1 GEMENGD NIEUWS. De heer Van Wijnbergen heelt dairop geantwoordin zijn geheele rede het Ver bond „St.-Michaël" niet te hebben geno.\ud De verdere vragen, wie hij had bedoeld m \- of hij de leiders van het Verbond „SU Michael" had bedoeld, heeft de heer Va» Wijnbergen geweigerd te beantwoorden, om j dal hij zich geen verhoor op vraagpnnU: wenschte te laten afnemen. i 2. De aan het slot der mededceling cm schreven „commissie van overleg" was reeds in de vorige conferentie als onjuist gedacht, afgewezen, omdat als grond>lag der onderhandelingen was aanvaard, dat het Verbond „St.-Michaël" aan de R.-K. Staatspartij ondergeschikt zou zijn. Naar genoemd blad verneemt, zal het Bondsbesluur morgen, Vrijdagavond, te Utrecht vergaderen ter bespreking van het resultaat der conferenties en Ier bepaling van zijn houding ten opzichte van hel Ver bond „St.-Michaël". Spoorwegpersoneel. Omtrent de samenkomst van de directie der Nederlandsche Spoorwegen en de ver tegenwoordigers van de personeelorganisa tics deelt men nader mee, dat in zake verlof voor werkzaamheden, waaraan vertegen woordigers in hun qualiteit als zoodanig deelnemen, de directie nadat de verte genwoordigers der organisaties hun bczwa- ïen tegen de nieuwe regeling hadden inge bracht haar standpunt aldus formuleerde „Alle werkzaamheden (groot overleg, klein overleg, mondelinge besprekingen, enz.) waaraan de vertegenwoordigers als zooda nig deelnemen vallen onder de werkzaam heden bedoeld in art. 75(1) c. R.D.V. (voor de vakvereenigingen), zoodat dus voor dergelijke werkzaamheden daar naast geen extra-verlof meer verleend zal worden. AVij zullen evenwel een regeling maken, waardoor aan verte genwoordigers der organisaties als de dienst bet toelaat, toegestaan kan worden ter plaatse, waar zij dienst verrichten, gedu rende een enkel uur in het belang der or ganisatie werkzaam te zijn, zonder dat dit als hierboven bedoeld verlof in rekening gebracht zal worden. Ook zal zoodanig ver lof niet noodig zijn voor de besprekingen en het bijwonen van vergaderingen in be taalden werktijd als bedoeld in art. 16 van het R.O. 1923" (voor het werkplaatsperso- neel). In verband met het feit, dat dc groote Werkplaatsen op 27 December gesloten zul len zijn, deelde de directie mee, dat de ge bouwen der hoofdadmiuistratie dien dag In het belang van den dienst geopend moe ten blijven. Op aanvragen om verlof op dien dag zal zooveel mogelijk gunstig be schikt worden. Schriftelijk beantwoorde vragen. Op de vragen van den heer Ter Hall, be treffende mededeeling van de resultaten van een van Regeeringswege gehouden onderzoek in zake het verleenen van steun aan oud-red ders van schipbreukelingen, heeft minister Van Swaay geantwoord, dat het onderzoek heeft aangetoond, dat er vier categorieën per sonen zijn te onderscheiden, n.l. lo. personen, aan wie ondersteuning door het Rijk direct noodig is, hun aantal be draagt 18; 2o. personen, aan wie een zoodanige on dersteuning in verband met een vermoede- lijken achteruitgang in financieele omstan digheden in een min of .meer naaste toe - komst zal moeten worden verleend; aan tal 7; 3e. personen, omtrent wie nog nader is te overwegen, of zij, hetzij thans of later, voor 6teun in aanmerking zullen komen, in ver band n.l. met de vraag, welk bedrag voor dit doel zal worden toegestaan en welke grens zal worden aangenomen voor het begrip al of niet behoeftigheid; aantal 15; 4o. alle anderen, die dus op het oogenblik, noch naar waarschijnlijkheid in een min of meer naaste toekomst voor steun van het Rijk in aanmerking komen; aantal om streeks 80. Op vragen van den heer Ketelaar: 1. Is de Minister bereid mede te deelen, in welke opzichten het personeel aan het Kon. Conservatorium voor Muziek bij de andere Rijksambtenaren achterstaat, behalve het reeds vermelde feit, dat dit personeel geen kinderbijslag geniet? 2. Heeft de Minister nagegaan, of er andere Rijksinstellingen zijn, waar het personeel lnsgelijks bij de andere Rijksambtenaren ichterstaat? 3. Acht de Minister het niet beter de sala risregeling voor het personeel aan het Con servatorium zoodanig in te richten, dat kunstmiddelen, als thans toegepast, niet be hoeven te worden aangewend? heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geantwoord: 1. Behalve het feit, dat het personeel van het Koninklijk Conservatorium voor Muziek geen kinderbijslag geniet, staat het ook nog hierin achter bij de andere Rijksambtenaren dat de aanspraak op eigen en weduwen- en weezenpensioen slechts geldt voor de dien sten van 1 Januari 1922 af, zoodat een groot deel van de tegenwoordige functionarissen een zeer verminderd pensioen zal ontvangen, of heelemaal niets 2. Voor zoover den ondergeteekende be kend is, bestaat deze eigenaardige toestand alleen bij het Koninklijk Conservatorium voor Muziek. 3. Een betere regeling van deze aangele genheid is tot nog toe om financieele redenen achterwege gebleven. Bestemming van de bezittingen van opgeheven mnziekfondsen. De Minister van Oorlog heeft inlichtingen verstrekt op het adres van het hoofdbestuur der Vereeniging van onderofficieren, enz. „Ons Belang", te Amersfoort, houdende ver zoek te bevorderen, dat de bezittingen van de opgegeven muziekfondsen niet door het Rijk ml zich worden getrokken, doch, althans ge deeltelijk, verdeeld worden onder de bij de opheffing van bet fonds bij het betrekkelijke muziekkorps werkzaam zijnde muzikanten. De Minister deelt mede, dat hij tot de con clusie, dat bij de opheffing van militaire mu ziekcorpsen de daardoor beschikbaar geko - men instrumenten en verdere bezittingen .9 C Pal Pal Ruk uit 1 Je bent onuitstaanbaar I Waar heb je nou die verwenschtc «leute! Qelaten 7 Die ligt onder al de kleeren, Pa. Dat wou ik zoo juist zeggen. {Petit Parïsien). eigendom van het Rijk zijn, is gekomen op grond van de artt. 113 en 114 van het Regle ment van administratie van 1916. Aan die artikelen is, naar zijn meening, geen andere beteekenis te hechten, dan dat de Kroon des tijds vaststelde, dat' er een muziek fonds zou zijn, dit muziekfonds a.h.w. schiep eD een rechtshandeling, waartoe zij bij uilslui ting gerechtigd was, indien het fonds Rijks- eigendom was de inrichting en het beheer daarvan voorschreef. Het „fonds" heeft dus geen andere betee kenis, dan dat hel Rijksgelden bevatte, die met het oog op hun speciale bestemming, af zonderlijk van de andere, voor legeradmini- stratie uitgetrokken Rijksgelden moesten worden beheerd. Uitgaande van hel standpunt, dal het mu ziekfonds een Rijksfonds is, Ï9 ook bepaald de positie van de gelden, die in dat fonds zijn gestort. De verplichting, aan de muzikanten opgelegd, om aan het fond9 bij te dragen lot een maximum van 10 pet. (sinds 1921 5 pet.) van hun netto-verdiensten uit particuliere muziekuitvoeringen, kan trouwens geen an der doel hebben, dan hen te doen deelen in de kosten van aanschaffing, onderhoud enz., maar toch ten behoeve van de particuliere muziekuitvoeringen gebruik wordt gemaakt van Rijksinslrumenten en partituren en de oefeningen ook daarvoor worden gehouden in dienstlokalen en goeddeels tijdens de dienst uren. Dal zulks steeds de bedoeling is geweest, blijkt nog te meer uit de thans geldende be paling, dat, als geen Rijksinstrumenten en partituren worden gebruikt, de bijdragen van 5 pet. niet behoeft te worden betaald. Nog deelt de Minister-mede, dat sinds de dateering van hel request bereids maatrege len waren getroffen, om aan de ontslagen muzikanten zoovéél mogelijk, bij verkoop, de voorkeur op de vroeger door hen bespeelde instrumenten te verzekeren. Het gevangenisbindwerk. De Centrale Commissie in de binderij industrie, waarin vertegenwoordigd zijn de volgende organisaties: Nederlandsche Bond van Boekbinderspatroons, Algcmcene Ne derlandsche Typografenbond. De Neder landsche Roomsch-Ivatholieke Grafische Bond, Nederlandsche Christelijke Grafischo Bond en Nederlandsche Grafische Bond, heeft aan den Minister van Justitie geschre ven, dat het in de praktijk herhaaldelijk voorkomt, dat de Centrale Commissie ver zoeken bereiken van reclasseeringsorganen om ontslagen gevangenen of voorwaardelijk veroordeelden aan een plaats in het geor ganiseerd 'bindersbedrijf te helpen. Hoezeer de Centrale Commissie sympa thiek staat tegenover den arbeid der re- classecring, heeft zij zich toch herhaalde lijk genoodzaakt gezien op dergelijke ver zoeken afwijzend te beschikken. Naar het oordeel der Centrale Commissie moet elke reclasseeringsarbeid toch uitgaan van de gedachte, dat deze nooit in belang rijke mate de maatschappelijke belangen mag 6chaden van den arbeider, die door eerlijken arbeid zich een plaats op de arbeidsmarkt tracht te veroveren en niet tot misdrijf verviel. Zou de Centrale Commssie onder de huidige omstandigheden 'n verzoek tot toe lating, dat haar van de reclasseering be reikt., inwilligen, dan zou zij, hoe hard een afwijzing ook voor den betrokkene is, niet temin een onbillijkheid begaan tegenover de tallooze werkloozen die reeds maanden zonder geregelde verdiensten rondloopen. Dat de werkloosheid in de binderij-indus trie zulke belangrijke afmetingen heeft aangenomen en blijft aannemen, moet naar het oordeel van de Centrale Commissie o.m. geweten worden aan het standpunt, dat het Departement van den Minister nog steeds ten aanzien van den gevangenisarbeid meent te moeten innemen. Den laatsten tijd zijn de gevangenisbin derijen uitgebreid en heeft ook het machi naal bedrijf in die binderijen een belang rijke plaats gekregen. Het gevolg van de houding, der Regeering die min of meer plotseling alle mogelijke opdrachten van publiek rechtelijke orga nen aan de gewone arbeidsmarkt ging ont trekken, is o.m. dit, dat in de binderij-in dustrie, vooral in het midden- en klein-be- drijf, groote werksehaarschte heerscht. Tal lcoze bndcrijen, voornamelijk in Den Haag bijv. zijn of reeds ondergegaan of worden met ondergang bedreigd. De Centrale Commissie is en blijft vau meening, dat de Regeering door deze opvat, ting over reclasseeringsarbeid in de gevan genissen te blijven huldigen een ongekend groot nadeel berokkent aan de talrijke be drijven, die door deze ongewenschte concur rentie van de arbeidsmarkt worden afge- stooten. Het recht op een eerlijke brood winning mag naar het oordeel van onderge teekende niet in het gedrang komen door dat de gevangenissen zoo een belangrijk percentage van het voorradig bindwerk tot zich trekken. De Centrale Commissie zou nog niet zot» tegen het Regeeringsbeleid in deze gekant zijn,' ware het niet dat de gevangenisbin derijen naar haar inzicht niet economischer werken dan het vrije bedrijf, integendeel deze Regeering8maatregelen verre van de zuinigheid betrachten en de zuinigheid waa toch ook een Tan de hoofdargumenten waarom de Regeering tot uitbereiding van dezen gevangenisarbeid overging. De Centrale Commissie meent derhalve uit naam van allo belanghebbenden bij de Nederlandsche binderij-industrie nogmaals een ernstig beroep op den minister te moe ten doen opdat hij het daarheen leide dat onverwijld maatregelen worden genomen die een einde maken aan de deloyale con currentie hun door den gevangenisarbeid aangedaan. De Minister van Buiten-I. Zaken heeft aan beide Kamers der Stalen-Generaal over gelegd een verslag van de vijfde lezing der vergadering van den Volkenbond le Genève, gehouden van 1 September tot 2 October 1924. Dit is deei I van het verslag. Een tweede gedeelte zal zoo spoedig mogelijk volgen. Met hel oog op de mondelinge be handeling van hel derde hoofdstuk (Buiten- landsche Zaken) der Staalsbegrooling in de Tweede Kamer, werd hel wensclieüjk ge acht dit eerste gedeelte reeds afzonderlijk te deen verschijnen. Op verzoek van het vocrloopig comité lot leniging van den nood te Wonosobo heb ben de Minister van Koloniën, generaal Snijderc, oud-opperbevelhebber van land en zeemacht; luit.-generaal Swart, oud- vice-president van den Raad van Nederl.- Inddë, en mr. Patijn, burgemeester van Den Haag. zitting genomen in een eere-comité. Tot inspecteur van de Volksgezondheid voor de Afdeeling, die belast is mei zaken, de drankbestrijding betreffende, is benoemd de heer B. de Brey, voorzitter van den Raad van Arbeid te Gouda. De heer De Groot hc-eft den Minister van Justitie gevraagd, of het onderzoek naar aanleiding van de tegen den commissaris van politie te Culemborg ge-publiceerde be zwaren, reeds is beëindigd en of hij na be ëindiging van dat onderzoek, indien dit al thans niet leidt tot een strafrechterlijke ver volging, wil meedeelen of de legen het be leid van dien commissaris ingebrachte be zwaren al of niet juist zijn gebleken. Het bestuur van den Geref. Bond in de Ned.-IIerv. Kerk heeft, ten einde het leer stoelfonds van den Bond meer productief te maken, zich met prof. dr. H. Visscher, te Utrecht, in verbinding gesteld. Prof. Vis scher zal nu voorlaan ook Dogmatiek do- ceeren. Bij Kon. Besluit van 22 Nov. zijn voor het tijdvak van 26 Nov. 192-4 tot 31 Dec. 1925 de leden en plaatsvervangende leden van den Hoog erf Raad van Arbeid herbenoemd. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gom. te Utrecht (vac.-ds. G. J. A. Jonker) dr. J. C. Roose, te Groningen. De treinen 3-4 en 35 Den HaagRot terdamNijmegen, die volgens de dienst regeling van af een nader te bepalen datum zouden loopen, zullen a.s. 30 November vast gaan loopen. „Het Volk" meldt, dal de laatste rede van mr. P. J. Troelsira in de Tweede Kamer in brochurevorm zal verschijnen. Uit Boedapest wordt gemeld, dat aan jhr. F. E. M. H. Michiels van Verduynen, be noemd tot gezant te Buenos-Ayres, in de afscheids-audiënlie bij den rijksbestierder het Hongaarsohe kruis van verdienste 2de klas is geschonken. Eenige Limburgsche vrienden van mgr. prof di\ AV. H. Nolens hadden zich vereenigd, om hem in verband met liet feit. dat hij meer dan 25 jaar Limburg in de Tweede- Kamer heeft vertegenwoordigd, zijn door Antoon van AVelie geschilderde beel tenis aan te bieden. Zij hadden zich jl. Maandag ten huize van het Tweede Kamer lid ir. Bongaerls te 's Gravenhage vereenigd ter aanbieding van dat huldeblijk, na af loop waarvan de heer en mevrouw Bon gaerls luin gasten een feestmaal hebben aangeboden. Het portret van mgr. Nolens voor in het ambtsgewaad van Prolonolarius Apostolicus met den purperen mantel. Aan den maaltijd heeft mgr Nolens in hartelijke bewoordingen zijn vrienden bedankt voor deze onverwachte attentie en den schilder Aran AVelie, die eveneens tot de gasten be hoorde, gecomplimenteerd voor de uilvoe ring van zijn beeltenis. Gistermiddag is onder groote belang stelling de begrafenis geschied "van den sto ker Isle kl. G. Verhoef, het tweede slacht offer van "het ongeiuk op het vliegkamp „de Kooy", nabij Helder. Twaalf kransen dek ten de baar. De commandant van het vlieg kamp, kapitein-luitenant ter zee De Ridder, heeft aan de groeve het woord gevoerd. De vice-admiraal was vertegenwoordigd door zijn adjudant, luitenant ter zeê 1ste kl. W. C. II. Hoog. Een zwager van den overledene dankte voor de belangstelling. Gistermiddag werd in café „Boscblust" in Den Ha3g de zeven-en-twintigste alge- meene vergadering gehouden van de Ned. ATerceniging voor Koeltechniek. Als sprekers traden op prof. ir. AV. H. Keesom en ir. J. F. H. Koopman. Deze spre kers deden mededeelingen over het vierde internationale koudo-congres gehouden in Juni 1924 te Londen. Professor Keesom be sprak daarbij de werkzaamheden der eer ste sectie (de wetenschappelijke afdeeling), terwijl de heer Koopman het werk der ove rige secties en de gehouden excursies na ging. De voorzitter der ATereeniging prof. II. Kamerlingh Onnes, opende dc vergadering en herinnerde aan het verlies,, dat de Vee- eeniging geleden heeft door het overlijden van den heer Gerritsen, le Andelst, een der oucislc leden dex Atereeniging. Dee heer Bottemanne, voorzitter der Vischconservceringseommissie, deed mede deeling omtrent de laatste werkzaamheden dier commissie. RECLAME. De jeuk en ontsteking van alle jeukende huidaandoeningen als gordelroos, dauw worm, eczeem enz. moeten spoedig zwichten voor de antiseptische cn genezende eigen schappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.192 Gisteravond omstreeks half zeven werd in de Populierstraat in Den Haag, de 75-jarige mevrouw v. E. wonende AValge-straat, aangereden door een onbe kend gebleven wielrijder. De hak van haar schoen brak af en de wielrijder, een man van ongeveer 26 jaar, bood de dame zijn hulp aan. Eensklaps greep hij echter de portemonnaie, die mevr. v E. in haar hand had, rukte die uit haar handen, en maakte zich er mee uit de voeten. Mevrouw De AV., op den Sfca- tionsweg te Rotterdam, vermiste een gou den ring en verdacht haar dienstbode J. Z. van diefstal van dien ring. Zij deed aan gifte bij de politic. Een rechercheur, die een onderzoek ten huize van mevrouw De W. instelde, vonde den ring niet, maar wel op de kamer van de dienstbode een gouden broche, met diamanten bezet. Gevraagd, hoe zij in het bezit hiervan kwain, vertelde de dienstbode, enkele jaren geleden op den 's-Gravendijkwa! aldaar een dam» verpleegd te hebben. Deze dame was overleden en had haar de broche bij testament vermaakt. De politie, die niet bijster veel waarde aan de verklaringen van de dienstbode hechtte, zette haar onderzoek voort en kwam fe we ten. dat deze broche vijf jaar geleden door middel van braak bij de familie B. op den 's-Gravendijkwal is gestolen. De dienstbode J Z. is aangehouden. Aa-nde firmaL M. Eriksson is opgedragen, in het nieuwe postkantoor op den Coolsingel te Rotterdam, in een van dc groote bovenzalen een telefooninstallatïc aan te brengen. Den 27sten September zijn eenige mon teurs, bij dezo inrichting werkzaam, ontsla gen. Dit'heeft onder hen ontevredenheid verwekt, hetgeen zich geuit heeft in het doorknippen van, het slaan van draadna gels en het steken met messen in verschil lende telefoonkabels. Na de ontdekking er van is een onderzoek ingesteld en naar aan leiding daarvan is thans op verzoek van den commissaris van politie van het bureau in de Groote Pauwensteeg in Den Haag gear resteerd en op transport herwaarts gebracht dc monteur J V die van deze vernielin gen verdacht wordt. Het geheele complex ge bouwen van de Coöperatieve Groothandels- vereeniging ,,De Handelskamer", te Rot terdam, waar, gelijk gemeld is, Maandag avond drie loodsen in brand stonden, is op beurspolis verzekerd. De schade wordt ruw op ruim honderd duizend gulden geschat, waarvan 10.000 voor de beide afgebrande loodsen en de daarin opgeslagen goederen. Gisternacht ontdekten bu ren brand in het enkele jaren geleden ge bouwde landhuisje van den makelaar L. Schulman aan den Noolschen weg te Laren. In nachtgewaad moest de heer S zijn huis verlaten, daar de vlammen reeds het dak uitsloegen. Wegens het gebrek aan water viel aan blusschen niet te denken. Het ge heele perceel is uitgebrand. Enkele meube len konden nog naar buiten gedragen wor den. De politie te Velseroord heeft huiszoeking gedaan in het kantoor der N.Y. Woningbouw Velseroord aldaar en allo daarop betrekking hebbende voorwerpen en bescheiden in beslag genomen. Deze ven nootschap gaf obligaties uit cn onderzocht wordt nu of hier overtreding van de Lote rij wet is gepleegd. De heer S., bestuurder vanheli motorrijwiel, dat in dc Raadhuisstraat te Amsterdam in botsing kwam met een tram wagen van lijn»i7, is aan dc bekomen ver wondingen overleden. In de bosschen van het huis Bergh, te 's-Heerenberg, hebben de jacht opzieners jacht gemaakt op eekhoorns we gens de schade, die zij het houtgewas toe brengen. Binnen enkele dagen waren 250 eekhoorns neergeschoten. Bij deNationaleBankte Win. terswijk is een 5-dollarstuk in betaling ge geven, hetwelk valsch bleek te zijn. De jon gedame, die deze munt inwisselde, beweer de de dochter van een onderwijzer aldaar te zijn, hetwelk bij onderzoek onwaar bleek te zijn. Naar „H et V ad." verneem t* zullen een viertal Twentsche textielin- dustrieelen er binnenkort toe overgaan hun fabriekencomplex uit te breiden, zulks in" verband met de bestaande plannen, om in" het vervolg garens te spinnen voor eigen" gebruik, waardoor men niet langer sifliari- kei ijk zal zijn van de hooge prijzen der Lari-> cashire ruwe garens Er zullen dan zee* waarschijnlijk drie nieuwe spinnerijen wor-» den bijgebouwd, terwijl één fabriek met dit doel belangrijk zal worden uitgebreid. De dikke dame was reeds se- dert meer dan een uur in den schoenenwin kel en de geduldige bediende had ongeveer alles overhoop gehaald, om haar een keus t<S laten doen. „Deze zullen u zeer goed passen", sprak hij ten slotto bij het laatste paar schoeneif, dat de dame nog niet had gezien. Maar zij was niettemin nog niet tevreden. „Het komt mij voor, dat die schoenëü niet de goede zullen zijn. Zij zien er naaf uit, dat zij wijder en lomper zullen wor den naarmate zij oud worden", sprak zij gewichtig, en de wanhopige winkelbediende riep uit: „Maar, mevrouw, is dat dan met u ook niet gebeurd?' BUITENLANDSCH GEMENGD. Uit Berlijn wordt gemeld: Volgens een bericht uit Kopenhagen zou er in Denemar-* ken op ernstige wijze mond- en klauwzeer heerschen, dat waarschijnlijk door uit Rus<» land aangevoerd voedsel zou zijn overge-t bracht. Een auto, die door een dronken chauffeur werd bestuurd, reed in den nacht van Maan- dag op Dinsdag in de Fricdrichstrasse te 1 Berlijn tegen een ladder. Twee van de drie j arbeiders, die op de ladder stonden en bezig waren met het reinigen van een electrisch reclamebord, verloren* het évenwicht en kwamen op straat terecht. Een hunner wal op slag dood. de tweede werd levensgevaar-: lijk gewond. De chauffeur werd gearresleerd, Na afloop van een communistische ver* kiezingsvergadering in hel Oosten van Ber lijn is Maandag een agent van de schupo, Bruno Fischer genaamd, doodgeschoten. De dader kon ontkomen. Voor zijn arrestatie is een belooning van 1000 mark uitgeloofd* Fischer had met een collega getracht, een paar communisten, die ondanks het verbod steeds weer een optocht wilden organiseer ren in hechtenis te nemen. Ten slotte werden de beide agenten door ongeveer 150 man omsingeld. Fischer greep toch een van de communisten beet. Deze rukte zich echter los en ging op de vlucht. De agent achter* volgde hem, maar werd onverwachts door een anderen communist neergeschoten. De tweede agent arresteerde een der belooger9, die echter niet in het bezit van een revolver j bleek te zijn en dus waarschijnlijk den moord niet heeft gepleegd. Hij is dan ook vrijgelaten. In Roemenië heerscben sinds eecige (la gen zulke lievige sneeuwstormen dat het spoorwegverkeer bijna totaal ontwricht is. In bepaalde streken van het land moest het verkeer over groote uitgestrektheden totaal worden stilgelegd De sneltrein van Boekt* rest naar Constanza is sinds twee dagen in gesneeuwd. Daar hulptreinen slechts op langzame wijze zich een weg door den sneeuw kunnen banen moesten uit Boekt* rest met vliegtuigen levensmiddelen naar de passagiers van den trein worden gezonden. De telegraaf en telefoondraden zijn loi&tl vernield. Te Saint-Dcnls heeft zich een trag^ ongeval afgespeeld. Aan boord van eei daar liggend vaartuig was de schipper RECLAME. ltl Tegen slapeloosheid9 Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvretff gebruikt man de Zenuwstillende en Zenuwsterkende, Wlijnhardt's Zenuwtabletten

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6