AGENDA. Ons Voer Uw succes WYBERT «Ï3 vesimaafdef FpanscheZeep 1 RECHTZAKEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Donderdag. Gebouw Kloksteeg 23: Voordracht van prof. J. P, Verhaar over „Beantwoordt do ll.-K, Kerk aan het Schriftuurlijke ideaal?". 8 uur nam. Jeruèl (Groenesteeg 16): Bijbelbespieking jB uur nana. Manege Doelenkazerne: Groot ruiterfeest. 8 uur nam. Vrijdag. StadszaalHenri ter Hali's revue „Draad loos8 nam. Stadszaal (kleine zaal): Opeubaxo voor dracht en fümvertooning over de Maggi's producten halfdrie en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei- apotheken wordt van Maandag tot en met Zondag 16 November waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekw ijt, Visch- markt 8, telefoon 552. De apotheek van „Hulp der Menacb- beid". Hooigracht 48, is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. reclame. -blijf* aanbod een proefwasch voor halven prijs fe behandelen nog sfeeds van krach*. J 1 m»ni«W»|UU 9395 dood voor park Ie bestemmen en de rest voor villapark. Aldus wist de gemeente te voorkomen, dat er een groole fabriek zou «orden gezel. Naar „Het Volk" meldt, heelt de mi nister van arbeid, handel en nijverheid de zer dagen, in zake het nemen van hypo theek op reeds in exploitalie zijnde wonin gen teneinde met dit geld nieuwe woning complexen te kunnen houwen, een brief ge richt tot het bestuur van den Bond van ar- beiderswoningbouwvereenigingen en tot den Nalionalen Woningraad, waarin als het be zwaar van de regeering wordt genoemd, dat door het verstrekken van hypotheek op reeds in exploitatie zijnde woningen gekl aan de markt wordt onttrokken, en waarin gezegd wordt, dat hel de wensch is van de regee ring, dat dit geld beschikbaar blijft ten be hoeve van den particulieren woningbouw. Het bureau van de R.-K. Vakorgansalic heelt de heeren A. C. de Bruijn, A. H. van llamersveld. C. J. Kuiper, J. Th. Nijkamp, C. Roestenberg en J. v. Rijzewijk benoemd tot leden van den Raad van R.-K. Vak centrales. De gemeente Delft zal tot de Tweede Kamer een adres riebten tegen het wets ontwerp inzake de forensenbelasting. De vorige week heeft de Raad van Be stuur van do Intern. Kamer v. Koophandel te Parijs vergaderd onder leiding van den heer K. A. Wallenberg, oud-minister van Buiten). Zaken van Zweden en voorz. van do Vcreenigde K, v. K. van ScandinaviO. Namens de Ned. Organisatie namen aan deze vergadering deel de heer W. Wester- roan, vice-pres. der Intern. Kamer, de leden van den Raad van Bestuur, de heeren II. Hud. du Mosch, tevens waarn. voorz. der Ned. Organisatie, mr. R. Mees, onder-voorz. der K. v. K. te Rotterdam, rar. H. J. Knotten belt, voorz. van de Ned. Recdersverceniging en mr. J. E. Claringbould, secretaris. De vergadering stelde in hoofdlijnen bet Toorloopig program voor bet Congres te Brus- aet vast. Van dr. A. G. Kruller was bericht ontvan gen van zijn altreden als lid van bet Uit voerend' ComitO. Ter vervulling van de vacature werd de beer H. Rud. du Mosch gekozen. Door de Neder), aldeeling werd een voor- kiopigc uitnoodiging gericht tot den Raad om te overwegen, het Congres der Intern. Kamer in 1927' te Amsterdam te doen plaats vinden. De audiëntie van den Minister van Fi nancien zal op Maandag niet plaats hebben. uit ned.*oost-indie. De Vlootwet BATAVIA, 12 Nov. (Aneta). In tweeden termijn heeft bij de behandeling van de Vlonlwcl de heer Ten Berge een motie inge diend, om de kosten gelijkelijk over Neder land en Indié Ie verdeden. De molie-Kerkkamp om de Vlootwet terug te nemen en een weermacht-ontwerp in te dienen wordt verworpen met 23 legen 21 stemmen. De motie-Ten Berge wordt zonder stemming en het amendement-Engelenberg om Tandjong Priok aan te wijzen als vloot- bnsi9 met 23 tegen 21 stemmen aangenomen In de lacht gevlogen. WELTEVREDEN, 12 Nov. (Anela). De vuurwerkfabriek te Pasocrocan is in de tucht gevlogen. Er zijn twaalf lijken ge vonden. reclame. mitttuiKiiiiiitiiiiiiiiiiutiittiiiuilm i, iiiii,iiiii,,iiiii,iiii,ii j.iutii iiiiii ii ii tin Hu iitii is een welluidende stem van groot be lang. Gebruikt daar om vóór het zingen en spreken de vcr- frisschcnde TABLETTEN Groote doozen 65 Cl lWitiininiiiiiiiiiiiininmiiiiiniimititni)i!i)Hiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiii)iiiiininni)iiiiiiii:it 9504 reclame. 9505 KANTONGERECHT TE LEIDEN. (Vervolg van gisteren). M. S. v. G., handelaar te Leiden, stond terecht wegens overtreding der Arbeidswet: het niet aanhouden van den arbeidslijst en het niet plakken van zegels. Beklaagde was niet verschenen, doch als getuige werd gehoord een der werklieden, die bij Van G. in chensl was geweest, zekere Sleehtenhorst, die liet ten laste gelegde be vestigde, waarna de Ambtenaar voor het eerste feit 110, subs. 5 dagen eischte en verder 31 geldboeten van f 0.50 subs. 1 dag voor elke bode vroeg. L. J. Br bestuurder eener auto. in Den Haag, had volgens hel proces-verbaal op den Rijn-sburgersingel met een auto gereden en daarmede een dame aangereden. Hij zou, volgens de dagvaarding, niet voldoende signalen hebben gegeven. Dit laatste ontkende beklaagde. Hij had wel degelijk geluidsignalen gegeven. Een der mcnschen, die voor hem uitliepen, keken nog om, m3ar week niet voldoende uit. De getuigen, ook mej. Haak, die aangere den was, hadden geen enkel signaal ge hoord, maar zij durfden niet onder cede verklaren, dat beklaagde geen signalen ge geven had, omdat er ook nog een andere auto in de buurt was die wel toeterde en zelfs zeer luid. Twee getuigen, mej. Britlijn, uil Den Haag en de heer Hagemans, uit Leiden, die mede in het „Fordje" hadden gezeten, ver klaarden onder eedc dat de bestuurder wel getoeterd had. De Ambtenaar vroeg nu vrijspraak. Th. G. V., te Noordwijk stond terecht we gens het jagen zonder acte en zonder ver gunning van de eigenaren van het land, waarop hij had gejaagd. Hij was verbaliseerd door den jachtopzie ner Schmal. Beklaagde ontkende, dat hij op den dag, waarop do verbalisant hem zou hebben ge zien, daar geweest was. Het was een ander geweest. En dezen man had hij als getuige d decharge meegenomen. Het was zekeren IJsbrant Swart, Deze verklaarde nu onder eedc, dat hij daar inderdaad geweest was. Hij had twee honden bij zich, maar geen geweer. Iemand uit Rijnsburg, die er zich op be roemde, strooper te zijn, omdat hij het oen mooi werk vond, zou hebben verteld, dat beklaagde ook bij hem geweest was om hem te verzoeken te vertellen dat hij daar in ja gende houding, geloopen zou hebben. Deze personen ontkende dit nu. Beklaagde vertelde nog, dat de jachtopziener oók zelf er niet vies van was een versch konijnen boutje te schieten. De Ambtenaar zag zich ook hier genood zaakt vrijspraak te verzoeken. Aan de orde kwam hu ook weer de zaak tegen A. van H. B., caféhouder te Leiden, terzake een overtreding der .drankwet. De gemachtigde wilde ook nu weder eenige ge tuigen decharge laten hooren, maar dit meende d^ Kantonrechter niet te mogen toe laten. De gemachtigde was van oordeel, dal de wet hem het recht gaf bij de behandeling, de getuigen, welke in hel belang van zijn cliënt verklaringen konden doen, te la-ten voorkomen. Hij had ze trouwens opgegeven en thans meegenomen. De Kantonrochter hield echter voel bij stuk en zoo kregen wij alleen den recher cheur Douma te hooren, die het proccs-vcr- baail onder eedc bevestigde. De Ambtenaar eischte nu f 10 subs. 10 dagen. H. J. W.. bakker te Noordwijk, had de vorige maal reeds terechtgestaan wegens hef verkoopen van versch brood, voor 's.morgens 10 uur in strijd met de wet op den nachtarbeid van bakkers: Toen werd de zaak uitgesteld, omdat er nog een ge tuige moest worden gehoord, nl. zekere Groenendijk, in dienstbetrekking bij W. Nadat deze verklaringen deed, die de overtreding bevestigden, eischic de Amb tenaar acht geldboeten van 16, subs. 3 da gen voor elke boete. Alsnu werden opgeroepen S. v. d. W., J. A. do B. en G. v. P., leden van de Renver- eemging D. O. S., in Den Haag, wegens deolneming aan een zoogenaamde betrouw- baarheidsrit langs de Provinciale wegen in Zoetenvoude, zonder daartoe de vereisehte vergunning te hebben van den Commissaris der Koningin van Zuid-Holland. Geen der beklaagden was verschenen. Als getuige werd een dier verbalisanten, de gemeente veldwachter Desenaars van Zoeterwoude gehoord, die meedeelde waarom hij (He deel nemers aan een z.g. bctrouwhaarheidsrit had verbaliseerd. De zaak word voor den tijd van drie we ken uitgesteld. A. Spr. en J. B. W. te Noordwijkerhout, hadden zich te verantwoorden voor een ge constateerde jachlwelsovertroding, 't schie ten en vangen van wild zonder acte, en ver gunning. Nadat als getuige was gehoord de jachtopziener Paquay eischte de Ambtenaar tegen ieder f 10 of 10 dagen. W. de R., te Leiden, moest terecht staan wegens het overtreden van bepalingen van do arbeidswet: het langer dan de wet toe laat laten werken. Eisch f 5 of 3 dagen. A. P. P., bestuurder van een autobus te Leiden had een standplaats ingenomen aan de Doozastraat, zonder daartoe vergunning te hebben. Hoewel beklaagde het feit ont kende werd f 5 of 5 dagen geëischt. J. P. v. d. B., poelier te Noordwijk, had met een vierwielig motorrijtuig bij avond in Oegstgeest gereden, zonder dat dit voertuig behoorlijk verlicht was, zoodat het num mer niet goed zichtbaar was. Beklaagde zeide dat het licht goed was, maar de heeren verbalisanten bekeken het onder het felle schijnsel der maan, Eisch f 5 of 5 dagen. J. de B., 24 jaar, chauffeur 1e Noordwijk, was aangehouden met zijn auto om het nummerbewijs te toonen. Hij had wel een nummerbewijs, maar één dat voor deze auto niet paste. Beklaagde zeide, dat hij de auto had gehaald en men hem een ve-rkeord bewijs had gegeven. Er was dus een vergis sing in het spel gewcesl Eisch f 5 of 5 dagen. J. F. v. d. B .te Noordwijk, had zich schuldig gemaakt aan aanvoer van aan be smettelijke ziekte lijdende dieren aan de Leidsche veemarkt. Nadat de verbalisant de heer Kraak had verklaard, dat de dieren aan ziekte lijdende waren eischte de Ambtenaar een boete van f 25 subs. 15 dagen. Uitspraak over twee weken. reclame. Kloven in de handen, eczeem, dauwworm en alle jeukende huidkwalen worden spoedig bedwongen door Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tub» f 1.9500 de algemeene toestand. Stilstand. Momenteel geschiedt er op het grocte po litieke schaakbord weinig, dat de aandacht vraagt. Het voornaamste nieuws ls over 't algemeen zuiver „landelijk" als b.v. het einde van de spoorwegstaking in Oostenrijk. Het feit, dat Mussolini meer en meer in de knel komt, is wellicht echter iets. dat van verdere strekking kan zijn. belgie. Hymans in de Kamer. Hymans heeft in de Kamer een lange uit eenzetting gegeven over de conferentie van Londen en het protocol van Genève. Spre kende over de Keulsche zone zeide hij, dat zij op 10 Januari ontruimd zal zijn, indien Duit-schland loyaal alle verplichtingen na komt, die uit het verdrag voortvloeien, m de eerste plaats de ontwapeningsbepalingcn Spr. zong den lof van het protocol van Genève. Hij verklaarde, dat België een de finitieve overeenkomst met Engeland mist en zegt, dat de vorming van een blok der drie Westelijke mogendheden, België, Frankrijk rfn Engeland sedert den wapen stilstand het voornaamste oogmerk der Belgische regeering is geweest. De gedelegeerden der arbeiders in de ijzerfabrieken en constructiewerkplaalsen hebben den toestand overwogen, die ont staan is door de weigering der werkgevers om de loonen te verhoogen in evenredig heid met de duurte. Zij hebben een motie aangenomen, die o.a. zegt dat een alge- mecne stakingniet beantwoordt aan den huidigen toestand. Zij hebben het bestuur gelast de staling te organiseeren in de fa brieken, die een speciale commissie zal aanwijzen na een referendum. duitschland. Arbeidstoestanden de Völ- kischen hebben een leege kas Op 1 Deo. treedt bij de Duitschc Spoor wegen het loomt-arief weer in werking. Allo loonklassen krijgen een gelijkmatige ver* hooging van 9 pCt. De directie van den ondergrond-spoorweg heeft alles voorbereid om een gedeeltelijken dienst in te richten met behulp van werk willigen en ingenieurs. Een staking bij de gasfabrieken is door een arbitrale uitspraak voorkomen. Het Yölkischo rijksdaglid Wulle heeft een schrijven gericht tot een aantal groote kooplieden met het verzoek om ondersteu ning der nationaal-socialistische partij. Hij verklaart, dat de partij reeda vele duizen den mark schulden beeft, haar telefonen zijn afgesneden en men zal weldra om betaling aankloppen bij haar verantwoordelijke lei ders te Berlijn. En met een leege kas gaat men dus de verkiezingen in 1 Ludendorff en prins Ruprecht van Beie ren zijn door Hindenburg ook niet tot el kaar gebracht kunnen worden. engeland. De eerste kabinetsraad. Tho mas tegen den klassestrijd. De Labonr-iegeering in Victo ria gevallen. Gisteren heeft de eerste bijeenkomst van Baldwin's kabinet plaats- gehad, welke onge veer drie kwartier duurde. Het kabinet heeft de gewoonte van de arbeidersregeering over genomen en een kort bericht uitgegeven. Dit vermeldde echter niet meer dan de na men van de ministers, die aanwezig geweest waren. Inmiddels wordt verzekerd, dat de besprekingen liepen over het politieke pro gramma, dat in de troonrede aan het parle ment zal worden voorgelegd. Austen Cham berlain, de minister van buitenlandsohe za ken, heeft alle gezanten met den rang van ambassadeur tegen morgen uitgenoodigd en de overige gezanten tegen Maandag. Daar hij deze diplomaten elk afzonderlijk zal ontvan gen, zullen hiermede twee volle dagen ge moeid zijn. Baldwin heeft thans zijn zes particuliere secretarissen benoemd. Onder hen bevindt zich ook miss Watson, die door Bonar Law is aangesteld onder Baldwin's eerste regee ring in dienst bleef en door Clynes werd overgenomen, evenals miss Rosenberg, de particuliere secretaresse van MacDonald. Thomas, de oud-minister van koloniën die leider i9 van den Bond van Spoorwegperso neel en als zoodanig grooten invloed heeftin arbeiderskringen, heeft in een rede in de bij eenkomst van den Werkgevers en Werkne mersbond krachtig geprotesteerd tegen het denkbeeld van den klassenstrijd. Hij zeide: Er zijn werkgevers die het vak- vereenigingsidee in hun hart haten, hoewel wij op het oogenblik gekomen zijn in een stadium waarin het niet verstandig is voor hen om dit te zeggen. Er zijn werknemers die niet begrijpen, dat zij geen recht hebben alles van hun werkgever te eischen, tenzij zij bereid zijn op hun beurt eveneens hun best te doen. Wij moeten een standpunt van eerlijkheid bereiken voor beide zijden van toepassing. Hoe sterk of machtig een der groepen van het volk is spoorwegarbei ders of anderen nooit kan die groep ster ker en machtiger zijn of mag zij krachtiger of machtiger zijn dan de gemeenschap in haar geheel. Niet praten over klassenstrijd komt men tot geenerlei resultaat en wordt hel wereldprobleem niet opgelost. De Labour-regcering van Victoria heeft een nederlaag geleden, doordat met 34 tegen 28 stemmen een motie van vertrouwen werd verworpen. Het parlement Ï9 voorloopïg ver daagd tot 18 November. oostenritk. De staking inderdaad geëindigd. De algemeene directie der Oostenrijksche bondsspoorwegen deelt het volgende mee Er heeft weer een bijeenkomst plaats gehad van de vertegenwoordigers der drie perso neelsorganisaties met de gedelegeerden der directie, waarin, op grond der onderhande lingen in den schoot der organisatie en de daar bereikte overeenstemming, besloten werd een instructie uit te vaardigen tot hervatting van het verkeer oni middernacht. Door de overeenkomst is de weg geëffend voor de uitvaardiging der definitieve loons- verordening en daardoor tot stabiliseering der loonsverhoudingen, zoodat de bezoldi ging der bond sspoonvegdien sten aan de voortdurende prijsfluctuaties onttrokken wordt. Hedennacht 12 uur is de staking dus ge ëindigd. Seipel heeft de soc.-dem, vertegenwoor digers ontvangen, die in het parlement na tuurlijk in oppositie blijven. hongarije. Weer een complot. Van tijd tot lijd komen er berichten over samenzweringen tegen de regeering van Horthy. Zoo zou nu weer een communis tisch comploi zijn ontdekt. Drie personen, die in de zaak betrokken heeten, werden gearresteerd. De leider der samenzwering verblijft waarschijnlijk in hel buitenland. De politie geeft slechts zeer weinig inlichtingen over de zaak, ten einde het verdere onder zoek niet moeilijker te maken. :talie. De Kamer geopend. Gisteren is de Italiaansche Kamer ge opend. Het Huis had door de afwezigheid van de oppositie een vreemd aanzien. Er waren ternauwernood een 250 afgevaardig den bijeen, die een lusteïoozen indruk maak ten. De communist Repossi was door zijn partij afgevaardigd om mee te deelen, dat de communisten, hoewel niet bij het blok der oppositie aangesloten, zich eveneeens van deelneming aan den parlementairen arbeid zullen onthouden. Na deze mededeeling, waarbij hij herhaaldelijk ip de rede werd gevallen en tot de oide geroepen, verliet Repossi de Kamer. Mussolini wijdde enkele woorden aan de nagedachtenis van Matteotti, Casalini en eenige andere vooraanstaande Italianen, die gedurende de vijf maanden van reces over leden zijn. Inzake den moord op Matteotti zei Mussolini, dat het feit, dat Matteotti tot de oppositie behoorde en dat hij het slacht offer is geworden van een politieken moord, de verontwaardiging van de Kamer nog ver hoogt. Na een korte schorsing ten teeken van rouw ging het parlement over tot de behan deling van de begrooting van buitenlandsche zaken. Het feit, dat ook Giolitti niet in de Kamer aanwezig was, baart eenig opzien, aange zien hij de laatste twee jaar bij alle gele genheden Mussolini heeft gesteund. Naar het schijnt wenscht hij zijn vrijheid van han delen geheel te bewaren, een feit, waarvan de invloed op het publiek en op de nog steeds talrijke schare zijner volgelingen niet mag worden onderschat, hoewel hiermede in het geheel niet is gezegd, dat Giolitti voornemens is naar de oppositie over te gaan. Volgens een bericht in de „Chicago Tri bune" heeft Mussolini verklaard, dat hij zoo noodig zal overgaan tot de ontbinding van het parlement en afkondiging van de dicta tuur. roemenie. Nog een complot. Er komen berichten in over de ontdek king van een complot der Christelijke liga, die met daden van geweld haaF plannen wilde verwezenlijken. Er zijn manifesten in beslag genomen, die in geheel Roemenië zouden worden verspreid. Verschillende stu denten, die tot deze organisatie behooren, hebben bekend, dat het voornemen van een groot aantal politieke personen, o.a. leden van de regcering cn bekende financiers, te vermoorden. De eerste moordaanslag is die op den prefect van Jassy geweest. De regec- ring heeft buitengewone veiligheidsmaat regelen getroffen en in verschillende plaat sen troepen verzameld. buitenlandsch gemengd. De jeugdrechtbank te Hallc heeft een 16- jarigen zoon van een fabrikant uit Zschor- newitz tot 10 jaar gevangenisstraf veroor deeld. De zoon had een 60-jarigcn werkman uit de fabriek van zijn vader met 12 hamer slagenslagen gedood om in het bezit te ko men van het weekloon, dat de oude man juist had ontvangen. Een Reuter-telegram meldt, dat in Tri- mulgherry, in Britsch-Indië, een ernstige builenpest-epidemie is uitgebroken, waaraan reeds meer dan vierduizend personen, waar onder een Britsc-h soldaat, overleden. Hel Duitsche jrixaat-bezlt. t LONDEN, 13 Nov. (N. T. A. draadloos! Naar hier in politieke kringen verluidt b ook Italic evenals Engeland voornemen het recht tot inbeslagname van Duitse), privaat-bezit prijs 1e geven. Deze bepaiit, was gesteld voor hel geval Duitschlond zi;' verplichtingen niet zou nakomen. Zinovjei's brief. LONDEN, 23 Nov. (N. T. A. draadloos). Door een kabinelscommissie wordt eea nieuw onderzoek ingesteld naar den bri van Zinovjef. De Iersche grenskwestie. LONDEN. 13 Nov. (N. T. A. draadloos* Een telegram uit Dublin meklt, dat de Ie;, sche grenseommissie na 2 voorloopige bij. eenkomsten is verdaagd totdat de verkls- ringen der regeeringen te Belfast en va den Vrijstaat zijn ontvangen. LONDEN, 13 Nov. (N. T. A. draadloos'. De verdaging der zittingen van de Ierse!» grensregeiingscommissic wordt toegeschi;. ven aan verschil van mcening onder de le, den over de bevoegdheden der commissi^ waarin alleen de regeering uilsorank kjj doen. Uit de Italiaansche Kamer. ROME, 12 Nov. (Belg. Tel. Ag.) De Kama begon dc besprekingen over de begrootirrj van buitenlandsche zaken en nam het ont werp aan, om hel besluit van 22 Febr. 1923 wettelijke kracht te verleenen. Dit beslui belrelt de geheele en volledige uitvoerig van het Fransch Italiaansche accoord vu 12 Oct. 1919 voor de regeling der bangeni geschillen inzake de Italiaansche en Fra» sche belangen in Alrika. Marokko. LONDEN, 13 Nov. (N. T. A. draadloos* De „Times" meldt, dat Ab del Krim var de Franschen de ontruiming van het dooi hen bezette gebied geëischt heeft, hetgeen onder zijn bescherming staal. Gevecht in 't Kesicaasscbe parlement. MEXICO CITY, 12 Nov. (Reuter). In dl Kamer kwam hel na stormachtige debattei tot een schietpartij, waarbij meer dan 29 schoten werden getost Luis Marones, eei vooraanstaand arbeidersleider en no: andere afgevaardigde werden gewond Bloedige botsing. BELGRADO, 12 Nov. (Belg. Tel. Ag.) Za terdag werden in het departement Biclopolil twee zoons van den Montenegrijnschei Woiwodo door een bende Muzelmannen il een hinderlaag gelokt Een hunner werd gc dood. de ander zwaar gewond. Dit bericlt dat groote sensatie verwekte, was oorzaal, dat duizenden inwoners der stad Kolachia de Muzelmannen gewapend ging achtervol gen en in het volgend gevecht werden aan beide zijden velen gedood of gewond. De rusl is thans weergekeerd en de winkels in E clopolie weer geopend. Ter dood veroordeeld. TOKIO, 13 Nov. (Reuter). Namba, de stu dent, die 27 Dec. een moordaanslag op den prins-regent pleegde, is ter dood veroordeeld Noordpcol-tocht opgegeven. CHRISTIANS, 13 Nov. (N. T. A. draad loos). Nansen ontving een bericht van dl Maud waarin Amundsen meldt, dat de tocht naar de Noordpool moest worden opgegevet Het schip zit vast in het ijs. Men hoopt a s. zomer terug te keeren. STADSNIEUWS. Zooals men gisteren in een adverten tie in ons blad beeft kunnen lezen, heell mej. H. Clas, Nieuwo Rijn 28, alhier, vooi korten tijd een cursus geopend in Italiaan- ache handwerken, verhonden met een blofr mencursus. Wij hebben naar aanleidini daarvan mej. Clas hedenmiddag een oogen blik gesproken en zij heeft ons toen daad werkelijk aangetoond, dat het voor lief hebsters van fraaie handwerken de moeite waard is haar cursus to volgen. Met behulp van vrij eenvoudige hulpmiddelen als zil verdraad, gekleurd draad, wol, zijde, eer worden fraaie voorwerpen gemaakt als g* borduurde kussens, haartooisels, broche!, tulpen (voor het Kerstfeo"#,*- armbanden enz. Mej. Clas heeft in van plaats® reeds een cursus gegeven en overal met veel succes. Wij vernamen, dat reeds is bepaald, dat de meisjes van de neutrale schoolver- eeniging en van eenige Mulo-scholen d® cursus zullen volgen. De Tarieiwet aangenomen. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag d< nieuwe Tariefwet aangenomen met 57 legen 39 stemmen (reehls tegen links). Een reeks kleine wetsontwerpen, o.rn. voor toekenning van een garantie in het risico van 127.000 voor een waterleiding-maat schappij te Maastricht, voor aankoop van een terrein, groot 17 HJL, aan den wof Middelburg naar Vlissingen voor een vlieg* veld, voor afschaffing der waarsohuwinf bij invordering der directe belastingen verlenging van den termijn van aanmanicf van 3 tot 10 dagen zijn eveneens aaiigf* Vliegtocht NederlandIndië. De particuliere correspondent van le Calcutta seinde, dato 13 November: I* Fokkervliegtuig is hier hedennacht om uur uit Allahabad aangekomen. Het fc'*' een goede reis gehad en de landing V' schiedde vlot. Uit het visscheiijbedrijf. Men schrijft ons van werknemerszijd Dinsdag vond een bespreking plaats t schen de directies van de V. E. M., de zaten cn de Praxi9 de drie grootste

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2