J hoest: Anaa fvó g UIT DE OMSTREKEN. 'n Dikke keel is 't begin en een bronchitis kan 't eind zijn van Uw gewone verkoudheid. Genees daarom Uw dikke keel direct met Akker's Abdijsiroop SPORT. 0D6 in dien tijd verleend, ook den heer Dor regaal, welke ik al die 7 jaren als wethou der aan mijn zijde had. Vriendschappelijk hebben wij steeds sa mengewerkt aan de belangen der gemeente, ijr dank u daarvoor recht hartelijk e* »I daaraan steeds met dankbaarheid denken. Den heer Reyneveld, sinds de laatste jar ren mijn oudsten wethouder, ook tusschen ohs zijn sterke vriendschapsbanden, de gril lige fortuin der verkiezingen braeht u aan mijn zijde en ons aangenaam samenwerken en onzen vriendsehappelijken omgang zal bij mij een blijvenden indruk achterlaten. Wat u, leden van den Raad betreft, ik hiekl niet van veel vergaderende agenda, <Ee ik u steeds aanbood, was meest van grooten omvang. Wij vingen aan, onder aan roeping van Gods naam en in het bewust zijn van het spreken „Eendracht maakt macht", was het mij altijd aangenaam uwe medewerking te ervaren, wanneer het gold 'de belangen der gemeente. Ook u dank ik hartelijk voor de medewerking en de vriend schap mij verleend en bewezen. Den gemeente-secretaris, den heer Rolle- ma vond ik steeds trouw op rijn post en 't la mij ook een groote behoefte hem vanaf 'deze plaats hartelijk dank te zeggen voor 'de aangename wijze, waarop wij steeds hebben samengewerktonze temperamen ten liepen ver uiteen, maar daardoor mis schien raakten de uitersten elkander, en alle voorkomende zaken hebben wij met wederzijdsche waardeering in vriendschap pelijke samenwerking behandeld. Ik blijf u daarvoor dankbaar, en waar ik toevallig, vergeef mij dit woord, ga wonen op een plek, waar ook uw familie woont, en waar gtj zoo gaarne in uw vacantie vertoeft, ver zeker ik u, dat ik u altijd gaarne wil ont vangen en mijn huis altijd voor u ontsloten tal wezen. De huize „Berkenhout" staat al tijd voor u open. Ik /il u, rnijn lstcn Amb tenaar ter secretarie steeds blijven hoog achten en spreek den wenseh uit, dat ge tot in lengte van dagen hier moogt blijven wer ken. Ik heb steeds voor mijn ambtenaren het goede gezocht, en prijs ook den jeugdigen ambtenaar G. Cortsik heb zijn financieele positie ook in de pas aangenomen begroo ting verbeterd en ook voor rijn opvolgers vastgelegd. Den Gemeente-ontvanger, opzichter en allen, die in Gemeente-dienst werkzaam zijn ik dank hen allen voor de aangename samen werking en wenseh hen allen lusb en krach ten toe, een ieder op zijn plaats, de belan gen dezer gemeente tc blijven behartigen Ik mag ook niet nalaten de Pers dank tc zeggen, in 't bijzonder den heer Slegtenhorst die, al die 7 jaren op zijn post, de meest onpartijdige verslagen uitbracht van onze Raadsvergaderingen en ten slotte, ga het de gemeente in elk opzicht wel en de ledige plaats welke ik achterlaat, worde spoedig bezet door een man, die de belangen der gemeente met zijn beste krachten en gaven dient. De heer' Reyneveld, oudste "Wethouder neemt hierna het woorden zegt ongeveer dit: Het is reeds 7 jaren geleden, dat de tegenwoordige Voorzitter het Burgemeester schap aanvaardde De tijd vliegt eu wij staan aan het einde van Uwen werkkring in ons jnddden. Van groote dingen door U verricht, kan in onze gemeente niet worden gesproken, daartoe leent zich een kleine gemeente niet maar toch, de nieuwe begraafplaats, welke door haar eenvoud, en degelijkheid uitmunt en een sieraad is voor onze geméente is een Vrucht van Uwen arbeid. Ik dank U dan Pok vanaf deze plaats voor alles, wat ge voor deze, onze gemeente hebt verricht en Üw arbeid in -t belang der gemeente, Uw aangename en vriendschappelijke samen werking in den Raad en in het College van B. en W. zal'een blijvende herinnering ach terlaten. God geve U met Uw gezin tot in lengte van dagen te verkecren op de plaats die ze U ter woon koost. De heer Dorrepaal, 2e Wethouder gevoelt zich ook gedrongen den vertrekkenden Voor zitter dank te zeggen voor hetgeen hij voor Koudekerk is geweest en wcnscht ook tc wijzen op het abattoir, hetwelk slechts door enkele menschen begeerd was, maar toch blijkt een groot gemeentebelang te zijn en eindigt ook met de beste wenschen voor den vertrekkenden Burgemeester; tevens wordt door hem een schrijven voorgelezen van den heer Ant. van Eginond, voorz. van het Bur- gerl. Armbestuur, voor de aangename wijze van samenwerken, ook bij het behartigen dier belangen ondervonden, niet het minst voor den krachtigen steun, verleend bij de behandeling der plannen voor den verbou-.v van het Burgerlijk Armhuis. De heer v. d. Berg wil ook niet achter blijven om in waardeerende woorden zijn gevoelens te vertolken bij het vertrek van den Voorzitter. De mecningen zijn wel eens verschillend geweest, allicht is hem ook wel eens wat ontvallen, wat minder op zijn plaats was, dit dient vergeten, maar hij hoopt evenwel, dat de vertrekkende Godszegen naar lichaam en ziel mag genieten. De heer P. de Jong moet ook getuigen van de aangename samenwerking. De Voorzit ter, toch leeft in een geheel ander milieu, daar hij door de democratie, als iemand van de 4e kl. in den Raad is gebracht. Steeds werd spr. door den Voorzitter als Vriend tegemoet getreden; hij dankt hem daarvoor zeer en hoopt ook, dat het den Voorzitter in zijn nieuwe woonplaats wel moge gaan. De heer Oppelaar vond het ook altijd aangenaam de Vergaderingen bij te wonen en deel te nemen aan de opgewekte beraad, slagingen» Wat de -Voorzitter gezegd had bij zijn Installatie als Raadslid, n.l. dat de toon in de vergaderingen steeds aangenaam was, heeft hij ondervonden. Ook hij breDgt dank voor alles wat verricht is in 't belang der gemeente en hoopt dat het steeds den Bur gemeester moge welgaan. Tenslotte neemt de Gem. Secretaris, de heer Rollema het woord. In welgekozen be woordingen wenscht hij zijnen Chef alle goeds toe en getuigt van de meest aangena me samenwerking. Moeilijkheden zijn steeds door aangename bespreking overwonnen en wederzijds werd prettig samengewerkt aan de belangen der gemeente. Voor 14 jaren verliet spreker de plaat9, waarheen de Burgemeester nu gaat. Aange name jaren heeft hij daar gesleten, welke onuitwischbare sporen hebben achter gela ten. Hij spreekt den wenseh uit, dat de Bur gemeester veel en lang moge genieten van de schoonc omgeving en het natuurschoon, wat Heerde biedt en Gods zegen vergezelle U en de Uwen tot in lengte van dagen. Ook namens de overige ambtenaren wordt dank gebracht voor de goede verstandhouding en de behartiging der belangen, welke steed9 in veilige banden berustte. Ten slotte voert de Voorzitter nog een maal, en nu voor 't laatst het woord. Te veel goeds is van hem ge2egd, hij zal het aan de achterbl ij venden ter beoordee ling achterlaten. Het was hem aangenaam zoo van alle zij den op de meest waardeerende wijze, te zijn toegesproken. Met veel genoegen heeft hij de 7 jaren als Hoofd der gemeente gefun geerd. Van tijd tot tijd hebben ook minder aangename zaken zich voorgedaan, ik heb slecht? te herinneren aan mijn verhouding met den heer Dorrepaal over particuliere zaken. Mijn temperament speelde mij nog wel eens parten, maar mijnheer Dorrepaal, laat alles vergeten en vergeven zijn en houdt u ervan verzekerd, dat het mij veel verdriet heeft aangedaan. Met dankbaarheid zal ik aan het gemeen te-personeel blijven denken, ook aan den politieagent Dalebout, die een uitnemend politieman is, waarmede ik de gemeente kan feliciteeren. Nog eens, het ga U allen wel, moge de belangen der gemeente U steeds op het hart gebonden blijven en vinde mijn opvolger onder U eene goede plaats. Na deze plechtigheid, waarin ook van eenige aandoening sprake was, werd de ver-« gadering gesloten. Waddingsveen. In de Ger. Kerk is aan de beurt van aftreding ale ouderling de heer J. van Tol, als diaken de heer A. van der Heijden. De maandelijkseho collecte in de Ger Kerk voor den bouw der nieuwe Kerk heeft opgebracht f 147. Gedurende de maand October overleed slechts één persoon. Het aantal geborenen bedroeg 16, het aantal gevestigde personen 13 en het aantal vertrokkenen 33, zoodat de bevolking met 5 zielen verminderden. Een bietenwagen van den landbouwer T. alhier reed tengevolge van bet losraken van een der strengen tegen bet weèghuisje op den Kerk weg aan, dat werd beschadigd. De bestuurder, een nog zeer jeugdig persoon liep eenige schrammen op. Door het loslaten van het lemoen raakte een gespan paarden van den landbouwer van L., uit den Zuidpias alhier op den hol. De wagen lag al zeer spoedig in de sloot. Eén der paarden, die in het tuig verward geraakte, viel ook in de diepe moddersloot. Met vereende krachten werden de dieren op het droge gehaald en bleek, dat ze geen letsel hadden bekomen. De bestuurder, een kleine jongen, was van den wagen gespron gen en kwam met den schrik vrij. RECLAME. B Als U A Doos 60~90ck Bij Apolhen Drogisten. 9510 RECLAME. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, is de toestand van den heer Kistemaker, wethouder van deze gemeente, die wegens een hem overkomen ongeval in het Diaco- nessonhuis in Haarlem werd verpleegd en deze inrichting weder heeft mogen verlaten, zoo goed vooruitgaande, dat hij zich weder naar buiten heeft mogen begeven en wel weer spoedig in staat zal zijn om de verga deringen bij te wonen. Woensdag liep het 3-jarig zoontje van den tuinder G. J. Kost aan de Badhoevelaan bij Sloten alhier, op den Sloterweg te spe len. Bij het naderen van een met een be spannen boerenwagen, waarachter een met bietenlof beladen driewielige kar was vast gekoppeld, wilde het kind vermoedelijk nog gauw den weg oversteken met het noodlot tig gevolg echter, dat 't kind tusschen de j beide wagens geraakte, kwam te vallen en door een der groote wielen van de driewie lige kar werd overreden. Het jongetje werd zwaar gekneusd en verwond onder den wa gen vandaan gehaald en overleed spoedig daarna. De onmiddellijk ontboden genees heer uit Sloten kon slechts den dood con- stateeren. De politie stelt een onderzoek in. Hillegom. De uitvoering ten bate van het Herstellingsoord „Dennenheuvel" was nie zoo druk bezocht als vroeger. Mej. Goos- sens uit Den Haag bespeelde een cello en werd gehuldigd met bloejnen De heer J. Pa ling begeleidde en speelde bovendien, nog drie mtroie stukken op de piano. Dan was er een komische goochelaar, de heer Henri Nolles, die interessante stukjes vertoonde, terwijl de tooneelvereeniging „Thalia" ten slotte veel succes had met een klein blij spelletje, waarom hartelijk is gelachen. Tot voorzitter der afdeeling K. S. A. is in de vacature van Mr. van Haastert be noemd mr. F. J. Gerritsen. In de vergade ring is voorts gesproken over een cursus in verbandleer en de Adoro te film. De cursus zal gehouden worden; over de film wordt nog gecorrespondeerd. Lisse. Woensdagmiddag had in het ho tel ,,De Witfce Zwaan" alhier de afslag plaats van verschillende perceelen Jgnd van wijlen Douairière J C. E. Graaf van Lijn den, geb. Bars. Van Pallandt, ten overstaan van de notarissen P. C. L. Eikendal en G. J. van Gendt te 's-Gravcnhage en A. van Pelt, tpi Lisse. De uitslag is als volgt: Te Noordwijker- Tegen slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees gtbruikt men da Zenuwstillende en Zenuwsterkende IWijnhardt's Zenuwtabletten hout: Perc. 1, bouwterrein, groot 34,50 Aren, ptrc. 2, idem, groot 32.50 Aren, perc 3, idem, groot 29.63 Aren, perc. 4 idem, groot 26 Aren, perc. 5, idem, groot 24,50 Aren, perc. 6, idem, groot 23,35 Aren. "perc 7, idem, groot 28.85 Aren. Deze perceelen, gelegen aan den Zilker- weg aan en naast elkander, gingen in han den over van de gemeente Noordwijkerhout voor de som van f 11.255. Perc. 8, grond,, .-boschhakhout en weg, groot 3.21.05 H.A., f8600. Kooper de heer C A. van Paridon te Noordwijkerhout- Perc. 9, duingrond en hakhout, groot 3.11.20 H.A. Perc. 10, duingronden met daarop staande woonhuizen f 9750. Kooper de heer J. W. van Parera te Noordwijkerhout. In den Hooge-Veensche-polder: Perc 11, dijkweiland nabij de Pallandt9brug, - groot 43.86 Aren, 800 gulden. Kooper Graaf J. M. D. van Lynden te Lisse. Perc. 12, tuinland en weg langs het Sleen- grachtskanaal, groot 97 Aren. Perc. 13, Tespelbossehen met laan en weg, groot 8.79.90 H.A. Perc. 14, Tespelbossehen, groot 4.92.70 II. Aren Perc. 15, het Dominé's bosch met laan, groot 2.81.90 H.A., f27.391. Koopers de heeren P. P. en P. J. Verde- gaal te Noordwijkerhout. Perc. 16, het Lange Bosch, groot 2 55.20 H.A., 5600 gulden. Kooper de heer W. Th. La n geveld. Perc. 17, het Veenhuizerbosch, groot I.94.90 H.A., f 2770. Kooper de heer R. van Dijk te Noordwijkerhout. In den Roversbroekpolder; Pee. 18, teel- land aan den Middenweg, groot 2.42.50 H.A. Perc. 19, weiland, grenzende aan perc. 18, groot 1-30.00 H.A., 6752 gulden. Kooper de heer G. Zandvoort te Leiden. Porc. 20, tcelland, grenzende aan perc. 19, groot 1.25 00 H.A. Perc. ^1, weiland, grenzende aan perc. 18, groot 1.60.60 H.A., 5461 gulden. Kooper de heer J. van Essen te Lisserbroek. Perc. 22, weiland aan den Middenweg, groot 2.16.80 H A. Perc. 23, weiland, grenzende aan perc. 22, groot 3.56.50 H.A. Perc. 24, teelland, grenzende aan p$rc. 23, groot 3-68.60 II.A., voor f 17.500. Kooper de heer A. de Moolenaar te Lisse. PerC. 25, teelland aan den Middenweg, groot 1.78.90 H.A., f 4000. Kooper de 'heer G Zandvoort te Leiden. Perc. 2G, weiland aan den Middenweg, groot 1.68.60 H.A., f 3800. Kooper de heer Spieling van Hillegom. Perc. 27, weiland aan den Middenweg, groot 1.60.00 H.A., f 3600. Kooper de :heer G. Zandvoort te Leiden. Perc. 28, weiland aan den Kanaaldijk, groot 1.79.90 H.A., f 3400. Kooper de heer A Dom?paal te Sgssenheim. Perc. 29, teelland aan den Middenweg, groot 2.85.60 H.A., f 6700. Kooper de heer G. Zandvoort te Leiden. Perc. 30, weiland aan den Middenweg, groot 1.72.10 H.A. Perc. 31, idem, groot 2.02.40 H.A. Perc. 32, idem, groot 2.77.00 H.A. Perc. 33, idem, groot 1.30.00 H.A. Perc. 34, idem, groot 1.60.00 H.A., f 23 200. Kooper de heer B. de Wreede le Hillegom. Perc. 35, teelland langs den Polderdijk, groot 1.07.90 H.A., f2550. Kooper de hevr G. Sanders te Lisse. Alle perceelen werden gegund. Er was voor deze belangrijke verkooping veel belangstelling. Van deze familie is nu bij openbaren en ondershandschcn verkoop van landerijen in andere handen overge gaan voor de som van ruim f 600.000. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een viertal gemachtigden in het kies college van de Ned.-IIerv. Kerk werden de aftredende leden, de heeren C. van Parijs, H. Marseille, D. van Gorsel en K. W. Smink weer herkozen. Noordwijkerhout. In een spoedeisehen- de vergadering Van den gemeenteraad, welke wegens ongesteldheid van den bur gemeester weid geleid door den heer E. Oosldam Hz., werd besloten, met 8 stemmen vóór en twee stemmen tegen, over te gaan tot aankoop van de duingronden, behooren- de aan de erven van wijlen Gravin van Lynxen, liggende in deze gemeente, tusschen i dn Hervormde Begraafplaats en de bouw* vereeniging „Padua". Tevens werd besloten, dat een commissie zich dien middag naar Lisse zou begeven, waar bedoelde gronden publiek verkocht werden. Nader vernemen wij, dat de gemeente door aankoop eigenaresse van bovengenoem de gronden is geworden voor f 11.250 Tot havenmeester op een jaarwedde van f 400 werd aangesteld de heer E. Fran ken. Belangrijke partijen bloembollen wer den gisternacht gestolen op gronden, liggen de aan „De laan van Koudijs". Noordwiik. Gisteravond speelde in café „Flora" de heer Drost, professeur de biljart, uit Amsterdam. Hij speelde een partij van 700 caramboles met den heer Bertus v. d. Voort. Gespeeld werd cadre 30 c.M. Tot aan de pauze behaalde Drost in 21 beurten 445 punten met als hoogste serie 172. Na de pauze in 3 beurten 255 punten met a.'s hoogste serie 170. B. v. d. Voort haalde in 24 beurten 118 caramboles. De heer Drost behaalde een gemiddelde van ruim 29 en B. v. d. Voort 5. Noordwijk aan Zee. Bestemd is voor den Ncd.-Ind. Dienst de heer R. J. Prins, alhier, als gouvernement'sarts bij den Burg. Geneesk. Dienst. Oegstgeest. Door het bestuur der bur gerwacht Oegstgeést is een buitengewone vergadering uitgeschreven op Vrijdag 14 No vember in „Het Witte Huis". Dezen avond zal de uitreiking plaats heb ben van de prijzen, behaald bij den ónder- lingen schietwedstrijd le Katwijk den 27en September j.l, Tevens heeft de aanbieding plaats van een „Herinneringskruïs" aan de leden der burgerwacht die deel hebben uit gemaakt van het gemobiliseerde leger in de jaren 1914—1918. Rijnsbnrg. Na gehouden aanbesteding is het leggen van een granieten vloer in het veilinglokaal „Bloemenlust" alhier, 'opge dragen aan den hoogs.ten inschrijver, den heer P. Kort Jr., alhier, voor f 1950. Sassenheim. Zaterdagavond zal ïn het KL S. A. gebouw een groote verloting, met het rad van avontuur, worden gehouden, door het comité „Hulp in Nood". De op brengst zal dienen voor het aanschaffen van een Algemecne Lighal. De te verloten goe deren zijn in het dorp aangekocht. Ook de Hervormde Kerk krijgt centrale verwarming. Hoewel op kleiner voet het gebouw is ook veel minder m omvang is het systeem hetzelfde als wat gebruikt wordt in de R.-K. kerk, waar we enkele dagen geleden over schreven. Heden zal proef-gestookt worden, zoodat de koude dagen gerust kunnen komen. Zoeterwoude. Door v. II. alhier werd ter secretarie kennis gegeven dat hij 5 var kens uit nood moet slachten. Een varken was reeds gestorven vermoedelijk aan pest ziekte. De heer J. C. Stadhouder heeft zijn benoeming als lid der commissie tol wering van schoolverzuim aangenomen. De firma Jac. van den Akker en Zn. autobusondernemers alhier zullen met in gang van Zondag aanstaande haar autobus dienst gaan uitbreiden. Er is nl. een tweede bus aangekocht, zoodat voortaan des Zon dags vanaf de Miening tweemaal een rit ge reden zal worden naar dc kerk in de Zuid- buurt in verband met den vroegdienst in de kerk aldaar, terwijl eveneens vanaf de Weipoort een dienst naar de kerk gereden zal worden. Wel een vooruitgang. RECLAME. 9512 SCHAATSENRIJDEN. Leidsche IJsclub. In een der bovenzalen van café „In den Vergulden Turk' werd gisteravond de jaar- lijksche algomeene vergadering gehouden van de Leidsche IJsclub. De voorzitter, de heer P. A. Wernink, zeide het als een aan gename plicht te beschouwen deze vergade ring te moeien openen, vooral omdat de be langstelling nu eens wat grooler was, dan in de laatste tien jaren het geval is ge weest. De opkomst is wel is waar nog ge ring naar gelang van het ledental, maar de meerdere belangstelling werkt toch ver blijdend. Spreker heette nu de aanwezigen welkom en gaf daarna den secretaris, den heer C. L. van Buuren, gelegenheid tot het lezen der notulen, welke, onder dankzeg ging, onveranderd werden vastgesteld. Uit het thans volgend jaarverslag van den secretaris bleek, dat het seizoen 1923 1924 zeer gunstig is geweest. Over ver schillende periodes kon de baan worden opengesteld, terwijl vooral het avondrijden het rendement aanzienlijk heeft verhoogd. Het gevolg was, dat het ledental steeg van 510 tot 650, terwijl er een batig saldo is van f 329,59. Wegens verkoop van het ter rein aan de Ncd. Spoorwegen werd dour de eigenaresse de huur van het terrein op gezegd, doch onmiddellijk gevoerde onder handelingen met genoemde maatschappij hebben geleid tot een huurcontract voor 6 jaar. en wel over alle twaalf maanden van ieder jaar. De heer Van Buuren eindigde zijn verslag met te constateeren, dat dui delijk is gebleken, dat de IJsclub tot de onmisbare vereenigingen behoort hier ter stede. Nadat aan den secretaris dank was be tuigd, werd overgegaan tot voorlezing van het verslag van den penningmeester, den heer H. Harmsen, die plotseling verhinderd was te komen. Wij stippen er uil aan, dat de totaal-inkomsten hebben bedragen f 5214, waaronder o.m. een batig saldo van het vorige jaar van f 132, contributies f 1977,50, en ontvangsten baan f2540,62; terwijl de uitgaven f 4884,41 bedroegen, waaronder o.m. f-1112,98V* onderhoudskosten, f822,40 landhuur en f 1815,20 arbeidsloon. Het ba tig saldo bedraagt f 329,59. Dit is bijna f 200 meer dan verleden jaar, maar zoo groot als verwacht werd is het toch niet, al? ge volg van de groote stijging der arbeidsloo- nen. Dat het ledental flink was toegenomen werd reeds door den secretaris vermeld. Dit aantal zal nu wel constant blijven. Door den heer Van Nooten werden eenige inlichtingen gevraagd naar aanleiding van de rekening van den penningmeester. Zoo vroeg hij hoe hel kwam, dat de aan de Gasfabriek te betalen som zoo hoog was. De voorzitter antwoordde hierop, dat in \U I< het afgeïoopen'jaar nieuwe Jampen, pal{ draden enz. zijn aangebracht, waardoor 1 kosten zeer zijn gestegen. Dit zal naluin lijk den volgenden keer niet weer noo$ zijn. Het- verbruik, namelijk in totaal wi f 125, voor dc avoncverlichting, is volger ingewijden niet overdreven. Op de vraag van "dsn heer Vqn Noole of de f 124 subsidie aan den Ned. Schaal senrijders-Bond biblist noodig was, kwa' een bevestigend a&Jwoord. Het is een algt meen sportief belang, omdat uit die bijdn gen bekostigd weidt het uitzenden van derlandsche rijders naar het buiienland het organiseeren van onze nationale hu pioeDscbappen. Ongeveer 95 pCt. van ai clubs is aangesloten. Mag Leiden dan ael Ier blijven? Het bedrag aan subsidie contributie als men wil) wordt bereAei naar de inkomsten. Hoe hooger dit b?dia dus is, hoe beterl De rekening van den lieer IXarmsen we? nu onder dankzegging goedgekeurd, waars de voorzitter mededeeüng deed van de 1% zegging van het huurcontract tegen 1 Mat 1925 door de eigenaresse, wegens verko? van het terrein aan de Nedcrlandsche Spoo? wegen. Hij vertelde, dat het bestuur da» door e leelijk in moeilijkheid was geraal aanvankelijk, maar gelukkig bleek bedoek Maatschappij bereid het terrein aan IJsclub te verhuren, en wel voor 6 jarg Dit voorstel werd met open armen ontviï gen, vooral ook omdat de huur nu niet maanden per jaar, doch het geheele jas betreft. Althans de meerderheid in het h 'stuur juichte dit voorstel der spoorweg zeer toe en het is dan ook aanvaard. Risk is er weinig, omdat de kosten, naar ve houding, niet zoo veel hooger zijn en gemakkelijk gedekt zullen kunnen word? Het bestuur heeft over die kwestie laoi besprekingen gevoerd en de meerderheid van meening, dal pogingen moeten wordi aangewend om 't terrein te laten ophoop en nivelleeren, en er een soort sportpj van te maken, zulks in verband met feil, dat hier ter stede groot gebrek is sportterreinen, kinderspeeltuinen, enz. E-? ir bepaalde definitie van de plannen van k bestuur le nog niet mogelijk, maar het lijk aldus de voorzitter, wenschelijk de meenin Bi te vragen van personen en clubs, die h hoef te aan terreinen hebben, zooals d ^aii athletiek-kring, de hockey- en korfbalclub Fi Natuurlijk is de kwestie der financiën va na groot' belang. Mm zou daarbij weinig ka: Ai hebben op grooten st$un van de ijsclul omdat de toestand der "'kas daarvoor ok goed genoeg is. De clubs zouden daarvoc jv dus zelf zorg moeten dragen. De heer Steyns bracht allereerst huM aan het bestuur, omdat het in geslaagd i het terrein voor 6 jaar te behouden, en dros er vervolgens, naar aanleiding van de tx stuursmédedeeling, op aan het sporfi standpunt ten aanzien van de exploits van liet terrein gedurende den zomer uil los te laten. Er is veel behoefte aan tern nen, vooral bij de z.g. openluchtspel-clul en het leek spr. daarom wenschelijk f circulaire de meening der desbetreffend vereenigingen te vragen. De hebr Janssen zeide volkomen aan zijde van den heer Steyns te slaan, mai meende toch ook te moeten waarschuw voor te groot optimisme, omdat de kosli voor het in orde brengen van hei terrei dat vol greppels zit, niet zullen mecvallei Bovendien: de clubs, die financieel sleu zouden kunnen verleenen, n.l. de voetbal clubs, hebben het veld 's zomers juist ui noodig. Beide heeren beantwoordende, dankte voorzitter den heer Steyns voor diens haesiebeluiging, tenvijl hij verklaarde bezwaren van den heer Janssen niet hoog te schatten. Veel erger is het, dat land zoo laag ligt. Maar misschien woi dat bezwaar kleiner indien het poldei' stuur z'n medewerking verleent. Spr. mi dat het plan, ondanks alles geprobeerd m( 'worden. Is het eigenlijk niet al te dwaJ dat in 'n stad met zooveel honderden stude^j ton geen enkele goede tennisbaan is? Alsnu werd medegedeeld, dat het beslui heeft besloten den leeftijdsgrens voor 1 derkaarlen uit te breiden van 16 jaar IS jaar, waarna de bestuursverkiezing ai de orde kwam. In de plaats van den heer Zaalberg tredend wegens vertrek) werd gekozen 9 stemmen de heer R. van Eecke tegen slem op dr. Borgerhof Müller. Periodiek W tredend waren de heeren A. Tieleman en L. van Buuren. Zij werden herkozen fl respectievelijk 6 en 9 stemmen. Op de te?- candidalen, namelijk de heeren kapiltf Van Blarcom en A. de Koster waren re" 4 en 1 stem uitgebracht. De voorzitter wenschte de IJsclub met benoeming van den heer Van Eecke en n de herbenoeming van den heeren Tielefflj en Van Buuren van harte geluk. Bij de rondvraag werd nog geklaagd 01 do wijze waarop de incasseerder der conl buties zich af en toe bij de leden gedrf* terwijl de voorzitter meedeelde, dat de mcs-Sludenten-IJsclub op dezelfde 1 waarden als de L. S. G. de beschikking b< gekregen over de baan. In het bestuur w nu opgenomen de dames H. S. de Graait' M. Goethuis. Met dank voor de opkomst, werd daai de vergadering gesloten. VOETBAL. De Nederlandsche Corinlhi?m|f#iaar Z.-i Naar aanleiding van heb gisteren aan „Rotterd. Nieuwsbl." ontleende ^erlf dat de N.V.B. toestpmming zou hebben H weigerd aan de Nederlandsche Corinth .1 C 192 2&1 iieai |heii ae 'bes A voor een toer naar Zuid-Afrika, ver»' 1 en het „Yad." van bevoegde zijde, dat cr een weigering geen sprake kan rijn, 0lJJI er nog geen verzoek daartoo door \(i| Corinthians is ingediend. Alleen heef I 12 tor.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6