flo. 19855. ZATERDAG 29 NOVEMBER Anno 1924 Het VOOrnaamctt» nieUWS van heden. UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.86, per week Z 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' ...V.. „0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Officieele Ksnnlsaevinaen. stremming scheepvaartverkeer singelbrug. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dafc het scheepvaartverkeer door de Singel- brug nog zal zijn gestremd op Zondag, 30 November en Maandag, 1 December a.s. tot des namiddags 6 uur. N. G. DE GIJSELAAR. Burgera. VAN STRTJEN. Secretaris. Leiden, 29 November 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brongen ter algemeene kennis, dafc door hen vergunning is verleend aan de maatschap pij tot Detailverkoop van Petroleum ,,De Automaat" te 's-Gravenhage, en rechtver krijgenden, tot oprichting van een onder grondsche bewaarplaats voor. benzine vóór het perceel Haagweg No. 45, kad. Sectie O. No. 704. N. C. DE GIJSELAAR, Burgeiu. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 November 1924. Verkiezing Ned.-Herv. gemeente. Bij de gisteravond in de Pieterskerk ge bonden verkiezing van zeven ouderlingen en zeven diakenen 3 de Nederl. Herv. Gemeente alhier, welk; benoeming geschiedt door het Kiescollege, werden her"kozen voor ouderling: de altredende hoeren G. Sey- deb, J. J. v. Biemen en A. Boehmer. Gekozen werden in de vacature J. G. Wolf, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer W. A. Bodewes; in de vacature D. Poptie, C. v. do Graaff; 'a tl0 vacature K. Brants, P. Kcrenian en iif de vacature E. v. d. Wall, 1 (C. I. v. Erkel. Voor diaken werden herkozen de aftre dende heeren S. C. Meyerïng en W. Keere- weer. Gekozen werden do heeren: in de vacature C. W. Oostveen, die zich niet weder herkiesbaar stelde, W. C. v. d. Wilk; in de vacature J. Th. Baikensteijn, die zich ook niet weder herkiesbaar stelde, J. v. Muidenin de vacature J. Kromwijk, P. P de Kooiing; in de vacature F. v. d. Laaken, T. Spruitenburg en in de vacature B. J. y. d. Maade, J. de Roode. Alle gekozenen waren aanbevolen door de drie samenwerkende kiesvereenigingen: Geloof en Belijdenis, Ned. Hervormde Kerk, en Evangelie en Belijdenis. Begroeiing van Rijnland over 1325. In de heden onder voorzittersohap van inr. Pijnaoker Hordijk gehouden vergade ring van Dijkgraaf, Hoogheemraden en Hoc<fdingelandein van Rijnland werd de ont- werpbogrooting van dit Hoogheemraad schap over den dienst 1925 vastgesteld in ontvangst en uitgaat lot een bedrag van f 803.118.3i. De kosten van huishoudelijk bestuur wer den geraamd op f 96.195; die voor openbare werken op 1251.1-10 en die voor waarne mingen en toezicht op 11926. Voor onvoor ziene uitg. werd uitgetrokken 131.877.34. De ontvangsten van vroegere diensten wenden geraamd op een bedrag van f 168.292.08, inkomsten van bezittingen op f53.107.23-, opbrengst van sluizen en brug gen f 15.682.26, terwijl eindelijk van de om slagen over de landerijen in het Hoogheem raadschap een bedrag wordt verwacht van f311.884.05. liet bundergeld in Rijnland werd vastge steld op f3.70 per H.A., tegen f3 per H.A. m. tost vorig dienstjaar. Veraeniging tot Bevordering der Bouwkunst te Leiden. 'Aan de 195ste vergadering ging vooral een kunstbeschouwing van afbeeldingen uit het Egyptisch Museum te Kaïro. Do voorzitter, de beer J. A. Verhoog, opende deze vergadering met een hartelijk welkom aan het groot aantal aanwezige dames en heeren, waaronder veel introducé's. Na het goedkeuren der notulen was het woord aan den Hoog gel. Heer dr. G. J. Thierry, die tot onderwerp had gekozen: nMijn reis naar Egypte en mjjn bezoek aan het koningsgraf van Toet-Anch-Amon". Spreker verplaatste de aanwezigen Zj-o deelt de secretaris, de heer Fred. A. Wempe, ons mede zoo meteen maar per vliegmachine naar dat oude land, daar aan aan der, Nijl en toen de projeotielamp het eerste beeld op het doek wierp, was dit een eenvoudig, doch duidelijk kaartje van Oud-Egypte. De reis werd begonnen van ft het Zuiden en zoo Noordwaarts, terwijl spreker allereerst de route aangaf, die ge volgd zou worden, van Assoean dus tot aan Njjldelta aan de Middellandsche Zee. Of schoon de lengte ongeveer 1003 ïnjjl be haagt, is de oppervlakte toch eigenlijk maar f00 groot als België, daar de breedte van «et h, ijldal slechts 20 K.M. is. Zou werd de reis aanvaard van Assoeau werden de aanwezigen allereerst vergast op een zeer fraaie projectie van het eiland Philae, dat door Be werking van <fen Stuw dam bjj Assoean, veefat geheel is over stroomd, zoodat de Tempel en de z.g.n. Kiosk voor de helft onder water verdwijnen. Uitvoerig behandelde spr. de nog zeer schoone overblijfselen van deze oude bouw werken en gaf eenvoudige en vaak geestige verklaringen van de talrijke basre.iefs, die op de kolommen en wanden zijn ui.gebeiteld. De prachtige tempel te Edfoe, gewijd aan den Zonnegod Horus; de zuilengangen te Locksor, nog uit den tijd van Ramses n (13 eeuwen v. Chr.) en de imposante tempel ruines te Kornak, werden vol bewondering ïaanschouwd en men moet zich afvragen, hoe ter wereld die menschen in die dagen, toen er nog geen hijschwerktuigen bestonden, die monsterachtig grootegevaarten van zindstee- nen kolommen omhoog hebben gekregen. En zoo noordw. reizende beschreef spr. op aan trekkelijke wijze ed schoone Nijloevers, die zco vruchtbaar langs de rivier gelegen, plots overgaan in dor bergland, waarachter rechts de woestijn tot aan de' Roode Zee en links d& onmetelijke Sahara zich uitstrekt. Nu werd do Nijl overgestoken naar den West-oever en werden nog eerst geprojec teerd de z.g.n. Memmon-kolossen; groote beelden van Koning Amenófis III (1400 v. Chr.). Na de bestijging der troosteloos eenzame bergrotsen, waarboven slechts de gieren azen, lag daar zichtbaar het in de laatste jaren zooveel besproken onherberg zame dal der Koningsgraven. Bewondering moet men wel hebben voor een man al3 Carter, die daar in alle stilte in die puin massa aan 't wroeten ging om ten slotte te vinden, wat hij zocht. Allereerst werd even bezichtigd het graf van Ramies VI en toen zag men dan ein delijk ook het bewuste graf van Toet-anch- Amon 1350 j. v. Chr.), de naam belee- kent „levend beeld van den God Amon". Deze Koning was zelf een vrij onbeduidend mensch en de vondst van zijn graf heeft volgens prof. Thierry voor de wetenschap bijzonder weinig te beteekenen en heeft ook geenerlei nieuwe lichtpunten ontstoken. Allen yoor de kunst hebben de gevonden voorwerpen waarde. Veel belangrijker was Toek-anch-Amon's schoonpapa, de beer Amenövis IV, die later ook don naam tchn Aton droeg (AjpenOfis beteeken t „de God Amon is gunstig gezind", Ichn Alon betee- kent ..Genadig is de God Aton") Deze Ame nöfis IV vertegenwoordigt een rationalisli- sche-patheïstische strooming in den Egyp- tischen godsdienst; het ie een soort reactie tegen de eenzijdig-nationalisische trans- •ecendente Godsvoorstelling, die in den dienst van den God Amon Rê wordt aangetroffen. Ook in de kunst zien wij in zijn tijd ook bij zijn volgelingen een zeer 9terk indivi dualistisch streven, wat op de projectie zeer goed te zien was. Men vertoefde dan een poosje in dat veel te veel bewierookte graf, waarbij God Mammon een groote rol heeft gespeeld in den vorm van het lokkon van kapitaalkrachtige reizigers, en vervolg de loen de reis weer naar 't Noorden Er werden nog afbeeldingen geloond van Fa- raomen (farao, „het groote huis", is een Egyp. koningstitel,, geen eigen naam) die wel eens in verband zijn gebracht met de geschiedenis der Israëlieten. Schitterend mooi waren de opnamen van dorpen en landschappen aan de Nijloeversvooral wees spr. er op, hoe prachtige kleurnuances in den avond dit Ooslersche land omtoo- veren in 'n panorama van feSrieke schoon heid. Doch, helaas, de reis naderde baar einde en toch was 't laatste gedeelte niet het minst mooie, want bij Gizeh( niet ver van Cairo, de hoofdstad dee lands) verrezen zij voor ons oog, die altijd nog zoo imponeereu- de pyramiden met aan den voel de Sphinx Hier was spreker in zijn element, want de beschrijving van den kameeltocht naar en de bestijging van en afdaling in deze co lossen was wonderbaar onderhoudend. Toen nu ten slotte juist die schoone py- rgmide-groep werd geprojecteerd in die heer lijk schoone kleurnuances, zooals enkel die Ooslersche avondluchten kunnen tooveren, was ook spreker aan hot einde van die heerlijke reis langs de boorden van den Nijl. De voorzitter dankte ook namens de tal rijke aanwezigen den gcachten spreker voor zijn boeiende voordracht. Ingekomen was een schrijven der 3-Oct- Vcreeniging, waarin aan „Bouwkunst" hul de weid gebracht voor de keurige verzor ging van de groep in den optocht op 4 Oct. j.l., voorstellende: „De bouw van het Stad huis te Amsterdam. Bij de rondvraag werd er door den heer Bern. Planjer gevraagd of het niet op den weg der Vereeniging ligt het Gem.-Bestuur er op te wijzen, dat er hier in den laatslen lijd zeer leelijk gebouwd wordt. Er is toch toezegging gedaan, dat hier de noodige zorg aan zou worden besteed. Het behoeven geen kunstwerken te zijn, doch daarom behoeft men toch niet zoo afschuwelijk leelijk 'e bouwen. Er werden huizen genoemd achter het Invalidenhuis en bij do Chr. II. B. S Ook de gevels van een pand aan de Vrou- kerksteeg, van het woonhuis of geslicht tus- sclien da fraaie winkelpuien aan den Nieuwe Rijn bij de Ilarlesleeg en van het huis, hoek Hazewindsteeg en Oude-Vest werden ge rapporteerd.. Dan vroeg de heer PI. ook of er niets te doen was aan de toenemende ont sierende reclame op verschillende gevels en ook Stadspoorten, waaraan de gemeente zelf meedoet. De voorzitter herinner! er aan. dat dit al eens meer een punt van bespreking is ge weest. Een Schoonheidscommissie is er niet en komt er niet, doch hij stelt voor in deze nog ecm af fe .wachten wat de nieuwbe noemde Directeur van Bouw- en Woning toezicht in deze prestoeren wil en kan. Het reclamevraagsluk zal in het bestuur over wogen worden, waarna de vergadering werd gesloten. Voor het apothekers-assistent-examen waren gisteren alhier opgeroepen 4 candi- daten. Algewezen één candidaat. Geslaagd zijn de dames S. Polak (Groningen); E. J. E. Iloelen (Rotterdam); en H. Winkel (Wol- dendorp Gr.). Mej. E. G. Bos, eersle onderwijzeres aan de Chr. bewaarschool ..Samuel", in Den Haag, is benoemd tot hoofd der 1 Maarl 1925 te openen Ned.-Herv. bewaarschool alhier. Geslaagd zijn voor het examen in Boekhouden en a v., afgenomen vanwege de Vereeniging van Leeraren in het Boek houden, de hcerem P. Bogaards, G. W. Brands, P. N. Brouwer, G. Knotter, P. P. de Koning, P. C. Lolte. F. L. Servaas, A. Tel- jeur, leerlingen van de Handelsschool ..Ken nis is Maoht", alhier. Hiermee zijn geslaagd alle leerlingen van het Genootschap. Stede zijn voor dit examen geslaagd de heeren A. C. Bik en J. Key. alhier. Maandag 1 December hopen onze slad- genoolen Jac. Kooien en echtgenoole le ge denken, dat zij 26 jaar geleden als kostir en koslerin der Oosterkerk in functie traden. De heer Van den Heuvel heelt nog weder eenige voorstellen ingediend bij den Raad. In de cer.lu plaats stelt hij voor te beslui ten tot het doen bouwen van een nieuwe Groote Havenbrug, welke voldoet aan de eisohen van het verkeer, en wel zoo spoedig mogelijk. Verder stelt hij voor de huidige bestrating van de Waardgracht, Uiterstegrachten Oranjegracht tc vernieuwen. Eindelijk wil hij het tarief voor de ge meentelijke zweminrichting aan den Zijl bepalen op f 0.05 per had. De heer Van Stralen diende nog de twee volgende voorstellen in: De Raad, van oordeel dat het ondernemen van meerdere werken uit werkverruimings oogpunt gewenscht is, noodigt Burgemees ter en Wethouders uit plannen te ontwer pen voor de ophooging van het Schutters veld en de verbetering van den Haagweg, vanaf de Witte poort tot de Vink. De Raad, van meening, dat de ondersleu- inncen van het Burgerlijk Arjnbestuur ver betering behoeven, besluit den post ..Subsi die aan het Burgerlijk Armbestuur", volg nummer 449. met 1 1 le verhoogen. De Stadsevangelisatie „Jeruêl", Groe- nesteeg 16, deelt ons mede, dat de Jeugd diensten, die in haar gebouw eiken Zondag morgen bijna een jaar lang gehouden zijn, morgen, Zondagmorgen, zullen worden geslo ten, omdat zij bij den aanvang dezer samen komsten besloten heeft, dat, wanneer de ICerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente alhier er loc overging oih jeugddiensten te houden, zij dezen lak van arbeid zou eindigen. En dit geschiedt nil met ingang van morgen avond. De miniatuurbazaar voor den Centra- len Wijkarbeid alhier heeft opgebracht 1357A31/». Het ruiterfeest, in dc manege der Doe lenkazerne alhier gehouden, ten bate van het Sanatoriumfonds der onderolficiers-ver- eeniging „Ons Belang" heelt tot resultaat gehad, dan ongeveer 1650 aan de centrale kas kon worden afgedragen. De heer Jac. J. Vos, Sladhoudcrsiaan, behaalde op de pluimveetrnloonstelüng te Arnhem met zijn inzending Brtinner Krcp- pers twee eersle, hvec ëere-prijzen en een Lweeden prijs. De Roode Pimpernel, wie heell daar van in zijn leven niet eens iets gehoord? Thans gaat een film van dezen naam in het Luxor-lheater, welke zich afspeelt in den koorlsachtigen tijd van 1783 in Frank rijk. waarin Sir Percy Blakcney, de moedige» Roode Pimpernel, uit liefde voor gevaarliike avonturen op zich nam om voorname edelen uit de handen van den Terreur te houden. Het is een keurig opgezette film, die het stellig deze week in Luxor wel zal doen. Voor de pauze nog een Ooslersch drama Sumurum, ook rijk van ensceneering. „Casino" brengt deze week, behalve hel gebruikelijke journaal en een kluchtige éón- acter met Harold Lloyd in de hoofdrol, Iweo goede hoofdnummers. Voor de pauze gaal „De boerderij van Choquart", gespeeld door de beste Fransche arlisten. daarna „De wiekend 2 mummie" met niemand anders dan Lucv Doraine. hier welbekend 1 ..So dom en Gomorrha", in de hoofdrol. Alles te zamen zeker een gang naar het Casino" waard. Het Rejo-lhealer geelt voor de pauze zeer inooie oouamen van de Wereldtentoonstel ling te Wenibley. Vooral voor paard-nlief- hebbers is het een lust te zien hoe de cow boys hun wilde paarden en slieren berijden. Hierna volgt een komische film in 5 acten „Fatlie »not Irouwen". In deze film zijn mo menten om te gieren van 't lachen. Na de pauze de hoofdfilm in 8 aclen „Man slag". Deze film volgt men van het begin lot het einde in spanning. Het geheel is pre "emonleerd en de artisten vervul len op meesterlijke wijze hun rol. Jammer genoeg dal voor dit goede programma zoo weinig belangstelling was. Het Informatie-Bureau van de Vereeni ging tot Bevordering van bet Vreemdelin genverkeer alhier zal gesloten zijn van af 1 December a s. lot 1 Maart 1925. Gisteravond had er een oploopje plaats voor een café aan de Breestraat. De agent van politie A. verzocht do aan wezigen, waaronder ook de 22-jarige B. zich te verwijderen, doch kreeg van dit jongmensch een klap in het aangezicht. Hij vond daarin aanleiding B. naar het po litiebureau te brengen, waarbij hij geasis- teerd werd door een collega, den agent E. Dit beviel een vriend van B., zekere V., niet, die daarop E. weder een oorvijf meen de te moeten toedienen, waardoor ook hij gelast werd mede naar het politiebureau te gaan, waar tsgen beide jongelui proces verbaal werd opgemaakt. Ondanks het middernachtelijk uur trok het geval nog al de aandacht van de men schen, die gewoon zijn nog laat op straat te vezen. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zi n thans ingeschreven 844 werkzoekend m. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, le tien uur, ds. J. Wuite. Eglise wallonne: Dimanclie matin, 1 10 heures, Mr. S. Cler. Evang.-Lulhersoho Gem.: Zondagmorgen, le halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Rel.-Soc. Vereeniging, Nulszaal.Zondag avond, te zeven uur, Lod. van Mierop, uit Laren. Remonslranlsch-Gerel. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, dr. W. J. Lente. Ver. v. Vrijz.-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. Van dei- Wij- sel. Vrije Kath. Kerk, Bonifnciuskapel, Stille Rijn la: Zondagmorgen, te halfelf, dienst: MUZIEK. 1 Abojmements-concert Dr. de Koos. Concertgebouw-orkest. Er "zijn dingen, die zoo overweldigend mooi zijn, dat elke poging om daaraan in woorden uitdrukking te geven, in woorden buiten het gebied der woord- of dichtkunst, van te voren veroordeeld is om te blijven een ijdele poging. Tot die onzegbare dingen be hoort de herschepping door Mengelberg van Mahler's vierde symphonie. Wij zouden dithyramben willen aanhellen over de uit voering; maar overmits wij daartoe niet in staat zijn bepalen wij ons tot oen simpel woord: 't was mooi, mooi. Het orkest is als uitdrukkingsinstrument volmaakt. Het klinkt daverend en donderend, brandend en blin kend het klinkt licht en lieflijk, smeekend en smachlend: al naar 's meesters belief. Mngelberg is de Mahlerapostel, de Mahler- autoriteit. Elke twijfel aan de juistheid der interpretatie is uitgesloten. Zóó moet de 4de symphonie klinken zooals wij haar gister avond hoorden. Dwingen wij ons voor een oogc-nbtik lot een nuchtere beschouwing over Mahler als symphonicus en loelsen wij dan wat er al zoo legen hem is ingebracht aan het juist gehoorde wondere stuk, dan verslaan wij, dat liern verweten worden een zeker eclecti cisme, dat zijn uitdrukkingsmiddelen niet steeds even fijn gekozen zijn, ja zelfs dat zijn melodieën soms niet vrij zijn van een zekere trivialiteit. Wie zal het uitmaken? De geschiedenis over Mahler kan nog niet ge schreven worden. De lijd zal leeren ot het muziek voor eeuwen is of voor liet oogen blik. Maar wij, die op de historie niet voor- uil kunnen loopen, wij, oogenbliksmen- schen, moeien toch erkennen, dat het een verheven geest moet zijn, die ons zóó weet le ontheffen van de materie als wij gislcf - avond ervoeren. Tekst en uitlegging van de 4e symphonie zeggen, dat Zij verklanking is van mystieke extase en kinderlijke „maar toch boven- aardsche" vroolijfcheid. Zou do vraag niet gewettigd zijn o( deze combinalie niet lichtelijk geforceerd is? Of dat niet een zekere heterogeniteit aan het werk geeft, waardoor liet iets onbevredigends achter laat? Het zijn vragen, die voorshands ieder voor zichzelf maar overwegen moet. Voor een zeker soort Mahlerbewondc-ring moet gewaarschuwd worden: de appreciatie van de „Wiener musik", die lelkens aan den dag treedrt als wanneer men zich op lietlijk bekend terrein voelt en.de r;st in vre desnaam op den koop toe neemt. Wij ver denken de dame, die achler ons zat, wel eenigszins van die oppervlakkigheid, toen wij haar op de vraag „hoe vin-je Mahler?" hoorden an!woorden: „O, daar ben ik dol op, ik vind hel snoezigWij vreezen, dat zij zich grondig zat moeten herzien om lot het begrip te kunnen komen In het prachtige slotdeel der symjtoonie met zijn telkens terugkeerenden inël van BINNENLAND. Vergadering van het bestnnr van den Alg, Bond van R.-K. Rijkskieskringorganisatiet ter bespreking van de honding, aan te nemen ten opzichte van „SL-MichaBl". De bezoldiging der rechterlijke macht. Stichting van een Anti-dnnrte-comité. BUITENLAND. Ben Dnitsch-Engetsch handelsverdrag vrij. wel beklonken. Toenemende verwarring in Egypte. Twee nota's dei sovjet-regeering aan En geland. Generaal Sarrail hooge commissaris van Syrië. het eersle deel (als verbinding tusschen ver schillende gedeelten van hot gezongon ge dicht) verleende Mia Peltenburg, de sopraaji- zrngeres, haar solistische medewerking. Van een sopraan-solo in don gebruifcelijken zin kan hier niet gesproken worden; geen zang met begeleiding doch veeleer een zich met het gezongen woord aanpassen aan en zich voegen in de orkestrale verklanking van het hcmelsche leven. Die zware taak heelt zij op niet genoeg te roemen wijze volbracht, Met juist begrip van de plaats, die de so praan-solo in het finale inneem!, en met praohtigen klank van haar helder, uitne mend geschoold, orgaan heeft zij veel bijge dragen tot den grootoohen indruk, dien de symphonie op de toehoorders heeft achter gelaten. Vóór dc pauze het nieuwe stuk van Ri chard Strausz, een bewerking voor klein orkest van oud-Fransckc dansen voor clave- chr.bei van den grootsten der Couperins, Francois le Grand. Strausz zou Strausz niet zijn, als hij de bekoorlijke klavierstukjes niet geraffineerd fijn had geïnstrumenteerd. Er. de uitvoering overtrof zoo mogelijk in raffinement de instrumentatie. Prachtig ge bruik is hier van do celesta (in het carrillon) en van het clavecimbel (in de Gavotte) gemaakt. Toch zou met opzicht tot deze bewerking ook een vraag te stellen zijn. Of het fljne, teere en elegante het we zenlijke van deze muziek niet verloren gaat, wanneer men ze van het clavecimbaat r.aar het orkest overbrengt. Zou Wanda Landovska, die Couperin zoo verrukkelijk op haar clavecimbaal speelt, dit arrange ment misschien ook een ddrangement noe men? Liszt's prachtige Préludes ging met no. beien zwier in den schoonsten orkestklank, die zich deuken laat. Mengelberg was nog niet opgekomen, of hij had al een ovatie in ontvangst te nemen. En dat herhaalde zich na ieder stuk. Het orkest liet de meester in de hem ge brachte hulde der volle zaal deelen. Aaa het slot na den sopraan-solo mocht mejuffr. Peltenburg vrijelijk een goed deel van het applaus als voor haar bestemd beschouwen. Als ccn dric-cénheid: zangeres, dirigent, en concertmeester Zimmerman (voor het orkest) stonden ïjj vóór ons, toen «ij dank baar voor zooveel schoons, afscheid namen, (Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, is hefc vermenigvuldigingscijfer voor dc hef fing van de plaatselijke belasting naar hefc inkomen voor de gemeente Haarlemmermeer voor het dienstjaar 19251926 vastgesteld op 1.5 (anderhalf). Voor hefc vorig dienst jaar was dit cijfer vastgesteld op 1.75. De Ambtenaar bij de Nederlandsche Spoorwegen O. Luijten, is van Schagen overgeplaatst naar Halfweg. W. H. aan den Sloterweg alhier vond Vrijdagmorgen twee schapen op z'n erf, zonder dafc hij wist waar de dieren vandaan kwamen. Van deze vondst werd bij dc po litie aangifte gedaan. Lisse. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is alhier bij den manufacturier Mijnders aan den Kanaalstraat ingebroken. Dief of dieven hebben zich toegang ver schaft, door het verbreken van een kelder raam. Alle voorzorgsmaatregelen zijn blijk baar genomen, om zoo noodig spoedig te kunnen vluchten. Hoewel hefc vermiste bedrag nog met geen zekerheid kan worden vastgesteld, wordt hefc op 800 gld. geschat. Alle spaarpotten der kinderen waren ge ledigd, terwijl een groot bedrag aan wissel geld is verdwenen. Uit een cn ander valt af te leiden, dat hier geen vreemdelingen aan het werk zijn geweest. De politie doet onderzoek.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1