IN DEN UITHOEK. gebeurd. Doetcö wist baar stadgenooten een 4S-nederlaag te bezorgen, waardoor alleen Veiox nog ongeslagen is. In de Nooidel. 1ste klasse liet D. E. V. zich voor den tweeden keer door een nieu weling slaan. Nu was het K. Z. dat met 53 won. Nausikaa en D. T. V. speelden een vanouds bekende spannende partij, die weer eens met den oneven goal door D.T.V. gewonnen werd. Westerkwartier bleef bij !de leiders (K. Z.) door Advendo met 30 !te slaan. Excelsior liet zich onverwacht een puntje afsnoepen van Ready, door een 22 geK)k spel. In het Oosten voldeed Noviomagum aan onze voorspellingen door Philips met 62 Jte slaan, terwijl Be Quick teleurstelde door 'met G0 van Rapid te verliezen. In de B-klasse won D. O. S. van Rapidi- itas met 31 en bleef H. K. C. haar gezel schap houden aan het hoofd der afd. door •Naks met 32 te slaan. De nieuwe 1ste 'klasser Achilles won met liefst G1 van A. K. C. In de Noordel. Overg.klasse schijnt Her cules zoo 9poedig mogelijk in de 1ste klasse willen terugkeeren. Nu werd Haarlem met 60 daar het slachtoffer van. De andeiti uilslagen waren normaal. In de Zuidel. Overg. kl. schijnt Rozenburg den kant op te gaan van zoovele oud-lste- 'klassers. De 81-nederlaag tegen het Zui- !den is zeker bedenkelijk. D. K. C. zal een ■concurrent voor de 1ste plaats zijn. Nu sloeg zij A. L. O. met 41. H. B. S. blijft nog et;i. woordje meespreken door haar 32 zege op T. O. V. In de W. II F klasse verraste ons Fluks 'II door een 30 zege op Emma, terwijl Vi tesse (L.) II met den oneven goal van S. D. O. won. Flnks—O. S. C. R. 2—3. Wat wij gisteren van Fluks te zien kregen, bewijst weer, dat wij in onze onderstelling, dat zij haar beste spel voor buiten de stad houdt, gelijk hebben. Het spel wat zij gu teren vertoonde was dikwijls droevig om aan te zien. Het is hier geen kwestie van: Fluks heeft verloren en daarom slecht gespeeld, want O. S. C. R. speelde bijna even slecht. Alleen zat er in haar spel wat meer vuur en dat heeft haar doen overwinnen. In de Fluks-ploeg zal al heel weinig verband. Het samenspel en het elkaar begrijpen liet veel te wenschen over. Over de technische fou ten zulten wij maar zwijgen, want die wa ren niet te tellen. Dat ten slotte de geheele ploeg faalde, had hoofdzakelijk zijn oorzaak in het totaal uit vorm zijn van den aanval SchneiderRagut, waardoor deze niet in 9taat was één punt te maken. Hoewel deze aanval niet tactisch speelde, kreeg zij door het minder sterke verdedigen der O. S. C R- menschen talrijke kansen, maar de makke lijkste kansen werden wanhopig verprutst Zelden zagen wij een aanval zoo abomina bel slecht schieten en hoewel Fluks 't eerste 'halfuur wat meer in den aanval was, voel den wij, dat er geen punten zouden komen len Fluks zou verliezen. De verdediging Christiaanse—Buys had er geen schuld aan. 'Deze was voor haar taak berekend, terwijl de heeren uit den O. S. C. R.-aanval zeer weinig presteerden. O. S. C. R. had echter beste dames in den aanval en die hebben dan ook voor de punten gezorgd. Het dames zestal bij Fluks beteekent zeer weinig. Over het algemeen zijn zij zeer onhandig. Zij mogen wel eens terdege oefenen in hangen, plaatsen en loopen, inplaats van alleen doe len onder den paal. De eenige speler, die nog wat beteekende was Meyer, hoewel hij ten slotte ook in de malaise verviel. Van O. S. C. R. kunnen wij ook niet veel góeds zeggen. .Haar dames zijn beier en er heers ebt meer enthousiasme, hoewel Smit deze wel wat te ver drijft. Dat men daar echter van Fluks-zijde bang voor was, be grijpen wij niet. Over den wedstrijd valt verder weinig te zeggen. Eerst na 35 min. (gaf mej. Vijfwinkel O. S. C. R. de leiding. Do Fluksaanval sloeg een record in misten van kansen, met het gevolg, dat 15 min. na de rust O. S. C. R. nog eens doel de door mevr. Holl—Dekker. Een schitte rend ver schot van Meyer verkleinde den achterstand. Zelfs in de verdediging was 't vak SchneidersRagut dikwijls aan het zwammen en daar maakte Beyers gebruik van om 31 te scoren. Even voor tijd be nutte Christiaanse nog een makkelijke kans, waardoor, als scheidsrechter Kobes, die goed leidde, einde blaast, O. S. C. R. met 32 gewonnen heeft. H. S. V.—Vitesse (L.) 3—2. De traditie Wil nu eenmaal, dat Vitesse in den Haag van H. S. V. maar niet kan winnen. Verleden jaar Speelde ze er gelijk, terwijl in andere jaren., dat H. S. V. wel in Vitesse's afd. speeide, de Leidenaars steeds met den oneven goal verloren. De laatste zege van Vitesse (L.) op Haagschen grond dateert uit het kampioensjaar 1916'17. Vitesse (L.) is een eigenaardige ploeg. Het veldspel is over het algemeen zeer goed te noemen, zelfs beter dan van Fluks, maar de doelcapaciteiten verschillen nogal eens. Ver leden Zondag hadden de blauw-witten hun dag met schieten, waarvan H. K. V. het slachtoffer werd, maar dit keer deed zij het zelfde als Fluks, n.l. zéér slecht schieten. Vitesse kan zich zeker niet de weelde per- miteeren van twee Zondagen achter elkaar veel punten te maken. Als er een beetje meer van de talrijke kansen geprofiteerd was, zou er zeker één Leidsche zege zijn geweest. Vitesse kwam met 5 dames op, waartegen H. S. V. liet uitvallen. Qoekoop speelde in plaats van de Rooy. Hoewel Vitesse met 1 dame aanvalt is zij toch het meest en sterkst in den aanval. Maar het lastig spe len met drie is oorzaak dat voorloopig doel punten uitblijven. H. S. V. kwam er allengs beter in, en zwoegde hard. waardoor het een vlugge strijd werd. Na 25 min. benut v. Nieuwenhuizen een door Goekoop uit het middenvak goed aangegeven bal en geeft Vitesse de leiding. Direct daarop schiet Uit- tenbroek een scherp vaartschot door den korf tO2). Na dc wisseling zijn v. Ginkel c.s. in den aanval, Zij krijgen kansen ge noeg, maar het scoren blijft uit. v. Ginkel ontvangt bovendien weinig steun en wordt er nogal eens slecht geplaatst. Als Goekoop bij een H. S. V.-aanval komt te vallen, heeft zijn tegenpartij geen moeite tegen te scoren. Rust 12. Hoewel na de rust Vitesse wind mee heelt, treedt er een verslapping in haar gelederen op. In deze periode maakt Adams gelijk. H. S V. weert zich geducht. Vitesse blijft fanatiek aanvallen, maar door slecht schieten en slechte spelverdeeling van Kay- zer geeft dit geen resultaat. H. S. V. neemt met een ver schot de leiding en weet daar door met 32 te winnen. Vitesse (L.) II—S. D. O. 4—3. Beide ploegen hebben een pilfigen en vluggen wedstrijd gespeeld. Tactisch was Vitesse (L.) II wat sterker. S. D. O. nam de leiding, waarna Vitesse (L.) II gelijk maakte. Twee keer herhaalde zich dit grapje waardoor rust met 33 inging. Na de rust weet Vitesse de leiding te nemen om deze niet meer af te staan, zoodoende met 43 winnend. EmmaFlnks 03. In een met Vuur gespeelden wedstrijd, vooral van Leidsche zijde is Fluks II er in geslaagd een buiten verwachting 3O-zege te bevechten. Het was een lust de over het algemeen veel kleinere Fluksers tegen de lange Emma-spelers te zien optornen. Spe ciaal het verdedigen tegen Heinz c.s. was uitstekend. Een vlugge hanval van Fluks II wordt door Ressenaar in een doelpunt omgezet Even voor rust is het Poldervaart die na goed samenspel kalm 02 noteert. Na de rust vergroot v. d. Zanden den voorsprong met een mooi vaartschot. Verdere doelpun ten bleven uit. Scheidsrechter Koek leidde zeer goed en lette vooral goed op ruw spel. HOCKEY. De competitie. Voor de 2e klasse Zuid verloor Leiden te Rotterdam met 20 van Victoria. ATHLETIEK. Leidsche Athletiek.Krlnu- Zaterdagavond vergaderde de Technische Commissie van den L. A. K. ter bespreking van de winterplannen Alvorens over te gaan tot de bespreking van deze plannen, werden eerst de functies verdeeld, n.1. S. J. Koopmans, voorzitter; F. de Haan, secre taris en A. J. Bakker, lid. De resoitaten van deze vergadering zul- len eerst aan het bestuur van den Kring voorgelegd en daarna bekend gemaakt worden. SCHERMEN. Com petitie-wedstrijd. Voor de competitie van den K.N.A.S.B. won de Leidsche Scbermveireeniging giste ren op degen met 116 van den Haagschen Schermbond. Op sabel werd verloren met 133. Voor Leiden kwamen op degen uit de hee ren De Jong, Bruins, Verkuyl en Henny. Op sabel de heeren de Jong, Bruins, Demmenie en Hamming. WIELRENNEN. Een nieuw werelduurrecord. Op de Monthléry-baan te Parijs heeft Brunier gisteren, volgens de „Tel.", het we relduurrecord van Vanderstuyft, achter deD motor, verbeterd en gebracht op 112 K.M. 440 M. Hollanders in het buitenland. Te Brussel is Zaterdagavond een 100 K.M. koppelwedstrijd gehouden, waaraan 14 kop pels deelnamen en waarvan er 13 eindigden zonder een baan achterstand. De beslissing gaf den volgenden uitslag; 1. Van Kempen v. Nek; 2 .DaemersDeclercq lengte); 3. RielensEyckmans 0/« wiel). Te Zurich werd Moeskops in een sprint en in een achtervolgingswedstrijd door Kauf- mann geslagen Te Keulen werd Jaap Meyer niet ge-\ plaatst in de finale van den internationalen sprintwedstrijd, terwijl hij met Bremer tweede werd in een twee-uur koppelwed strijd. Leidsche ren- en toeristenvereen. „Vies". Gisteren werd voor de 4e maal de 20 K.M. rit om den „Vios"-beker gehouden. Even voor twaalf uur werd er gelegenheid ge maakt aan het Haagsche Schouw voor den start. De Tenners vraroa on(L«u5lcv.-t VQQI dezen rit welke op tijd gereden werd. De vliegende controle werd per motor waarge nomen door de heeren de Koning en Schoon- water. De uitslag werd: 1. M. J. Luk in een tijd van 33 m. 44 sec.; 2. I. Mooten 33 m. 56 s.: 3. W. Mooten 34 m. 45 s.: 4. A. Fas- seur 37 m. 33 s.; 5. J. Maree 37 ra. 52 s.: 6. P. J. Brugman 40 m. 55 s.; 7. S. Laurier 41 m. 23 3. De_,.Vios"-beker staat dus nog steeds op- naam van den renner I. Mooten. MOTORSPORT. Een Hollandsche zege. Gisteren behaalde de Hollander Van Ha- mersveld te Frankfort den eersten prijs in een wedstrijd met motorrijwielen. De wed strijd liep over een afstand van 45 K.M. 1. Van Hamersveld op H. D. in 20 min. 41.4 sec. (gem. 130 K.M.); 2. Högl, Mün- chen, op B. M. W. in 32 min. 2 sec.; 3. Schuster, Chemnitz, op Wanderer in 34 m. 39 sec. Het miskende beroepsspeL Het volgende gemengde bericht geeft wel een goeden kijk op de eervolle plaats, die het zoo raak miskende beroepsspel in het ofticieele leven van Engeland inneemt. Bij den wedstrijd SunderlandPreston, onlangs gespeeld, fungeerde als grensrechter een zekere Samuel Young. Twee dagen late: werd deze man zwaar beschonken ingere kend en voor den politierechter gebracht Deze veroordeelde hem tot de gewone boete van 10 shilling en voegde hem daarna woordelijk toe: „De rechtbank besluit voorts een afschrift van het proces-verbaal te doeD toekomen aan de regelings-commis9ie van de League en aan het bestuur van Sunder land, want gij zijt een schandvlek (disgrace) voor een populaire tak van sport; waarin ge niet waard zijt de geringste functie M ye^vuüeo", -

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 14