19872. VRIJDAG 19 DECEMBER Anno 1924 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. TWEEDE KAMER. Het voornaamste nieuws van herten, NO. LEIDSCH DAGBLAD paus DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk Iageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven |Ï0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer! voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANIi Voor Leiden per 8 maanden 'f. 2.35, per week ,v.vWmït 0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" „0.18. Franco per post f 2.35 *-j- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Viscvhmarkt 18, tel. 1225 is ZATERDAG en voorzoover ook ZATERDAGAVOND ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.15f 0.20, SCHOL k f 0.14—f 0.20, TARBOT h f 0 75 per pond en HARING k f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester Leiden, 19 Deeember 1921. Piol. Einthoven uit Amerika teruggekeerd. Giet-eravond kwam het bericht dat prof. dr. W. Einthoven die, zooals men weet de groote eer te beurt viel met den Nobelprijs te worden begiftigd, terwijl hij voor weten schappelijke doeleinden in Amerika ver toefde, heden met den trein van 8.-10 in den ochtend in Leiden zou aankomen. Onmid dellijk werd het plan gevormd, dat de Se naat der Leidsche Universiteit, alsmede de Geneeskundige Faculteit den met zoo hoogc onderscheiding bekroonden collega zouden ontvangen aan het station. Reeds vóór het uur van aankomst was de Eersteklasse Wachtkamer gevuld met hoogloerarcn, terwijl anderen op het per ron wachtten. Onder de aanwezigen werden ook opge merkt jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, uts president-curator der Leidsche Universiteit en als burgemeester dezer gemeente met zijn ochtgenoote. Voorts waren aanwezig de eohtgenooten van prof. Einthoven en van den rector magnificus prof. mr. A. J. Blok Bij de aankomst van den trein werd de hoogleeraar, die er zeer opgewekt uitzag, onmiddellijk door een aantal hoogleeraren begroet en naar de wachtkamer geleid, waar hij met een luid lioorab, werd ontvangen. "Wjw de aankomst bekend gowee&f, vermoe delijk, zouden ook andeven, niet in betrek- Icing staande met de Universiteit- blijk van hun belangstelling hebben gegeven. In de wachtkamer nam de rector-magni- ficus het woord, die aanving met op te merken, dat er groote blijdschap in den Senaat was, toon hem het bericht bereikte van de hooge onderscheiding aan hun ge- aohten collega te beurt gevallen. Er heersch- te ik behoef het u nauwlijks to zeggen aldus spr. zioh tot prof. Einthoven richten de groote blijdschap iu den Senaat, rn de eerste plaats om uw persoon, die zich door groote bescheidenheid nooit op zijn wetenschappelijke kennis liet voorstaan, a gunden wij deze onderscheiding het aller meest. Wij hobbcn gevraagd ox> welke wijze wf liet best aan onze blijdschap uiting zouden kunnen geven. Reeds deed de Senaat, zoo dra zij van de toekenning der hooge onder scheiding kennis nnm, u éen telegrafische gclukwensch toekomen. En het is de groote blijdschap over uwe onderscheiding, welke verklaart dat wij hier, ondanks het vroege morgenuur in zoo groote getale aanwezig zijn. En dit aantal zou nog grooter zijn geweest als we niet eerst gisteravond laat van uw aankomst waren verwittigd. Intus- schen, wij konden onze gevoelens van blijd schap niet beter vertolken dan door onze aanwezigheid hier ter plaatse. Spr. zeide verder te 'willen volstaan met de hartelijke gelukwenschen van den Senaat en sprak ten slotte den wensck uit, dat het prof! Einthoven mocht gegeven zijn, nog lange jaren naast zijn eohtgenoote en kinderen voor de wetenschap te kunnen werken, zoo als hij dit tot nog toe met zoo groot succes heeft gedaan en beval den Senaat in zijn voortdurende vriendschap aan. Hieraa drukten alle aanwezigen den win ner ran den Nobelprijs nog eens de hand waarbij jhr. De Gijselaar voorging. Prof. Einthoven toonde zich zeer getrof fen door deze eenvoudige huldiging. Leidsche C. J. M. V. „Padvinders". Gisteravond gaf dc Leidsche C. J. M. V. „Padvinders" ter gelegenheid van het twee jarig bestaan van troop I een feestavond in „De Graanbeurs". Als luid trompetgeschal het feest aange kondigd heeft, blijkt, dat de zaal voor het groot aantal aanwezigen te klein is. De voorzitter, de heer Van Holte, leest ver volgens Ps. 119 133111 cn gaat voor in gebed. Ln zijn openingswoord heet spr. in de eer ste plaats allen hartelijk welkom, in het bij zonder den secretaris van het hoofdbestuur en de donateurs. Op dezen avond, aldus spr., het doel der Vereeniging uiteen te zetten, zou mij te ver voeren; alleen wil ik een kort overzicht ge ven van het afgeloopen vereenigingsjaar. Telden wij een jaar geleden slechts 30 ac tieve leden, thans is dit aantal reeds geko men lot 70. Door deze omstandigheid bleek ons club huis op den Nieuwe-Rijn te klein en vonden wij een ruimere localileit in het Invaliden huis. Als vanzelfsprekend brengt dit ook groo- tere kosten met zich, en is de Vereeniging dus arm; dit is echter ook een voorrecht, daar dat de jongelui de uiterste zuinigheid doet betrachten, terwijl zij levens hun best blijven doen om zooveel mogelijk donateurs te werven. Een woord van dank aan de rege- lings-commissie, die dezen avond voorbe reidde. De vereeniging heeft momenteel een goeden- hopman noodig; echter deelt spr. mede, dat het bestuur reeds twee candidaten hiervoor op liet oog heeft, zoodat binnen af- zienbaren tijd aan dit euvel tegemoet geko men zal zijn. De burgemeester, die ook beloofd had nog een ocfcenblik te .zullen komen, was tot zijn spijt door dienstaangelegenheden hierin op het laatste oogenblik verhinderd. Spr. ver zoekt den aanwezigen hun verwachtingen niet te hoog gespannen te houden, daar alles slechts jongenswerk is, en wenscht tot slot alten een genoeglijken avond toe. Het programma werd aangevangen met een groot-,,band"-saluut, dat een machtigen indruk (speciaal op onze trommelvliezen 1) maakte. Heel mooi was de revue in vijf tooneelen, respectievelijk voorstellende: de eerste pa trouilles rondom een lantaarnpaal, de op - richting van den Voortrekkersstam bij liet flikkerende kampvuur, de oprichting van den Welpentroep, den geheelen Troep met slaan de trommels en schallende trompetten en tot slot een heel mooi toekomstbeeld, voorstel lende den geheelen Troep als één man rond om den Bijbel geschaard, met in vurige let ters: „Opdat wij allen één zijn." Na een serie vrije oefeningen, correct door een aantal zakformaat-padvinders uitgevoerd had er een kleine plechtigheid plaats, n.b de installatie van oen tiental padvinders. Eén opmerking slechts: Hoorde dat nu eigenlijk wel thuis op oen „feest"-avond als deze? Ons dunkt, dat dergelijke plechtighe den toch beter in intiemeren kring konden geschieden! Voor en tijdens de pauze boden padvinders loten te koop aan voor een groote tombola, welke grif van de hand gingen. Na de pauze werden nog een drietal too- neclstukjes opgevoerd, waarvan vooral het tweede „Hoog bezoek", zeer bij het publiek in den smaak riek Alles bijeengenomen was het een recht gezellige avond; alleen trachtte het bestuur bij volgende gelegenheden eens de pauzes lusschen de nummers tot op minstens de helft terug te brengen: dat heeft toch niets met „jongenswerk" tc maken. Nadat de heer Van Holte met dankzegging gesloten heeft, wordt door zes trompetters taptoe geblazen. Nederl. Arbeiders-Reisvereeniging De afdeel in z Leiden van bovengenoemde vereeniging had gisteravond in het „Volks gebouw" een li c ht bedden -a vond georgani seerd. Aan de hand van het onderwerp „Een uitstapje naar Zwitserland", werden door den Reissecretaris, den heer J. Grimm, een sorie lichtbeelden vertoond, eerstens van Brussel, en daarna van de reis naar Zwit serland en het verblijf aldaar in de bergen, het bestijgen der verschillende bergtoppen enz. De heer Grimm, die zich als een aan genaam causeur deed kennen, voerde de aanwezigen in gedachte naar de wonder schoonste r.aluuromgevingen. Sommigen der aanwezigen die zulk een reis reeds had den medegemaakt, genoten opnieuw bij de herinneringen. En bij de anderen werd het verlangen opgewekt om óók dat schoons te genieten. Voor die opwekking zorgden zoo wel de lichtbeelden als hél propageerend woord van den spreker. Uit het gesprokene bleek dat de Ned. Ar beiders Reis vereeniging er eene is, die er zijn mag. Goed georganiseerd, met bekwa me leiders, en bevoorrecht met verschil lende faciliteiten, waardoor de reis- en ver blijfkosten voor b.v. een week reizen naar liet schoone Zwitserland tot een betrekke lijk gering bedrag worden gereduceerd. Om 9l echts één fan lor Ie noemen: de R&isver- eeniging bezit o.m. een eigen „huis" op een der hoogste punten in de Alpen, pl.m. 2000 M. boven den waterspiegel, nabij het be kende Vierwaldsladtcrmeer. Terwijl daar bij nog de Zwitscrschc vrienden het bunne bijdragen lot een goede ontvangst. In zijn slotwoord wce3 de sprelter er op hoe de achturendag een zegen of eSn ramp zou kunnen zijn voor de arbeiders. De rfsteerer.de uren van den dag moeten wor den benut om de arbeiders te ontwikkelen en passend genoegen te verschaffen. Het meest passend leek hem de genietingen van de natuur o.p de wijze zooals de Reis- vereeniging zulks hare leden aanbiedt, ter wijl, tegelijkertijd op de reizen ontwikkeling wordt opgedaan. Behalve de genoemde rei zen naar de Alpen worden ook kleinere en andere excursies georganiseerd. Zoo zal b.v. begin Januari een excursie aan de Sterrenwacht worden gebracht, terwijl nog andere bezienswaardigheden in binnen- landscho steden zullen worden bezocht. Voorwaar een sympathiek streven. Ofschoon het publiek in grooter getal aanwezig bad kunnen zijn, achtte de Voor zitter der Leidsche afdeeling de opkomst toch bevredigend. Hij bracht een hartelijk woord van dank aan den Reissecretaris voor het gebodene, en wekte de aanwezige niet-leden alsnog op tol toetreding. Voor ;muzikale afwisseling zorgde de heer D. van Wouw. die den avond met keu rig pianospel opluisterde en evenals de spr. zelf warm werd toegejuicht en ook een woord van dank van den voorzitter in ont vangst had te nemen. Geslaagd is aan de Techn. Hoogeschool te Delft voor werktuigkundig ingenieur de heer J. J. W. Hogervorst, alhier. Naar wij vernemen zal de heer mr. v. Eek in de raadszitting van Maandag een interpellatie aanvragen naar aanleiding van de samenstelling van de Commissie voor Sociale Zaken. Aan het College van B en W. is vol- ge nd - adres gezonden Geeft beleefd te kennen de Leidsche Be st uurdersbond; •dat de uitkeeringen en ondersleuningen, welke aan de werkloozen worden verstrekt, slechts kunnen 9lrekken om in de aller noodzakelijkste behoeften te voorzien; dat in de a.s. weck twee feestdagen voor komen, die voor de meeste gezinnen enkele bijzondere uitgaven meebrengen; dat er voor de gezinnen der werkloozen echter geen sprake van zal zijn, deze feestdagen met iets minder zorg en ontbe ring door te brengen dan gewoonlijk, in dien niet door een bijzonderen maatregel zij daartoe in de gelegenheid worden ge steld; dat, naar het adressant voorkomt, er wel aanleiding beslaat voor het gemeenbe^- bestuur om door het geven van een extra- bijslag de komende Kerstdagen voor de ge zinnen der werkloozen wat te veraange namen, hetgeen met een betrekkelijk ge ring bedrag zal kunnen bereikt worden. Reden, waarom adressant Uw College beleefd verzoekt om aan de werkloozen, welke door de Commissie voor Steunver lening worden ondersteund en andere daar mede gelijk te stellen werkloozen voor de Kerstdagen een toelage le verstrekken van f5.voor gehuwden en kostwinners en van f2.50 voor eenloopende personen. De wijdingssamenkomst met liturgl- sclien $ienst, uitgaand^ van de afd. Leiden van het Ned. Lulhersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, waarvooT de Kerkeraad der Evang.-Lulhersche Gom. de kerk gisteravond welwillend had afgestaan, werd door velen bijgewoond. Zij stond on der leiding van den voorzitter, ds. Chr. de Meycre, een der beide predikanten der Luth. Gem. alhier. Het was voor allen een stichtelijke ure en het doel, mede te werken de harten te ven-ullen met de ware Kerstvreugde en -vrede, zal wel bereikt zijn. Naar het ernstige woord van den voor ganger over Openb. 3 vers 20. den koor zang. het orgel- en vioolspel werd met stille aandacht geluisterd. Naar wij vernmon zijn de plannen voor de oprichting van een Leidsche R^dio- Vereeniging zoo ver gevorderd, dat vermoe delijk G Januari e.k. de eerste vergadering zal worden gehouden. Gistermorgen vond de eigenaar v. C. in zijn land aan den Haarlemmerweg, een big dood liggen, die doodgeslagen bleek te zijn. Door A. is bij de politie aangifte ge daan, dat uit het in aanbouw zijnde poliLia- huisjc aan de Zonneveldstraat een thermo meter is ontvreemd. In hot perceel Heerengracht 2 brak, doordat er hout in den schoorsteen zat, een schoorsteenbrandje uit, dat echter spoedig gcbluscht was. Hedennacht is op den Rijnsburger weg oen heerenrijwiel onbeheerd aangetroffen. Inlichtingen zijn te bekomen aan het Com missariaat van Politie. Doordat een auto, bestuurd door v. R., le A., verkeerd uitweek, raakte hij beklemd tusschen de stadstram en den trottoirband. Van de tram werden een handgreep en e&n ruit geheel vernield. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. De wielrijder K., alhier, wilde gister morgen van het Havenplein den hoek ne men naar de Oude-Vest. Doordat hij ech ter de bocht te klein nam, kwam hij in onzachte aanraking met een auto, bestuurd door H. H., alhier. Het rijwiel werd vrij ern stig beschadigd. Hedenmorgen geraakten een paard en wagen, bestuurd door J. de B., op de Oude- Vest bij de Mare geheel te water. Met be hulp van omstanders was het paard 't eerst spoedig weer op het droge gebracht. (Vervolg van het Derde Blad). f Spoorwegen. De heer TER HALL (V. B.) sluit zich ten aanzien van de gepensionneerden aan bij de vorige sprekers. Hij komt speciaal op voor de gepensionneerden van vóór 1919 en vraagt een verhooging van hun pensioen. Hij hoopt dat de Minister sympathise zal staan tegenover dit verzoek. Voorts klaagt hij over een onbewaakten overweg op den weg Den HaagRotterdam, lusschen Rijswijk en Delft, genaamd Sion. De heer HERMANS (11. IC.) bepleit ver laging der tarieven omdat de hooge tarieven het economisch in zijn ontwikkeling be lemmeren. Vervolgens behandelt hij eenige personeele aangelegenheden, zich aanslui tend bij den heer Smeenk. De heer BONGAERTS (R. IC.) bespreekt den tunnel te Roermond. Hij betreurt het dat deze niet zal komen. Wel is er In den overweg wel iets verbeterd, maar veel te beduiden heeft het nog niet. De heer OUD (V. D.) behandelt het over leg met het personeel. De intrekking van het loon voor de dagen dat er vergaderd wordt, acht spr. niet breed. Waarom wordt het spoorwegpersoneel achter gesteld bij liet rijkspersoneel? De dienst- en rusttijden zijn eenige jaren verminderd. De directie tracht het personeel zooveel mogelijk te brengen onder de cate gorie van art. 89 d. w. z. van hen, die geen zwaren inspannenden arbeid verrichten. Dat keurt spr. af. De heer DUYMAER VAN TWIST (A. R.) wijst ook op een onbewaakten overweg op den weg HeinoZwolle. De MINISTER zegt, dat dubbel spoor MeppelLeeuwarden afstuit op de liooge kosten. Opheffing van de afsluiting der overwe gen levert natuurlijk eenig gevaar maar spaart zeer veel geld uit. Langzamerhand went men er aan, gelijk gebleken is. Spr. stelt altijd nauwkeurig onderzoek in naar geopperde klachten. Aangaande een duurle-bijslag voor liet personeel moet spr. bet overleg van directie en organisaties afwachten. Wat de pensioenen betreft, weet men hoe het er mee staat. Aan spr. ligt het niet. De zaak zit vast in het overleg. Naar gevallen van overtreding van de dienst- en rusttijden zal spr. gaarne onder zoek instellen. Het gemis aan overeenstemming in zake den personeelsraad betreurt spr. zeer. Voor de oud-gepensionneerden kan spr. op dit oogenblik niets toezeggen. In zake de verlaging van tarieven zijn niet alle beschouwingen oven juist. Dit vraagstuk is zeer moeilijk gelijk spr. met eenige cijfers aantoont. Tussclien de mijn- directies en cTe spoorwegen wordt nog on derhandeld over verlaging der tarievep. 'Er bestaat een voldoende verlofregeling voor dé bestuurders dér vakorganisaties. Art. 193. De beer DE BOER (plattel, partij) bespreekt de Iramverbindingen in Groningen. Hij vraagt welk standpunt de regeering inneemt. De MINISTER zegt dal geregeld daaraan wordt doorgewerkt. -De heer VAN BRAAMBEEK (V. D.) be spreekt de tramweg-exploitaties en het per soneel daarbij betrokken. Vooral een pen sioen-regeling acht hij dringend noodig. De MINISTER zegt dat voor een *^n- siocn-regeling een ontzaglijk bedrag noodig is en dat is er niet. Mijnwezen. De heer HERMANS (K_ IC.) constateert dat vele belangrijke verbeteringen in het mijn-beheer zijn aangebracht. De »ul der bedrijfsbureaux is weggenomen. Spr. vraagt overleg van gegevens omtrent exploitatie aan het personeel, opdat zij beier op de hoogte kunnen zijn bij het nemen van be slissingen. De Contactcommissie zou kun nen worden ter zijde geslaan door een ac countant die hel personeel op de hoogte hield van den toestand der cxploitalic. De her FRUYTIER (R. K.) komt er legen op. dat de Minister niet de cxploitaliestatcn in de jaarverslagen van het Staatsmijnbe- drijf doet opnemen. Spr. verlangt inlichtin gen omtrent de koslenbegrooting en de ren- tabiliteitsberekening bij den opzet van de Staatsmijn Maurils. De Staatsmijnen dienen ondergebracht te worden in dc Bedrijven- wel. zooals nu gaat liet niet langer. Spr. dringt aan op spoedige ontginning van de Peelvclden. Dit behoeft geen staats exploitatie te zijn. De heer GERHARD (S. D.) bespreekt het ontslaan van eenige arbeiders bij de parti culiere mijneD en bij de Staatsmijn oindat zij geschriften verspreidden, die kwetsend waren voor de godsdienstige gevoelens van anderen. Die mededeelingen zijn onjuist. De woningen der Staatsmijnen moeten vrij zijn en het gaal dus niet aan de arbeiders te ontslaan omdat zij langs die woningen colporteerden. De Minister heelt ten onrechte zijn hand- teekening gezet onder een onjuist besluit. Waarom zijn juist deze mannen getroffen? Beide waren 7 jaar in dienst der mijnen en stonden bekend als goede arbeiders. De commissie van advies was eenparig tegen het besluit. De heer VLIEGEN (S. D.) gelooft niet, dat de leiding van het bedrijf alleszins goed is le noemen. Voor het sceptimisme ten op zichte van het bedrijf i9 z. i. geen reden. Het bedrijf is in wording, maar het is nog nooit een uitbreidend bedrijf geweest. De uitgaven voor den opzet zitten nog in het bedrijf en het gemis aan een commercieele leiding is daarvan schuld. Aparte inrichting van het bedrijf ware gewenscht. Het mijn bedrijf heeft eenige tegenwerkende factoren o.a. de hooge transportkosten en de duurte van 't leven in de mijnstreek. Spr. begrijpt niet waarom het leven daar zóó duur movA BINNENLAND. Prof. dr. W. Einthoven bij zijn temgkomst te Leiden gehuldigd. De Eerste Kamer heelt de Tariefwet aan- genomen. Het wetsontwerp lot verhooging van den Tabaksaccijns Is heden door de Eerste Kamer aangenomen. Ingevoerd znllen worden formulieren voor gelukstelegrammen, waarvan de extra-bate aan het Ned. Jengdleidersinstitant ten goede komt. Het Bezoldigingsbesluit 1925 zal wel met 1 Jan. a.s. worden ingevoerd. BUITENLAND. De Duitscbe crisis wordt steeds lngewik. kelder. Cnrzon over do ontruiming der Kenl- •che zóne. Bijzondere openbare harlelijkheid tni- schen de Tereen. Staten en Japan. Haarmann en Granz ter dood veroordeeld. zijn en hij hoopt, dal de Minister dit punt eens zal onderzoeken. Het rekening houden met de godsdien- slige richting bij benoemingen acht spr. onverstandig. Hervorming van den Mijnraad acht spr. noodig. De loonpolitiek besprekend, sluit hij zich San bij. den heer Hermans. De con tactcommissie wenscht spr. te vervangen door hel Engelsche sysieem van overleg. De heer BONGAERTS (R.-K.) zegt, dat ds arbeiders niet zijn ontslagen om hun over tuiging, maar omdat zij de gevoelens van anderen krenkten. Dit is niel toelaatbaar. Onjuist is de bewering van den heer Vlie gen, dal benoemingen plaals hadden om de geloofsovertuiging. Iets anders is het weren om een bepaalde overtuiging en dit ia wel voorgekomen. Het zelfstandig maken van bet mijnbedrijf heelt stellig voordeel. Intus- schen is het wel mogelijk de uitkomsten van het bedrijf na te gaan. De MINISTER gelooft dat wij het mijn bedrijf met verlrouwen kunnen volgen. Meer inlichtingen voor de organisaties zijn gevraagd. De Minister kan die niet willekeurig regelen. De conlacls-commissie leverde veel en goed werk. Er kan natuur lijk altijd nog wat aan verbeterd worden. Overliggen van de exploitatie-staten ia niet altijd mogelijk en wenschelijk. Geen enkel commercieel bedrgï kan het doen. Nopens de Peel-velden zal spoedig een wetsontwerp verschenen. Ten aanzien van het ontslag van beide arbeiders sluit hij zich aan bjj den heer Bongaerts. Het waren allerschandelijkste pamfletten en spr. geeft den direoteur groot geljik, dat hij die menschen heeft ont slagen. Scheepvaart. De heer KETELAAR (V.-D.) bespreekt de verplaatsing van den Raad van Scheep vaart van Amsterdam naar Den Haag. Dit geschiedt op grond van de hooge reiskosten. Het standpunt, dat list gaat om de huren 19 verlaten. Wil de Minister het punt nog eens overwegen? De MINISTER zegt, dat het gaat om be zuinigingen. De beslissing is nog niet ge nomen. Gaarne overweegthij de bezwaren van den heer Ketelaar nog nader. De heer TER HALL (V.-B.) bespreekt het aanvragen van £5000 voor ondersteuning van personen, die schipbreukelingen heb ben gered. Hjj acht het bedrag veel te gering, omdat het aantal der te steunen personen zeer veel grooter is dan de Minister zegt. Het onderzoek naar die personen is niet op goede wijze geschied. Het aantal personen is volgens 'den Mi nister zeer gering, maar spr. stelt daar- tegenoviv zij'n onderzoekingen bij burge meesters en «Armenraden. De Minister zal f4 per week kunnen geven. Hoe denkt de Minister die toelagen te verstrekken? Hjj vraagt een regeling te treffen al3 vroeger bjj het Nat. Steuncomité bestond. Spr. vraagt een commissie van onderzoek te be roemen. De MINISTER zegt, dat hij geen vrije beschikking heeft over de middelen. Het onderzoek is op deugdelijke wijze geschied. Veel hangt af van de maatstaf, dien meo aan legt. De Regeering kan niet verdei gaan. De begrooting is afgehandeld en wordt goedgekeurd. De vergadering wordt Ve 4.25 ure gw- sloten.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1