weinig. Vrseaee speelde voor haar doen niet kwaad, leverde dikwijls in het veld vlug spel, maar zij miste genoeg doorzettings vermogen. Met genoegen zagen wij weer eens v. Noort meespelen, die nog dezelfde handige speler van vroeger was. De Am- sterdaansohe clubs vielen ons tegen. Wel waren zij niet volledig opgekomen, maar de heerenploegen waren volledig en daar komt het tenslotte het meest op neer. De dames mogen nog zoo goed zijn, ini tiatief nemen doen zij nooit en dat viel gisteren nog meer in het oog. In de le klasse afd. werd dan ook geen doelpunt door de dames gemaakt. De wedstrijden hadden een zeer vlot ver loop, waardoor slechts 5 min. over tijd ge ëindigd werd. De regelingscommissie en de scheidsrechters komen een woord van lof toe voor dit verloop. De medewerking der twaalftallen was uitstekend. Alle twaalf tallen kwamen op. Zelfs de Haagsche ve teranen kwamen volledig op, wat nu niet van de Vitesse-veteranen gezegd kon wor den. De Haagsche veteranen smaakten do voldoening de Vitesse dito's met 30 te slaan, ondanks het medespelen van enkele jonge spelers(sters) bij Vitesse. In de 2e afdeeling hadden de club uit het Gooi en Bilthoven nog al succes door dc le en 3e prijs mee te nemen. De comb. die in het veld sterker was dan de Gooiers, verloor echter toch nog door min der gelukkig spel, zoodat H.B.S. zich met de 2e prijs tevreden moest stellen. FinksD. E. V. 20. Om even half- elf werd het eerste sein gegeven voor de lste afd. wedstrijden. D. E. V. verscheen met 5 dames en één invaller. Door het gladde veld en dito bal wordt er in het begin nogal slecht geplaatst. Fluks is het ec-rst er in en laat zeer goed aanvalsspel zien. Schneider en Christiaanse verdedigen subliem. Hoe handig Sieverts ook speelt, hij kan niet behoorlijk vrij komen. Na 12 mi nuten doelt Ragut zuiver na een goed -n aanval. Na de draaiing is het weer Ragut, die de score verhoogt. Fluks is daarna meestal in de meerderheid, maar Schneider bezit nog steeds geen aanvalscapaciteitcn. Inplaats naar den korf te spelen komt hij steeds verder van den paal, met tot gevolg verre lukraakschoten. D. E. V. presteert ook in den aanval niet te veel, zoodat er verder met meer gedoeld wordt. Einde 20 voor Fluks. D. T. V.—Vitesse (L.) 1—2. D. T. V. verschijnt met 3 invalsters, maar het hee renzestal is volledig. Het aanvalsspel der D. T. V.-ers is geheel gebaseerd op de ge broeders Madsen. De dames spelen hier voor spek en boonen mee. Haar spel is wel mooi en handig, maar één goede dame in de verdediging kan het heele spel breken. Vandaar misschien ook, dat de kampioenen in Amsterdam minder succes hebben. Daar Vitesse niet zoo'n dame bezit, zijn de D. T. V.-aanvallen gevaarlijker dan noodig is. v. Noort en Nieuwenhuizen in den aanval spelen wel handig, maar zijn nog niet aan elkaar gewend. D. T. V. heeft dan ook het eerste succes als Madsen .Tr handig Uitten- broek passeert. Na de draaiing is Vitesse in de meerderheid. Nieuwenhuizen maakt spoedig handig gelijk. De Vitesse-aanval be gaat de fout van te verren afstand te schie ten. D. T. V. krijgt een strafworp le nemen, die gemist wordt. Na een vrijen worp schiet van Ginkel van verre zeer zuiver in, zoo doende Vitesse de leiding gevende. Vitesse blijft sterker, maar tot doelpunten komt het niet, zoodat ook de tweede Amsterdamsche ploeg verliest. Einde 21 voor Vitesse. D. E. V.D. T. V. 00. 's Middags traden de twee Amsterdamsche ploegen te gen elkaar in het veld. Er werd zeer vriend schappelijk gespeeld. Beide partijen zijn goed bekend met eikaars speelwijzen, zoodat er van een meerderheid geen sprake is. De gebroeders Madsen spelen wel weer handig, maar de D. E. V.-dames kennen hun spel en breken dit dan ook dikwijls. Sieverts in den D. E. V.-aanval zwoegt haTd, maar zijn schieten is niet te zuiver. Het gevolg is een puntloos spel. Vitesse (L.)Fluks 23. Dit is de tig- match voor de Leidenaars en het is ook de beste van de 6 wedstrijden geworden Van beide kanten werd mooi en handig veld- 4*1 yertoont Vitesse heeft. v. Nieuwenhui zen en Uittenbroek in den aanval, maar d^ Fhiksverdediging is te hecht om haar succes te geven. Fluks daarentegen is zeer gevaarlijk in den aanval. Schitterende aan vallen worden door haar opgezet, welke be ter tot zijn recht komen doordat de dames ook wat actiever zijn. Reeds na 4 minuten doelt Bemmel met een mooi schot van ach ter den paal. Aan beide zijden worden dan enkele makkelijke kansen gemist. Eerst te gen het einde der lste helft heeft Ragut succes als hij zijn tegenpartij voorbij laat schieten. De volgende Fluks-aanval geeft weer slecht aanvalsspel te zien. v. Noort is nu voor Vitesse in' den aanval en zeer gevaarlijk. De tweede helft is slechts 1 min oud. als v. Noort al mooi den achterstand verkleint. Doordat Nieuwenhuizen slecht uitwerkt, krijgt Schneider een makkelijke verre kans, die hij benut (13). Fluks is nu meestal sterker, maar Meyer en Buys spelen zeer slecht in den aanval. Het schieten lijkt op niets. Er moet een wonder geschieden als deze aanval succes zal hebben. Blanken verkleint nog eens den achterstand door een zeer handig schot. De laatste minuten zijn zeer spannend en fraai, maar gedoeld wordt er niet meer. D. T. V.Fluks 22 Na een kwartier rust moest Fluks weer in het veld treden tegen D. T. V. Hoewel Fluks vermoeid is, houdt zij goed vol en weer door enthusiast spel de D. T. V.-ers in bedwang te houden te houden. De Amsterdammers vertoonen in den aanval hetzelfde spelletje. Na 6 minuten hebben zij reeds door Mad sen Sr. succes. Het spel wordt wat forscher, waardoor aan beide kanten een strafwoip te nemen valt, welke geen resultaat ople vert. De Fluks-aanval speelt wel goed, maar zij is te moe om behoorlijk te schieten. Eerst na 15 min. gelukt het Ragut tegen te scoren. Willem9e in den D. T. V.-aanval valt dan verwoed aan. Een schitterend schot van hem geeft D. T. V. de leiding. Na de draaiing maakt Meyer spoedig ge lijk. Dank zij schitterend middenvakspel van Bemmel en Ragut is Fluks sterker, maar haar tactlooze aanval met Schneider aau het hoofd brengt er weinig van terecht D. T V. valt sporadisch aan en bovendien nog niet goed, zoodat het niemand verwondert, dat er niet meer gescoord wordt. Door dit gelijk spel wint Fluks de sleutels. D. E. V.—Vitesse (L.) 1—1. Tot slot van dit welgeslaagde korfbal festijn deze wedstrijd, die in de duisternis eindigde. Di rect na het begin valt Vitesse verwoed aan. v Noort doelt 3 keer achter elkaar, waarbij het laatste schot in den mand verdwijnt. Een geanimeerd, gelijk opgaand spel volgt. De resp. verdedigingen blijven in de meer derheid. Eerst 1 min. voor het einde slaagt Sieverts*er in gelijk te maken. Stand der halve competitie. gesp. gew. gel. verl. Fnt. v.-t. 1 Fluks 3 2 1 5 74 2 Vitesse 3 1113 55 3. D. T. V. 3—212 3—4 4. D. E. V. 3 2 1 2 1—3 De Competitie. UITSLAGEN. W. I N. AdvendoNausiküa 12. W. I Z. H.K.V.Deetos 2—0; Velox— H.S.V 8—1. 0. I A. RapidQuick 21. O. I B. A.K.C.Naas 05. O verg. N. D.D.V.Haarlem 111. T.E.K.G.A.Westerkwartier II 34; Swift- Hercules 20. Overg. Z. T.O.V.Het Zuiden 05; Ro zenburgVitesse (H.) 42. HOCKEY. (Oompetitie internat, regels.) LeidenAmsterdam II 23. Het is den Leidenaars niet mogen geluk ken den nog ongeslagen leiders een puntje afhandig te makn, hoewel van eenig krachts verschil feitelijk geen sprake was. Als scheidsrechter Hardenbeck om half- twee laat beginnen, stelt Leiden, dat vier invallers blijkt te hebben, zich als volgt op; v. Dusseldorp, Huizinga, Redelé, Hannivoort, Bijleveld, Naeff, Schwartz, PoLarao, v. d. Meuten, Westra, v. Boetselaar De eerste minuten zijn voor Amsterdam, dat al heel gauw den Leidschen keeper weet te passeeren, als deze te lang wacht met wegwerken, 01. Even later profiteert de Amsterdamsche centervoor van een fout van Redelé, 02. Dit laten de Leidenaars niet op zich zit ten, en er komt nu meer teekening in het spel. Dfc half-linie zet de voorhoede goed aan het werk, en zoowel Westra als Boetselaxr geven een serie goede voorzetten. De Am sterdam Eche verdediging weet echter voor- loopig doelpunten te voorkomen. De druk wordt echter steeds grooter en men voelt, dat er een doelpunt in de lucht zit. Dit komt dan ook even voor half-time als Bijleveld uit een kluwen van spelers den bal bemachtigt en naar Schwartz passeert Deze aarzelt niet lang, en geeft door naar Boetselaar, wiens voorzet keurig door Po- lano in het net geschoten wordt, 12. In de twéede helft blijken de partijen ge heel aan elkaar gewaagd, misschien met Leiden iets in de meerderheid, ten minste in het veld, want voor doel werden nog al eens kansen verknoeid, terwijl de Amster damsche voorhoede de Engelsche jegels goed onder de knie had. Toch komen ze op vrij goedkoope manier aan een doelpunt, door een misverstand in de Leidsche achter hoede, 13. Even later hebben de Amsterdammers weer geluk als hun doelverdediger een hard schot van Schwartz op de lijn stopt, en daarbij komt te vallen. De Leidsche voor hoede blijft rustig staan, meenende, dat de bal reeds gezeten heeft De scheidsrechter beslist echter anders. Nog enkele minuten zijn slechts te spelen, Leiden is ver in de meerderheid, en twee minuten voor het einde verkleint Schwartz dan ook met een buitengewoon scherp schot den achterstand, 23. Leiden zwoegt hard voor den gelijkmaker, maar met onveranderden stand komt het einde. Wij gelooven gerust te kunnen zeggen, dat de Leidenaars in het algemeen onder de internationale regels beter spelen dan onder de Hollandsc.he. GYMNASTIEK. Jaarvergadering gewest Zuid-Holland van het K. N. G. V. Men schrijft ons: Op de gisteren gehouden vergadering van het gewest Zuid-Holland van het K. N. G. V. in café-restaurant Riche te 's-Gravenhage werd o.a. behandeld het voor Leiden zeer belangrijk voorstel: „Reorganisatie van het K. N. G. V waarbij de Leidsche Turnkring uitgebreid werd met eenige vereenigingen uit het N. H. Zuiderkwartier en de Goud- sche Turnkring zelfstandig zou blijven be staan. Besloten werd dat Leiden een ver gadering zou houden met de vereenigingen, die er aan toegevoegd zouden worden, ten einde te bespreken of het wenschelijk is dat het plan zal worden uitgevoerd, of dat b.v. de Turnkring L. en O. zou worden op geheven en toegevoegd bij Gouda of bij Den Haag. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergade ring, waar een definitief besluit zal worden genomen, werden o.a. benoemd de heeren' Ant. Metz en Bakker. Tot plaatsvervangend lid werd o.m. mevr. DiebenKonings be noemd. Door den heer Bakker werd op scherpe wijze de heer Metz becritiseerd, die inplaats van, zooals men van een lid der Geweste lijke T. C. mocht verwachten, den Turnkring te helpen, dezen z'n moreelen steun ont houdt, door o.a. zitting te nemen in een commissie, tot het organiseeren van eeo cursus in de gymnastiek volgens systeem dr. Bode (z.g. stelsel Loges) zonder den Turnkring er in te betrekken. De voorzitter, da*. Reys zeide een nauwkeurig onderzoek te zullen instellen.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 14