgezet. De Minister van Justitie en zijn collega van Arbeid geven dan ook in den eersten zin van de Memorie van Toelichting loe, dat het doel alleen is; versobering van de bestaande rechtspraak in zake de sociale verzekerings wetten. De bedoelde rechtspraak is gegrond op de Beroepswet van 8 Dec. 1902 en belrof aan vankelijk alleen de'Ongevallenwet; later is zij ook gaan gelden voor de Invalidileils- en Ouderdomswet. Oorpsronkelijk was de rechtspraak opgedragen aan 16 Raden van Beroep met den „Centrale Raad van Beroep te Utrecht" als hoogste instantie. In 1917 is dat aantal al teruggebracht tot 7, maar toen heeft men tegelijk zittingen buiten de stand plaats ingevoerd, omdat anders velen, die voor den Raad van Beroep moesten verschij nen, te ver van den zetel van den Raad ver wijderd zouden zijn. Nu wordt voorgesteld het aantal Raden weer met één te verminderen. Aan Gronin gen kon een deel van Overijsel worden toe gevoegd, dat nu bij Arnhem behoort: Arn hem neemt van 'sGravenhage de provincie Otrecht over: den Haag verliest bovendien een stok van Zuid-Holland aan Rotterdam, maar krijgt daarentegen Zeeland en West Noord-Brabant van Den Bosch over, dat in ruil Limburg krijgt, zoodat de Raad van Be roep to Roermond wordt opgeheven. Ook de samenstelling van de Raden van Beroep zal verandering ondergaan. Tot nog loe bestond de Raad uit een voorzitter en 4 leden: twee werkgevers en twee werkne mers, aangewezen uit een ledenlijst van 24 personen. Dat aantal wordt verminderd tot 14. En voortaan zal de Raad uit 3 personen bestaan: de Voorzitter, één werkgever en één werknemer. Dat is reeds hesparing van va- caniiegelden. Maar ook de reis- en verblijf kosten worden minder, nu er bepaald wordt, dat de twee leden zooveel mogelijk moeten worden gekozen uit leden in de plaats, waar de Raad zitting houdt of in de onmiddellijke nabijheid daarvan. De Ministers zien daarin nog een ander voordeel, n.l. dat de stukken niet in afschrift behoeven worden ter hand gesteld aan de leden, maar dat één exem plaar van het dossier voldoende is en dat dit kan rondgaan bij de drie leden, die voortaan in eikaars nabijheid wonen. (Wij merken hierbij op, dat dit laatste ze ker bezuiniging is, maar dat aan het rond zenden van stukken en het niet-ten-allen- tijde-ter-beschikking-hebben der stukken voor elk der leden toch ook bezwaren ver honden zijn). Een volgende versobering kan worden ge vonden door dc combinatie van griffier van een Kantongerecht met het griffierschap van een Raad van Beroep. De proef is reeds genomen en op een ma nier, dio maar zoo-zoo met de wet in de hand te verdedigen is. De Ministers erken nen dit laatste, maar deelen het geval toch mee op een toon, die doet verwachten, dat zij zichzelf nogal vindingrijk hebben gevon den. Te 's Herlogenbosch was de betrekking van griffier bij het Kantongerecht vacant men wilde don griffier van den Raad van Beroep benoemen. Om daartoe te geraken, vroeg de griffier van den Raad van Beroep, ontslaghij werd benoemd tot griffier bij het Kantongerecht en ook als plaatsvervangend griffier bij den Raad van Beroep, terwijl het griffierschap niet vervuld werd. De Ministers meenen, dat het toch wenschelijk is de mo gelijkheid van de combinatie in de wet vast te leggen. Daarom wordt een artikel 6a inge- tascht: Met afwijking van hel bepaalde in de voorafgaande artikelen, kan de waarne ming van het voorzitterschap van eenen Raad van Beroep door Ons worden opge dragen aan een lid van de rechterlijke macht, met rechtspraak belast, en de waarneming van het griffierschap aan een lid der rechterlijke macht, niet met recht spraak belast. Men mag dus verwachten, dat zoodra het wetsontwerp wet is geworden, do plaatsver vangende griffier bij den Raad van Beroep te 's Herlogenbosch tot griffier wordt be noemd en zijn oude functie onder den ouden titel weder voortzet. Een nieuwe versobering is de volgende; of eigenlijk is het geen versobering in den gewonen zin, maar verhooging van inkom sten. Tot nog loe was het instellen van een proces voor den Raad van Beroep kosteloos. Die kosteloosheid k a n ten gevolge hebben, dat min of meer lichtvaardig wordt overge gaan tot het instellen van een beroep en dat zoodoende de uilgaven van den Raad stij gen, in elk geval, er meer werk moet worden gedaan. Daarom wordt voorgesteld, dat de inzender van een klaagschrift bij de indie ning een griffierecht van f 2.50 voldoet. On- vermogenden zijn natuurlijk vrij van beta ling, en als de klager geheel of gedeeltelijk in het gelijk wordt gesteld, bepaalt de Raad dat het griffierecht wordt' terugbetaald zelfs kan dal' gebeuren, wanneer de klager niet of gedeeltelijk in 't gelijk wordt gesteld. Tegelijkertijd worden nog een paar andere wijzigingen aangebracht. -Zoo o.a. wordt ver eenvoudiging of verduidelijking aangebracht in de bepalingen betreffende een tweede be handeling der zaak en de mogelijke verwis seling der leden van den Raad. Ook omtrent de wachtgeldregeling wordt een leemte aangevuld. In de wet was n.l. niet opgenomen een bepaling, dat ook andere inkomsten dan uit de wet aangeduide werk zaamheden tot vermindering van het wacht geld konden leiden. Het wetsontwerp voor ziet daarin, maar het wachtgeld kan nooit zoodanig verminderd worden, dat wachtgeld en bijverdiensten samen zouden dalen be neden het traktement of loon, dat de betrok kene zou hebben genoten, ware hij niet op wachtgeld gesteld. De bestaande ledenlijsten zijn bij de in voering der herziene wet vervallen. De overige overgangsbepalingen zijn van adminislratieven aard. Haarlemmermeer. Door de krachtige werking van het nieuw-ingerichte stoomge maal ,,de Lijnden", waarmede, zooals we dezer dagen mededeelden thans heel wat kan worden gearresteerd, is de waterstand op vele plaateen in den Haarlemmermeer polder thans zoo laag, dat daardoor groote moeilijkheden in het scheepv aartver keer worden ondervonden. Het is al eenige ma len voorgekomen, dat schippers, die dezen polder kwamen binnenvaren om materia len als anderzins aan te voeren en wier vaartuigen aan den grond vastliepen, zich genoodzaakt zagen den inhoud in vletten over te laden en op deze wijze op z'n be stemming te brengen, hetgeen begrijpe lijkerwijs met allerlei moeilijkheden en veel tijdverlies gepaard ging. De bestuurder van hen auto van den keuringsdienst te Haarlem, nam bij den Schinkeldijk, nabij den Bpaarnwouderweg alhier bij het uitwijken voor een wagen een verkeerde richting, kon niet spoedig ge noeg meer zwenken en reed pardoes de Ringvaart in. De auto zonk op de plaats, waar 't water ongeveer Meter diep is, zoover weg, dat de kap nauwelijks zichtbaar meer was. De inzittende heeren, w.o. een keurmeester, hadden nog de tegenwoordige heid van geest het deurtje te openen eu zich naar boven to wringen, waarna ze door personen, die waren toegesneld om hulp te verleenen, op het droge werden gebracht. Ze bleken gelukkig ongedeerd te zijn en kwamen met den schrik en een nat pak vrij De eenig6zins beschadigde auto werd later op 't droge gebracht. Donderdagavond hield de Ohr. jonge- lingsvereeniging (afd. Ned. Jongelingsver bond) „Johannes" io Nieuwvennep haar 20ste jaarvergadering. Er was veel belang stelling. De bijeenkomst werd door den eere-voorzitter ds. J. H. EL van Beem met een rede geopend. De voorzitter sprak een welkomstwoord, Vier dames en vier heeren resp. leden van de Chr. zangvereeniging „Looft den Heer" en van de Jongelingsver- eeniging brachten daarna een lied ten ge- hoore, getiteld „Aan onze dooden." Hierna werd een wedstrijd gehouden in het voordragen, die door eenige zangnum mers werd afgewisseld. In de afdeeling „Luim" werd de le prijs gewonnen door C. de Pou8, de 2e door C. van Wens, de 3e door O. Muilwijk en in de afdeeling „Ernst", de le prijs J. v. d. Maarl, de 2e J. v. d. Pol en de 3e J. Marbus. Met betrekking tot de van wege de Haarlemraermcersche Hoenderclub in de zalen van het hotel „de Landbouw" to Hoofddorp op Woensdag 21, Donderdag 22 en Vrijdag 23 Januari a.s. to houden ten toonstelling van pluimvee, duiven, konijnen granen enz., vernemen we, dat het bestuur bestaat uit de heeren G. A. A. Knaap, eere-Voorzitter, J. F. R. Gevers, Voorzitter H. van Andel, 2o Voorzitter, J. O. Pompe, Secretaris, A. J. van Rooijen, penningmees. ter en Jac. Mienis, commissaris en de com missie van bijstand ut de heeren K. Ent/ hoven, M. W. v. d. Schans, P. Drektraan, A. Besheuvel Jr. en P. Botbijl. Als keurmeesters zullen optreden: voor het pluimvee de heer G. Muis te Amersfoort en voor de konijnen de heer G. H. Stouten te Haarlem. Behalve de uitgeloofde wiseelbekers enz. zijn niet minder dan 100 eereprijzen be schikbaar gesteld. De opening van de ten toonstelling zal plaats hebben op 21 Januari des namiddags te 2 uur. Hillegom. Op den tweeden Kerstdag zal er in de Gcref. Kerk een orgelbespeling worden gegeven ten bate van het t.b.c.- fonds „Draagt elkanders lasten.". De heer Cor de Koning bespeelt dan het orgel voorts is cr medewerking van ecu sopraan en een dubbel gemengd kwartet. Te Noordwijkerhout zijn voor het R.-K. Godsdienstexamen diploma A. ge slaagd de dames P. en B. Heinink en O. Velthuysen en de heer P. J. Kroes, allen alhier. Het voormalig gebouw der Hanze bank aan de Remise alhier, wordt Zondag als Patronaat der St. Martinus-parochie officieel in gebruik genomen. BurgerlijkeStand. Onder trouwd: L. Elfering en J. v. d. Valk J. J. Meijer en H. Mink. Bevallen: A. J. van Kampenv. Wete ring. Z. M. RomijnKouwenlioven, Z. M. BroekhofKlinkenberg, Z. C. J. RusmanZuiderduin, D. II. Alders Haamke, Z. - W. v. d. VeldtUitendaal, Zoon. Overleden: Q. van Trigla 82 j., m. Katwijk. Burgerlijke Stand. GeboortenLeendert, z. van L. Hellenberg en J. Haasnoot Leendert, z. van W. de Mol en A. van Pelt Cornelia, d. van C. van der Plas en J. van Duijn Cornells, z. van T. C. Guijt en KI. Aandewiel Cornells, z. van M. van Velzen en A. van der Plas Gerrit, z. van M. van Velzen en A. van der Plas Jan z. van J. Haasnoot en G. Wieringa Wietske, d. van J. Haas noot en G. Wieringa Arie, z. van J. van der Plas en J. A, d4n Heijer. Overlijden: Aldert van der Plas, oud 60 jaar, echtgenoot van M. Aandewiel Sientje Parlevlie^, oud 33 jaar, d. van D. B. Parlevliet en A. T. Abbink. Overleden. Huwelijks-aangiftenW. Haasnoot en A. Vooijs C. van Duijn en Z. Verburg J. Aandewiel en Z. van Beelen A. van der Plas en I. van den Oever P. Kuyt en A. P. Hoek J. van der Plas en A. van der Plas D. Hoek en I. Barnhoorn. Huwelijken: J. O. A. J. van Vueren en P. de Beat C. van der Plas en Q. van der Boon J. de Jong en M. Pluimgraaff T. Vooijs en C. P. Schoonderwoerd A\ Varkevisser en J. van der Plas J. Kiers en L. Kuyt. De vergadering van den raad der ge meente wordt gehouden op Woensdag, den 24sten December, des voormiddags 10 uur. Punten van Behaindeling 1. M-ededeeling van ingekomen stukken. 2. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 L. O. wet 1920, over de jaren 1922 en 1923. 3. Benoeming leden Commissie tot we ring van schoolverzuim. 4. Wijziging verordening op de heffing van leges. 5. Wijziging tarief Gemeentezaal. 0. Wijziging verordeningen op den gas- cn eleclriciteitsprijis. 7. Voorstel tot verkoop van grond. 8. Voorstel overname grond voor nieu wen verkeersweg door Molen tuin. 9. Voorstel afsluiting particulier terrein. 10. Prae-advies op verzoek Oranje-vfcr- eeniging tot verhooging subsidie. 11. Wijziging begrooling 1924. 12. Belastingreclames, 13. Rondvraag. Lisse. De muziek- en tooneelvereeni- ging „Muento" gaf Donderdagavond In de bovenzaal van hotel „De Witte Zwaan" haar 18de uitvoering. Deze uitvoering mocht zich verheugen in een zeer groote belangstelling. De voorz., de heer Van Aken, heette de aanwezigen welkom, waarna door 't strijk orkest een viertal nummern zeer verdien stelijk werden uitgevoerd. Na afloop werden de aanwezigen ver gast op een blijspel „In den Mist", in een drietal bedrijven van J. H. Damley. Het werd uitstekend gespeeld. Een ieder kweet zich daar zoo bij uitstek rustig van zijn taak. Door de aanwezigen weid dik wijls hartelijk gelachen. Een gezellig bal sloot dezen avond, waar aan door velen werd deelgenomen. Het was een schitterende avond voor „Muento'. Verschillende klassen onzer 9cholen worden gedeeltelijk ontvolkt door de alhier heerschende mazelen onder de kinderen. Burg er 1. 'Stand. Geboren: Annie Eleonora, <L v. J. J. Guldemoöd en O. Th E. Dijkman. Overleden: Petrus v. Ruiten, echtg. v. H. Warmerdam, 79 j.; Maria Rjjnacker, 1 maand; Cornelia Johanna v. Asob, wed. v. O. Tiomp, 42 j.; Johannes Theodorus Wassenaar, 11 j. Voor het examen van costumière met Rijksdiploma, gehouden te Den Haag, slaag de mej. G. M. Suyhenland, alhier. Noordwijk. Burger 1. Stand. Andreas Arnoldus Gerarchis, Z. van W. Moons en A. M. C. Stolwijk. Willy, Z. van L. van Rhijn en A. Vreeswijk Ger rit, Z. van J. Plug en T. de Bruin Maria Christina, D. van B. J. Smeltink en E. Poel geest Anna Wilhelmina Elisabeth, D. v. P. J. Langelaan en E. S. M. van Schie. Ondertrouwd: Klaas Korbee 26 j. en Dirkje van der Niet 24 jaar. Getrouwd: A. van der Niet 25 j. en T. Hazenoot 23 j.. A. Duindam 35 j. en N. de Monije 24 j. A. H. Waser 27 j. te Zun- dert en J. G. H. Paardekooper 32 j. Th. Verloop 28 j. en M. v. d. Meulen 25 j„ te Zandvoort. Overleden: Pleuntje Plug 44 j., gehuwd met J. Plug Arianus Duijndarn 80 j.f wednr. van G. v. d. Meulen Jannigje Wanninkhof 81 j., ongeh. Te Leiden overleden: Maarten Klinkenberg 65 j., we duwnaar van A. Duindam Wilhelmus Wegman 6 mnd., Z. van W. Wegman en f. van Schalk Willem Casper* 78 j., we duwnaar van A. M. Jaket Noordwijkerhout. In café „v. d. Berg" vergaderde Vrijdagavond de „Oranje-ver- erniging". De voorzitter, de heer R. v. Dijk, opende en herdacht in welgekozen woor den de aangename wijze, waarop het Oranje-feest alhier in September geyievl was. De penningmeester deed rekening en verantwoording. Er bleek te zijn een batig saldo van ruim tien gulden. Na afloop der vergadering zette de commissie zich aan een fijn souper, haar aangeboden'door een „Oranjevriend" en bleef gezellig bijeen tot lang na middernacht. Ook hier zullen vrienden van het openbaar onderwijs trachten een afd. op te richten van „Volksonderwijs". Burger 1. Stand. Geboren: Maria Johanna, v. Th. v. d. Raadt en M. Nulkcs; Cornelia Johanna Maria, d. v. P. W. v. Duin en A. C. Konneveld; Willem Hubertus, z. v. Th. A. Boot en A. A. M. v. Nieukerk; Jacobus Jozef, z. v. J. v. <L Putten en P. C. Mense; Petrus Jerosn, z. _v. W. Wiesbrock en C. A. Zwetsloot Overlcuen; Engelbertus L. Soonius, 40 j., te Warmond (St.-Bavo); Johannes L. Wes- terveld, 17 j., te Werkhoven (St.-Bavo); Johannes H. Jacques, 45 j., te Velsen (St- Eavo); Johanna Maria v. d. Lans, 44 j, echtg. v. A. A. Bader, alhier; Jan v. Venrooi, 58 j., te 's-Gravenhage (St-Bavo). Oegstgesst. In 't Posthof vergaderde dc afd. Oegstgeest en Omstreken van de Algem. Vereeniging voor Bloembollencul tuur. De voorzitter do heer Hemerik opont de vergadering en heet allen welkom. De secretaris dc heer Vlieland leest de notu len voor der vorige vergadering, die onver anderd worden goedgekeurd. Onder ingekomen stukken is ingekomen de beschrijvingsbrief van de algem. verga dering. Aan de orde is vervolgens: Benoe ming van afgevaardigden voor de algem. vergadering. Na enkele stemmingen worden hiervoor gekozen do heeren W. v. Egmond en T. van Egmond, die beide hun benoeming aannemen. Als plaatsvervangers worden be noemd de heeren G. Lubbe Thz. en C. Viancn. De beschrijvingsbrief van de algem. ver gadering wordt vooigelezen cn behandeld. Bij acciamatie werden, na voorstel van het bestuur benoemd de heeren Ruysenaara te Heemstede en Volkering. Besproken werd de wijziging der Statuaire regeling in zake het royement waarmede accoord werd gegaan. De wijziging van het stemrecht wordt ter sprake gebracht en ao verschillende voorstellen van Hillegom en Lisse worden door den secretaris voorgele zen. Daar er voor deze afdeeling geen bij zonder groote belangen voorstaan, stelt de voorzitter voor te stemmen voor het voor stel Hillegom of Lisse. De heor T. van Egmond is niet tegen de nieuwe stemwijze, maar acht toch een licht over deze zaak heenloopen ongewcnscht. De gToote afdee- lingen zullen op de kleine een wel wat groo- ten voorsprong maken en acht de oude wijze van stemmen wel wat beter. Verschillende sprekers voeren hierover het 'woord waar bij do belang-en worden besproken. De voor zitter vraagt of do leden voor het praead vies van het Hoofdbestuur zijn, waaruit bleok dat het ovorgroote deel is voor hot H. B. Vervolgens wordt gestemd over het voorstel-Hillegom of Lisse, waaruit bleek, dat het voorstel Hillegom een groote meer derheid behaalde. Hierna werd besproken het voorstel van het H.B. tot verhooging der contributie in hot tentoonstellingsjaar, waarmede alle lo den zich vereenigen. Evenzoo ging het voorstel voor de lid-leerlingen voor verhoo ging der contributie. Do secretaris leest dan voor de voorgestel- reglementswijziging van bet scheidsgerecht. Na hoofdelijke stemming wordt het voor stel van den heer Lubbe aangenomen, die een korte termijn voorstelde in den vorm van Lisse. Bij de bespreking van de begroo ting voeren eenige heeren het woord on wordt deze goedgekeurd. Naar aanleiding van het punt „Eigen gebouw", stelt het H.B. voor den termijn te verdagen tot Juli 1025, daar zij de tijd i tot beslissing nog niet gekomen achten. Verschillende mecningen worden geuit waar j na een langdurig debat volgt. Het voorstel van het H.B. wordt vervolgens aangeno men. Zoo dit voorstel op dc algem. verga dering niet wordt aangenomen vraagt da voorzitter de meening der vergadering wcltr mandaat do afgevaardigden moeten mede- nemen. Na stemming blijkt dat het grootst aantal is voor de motie Haarlem. Niemand meer iets voor do rondvraag van den be schrijvingsbrief hebbend, is de behande ling hiermede afgeloopen. Aan de orde is vervolgens de verkiezing van een voorzitter. Bij acclamatie wordt de heer Hemerik herkozen. De heer Hemerik is dankbaar voor deze uiting der leden cn neemt de benoeming aan. Wegens het late uur wordt een drietal besprekingen uitgesteld tot een volgende vergadering. Een nieuwe vraag was in dc bus, welko luidt: Hoe kan ik het beste afdoende slak ken bestrijden? Kalk heeft bij mij gefaald. De heer A. Schouten stelde zich disponi bel deze vraag op de volgende vergadering in te leiden. Als laatste punt is aan de orde de verloting. De uitslag hiervan is als volgt: 1. N. J. Schoneveld, 2. G. den Hol lander, 3. J. de Groot, 4. N. Timmers, 5. A. P. van Egmond, 6. D. Kromhout. De voorzitter wenscht den leden, daar dit de laatste vergadering van dit jaar is, een goed uiteinde en een goed begin voor I9°ü en sluit hiermede deze zeer geanimeerde vergadering. Bij de aankondiging van de gemeente raadsvergadering in het Blad van Donder dagavond j.L, heeft een vergassing plaats gehad. Deze vergadering zal niet gehou den worden Maandag 22 dezer, doch Dins dagavond 23 December te 7 uur. RECLAME. is liet aangewezen adres voor bet koopen van een artistiek K* ïu alle prijzen iets voorhanden. Ingang Geversstraat en Rijngcestcr- straatweg, tegenover Sanatorium „Rliijngeest". 1415 Sassenheim. Door het personeel van do School met den Bijbel is een ouderavond ge loud on met de ouders van de schoolgaande; hinderen. Na gemeenschappelijk zingen en gebed, opende de voorzitter met een voor. woord naar aanleiding van Pa. 111 10: De vreeze des Heeren is het beginsel der wijsheid. Hierna hield hel hoold der school, de heer Wiepkema een inleiding over: De gods-, dienstige opvoeding in het huisgezin. Mej. Van Es las daarna op zeer verdien stelijke wijze enkele fragmenten voor uit het „Geluksland Alsnu volgde de heer Boersma met een Inleiding over: Het spel der kinderen. Dit onderwerp werd kort en in algemeens (rekken behandeld. Ook gaf spreker nog eenige aanwijzingen over het speelgoed. Tijdens de pauze maakten veel ouders gebruik van de gelegenheid om het schrif telijk werk der leerlingen le bezichtigen. Hierbij gaf het personeel zoo noodig inlich tingen. De druk bezochte vergadering werd door ds. Bocienga met dankzegging gesloten In de Ncd. Herv. Kerk zijn een achttal kaarslantaarns aangebracht, om dienst te doen. als er tijdens een avonddienst storing mocht komen in de electrische leiding. De Wijkzuslers hebben haar kamer* in het St. Bernardus-gesticht betrokken. D* kliniek blijft voorloopig nog in het K. S. A- gebouw. Do collecten in de Ned.-Herv. Kerk hebben gedurende de maand November be dragen: voor de kerk f 115.75 en voor de diakoni^f 128. Burger 1. Stand. Geboren: Theodorus Johannes, Z. v. H. J. Wit-teman en H. C Rottier. Maria Johanna Jacoba D. v. J. P. v. d. Ploeg en A. G. Beden. Loop der bevolking: Gevestigd- J. M, v. Beveren, van Noordwijk. L. v. Dijk, van Katwijk; G. v. Haag, van Noordwijk; M. Roos, van Haarlem; A. Denkler, van Voorhout. Vertrokken: Th. Noordermoer en gezin, naar Beverwijk H. A. Fossen, naar Den Haag. -De R.-K. Vrouwenbond heelt voor de behoeftige gezinnen van de parochie een aantal kleedingstukken vervaardigd, zoo wel onder- als bovenkleeding. Geen nieuw, Het gedrager.e is opgeknapt, gekeerd, ver steld; in één woord meer tot iets goeds ges maakt, waarmee vele gezinnen uitstekend geholpen zijn. Zondag, en ook heden liggen die HeS- dingstuktan ter bezichtiging in het K. S< A. gebouw, om met de Kerstmis uitgedeeld te worden. Het bestuur heeft deze gelegenheid aan gegrepen, om aJ vast een spaarpotje vooi de volgende Kierslmis te hel»ben. Vandaan een grabbelton, verschillende tentjes, vet- lotingen enz. Alles brengt wat op, waar door het bestuur in staat wordt gesteld hie£ volgend jaar niet alleen van oud nieuw (d maken, maar ook iets nieuws aan te schaf fen. Wassenaar. Burger 1. Stand. On dertrouwd: C. F. A. Jonkers en M. A. Ho- man H. Compeer en P. M. van Zijl H. J. J. van den Berghe en L. G. Beek C. A. Riem en F. G. Gallast. Geboren: Cornelia Jacoiba, D. v. J. Brd- kelmans en C. A. Rozier Petrus Leonar- dus Antooius, Z. van W. J. P. Bakker eu P. M. F. Bakker. Petrus Gijsbertus, Z, van Th. A. Remmerswaal en A. C. van dec Geest Comelis. Z. van J. van Dijk en M, Hoek Johanna Cornelia Alida, D. van I-. G. Vogels en A. J. Beijersbergen. Overleden: Jan van Putten 18 j. Ma- rinus, Hendrik de Jong, m. van C. v. Stam 48 j. Aldert van der Kwaak, m. van l, A. Willemse van der Scheur 58 j. Isidore van Zwaanenburgh, m. v. A. Speelman 39 j., te Amsterdam. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". GROTIUS, uitreis, verlrekt 23 Dec. van Southampton. KANGEAN 22 Dec. van Java te Amsterdam BORNEO, uilr., IS Dec. te Sabang. PRINS DER NEDERLANDEN 20 Dec. van Balaria le Amst. SEMBILAN, uitr., 19 Dec. le Padang. F.OTTERDAHSCHE LLOXD. MEXADO 22 Dec. v. Japan te Rott. verwacht IKSULINDE. uitr., 22 Dec. te Marseille verwacht. JACATRA, uitr., pass. 19 Dec. Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VOLENDAM, Tampico n. Rotterdam, 19 Dcc. van Havana. EDAM, RojJerdam n. New-Orleans, 19 Dec, van Corunna. SPAARNDAM, New-Orleans naar Rott, 19 Dec. (e Havana. MOERDIJK, 19 Dec. v. Rotterdam te Astoria. VEENDAM, New. Yorl; Rotterdam, 23 Dec. te Plymouth v, EURGERDIJK 19 Dec. v. „rit. te New-Yoi* KON. WEST-IND. MAILDIENST ORANJE NASSAU, uitr., 20 Dec. v. Dove/, ARES, 18 Dec. v. Callao n. Pisco. HOLLAND—OOST-AZ1E LIJN. SCH1EDIJK, thuisr., 22 Dec. le Suez verW, GEMMA, 20 Dec. v. Amst. n. Japan vin Rott OOSTKERK, 20 Dec. van Amst- naar Huil OUDERKERK, thuisr., 20 Deo. v. Sihangh*4

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 8