No. 19827. DINSDAG 28 OCTOBER Anno 1924 Officiefile Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PHUS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija. Kleine Adverlenlién, uitsluitend bij rooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer! voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week ƒ0.18. Buiten Leftien, waar agenten gevestigd zijn, per week' „0.18. Franco per post f 2.35 -|~ portokosten. Ut nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCEVERKOOP Aan den gemeentelijken vischwinkel. Yischmarkt 18, tel. 1225, i3 Woensdag ver- Jkrijgbaar: SCHELV1SCH a I 0.15—f 0.18— If 0.44, SCKOL a t 0.17—f 0.48, KABEL- ■JAl'W a f 0 43—f 0.48 (Geheele kabelj. a If 0.37) TARBOT a I 0.68 per pond en HA RING a f 0.05 per stuk. AUG. L. REIMERINGER, Welh- Lo.-Burgemeester. Leiden. 28 October 1024. SCHOORSTEENEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden [herinneren de ingezetenen aan hun ver plichting om stookplaatsen, schoorsteenen lol andere rookgeleidingen, waarvan gebruik [gemaakt wordt, ten minste tweemaal 's jaars |te doen reinigen. N'iet-nakoming dezer verplichting wordt, J ingevolge art. 38 der Verordening tol voor- I koming van brapd, gestraft met een geld- I boete van ten hoogste tien gulden. AUG. L REIMERINGER, Welh loco-Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 28 October 1\)24. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Brengen ter algemeene kennis, dat: a. door A. Landman, te Leiden, een verzoek js in- I gediend *er bekoming van verloi voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor ge- I bruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haarlemmerstraat No. 52a; b. door P. J. van Leeuwen, te Leiden, een I verzoek is ingediend ter bekoming van ver- I loi voor den verkoop van alcoholhoudenden L anderen dan sterken drank voor gebruik ter 1 praise van verkoop in het perceel Bree- 1 straat 159. AUG L REIMERINGER. Wetb Lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. I leiden, 23 October 1924. Ontwerp ziekte- on ongevallenwet 1925. Zooals uit het verslag der Laatste verga dering der Kamer van Koophandel goble- I ken is, heeft de Kamer de bestudeering van bet Voorontwerp Ziekte- en Ongevallenwet 1925 ter hand genomon. Ofschoon zich slechts ongaarne bvgevend op het terrein der algemeene socia'le" poli- tiek meende de Kamer ten aanzien van deze aangelegenheid verplicht te zijrt pen uitzon dering te moeten maken, aangezien aan alle werkgevers in het district der Kamer on- noodig bovenmatig zware lasten opgelegd zouden worden, en de plaatselijke zieken kassen gedoemd zouden worden te verdwij- l nen. In de eerstkomende vergadering der Ka- I raer zal het definitieve adres behandeld worden. Wij zijn echter in staat nu reeds I het volgende korte exposé te geven van de 1 denkbeelden, waarvan dit adres uit zal 1 gaan. Bezwaren teg e-n de voor gestelde regeling. lo. De kosten, welke volgens Minister t Aalberse naar matige schatting 20 milttoen zullen bedragen, kunnen thans in geen ge- val door het Nederlandsche volk opgebracht worden. 2o. Het juiste bedrag is echter onder uo huidige omstandigheden met geen mogelijk heid vast le stellen, vanwege het grooce aantal .onberekenbare factoren, welke juist op de kosten een overwegenden invloed I zullen uitoefenen. Daaronder te rekenen a. de administratiekosten, welke vcroor- I zaakt worden door het feit, dat allen, die iu dienstbetrekking zijn, recht ontvangen I op uifckeering bij ziekte, waardoor een zeer omvangrijke administratie benoodigd is, I om steeds te weten hij welke bedrijfsver eniging of Raad van Arbeid een patroon S aangesloten is, dan wel of- en sedert hoe- [lang iemand tot de losse arbeiders behoort. b. De moeilijkheid eener afdoende con- Jtiule. welke hier nog veel meer noodzakelijk 1 's. dan bij ongevallen of invaliditeit, zal groot© kosten met zich brengen en toch I niet kunnen verhinderen, dat door tal van personen ziekengeld getrokken zal worden, jdie er niet geheel en al recht op hebben, I daardoor de te betalen premie onnoodig Izeer sterk opgevoerd zal worden. I 3°. Afgezien nog het al of niet juiste van I het gevolgde stelsel is een der ernstigste I bezwaren, dat al wat door het particulier I initiatief tot stand is'gebracht met een slag Vernietigd zal worden en men gedreven, wordt óf in de armen van verzeke rings - I maatschappijen, óf naar overheidsorgani- |®Maes. ^Grootste grief is echter, dat deze dure f *ei"( 4^?6voertl zal worden, zonder dat het p.v.teeuHftr initiatief door middel van een behoorlijken ruggesteun kans gegeven is om deze verzekering tot stand te brengen, ter wijl integendeel het oprichten van zieken fondsen is belemmerd door het in uitzicht stellen van een regeling van overheids wege, bij welke regeling het de vraag zou zijn, of de ziekenkassen al of niet zonden kunnen blijven bestaan. Maatregelen om rugge steun te geven aan het particulier initiatief, lo. Aan ziekenkassen moet, onder bepaal de voorwaarden, het recht gegeven worden een gelijk bedrag al door de arbeiders aan premie wordt opgebracht, te heffen van den werkgever. 2o. Aangezien de arbeiders de eerst be langhebbende zijn, dienen deze niet alleen in de kosten bij te dragen, maar ook in groote mate zeggenschap te hebben in het bestuur der ziekenkassen. 3o Teneinde steeds zooveel mogelijk mede werking te verkrijgen van de patroons, zal bovendien art. 1638c van het Burgerlijk Wet boek in dier voege uitgebreid moeten wor den, dat een arbeider in geval van ziekte recht zal ontvangen op 50% van het loon gedurende vier weken ,na den tweeden dag van verzuim. 4o. Personen zullen aangesteld moeten worden, weke het propageeren van en daad. werkelijk medewerken bij de-oprichting van ziekenkassen, tot taak zullen hebben. Oolc andere maatregelen tot versterking van het particulier initiatief, onder andere ten op zichte van- accountantsonderzoek enz., zul len genomen dienon te worden Voordeelen van een dergel ij ke regeling lo. Wat door particulier initiatief* tot stand is gebracht, zal niet vernietig, maar versterkt en verstevigd worden. 2o. De regeling zaj. in hoofdzaak in han den komen van de meest belanghebbenden 3o.Deze belanghebbenden zullen tevens hunne bijdrage betalen in de kosten hunner eigen verzekering, iets waartoe ze blijkems de practijk bereid gebleken zijn. 4o. Het feit, dat er niet een zeer groote administratie noodig is om te weten óf, en zoo ja bij welke bcdrijf6vereeniging een ar beider aangesloten is, zal een belangrijke besparing geven 5o. Daar de arbeiders er belang bij heb ben, dat de premie zoo laag mogelijk blijft, is dit een hulpmiddel bij de controle, welke niet op andere wijze is te verkrijgen. 6o. De organisaties der arbeiders zullen bij de voorgestelde regeling een taak ont vangen, welke bevorderlijk zal zijn om ze tot een hoogeren trap van sociale organisa tie te brengen. 7o. De werkgevers zullen niet het besef hebben, dat een zeer groot gedeelte hunner premie óf weggaat aan noodeloozc admini- tratie, óf niet de goede arbe-ider bereikt, waarom zc veel bereidwilliger zullen-zijn om aan een goede regeling mede to werken. 8o. De financieels lasten, het Nederland sche volk opgelegd, zullen aanmerkelijk la ger gesteld ktionen worden. De plaats, welke de na-oorlogsche internationale conferenties innemen in de wereldorganisatie. Op uitiioodiging van curatoren van het Legatum Vissc-rianum heeft vanmiddag dr. M. van Blankenslein, ster-correspondent van de ,,N. R. CL", in het klein auditorium der Leidsche Universiteit een lening gehouden over: .„De plaats, welke de na-oorlogsche internationale conferenties in de wereldor ganisatie innemen". Spreker zcide, dat hij liever niet wilde spreken van een wereldorganisatie, doch van het wereldorganisme; want een orga- rusme bestaal van nature, terwijl 't mensch- 1 dom als zoodanig het nog niet tot een or- ganisalie heeft gebracht. Als men nu dit wereldorganisme vergelijkt met den mikro- kosmos van het menschelyk organisme, welke plaale nemen dan de politieke con ferenties, in deze vergelijking in? Spreker denkt aan de schildklier. Want de conlc- rentie doet geen zichtbaar goed, maar men wist bij ervaring, dat men ze niet missen kon. De conferenties na den oorlog zijn echter te verschillend, om ze alleen één plaats aan te wijzen. Sommige hebben lot liquidate, van afgcloopen zaken gediénd, andere lot ai wering van gevaar. Verschillende confe renties hebben slechts ten doel gehad, de in verbitering vervreemde staatslieden weer lol elkaar te brengen. Als het niet mogelijk is voor alle confe renties een gemeenschappelijke lunclie aan te wijzen, dan blijft alleen de mogelijkheid van een afzonderlijke karakteristiek over. Spreker behandelt nu de reeks van po litieke conferenties, openbare en geheime, welke sedert den oorlog hebben plaats gc vonden. Versailles beschrijft hij als een vonnis, dat zonder proces is opgelegd. De omstandigheden, waaronder het vonnis werd opgesteld, werken de billijkheid ervan niet in de hand. Hij noemt de indeeling van Europa ter vredesconferentie onbillijk en ge vaarlijk; maar hij wijst er op, dat de toe stand voor den oorlog, toen naties als de Polen, Finnen, Tsjechen geen onafhankelijk nationaal beslaan voerden, nog verder van de rechtvaardigheid verwijderd was. De slichling van den Volkenbond Ier vre desconferentie noemt hij een daad van ver licht despotisme. Daarna bespreekt dr. Van Blankenslein de conferentie van Washington. Deze bouw de geen toekomst op, maar verwijderde door analyse van het heden dreigend oorlogsge- vaar. Amerika en Japan ontdekten dat zij slechts uit wederzijdsche vrees gevaarlijk voor elkaar dreigden te worden. Het waa een klassiek voorbeeld, hoe oorlog kan wor den voorkomen door psycho-analytische be handeling van gevaarlijke nationale zenuw achtigheid. Vervolgens ging spr. over tot de bespre king van d» eindelooze reeks groote en kleine conferenties, die de kwestie van het herstel heeft noodig gemaakf. Behalve deze netelige kwestie treedt op al deze conferen ties de omstandigheid in het licht, dat Frankrijk in de buitenwereld beschutting van zijn veiligheid zoekt. Dit is de samen hang dezer conferenties met het jongste pro tocol van Genève, dat met zijn algemeenen waarborg ook de bezorgdheid van Frankrijk verhelpt. Men heeft te Versailles bepaling van de som der schadeloosstelling niet aangedurfd. I Dit was oen lacune in liet vredesverdrag, die "die toegangspoort werd tot een lijdens weg voor Europa. Op dezen weg waren de conferenties de poststations. Nood of onge duld, maar zelden rijp overleg, persten ze te voorschijn. Veel belangrijker dan de groote conferenties wanen de ontmoetingen der des kundigen, waarbij veel constructief werk is verricht. Over die bijeenkomsten loopt een lijn naar de ontknooping. De groote confe renties wekben slechts verwarring. Uitvoerig schetste spr. dan hel verloop Ier zake conferenties, die geleid hebben lot I de Roerbezetting, eapituleering van Duitsch- land, Poincairé's heengaan enz. Tot slot concludeert spreker: De politieke j conferenties hebben aan den verkeerden I gang van zaken niets kunn«en veranderen, j De toon was er grover dan op de conforen- i Lies van de vorige eeuw, maar dit is mis- I scbien de veiligheid ten goede gekomen. ,,In de volkskroeg slaal men elkaar om de ooren, en daar blijft gewoonlijk bij; in de club zendt men zijn getuigen, dat is levensge vaarlijk". De grofheid bedierf den goeden stijl, maar verminderde het gevaar. De giroole conferenties waren alle meteo rologische instrumenten, die de temperatuur in Europa aangeven, en de richting der "de pressies. Zij waren de weerhanen, die de richting aanwezen, in welke de wind woei, maar die geenszins den wind een richting gaven. De bijeenkomsten der deskundigen daar entegen hebben de oplossing voorbereid. Spr. zegt: De geschiedenis van de schade loosstellingskwestie is bezaaid met ,,in- diens". Vaak leek het den imtiemen toe schouwer alsof slechts een kleinigheid de oplossing verhinderd had. Dit was echter slechts optisch bedrog door te-korten af stand. Ook de alchemisten hebben vaak ge meend dat slechts oen kleine fout hun proef had doen mislukken, dat slechts een kleinig heid hen scheidde van hot slagen. In wer kelijkheid waren de omstandigheden niet rijp voor eon oplossing. Berst moest de om mekeer in Frankrijk komen. Gaven dus de conferenties den inliemcn toeschouwer een overdreven voorstelling van don persoon lijken invloed in de geschiedenis, het einde heeft geleerd, dat sterker en element airder krachlen don loop der dingen bepalen. De heer A. M. Velberg, thans onder wijzer aan de Chr. school Middelslegracht, hoofd de heer P. C. Zandee, is met ingang va,n 1 November a.s. benoemd tot hoofdon derwijzer aan de Christelijke School le Lent bij Nijmegen. Bij Kon. besluit \\an 23 October is aan den als zoodanig tijdelijk benoemden re- serve-eersle-luitenant J. G. Velder, van hel 4de regiment infanterie, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst. Dezer dagen vonden vele Leidsche in gezetenen £en uitnoodiging in hun brieven bus lot een vergadering in het Nulsgebouw van een drietal voordrachten over de z.g. Adamleer van Mazdaznan, waarin het systeem van een levenswijze is ontwikkeld waardoor men vele jaren kan toevoegen aan den eenmaal toegemeten levensduur en ge zond en frisch blijven ondanks zorg en ouderdam. Wie had gemeend dat deze mede- deelingen tengevolge zouden hebben dat de belangstellenden naar het Nutsgebouw zou den stroomen hebben het mis gehad. Het waren gisteravond slechts twaalf dames en heeren die kwamen luisteren naar de voor dracht van Wm. Sandberg le Amsterdam over het onderwerp: Adem, geloof en we tenschap. Rustig en zakelijk besprak deze jonge man het systeem van den meester waarvan de juiste wijze van ademen blijkbaar den grondslag vormt en waarvan de spreker bij na wonderen vertelde. Er volgde op het ge sprokene eenige gedachtenwisseling. Van avond zal mej. D. van Oorschot spreken over „Voeding en Tijdgeest", terwijl de heer Sandberg Woensdagavond de korte reeks der lezingen zal besluiten met een voor dracht over: Werkelijke Wedergeboorte. De bijeenkomsten zijn kosteloos toegan kelijk maar tijdens de vergadering wordt een z.g. zilvercollecte gehouden. Algemeen was het bekend, dat de lijn van den spoorweg Leiden-Woerden in slech- ten toestand verkeerde, zoo zelf9 dat de trei nen er met beperkte snelheid moesten rijden. Reeds toen het nog Rhijnspoor was, en later bij de overname door de Staatsspoorwegen, lag de spoorlijn er al slecht bij. In den laat- slcn lijd is hierin een zeer belangrijke ver betering gekomen. Nadat eerst verschillende (spoorweg)bruggen versterkt waren, is ver der onder de leiding van den opzichter van den weg, den heer Boerlage, de spoorweg aanzienlijk verbeterd, door hel' aanbrengen van nieuwere langere rails en het aanbren gen op korten afstand van biels (dwarslig gers) zoodat dc spoorweg nu weer met de gewone snelheid kan bereden worden zonder hinderlijk slooten of schudden der rijtuigen. Door de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgee9t" ea „Rhijngeesl" werd ten Sladhuize alhier he den aanbesteed: de levering van aardappe len len behoeve dezer gestichten voor den a.s winter. Ingeschreven werd,alles peT 100 K.G., door W. Fontein, 1ste soort f8.62, 2de soort j f7.92, Th. J. B. Haan. lsle soort f8 50, 2de soort f8.28 en f6.28, A. v. d. Ende, Den Haag, lsle soort f8.23, 2de soort f7 57; N v.. d. Vlist, lsle soort f7.65, 2de soort I f6.75. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is dit Leiden. I Door den kassier van de Nationa.e Bank alhier werd aan het bureau van po litie gedeponeerd een valsche zilverbon van j f 2.50, die aldaar was ontvangen. Door de politie alhier weixLaangehou- den L. W., afkomstig uit Amsterdam, dTe alhier verblijf hield en die in het Polilie- I blad gesignaloerd stond voor oen straf van f 10 subs. 7 dagen hechtenis. Hedenavond*le zeven uur, jvordl in het perceel Haarlemmerstraat 119, tegenover de Harlcbrugskerk, de tweede zaak in Heercn- mode-arliicelen geopond van den heef J. F. Westen, die in de Denkorstceg 1 ook reeds, en wel gedurende 27 jaar oen beklante zaak in dezelfde branche drijft en at de jaren het t vertrouwen van zijn klanle-n, zoowel in de stad zelve, als daarbuiten, wist te verwer- 1 ven en te behouden. j Deze zaak vereischte uitbreiding en waar dit in de Donkerslecg zelve niet kon, zocht de firma het in den omtrek en hel gelukte hem, de hand te kunnen leggen op dit per ceel, waar ook reeds een soortgelijke zaak werd uitgeoefend. Voor deze firma echter dezen winkel opende hoeft zij dezen be langrijk uitgebreid door bijtrekking van een woonkamer aan den bestaan den winkel, waardoor deze nu die respectabele opper vlakte van circa 20 M2. heeft. Toonbank, winkelkasten, enz. zijn geheel naar de mo derne eischen vernieuwd en veranderd. Een en ander wore' in frissche kleuren geschil derd, rijk verlicht zoowel in de diepe eta lages, als in het magazijn zelf zoodat hier een winkelzaak is gekomen, waarop de Haarlemmerstraat trolsch mag zijn. Het werk werd ten gonoege van den I eigenaar uitgevoerd door Ph. v. d. Drift, aan- nemer, Sonderop schilderwerk, en de N. V. I. E. M. C. O v.h. Geeraerts Ruiter lichl- I installatie, terwijl de Stichlsche Glashandel j voor hel glaswerk zorgd. Gisteravond is op het emplacement van de stoomtram llolland- sche Spoor, halte Duinstraat, te Schevenin- geiï, het lijk gevonden van den 12-jarigen G. v. R. Het jongetje is vermoedelijk terwijl hij aan het spelen was overreden door een trein. Het hoofd was verpletterd. Bij een h u i s e 1 ij k e n twist in een woning aan de Sleenwegstraat (IIil- lestuis) te Rotterdam is gisteravond de 53-ja- rige Franschman C. T. B., van beroep koop man, gedood. In het genoemde pand woonde de Fransch man met een Duitsche vrouw en "den 72-ja- rigen Duitscher W. A. R. Ongeveer te 9 uur was de Franschman thuis gekomen, eenigszins onder den in vloed van sterken drank. Om een nietigheid kreeg hij met de vrouw hoogloopende ruzie. De papegaai had hem n.I. in den vinger ge beten, waarop de vrouw had gezegd: „Bijt 'm maar!" Daarover heeft de man zich ernstig opge wonden. Hij begon te schelden over het eten en dreigde de Duitschere allebei aan het mes te zullen steken. Tenslotte wierp hij de vrouw een hand met rijst naar het hoofd. Doch toen de Franschman de vrouw een klap in het gezicht gaf, greep de Duit scher een mes, en waarschuwde hij den Franschman: „Constant, wees voorzichtig, ik heb een mes!" De Franschman die met den rug naar hem toe stond keerde zich om. en liep in het mes, tengevolge waarvan hij een wond in de rechterzijde, onder de ribben in den buik kreeg. De Duitscher waarschuwde dr. Oudkerk, doch toen deze ter plaatse kwam was de Franschman reeds aan inwendige verbloe ding overleden. De 72-jarige Duitscher is door de politie in bewaring gesteld. Ongeveer een week geleden kwam een neger C. D. van een rei9 van elf maanden uit Suriname in Rotterdam terug. BINNENLAND. Weer een vonnis inzake de malversatie! bij het Ziekenhuis. Wetsontwerp tot wijziging van de Be- roepswet. Vergadering van de Rotterdamsche Bank* vereeniging-aandeelhonders. Moord te Rotterdam. Bepalingen voor de hearing voor deil dienstplicht. BUITENLAND. Mc Donald twijfelt zelf aan de echtheid van Zinofjef's brief. Congres van het Centrum in Dnitschland. De Volkenbondsraad behandelt de Mosoel- kwestie. De Valera blijft vooreerst gevangen. In zijn woning op de Delflschevaari, tirof hij zijn vrouw niol meer aan en hoorde dat deze zich met een anderen ma-n ophield. Enkele da>gen later ontmoette hij haar en wist haar te bewegen weer bij hem le ko men wonen. Slechts een paar dagen duurde dit, of het Iwoctal kregen weer twist. Zon dagavond trof de neger de vtouw in een café op den Schiedamschen dijk aan. Zij vermoedde dat haar echtvriend oen revol ver bij zich had. Daarover ontstond twist. Eenige burgers mengden zich in de ruzie en zoowel man als vrouw wilden zij overbren gen naar hel naastbijzijnde politiebureau. Daarvoor aangekomen nam de neger die vlucht, maar werd nagezet door den 25-jari- gen 11. G. Ter hoogte van de Korte Hoog straat greep hij don neger van achter beet, waardoor beid-en vielen. De vluchteling had echter nog gelegenheid zijn revolver te krij gen en een schol op G. le lossen, waardoor de wang werd doorboord. Een tweede schot op het voorhoofd van G. gericht ketste. Bur gers en politie waren inlusschon toegescho ten en overmeesterden den neger. Aan het bureau Groote Pauwsteeg werd de man we gens poging lot manslag in bewaring ge-< stekt. Te Haarlem i 3 aangehou- den de gewezen klerk bij de politie G. J. J. v. d. B., verdacht van valschheid in ge schrifte en verduistering. Hij is in het huis van bewaring opgesloten. Er is ingebroken bij een landarts aan den Weteringschans le Am sterdam. Er zijn o.m. gestolen een rijwiel, een lasch met twee effecten, elk groot f 1000 een spaarbankboekje, waarop f 100, een bankbiljet van C 25 en een regenmantel. En kele gestolen voorwerpen van weinig waar de heeft de politie gevonden in een kozijn in de Frederilc Hendrikstraat. In het b ij kantoor van de Nationale Verzekerings- en Ilerverzekerings maatschappij le Amsterdam, heeft gisteren een huiszoeking plaats gehad, op vermoe den, dat deze maatschappij de Lolerijwet overtreedt. De uitlolingen hebben plaats op de trekkingen van de Staatsloterij. Eenige duizenden obligaties zijn in beslag geno men. Ook bij de agenten van de maat schappij te Amsterdam hebben huiszoekin gen plaats gehad, waarbij eveneens vele obligaties in beslag genomen zijn. De vorige weck hebben reeds huiszoekin gen en inbeslagnemingen plaats gehad in het hoofdkantoor van deze maatschappij le 's-Gravenhag*» en in het bijkantoor te Rot terdam. Naar De Hotelhouder'' ver neemt, is de kans groot, dat nu toch en wel spoedig zal worden overgegaan tot het bou wen van een groot hotel op het reeds jaren en jaren braak liggende Damterrein. In de desbetreffende commissie van bij stand zou het plan van de Engelsch-Hol- landsche combinatie, waarvoor dg. architect Van der Mey het ontwerp heeft gemaakt, reeds zyn goedgekeurd en zou de Gemeente raad weldra de gelegenheid krijgen om een definitieve beslissing te mmen. De burgemeester van Baarn heeft thans, na gedaan onderzoek in de zaak van den vergeten zwerver, den hoofJ- agent van politie S. en den agent van politie v. d. G. een disciplinaire straf op gelegd wegens gebleken tekortkomingen in hun dienst tyden3 en gedurende de op sluiting van den zwerver' Rigter. Door den burgemeester van Leerdam is met gemeentepolitie en kom miezen in een huis, bewoond door Teunis Middelkoop aan den Diefdyk een geheime branderij ontdekt, toebehoorende aan Jan Middelkoop. Da geheele installatie is in beslag ge nomen en de oigenaar naar het huis van bewaring te Tioiï overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1