h 1 Over de A. C.-ploeg als geheel, l&g een zekere matheid, die te meer opviel na het enthusiasm© der beide laatste wedstrijden. 't Ie maar goed, dat wij weten, dat de hee- ren er per saldo nog wel iets van kennen, want anders zouden wij na deze vertooning wel heel erg pessimistisch gestemd zijn. Zooals reeds gezegd viel er ook bij Sparta bitter weinig te prijzen Steeman was uit stekend, en Formenooy liet weer eens zien, hoe je doelpunten maakt. Sparta behoort dit jaat althans zeker niet tot de sterkere elftallen in deze afdeeling. Het is altijd minder prettig om een hoog geleerden heer te moeten afkammen. Maar heusch: prof. Snapper mag een uitstekend hoogleeraar zijn, scheidsrechteren kan de man niet. Dat prof. Snapper, dank zij pro tectie van t bekende scheidsrechterski iekje in de eerste klas wordt, gehandhaafd, lijkt ons allerminst in het belang van het spel. Sparta bracht het volgende elftal in het veld: Roem. v. Zwieteren Fuchs. v. Gils Oosthoek Steeman Scheffer Roomberg Formenooy Schram v. Mens. A. S. C. dat den toss won, en eerst met wirrd mee speelde, kwam uit in de gewone samenstelling. Binnen de minuut 't wordt zoo langzamerhand een gewoonte jaagt Formenooy al den bal langs Van Hoften, nadat Scheffer even te voren ongestraft den bal met de handen heeft gespeeld. Tien minuten na het begin weer een schot van Formenooy en de bal verdwijnt tns- schen de handen van Van Hoften door op nieuw in het net (02.) A. S. C. werkt zich wat los. Vooral Roem doet goed werk, maar hij krijgt hoegenaamd geen steun van zijn buurlui Blom en de Ruijter. Ook aan de rechterzijde gaat het niet al te best. Aan den anderen kant redt Wamsteker wat er te redden valt. Zijn spel was af. Ongeveer tien minuten voor rust schiet Blom hard in. De bal komt van een Sparta speler terug in het veld, wordt opgevangen door Roem, die de juiste plaats weet te vinden (12). Met dezen stand wordt gedraaid. In de tweede helft denken wij aanvanke lijk A. S. C. te zullen zien ophalen, maar wanneer Formenooy, vijf minuten na het be gin. op werkelijk keurige wijze, een derde doelpunt scoort, vervliegt de laatste hoop op succes. Wel krijgt A. S. C. nog diverse goede kansen, maar er was geen schijntje geluk bij. Zonder dat vaart niemand wel, en hoewel Sparta ongetwijfeld minder slecht speelde dan A. S. C., dat het gezien de tal- looze kansen, met een flinke dosis geluk wel een gelijk spel kunnen worden. U. V. S*Lngdnnnm 22. Opnieuw een wedstrijd tusschen plaatse lijke clubs, en ook opnieuw een gelijk spel. De uitslag geeft de verhouding over 't alge meen genomen vrij goed weer, al was de lfelkwaliteit der groenwitten van een tikje beter gehalte. Vóór de rust is Lugdunum meerendeels in den aanval geweest en het samenspel in de voorhoede lukte toen dik wijls uitstekend, doch gescoord werd er slechts éénmaal, als gevolg van den weini gen steun, welke deze linie van halfs en backs ondervond. Hét leer werd wel telkens door de groen-witte verdediging gekeerd, maar van zuiver aangeven was gewoonlijk geen sprake. Zelfs midhalf Van Well, van wien dikwijls zulk een heerlijke stuwkracht is uitgegaan, deelde in deze fout. Z'n vorm van verleden jaar wist hij werkelijk in geen enkel opzicht te benaderen. Bovendien sloot de achterhoede herhaalde malen al heel slecht, waardoor de U. V. S.'ers er na de rust, toen zij een niet mooi doch wel geest driftig spel speelden, in slaagden het doel der gasten menigmaal ernstig te belagen. In de tweede helft is de thuisclub sterker geweest, behoudens dan enkele oogenblik- ken, maar ook de blauw-witte aanval was, ondanks de fouten der vijandelijke verdedi gers niet bij machte het net te vinden, be halve dan even voor afloop toen met ver eende krachten de bal in de touwen werd geloopen. Een mooie wedstrijd is het al zoo niet ge weest. De eenige linie, welke ons zoo nu en dan heeft kunnen voldoen wij wezen er terloops reeds op was de voorhoede van .Lugdunum. Het kocte samenspel weed ver dienstelijk uitgevoerd, terwijl zoo nu en dan een alleszins behoorlijk 9thot werd gegeven. Roman als midvoor speelde lang niet kwaad Hij was handig en gevaarlijk, en vormde een schakel tusschen linker- en rechtervleu gel. Wat meer doortastendheid zou hem ech ter zeer ten dienste komen. De groenwitte balflinie was niet bepaald slecht, evenmin als de verdediging, maar wij kunnen er toch ook niet over roemen. Linkshalf A Goddijn speelde af en toe heel tactisch, maar hij kon er z'n gebrek aan snelheid niet door vergoeden, terwijl Van Deventer de eeuwige zwoeger was aan wiens spel alle afwerking ontbreekt. Van de backs was F. Goddijn het meest trapvast, doch de sa menwerking met den halfback liet veel te wenschen over. Het eerste U. V. S.-doelpunt was er een direct gevolg van. Trouwee leed aan hetzelfde euvel, terwijl hij daarenboven teveel van z'n plaats liep. Van den Berg tenslotte had z'n dag niet en was vrij on zeker, waarbij evenwel in aanmerking dient te worden genomen dat hij tweemaal werd geblesseerd. Van U. V. S. zeiden wij verleden week al het een en ander. Wij zouden het grooten- deels in verzachtenden vorm kunnen her halen. Ook nu kon de combinatie geen be vrediging schenken en bleef het spel te per soonlijk. Toch ging het beter dan verleden week, hetgeen klaarblijkelijk een gevolg was van het feit dat keeper en linksbuiten wa ren vervangen. Onder de lat stond nu de ex-Lugdunumspeler Rol, die z'n doel op kranige wijze heeft verdedigd al moet hij meer vangen in plaats van wegstompen. Scheffer was linksbuiten, waardoor de voor hoede aanmerkelijk gevaarlijker was. Z'n voorzetten waren zuiver en goedgeplaatst. Dat ze zoo weinig resultaat opleverden was per saldo zijn schuld niet. De rest van het elftal was onveranderd gebleven, en speelde voor rust nóg slechter. Daarna vlotte het echter beter, waardoor Lugdunum werd te ruggedrongen. Ook de verstandhouding was ditmaal vrijwel geheel naar wensch. Scheids rechter Schim van der Loeff, bijgestaan door twee neutrale grensrechters, heeft waarlijk geen al te moeilijke taak gehad. De volgende elftallen kwamen tegen el kaar in het veld: V. S. Rol Wondergem Meerburg Van Oosten Van Deurse Klein Selier J. Peter N. de Bruijn Laman Scheffer o Keereweer B. Goddijn Bavelaar' Roman Leuering A Goddijn Van Well v. Deventer F. Goddijn Trouwêe v. d. Berg Lngdunmn. Met den, overigens niet sterken, wind in den rug gaat Lugdunum direct tot het offen sief over. Keereweer rent langs de lijn en zendt een harden kogel in, welke door den keeper corner wordt gestompt. Hieruit ont staan twee andere corners, met het resul taat dat de bal tenslotte achter gaat. Lug dunum is door goed samenspel der voor-, hoede onbetwist sterker en maakt het de blauw-witte verdediging geducht lastig. Een schot van Roman wordt gestopt, terwijl een oogenblik daarna Bavelaar tegen de lat schiet. De druk is zoo groot dat doelpunten haast niet kunnen uitblijven. En werkelijk na 7 minuten heeft een fraaie combinatie tusschen Bavelaar en Keereweer tot resul taat, dat Leuering uit den scherpen voorzet ht leer langs Rol knalt 01. U. V. S. doet dan een uitval, welke gevaarlijk dreigt te worden doordat de gebroeders Goddijn el kaar niet begrijpen. Van den Berg redt ech ter door uitloopen doch gaat zelf eenige mi nuten tegen Moeder Aarde. Als hij z'n plaats weer heeft ingenomen tijgt groenwit weer ten aanval. Talrijk zijn de schoten, die wor den gelost, doch ze zijn van te groot en af stand om Rol te verrassen. En 17 minuten na den aanvang maakt U. V. S. dan plots gelijk. Selier zet voor, F. Goddijn kopt den bal voor eigen doelen De Bruijn brengt met een mooi, doch wellicht houdbaar schot de partijen op gelijken voet. 11. Geruimen tijd blijft Lugdunum weer in de meerder heid. Rol 9topt een schot van Bavelaar, ter wijl Van Well tegen de lat keil Slechts een enkele maal krijgt U.V. S. een kansje, waar bij Van den Berg eenmaal aSe moeste beeft met een schuiver van De Bruyj^in dei hoek. Tegen de rust zakt het spelpeil dai aanmerkelijk. En in de tweede helft blijken de gasten er uit te zijn, terwijl U. V. S daarentegen beter gaat samenspelen en he spel meestal op de vijandelijke helft houdt Tweemaal zet Scheffer keurig voor doel., den eersten keer schiet De Bruijn naast, dei tweeden keer trapt de geheele blauW-wil'u stormlinie een gat in de lucht 1 En langzaan maar zeker daalt dan weer het spelpeiL De wedstrijd begint ietwat saai te worden. Moo opgezette aanvallen blijven achterwege doch kansen worden er genoeg gemist Leuering staat eenmaal vlak voor 't U.V.S. doel, maar zijn schot benadert de regenwol ken. Eindelijk echter komt er een doelpunt Lugdunum treedt een oogenblik meer aan vallend op, en het is een kwartier vooi het eind de midvoor Roman, die z'n cluh de leiding bezorgt. 12. De vreugde slechts kort voor de groen-witten. Immers U. V. S. valt nu heftig aan en is voortdurend aan het woord, met het gevolg dat kort Vooi het einde de U. V. S.-voorhoede gezamenlijk (bet leer in het groen-witte doel weet te werken. 2—2. De partijen zijn dus op gelij ken voet. En als de heer Schim van der Loeff, die correct leidde, kort daarna laat inrukken is in den stand geen verandering ,m: gekomen. tiy bes bUC 2Ü< tije bre lan de Co 70( mii •s nei A op de Co cli die ac ha oo ba sts Ee vo br D. L. F. C. I—Alphen I 1—3. Deze wedstrijd die onder groote belang stelling werd gespeeld, heeft niet aan de verwachting beantwoord. Was men van mee ning ean spannenden wedstrijd te zien, dan is men bedrogen uitgekomen. Zeer zeker ligt hier de grootste schuld bij den scheids rechter die gewoon toeliet dat er ruw ge speeld werd. De uitslag is voor Alphen ge flatteerd. Een gelijk spel had de verhou ding juister weergegeven. Voor rust was Alphen in de meerderheid en ze wist dit uit •te drukken in 3 doelpunten waarvan de laatste buitenspel was, terwijl L.F.C. 'n te- genpunt maakte. Na de rust was L.F.C. in de meerderheid doch kon dit niet uitdruk ken in doelpunten. Over den wedstrijd het volgende: Wan neer de scheidsrechter beide elftallen in het veld roep blijkt het ongeveer halfdriej te zijn door toedoen van den scheidsrechte! die te laat kwam. öeiae ploegen zijn voit' dig. L.F.C. wint den toss. Scheidsrechter is de heer Klaase. Direct stormt Alphen op het L.F.C.-doel af doch buitenspel breekt den aanval. Wan- neer Neuteboom onnopdig freekick maakt. Op den rand van het strafschopgebied weet P. C. Schouten de kans te benutten en aar Alphen de leiding te geven. Alphen Is ii de meerderheid, doch de uitvallen van L.F. C zijn aeer gevaarlijk. Weyers speelt een maal den bal met de arm doch den scheids- re chter ontgaat dit. Het spel wordt te forsch en ontaardt in rugby. Zelfs de grof ste beleedigingen voegt men elkaar toe, doch de scheidsrechter is doof. Bij een scher pen uitval doelpunt Benekamp met een fraaien kopbal. Direct gevolgd door een zuiver buitenspel doelpunt daar niet min der dan drie voorhoede spelers buitenspel liepen en een van dit drietal doelpuntte. Dit is L.F.O. te bar. Zij pakt de zaken beter aan en uit een freekick wordt de bal in het doel geloopen. Spoedig hierna is het rusten. Wat na de rust is geschied kunnen wij gevoeglijk achterwege laten. Was het voor de rust Alphen. na de rost was het L.F.C. die in de meerderheid was. Zeer benauwde momenten zijn er voor het Alphen-doel ge weest, doch jammerlijk gingen eenige goed geplaatste ballen net naast of werden cor ner. Verder was het een gooi en smijt partij van je welste. Concordia HL. F. C. n. 22. Wanneer beide elftallen zich onder lei- ding van scheidsrechter de Bezemer op stellen, blijkt Concordia volledig, terwijl L.F.C. n 2 invallers heeft voor N. Labordus en W. Rietbergen, en keeper Zwanenburg vervangen is door Fasseur uit het 3e elftal. Concordia wint den toss, zoodat UP.C. aftrapt Ooroonfia neemt den aanval om «fl

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12