stadsnieuws. MAANDAG 1 DECEMBER Anno 1924 Officieele Kennisgeving. Het vonrnaamctR nieuws van lieden. No. 19856. LEIDSCH DAGBLAD paus DER ADVERTENTIENI 30 Cta. -per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija. Kleine Advertenliên, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1B35 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANÏI Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.85, per week 0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' ...v» u0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 12-25 is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH k f 0,15f 0.40. SCHOL k f 0.20—f 0.40, KABELJAUW »t f 0.44f 0.49 (Geh. kabelj. k f 0.38) per pond en HARING k f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgera. Leiden, 1 December 1924. Een adres van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Door het Departement Leiden der Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel is het volgend adres in verband met de aanstaande openbare behandeling der begrooting voor het dienstjaar 1925, tot den Raad gericht. Gelijk het ton vorigen jare zich.ook veroorloofde met klem aan te dringen op het betrachten der uiterste zui nigheid bij de regeling van de huishouding der gemeentedoet het Departement het thans weer en wel op grond: dat ook in onze gemeente in de buiten gewone jaren, volgende op bet sluiten van den wapenstilstand, de uitgaven tot een zeer hoog peil zijn opgevoerd, een peil, dat laug niet meer in overstemming is met de gedaalde welvaart van de inwoners der gemeente als geheel; dat door dezen verminderden welstand de opbrengst der gemeentelijke belastingen in de eerstkomende jaren eer daling dan stijging zal vertoonen, terwijl tevens re kening gehouden dient te worden met de voorgestelde wijziging in de heffing der Forensenbelasting, welke eveneens ten ge volge zal hebben, dat de Gemeente minder belasting zal ontvangen daar op grond van te zwaren belastingdruk de neiging bestaat tot vertrek uit de gemeente van personen met hoog inkomen of vermogen; dat steun uit 's Rijks kas onder do hui dige omstandigheden zeker niet kan wor den verwacht; 'dat door deze factoren derhalve te voor- - en is een vermindering van het gemeente lijk inkomen, om welke reden reeds verla ging van uitgaven een dringende eiseh zou zijn; dat zoodanige verlaging «ivan uitgaven echter om meerdere redenen noodzakelijk: is; dat toch de gemeente-belastingen niet op het tegenwoordig niveau gehandhaafd kun nen worden, doch zoo spoedig mogelijk ver laagd dienen te worden, daar zij op het huidige peil een onredelijk groot gedeelte van het inkomen der belastingplichtigen op- eischen en daardoor een gezonde ontwik keling van handel en bedrijf in den weg staan; dat van Regeoringswege de noodzakelijk heid van verlichting van den belastingdruk is erkend en reeds maatregelen in deze 'richting zijn aangekondigd; dat, al moge er uitzicht op bestaan, dat over 1925 de gemeente-belasting hier ter stede cenige verlaging zal ondergaan, dit uitzicht voor adressant geen reden kan zijn zijn'adre8 achterwege te laten, daar ge noemde verlaging, zoo die inderdaad mocht worden verkregen, niet te danken is aan een zoodanige bezuiniging in het gemeente lijk beheer als naar adressant's meening mogelijk geweest ware, aangezien de terug gang, die inderdaad bij enkele uitgaafpos- te bestaat, daartoe van te geringen «invang is; dat immers de noodzakelijke verlaging van belastingdruk 6lecht bereikt kan wor den door het aanbrengen van bezuinigingen van meer ingrijpende aard; dat een belangrijk deel van de uitgaven der gemeente bestaat uit bezoldigingen van personeel, en vooral door sterke inkrimping Van het aantal personen in gemeentedienst, hetgeen mogelijk zal blijken door reorga nisatie, of desnoods door opheffing én meer doeltreffende inrichting van gemeentedien sten en -bedrijven, bezuiniging zal moeten worden doorgevoerd, eveneens door verla ging der bezoldigingen, welke verlaging bij vergelijking van verschillende dier bezol digingen met die in particuliere bedrijven, .een dringende eisch is; dat voorts adressant nogmaals wil wijzen op de hooge kosten van de uitkeeringen aan „behoeftigen en werkloozen", en op die van onderwijs, terwijl het geen verwon dering behoeft te wekken, indien de uitga ven van Hoofdstuk V (Volkshuisvesting) in de naaste toekomst een belangrijke stijging te zien zullen geven, zoodat adressant bij Uw Raad moet aandringen in deze uitgaven voor zooveel mogelijk in verband met het verplichte van vele dezer uitgaven, de uiterste soberheid te betrachten; Redenen, waarom het Departement er 'op aandringt bij de behandeling der gemeente- ©frrooting met het bovenaangevoerde wel ernstig rekening te willen houden en les te doen wat mogelijk is om tot ®en snelle vermindering dor gemeentelijke gaven geraken, zoodat met een ma tigen druk der belastingen in deze gemeen te kan worden volstaan, omdat de voor ontwikkeling van handel cn nijverheid on ontbeerlijke kapitaalvorming reeds thans ernstige belemmeringen ondervindt door den druk der belastingen, die in verschil lende gevallen ook kapitaalvernietigend werken. Deze bezwaren zullen zich in toe- l nemende ma»te laten gevoelep, zeer ten nadeele van de algemeene welvaart, die al leen bevorderd kan worden, indien voort durende vorming én vernieuwing van ka pitaal het mogelijk maakt de sterk aan groeiende bevolking productief werk te ver schaffen. Eerste Jeugddienst Ned.-Herv. Gemeente. Zooals wij reeds met een enkel woord hebben medegedeeld, heeft de Kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. alhier, volgende het voorbeeld, hetwelk door andere Gemeenten in ons land is gegeven wij denken hier in 't bijzonder aan de Gemeente te Rotter dam, aan welker jeugddiensten onafschei delijk zal verbonden blijven, de naam van en de nagedachtenis aan dir. H. T. Ober man besloten jeugddiensten te doen hou den. De Kerkeraad benoemde daartoe uit zijn midden een commissie, welke aan den arbeid is getogen met het gevolg, dat gister avond de eerste jeugddienst reeds kon plaats i vinden. de borate jeugddienst reeds kon plaats vin- j den. 1 Yoorloopig zullen deze diensten om de veertien dagen gehouden worden 's Zon dagsavonds van zeven tot acht uur in de Waalsche kerk. De boegang is er vrij voor jongens en meisjes van dertien tot twintig jaar, tenzij men vóör het twintigste jaar be lijdenis heeft afgelegd. De bedoeling dezer diensten is een schabel te vormen tusschen Zondagsschool en kin derberk aan de eene en d? Gemeente-godsdienstoefeningen aan de andere zijde. De Commissie hoopt, dat de onkosten zulten worden bestreden uit vrij willige bijdragen. Jongelieden zullen mede werken tot den goeden gang van zaken vóór en tijdens de diensten. De #eerete dienst werd door vele jeugdigen van jaren bezocht en ook door enkele oude ren, die in eenigerlei opzicht tot deze dien sten in betrekking staan, zoodat het kerk gebouw bijna geheel gevuld was. Alles ge schiedde in voortreffelijke orde, volgens goed getroffen maatregelen, en er is met stille aandacht geluisterd naar het ernstige, behartigenswaardige, eenvoudige en boeden- de woord van den voonganger, ds. J. G. W. Goedhard- Toén deze, niet in toga, den kansel be trad,. eindigde hel wed luidende orgelspel, dart, zich reeds eenigen tijd had doen hooren en stonden, allen van hun zitplaatsen op. Zóó werd met eerbied geluisterd naar hel uitspreken van het votum door den predi kant; werden gezongen van Psalm 150 het eerste vers en het tweede gedeelte van vers drie werden aangehoord het lezen van de hoofdsom der Wet en het gebed. Nadat allen waren gaan zitten werd ge lezen Jesaja 6, verzen 1 tot 8, waarover de voorganger verder zou spreken, en hei slot van de Bergrede uit Matfcheus 7, aanpas sende aan het eerst gelezen Schriftgedeelte. Gezongen werden Gezang 3 verzen 1 en 3; onderwijl werd in kerkzakjes gaande van hand tot hand, gecollecteerd voor de diako- nie of beter voor de armen der Gemeente. Vervolgens hield ds. Goedhard de toe spraak, na vooraf zijn hoorders, voor wie inzonderheid de jeugddiensten bestemd zijn, en die zijneerw. aansprak met: jongens en meisjes, te hebben verzocht om de mede werking van ieder hunner, daor er bij 'tc zijn met hun gedachten, en de lioop te heb ben uitgesproken, dat God hun door deze diensten" een bijzonderen zegen zou willen schenken. Na de toespraak deed het orgel zich een wijle fliooren. Bij het dankgebed hot ,,Onze Vader" slonden allen weer op tot het einde van den dienst. Gezongen werd nog het eerste vers van Gezang 270. Toen sprak de voorganger de zegenbede Numeri 6 verzen 24 tot 26 uit en zongen de aanwezigen de zegenbede 2 Kor. 13 vers 13, waarna er een oogen- blik sülle ^heersohfe. De voorganger verliet den kansel, daarna gingen de kerkgangers heen, bij den uit gang van het bedehuis offerend voor de on kosten. welke deze diensten onvermijdelijk met zich brengen. Receptie van „De Stem des Volks". Zaterdagmiddag van drie uur lot hal/zes hield het bestuur van de arbeiderszangvet- eeniging ,,De Stem des Volks" ter gelegen heid van het 20-jarig jubileum dezer Yeree niging. een druk bezochte receptie in de concertzaal van het Volks gebouw. Op het podium prijkten, naast de banier der Yereeniging, tal van bloemstukken, aan geboden door de verschillende vakvereni gingen. Talrijk waren de besturen van deze organisaties tegenwoordig, om de jubileeren- de Yereeniging te feliciteeren. Door eenige dames werden aan de aanwezigen bloempjes uitgereikt. Een gezellig strijkje, onder leiding van den heer Verver en met Mien Verver aan de piano, bracht er al spoedig een feestelijke stemming in. De vporzitter, de heer J. G. van der Zeeuw, opende de bijeenkomst en ging in 't kort na al de wederwaardigheden van ,.De Stem des Volks"Jn de afgeloopen jaar. Een en ander is reeds eerder in ons Blad uitvoerig vermeld. Jammer vond spr. het, dat mevr. Betsy Vos en mevr. Van Eek, onder wier leiding in den loop der jaren „De Stem" is geworden een koor, dat een van de beste uit deze stad genoemd kan worden, verhinderd waren aan wezig te zijn. Ook de heer Burgerdorffer, la ter directeur der „Stem", heeft veel bijge dragen lot den bloei der Vereeniging. Spr. bracht een woord van hulde uit voor het door hem gepresteerde werk in soms zoo moeilijke omstandigheden. Vervolgens bracht hij ook een woord van dank aan-den tegenwoordigen directeur, den heer M. van Resteren, uit Den Haag, die ge toond had, de rechte man op de rechte plaats te zijn. Na medegedeeld te hebben dat heden avond een gezellige avond zou bereid worden voor de leden, en Maandagavond in de groote zaal der Stadszaal de jubileumsuitvoering zou plaats hebben, gaf hij het woord aan de besturen 'der aanwezige organisaties. Na mens de afd Leidfen dcT S. D. A. P. compli menteerde de heer J. Veldman de jubilaresse en sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat I „De Stem" naast de beoefening van de kunst j zich ook haar taak als arbeiderszangvereeni- ging bewust was en deze kunst ook in dienst stelde van het socialisme. Ook als bestuurder der Coöperatie „Voor uit" sprak hij woorden van waardeering en vertrouwde ook in de toekomst nooit en te vergeefs beroep te doen als haar medewer king werd gevraagd. Naast den Leidschen Bestuurdersbond sprak de heer H. Baart, die meende, dat een 20 jaar geleden veel moed en idealisme noo- dig was om een dergelijke Vereeniging te stichten. Spr. huldigde den voorzitter en dien9 vrouvf voor al datgene, wat zij voor de Ver eeniging hebben gedaan. Speciaal den voor zitter, aie van af de oprichting een leidende functie in „De Stem" heeft vervuld. Daarna volgden nog tal van sprekers van de verschillende vakorganisaties, die hun wenschen vergezeld deden gaan van bloem stukken. De bouwvakarbeidersbond bood een herinneringsmedaille aan en de Centr. Ned. Ambt.-Bond een voorzittershamer. Vervolgens sprak de heer Beumer, direc teur van „De Kleine Slem", die herinnerde aan de spreuk van mgr. Nolens in de Tweede Kamer „Weinig als ik me zelf zie, Veel als ik me met anderen, vergelijk". Spr. bracht i deze spreuk in toepasing op „De Stem des Volks" en releveerde wat „De Stem" reeds lot stand had weten te brengén in het belang der arbeidersklasse. Tot slot voerde 't woord de hoer J. Broek- sema, voorzitter van den Bond van Arb. Zangvereenigingen in Nederland, die ge waagde van deze blozende dochter, die vele uitingen van sympathie in ontvangst had te nemen. Hieruit concludeerde spr., dat de kame raadschappelijke verhouding van „De Stem" tot de arbeidersbeweging van de beste soort was. Dit stemt hoopvol voor de toekomst, zei spr. en hot was voor hem een aangename taak hiervan in Amsterdam bij het H.B. ge tuigenis af te leggen. Nadat de eerewijn door rappe dameshan den was aangeboden, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Des avonds werd dit jubileum in meer in- tiemen kring der leden herdacht, waarbij de tooneelvereeniging „D.O.S.", haar medewer king verleende. Door een comité der leden werd bij monde van den heer J. Oudshoorn aan den voorz., den heer J. G. van der Zeeuw, en diens echt- genoote als blijk van waardeering een pen dule met coupes aangeboden. Nadat de voorzitter allen leden daarvoor in een hartelijke toespraak dank had_ ge bracht, werd het verdere gedeelte van dezen avond gevuld door tooneel cn voordracht van „D.O.S.", waarna, als slot, een gezellig dansje dit jubileumfeest beëindigde. Neutrale Leidsche Bestuurdersbond. Zaterdagavond vierde bovenstaande ver eeniging haar eerste lustrum met eea groot avondfeest in „De Graahbeurs". Toen de voorzitter, de heer ,Van den Broek, de bijeenkomst opende, was de ge- heele zaal gevuld. Spr. begon met zqn tevredenheid uit te spreken over deze massale opkomst. Vijf jaren van hard wer ken liggen achter ons, aldus spr., een troost is, dat de Neutrale Bestuurdersbond niet in zijn werk is teleurgesteld en thans een lichaam is, waarmede rekening moet wor den gehouden. Achtereenvolgens somde de voorzitter de in die jaren bereikte resultaten op en bracht hiervoor den vorigen bestuurders dank. In het bijzonder dankte spr. den secretaris, den heer Valkenburg, voor het vele, dat deze voor de Vereeniging gedaan heeft, en stelde hem allen tot een voorbeeld Ook mevr. .Valkenburg dankte spr. voor de tallo'oze opofferingen, welke zij zich ge troost heeft; als blijk van erkentelijkheid werd^ haar een bloemenmand aangeboden, teiwjjl den secretaris een kistje sigaren en een tabakspijp werden geschonken. Een woord van dank werd ook gericht tot het neutraal gemengd koor „Amicitia", voor zijn geheel belanglooze medewerking, en het muziekgezelschap „Euterpe", dat voor de muzikale illustratie zorgde. Vervolgens werd het woord gevoerd door den bondsvoorz., den heer Det&er, die een beknopte uiteenzetting van het vereeniging*. wèl en wee van;af de oprichting gaf en het tegenwoordige bestuur complimenteerde meft de reeds behaalde successen. Spr. deelde nog mede, dat er een re- organisatie in bewerking was, om de demo cratie ook verder uit te breiden op eco nomisch terrein, en wekte alle aanwezigen op hieraan mede te willen werken. De heer Van den Broek dankte den heer Dekker voor de harteljjke woorden, tot hem gesproken. Ook de heer Dil, bestuurslid van het Natio naal Verbond van Gemeente-ambtenaren, bood der Vereeniging zijn gelukwenschen aan en sprak de hoop uit, dat ook in de toekomst de arbeiders steeds de pioniers voor het overheidspersoneel zouden blijven, gesteund door moreele en financieele hulp van dit personeel.. Deze avond, aldus spr., dwingt tot wederzfldsch respect; ik hoop dan ook, dat men gezamenlijk in de beste verstandhouding verder zal strijden. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met het eigenlijke feestprogramma. Aller eerst bracht het zangkoor „Amicitia" eenige nummers ten gehoore. Heel goed werd no. 1, „Daar is een lied", gezongen; ook het teere „Droome Vrouw, kom", klonk heel lief Bij het derde nummer liet blgkbaar de invloed van de rookerige zaal zich gel den, wat zeer zeker een voldoend excuus genoemd mag worden. „Levenslust" was weer veel beter; was trouwens ook niet zoo moeilijk. Nadat de heer Van Velzen eenige leuke cabaretliedjes had laten hooren, werd op gevoerd het drama in één bedrijf: „Het Kind", van Heyermans. Vooral de heer A. ter Velde, als Dr. Lsrsen, en mevr. B. Stammers, als zjjn vrouw speelden hierin uitstekend. Thans was de beurt weer aan „Amicitia", dat al direct weer goed inzette met „Het liedje van verlangen", dat bijzonder goed werd weergegeven. Heel mooi was ook de zwaï „Serenade van een landsknecht", waarin af en toe de bassen echter wel eens een beetje te veel op den voorgrond traden. Feilloos was „Avondlied", dat onder adem- looze stilte werd aangehoord. Nadat nog op zeer verdienstelijke wijza „Het Liedje van den Bergenaar" was ge zongen, bood de heer Van den Broek den dil igent, don heer P. de Rook, een krans aan. Tot slot werd opgevoerd het blyspel „Principes van Van dor Steen", dat, blij kens hot telkonmale schaterend gelach, zeer by het publiek in den smaak viel. Een gezellig bal vormde het aangename slot van dezen ggnotvollen avond. Heden herdacht de heer M. Kolkman, procuratiehouder bij Scheurleer Zoonen's Bank te dezer stede, den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Leidsche firma H. F. C. Gerjings, waarvan Scheur leer Zoonen's Bank een voortzetting is. De heer Kolkman wist zich, in dien lan gen diensttijd door een zeldzame plichtsbe trachting op zoodanige wijze de achting en het vertrouwen van de firma, en met name van den directeur, den heer F. G. H. Ger- lings, waardig te maken en geniet door zijn minzaam karakter de vriendschap van het geheele personeel, zoodat men van alle zij den hem wilde huldigen, hoewel de beschei den jubilaris wellicht liever had gehad, dat deze dag stil en onopgemerkt ware voorbij gegaan. Van het gebouw der Bank wapperde de vlag. De huldiging had plaats in het kantoor van den directeur, die hem namens de direc tie een portefeuille met inscriptie aanbood, bevallende een couvert met inhoud, terwijl deze hem persoonlijk nog een stoffelijk blijk van achting en vriendschap overhandigde, waardoor de herinnering aan dezen dag steeds levendig zal worden gehouden. Namens Commissarissen werd de jubila ris op hartelijke wijze toegesproken en geluk- gewenscht door den heer N. C. F. van Gin- kel, alhier. Het bestuur van den Leidschen Schouw burg, waarvan de heer Kolkman al die jaren ae administratie waarneemt, bleef ook niet achter den trouwen administrateur te huldi gen. Bij monde van den heer D. Vijgh werd hem mede een stoffelijk blijk van waardee ring aangeboden. Daarbij sloot zich aan de mede-procura tiehouder der firma, de heer G. W. Oostveen, die namens het personeel de gevoelens van vriendschap en achting vertolkte en voorts ter herinnering aan dezen dag ook een ge schenk aan zijn collega overhandigde. Dat de heer K., door al deze huldebewij- zen overstelpt, aangenaam getroffen was, behoeft niemand te verwonderen. Hij dankte allen hartelijk. Nu kwam echter nog de grootste verras sing. De Nederlandsche Maatschappij van Nij verheid en Handel had gemeend aan den heer Kolkman het getuigschrift der Maat schappij wegens getrouwe plichtsbetrachting gedurende 25 jarigen dienst met de daaraan als hoogste onderscheiding verbonden zilve ren medaille te moeten schenken, en had deze vereerende taak opgedragen aan den voorzitter van het Departement Leiden der Maatschappij, den heer N. C. F. van Ginkel, die zich daarvan gaarne kweet. De dag werd alzoo voor den heer Kolkman tot een onver- getelijken gemaakt. BINNENLAND. De Leidsche Gemeenteraad Is heden be* gonnen met de behandeling van de begroo- ting voor 1925. Te Utrecht Is overleden dr. A. W. Brons- veld. Mr. B. O. J. Loder ls gehuldigd ter gele* genheid van zijn 75sten verjaardag. Het bestuur van den Alg. Bond van &.-K, Rijhskieskringorganisatles heeft het ver bond „St.-Mlchaël" afgekeurd. Proteetvergaderlng van R.-K. overheids personeel. Een sleepboot in de lucht gevlogen. BUITENLAND. I De Duitsche regeering betnlgt haar dank voor de gratie aan generaal von Nathusluf. Rog weinig nader nieuws utt Egypte. Zagloel pasja naar 't buitenland. Opzienbarende rede van prof. Delbrtlck. Puccini is overleden. Aan den heer G. J. Groenouwe, in het bijzonder befast met de oontröle voor de betasting op tooneelverloonihgen en andere rorma.kelijkb.eden, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar der ge meente-belastingen. De Christelijke Vereeniging van na- tuur- en geneeskundigen in Nederland heelt in haar najaarsvergadering te Utrecht aJe nieuw lid gekozen den heer docls. G. J. Sizoo, alhier. In een plechtige zitting bij de herope ning van de Parijsche universiteit ie aan prof. Lorenlz den titel van doctor honoris causa geschonken. Professor Perrin, doyen van de faculteit der wetenschappen, bracht hulde aan het werk en de jongste ontdek kingen van prof. Lorentz. Bij de Leidsche Spaarbank is in No vember ingelegd f251.379,01, en terugbe taald f 200.622,63, terwijl 99 nieuwe inleg gers zijn ingeschreven en 62 boekjes geheel werden uitbetaald. Hel tegoed der 16.173 inleggers bedroeg einde Nov. 15.215.133,01. Ds Leidsche Zwemclub heeft toege kend aan den heer B. Kennedie, te Wasse naar, haar medaille voor verdienstelijke red dingen. Het betrof de redding van een kind uit den Oude-Rijn op 5 Juli j.l. Wederom is door deze redding aangetoond hoe nuttig en noodzakelijk het is, dat ieder de zwemkunst machtig is. Zonder dat, had de reddeT zijn moedige daad niet kunnen verbrengen. Dat dit een aansporing zij voor de nog te vele niet-zwemmers of -zwemsters zich deze kunst eigen te maken. De muziekuitvoering in het Leidsche Volkshuis is door een talrijk publiek be zocht. En de aanwezigen hadden gelijk, want een mooie avond bleek het voor allen, Mêj. Gleuns was de onvermoeide pianiste, zij speelde met den heer K. Panman, viool, verschillende composities van Bach en van Fransche componisten en met den heer P. Riedel, fluit, sonate III van Handel. Voorts lag de begeleiding der zangnummers in haar bekwame handenmevr. Van LeeuwenDe Paauw oogstte met een reeks liederen op Hollandschen tekst en in vreemde talen, warm applaus. Dank-acplaus werd over alle concertgevers gelijkmatig verdeeld. liet volgende concert zal een Kerst-concert zijn. De voormalige Boek- en Handelsdruk kerij Hoogewcrerd 46 is van naam en mede van eigenaar veranderd. Zij heet nu Boek en Handelsdrukkerij A. Vros. De heer A. Vros, die zijn opleiding ontving in de wel bekende Handelsdrukkerij van de tinna Eduaird IJdo, is nu de eigenaar en de be drijfsleider der zaak. De geheele zaak: drukkerij en zetterij, alsmede kantoor en winkel heeft een gron dige restauratie onctergaan en ziel eT nu uit alsof zij weer nieuw was. Aan de drukkerij is verbonden een win kel, een kantoorboekhandel en een handel in sehrijfbenoodigdheden en leekenbehoc f- fem, die ook een aangenamer) indruk maakt en ruim voorzien is. Zaterdagavond onlslond er een familie twist in het gezin van K. v. d. K., aan de Koolgrachl, van welk gezin de moed r ge vangenisstraf ondeTgaat. .Een der zoons, Frans genaamr, sloeg in drift zijn vader iu hel aangezicht, ten gevolge waarvan deze een vrij ernstige verwonding aan het voor hoofd bekwam, juist boven hei-oog. De Eerste Hulpdienst werd gerequircord en, nadat de man voorloopig was verbonden, werd hij naar het Academisch Ziekenhui» vervoerd en aldaar ter verpleging opgeno men. -

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1