h. v. v. ni korfbal. bestookt het L. F. C.-doel, echter zonder succes, daar de geel-zwarte achterhoede alle aanvallen afslaat. Na een kwartier spelens gaan beide par tijen gelijk op. Wanneer v. d. Niet op brengt en plaatst naar A Smit rent deze langs de ljjn en schiet keurig in. doch de bal gaat rakelings over. Dan komt Concordia afzetten. De linksbuiten zet keurig mor en met een goed geplaatst schot geelt midvoor Concordia de leiding. De VTeugde 's echter van korten duur. Van den aftrap neemt Langezaal den bal mee, geeft over A Smit, die met een keurig schot de partijen op galaken voet brengt. 4 minuten voor de rust mist Beekman. De rechtsbuiten van Concordia snelt toe en geeft opnieuw zijn club de leiding. Rust 21_ Na de rust is het wederom Concordia, die verwoed aanvalt, zoodat de L. F. C.- achterhoede handen vol werk krijgt, wat haar echter goed afgaat. Wat Concordia ook probeert, keeper Fasseur is ongenaak baar. Wanneer de rechtsbinnen voor hem staat, weet hij keurig den baf weg te werken. Een mooie kopbal van den Concordia-mid- voor ondergaat hetzelfde lot. Bij een door braak van L. F. C. zet A Smit voor en D. Vermeulen schiet onhoudbaar den gelijk- ng,maker in het Concordianet. Wat beide par tijen ook probeeTen, er komt geen ver andering in den stand en zoo heeft L. F. C. haar eerste puntje binnen. Ais er één schaap 'over den dam is, volgen er meer! Met dit al heeft L. F. C. iets meer dan zij ver diende. U. V. S. n—Raceel 10—2. U. V. S. wint den toss en verkiest met den wind mee te spelen. Het spel blijkt vrij verdeel den beurtelings komen beide doelen in gevaar. Na ruim een kwartier spelen geeft de midhalf van de zwart-witten een keurige through naar Burg. deze passeert eenige spelers en met een tam schot geeft hij den blauw-witten doelman het nakijken. Na de rust hetzelfde spel. Eenige goede schoten van de U. V. S.-aanval worden ver dienstelijk door den Racing-keeper gekeerd. Vermelding verdient het goede spel van den blauw-witten midvoor en linksbinnen. Een hard schot van den linksbinnen ketst tegen den paal builen bereik van den keeper in het veld terug. Bij een der Raceel-aanvallen ■ïie' Mooten het leer te pakken en met een huiver vergroot hij den voorsprong (02). b. V. S. komt dan enthousiast opzetten, naar de verdediging der withemden houdt stand, en tot scoren komt het niet meer. Scheidsrechter Burgerjon floot naar ge- hoegen. Lngdnncm mA. S. C. 00. Lugdunum is direct de meerdere der rood- iwarte gasten. De achterhoede is echter safe De groen-witten zijn steeds voor het A. S. G. loei, waar echter alle aanvallen worden afgeslagen. Vooral rechts-back en doelman yaren enorm. Ook na de rust hetzelfde spel, maar Gaykema is in eminenten vorm. Er wordt dan ook niet gedoelpunt, waarmee A. S. C. meer dan tevreden mag zijn. Scheidsrechter Doornink uitstekend. D. L. V. IQuick Boys I 22. In een spannenden wedstrijd hebben de zwart-witten met de zee-menschen de puntjes broederlijk verdeeld. D. L. V. wint den toss en is direct in het offensief. Enthou siast worden eenige aanvallen op het doel der gasten ondernomen, waarbij het den inkshalf gelukt met een keurig schot de thuisclub de leiding te bezorgen. 10. De Boys komen er nu langzamerhand beter in naar „Bob" blijkt vooreerst ongenaakbaar, lis een der aanvallen van de Boys strandt op de hechte D. L. V.-verdediging, wordt ie bal ver naar voren geschoten, waardoor ie midvoor door een misverstand van het ilauw-witte verdedigingstrio den voorsprong lergroot (20). Beide ploegen geven zich !u geheel en kort voor de rust krijgen de Boys voor hun zwoegen voldoening als een elfectbal via „paal - Bob" gemoedelijk het doel inhuppelt. Door de denkbeeldige thee blijked beide Partijen weer geheel verkwikt, althans de tettd vertoont zich weer in haar voöu kracht. Onmeedoogenloos wordt het bruine monster heen en weer getrapt; steeds wordt elke aanval met gelijke munt terugbetaald I en het zijn de Boys, die succes hebben als uit een voorzet van rechts de gelijkmaker het levenslicht aanschouwt. 2—2. Beide elftallen werken hard voor de overwinning maar als scheidsrechter de Boer inrukken blaast is de stand ongewijzigd gebleven Quick Boys IIRaceel II 13. Met den wind in den rug is de Racing iets in de meerderheid en herhaalde malen zit zij voor het Q.-B.-doel, maar het schot ontbreekt. Ook Q. B. zit niet stil en weet het vijandelijke doel te benaderen, maar v. d. Wilk in het zwart-witte doel is in onge- naakbaren vorm en voorkomt tweemaal een zeker doelpunt. Tien minuten voor rust geeft Beuk met een hoog schot Raceel de leiding. Na rust zijn de Katwijkers in de meer derheid, doch de achterhoede der withemden weert zich geducht. Een kwartier voor tijd krijgt de Racing een corner te nemen. Met een boog komt de bal voor het Q. B.-doel, een der backs kopt, doch verkeerd en de bal verdwijnt tusschen de palen. (02). Vijf minuten later maakt „Denies" met een har- den_schuiver een tegenpunt (12). Raceel krijgt even voor tijd een penalty te nemen wegens free-kick in het beruchte gebied, v. d. Linden komt naar voren en zijn kei hard schot geeft den keeper geen kans. 13, waarmee einde komt. Scheidsrechter v. d. Reyden leidde uit stekend. Lngdnnnm VIIA. S. C. V 21. Voor de rust een gelijk opgaand spel met beide doelen beurtelings in gevaar. Na 20 min. benut de jongste Kromwijk-een voorzet van links. Rust 10. Na de rust komt A. S. C. opzetten. Een goed schot wordt mooi gestopt. Dan komt Lugd. weer opzetten, en onverwachts maakt de linksbuiten er 20 van. Uit een corner schiet de midhalf in eigen doel. 21. Als Beurse nog een zeker doelpunt- heeft gered, is het einde spoedig daar. Scheidsrechter Ramak leidde goed. Znid-Alrikaansch XI—Ned. Zwaluwen. Aangezien door de Bestuurscommissie van den Ned. Voetbalbond geen uitstel van com petitiewedstrijden in het Zuiden op 2 No vember a.s. is gegeven, kan het oorspronke lijk plan van de Nederlandsche Corinthians, om op 1 November het Zuidelijk elltal tegen Zuid-Afrika in het veld te brengen, niet uit gevoerd worden. Ook de match Willem ft Zuid-Afrikanen kan dus niet doorgaan. De Nederlandsche Corinthians hebben om de toer der Zuid-Afrikanen niet in duigen te doen vallen, een uitweg moeten zoeken en zich tot het bestuur van de Zwaluwen ge wend, dat zich bereid verklaard heeft een Zwaluwenploeg in het veld te brengen. Bij de samenstelling van de ploeg is in de eerste plaat9 gedacht aan de beschikbare zuidelijke spelers. De samenstelling is nu als volgt: Van Tilburg (N.O.A.D.) De Bruin Bontje - (N.A.C.) (Quick H.j dole Mommers (aanv.) De Kruyff (Willem II) (Willem II) (Ajax) Heiligers Verbeek Van Heel (Quick H.) (N.AC.) (Feyenoord) Gielens Engel (Willem ID (Willem II) Als scheidsrechter Zal fungeeren de heer Van Zwieteren. De Zuid-Airikaapeche voetballers. Het Zuid-Afrikaansche voetbalelftal heeft de Palatine League te Pennymore geslagen met 81. Bij de rust was de stand 40. De Zuid-Afrikaners waren den geheelen wed strijd in de meerderheid. Pas toen de stand 60 was, konden de Engelschen scoren. Voor Zuid-Afrika scoorden West en Makon ieder drie goals. Competitie-standen. Aideeling I, le klasse. doeip. gesp. gew. gel. verl. v.L pnt. Blauw-Wit 5 4 1 20—9 8 Feijenoord 3 3 93 6 H. F. C. 4 3 1 12-4 6 Quick 4 2 11 S—f 5 Sparta 4 2 2 6—7 4 Z F. C. 5 2 3 10—12 4 Haarlem 5 12 2 S—15 4 't Gooi 5 113 8—9 3 A. S. C. 4 1 3 6—13 2 Unitas 5 1 4 7—18 Aideeling II, le klasse. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. E. D. O. Ajax U. V. V. R. C. H. 4 1 12—6 8 Stormvogels 4 Excelsior H. V. V. 1 12—8 1 1 8—8 7 1 13—6 6 2 8—6 6 3 8—9 4 3 10—11 4 H. B. S. 4 1 1 2 4—8 3 D. F. C. 5 1 4 3—9 1 V. O. C. 4 4 3—13 3e klasse A. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t pnt. L. F. C. 4 2 1 1 8—8 6 Alphen 2 2 7—2 4 Lugdunum 3 1 2 9—6 4 U. V. S 4 1 2 1 9—9 4 Siod 3 2 1 6—9 2 Bodegraven 2 1 1 1—2 1 R. V. C. 2 2 5—8 Ras. 2e klasse A. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. A. D. 0. II 3 2 14—3 6 Quick II 4 3 1 10—8 6 S. V. V. II 2 2 6—2 4 A. S. C. II 3 2 1 8—10 4 Olympia II 3 1 2 4—6 2 U. V. V. II 4 1 3 11—12 2 5 1 4 10—17 2 B. M. T. II o 2 2—8 Res. 3e klasse A. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. S. V. V. III 4 3 1 10—6 6 H. B. S. III 4 3 1 11—6 6 Lugdttnum III 3 2 1 85 4 V. U. C II 3 2 1 6—6 4 Alphen II 2 1 1 3—2 2 Concordia II 4 2 2 712 2 H. D. V. S. ÜI 3 1 2 4—8 1 L. F. C. II 3 1 2 4—9 1 Uitslagen. W. I N.: K. Z—D. E. V. 6—3; Nausikai D T. V. 23; AdvendoWestêrkwartier 03, ExcelsiorReady 22. W. I Z.: Fluks O. S. C. R. 2—3; H. S. V- Vitesse (L.) 32; DordrechtDeetos 2—4 O.I A.: NoviomagumPhilips 67; Ra pid—Be Quick 60. O. I B: RapiditasD. O. S. 13. H. K. C. Naas 32, AchillesA. K. C. 61 Overg. N.: HerculesHaarlem 60; T. E. K. C. A.D. D. V. 3i, Westerkw. II Swift 3—6. Overg. Z.: T. O. V.—H. B. S. 2—3; Het ZuidenRozenburg 81; A L. O.D. K. C. 1—i. W. II F.: Vitesse (L.) II S. D. O. 4—8f EmmaFluks II 03. Overzicht. Wij hadden dit keer eens 2 overwinnin gen der Leidsche 1ste klassers verwacht, wat werkelijk niet te optimistisch was, maar ziet beide 1ste klasse-teams verloren met 32. Bij beiden lag de schuld aan het schieten. In Leiden was de wedstrijd Fluks O. S. C. R. nauwelijks het aankijken waard. Hier nam O. S. C. R. het eerst de leiding met 20, terwijl in Den Haag, waar het spelgehalte wat beter was, Vitesse eerst een 20-voorsprong nam. Beide teams veri loren toch met 32 en bezetten nu de laatste plaatsen. Dat is in geen jaren zoo

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 13