DEMONSTRATIE O. 19844. MAANDAG 17 NOVEMBER Anno 1924 Officieels Kennisosvinnen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Verven en Ontkleuren van Goederen C, GHRISTIAANSE - Hoogewoerd 33 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel.'Bij regelabonnement belangrijk lagercn prijs. Kleine Adverlenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Ctsbij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS BEZER COURANT: Voor Leiden per B maande® ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenlea gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18. „0.18. t nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den. gemeentelijken vischwinkel, ischmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver- rijgbaar: SCHELVISCH k f 0.12—f 0.39, CHOL k f 0.14f 0.39, KABELJAUW a 0.44f 0.49 (geh. kabelj. k f 0.38) per ond en ZEEUWSCHE MOSSELEN a f 0.05 er K.G. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 17 November 1924- BURGEMEESTER cn WETHOUDERS an Leiden brengen ter algemeene kennis at door hen, ten aanzien van den door e Gemengde Zangvcrceniging ,,Zang zij nze Leus" op 25, 26 en 27 November a.8. n de Stadsgehoorzaal te houden bazaar, ntheffing is verleend van het sluitingsuur 'oor winkels, welke ontheffing geldt tot 11 ur des avonds. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRUEN, Secretaris. Leiden, 17 November 1924. Tentoonstelling van Willy Sluiter. De schilder Willy Sluiter is in Leiden en omgeving meer dan elders bekend en geliefd. Meer dan van andere Nederlanh- sclie schilders uit den laatsten tijd, vindt men zijn kunstwerken, vooral uit zijn Kat- wijkschen tijd in salon of huiskamer hier en in de omliggende dorpen. Van al de childers, die het Katwijksche strand Li.i voorkeur tot het object hunner kunststudies kozen, is Willy Sluiter wei het meest po pulair. En nu thans, na vele jaren de Com missie van het Stedelijk Museum „De La kenhal" in haar mooie tentoonstellingszalen vreder ruim een zeventigtal schilderijen van tan meesier heeft geëxposeerd, lijdt het geen twijfel of het bezoek zal druk zijn. Daarvoor is nog een andere reden als bo vengenoemd. De sympathieke schilder heeft een reis gemaakt naar Indië. En al heeft zün verblijf daar slechts twee maanden ge duurd, zijn vruchtbaar penseel heeft er eea groot aantal doeken geschilderd of schetsen gemaakt, door hem in het vaderland uitge werkt. En uit deze verzameling vooral, heeft de schilder een keurcollectie voor de Laken hal-tentoonstelling afgestaan en zijn vrien den en vereerders daarmede de gelegenheid geboden er eenigen tijd van te kunnen ge nieten. Deze tentoonstelling is Zaterdagmiddag in tegenwoordigheid van een aantal genoodig- den en van den schilder zelf oTficieel ge opend. Onze archivaris, tevens directeur van hot Museum, mr. dr. J. G. Overvoorde, hield daarbij een korte rede, waarin hij den schilder van wien hij persoonlijk, uit den Dordtschen tijd,vele jaren geleden, nog aan gename herinneringen bewaart, als een meest productieve schilders uit den lateren lijd schetste Wat hier uit den tijd van zijn kort verblijf in Indië is bijeengebracht, wekt, volgens spr., onze bewondering, zoowel uit qualitalief oogpunt gezien, als wat het aan tal betreft. Maar ook de krabbels cn schet sen uit vroegeren tijd, hier en daar lusschen d? groolere doeken le vinden, doen ons Willy Sluiter kennen als de man, die het leven kent cn juist datgene aangrijpt, wat ook anderer belangstelling wekt, een der gehei men, waardoor hij zoo populair is gewordt n en 2ijn werk zoo geliefd. Spr. dankte er dtn schilder voor, dat hij een zoo rijke collectie eenigen tijd aan liet Museum lieeit willen afslaan en opende de tentoonstelling met don wenscb, dat zij rich in een buitenge woon druk bezoek zal mogen verheugen. De aanwezigen betuigden door een harte lijk applaus hun instemming met deze woorden. Nadat mevrouw Coert, bijgestaan door en kele jongedames, de aanwezigen verver st hingen had aangeboden, werd do lentoon- slclling bezichtigd en bewonderd. Wij hopen, dal vele ingezetenen en vele rnenschen van builen, deze schoone gelegen heid om iels goeds en iels moois te zien op het gebied van de beeldende kunst, zich nu eens niet zullen lalcn ontgaan. Nederlandsche Veieenigiug voor Tropische Geneeskunde. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag namiddag in de Collegezaal van liet Instituut Voor Tropische Geneeskunde, Rapenburg 33, sen algemeene ledenvergadering, die zeer drak bezocht was. Be vergadering werd geleid door den voor valer dr. A. van der Scheer, le Gravenliage. Op voorstel van het bestuur werd beslo- wijziging van axt. 2 van het huishou- ehjk reglement. Tot dusver aldus lichtte e v°°rzitter de wijziging toe moeten per- nen» die in den loop van het jaar als lid eden bet volle bedrag aan contributie af dragen, wat, wanneer deze toetreding in de tweede helft des jaars plaats heeft tot onbil lijkheid leidt. Daarom werd voorgesteld het artikel te doen luiden: De contributie wordt jaarlijks in de eerste vergadering van het vereenigingsjaar vastgesteld. Voor leden die na 1 Juli loelreden bedraagt zij voor dat jaar de helft. Na een korlc gedachtenwisseling werd deze wijziging met algemeene stemmen aan genomen. Hierna hield prof. G. J. W. Ivoolc- mans Beijnen, bijzonder hoogleeraar, van wege het Universileitsfonds in de tropische geneeskunde aan de Universiteit alhier, een voordracht over „Jacobus Bonlius" zoon van Gerard Bonlius in 1581 benoemd tot eenig medisch hoogleeraar tevens hoogleeraar in de sterrenkunde aan de Leidsche Hooge - school. Deze had vier zoons, waarvan de oudste Reinier. evenals zijn broeder Jacobus in de medicijnen studeerde,1 doch tevens ook in de rechten en tot schout van Leiden werd benoemd. Daarbij heeft deze zich laten ken nen als een meedoogenloos vervolger der Remonstranten, tengevolge waarvan hij het mikpunt werd van het vernuft van Vondel, die op hem een spotgedicht maakte. Jacobus, die in 1592 werd geboren, werd reeds op 12-jarigen leeftijd als student in de medicijnen ingeschreven en vertrok na als medicinaal doe ter to zijn bevorderd onder de Oost-Indische Compagnie naar Indië en vestigde zich onder Coen te Batavia, waar hij ook een tijdlang de betrekking van fiscaal van Indië waarnam. Aan de hand van een werk van dr. S. de Haan, over „Oud-Bata- via", schetste spr. het leven van Jacobus Bontius, die in 1631 overleed en besprak meer in het bijzonder diens beteekenis voor de medische wetenschap, met name voor die der tropische geneeskunde en deed daarbij uitkomen, dat deze man bij zijn vcelvuldigen arbeid nog veel belangwekkends op het ge bied der geneeskunde heeft gedaan. Sommige zijner uitspraken zouden thans nog gedaan kunnen zijn. Elf jaren na zijn dood, in 1642, verscheen een gedeelte van zijn werken tc Leiden. Van deze werken waaruit spr. ver schillende uitspraken cileerde, werden ver schillende herdrukt en zelfs veel later in liet Engelsch vertaald. Van deze geschriften kon -spr. er eenigc laten zi£n, welke bij de aanwezigen rondgin gen en met belangstelling werden bezichtigd. Ten slotte vertoonde spr. eenige lichtbeel den, die op Bonlius en zijn werkzaamheden betrekking hadden. Nadat de voorzitter prof. Koolemans Beij nen had bedankt voor zijn studie van dezen geleerde, deed dr. Van Genderen Stort eenige casuïslische medcdcelingen over een viertal door hem behandelde merkwaardige ziekte gevallen van tropischen aard, waarop een levendige gedachtenwisseling volgde. Na afloop van de vergadering werd onder leding van prof. dr. Flu het Instituut be zichtigd. Vrijz. Dem. Bond (afd. Leiden.) Zaterdagavond hield de afdeeling Leider^ van den Vrijzinnig Democratischen Bond in het Nutsgcbouw een goed bezochten le denvergadering; De vergadering werd voor de eerste maal gepresideerd door den nieu wen voorzitter prof. mr. F. G. Scheltcma. Vóór de vergadering met de behandeling der agenda begon werd door enkele leden ter sprake gebracht het debat dab zich naar aanleiding van de uitlatingen door den heer Witmans in een ledenvergadering der Demo cratische Partij ten opzichte van den V.D.B. de Leidsche afdeeling en hare raadsfractie gemaakt in het Leidsch Dagblad had ont sponnen. De vergadering hechtte goedkeuring aan hetgeen eerst de penningmeester en daarna het bestuur in zijn geheel daarop had ge antwoord. Na het waardig antwoord van het bestuur moest het afdeelingsbestuur er ver der het zwijgen toedoen was het algemeen gevoelen, wildo D.P. in het belang der de mocratie cn in het algemeen of in het ge meentebelang met de afdeeling met haar raadsfractie samenwerken, dan zal die sa menwerking ook dezerzijds gaarne worden aanvaard. De voorstelling echter in het laatste ingezonden stuk van de heeren Wit mans en Wcyl over de houding van de raads fractie gegeven werd onjuist genoemd, met name wat betreft de gewraakte wethouders- benoeming, waarbij door verscliillendo leden de veronderstelling werd uitgesproken dat de Dem. Partij alhier zich teleurgesteld ge voelt, dat indertijd niet de heer Witmans door de linkerpartijen tob wethouder werd aangewezen. Waarom dit niet is geschied, daarover wenschtc de vergad<?ring zich niet uitspieken, maar wel wilde zij consta- tecrcn dat dit niet aan de twee leden on zer partij te wijten is. Hierna werden de candidatcn aangewezen welke voor de v erkiezing van de leden der Tweede Kamer dezerzijds op den voorgrond zullen worden gebracht en op de te Rotter dam te houden Fcderaticvergadcring voor Zuid-Holland door den afgevaardigde moet- tcn worden aanbevolen. Het waren, behalve de 5 Zittende leden, j die in de eerste plaats werden genoemd: l rar. Joekcs, den Haag, prof. Kranenburg, Amsterdam, mr. van Aalten, Rotterdam, dr. Oosterbaan, Groningen, mevrouw W. van ltallie van Embden, Leiden, dr. van Gelde ren, Middelburg terwijl de afgevaardigde opdracht verkreeg om zoo een naam uit het Zuiden werd genoemd ook, deze zoo mogelijk te steunen. Prof. Scheltema was niet gene- gen een candidatuur te aanvaarden. Tot afgevaardigde naar de Federatie ver gadering werd benoemd de heer J. F. de Ren. Onder Binnenland zal men het resultaat der Rotterdamsche vereeniging vinden. Feestavond der Leidsche Jeugdgroep van Dierenbescherming. Zaterdagavond hield de Leidsche Jeugd groep van Dierenbescherming een feeste lijke bijeenkomst in de Graanbeurs, die zeer druk bezocht was. Er was in de versierde zaai haast geen plaatsje onbezet. Te ruim acht uur werd de gezellige avond geopend met een hartelijke toespraak van den leider den heer W. D. Eelljes. Hij heette de aanwezigen welkom in het bijzonder het afdeelingsbestuur der groote vereeniging en de bestuursleden van die vereenigingen, welke aan de uilnoodiging gevolg gaven dezen avond aanwezig le zijn. De groole opkomst was spr. een bewijs, dat het werk der vereeniging veler sympa thie heeft. Trouwens, indien dierenbescher ming op de juiste wijze wordt toegepast, zonder overdreven of ziekelijke denkbeel den, is er geen maatschappelijk werk, dat meer waardeering verdient dan juist dit. Te veel wordt uit hot oog verloren, meent spr., dat juist een dier, doordat het geheel afhan kelijk is van den raensch, recht heeft op on zen steun. Hoe vroeger men dit de jeugd bij brengt, hoe beter dit is, daar men dan mag verond-erstellen dat op laleren leeftijd de vruchten er van geplukt worden. Dit grond beginsel had spr. verleden jaar er loe ge bracht dezen jeugdgroep op te richten en het deed hem genoegen nu reeds te kunnen con- staleeren dat er al een kern is aan le wij zen, die de waarde van het wc-rk niet al leen begrijpt, maar ook daadwerkelijk lot uiting brengt. Spr. bracht in het bijzonder dank aan den heer Ennik, algemeen inspec teur van dierenbescherming, die een club lied voor de groep dichtte en levens heden avond nog een deel van het program zal vullen, dat overigens alleen door de Jeugd groepen zal worden uitgevoerd. Ook de heer Nievaart, die zich geheel be reidwillig beschikbaar stelde om de slraks uit lo voeren gymnastiek in te studeeren bracht hij dank daarvoor, terwijl hij ten slotte den heer Eman Sr., die geheel belang loos liet henoodigde drüÊwerk leverde daar voor zijn erkentelijkheid betuigde. Nog herinnerde spr. er aan welk oen hulp het afdeelingsbestuur heeft gehad van de Jeugdgroep bij het innen van gelden voor den stal van de arme woonwagenpaardjes. Daar het ingekomen bedrag nog niet toerei kend is zal ook vanavond door een der le den bloemen ten verkoop worden aangebo den ten behoeve van genoemden, stal. Met den wensch dat allen een prettige avond zullen hebben besloot spr. zijn warm toegejuichte rede. Intu9schen had zich het muziekcluhje van de Jeugdgroep al eenige malen laten hooren en viel het ook nu weer in terwijl zij verder den geheel en avond oprecht ver dienstelijke wijze de stemming er mede wist in le houden. Voor er met de uitvoering van het pro gramma een aanvang werd gemaakt werd de leider en diens .echlgenoole namens de Jeugdgroep gehuldigd. Aan den heer Eelljes werd, met een woord van erkentelijkheid een fraaie zilveren sigarettendoos aangebo den cn aan mevrouw Eelljes een bloemen mand, welke blijken van waardeering on der harlelijken dank werden aanvaard. Hierna werd onder leiding van den heer Cli. Stokhuyzen door een 12-tal jongens uit de Jeugdgroep een Indianendans in India- nencostuums uitgevoerd, die zeer in den smaak viel. Niet minder beviel de zang mei piano begeleiding door Ifanny en Lies van den Akker. Gezongen werden „Die Forelle" van Franz Schubert en „Mei," van B. Zwicre; beide liederen werden op zeer verdienste lijke wijze gezongen en oogstten warm ap plaus. Vervolgens werden twee leerzame films vertoond: „De vogels en hunne nesten", en „De droom van het kind" waardoor de schoonheid der natuur en met name die van de dierenwereld werd gedemonstreerd en waarvan ongetwijfeld een groote propagan distische kracht is uitgegaan. Hierna werd door den heer Ennik een causerie gehouden over het onderwerp „Daadwerkelijke dierenbescherming uit de practijk", waarin hij menig voorbeeld mede deelde hoe hij door zijn optreden menschen die achteloos en ondoordacht veelal wreed heden aan dieren bedreven daarop had ge wezen en tot een beter inricht had gebracht, daardoor jongeren en ouderen den weg wij zend hoe zij als dierenbeschermers kunnen oplreden. Als toegift vertoonde hij aan het slot enkele leerzame liohfcbeelden, welke hij meermalen in dichtmaat toelichtte. De lei der overhandigde den hoer Ennik een mand met vruchten en de zaal zong ter eere van den dichter het door hem vervaardigde club lied. In de pauze werden ruikertjes verkocht ten behoeve van den stal voor de woon- wagenpaardjes. Het tweede gedeelte van den avond werd geopend met een aardig en levensleerzaam blijspel: „Het drukke leven", leerzaam voor zoover het als een satire op het tegen woordige drukke conversatie- en uitgaans leven bedoeld was, zoo hemelsbreed ver schillend met de echte o<uderwetsche huise lijke degelijkheid waan'am een der speel sters do recarnalie wa«- De jongens en meisjes speelden liet 9lukje uitnemend bieden de aandacht der aanwe zigen gestadig gespannen en deden de lach, of spotwekkende momenten op niet over dreven wijze goed uitkomen. De spelers werden eenige malen teruggeroepen als een welverdiende waardeering voor hun spel. Een mooie riool-solo mcl pianobegeleiding door Jo Meyer en Dien Boehmer volgde op het vroolijk tooneelstukje en verkreeg wel verdienden bijval. Daarna werden de aanwezigen vergast op een samenspraak van twee honden Fick en Castor voor deze gelegenheid door ds J. A. Prins vervaardigd, terwijl de avond beslo ten werd door vrije oefeningen en standen onder leiding van den heer J. Nievaart door G meisjes der Jeugdgroep uitgevoerd. Aan den heer Nievaarl werd een kyans met een bouquet aangeboden. Het was al laat geworden toen de leider deze zeer geslaagde feestelijken avond sloot. Over twee weken wordt er met een ge wijzigd en uitgebreid programma nog eens een uitvoering gegeven, geheel ten voordcele van den te bouwen stal voor de arme vroon wagen-paard jes en het woonwagenpark. Ned. Arbeiders Reisvereeniging. Zaterdagavond hield de Ned. Arbeiders- reisvcrceniging afd. Leiden in de concert zaal van het Volksgebouw een builengewo- nen feestavond. Toen de voorzitter, de lieer Poelijoe den avond opende, was de gebcele zaal tot in alle hoekjes gevuld, zoodat velen teleurge steld huiswaarts moesten kecren. De voorzitter heette allen aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid den bonds voorzitter en den algemeenen secretaris. Spr. lichtte allereerst het doel der ver eeniging nader loe en herinnerde met genoe gen aan de excursies in het afgeloopen sei zoen naar Katwijk en Delft, waarna spr. allen een gczelligen avond tocwenschle. De lieer D. van Wouw zorgde er direct voor de opgewekte stemming er in le bren gen door eenige vrooüjke marschen le spe len. De bondsvoorzitter, de lieer Af. Borsje, hield daarna een korte feestrede, en begon met le wijzen op den groolen vooruitgang der arbeidersontwikkeling, die door eensge zindheid was bereikt. Spreker vond, ter bereiking van dit doel, een kortere-n arbeidsduur een eerste ver- eischte cn wees in verband hiermede op de reeds bereikte resultaten, t. w. den 8-urigen arbeidsdag. De verbetering van het ontwikkelingspeil wa3 echter ook voor oen groot deel te dan ken aan de diverse reisvereenigingen hier te lande. Ter illustratie haaide bij nog eenige cij fers aan, waaruit bleek, dat 4 jaar geleden het ledenaantal in Nederland slechts 400 be droog, welk aantal reeds tot 2000 gesle gen is. Hij noemde als de belangrijkste voordce len van de reisvereenigingen do verheffing van het moreel e peil der arbeiders en het bevorderen van den spaarzin. Ook dit laatste was een kardinaal punt. Wel kon niet iedere arbeider jaarlijks zoo'n uitstapje naar Zwitserland maken, maar dan moest dat maar om de twee of drie jaar ge beuren. Tot besluit wenschtc spr. allen een gczel- ligen avond toe. Dan ging het doek op en zagen we een keurige apotheose, waarna mej. Alberts op gevoelvolle wijze „Aufenthclt" van Schu bert zong. Vervolgens werden we vergast door een paar nummertjes mandolinemuziek; hel or kest, bestaande uit drie man, was echter onzichtbaar opgesteld achter, evenzooveel lessenaars; was dit misschien om aan plan- i kenkoorls te ontkomen? De bedoeling er van was natuurlijk goed. Daarna volgde een militaire klucht en nog een blijspel in een bedrijf: „Als de fa milie uit is." Een stuk vol ingewikkelde in triges, die echter alle goed afloopcn, dat zeer in den smaak viel. Jn de pauze deelde de algemeene secre taris, de heer Grimrn mede, dat er tijdens de pauze gelegenheid zou bestaan zich op te geven als lid. waarvan, blijkens opgave van den secretaris. 14 personen gebruik maak ten. Na de pauze werd opgevoerd de „Artis- lenrevue", een dol vermakelijk ding, waar in Flipje als thealorbediende zich vaji zijn beslc zijde liet kennen en wien voor zijn keurig spel een strookrans en een hrusche bloemkool werden aangeboden. Nadat nog enkele mandoline-nuinmers ten gchoore waren gebracht ('t ging veel beier dan do eerste keer), dankte do voor zitter allen medowerkers tot het welslagen van dezen avond, in hel bijzonder den heer J. van Schoten voor de bc-langloozo beschik baarstelling van de tooneelverlichting en de toon eel vereeniging „Hel leuke zoodflje" voor de toewijding, waarmede ze een cn ander volbracht hebben. Toen eindelijk konden d'e beenen van do vloer en bleef men nog lan gen tijd in gezellig samenzijn bijeen Zaterdagmiddag was de Stadszaal ge vuld met een talrijke schare kinderen allen vol verwachting wat Ter Hall's SpJookjes- Revue in Poppenland hun zou brengen. Wat een gespannen gezichtjes overal toen het doek opging en wat een opgetogen verrukte Underlies bij het naar hoi® BINNENLAND. Congres te Utrecht van R.K. Overheid® personeel. Regeeringsmaatregelen betreffende d« wegen en het onderhoud. Na een landing te Rangoon vervolgen de Nederland—Indië vliegers hun tocht. BUITENLAND. De spoorwegen ln het bezette gebied aas Ouitschland teruggegeven. De ontslagen Micum-arbeiders overstroo- men het Saargebied. Tarlevenverhooging ln Frankrijk en Oos tenrijk. Zagloel pasja, Egypte's premier treedt al, doch blijft toch weer aao. RECLAME. in liet iu de imOGISTERIJ vnn op Dinsdag 18 Nov. a.s. tusschen 2 en 4 's namiddags. 9711 Toegang vrij. genooten hebbeu behoefde men hun niet te vragen, bovendien bleek, dit ook nog ten duidelijkste uit hun medeleven wanneer hun iets door een der personages van het pop- penland gevraagd werd. Wat een verrassing toen St. Nicolaas ook nog met zwarte Piet ten tooncele verscheen cn hun beloofdo dat zo allen bij het naar huis gaan nog een aardigheidje in ont vangst konden nemen. Betreffende aankleeding etc. van d. Re vue behoeven we verder niets te zeggeiï, daarvoor zegt de naam Ter Hall gonoeg. Zoowel Zaterdagavond als Zondagavond is door een volle zaal oprecht genoten van „Draadloos". Tot het volgende jaar met de revue?? Zaterdagmiddag heeft St.-Nicolaas z'u intocht weer in Leidens veste gehouden. Hon derden kinderen hadden zich tc dien einde reeds lang van tevoren opgesteld langs de giachten vanaf de Haven, waardoor de Spaansche stoomboot met den Sint cn zwar» ten Piet aan boord zou binnen komen. Bij aankomst stond er een rijtuig mot 4 paar den voor hen klaar, terwijl een muziekkorps verschillende Sinterklaasliedjes liet hooren. Daarna ging men in optocht, naar de Vischmarkt, waar een groote kindermassa met ongeduld zijn komst verbeidde. Onder aanhoudend gejubel der kleinen steeg de Sint hier uit cn begaf zich in den winkel van Vroom en Drecsman, waar hij t^ gast blijft vooreerst. De Jeugdbond voor Onthouding afd. Leiden hield Zaterdagavond een openbare vergadering in liet Nut. De opkomst was boven verwachting. De heer Bosma hield een pakkende, zeer begrijpelijke speech, terwijl later eenigc mooie stukjes weiden voorgelezen. Zang en muziek zorgden voor de noodige afwisseling. In de korte pauze gaven zich 5 nieuwe leden op, zoodat het ledenaantal nu 23 bedraagt. Dc afd. bad Zaterdag juist een halfjaar bestaan. Ze werd 15 Mri met 6 leden opgericht. Hel le denaantal is langzaam maar zeker aange groeid en doet dat nog. Van de verdero win- terpvopaganda wordt nog meer verwacht. De ijsbaan is onder water gezet, en met de voorkomende werkzaamheden is pen aanvang gemaakt. Op den Herv. Mannenavond van mor gen in Pniël, is dr. Riemens voornemens de vraag tc bespreken, welke prof. Verhaar verleden week als onderwerp nam v.an zijn lezing: Beantwoordt de R.-K. Kerk aan het Schriftuurlijk ideaal? (Hoe staat hot mof de „volkomen onverdeelde eenheid" dor R K. Kerk?)" Donderdag zal in de R.-K. Vakschool voor meisjes Noordeindc No. 50 alhier (zie advertentie) een demonstratie worden ge geven in ontkleuren, verven en batikken. Deze voordracht welke dc vorige week reeds voor dc aspirant-leorarcsscn aan d© school is gegeven, is voor dames zeer belang rijk. Op duidelijke wijze wordt het ontkleu ren cn daarna het verven van kleedingstuk ken vertoond. Buitengewoon aardig is het batikken. In zeer korten tijd (5 of 10 mimi-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1