Vreeken in de halflinie; speelde Stephanus linksbinnen en Goslings centervoor, terwijl even na rust Brouwer door een onwillige knie van het tooneel verdween, en vervan gen werd door Wassenaar. A. S. C. trapt af met de zeer hinderlijke zon tegen. De rood-zwarten loopen geweldig hard van stapel en in de eerste vijf minuten heeft Vermeulen al diverse schoten te ver werken. Erg lang duurt het A. S. C.-over- wicht niet, want al heel gauw loopt Pijl door de A. S. C.-achterhoede heen, en wordt er slechts gered ten koste van een corner die Feyenoord niets oplevert. Wamsteker als cenlerhalf heeft vrijwel geen vat op Pijl en de Rotterdammer maakt vijf minuten na het begin het eerste Feyenoord-doelpunt (10). Do rood-wilten zijn sterk in de meerderheid en verschillende malen moet Van Hoften, die niet al te zeker lijkt, handelend optre den. Wanneer er ongeveer i0 minuien is gespeeld, wil Josson den bal wegtrappen en wordt daarbij door Pijl op een absoluut on geoorloofde wijze in den rug geduwd, zonder dat de scheidsrechter hiervoor straft. Pijl zendt dan een hard schot in, dat Van Hof- ten onvoldoende wegwerkt en Konings brengt den stand op 20. Direct daarna is Pijl opnieuw vrij. Wamsteker Sr. tracht nog den bal weg te krijgen, maar onhoudbaar jaagt de Rotterdammer het leer in de tou wen (30). A. S. C. krijgt vrijwel geen voet aan den grond en de enkele uitvallen wor den besloten door erbarmelijk slechte scho ten. Na 35 minuten geeft de A. S. C.-ach- terhoedc door le lang wachten, Borremans een kans en het is 40. Even voor rust, eindelijk een goeden aanval van A. S. C. Janssen zet door, geeft over aan Goslings, die nog geen meter voor het doel slechts voor het intrappen heeft. Ergens in de buurt van de cornervlag kwam het leer terecht. Dan is het rusten. Jn de tweede helft nog meer dan in de eerste, wa3 Feyenoord in de meerderheid. Het was oen spelletje van kat cn muis. Vijf minuien nadat er opnieuw begonnen is, valt Van Hoften te laat, als Pijl een tam schot lost (50) Het is ondoenlijk alle aanvallen der Rotterdammers in deze periode te ver melden. Na een kwartier krijgt Wamste ker Sr. vrijstaande een bal weg te werken. Als hij het leer te ver vooruit speelt, is We ber er als do kippen bij en voordat Van Hof ten begrijpt wat er gebeurt, is het fi0. Twee minuten later scoort Konings uit een keurige .through" van Pijl het zevende Feyenoord-doelpunt (7—0). Feyenoord is thans sterk in de meerderheid. De heeren denken echter dat alles lukt. Zoo worden een aantal opgelegde kansen door Pijl en Konings verknoeid. Een rechter-vleugel schijnt er voor de A. S. C.'ers niet te be staan. Janssen krijgt na rust niet veel meer dan afval. Het eenige A. S. C.-doelpunt komt echter toch uit een voorzet van dezen speler, met 'n hard schot van Goslings (7-1) Even daarna geeft Janssen nogmaals den A. S. C.-aanvai een dot van een kans, maar Wamsteker Jr., Goslings en Van der Mark missen hopeloos, terwijl Stephanus, ook voor open doel, niet anders weet te doen, dan het leer mee te nemen naar de corner- vlag. Met een vrijwel ononderbroken beko geling van het A. S. C.-docl komt het einde. Wij waren blij, dat dit einde eindelijk kwam, want voor ons, die toch geen bijstor hooge verwachtingen hadden, was het aan zien van dezen wedstrijd wel heel hopeloos. In onze nabeschouwing over den wed strijd willen wij allereerst opmerken, dat Feyenoord ongetwijfeld de beste ploeg is, die wij in de afdeeling van A. S. G. zagen spelen. Er zijn wel is waar ook zwakke plekken in het team (zoo was b.v. het back- ,slel maar heel matig en valt er over de beide I vleugel halfs niet heel veel bijzonders te vermelden) maar de voorhoede der gasthee- iren, met Pijl aan het hoofd bleek uitstekend Vooral Pijl is ons geweldig meegevallen. „Dash", een goed schot, spelverdeeling, vrij wel alle onmisbare eigenschappen van een 'centervoor, bleek Pijl althans tegen A. S. C. bezitten. Vooral zijn spelverdeeling met lange centers naar den vleugel viel te roe men. Ook dc vleugelspelers Weber en Pet it erson deden goed werk, terwijl Konings oornamelijk door zijn schot gevaarlijk bleek. Borremans was de minste. Vermeu len kreeg weinig moeilijks, zoodat wij over hem geen oordeel kunnen vellen. 1 Mr. ÉL G, van Bisseück zag in de eerste helft een free-kick, in de tweede helft een buitenspelgeval over het hoofd. Beide fouten kostten A. S. G. een doelpunt. Overigens was de „onfeilbare" niet zoo gek. Trouwens de naam doet er ook heel wat toe. Erg moeilijk hebben de spelers het mr. Van Bisselick niet gemaakt. En thans A. S. C. Wij zullen spaarzaam zijn met onze critiek Of men dezen wedstrijd tegen Feyenoord, die volgens menschelijke berekening toch verloren zou worden, met 71 of met 10 verliest, doet er per saldo weinig toe, mits men er de lessen uittrekt, .die er uit te trekken zijn. Wie er slecht en onvoldoende waren? Het doet er niet toe. Laten wij alleen zeggen dat Roem uitsle- kend was. Hem brengen wij gaarne hulde, en laten wij er aan toevoegen dat Wasse naar, die in de tweede helft Brouwer ver ving. goed werk leverde. De rest, slecht of middelmatig (de uitslag leert dat het meer slecht dan middelmatig was) zullen wij dit maal maar laten zwemmen. Nog één op merking. Blom en De Ruyter ontbraken op het appèl. Wii willen aannemen dat beiden een goede reden hadden voor hun afwezig heid want andersmoeten wij nog zeg gen dat het de plicht van eiken A. S. C.'er is, om thans in tijden van tegenspoed alles te geven, wat te geven is? Tenslotte de les sen die o.i. uit dezen wedstrijd le trekken zijn: lo. Wamsteker behoort noch cenlerhalf noch centervoor te spelen (sorry geachte lieer sportredacteur). Hij mist daarvoor ten eenenmale de noodigo capaciteiten „Aus dauer" en takliek. Alleen met „dash" kom je er ook niet, dat is duidelijk gebleken. Zijn schot is daarenboven ook al niet veel bij zonders, wat begrijpelijk is omdat hij als back gewend is, den bal min of meer te scheppen. Van veel meer belang is echter het feit, dat hij in de achterhoede niet te missen is. Met. Wamsteker den geheelen wedstrijd als back, was het geen 71 ge worden, daarvan zijn wij overtuigd. Is het overigens juist, om van een uitstekenden achlerhoedespeicr, een slechten hoogstens middelmaligen half of voorhoedespeler te maken 2o. Roem is op de centcrlialfplaals niet te missen. Voor hen, die Piet de laatste weken aan het werk zagen, is commentaar over bodig. 3o. De kans om de laatste plaats te onl- loopen is vrijwel tot nul gereduceerd (na tuurlijk hopen ook wij nog op uitkomst). Men heeft de beschikking over 12 hoogstens 14 spelers. Welnu al dat veranderen is in de praktijk een fiasco gebleken. Laat men daarom thans een keus doen uit deze spe lers. en laat men de rest van de competitie, spelend met een zelfde combinatie, be schouwen als een ernstige training voor de komende degradatiewedstrijden. Wij zijn niet pessimist, de kans dat A. S. C. de fu neste laatste plaats misloopt is er, zeker. Maar het gaat niet aan om eeuwigdurend aan het veranderen te blijven. De opstel ling van verleden jaar, mogelijk met een kleine variatie is de minst slechte gebleken, welnu laat deze combinatie zich ernstig voorbereiden voor de moeilijke, heel moei lijke degradatie-competitie. Wanneer elf rood-zwarten zich voornemen „fo make the best of it", het moet dan toch al heel gek loopen, wanneer zij zich de tweede-klassers niet van het lijf houden en wie weet.... is er ook nog wel een anderen liefhebber voor het beruchte laatste plaatsje. LugdunumBodegraven 20. Op een glad en modderig terrein heeft Lugdunum, gelijk wij voorspelden, een over winning behaald op de roodhemden uit Bo degraven. Bijzonder enthousiast vermogen wij echter niet te zijn, noch over het spel der groenwitten, noch over dat. van Bode graven. Het beste werk bij Lugdunum is ge leverd door de voorhoede, die in het veld dikwijls aardig combineerde en dan ook telkenmale het doel der tegenpartij wist te. naderen. Maar dan was het gewoonlijk ook met de groenwitten gedaan, doordat 'het juiste schot ontbrak en de lange Bodegra- vetnscihe keeper er bovendien uitstekend het oog in had. Bavelaar en Leuering probeer den zoo nu en dan wel eens de vele voor zetten van Goddijn en Keereweer met een schot te besluiten, doch meestal zochten zij het doel op de verkeerde nlaats of bleef de. le zacht, ingeschoten bal in den moddi steken. Daarenboven waren de voorzette van Keereweer veelal te scherp om er prt fijt van te kunnen trekken. Werd een aai val van Lugdunum afgeslagen dan on-lbra als regel de halflinie om tijdig in te grijpe Er was dan een groot open terrein-gedeelt waardoor de gasten gelegenheid hadden hu tegenaanval behoorlijk op te zetten. Dat d zen daarvan zoo weinig gebruik hebben gf maakt was waarlijk hun eigen schuld. 7 W 11 i u 5n. ,pu speelden stellig zeer enthousiast, enthoi siasler voorzeker dan Lugdunum, maar ov rigens ontbrak er zeer veel aan hun spe Wij kunnen horhalen hetgeen wij schreve na den wedstrijd L. F. C.Bodegraven: w; de roodhemden te zien gaven was kick an rush, meer niet. Bij Lugdunum ging h(,u< werkelijk heel wat beter, maar jammer g€ noeg is de verdediging zeer zwak, waardoo ook gistermiddag <le onsamenhangend voorhoede der roodhemden nog gevaarlijk momenten voor het Leidsche doel wist t veroorzaken De schuld hiervan ligt niet b keeper "Van den Berg, doch bij backs e halfbacks, die spelen zonder overleg en zon der systeem. Nemen de Lugdunum-back den trui ten- of dien binnenman voor h-un re kenïng? Werkelijk, wij hebben er nauwlet tend op toegezien, maar zijn er niet in g-3 slaagd er ook maar een spoor van te ont dekken. Dit is een ernstige fout in de ploeg3 welke zich, bij een eenigszins behoorlijk'P tegenpartij, nog meerdere malen zal wre ken. Het aangeven van den bal was overl gens in het algemeen niet slecht. Het stop pen liet echter nog heel wat te wensche: over, al erkennen wij gaarne dat zulks gis teren, gezien de gladheid van het leer, oo* meer moeite opleverde dan gewoonlijk. Ovo: den wedstrijd, die door den heer W. van de Broek uitstekend werd geleid, valt verde niet zoo bijzonder veel te vertellen. L/ugdunum is meerendeels sterker ge weest. Reeds in liet eerste kwartier kroger de groen-witlen meerdere kansen, die echte-i niet werden geaccepteerd, ten eerste dooi gebrek aan sc.lïotvaardijrheid, en ten iweed<- door een gemis aan lighting spirit van (het11 binnérubrio, Slechts Bavelaar deed eenige maten een poging het vijandelijk doel le treffen, doch steeds werd de bail naast geschoten. Een en kelc uitval van Bodegraven werd besloU-v^e met een harde kei van den linksbinnen welke den paal millimeterde. Plots sneld Goddijn lans dat lijntje; vlak bij de corner- slag zette hij voor, waarna Leuering var dichtbij goed in schoot. De doelman wist he leer echter keurig weg te werken. Nadat d. heer Van den Broek nu ten tijdlang druk weTk had gehad om voor buitenspel te flui ten, en een korte opleving van Bodegraven niets had opgeleverd, kwam Lugdunum weer in het offensief. Roman kreeg een schitterende kans om te doelpunten, dooli van vlak bij schoot hij naast. Vóórdat het leer ichiter was stormde Leuering echter toe. Bij den paai staande had hij den bal voor het intrappen Edoch... hij miste' Eindelijk, 8 min. voor de rust. kwain er een doelpunt Toen de doelman der gasten on- noodig corner trapte zette Leuering voor en kopte Goddijn don bal zeer mooi in de tou wen, 10. Toon even later Roman door d< roodo verdediging was gedrongen greep dc keeper op 't laatste moment in, en grabbel de het le<er van de doellijn. In de tweede helft was groen-wit aan.van kei ijk weer sterker. Van Well steunde nu beter dan voor de rust en de doelman der gasten werd dan nu ook gevaarlijker be dreigd. Keereweer wilde het thans evenwel dikwijls te veel alleen doen en trachtte ook zelf te schieten, waardoor hij eenige goede aanvallen deed mislukken. Een kogel van Leuering, uit een voorzet van Goddijn, ging hoog over. Langzamerhand kwam Bodegra ven nu weer opzetten, 't Bleef alles -beperkt tot individueele pogingen, maar toch ont stond er gevaar door, vooral doordat Trou wee gelieel uit vorm was en voortdurend miste. Zoo kreeg Van den Berg een kwar- n liertje evenveel werk dan z'n collega aan de overzijde, zonder dait hij echter werd ge passeerd. En tot slot? De lezer vergeve het ons Wij hebben het niet gezien doordat het reeds e laat was (inen was pas te halfdrie begon- nen), en andere bezigheden ons riepen. Wij weten alleen dat Lugdunum nog eenmaal beeft weten te scoren en due niet 2—0 woo,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12