korfbal;. korfbal. roeien. Uitslagen. W. I N.: D. E. V.—Nausikaü 2—8; Ex celsiorD. T. V. l-r-2; Westerk war tier Advenclo 1. W. I 2.: H. K. V.—H. S. V. 6—1; O.SC.R. Vitesse (L.) 25; DordrechtVelox 41. O. I A: Quick—E. K. G. A. 2—4 Philips Rapid 4<L O. I B: H. K. C.A. K. C. 9—0. Ov&rg.kl. N.: HerculesK. V. O. 2U; HaarlemWesterkwartier II 33; Swift T. E. K. G. A. 3—1. Overg.kl. 2.: T. O. V.—A. L. O 3—3; Vi tesse (H.)—D. K. C. 2—10; H. B. S—Het Zuiden 15. W. H F.: S. D. O.Emma 60; Vitesse (L.) IIOns Eibernest 14. Overzicht. Vitesse (L.) heeft zich weer eens van haar beste zijde laten zien, door O. S. O. R. een goede nederlaag toe te brengen, en dat wil wat zeggen op het akelige kool- gruisterrein te Rotterdam. Voor de verrassing zorgde Dordrecht door het. nog steeds ongeslagen Velox eindelek een nederlaag toe te brengen. Eigenlijk verwondert ons dat niet, want de Rotter dammers leveren heiisch niet het beste spel hunner afdeeling. H. K. V. wist het nu onderaan bengelende H. S. V. een 61 nederlaag toe te bren gen. Deze laatste zal wel gedoemd zijn de degradatiewedstrijden te spelen. lr. de Noordel. Ie klasse sclent D. E. V. veel van haar krachten te hebben ingeboet, anders kunnen wij ons de zware S2 neder laag tegen Nausikaü niet verklaren. D. T. V. hacl zeer veel moeite met Excelsior en wist op hei kantje af met 21 te winnen. Wes terkwartier zette haar overwinningsreeks op eigen terrein voort, door Advendo met 51 te slaan. Advendo zal hier wel num mer laatst bljjven. In de Oostelijke le klasse A. heeft E. K. C. A. een mooie voorsprong gekregen door haar stadgenoot Quick met 42 te slaan. Philips en Rapid deelden ruiterlijk de pun ten door een 44 gelijk spel. In de B.-klasse werd AchillesD. O. S. uitgesteld, terwijl H. K. C.A. K. G. wei doorging en daarmee H. K. C. de leiding in deze klasse gaf door haar 90 over winning. In de overgf.-kl. N. bleef Hercules on geslagen, door een magere 20 zege op K. V. O. Haarlem wist het tegen de reserven van Westerkwartier niet verder t9 brengen dan een gelijk spel. Swift daarentegen d:ed goed werk door T. E. K. C. A. met 3—1 te slaan. In de Zuidel. overg.-kl. stevent D. K. Cs met rassche schreden op het kampoenschap af. Nu moest Vitesse (H.) nog wel op eigen veld met liefst 102 het onderspit delven. Het Zuiden blftft haar volgen door een 51 zege over H. B. S. A.L.O. en T. V. O. bleken in kracht weinig te verschillen, vandaar het resultaat 33. In de II F.-klasse verraste S. D. O. ons door een 60 zege (zij deze eenigszins geflatteerd) over Emma. Vitesse (li) II daarentegen verloor geflatteerd met 41 van Ons Eibernest. O. S. C. R.—Vitesse (LJ 2—5. Deze wedstrijd kenmerkte z'ch door mid delmatig le klasse-spel, waarin stug spel tegenover het meer tactische stond. Vitesse heeft haar tactisch spel zeer goed volgehouden en daar moest tenslotte O. S. O. R. het tegen afleggen. Behalve tegen het eind waren de Leidenaars steeds in de meerderheid. De Rotterdamsche ploeg fce- schikt over zeer goede dames, maar de heeren. behalve Bryers en Holl presteeren niet veel. Een fout van hun was, dat zij te veel op den bal speelden in de ver dediging. Hoewel Vitesse beter dan 0. S. C. R. speelde, was haar spel lang zoo g«xd niet als anders, waaraan voornamelijk het j het kleine kolengruisterrein en de onge lukkige korven schuld hadden. Onder leiding van scheidsrechter Ver- sluys stelden de ploegen zich ttt 2 uur op. Vitesse had een invalster voor mej. Kolkman, die zeer goed voldeed. O. S. C. R. W3S volledig. In het begin moet rit esse zich wennen aan het veld, maar als dat gekomen is. wordt zlk bij de minuut ster ker. Doordat Brrjers t? veel op den bal verdedigt, grijpt hij naast een hoogen voor zet, waarna v. NieuwenhuiZen de rest doet en Vitesse de leiding geeft. In de O. S. C. R,-aanval tracht J. Heyboar met zwengelschoten gelijk te maken, maar hij is nog geen goede zwengelaar, waardoor het pogingen blijven, Als Uittenbogaardzich van zijn tegenstander los kan werken, maakt hij 2—0. Vitesse is nu voorloopig sterker. Haar aanval krijgt veel kansen, maar de kleine haii'le korven zijn een ernstige be lemmering voor 'het doelen. In de O. S. O. Ru-aanval krijgen ds heeren weinig kans. Het is dan ook niet te ver wonderen als eindelijk Kayzer 03 scoort, waarmee ook rust intreedt. Na de pauze pakt Vitesse direct flink aan De Rooy heeft een paar maal pech met goede schoten. Mej. Schijf sma maakt ten slotte 04. Holl tracht nu in de 0. S. C. R.-aanval der voorsprong te verkleinen door verre schoten. De Vitesse-aanval werkt hard, maar ook slordig door slecht plaatsen. Toch gelukt het v. Ginkel, na een serie verre schoten, Vitesse's vijfde punt ter wereld te brengen. Tegen het einde komt O. S. C. R. in de meerderheid. Holl weet met een gelukkig schot de eer te redden, terwijl mej. Vijfwinkel er ten slotte nog een 2e doelpunt aan toevoegt. Het einde komt dus met een 52 'zege voor Vitesse (L.). Vitesse (L.) IIOns Eibernest 14. Daar Vitesse (L.) II met 6 dames ver schijnt, is O. E. zoo sportief te laten uitval len. Er ontwikkelt zich een mooi gelijk op gaand spel. De aanvallen van O. E. zijn echter gevaarlijker en daardoor worden er ook 2 doelpunten kort achter elkaar ge maakt. De vakverwisseling brengt echter geen verandering in de krachtsverhouding. Uit gedekten stand maakt een Haagscke dame O3, waarna de rust aanbreekt. Hoe wel Vitesse na de rust direct wat sterker i», komt het eerste punt toch van O. E.-zijde. (O4). De 2e vakverwisseling brengt een sterk overwicht voor Vitesse (L.) II. Door keurig middenvakspel heeft de Leidsehe aanval veel te doen. Echter tot doelen komt het niet, totdat even voor het einde la Ri- vière de eer redt. One Eibernest won dus met 41 wat wel wat geflatteerd was. S. D. O.Emma 5—0. Emma verscheen met 5 dames, zoodat S. D. O. dus ook met 5 dames speelde. Ywi beide zijden wordt er zeer forsch gespeeld, maar het spel blijft goed tweede id&sse. Na 20 min scoort Staay met een prachtig schot Emma ia geruimen tijd het sterkst in den aanval en verwachten wij elk oogeri- .blik de gelijkmaker, maar deze blijft ai*, terwijl van de andere zijde Staay verschil lende kansen krijgt, maar alles over schiet. Rust komt met 1O. Na de rust blijft het spel mooi gelijk opgaan. De Leidenaars zijn echter gelukkiger met schieten. Staay maakt eerst 20, wAarna binnen 10 minu ten Neef en Fontein er 4O van weten te maken. Het groen-witte vak dat nu met 3 menschen aanvalt, heeft het nu zwaar te verantwoorden, daar het middenvak haar overvoedt. Door goede voorzetten weet Keune met. 2 schoten den stand op 60 te brengen, De begin-aanval werkt nu te ze nuwachtig om meerdere punten te maken. Hoewel Emma een tegenpuntje verdient, blijft deze toch uit. Als scheidsrechter Bui tenweg, die goed voldeed, einde fluit, heeft S.D.O. met 60 gewonnen, hoewel een 31- uitslag een betere verhouding had weerge geven. „Njord"„Die Leythe". Op het Galgewater vond Zaterdagmiddag de jaarlijksche wedstrijd in outrigged vier- riemsgiaken plaats tussohen Njord en Die Leythe. Het goede herfstweer leende zich uitstekend voor dezen kamp. Desondanks» was er slechts weinig belangstelling, het geen ons eenter niet ai te zeer verwonderde ■jtnüat er vanai tien Haag weg of van de bou- cenüuizen der oeide vereemgiogen betreicke- iijk heel weinig van den wecistnjd was to zien, doordat ue baan vele 0oenten bevatte. I liet water was geiuhkig vrij rustig dezen, middag, terwijl ooit üe wind met ai te aterk was, waardoor er, behalve de baan met naar vele bochten, geen factoren waren die een hinderlijken invloed konden hebben op de race. Het eindpunt der 2000 Meter-baan lag bij het bootenhuis van „Die Leythe", ter-' wijl gestart werd ongeveer 1000 Meter aan gindsche zijde van de Vinkbrug. Die Leythei had de binnenbaan geloot en moest derhal ve met een voorsprong van ongeveer 2 leng-i ten door de finish gaan om aanspraak te', maken op den prijc. De situatie »^-n den start was daarenboven dusdanig dat ae Oranje-menschen aldaar ongeveer een halve bootlengte voor Njord mochten liggen. Het was eenige minuten voor vier toen dr. Van Iterson de roeiers waarschuwde zich gereed te maken voor de race, welke wij in de kamprechterboot van nabij heb ben kunnen volgen. Aan dr. Va/i Itersop, die zoo bereidwillig was ons een plaatsje in de boot te bezorgen, daarvoor onzen besten dank Zooals wij reeds eerder mededeelden ren de ploegen als volgt samengesteld: Njord (boot F. E. Pels Rijcken): P. M.» van Baerdt van Sminia (boeg), 6-3 K.G.C.# H. Muntz, 32 K.G.S. Wytema, 83 K.G. F. H. van Dorssen, (slag), 83 K.G. en H-* M. Bleuland van Gordt (stuurman), 62 K.G. Die Leythe (boot dr. Van Iterson): A. M, Jacobi (boeg), 61 K.G.F. Nooten, 69 K.G. J Goedbloed, 67^ K.G. j H. H. Mooy (slag), 62 K.G. en Asoeardi (stuurman), 54 K.G. Weldra klonk nu het sein voor den start. De veel lichtere ploeg van Die Leythe ia iets vlugger weg en weet gedurende de eer-» ste honderd meter haar voorsprong van ruiaj een halve lengte te handhaven. Dan loopt* Njord echter geleidelijk iets in. De boot dei blauw-witten ligt rustiger op het water, terwijl het geheel een ietwat sterkeren in druk maakt dan dat der Oranje-gekleurden. Op een afstand van ongeveer honderd me ter vóór de Vinkbrug is er van uit onze boot reeds geen verschil meer te constatoe ren en waar de Njord-ploeg nu, ondanks de scherpe booht, bij weet te blijven is het vrijwel zeker dat zij met de zege zal gaan strijken. Wij verwachten tenminste niet anders, en dra bikt dat wij gelijk zullen krijgen. Hoewel Die Leythe aardig partij geeft gaat Njord, dat een hooger tempo slaat, langzaam maar zeker naar voren. Langs den weg wordt de strijd door een veertigtal fietsers gevolgd, die de ploegen luide aanmoedigen. Op 800 M. voor de fmiok hebben de blauwwitten met ongeveer een taflengte de leiding, en inmiddels wordt het verschil voortdurend grooter. Tot kort voor het einde blijft de situatie onveran derd. Dan gaat Njord spurten en zij loopt daardoor zienderoogen uit, terwijl Dio Leythe eenige vertraging ondervindt door dat er een groote boot. in haar baan vaart, waardoor zij een booht moet maken en in de spurt wordt belemmerd. Zoo wint Njord welverdiend met bijkans twee lengten voorsprong in 8 min. 7 sec. Tfld van Die Leythe 8 min. 16 sec. Na afloop voerde dr. Van Iterson neg even het woord. Hij constateerde dat het een aardigen wedstrijd was geweest tus- schen ongeveer gelijkwaardige ploegen en dat het doel, n.l. de rooiers langer dan de enkele zomermaanden in de boot te hou den, was bereikt. Hulde bracht hij denge nen, die ondanks het slechte weer, dagen lang hebben getraind, en Hij eindigde met het overhandigen van de door hem uitge loofde medaille aan 'den voorzitter van Njord, daarbij de winnende ploeg met haar succes feliciteerende.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 14