19842 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 November Vierde Blad. Anno 1924. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Begrafenis-Onderneming KEEREWEER Bodegraven. In de bakkerswereld waar roegcr groote eenstemmigheid was heerscht 't oogenblik veel strijd. Men zou bijna in een broodoorlog kunnen spreken. Sinds een vreemde bakker is bijgekomen, gaan grsehillende bakkers dividend uitkeoren, jrwijl weer anderen hun prijzen gaan ver gen en dat wel nu de mealprijzen 6tijgen. Men deelt ons uit goede bron mede, jat burgemeester van Dobben de Bruyn oorloopig nog te Huis ter Heide blijft wo- PD- Donderdagmiddag werd de brandweer earlarmeerd voor een brand op een hoer erij aan de Noordzijde, ongeveer een half ur buiten* de kom. Onmiddellijk werd de utospuit uitgereden en was het personeel an het vrijwilligerscorps ter plaatse. In eeu aar minuten was m'n op 't terrein van den rand gearriveerd. De toestand liet zich eel gevaarlijk aanzien. De hooberg stond lichte laaie en ook een gedeelte van de tallen brandde. Onmiddellijk werkte de juit en kon het vuur worden aangetast. Al heel gauw werd de brand teruggedron- en tot de hooiberg, die nog wel velé uren al moeten branden. Van het dak van de tallen moest het riet worden verwijderd, mdat dit te groot gevaar opleverde. Het is e eerste maal, dat de autospuit daadwer- elijk dienst doet, ze voldeed echter uitste- end. Een woord van lof aan het brandweer- orps is zeker eveneens op zijn plaats. In de drukke Wilhelminastraat eloeg 'n aard van een veehandelaar op hol. Het as tegen den avond en nogal druk zoodat r groot gevaar voor ongelukken bestond. >p de hoek der Brugstraat viel het dier ver een fiets en sloeg op de stoep der Na- onalc Bank neer. Gelukkig was het daar- jor zoo verdoofd, dat het gelukte het dier grijpen en te doen opstaan, anders waren zeker ongevallen te betreuren geweest. De collecte in de Geref. Kerk 1.1. Ztm- ag gehouden, ter gelegenheid van den nakstond voor het gewas, bracht op f 396. Bij de afgravingen aan de Schoordijk 4 de weg geheel bedorven, zoodat reeds ;erder ongelukken zijn voorspeld. Nu heeft iet eerste reeds plaats gevonden. Een boer loeg met paard en wagen om, zoodat de ragen grootendeels vernield werd. Burgerlijke Stand. Geboren ohanna Cornelia Adriana, d. van K. Pro9- Qan cn A. v. d. Smit. Overleden: G. Uitbeycrse 77 jr.; W. Ver raai wede. van D. Grootendorst. Kerkelijkbe richt voor Zondag November. Ned. Herv. Kerk 9% en 6 uur Pott. Geref. Kerk Kerk 9VS en 6 uur ds. Dam. Evangelisatie en G uur preeklezem Dinsdagavond 7 uur ds. den Hengst van iden. Boskoop. Gevonden voorwerpen: 1 èorcnhorloge, 1 kinder wantje, zilveren kin- robandje, L el groen lint. -Kerkelijkberi cht voor Zondag NTeè. Herv. Kerk voorin. 10 uur ds. Glas. Geref. Kerk voorin halttien en nam. G uur s. Fcrnhout. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie voorm. balftien en nam. 6 uur ds. Ottevanger van otterdam. Salvatorie voorm. halfticn cn nam. 6 uur Is. J. F. Lijssen van Nichtcvecht. Bazerswoude. Kerk el bcrichl foor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. ülflicn ds. Locher van Leiden en nam. ïalfzeven de heer De Jonge, godsdienst onderwijzer van Boskoop. Geref. Kerk, voorm. hal'lien en nam. lalfzeven ds. J. D. v. d. Munnik, em.-pred. e Den Ilaag. Zwammerdam. Kerk bericht lem. Geref. Gem. Zondagmorgen. 10 uur, Is. Rappold. RECLAME. met zijn fijne grondstoffen EEN HEERLIJKE LEKKERNIJ 9479 Haarlemmermeer. - Woensdagavond hield de vereeniging „Tua Rcs" Jiaar eerste leden vergadering in het Boazlokaal te Hoofddorp, inder voorzitterschap van den heer F. Ouwerkerk. Uit het verslag van de admini stratie en den financieelen toestand stippen Wij aan: dat de vereeniging op 25 Juli 1921 is geslicht met als voorloopig. bestuut de liee- [eo G. C. van Arendonk, A. Buurman, G. «erritsc, C. Jansen, F. Lucke Azn., A. II. vuwerkerk en P. Ouwerkerk. b. dat het aantal leden op 31 October 1921 93 bedroeg; c. dat aan entreegeld cn contributie is ont jagen f 171.30 en aan bijdragen voor de Werkloozenkas f 195.35. In de vacature ontstaan door het bedan- van den heer G. C. van Arendonk is als bes uurslid «gekozen de heer A. Kramer. Door de benoeming van de heeren J. G. frosen en J, R0s werd het bestuur voltallig emaakt. In de commissie van contróic werden bij omatie gekozen verklaard de heeren Tv ten p i J' van HerwÜnen en Cr. Ph. Bar- 5 ^un Plaatsvervangers de'heeren |rijk auw> Kranenburg cn J. Kloot- klloon*61* Veri?amen we nog dal in een na Huii7x-TTVanj^^ vergadering gehouden be rt de functies al3 volgt zijn p- Ouwerkerk, voorzitter; G. Ger- rilse, onder-voorzitter; J. G. Jansen, secreta ris; J. Bos, penningmeester; C. Jansen, al gemeen adjunct; A. Buurman, A. Kranen burg, F. Lucke Azn., bestuursleden, en d$t als administrateur is aangewezen de heer W. C. Meeuwig. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendri- kus Remigius, zoon van J. C Smakman en B. Duivenvoorden. Trijntje Johanna, doch ter van J. M. Biesheuvel en J. Vries. Theo- dorus Johannes, zoon van J. P. G. Kuit en G. C. van der Laan. Jan Hendrik, zoon van J. Overbeek en C. J. van Rijswijk. Hendrik, zoon van A. Schalk en J. A. Neder- veld. Dina Catharina, dochter van P. I. Ie Feber en D. C. Breijer. Ondertrouwd: K. J. Middelkoop. 25 j. en S. Jongejan, 20 j. G. G. Kemper, 35 j. en C. E. Siebeling, 23 j. II. W. Michel, 19 j. en P. Joren, 19 j. E. Schouten, 30 j. en A. Haspels, 25 j. Gehuwd: M. Geluk, 23 j. en H den Dek ker, 21 j. II. D. van der Vliet, 23 j. en M. Beers, 17 j Ovcrlccfên: Johannes Josephu- 7 m., zoon van J. J. Meijer cn A. C. Huiberts. Wil- helmina, 22 m., dochter van O de Smeth en W. de Kwaastcniet. Peterna Rutte, 76 j., weduwe van W. Kooijmnns. Anto- nius Kost, 3 j., zoon van C. J Kost en C. Klaassen. Hillegom. Mej. Kruydcnberg heeft met haar leerlingen een openbare les gegeven in „Flora", welke zaal geheel bezet was met toehoorders, die veel belangstelling toonden voor het pianospel en voor den zang van de kleine en groote leerlingen. Het programma bestond uit 56 nummers. De kleintjes waren de lievelingen van den avond; de meer ge vorderden boden veel te genieten, verschil lenden van hen speelden of zongen inder daad moeilijke nummers op een talentvolle wijze. Het kinder- en het dameskoor had den veel succes. De muziekïeerares werd gehuldigd met bloemen, geschenken in den vorm van twee étuis met zilverwerk en een toespraak van den heer A. W. Nieberding. Alles bijeen was heel leuk en zeer gezellig, maar een volgenden keer moet het vroeger afgeloopen zijn. Het was de eerste openbare les van mej. Kruidenberg. De Kaag. Kerke I. bericht. Ned. Herv. Kerk, Zondagmorgen- halftien, ds. van Balen. Katwijk. Vergadering van d^n raad dezer gemeente op Maandag 17 November, des voormiddags halfticn. Punten van behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen slukken. 2. Voorstel tot wijziging der verordening, regelende de bezoldiging van den hoofd-op- zichter en van den opzichter. 3. Begroolingcn der bedrijven dienst 1925 4. Gemeente-Bcgrooting, dienst 1925. 5. Rondvraag. N.B. Wanneer de behandeling der agenda ie 12.10 uur niet is afgeloopen, beslaat het voornemen de vergadering te schorsen tot halfdrie nam. Noordwijk. Zooals roods per adverten tie was aangekondigd trad gisteravond het gezelschap-Busch op in hotel „Royal". Niet te veel «eggen wij wanneer we het een grooton lachavond noemen. Bovendien was er op het gebied van zang iets moois te genieten, daar de heer Jan Blok, bariton van de Ned. Opera, eenige malen van zijn muzikale begaafdheden deed blijken Het eerste stuk was „Leer oro leer", een Volen- damsche boerenklucht. Aardige liederen, vlotte en aangename voordracht. Na de mu zieknummers van den heer Jan Blok kwam het duo-Busch weer op de planken met ec-uigc mooie nummertjes, w.o. „Woning nood" cn een heel leuk nummer, dat nog nieuw was. Mej. Caroline Hcineman aan de piano gaf met haar lief en eenvoudig stem metje een paar nummers, die zeer in den smaak vielen, zooals .Meesters lieveling" en het „Loflied op de Hollandse he vrouw". Een mooie, rustige, duidelijke voordracht. Een welgemeend applaus bewees het genoe gen der aanwezigen. Dan kwam het hoofd nummer van den avond: „Ben ik de Va- 'der?' Bij dit stuk is voortdurend van hot begin lot het einde gelachen om zooveel bij elkaar gekomen zotte dingen. De aanwezi gen hebben genoten van een ganschrn avond vol ronde pret Wij hopen het ge- zeischap-Buseh in Noordwijk nog eens weer te zien en dan voor een beier bezette zaar. dat was het cenigste wat er aan den avond haperde: te weinig belangstelling. A.s. Zondag ontvangt liet S. J. C.-leam Geel-Zwarl uit Haartooi. Hel Sportpark kan getuige zijn van een spannennden wed strijd. Aam de N.V. Bloerabolienkweekerïj en -Handel voorheen Royal Nurseries P. v. d. Meer Gzn. alhier, is vergund het praedicaat „Koninklijke" te voeren. Als een bijzonder heid kan worden vermeld, dat deze firma ook door de 3 laatste Pausen gerechtigd 13 zich Pauselijk Hofleverancier te noemen. Noordwijk-aan-Zee. De autobussen NoordwijkHaarlem, welke hun stand plaats hadden achter de Ger. Kerk, moesUn verwisselen van plaats en. staan nu mid den in de Schoolstraat. Of 't ee»i verbetering is, zal door velen betwijfeld worden. Im- mc-Ts de straat is niet al te breed en het verkeer nogal erg druk. We zullen 't beste hopen. Noordwijkerhout. De klok der R.K. kerk luidde zonder ophouden en wel 's avonds na tien uur. Niemand begreep er iets van. Brand was er niet! Spookte het dan in de St. Jozef kerk? Onder de saamgestroomde menigte klopte menig harte bang. Eén van de meest onverschrokken manspersonen ging naar de pastorie den sleutel der kerk halen. En wat bleek? Gedienstigen hadden 's avonds de vijf kerkdeuren goed gegrendeld, terwijl kapelaan Polder zich nog met een mannelijke ingeze tene in den biechtstoel bevond. Niemand hoorde hun geroep om hulp en daarom be sloot de kapelaan de klok te luiden. En met gunstig gevolg. Door aankoop werd „Sh Bavo" alhier, eigenaar van de uitgestrekte bouwgronden genaamd „De Vra", onder Langeveld, behoo- rende aan de familie Gevers. Plannen bestaan om het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. te voorzien van cen; trale verwarming. De benoodigde gelden zijn echter nog niet voorhanden. Oegstgeest Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Gem.: voorm. 10 uur, in het Groene Kerkje, ds. Janssn Schoonhoven; nam. 5 uur, in „Irene", de zelfde. Rijnsbnrg. Uiïr'.J.J Gemeenteraad. Voorzatter: burgemeester J. L. Bos- schieter. Afwezig de heer J. den Haan. De voorzitter opent de vergadering met gebed, en deelt mede, dat de notulen van de vorige vergadering worden aangehouden. Onder de ingekomen slukken, waarvan mededeeling wordt gedaan, bevindt zich o.m. een uttnoodiging van Ged. Staten tot het houden van een bespreking met een com missie uil Ged. Staten, inzake den verkoop van de burgemeesterswoning. Naar aanleiding van de besprekingen in een vorige vergadering'gehouden, srtellen B. en W. voor aan vergunninghouders te ver bieden des Zondags sterken drank te schen ken, fce doen schenken of het gebruik daar van toe fce staan in de lokaliteiten waarvoor vergunning is verleend. De heer Jan Schone veld vraagt in hoever de Drankwei aan de gemeente het recht geeft tot verbodsbepalingen. Ter wille van zijn beginsel kan spr. moeilijk aan dit voor stel zijn stom geven, cn daarmede als liet ware sancHonecrende den verkoop van ndet- sterken drank op Zondag, indien de wet al geheel e Zondagssluiting toelaat. Mocht de wet een algehéèle Zondagsslui ting niet toestaan, dan vernam spr. gaarne of daanroor bepaalde- uren zijn aangewezen. De voorz. deelt mede, dat de vergimninpé- localiteiten thans reeds gesloten moeten zijn des Zondags van 912 en van 58 uur. Geheole sluiting des Zondags laai de wel niet toe. Het voorstel van B. en W. word'l daarna met algemeen e stommen aangenomen. De heer J. don Haan komt thans ter ver gadering. Namens de C.-H. raadsfractie vraagt dr. Jonker, waarom heden raadsvergadering wordt aangehouden, terwijl oorspronkelijk gedacht werd, dat deze Dinsdagavond zou gehouden worden. De C.-H. Kresvereeniging had denzelfden avond een vergadering, die de C.-H. raadsleden thans niet kunnen be zoeken. Waar deze vergadering, die geen uifstel kon lilden, een zeer belangrijke is. spijt hel spr. dat de burgemeester, die met de vergadering van de Kiesvereeniglng be kend moest zijn, toch denzelfden avond een raadsve rgade ri ng u ilsol i re of De voorz. ontkent dat laatote ten slorks»le. Ook wethouder v. Klaveren, die hem anders had kunnen inrticihlen, wist van de vergade ring niets af. Wethouder S.-Schonovcld deelt mede, dat de vergadering, omdat bij Dinsdag niet aan wezig kon zijn, is uitgesteld, cn dal er, in plaats van Vrijdags zooals anders, Donder dags is vergaderd op verzoek van den heer T. Kralt. Opzet zal bij B. en W. niet. Dr. Jonker verklaarde zich mei deze toe lichting tevredengesteld. B. en W. vragen machtiging tol hot bou wen van een schuurtje achter de won-ing van den heer C. II. A. Collee. Naar aanleiding van een vraag van dr. Jonker, deelt de voorzitter mede, dat de kos ten hiervan door den gemeente-opzichter zijn geraamd op f 310 en naai' aanleiding van een vraag van den heer M. Brussee ant woordt de voorzitter, dat van do machtiging geen gebruik zal worden gemaakt, indien da verkoop van de burgemeesterswoning met doorgaat. Itel voorstel wordt daarna met algemeenc stemmen aangenomen. Van de Maalij. tol Detailverkoop van Petroleum te 's-Gravcnha/ge is ingekomen een verzoek tol plaatsing van een benzine depot groot circa G000 M3 ,k met zuigleiding en benzinepompp. tegenover de woning van den lieer P. Oudshoorn. Bij de aanvraag is een teekening overgelegd. B. en W. stellen voor. de benoodigde grond af te staan, tegen een jaarlijksche vergoeding van f 1.50. Dr. Jonker vraagt of de plaatsing goed is, en of de pomp geen sla in den weg zal zijn. Volgens de teekening slaat de pomp even voor de boomen. Spr. meent, dat beter is, de pomp te plaatsen in d»e rij der boomen. Voorts vraagt dr. Jonker of plaatsing van het reservoir niet schadelijk zal zijn voor de boomen of voor de wortels daarvan. Wethouder S. Schoneveld antwoordt, dat alle bezwaren reeds onder de oogen zijn ge- aien, ook wat betreft de plaats waar de pomp komt staan. Spr. verwacht ook geen sohade voor de boomen. De heer T. Kralt acht de prijs van f 1.50 te laag. en meent, dal deze gerust hooger gesteld kan worden. De voorz. antwoordt, dat de eigenlijke pomp maar heel weinig plaats inneemt, en dat plaatsing in het belang is van de ben zine-gebruikers ter plaatse, waaroln een bil lijke prijs wordt gevraagd. Het is ook eigen lijk geen huur, maar een reoognitde. De heeren Knijff en T. Kralt zijn tegen liet voorstel. Eerstgenoemde omdat hem de plaats, in hel centrum, ongewtfjischt voor tkomt met hol oog op de stremming van het verkeer, laatstgenoemde omdat hij de pomp niet in het algemeen belang van de benzine- gebrüikers acht, en omdat er z. i. geen reden is voor recognilteheffing, maar wel van huur. De heer J. Soboneveld sluit zich hierbij aan. Spr. acht een recognitie voor een han delslichaam, dait de pomp plaats, in het vooruitzicht winst te behalen, niet op zijn plaats, en stelt daarom voor f25 huur per jaar té heffen. 4» voorstel, wordt door den heer T. Kralt gesteund, waarna B. en W. hun voorstel in dien geest wijzigen. In stemming gebraoht, wordt bet gewij zigde voorstel van B. en W. met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. B. en W. cteelen daarna medo, de asoh- en vuilnisophaaldienst te willen reorgani- seeren. De tegenwoordige dienst, doordat do da ir- voor bestemde wagen te klein is, gaf reeds meermalen aanleiding tot klachten, zoodat verbetering dringend noodig is. De beide wethouders zijn op onderzoek uitgegaan, inzake de kosten, bij aansohai- fing van een auto, waarbij zij tot de volgen de berekening komen: rente f150, aflos mg f 150, benzine f 250, banden en onderhoud f 100, verzekering f 100, totaal f 750. Boven dien, omdat het werk door den gemeente werklieden moet geschieden, zou f 450 moe ten worden uitgetrokken voor losse werk krachten, wat de uitgaven op f 1200 per jaar zou brengen. Hiertegenover staat, dal de auto ook voor andere diensten gebruikt kan worden, o. a. vo%or voermamsdiensten, rijden van asfalt, steen'en enz., waardoor op de kosten van straten en wegen f 500 bespaard kan wor den, terwijl voorts de f500, die thans voor het ophalen van asch en vuilnis worden be taald, komen te vervallen. Dc overige f200, meenen B. en W., kun nen worden berokend voor het meerdere werk, dat bij aanschaffing van een auto kan worden verricht. Wethouder S. Schoneveld licht een en ander nog nader tot. Ook van den opzichter van een naburig? gemeente, die thans reeds gedurende eenige jaren het gebruik van auto's in de praktijk had medegemaakt, kwamen zeer gunstige berichten in. B. en W. stellen daarom aan schaffing van een auto voor. De heer Knijff is tegen het voorstel, om dat het gemeentepersoneel met het werk belast moet worden, waardoor z. i. ander werk moet blijven liggen, Dr. Jonker is na de uiteenzetting van B. en W. vóór het voorstel. Indien dc auto goed gebruikt wordt, meent spr. dat onder houd en exploitatie niet duur zullen zijn. Overigens gevoelt spr. wal voor de bezwaren van den heer Knijff, maar spr. meent, dat bij een goede instructie cn bij behoorlijk toezicht, met een goede arbeidsverdeeling, beier en goedkooper te werken dan tot nu toe. De lieer Kralt is ook voor het voorstel. Spr. gebruikt reeds ruim 2l/t jaar een vracht auto, en de kosten zijn hem steeds meege vallen. De heer W. L. v. Guglen viudt, dat B. en W. van het» eene uiterste in het andere vallen, en het spijt spr., dat de tegenwoor dige aschoplialer daarvan de dupe wordt. Juist door het sterke contrast wordt de schijn gewekt, dat B. cn W. den ophaal dienst met opzet langen tijd zoo primitief lieten, om te meer succes te hebben met deze zeer moderne oplossing. Wethouder S. Schoneveld ontkent dit ten sterkste. Juist in een vorige vergadering zijn door hem gelden gevraagd voor aanschaf fing van een nieuwen wagen, welke to&n door den raad zijn geweigerd. Overigens merkt wethouder S. Schoneveld op, dal natuurlijk bezwaren zijn aan te voe ren, maar daartegenover slaan ook voor- doelen, die niet altijd in cijfers zijn. om te zetten. Bovendien merkt spr. op, dat B. en W. een algeheelc reorganisatie beoogen, mot hel doel economischer te werken voor de gemeente en spr.'s overtuiging dat dit op deze wijze mogelijk is. Gesproken wordt nog over de berging van de auto, aanschaffing van een bak. onder deden en benzine, doch de uilvoering hier van wordt aan B. en W. overgelaten. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Overgegaan wordt tot behandeling van de begrooting 1925. Alvorens tot de arlikclsgewijze behande ling over te gaan, uit de lieer J. Schoneveld de klacht, dal deze begrooling anders is in gedeeld, dan die van vorig jaar, waardoor door niet alle posten onder hetzelfde hoofd stuk voorkomen, wat vergelijking zeer be moeilijkt. Alleronaangenaamst vindt spr., dat een verzamel staat van de verschillende hoofd stukken onlbreekt. Spr. vraagt of mogelijk ook uit zucht tot belastingverlaging som mige posten van ontvangsten zeer hoog zijn geraamd en daarentegen werken, die uit de gewone ontvangsten moesten worden be taald, uit leeningen worden bestreden. Speciaal heelt spr. hierbij op het oog de waterwerken. Z.i. moeten de kosten voor uitdemping van den Vliet uit de gewone ontvangsten worden betaald, opdat men eens zou komen uil de schulden van den kapi- (aaldienst. Spr. zou werking in die richting zeer toejuichen. Ten opzichte van -verbetering 9lralen en wegen iiuldigen B. en W., zooals spr. uit de begrooting opmerkte, die gedachte wel. Ten slotte is aan spr. opgevallen, dat de post onvoorziene ontvangsten memorie is geraamd. De heer T. Kralt vraagt of het niet wij selijk is, waar vorig jaar voor werkver schaffing ongeveer f4000 werd uilgegev een post op de begrooling te ramen en dezen niet pro memorie uit te trekken. Waar onder de uilgaven voor subsidie- werkverschaffing een post van f 250 voor komt, komt dit spr. logischer voor. Spr. meent, dat voor het uitbreidingsplan, nu dit er eenmaal is, ook een bedrag moet worden uitgetrokken. De voorzitter beantwoordt de sprekers. Hij geeft toe, dat een overzicht niet erg makkelijk is, doch zegt, dat de begrooting volgens officieel voorschrift is opgemaakt. Dat het ontbreken van een verzamelslaat het overzicht nog moeilijker maakt, stemt spr. toe. Wat betreft de opmerkingen omtrent uit demping Vliet e.d., B. en W. zullen daar mede zeer zeker rekening houden. Volgens voorschrift is de post onvoorziene ontvangsten pro-memorie geraamd, doch ll»a. is een bedrag-ad uil Jrokken, voor ontvangsten van oude diensten. Dit is dus slechts een omzetting van cijfers. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 10 I-: TELEF. 801 7797 Voor werkverschaffing is niet geraamd, omdat de kosten hiervoor niet vaststaan cn eventueel toch uit lecningen moeten wor den bestreden, en daarvoor de begrooling niet bezwaard behoeft te worden. Desnoods is er ook de post onvoorziene uitgaven. De post subsidie-werkverschaffing is een verplichte bijdrage aan het Kijk. Het uitbreidingsplan is thans klaar en betaald. Mochten tengevolge daarvan uilga- ven zijn le wachten, dan kan dc raad daar-, over een beslissing nemen. Hierna wordt overgegaan lot dc postge- wijze behandeling van de begrooting. Bij den post jaarwedde burgemeester merkt dr. Jonker op, dat bij de vorige be grooting aan Ged. Staten het verzoek is ge richt dezen posk met 10 pCt. te verlagen, Toen spr. dezen post lager zag uitgetrokken dan vorig jaar, meende spr. aanvankelijk, dat aan dit verzoek gevolg was gegeven. De voorz. doelt mede, dat dit niot zoo is; de vermindering is een gevolg van esn andere wijze van boeking van dc woning- huur. De post onderhoud raadhuis is f 150 hoo ger uitgetrokken dan vorig jaar. De heer J. Schoneveld verzoekt den voorz. bij verhooging van posten onmiddellijk de reden op te geven om vragen van de loden te voorkomen. De Voorz. antwoordt; dat hot meerdere bestemd is, om in het Raadhuis een kantoor voor den Gemeente-ontvanger, tevens dienen de voor de zitdagen van den Rijksontvanger, in te richten. De post Contributie Ver. van Ned. Go- meenten is verhoogd van f10 op f64. Wethouder Schoneveld, wien het nut van het lidmaatschap van doze vereeniging niet erg duidelijk is, zag dezen post liever geschrapt, nu deze zoo verhoogd is. Na deze bespreking wordt bestoten oog nader te informeeren naar do voordeden, om anders zoonoodig volgaid jaar tjjdig to bedanken. Op verzoek van den heer W. L. v. d. Gugten, zegt de Voorzitter mededeelingsb in de volgende vergadering toe. De post bezoldiging ambtenaren Barged Stand lokt ook besprekingen uit. Dr. Jonker vindt dezen post een ding uit de oudheid, een douceurtje toen de be looningen nog laag waren, maar dat na wel gemist kan worden. De heeren W. L. v. d. Gugten en S. Schoneveld zijn dezelfde meening toege- daann, maar zij zullen geen voorstel doen. Na eenige bespreking wordt de post on gewijzigd gehandhaafd. Op voorst'ol van den heer T. Kralt wordt de verdere behandeling van de begrooting tot een volgende vergadering aangehoudsn. Op voorstel van B. en B. wordt besloten aan de besturen- van de bjiz. lagere scholen mede te deelen, dat aan hun geen nadere uilkeering wegens art. 101 der LO^-wet zal geschieden, omdat do voorschotten reeds meer bedragen, dan waarop recht bestond. De Voorz. deelt mede van den hoofd inspecteur-Generaal der Staatsspoorwegen ta hebben ontvangen, een verzoek om aan de N. Z. H. T. M. toe te staan, door de ge meente te rijden, zonder te stoppen aan de tegenwoordige vaste stopplaatsen. Tn de plaats hiervan zouden dan worden aange bracht: seinlichten, slinger-apparaten en waarschuwingsborden. Besloten wordt op voorstel van B. en ,W. aan te dringen op bestendiging van de tegenwoordige vaste stopplaatsen. Na eenige bespreking wordt e:n voorstel van B. en W„ om aan den aehophaler Zwaan voor aanschaffing van een wagen, een te gemoetkoming van f25 te verleen ?n, San- genomen. Rondvraag: Dr. Jonker hveft reeds meermalen de kwestie van het bedtden be sproken. Dit neemt dusdanig toe, vooral nu de winter nadert, dat maatregelen daar tegen dringend gewenscht zijn. Bpr. vraagt of een maatregel als te Katwijk, waar iedere koopman een mach tiging van de politie noodig heeft, ook hier niet toe te passen Ï3 De Voorz. zegt overweging toe. Ten tweede deelt dr. Jonker mede, dat de bepaling is gemaakt, dat. kennis moet worden gegeven van het afsluiten d:r water leiding, wat tegenwoordig nagelaten wordt, o.a. deze week, toen de leiding geruimen tpd gesloten is geweest. De Voorz. zegt toe, dat voortaan vooraf geklonken zal worden Ten derde vraagt dr. Jonker of B. en W. de bepalingen hebben gemaakt Inzake de benzinebergplaafsen, door hem vro.ger gevraagd. De S'oorz. antwoordt, dal dit nog niet het geval is. Spr. meende, dat de plaatsing van de pomp van „De Automaat" coa op lossing was, maar uit de besprekingen is hem wel gebleken van niet. Voorst li?u dien aangaande werden toegezegd. Ten 'vierde vraagt dr. Jonker, of de voorwaarden aan den heer Voorthui,zen voor het bouwen van een garage wellicht te zwaar waren, omdat Spr. van bouwen nog niets bemerkt. Do Voorz. antwoordt, dot adressant de voorwaarden zijn medegedeeld, wasrna door hem aan een andere oplossing de voorkeur werd gegeven. De heer v. d. Gugten vraagt, nu de no tulen dor vorige vergadering niM zijn voor gelezen, of gedacht i- aan h-'t protest bij do Kroon, dat door den Raad zou worden uitgebracht. Spr. vraagt dit, omdat anders wellicht

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 13