No. 19834. WOENSDAG 5 NOVEMBER Anno 1924 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het vonr*"*™»***» nieuws van heden. 5 LEIDSCH DAGBLAD PHIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uilsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voer Directie en Administratie 175 en 1835 - Redactie 1507. Postchèque* en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER OODRANTt Voor Leiden per 8 maanden f 2.35, per week ƒ0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.35 -|- portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP Aan den gemeentelijken vischwinket, Vischmarkt 18, tel. 1225, is Donderdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.15—f 0.46, SCHOL a f 0.18—f 0.46, KABELJAUW a f o 45—f 0.50 (Geh. Kabelj. a f 0.38) per pond en HARING a f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 5 November 1924. Dc Burgemeester en Wethouders van Lei den doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 20e-n October 1924. is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Gemeenteblad No. 17), op de Stiaatpolitie, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 21 Januari 1924 (Gemeenteblad No. 3). ARTIKEL I. Het eerste lid van artikel 22 van boven genoemde verordening wordt gelezen als volgt: „Het is verboden, tenzij met schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethou ders, op den openbaren weg: a) met eenig vervoermiddel een stand plaats in te nemen; b) met een tafel, kraam of eenig ander voorwerp, geen vervoermiddel zijnde, een standplaats in te nemen; c) koopwaren uit te stallen; d) vee le plaatsen." In het tweede lid van artikel 22 wordt in plaats van: „verbodsbepaling sub a" gele zen: „verbodsbepalingen sub a en b". ART. II. In de derde- zinsnede van het eerste lid van artikel 66 vervalt de aanduiding „22 lilt. a.". In de vierde zinsnede van het eerste lid van artikel G6 wordt in plaats van „22 litt. b" gelezen: yi22 litt. b, c en d". In de zesde zinsnede van het eerste lid van artikel 66 wordt achter het "Woord „ar- iikclon" ingevoegd: „22 litt. a,". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering' van den 20en October 1924. De Burgemeester. N. C. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun berieht van den 27/28 October 1924, B, No. 1589, (2e afd.) G.S. No. 52. in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar nel behoort, den 5cn November 1924. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. De Burgemeester en Wethouders van Lei den doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van-den 20en October 1924. is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gemeenteblad No. 18), op hel Rijden, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 16 Juni 1924 (Gemeenteblad No. 16). ARTIKEL I. Artikel 9A van bovengenoemde verorde ning vervalt. ART. II. In artikel 30 vervalt dc aanduiding „9A,". ART. III. In de tweede zinsnede van artikel 62 ver valt de aanduiding en 22". De vierde zinsnede van artikel 62 wordl gelezen als volgt: die van artikel 3 met eene geldboete van a hoogste vijftien gulden; die van de arli- ten 11 eerste lid en 16 lilt. b met-cene - Idboele van ten hoogste vijf en twintig -ulden en die van artikel 22 met hechtenis van ten hoogste zes dagen of cene geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden." ART. IV. In de eerste zinsnede van het eerste lid van arlikSt 63 wordt achter hel woord ..ar tikelen" ingevoegd: „30,". In de tweedg zinsnede van het eerste lid van artikel G3 vervalt het gclal „30" met dc daarvoor geplaatste komma. Vastgesteld door den Gemeenteraad van L'iden, in zijne openbare vergadering van den 20cn October 1924. De Burgemeester. N. C. DE GIJSELAAR. Dc Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Stalen van Zuid-IIolland, volgens bun bericht van den 27/28 October 1924. B, «o 1589. (2e afd.) G S. No. 52. in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar °t behoort, den 5en November 1924. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Faculteit der Godgeleerdheid. Naar wij vernemen zijn het College van Curatoren der Rijks-Universiteit en het be stuur der Theologische Faculteit alhier, het niet cons kunnen worden over de voordracht voor hoogleeraar in de geschiedenis van het Christendom en van de leerstellingen van den Christel ijken godsdienst, ter voorziening in de vacature ontstaan door hot aftreden van prof. dr. F. Pijper. Waar het Col-loge van Curatoren in de eerste plaats prof. dr. A. Eekhof, thans buitengewoon hoogleeraar in de geschiedenis van het gereformeerd pro testantisme aan deze Universiteit aanbe veelt, heelt het faculteitsbestuur in de eer ste plaats de aandacht van den Minister ge vestigd op dr. Maarten van Rhijn, secreta ris van den Ned. Chr. Studcntenb^nd te Driebergen. De benoeming wordt eerstdaags tegemoet gezien. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde De afd. Leidon en Omstreken van do Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde hield gisteravond in de receptieka mer der Stadsgehoorzaal haar tweede huis houdelijke bijeenkomst in dit seizoen. De heer D. Eveleons Maarse te Aalsmeer, die als lid van het Hoofdbestuur zoo noorhg de belangen der afd. moet behartigen, was hier bij tegenwoordig en werd door den Voor zitter den heer E. Th. Witte hartelijk ver welkomd. Na afhandeling der nolulen, ingekomen stukken en ballotage van een vijftal nieuwe leden, deed de Voorzitter mededeel!ng van oen Request van Hoofden van Plantsoenen aan B. cn W., om de nieuw te benoemen opzichiber meer vrijheid van handelen te geven, en van dezen post een aparte dienst te makenwaaraan door de afd. adihnesie zal worden betuigd De heer G F. Hemerik brengt als lid van de commissie tot nazien van de Rek. en Veramtw. der Speciale Dahlia-keuring daar van verslag uit, en brengt hulde aan den secr.-penning-meestor den heer A. N. Bal lego voor diens accuraat beheer. Het voorstel van de Keg, Commissie om 25 pet. van het ruim batig saldo af te 9laan aan het jubileum fonds der Maatschappij, en 25 p.Ot. aan -de Ned. Dahlia-Vereeniging werd met al ge meen e stemmen -goed gevon den. Mjet de daarbij gebruikelijke speeches wer den de op de Speciale Dahlia-keuring be haalde medailles aan de gelukkige winners uitgereikt. De Zilveren Wisselbeker, die öf driemaal achtereen óf tweemaal door de zelfde Dahlia moet worden behaald om eigendom le worden verwierf de heer D. Eveleens Maarse te Aalsmeer met de bloed- roolde Dahlia Johan Mensing. De plaats, in het Bestuur, diie door perio diek aftreden van den heer dr. J. W. C. Goebbant met 31 Dcc. vrij komt, doch die niet herkiesbaar is, zail met 1 Jan. 1925 wor den ingenomen door den heer A. Galjaard, die met ruime meecderhekl van stemmen werd verkozen. ILet voorstel van liet Hoofdbestuur tot het instelden van oen Moederadag zal door dc Afd. krachtig worden ondersteund. Dc be doeling hiervan is om evenals in Amerika reeds jaren geschiedt jaarlijks op een vasten dal urn Moeder door middel van bloemen te \ierconen, hetzij hij loven, hezij op het graf. Minder- weigesteldein kunnen drt doen door bet schenken van oen bouquet veldbloemen. De vraag: Hoe komt het dat te Rijnsburg geen Rozen gekweekt cn getrokken worden zooals te Aalsmeer, wend door den C. Yianen en zaakkundig ingeleid en gaf tot oen aangenomen discussie aanleiding. Js Weedkiller een betrouwbaar onkruid verdelger: werd door den heer J, Mater be vestigend beantwoord, mot dien verstande dat hol in handen is van uiterst deskundi gen, daar het zeer gevaarlijk is en alle pi anten leven doodt. Voor het pun-tenstclsel wanen door den heer J. G. Baltogo zeer mooie Christmas Peppers cn een bloeiende IWiodoslachys pitcairniacfolia ingezonden, door den heer G. G. J. Heemskerk te Roelofarendsveen en den Iteer H. J. Wcsselman ierzelfde plaatse Irosclirysanthen, cn door den heer W. Oom- sen te Warmond, prachtplatten van de Spruil-kool Spiraal, Vaz Nunhem. Door de Commissie, beslaande uit de heeren G. F. Itemerik, D. Eveleens Maarse en Jan Kriest. Jzn worden Iiier resp. 10 cn 5 punten aan toegekend. De trosehrysant van den li-eer Heemskerk werd teruggevraagd, de spruit- kool was buiten hel punlonstolsel. Na de gebruikelijke rondvraag word deze zeer leerzame vergadering door den Voor zitter gesloten. Bij Kon. besluit is benoemd tol lid van liet college van curatoren der Rijksuni versiteit alhier, mr. J. Limburg, lid van Gc- deputeerdo Staten van Zuid-Holland. Tot directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken is benoemd de heer P. C. G. A Wijkmans, commies 1ste klasse, tijdelijk chef der Gemeentelijke Sten nverleeni ng. Voor liet apothekers-assisten examen waren opgeroepen 4 cand. Geslaagd do da mes J. Kruit, C. M van Tecffelcn, G. Wcs- terveld, alten Rotterdam, en M, H. Blanken, alhier. Gisteravond werd een avonddienst ge houden (uitgaande van de vereeniging „Ge meenteleven"), in de Remonslranlsche kerk, gewijd aan het protelantsche „Allerzielen." De kerk was ook ditmaal zeer goed bezet. Als leider van den avond trad op ds. Mie- deina, uit Amersfoort, die begon met uiteen te zetten de bedoeling van dit protcslantsche Allerzielen, dat tegelijk het Allerheiligen om vat, omdat voor de Protestanten hier geen principieel verschil bestaat. Niet het aeslhe- tisch kunstgenot, zoo zeide hij, is voor ons de hoofdzaak op een avond als dozen, maar de geest die spreekt uit hetgeen zoo straks gezegd en gezongen zal worden. Na gemeenschappelijk gezang, las de voor ganger het weemoedige „Aftakeling" uit Jaarrond van Oort en Mackenzie en „Hoe menigvuldig valt het loof" van Guide Gczelle voor, waarna de zangeres mej. E. v. d. Hoe ven van hier dezelfde stemming weergaf, met het schoone lied „Novembre" van Edouard Trémisot. Terwijl nu de leider door hetgeen hij sprak of las, gedachte wekte van weemoed om het scheiden, van dankbaarheid tegenover hen, die heengegaan zijn en van de troost, die God ons schenkt, ondersteunde en versterkte de zangeres deze gedachten met haar liederen. Bijzonder mooi was ook dc orgel-solo „La prière" van Boölmann, die zoo geheel aan sloot bij het gebod, waarin dc leider van den avond voorging. Nadat de aanwezigen deze zelfde gedachten hadden geuit in hun gemeenschapelijk ge zang, eindigde dezen avond met oen slot woord van den leider, waarin hij hen aan spoorde het leven goed en nuttig (ie besle den: „Nog is het voor ons dag, doch ook onze avond kan spoedig dalen". Zooals wij indertijd mededeelden, heeft de gemeenteraad, evenals in den voorgaan- den winter, ook dit jaar in Gravenstein we der een tweetal goed verlichte en verwarm de lokalen voor ontspanning der werkloozen beschikbaar gesteld. Met liet toezicht is ook nu weer belast den heer W. de Rooij, gepen- sionneerd gemeente-ambtenaar, terwijl als suppoost is aangesteld A. J. Langeveld. De onlspanningszalen zien er eenvoudig maar netjes uit Er is in de twee zalen ruimte voor 140 mannen, die er kunnen plaats nemen aan tafeltjes, terwijl in elk der lokalen een kachel het vertrek verwarmt. De lokalen zijn ruim cn hoog van verdieping, hebben des daags flink licht en worden des avonds-ruim voorzien van kunstlicht. Er zijn verschillen de spelen aanwezig: dominospelen, dambor den en kaarten. Verder is er een leestafel met couranten, tijdschriften en boekwerken. Dat deze niet ruim voorzien kan zijn laat zich denken daar de gemeente voor aan schaffen van spel en lectuur slechts f25 be schikbaar stellen kon. Wie onzer stadger.oo- ten genegen mochten zijn gelezen couranten, tijdschriften en boekwerken af te staan, zul len den leider zeer verplichten daarvan mededeeling te doen. De lokalen zijn toegan kelijk de eerste vijf werkdagen van 9 tol 12 en 2 lot 5 uur voor mannelijke werkloozen. Personen beneden 18 jaar word.cn niet toe gelaten. De gelegenheid is Maandag weder geopend. Het bezoek is uil den aard der zaak nog niet bijzonder talrijk. De werkloosheid schijnt op het oogenblik niet zoo groot te zijn als ver leden jaar'om dezen tijd cn het weer is niet zoo, of men kan hel ook buiten wel uithou den. De oude getrouwen en een aantal nieuwe klanten zijn echter weder op het appèl. Bij den heer E. Loeb, Magazijn „De Bazar", Breeslraat 161, slaat in de etalage een mooie reclame voor het Japansche nacht feest a.s. Maandagavond in de groote Stads- zaal ten behoeve van den bouw van een nieuw Israëlitisch Doorgangshuis te houden Het stelt voor een nieuw Weeshuis, ont worpen door onzen stadgenoot den architect den heer W. van der Laan cn is door de firma zelf uitgevoerd. Op den avond van liet feest zal de Burgemeester jhr. De Gijselaar er den eersten spijker in slaan, terwijl daar na ook aan anderen legen betaling daartoe de gelegenheid zai worden gegeven. Het mi- nialuur-gebouw trekt uil architectonisch oogpunt en om de aardige uitvoering zeer de aandacht. Gisteren waren bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs ingeschreven 648 personen. i i In verband met het bericht betreffende de gewijzigde dienstregeling van de autobus „Ceintuurbaan", deelt de ondernemer mede, dat hij op verzoek zijner cliöntèle zich genoodzaakt ziet, de oude dienstregeling voorloopig te handhaven. Men zie de advertentie. De zetel der Alfl. Vei. voor Bloembollen cultuur. Man schrijft on3 uit Hillegom: De critiek op het Hillegomsche voorstel b losgekomen. Het was te verwachten. Eerst had Hillegom te beleven, dat zijn aanbod van destijds, 160.000 van de ge meente en f50.000 van de Hillegommera, Lissera en Sassenheimers ten bate van een gebouw te Hillegom, officieel werd ver geten. Het heette namelijk, dat Heemstede alleen een voorstel had gedaan. Ben her innering van hier uit bracht de secretaris- penningmeester dar A'gemecns Vereeniging tot de erkenning, dat er inderdaad nog zoo iots als oen aanbod van f 100.000 voor Hillegom bestond. Nu de gemeente haar schenkng van een halve Ion gestand doet en bovendien nog een gunst g gelegen terrein voor do slico- ting van het gebouw aanbiedt, begint men aan de andere zijde (vermoedelijk in de Noord) te begrijpen, dat het in de Zuid ernst is. Er wordt den Hillegommera chauvinistisch dorpisme verweten. Dit verwijt komt niet vau iemand, die op de hoogte is, want de drang tot hei slichten van het Centrale gebouw te Hille gom is in zgn oorsprong herkomstig urt Sassenkeim; de heer Koning dor firma Haarman Koning nam het initiatief voor Hillegom. Niet alleen Hillegom pleit voor zich zelf, maar ook Lisso en Sassenheim en de geheele Zuid (alles wat bezuiden Haarlem ligt en tot het bloembollendistrict behoort, uitgezonderd in dit geval Heem stede) erkennen dat Hillegom de oudste bvievon heeft. Dit zijn de woorden van den Grullemans, te Lissa. De kwalificatie vau „chauvinistisch dorpisme" is geheel onjuist. Niet één dorp, maar een geheele stvee* verkiest Hillegom. De zaak komt hierop neer, dat Hillegom. do grootste afdeeling der Vereeniging is; dat Hillegom het centrum van handel en export is; on dat het toch te dwaas is om los le loopan, dat honderden Hillegommers, Lissers en Sassenheimers, enz. naar Haar lem of naar Heemstede moeten gaan (zonder handel en cultuur) om daar zaken te doen met diezelfde Hillegommers, Lissers, Sas- senheimjrs-enz. Bloemisten en kweekers zijd te practisch en materialistisch aangelegd om niet met hand en tand te vechten voor het wegnomen van dez© versp.lling aan tijcl en geld. Zij wenscheo in hun eigen, door do natuur aangewezen centrum, zaken tg doen, en hun verschillende organisaties ti bc-heeren en te administrateeren. Hierin ligt de kracht van de eisch: Irtl- legom als centrum worde de zetel der organisaties. Men weet, dat de Algemeen® Vereeniging voor Bloembollencultuur vol strekt niet do eenige organisatie in het vak is. De grootte der toegezegde btdragen, de 150.00& en het terrein van de gemeente Hillegom, plus do f 50.OOI) circa on wat er nog bij kan komen van de belangheb bende particulieren en firma's, wordt slechts in dè laatste plaats aangevoerd al? motiet voor Hillegom, hoewel de centen-kwestie zeer dikwijls den doorslag geeft. Do liandel concentreerde zich ai sinds lang in em om Hillegom; de cultuur ver plaatst zich ook naar het Zuiden. Heem- stedo ziot zijn gronden herschapen worden in bouwterreinen en villa-parken. De Heem- sleeascho firma Nelis zocht en vond bloem bollenland in Hillegom omdat zij in Heem stede hare tuinen aldoor zag inkrimpen. Zoo'n geval is toskeneud. Ook teekenend is, maar in een ander opzicht, dat ten tweede male het aanbod van Hillegom officieel i3 i vergoten. Dp den Krelage-dag te Haarlem i^rak te voorzitter der Algemeene Vereeni ging wel van ear schitterend aanbod van Heemstede, maar niet van de f 100.000 I cn een terrein voor het gebouw te Hillegom. Wat het aanbod van Heemstede betreft meldt do N. 11. CL, dat die gemeente be reid is, ten behoeve van een gebouw van een oontraal vereénigingsgebouw voor de Algemoane Vereeniging voor bloembollen cultuur om niet af te staan een terrein aan het Valkonburgcrploin te Heemst de, tor groote van bijna 8U00 vierk. If. De heer H. Korringa, architect te Heem stede, heeft voor d.t centraal vereenigings- gebouw een schetstpian ontworpen, De kos ten v/orden geraamd op f155.000. Het ligt in de bedoeling, voor de btfeenbrenging van het bouwkapilaal een 4 pet. leening uit te schrijven. Als het hoofdbestuur er in slaagt, op deze wijze liet verder benoo- digde bouwkapilaal bijeen te brengen, zai het Krelage-Stichtingsfonds voor den bouw beschikbaar worden gesteld. Het fonds be draagt thans ongeveer f 25.000. De te eleotrificeeren stoomtram Leiden Heemstede zou in de toekomst op het Val- kenburgerploin haar eindpunt vinden. De gevel van het steenen voorgebouw wordt monumentaal opgevat. In de hal zal de marmeren beeltenis van den stichter der vereeniging, den heer J. H. Krelage, oen plaats krijgen. Het groote beursgebouw, dat meer dan twee maal zoo groot belooft te worden als de tegenwoordige lokaliteit, heeft een af zonderlijke gelijkvloersche galerg voor de 1 bloem enkemringen. Handelsverdrag met Polen. Ingediende is een wetsontwerp tot 'goed keuring van liet op 30 Mei 1921 te Warschau tusschen Nederland en Polen gesloten han delsverdrag, met daarbij behoorend pro- toool. De Noderlondsche statistieken wijzen uit, dat zich reeds zeer spoedig na den oorlog geregelde on belangrijke Nederlandsoh- Poolsohe handelsbetrekkingen hebben ont wikkeld. In de jaren 1990, 1921, 1922 en 1925 voerde Nederland naar Polen uit resp, voor 6.9, 2 9, 31 en 3.5 millioen gulden en in de eerste 6 maanden van 1924 voor 1.4 millioen. Do invoer uit Polen in Nederland BINNENLAND. De Tariefwet is afgehandeld in de Tweed# Kamer. Eindstemming op 12 November. Voorstellen inzake georganiseerd overleg en salarissen van rijkspersoneel. De was der rivieren. BUITENLAND. Het ministerie-Me Donald is afgetreden. Baldwin kabinetsformateur. Geen resultaat bij het onderzoek naar de echtheid van den brief van Zinovjef. Herriot krijgt in de Fransche Kamer een votnm van vertronwen. Frankrijk en sovjet-Rusland benoemen gezanten. De republikeinen winnen bij de presi- dents verkiezing in Amerika. Overstxoomingen in Frankrijk, Belgi» en Dnitschland. bedroog resp. 1.5, 4 3, 7.1, 9.4, 9 3 millioen. De invoer ten onzent overtreft dus den uit voer en is sterk stijgend. De statistieken, den invoer betreffende, omvatten tot dusver ellc jaar nieuwe artikelen. Het verdrag heeft in het algemeen de strekking om aan de belangen der onderda nen en der instellingen van handel, nijver heid en scheepvaart on aan de onderda nen en hun instellingen zelve in beide landen over en weer een behandeling te verzekeren deels gelijk aan die welke do eigen onderdanen en de nationale instellin gen van handel, nijverheid en scheepvaart genieten, deels gelijk aan die, welke aan de onderdanen en instellingen van de meest begunstigde natie wordt toegekend. Naast in- en uitvopr is doorvoer uit den aard der zaak van veel belang. Nederland is ten opzichte van Polen in vele gevallen doorvoerland en Polen kan dat in do toe komst voor Nederland in belangrijke mate worden Een artikel met betrekking tot dien doorvoer mocht dus niet ontbreken. Partijen verbinden zich, daarom elkander wederkeerig vrijheid van doorvoer te ver- leenen voor wat betreft personen en hun' Bagage, koopwaren, postzenddngen, vaartui gen, wagons, rijtuigen on andere transport middelen en elkander te dien aanzien be-» handeling op voet van meestbegunstiging te waarborgen. Beide partijen zijn voorts overeengeko-» men, de wederzijdsdhe scheepvaart in het algemeen gelijk te stellen met de efgeri scheepvaart. De behandeling op voet van meestbe gunstiging kennen partijen elkander voorts ook toe ten aanzien van den consulairerf dienst. Vastgelegd is dat do bepalingen van het verdrag ook van toepassing zullen zijn op Nedcrlandsch-ïndiS, Suriname en Curasao, terwijl de gelegenheid is geopend, ook de Vrije Stad Dantzig tot het verdrag te doen toetreden. Aan het verdrag is toegevoegd een slot- protocol waarbij regelen worden vastgelegd voor de berechting van geschillen, welke uit de overeenkomst mochten voortvloeien. Behalve deze op zichzelf staande bepaling bevat het protocol een aantal bepalingen van interpretatieven en limitafcieven aard, betrekking hebbende op verschillende ar tikelen van het verdrag. Wijziging Invaliditeitswet. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van de Invaliditeitswet. Blijkens de memorie van toelichting ls by de toepassing van de Invaliditeitsvera^ koring in de practyk gebleken, dat sommige regelingen uit haar aard of ten gevolge van de daaraan door den Gentralen Raad van Beroep gegeven uitlegging het Inva- liditeitsfonds onevenredig zwaar belasten. Ondervanging daarvan is door wyziging en aanvulling van de desbetreffende artikelen raogelyk zonder principieele wijziging welke naar de meening van de regeering, in at wachting van de algeheelo herziening van de sociale verzekering niet gebracht moet worden van de Invaliditeitswet Ir. verband met de financieele gevolgen, welke de tegenwoordige practrjk voor het Invaliditeitsfonds heeft, acht de regeering het noodzakelijk, zoo spoedig mogelijk daarra wijziging te brengen. Voorstellen op de Ontwerp-salarisregeling P.T.-T.-personeel. Door den heer R. H. Waterberg, lid van de commissie van overleg voor het personeel van het P. T. T.-bedrijtf 13, namens het hoofd bestuur van den Oeiitr. Ned. Arabtenaar»- bond, aan den voorzitter van bovengenoemde

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1