had. Wat liff kreeg verwerkte hjj naar bfckooren. De hall-linie was wel het beste deel van het Alphen-elftal. De voorhoede speelde slechter dan in den wedstrijd tegen 'U.V.S. Het gemis van P. J. Schouten en van Wijngaarden deed zich hier sterk gelden. Resumeerend is eohter over het geheel 'niet slecht gespeeld en als het zoo door blijft gaan, sal het pleit gauw beslist zijn, en kan Alphen zich nog eens meten met den anderen kampioen en met den degradeeren- den tweede klasser. Ten slotte nog iets over het publiek. Waarschijnlijk had het van onze waarschu wing goede nota genomen, althans het was al heel wat beter. Doch laten de enthou siasten begrijpen, dat het zoo hoort. Klokslag twee uur fluit scheidsrechter J. Gersie de elftallen in 't veld. Schouten wint voor Alphen den toos en verkiest eerst tegen den weinig beduidenden wind in te spelen. Direct na den aftrap komt L.F.C. overdonderend opzetten. De voorzet van Wagenmaker belandt echter achter. Alphen pakt de zaken nog wat licht aan, doch gaandeweg komt zj) er' beter in en brengt een pa3r bezoeken bij de achter hoede van L.F.C. Deze is echter zeer trap- vast en met verre trappen zetten zij haar voorhoede aan 't werk. Deze speeit echter geheel systeemloos en de druk op het ItF.C.-doel wordt grooter. Een corner-bal van links levert geen resultaat op. Bene kamp lost een paar schoten, echter zonder succes. Bö een volgenden aanval zet Jonge- teen goed voor. Schouten laat den bal handig loopen naar den vrijstaanden Bene kamp, die met een vurigen kogel via den paal het eerste doelpunt maakt. 10. L.F.C. tracht het verloren terrein te her winnen, doch het lukt niet. Integendeel: AJphen komt weer geweldig opzetten en meerdere malen ontkomt het Leidsche doel slechts op "t nippertje aan doorboring. P. C. Schouten lost een niet harden schuiver, reeper Kruit zit den bal kalm op zijn knie sf te wachten, doch het leer stuit op en rerdwrjnt over zijn hoofd in 't net 20. L.F.C. laat zich geheel ontmoedigen. Een Daar uitvallen brengen weinig opluchting. Direct hierna loopt P. C. Schouten de L.F.C.-achterhoede voorbij', doeh zijn schot komt voor de lat in 't veld terug. Even later staat invaller Borst alleen voor Kruit, doch hij schiet hopeloos naast. Spoedig hierna is het rusten. Na de thee is Alphen het eerst aan 't woord en meerdere malen is L.F.C. geheel ingesloten. Arnoldus brengt echter nog al eens redding. Wagenmaker, de eenigste man die zoo nu en dan nog eens wat presteerde in de voorhoede, bedreigt nog een keer het Alphen-doel; hjj komt daar echter in bot sing met den Alpheu-back, doch Scheids rechter Gersie wij si, naar de bewuste witte stip, L. Neuteboom plaatst zich achter het iéder en L.F.C. ziet haar achterstand ver kleind. 21. Alphen valt nog even heftig aan. Jongeleen kogelt tegen de bovenlat, terwijl even later Borst het leer tegen deu staander kopt. Nog een paar weinig be duidende L.F.C.-aan vallen, en dan fluit scheidsrechter J. Gersie inrukken. De leiding was heel goed. Olympia IIA. S. C. II 13. Den overziclitsahrijvere van „L. D." en „Sportkroniek" ten spijt, wisit bet lie van A. S. C. in de Pijpenstad met een onvoltal lig, maar stonk elftal dan Olympianen zul'k een zware pijp le doen rookem, dat dezen in een soort droomloos land de Leidenaare met de punten zagen wegloopen en niets konden doen tot afweer. Vooraf de achter hoede en het binnentrio schenen slechte pijprookere te zijn. want gistermiddag bleek tenminste de Leidsche tabak voor hen te zwaar, hoewel de Goudsche grensrechters all emoeite deden, hen uit den opiumroes •6e balen, door hen door dik en dun een trekje voordeel te geven. Ook hier bleek echter, dat een trekje teveel niet goed is en de scheidsrechter, dc heer Visser had de hoeren dan ook direct in de gaten en was zoo wijs zelf de leiding in handen te hou den en niet naar hun. pijpen to dansen. Vrijwel vanaf den aftrap gleed de jeug dige A. S. C.-voorhoede door de Pijpen- eerdediging heen en Meyer gaf den keeper ean opaumpil te slikken, die hem te mach- ag wag (0—J. Als dan fust gewone heen en weergetrap begint, blijken de Pijpemmen- schen goede vleugels, maar een slecht bin nentrio te hebben. Goede voorzetten wor den naast en overgetrapt o( gekopt. Het pu bliek noemt het pech; wij zijn zoo vrij hel impotentie te noemen. Zelfs van drie meter afstand kon de Olyirepia-midvoor geen opiumpil draaien, die keeper Van Doorn 1e zwaar was. Toen kort daarop de A. S. C. linksbuiten goed voorzette, was het weer Meyer, die met een kopbal het Pijpenn.-t deed rammelen (02). Ka enkele vergeel- sche pogingen gleed met den Leidschen rechtsback, de bal voor de voelen ran den Olympia linksbinnen en deze wist ten minste nog eer Pinken trek le doen, zoodat Van Doorn zwichtte voor zijn pijp (12). Na de rust leek het, dal de Olympianen de Leidsche taibak konden verdragen en heftig vielen zij aan, maar de Leidsche achterhoede met du Pon, Wassenaar en De lluyter Jr. aan 't hoofd, verzwaarde haar tabak en de Goudse he pijpen bleken hier tegen weer niet bestand, zoodat keeper Van Doom, die anders heel wat (e verduren had, den baf nie! meer achter zich gezien heeft. Daarentegen wist J. Wamsteker van vlak bij den Olympia-doelman nogmaals een opiumroes te bezorgen, waarvan hij niet eer bij kwam. dan toen de bal alweer in 't midden was (1—3). Daarna schenen alle spelers last te krijgen van de tabakslucht, in casu 't zware veld en verslapte het spel een weinig. 't Einde brak echter mei on veranderden stand aan, zoodat A. S. C. 2 werkelijk be wezen heeft, sterker te zijn dafi Olympia 2, hoewel de Sportkroniek uit Gouda zich liet melden, dat Olympia 2 in Leiden on verdiend verloren had, dus nu wel zou winnen. Het was een goede wedstrijd, van twee gelijkstaande clubs, dus was 't een genoeglijk pari ijl je voetbal. L. F. C. IIConcordia II 31. Zoo is het den L. F. C.-reserves eindelijk gelukt een overwinning te behalen en wel op Concordia II, d'at thans met de geel zwarte reserves ruilt en op de onderste plaats komt. Het was een zeer goede wed strijd en bij niemand zal de gedachte opge komen zijn, dat hier de twee onderste elf lallen van de competitie aan het werk wa ren. L. F. C. had 2 invallers voor Van Sehootem en Straathof. Onder leiding van den heer Hildesheim trapt L. F. C. af en zit direct voor het Concordia-doel. De aanval wordt echter keurig afgeslagen en ook Concordia trekt ten aanval. Het spel is zeer snel, doch de aanvallen van L. F. C. zijn gevaarlijker dan die van Concordia. Toch is Concordaa het meest in den aanval Bij een goed opgezebten aanval scoort Tb. Smit in buitenspel positie voor L. F. C., wat den scheidsrechter ook niet.ontging en het doel punt anulleerde. Direct erna weet genoem de speler met een goed schot via den kee per aan L. F. C. de leiding, te geven. Con cordia valt verwoed aan, doeh de achter hoede van L. F. C. is safe. Eenige malen weert (Je L. F. C. keeper Raaphorst op waar lijk keurige wijze eenige goed geplaatste schoten onschadelijk te maken. Bij een goed opgezette L. F. C.-aanvai weet Th. Smit door een misverstand in de Concordia achterhoede dan voorsprong te vergrooten. Na eenig heen en weer getrap breekt de rust aan. Spoedig wordt 't spel wederom herval, we gens den laten aanvang van den wedstrijd, Concordia tracht alles in het werk te stel len om den achterstand in te halen. Einde lijk zien zij hun werken beloond, wanneer de midvoor der gasten onhoudbaar doel punt. Dit is voor L. F. C. een teeken om de zakern ernstiger op te vallen en met suc ces: uit een straïschot doelpunt J. Lauw- rier keurig Concordia is thans uitgespeeld en L. F. C. bcheerscht de situatie, doch in den uitslag komt geen verandering meer. Scheidsrechter Hildesheim leidde corrent. V. U. C. IILngdunum II 31. Lugd. zag in dezen wedstrijd zijn kam pioenschap vrijwel in rook opgaan. Onder zeer slechte leiding van den heer Lamers wordt afgetrapt. V. U. C. neemt spoedig de leiding door een aangeschoten handsbal. De tweede goal ontstond door een misverstand in de achterhoede. Rust 20. Na de rust is Lugd. volkomen in de meer derheid, doch de scheidsrechter is aller minst voor zijn taak berekend, hij belette systematisch elke kans tot doelpunten; liefst twee penalty's werden over het hoofd ge zien. Dit alles werkte ontmoedigend en spoedig ligt nummer drie achter Bromet. Toch kan V. U. C. of dc scheidsrechter niet verhinderen, dat Winkelman met een on- verwachtsch schot de eer weet te redden. Leiden—Den Haag. Op Nieuwjaarsdag zal alhier, vermoede lijk op het Lugdunum-terrein, een wedstrijd worden gespeeld tusschen do elftallen van den Leidschen en van den Haagsohen Voet balbond. Ons internationale programma- Voor het Nederlandsah elftal zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld 15 Maart, Antwerpen BelgiëNederland, 13 April, Amsterdam NederlandDuitsch- land, 3 Mei, NederlandBelgië. De vergadering der V.O.E.K. Te Deventer bad gisteren een vergade ring plaats der Vcreeniging van Oostel. le klassers. Bij dc bespreking van de finan cieele crisis, werd met algeineene stemmen het standpunt ingenomen, dat er eerst dan in de verhooging van contributie wordt toe gestemd, indien de bijstorting in het reser vefonds zoodanig wordt gelimiteerd, dat onbeperkt opvoeren van dit fonds niet mo gelijk is en verhooging der contributie dus op den duur niet tot stijgende lasten zal leiden. Met algemeenc stemmen werd do heer F. de Herder (Zwolle) tot voorzitter ge kozen. SpanjeOostenrijk. Dc gisteren te Barcelona gehouden wed strijd SpanjeOostenrijk is door Spanje met 21 gewonnen (rust 11). De Engelsche league. De uitslagen van Zaterdag zijn: ArsenalLeeds Ut1 Aston V.Burnley 3—0 Blackbmn R.Cardiff C. ...i31 BuryWest Bromw. Alb02 Huddersficld T. Preston N. E. l—O LiverpoolBolton W00 Manchester C.Birmingham 22 Newcastle U.Notts County l—O Notts ForestTottenham H10 Sheffield U.Everton -4I West Ham U.Sunderland 41. Competitiestanden. Westelijke lste kl. aid. T. doel p. gesp. gew. gel. verl. v—t. pnt Blauw-Wit 11 6 3 2 27—15 15 Feijenoord 9 6 1 2 28—11 13 Sparta 10 6 4 20—16 12 't Gooi 11 4 3 4 18—13 11 Z F. C. 11 5 1 5 23—24 11 Haarlem 13 4 3 G 27—31 11 II. F. G. 10 4 2 4 20—17 10 Cuick 10 4 2 4 16—21 10 Unitas 12 4 2 G 14—26 10 A. S. C. 11 2 1 8 17—36 5 Westelijke lste kl. aid. n. doelp. gesp, gew. gel. verl. v.—1. pnt. Slorm vogels 10 7 3 22—8 17 Ajax 11 6 3 2 24—14 15 H. B S. 11 6 3 2 19—11 15 E. D. O. 12 6 2 4 23—17 14 R. C. H. 10 5 1 4 23—19 11 Excelsior 11 5 6 17—20 10 H. V. V. 12 3 3 6 18—23 9 U. V. V. 12 3 3 6 1222 9 D F. C. 12 3 o 7 15—22 8 V. O. C. 11 2 9 14—31 4 3de klasse A. doelp. gesp. gew. gel. verl. vt. pnt. Alphen 7 7 225 14 Lugdunum 7 4 2 1 15—8 10 L E C. 8 4 a 2 13—10 10

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 15