No. 19832. MAANDAG 3 NOVEMBER Anno 1924 1 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTDEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven '110 Cis. porto te betalen, Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week ....-0.13. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 2.35 portokosten. t nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCH7ERS00P. Aan den gemeentelijken vischwinkcl Vischmarkt 18, tel. 1225, is Dinsdag ver rijdbaar: SCIIELVISCH a f 0.14—f 0.42. '"HOL f 0.1-4—1 .0.19, TARBOT a 1 0.55 p. nd en HARING a f 0.05 per sluk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 3 November 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden rcngen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan N. A. Zwarts en Zoon en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een meubelfabriek in het perceel Hoef- straat No. 73, kad. Sectie E. No. 1496. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leidon, 3 November 1924. Slachttaxieven voor Vleeschconserven- fab rieken. Dc Commanditaire Vennootschap onder de Firma Tieleman Dros, Conservcnfa- rikaote, gevestigd en kantoorhoudende te Leiden, aaai de Midelstegracht No. 105, heoft zich per adres tot den gemeenteraad van Leiden gewend, waarin zij opmerkt: dat zij heeft kennis genomen van het re quest door de Leidsohe Vleeschhouwers ver eeniging en de Leidsche Varkensslager6- vereeniging tot den Raad gericht, dat zij wel onder de aandaoht van den Raad brengt, dat het lagere slachttarwtf, dat voor verzoekster geldt, alleen betreft het slachten van varkens, zoodat zij voor het slachten van ander vee dezelfde bedra gen betaalt, als ieder ander hier ter stede dat dit lagere tarief voor haar, omdat voor haar bedrijf bijna uitsluitend lichte Varkens m aanmerking komen, per K.G. iet zooveel lager uitkomt, dan het gewone -ef voor slagers, welke in hoofdzaak ware varkens slachten dit bovendien dit lagere tarief niet geldt to or de eerste 500 varkens, welke verzoek ster per jaar laat slachten, omdat geacht wordt, dat dit quantum voor haar produc tie hier ter stéde wordt verbruikt en deze bepaling is gemaakt om verzoekster niet in een gunstiger positie te plaatsen ten aan zien van leveranties in deze Gemeente dan do alhier gevestigde slagers dat het volkomen billijk is, dat zij, w»ar rzoekster duizenden varkens per jaar aafc 6lachte»n, voor dit enorm groote quan tum een reductie geniet dat zulks bovendien noodzakelijk is, waar verzoekster een feilen concurrentiestrijd moet voeren met de in andere Gemeenten van ons land gevestigde vleesc-hconserven- fabrieken, die tot aanmerkelijk gunstiger condities hun slachtingen kunnen doe-Q ver richten. Zoo bedragen de slachttarieven voor do vleeschconservenfabriek te Leiden voor de [eerste 500 stuks varkens rund pink kalf f3.20 f10— flO f5 60 [verdei 1 60 tegen Groningen f 1.75 f 3.— f 2.25 f 1.00 Hierbij zij opgemerkt, dat onder de ta Heven van Leiden met uitzondering, van dio voor Varkens, het gebruik van het koelhuis begrepen is. Op plaatsen, waar geen Abattoir geves tigd is, doch waar zich groote vlceschcon- servenfabrieken bevinden, zooals bijv. te Oist, Deventer, Twello, Borculo en Doetin- chem heeft men voor het slachten van vee echtB het z.g. keurloon te betalen, hetgeen roor varkens f 0.50 tot f 0.75, voor runderen f 2 bot f 4 en voor kalveren f 1 tot f 1.50 uc- draagt, terwijl de invoer van versch vieesoh in die gemeenten tot veel lager invoerrecht- (bijv. Doetinchem f 0.005) kan geschieden Jan te Leiden, waar dit recht f 0.03 por K G. bedraagtdat uit bovenstaande gege- ens h i. voldoende blijkt, dat zij, wanneer ef slacbttarief voor varkenB voor haar zou orden verhoogd, ernstig in haar bedrijf u worden benadeeld Redenen waarom zij de Raad eerbiedig crzoekt, het in het door de Leidsche loeschbouwers-Vereeniging en de Leidsohe arkensslagers-Vereeniging ingediend re quest opgenomen verzoek tot verhooging er slachttarieven voor conservenfabrieken, verwerpen. Een soortgelijk adres richtte Peter Ver bef, vleeschwarenfabrikant, gevestigd en antoor houdende te Leiden, Steenstraat 1, t den gemeenteraad, waarin hij ojm. op- erkt gemeenteraad, waarin hij ojh. op dat hij met bedoelde vereenigingen van eening is, dat een verlaging van de slacht ai ïeven in het algemeen, indien eenigszins j og el ijk, gcwenscht is; doch hij daarentegen het overige deel van un voorstel, behelzende de verhooging der oneven voor conservenfabrieken. onge- *enseht acht, omdat: de z.g. fabrieksvarkens weliswaar ge slacht worden tegen een lager tarief, doch dit tarief door het veel lichter gewicht de zer varkens per K.G. toch nog zwaar drukt; dat het verwerken dezer varkens het grootste deel des jaars zooveel duurder is dan van andere varkens, dat, al zoude het tarief ook voor slagers gelden, deze toch niet -tot slachting van deze dieren over zou den gaan, omdat dit voor hen veel te on- voordeelig zoude zijn dat er dus geen sprake van kan zijn, dat de vleesohwarenfabrieken t-e dezer stede bevoorrechte concurrenten van de slagers zouden zijn dat de vleeschwarenfabriekon hier ter stede moeten concurreeren met die elders gevestigd, waar over het algemeen de con ditiën veel gunstiger zijn. Zoo betaalt men voor fabrieksvarkens te Groningen, exclusief koelcel, f 1.75, te Voor burg f 1.—te Wassenaar eerste 500 f2.—, reet f 1.—te Deventer f0.75, te Rorculo f 0.50. Weliswaar wordt in de laatstgenoemde plaatsen uitsluitend keurgcld betaald en moet men zelf voor slachting zorgen, doch de meerdere kosten, welke dit medebren gen, staa-n natuurlijk niet in evenredigheid tot de meerder te betalen gelden. dat meerbedoeldc fabrieken voor invoer van toebereide vleeschwaren in Leiden keur loon, reBp. f 0.02 of 10.Oi per 10. verschul digd zijn, doch in de meeste andere plaatsen waar vleesohwarenfabrieken gevestigd zijn, deze rechten niet geheven worden en aldus thans reeds een bevoorrechte positie ge nieten dat dus, zoolang in alle gemeenten niet een uniform tarief is ingesteld, geldende voor alle slachtingen, het verregaand onbil lijk zoude zijn, indien de tarieven alhier zouden worden verhoogd dat ondergeteekende geen bezwaar tegen eon verhooging zoude hebben, indien deze voor het geheele land zou gelden on zich dus met een streven in deze richting gaarne zoude vereenigen dat het toch ook voor de Gemeente Lei den van belang ie bestaande fabrieken, wel ke medewerken tot welvaart der plaats, niet in hun bedrijf te belemmeren dat bijaldien genoemde fabrieken niet van het slachthuis gebruik zouden maken, dit uit een financieel oogpunt zeker niet in het belang der slagers zoude zijn. Tooneelvereeniging Leidsche Dilettantenclub Zaterdagavond hield de tooneelvereeni ging Leidsche Dilettantenclub weder een uitvoering in de groote zaal van „Zomer- zorg". De Vereeniging had ditmaal nog al hoog gemikt door in studie te nemen ,,Het- Goudvischje", drama in drie bedrijven door W. G. van Nouhuys. Voor een liefhebberij- vereeniging, waarvan de meeste leden tot den werkenden stand behooren, is het een blijk van durf met dit stuk van Van Nou huys op het tooneel te komen. Ter recht vaardiging echter van dit stout ondernemen mogen we echter niet verzwijgen, dat enkele der spelers eai speelsters reeds twintig en meer jaren geregeld zich aan het liefhebberij- tooneel wijdden. Van een hunner, mej. Le- getNieboer is het dit najaar zelfs een kwarteeuw geleden, dat zij voor het eerst een rol op het liefhebberij-tooneel vervul de en sinds geregeld meespeelde. Dit jubileum,ging niet onopgemerkt voor bij. De voorzitter, de heer Joh. W. Harling, herinnerde er in zijn openingstoespraak aan en wenschte haar ernder applaus der aan wezigen met dit jubileum geluk. Hij heette de aanwezigen verder hartelijk welkom en dankte voor de opkomst, die bij de opening evenwel nog niet bijzonder groot was, hoewel er toegangsbewijzen genoeg waren verkocht. Velen verschenen eerst on der het spelen op het appèl. Gaarne vesti gen wij er hier de aandacht op, dat dit h bestuur en de spelers allesbehalve aange naam ie. Niet alleen omdat dit tusschentijds binnenkomen storend op het spel werkt, maar ook, omdat het van weinig deferenhe getuigt voor de club, die zich inspant om voor leden en geïnlroduceerden iéts goeds te leveren. De nakomers hebben ditmaal heel wat gemist. Het zware sluk, waarin veel hande ling zit, met spannende momenten, weri- goed vertolkt. Om dit te constateeren noe men wij hier de rollen van den kassier Her man Koorders, gespeeld door een oud-ge diende der club, den hoer De Water, van diens vrouw Marie (mej. Harting), om vooral niet le vegeton Greta Roskamp, minnares van den kassier, welke zware rol door mej. LegetNieboer bij uitstek goed werd ver tolkt. Frans Koorders, geneesheer, een broe der van den kassier, werd door den heer Dc Water Jr. mede zeer vlot gespeeld, ter wijl mej. Kramp, die twee rollen vervulde, loonde ook dc personen, die ze moest weer geven, goed te hebben ingeleefd. Ook tie kleinere rollen zaten in goede handen. We durven gerust zeggen, dat het stuk voor dilettanten bijzonder goed is gespeeld. Het publiek was dan ook zeer tevreden en juichtte de spelers na elk bedrijf luide toe. Na afloop werden nog een tweetal voo_- drachten gegeven, getiteld ,,Aal en Dirk" en „Schollemie", die ook zeer bevielen. De muziek werd weder gegeven door den heer Mazurel, terwijl de heer Derogé het bal, dat op de uitvoering volgde, leidde. Nationaal Mandoline-Cone ours. De welbekende mandolineclub „Krebust- lipo" alhier, welke het volgend jaar 20 jaar zal bestaan, heeft het voornemen opgevat om bij die gelegenheid op Hemelvaartsdag 1025, een Nationaal Mandoline-Goncour3 te houden, in de Groote Stadszaal alhier Voor dit concours zijn bereids al medail les beschikbaar gesteld o.a. door den bur gemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, het „Leidsch Dagblad", de drukkerij ..Her mandad", terwijl verschillende toezeggingen nog verwacht worden. Het concours zal gehouden worden in vier afdeelingen en een afdeeling Uitmuntend heid. Vele inschrijvingsbiljetten zijn reeds van heinde en ver aangevraagd, zoodat verwacht wordt, dat de deelname zeer groot zal zijn. De inschrijving is geopend tot 15 Noyem- ber a.9. De jury blijft geheim tot den dafe van het concours. De mandolineclub „Krebustlipo" zal a.s. Woensdag 12 November (zie advertentie) een groot concert geven in de Stadszaal met medewerking van „Rcnali",-den luitzaDger. De club telt op heden ruim 40 leden en slaat nog steeds onder leiding van den di recteur, den lieer L. C. Veerman. Ter vervulling van dc vacature van Directeur van het Bouw- en Woningtoe zicht, ontstaan tengevolge van het aan den heer R. Nijk als zoodanig verleend eervol- ontslag, hebben B. en W-, overeenkomstig het bepaalde bij art. 4 der verordening van 14 November 1918, regelende de samenstel ling van de Bureaux van Gemeentewerken, van de Gemeentelijke Reiniging en van liet Bouw- en Woningtoezicht, na raadpleging van de Comissie van Fabricage, de navol gende voordracht de-n Raad aangeboden: lo. G. F. E. KIERS, Kapitein der Genie te Utrecht, Directeur der scholen bij het regiment Genietroepen 2o. J. Kok, Kapitein der Genie te Utrecht, Bij Kon. Besluit is aan J. M. N. Kap1 teijn, wegens aanvaarden van het ambt van hooglceraar aan de Rijks Universiteit U Groningen, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lector aan de Rijks Universi-, teit, alhier. Morgen, 4 November zal het 25 jaar geleden zijn, dat de nu zoo bekende brand- 6toffenhandel van Sybrand Zeilstra, Klok- steeg 5, werd opgericht. Wij twijfelen niet, of het zal den heer Zeilstra dezen dag niet aan belangstelling ontbreken. In de te Amsterdam gehouden verga dering van de Notarieele Vereeniging heeft mr. F. G. Scheltema van hier een redevoe ring gehouden over de hoofdlijnen van het nieuwe zeerecht (in het bijzonder eigendom hypotheek en beslag). In de groote Stadszaal werd gister avond voor een zeer talrijk aantal bezoe kers opgevoerd het bekende tooneelstuk ,(De Koopman van Venetië" van William Shakespeare. Door niemand minder dan den 82-jarigen Louis Bouwmeester werd voor de zoovoelste maal de rol van Skylook ver vuld. En op welk een wijze. Do nestor on zer tooneelspelers toonde zich weer in al zijn grootheid en onverwoestbaar élan. Geen wonder dat telkens weer, soms drie- en meermalen, gehaald moest worden en het publiek uitbundig uiting gaf aan zijn be wondering voor het spel van hem, die, in hoogen ouderdom, nog op volle kracht is. De medespelenden stonden hem goed ter zijde, zoodat het een uitstekend geslaagden avond was. De heer Jac. Smits van Haarlem heeft dan ook velen door deze opvoering aan zich verplicht. Door den heer O, werd namens de be woners van de Kraaierstraat aan de Stads evangelisatie ,,Jeruël" a. d. Middelste- gracht f 21.75 afgedragen, zijnde het res tant van de 3-October-versiering en door den heer v. W. f 16.50 van het overschot van de versiering van de Jan Vössensteeg. Deze inrichting heeft die giften voor haar liefda dig werk met dank aanvaard, vooral waar J dezer dagen weer een aanvang gemaakt wordt om de kinderen der armste gezinnen in een verwarmd lokaal te ontvangen, waar zij voorzien worden van boterhammen on warme melk. Ook vordert de bouw barer maatschappelijke inrichting dermate, dat men haar dit jaar nog hoopt te kunnen open stellen. Reeds geeft alles een degelijken aanblik. Een ruime eetzaal voor de kinde ren, flinke keuken, badkamers en W. C.'s met granietvloeren en keurige tegelwanden, lokaal voor uitstoonaen van kleederen, groote zaal voor mannen, een zaal voor vrou wen en kinderen, enz., een inrichting die voor Leiden in een groote behoefte voor ziet. Evenals andere jaren worden ook nu weer met a.8. Kerstfeeetviering aan tal van arme oudjes Kerstmaaltijden en kleederen uitge reikt, gelijk ook aan een paar honderd kinderen, waarvoor deze inrichting met lijsten rondgaat voor de inzameling der be- noodigde gelden. De bekende zangvereeniging „Zang Zij Onze Leus", alhier, zal op 25, 26 en 27 No vember a.s. een Bazaar houden in den Foyer der Stadsgehoorzaal. De opbrengst zal strekken ten bate van het fonds tot bestrijding van het tekort van het gehouden Zang- en Muziekconcours d.d. Juni 1923. Het eere-voorzitterschap van het comité voor dezen Bazaar is door mevr. A. de Gijse laarYiruly aanvaard. A. H., te Leiden, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hem op Zaterdagna middag, circa 5 uur, zondor dat hij daartoe eenige aanleiding gaf, door een vrachtrijder uit een der omliggende dorpen, zekeren B., een klap met een zweep in liet gezicht werd gegeven, waardoor hij in zijn linkeroog werd getroffen, dat daardoor werd verwond. De politie stelt een nader ^onderzoek in. Zaterdagmiddag werd B., uit Zocter- woude, terwijl hij op den ZijHingcl, hoek L.- Rijndijk, op een rijwiel reed, aangereden door eert auto van den heer V., eveneens uit Zoeterwoude, waardoor het rijwiel nog al eenige schade bekwam, die geschat werd op f 10 a f 12. Ook in dit geval doet de po litie een nader onderzoek naar de oorzaa-i. Aan den Lage-Rijndijk werd Zaterdag ook nog een groentertkar van den groenten- handelaar S. alhier aangereden door een vrachtauto met slroo geladen en toebehoo- rende aan den heer R., handelaar al Met, De wagon werd nog al ernstig beschadigd, terwijl er naar de opgave van den groen tehandelaar voor ongeveer f 10 aan groen ten verloren ging. Afgeloopen week zijn opgenomen in de Stedelijke Werkinrichting 212 volwassenen, 12 kinderen, totaal 224 personen. BINNENLAND. De Vliegtocht NederlandIndië hervat De vliegers zijn te Konstantinopel gearri veerd. Partijdag van den Vrijz.-Dem. Bond. Do onthulling van het Goeman Borgesius» monument. Overstrooming van de Maas. BUITENLAND Communisten en Völkischen fe Berlijn gearresteerd. Labonr en conservatieven winnen bij d< gemeenteraadsverkiezingen in Engeland. Het socialistisch congres in Frankrijk. Haarlemmermeer. Het aantal arbeiders uit deze gemeente, dat in den Haarlemmer- meerpolder in de bietenvelden enz. werk - zaam is gesteld, 13 thans zoo groot, dat cr van werkloosheid zoo goed al? geen sprake kan zijn. Bij de Arbeidsbeurs te Hoofddorp stonden Zaterdag dan ook slechts 8 personen als werkloos ingeschreven, .waaronder één landarbeider en één grondwerker. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 6 November a.s. des namiddags te 2 uur. Alsdan zal o.m. een voorstel worden gedaan tot continueering van do regeling der sala rissen en looncn van de gemeente-ambtena ren en -werklieden, alsmede een voorstel in zake het aangaan van een regeling met de gemeente Alkemade betreffende de verkeers- verbetering te Abbenes. Dat 's avonds de felle lichten van een auto gevaar voor het verkeer kunnen ople veren, is Vrijdagavond weer duidelijk geble ken, toen de heer Kislemaker, wethouder van deze gemeente, zich met paard en tilbury huiswaarts begaf, na een raadsvergadering te hebben bijgewoond. Hij reed op den Kruisweg en geraakte bij het passecren van een auto door bet felle verblindende licht de richting van den weg kwijt, waardoor het gerij in oen grindhoop reed en omsloeg. De heer K. viel uit den wagen en brak een arm. Per aulo werd hij naar het Diaconessenhuis in Haarlem over gebracht. In hotel de Landbouw alhier werd Vrijdagavond een Nutsavond gehouden van wege hot Nutsdepartement Haarlemmermeer. De zaal was flink bezet. De Voorzitter, de heer Silver, riep allen een hartelijk woord van welkom toe, inzonderheid de damesreciteerclub, die geheel vrijwil ig haar medewerking had toegezegd en d» vier Haarlemscho dames O. van 't Wo.:t, zange res, C. Selle, violiste, C. Blad, celliste, en J. Selle^ pianiste, die waren overgekomen om het genot van dezen avond door muziek en zang te verhoogen. Er heerschte een prett'ge stemming. Dat hetgeen de damesreciteerclub mat toonecl- stukjes en de andere dames met rauzek- en zangnummers ten gehoora brachten b,;- zonder jn den smaak viel, bleek wel duidelijk uit het herhaalde daverend applaus aan het einde van ieder nummer. Allen keerden hoogst voldaan huiswaarts. Hillegom. BurgeNijke Stand. - Onder trouwd: J. van Excel eu O. A. Annard. J. G. Diessen en S. IJntema. Bevallen: C. W. Witteraan —Meskers, z. C. M. TalingVreeburg, z. B. Ro versVreeken, d. M. van 't HofOtte, d. M de GrootBroekhof, d. C H. VerbruggenLomjnerse, a. M. de Groot- Klinkenberg, z. J. Groeneveldvan Til- borg, z. P. J. van der Jaglvan Ballen- goort d. Overleden: M. Methorst, 54 j., m. M. van Stein, 39 j., m. Noordwijk. Burgerlijke Stand. Gel).: Wilhelmus Franciscus, zoon van M. J. Groe- newoud en J. Plug. Maria Cornelia, doch ter van H. v. d. Pulten en M. G. E. van der Zalm. Margaretha Maria en Elisabeth Ja cobs, dochlers van J. Caspers en J. Hoogka mer. Jacobus Anlonius, zoon van A. Groenewoud en J. A. Smit. Franciscus Jo hannes, zoon van P. J. v. d. Berg en C. van Dam. Grietje, dochter van P. Barnhoorn en L. A. v. d. Haak. Jacobus, zoon van Jac. Kloos en M. Onderwater. Anna Cor nelia, dochter van A. C. Alders en II. J. Sleénvoorden. Evert, zoon van J. H. Heg» man en P. Koel. Johannes Gerardus, zooo van W. v. Graas en M. van Slein. Mar- linus Wilhelmus, zoon van J. Warmenhoveg en A. C. Schalkwijk. Ondertrouwd: Wilhelmus Jacobus Ede laar, 30 j. te Leiden en Anna Wilhelmina Josephina Reekers, 24 jaar. Petrus Corne lls Sleenvoorden, 22 jaar en Petronella Cor nelia de Lange, 21 jaar. Getrouwd: P. J. v. d. Zalm, 24 jaar ga C. v. d. Berg, 23 jaar. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor het Leidsche Kantongerecht weixlen lieden slechts 19 zaken behandeld waarvan 18 bestemd voor openbare zitting. Als Ambtenaar van het Openbaar Minis terie trad op mr. M. B. Vos alhier. Het eerst kwam weder aan de orde de zaak tegen M. J. L., J. H. B., J. II., W. N. M. en Isaac M., allen leden van de renvereeni- ging V. 1. 0. S. te Leiden, terzake dat zij op Zondag 27 Sept. zonder vergunning van Ged. Stalen onder de gemeente Zoeterwoude een snelheidswedstrijd hebben gehouden, rij dende op een Provincialen weg. De vorige week waren zij niet verschenen, doch had den een gemachtigde gezonden, welke ech ter niet als zoodanig was erkend, zocdat de zaak tot heden uitgesteld werd. Behalve de eerste beklaagde waren nu alle beklaagden tegenwoordig. Als getuigen waren opgeroepen en ver schenen de gemeenteveldwachter Degenaars en de rijksveldwachter Niekerk, die beiden verklaarden, dat de beklaagde M. J. L., die nu verstek had laten gaan hen had ver klaard, dat het een wedstrijd was, waaraan zij deelnamen, echter geen snelheidswed strijd maar eeg betrouwbaarheids wedstrijd. Zij waren afgereden van het clubhuis „Ba varia" aan de Breestraat en van daar ge gaan naar de Nieuwe Vaart waar de rit zou aanvangen, die een afstand van 20 K.M. betrof. Dat dit toch wel zoo moest zijn geweest, hoewel beklaagden het nu ontkenden, wilde de Kantonrechter demonslreeren met eenige berichten uit het „Leidsch Dagblad" waarin deze wedstrijd blijkbaar was aangekondigd met de mededceling dal er een wisselbeker voor uitgeloofd was door den heer H. J. van der Weide, terwijl in een later bericht stond dat de prijzen waren uitgereikt door een da-me en de winners bloemen waren aan geboden. Beklaagden erkenden de juistheid dezer berichten, maar zij sloegen niet op dezen rit. liet bestuur had een verzoek aan den Burgemeester van Zoeterwoude gericht, om vergunning en intusschen hadden beklaag den eens den weg verkend, om op den dag van den wedstrijd beter klaar le zijn. En daar een afwijzende beschikking op hól ver zoek was ingekomen, was de wedstrijd later gehouden aan den Ilaagweg, waarop ook de berichten zouden slaan. In dienzelfden geest getuigden ongeveer ook de getuigen decharge Van der Weide, Arie Fasseur en de clubvoorzitter de heer Fabel, al waren deze verklaringen wel eenigszins vaag. De Ambtenaar voelde zich deswege we gens gebrek aan bewijs genoodzaakt vrij spraak le vragen, echter met de bedoeling de zaak nader le onderzoeken en zoo noo- dig een nieuwe vervolging in le stellen. De w.n. Ambtenaar was ook van meening. dat zooveel mogelijk aan deze voor de veiligheid minder goede wedstrijden paal en perk moet worden gesteld. J. P., schipper le Leiden, had vórleden Maandag terecht gestaan voor het feit, dat hij in een vaarwater onder de gemeente Noordwijk, afval, bestaande uit waardelooze sloffen: oud ijzer, enz. in hel water zou hebben geworpen. Hij was in dienst van een koopman in Leiden, die deze vracht kwijt

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1