Da Kluizenaar van Far-End, No. 19819 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 18 October Tweede Blad. Anno 1924. UIT DE OMSTREKEN. j UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON. Haarlemmermeer. Vrijdagmorgen wilde de klompenhandelaar S. te Hoofddorp met zijn beladen wagen, waarvoor een pas door hem gekocht paard was bespannen, uitrij den. Het dier was evenwel aan z'n nieu wen baas nog niet gewend en had blijkbaar geen zin met de klompenvracht „op stap" te gaan. Nadat al het mogelijke was gedaan om het gerij in beweging te krijgen, begon het paard achteruit te loopen, met het ge volg, dat 't met kar en al in de Hoofdvaart terecht kwam. Met vereende krachten kon het paard, dat steeds dieper in den modder wegzakte, uit z'n benarde positie worden b j- vrijd. De wagen werd ernstig beschadigd en kon niet dan aan stukken en brokken op den kant worden gehaald. Een hoeveelheid in het water gevallen klompen werd later met een roeibootje opgevischt. Het gebeurde had veel bekijks. Vrijdagmiddag liep het 4-jarig zoontje van den arbeider D. K. op den Kruisweg alhier achter een groentenkar. Het kind liep, terwijl er een auto naderde, plotseling bi]" den wagen vandaan en wilde nog gauw dwars den weg oversteken, echter met het noodlottig gevolg, dat 't door het motorrij tuig gegrepen werd en er onder geraakte. De auto, die door een dame. Mevrouw M. bestuurd werd, stopte onmiddellijk. De dam^, die volgens ooggetuigen aan het ongeluk niet de minste schuld heeft, was zeer onder den indruk van hei gebeurde en bood dado- lijk de behulpzame hand om de kleine, die een bovenbeen had gebroken en aan het hoofd was verwond, zooveel mogelijk bij te slaan en le helpen. Het jongetje werd direct bij dr. S. gebracht en voorloopig verbonden. Z'n toestand is redelijk. Mevrouw M. heeft aangeboden om al de kosten der verplegin» voor haar rekening (e zullen nemen. Hillegom. Kerkel ij k bericht, voor Zondag Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 4.30 uur ds. van Bemmel. Ger. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur van Herkscn. Chr. Ger. Kerk, voorm. 10 uur en nam 5 u. ds. Zwiep. Zurier Johanna van het St Joseph- gestdcht heeft haar zilveren Klooslerjubilé gevierd. In de versierde Kapel werd des morgeus door pastoor Kook een Godsdienst oefening gehouden die wend bijgewoond door pastoor v. Leeuwen, de Armvaders' en hun dames en dr. Hanrath en diens echtgenoote. Pastoor Krook hield bij deze gelegenheid een toepasselijke rede. Hierna werd in de versier de zaal een gemeenschappelijk ontbijt go-, bruikt, waar verschillende toespraken wer den gehouden. Als feestgeschenk werden aan geboden zilveren Ampullen en een Velum, Aan de inwonenden werd mede een feestdag bereid. Ofschoon er geen receptie gehouden werd, kwamen velen zuster Johanna gelukweu- schen aanbieden. De zuster is ongeveer 10 jaren hier en verzorgt de ouden van dagen. De heer N. Waasdorp is benoemd tot concierge van het nieuwe Patronaat aan de Hoofdstraat (het gebouw der voormalige Han zebank.) Katwijk. Volgens opgave aan het Ge- meentelijk Arbeidsbureau was de stand der werkeloosheid: visschers 3; letterzetter 1 en aankomend letterzetter 2e klasse 1; bakker 1; metselaar 1; losse arbeiders 5; grondwer kers 4; timmerman 1; huisknecht 1; werk vrouw 1. te zamen 19 personen. Burgerlijke Stand: Geboorten: André Pieter, z. van M. J. Spaanderman en P. C. Mensert Jan z. van A. Haasnoot en C. van Duijvenhode Cornells, z. v C. van der Bent en J. Ouwehand Jan, z. van W. van Rijn en A. de Best Keetje d. van G. Hoek en J. Varkevisser Anthonia Bernar- da Theodora, d. van M. Gouka en A. B T. ten Brinke. Overlijden: Geene. Huwelijks-Aangiften: W. van der Plas en J, Minnee. Huwelijken: P. A. Schoneveld en W. Ra- vensbergen. Katwijk aan den Rijn. Sedert geruimen tijd zijn de bloemen niet zoo duur geweest als de laatste dagen. Grysanthen boekten bijv. per bos op van f 0.32f 0.47. Dah lia's varieeren van f 2f 3.30 per 100. Pom pon-Dahlia's komen van f 0.65f 0.85 per 100. De aanvoer is gering; de handel vlug. Aan de internationale tentoonstelling van bloemen in 1925 te houden, zal ook door de afdeeling Katwijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur worden deelgenomen. Deze deelneming zal bestaan in beplan ting van een park Darwin-lulpen; en pak vroege tulpen en ook een pak scilla Sibirica. Katwijk-aan-Zee. Gistermiddag had op het eindpunt van de electr. tramlijn een aanrijding plaats tusschen een rangeerenden tramwagen en een vrachtauto van den han delaar v. D. Er werd heel wat malerieele schade aan gericht Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Gisteravond vergaderde in de Gemeen te zaal de Kalwijksche Wijkverpleging. De vergadering werd door den Voorzitter der Vereeniging, dr. R. P, N. Rutgers geleid. Na gebed, sprak hij den aanwezigen een harte lijk welkom toe, en deed mededeeling van enkele leden, die met kennisgeving afwezig waren. Hij deelde in het kort het doel der vergadering mede, en stelde de vraag, of deze vereeniging de exploitatie van het zie- huis zou overnemen. Vooraf werden echter door den Secretaris ds. H. Meyering, de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die werden goedgekeurd, terwijl de secretaris hierna las hel aantal punten op de exploi tatie, van het Ziekenhuis betrekking hebben de. Het bleek bij de besprekingen dat menige conferentie tusschen het gemeentebestuur en het bestuur der Wijkverpleging had plaats gehad. Verschillende inlichtingen werden door de leden gevraagd over bediening, over de inrichting van het gebouw, over de te maken kosten enz., die allen door den Voor- ziter en den secretaris werden beantwoord. Bij de stemming bleek dat algemeen het be stuur verzocht werd het vraagpunt verder uit te werken, en in dien geest daarmede voort le^gaan. Bij een en ander moet men bedacht zijn op meerdere inkomsten. Nadat het bestuur was geluk gewenscht met het aanvankelijk bereikte doel werd de vergadering door den Voorzitter gesloten, terwijl ds. Meyering voor ging in dankgebed. Bij den gehouden afslag van haring waren verschillende groole partijen haring aangebracht waarvan de prijzen slationaer waren. Over het algemeen is het in het ba- ringbedrijf een gunstige periode, daar ook flinke vangsten binnenkomen. Een logger kwam zelfs binnen met 43 last haring. Een groote vangst dus! Van de haringvisscherij kwam Vrijdag te IJmuiden binnen de logger KW. 163 met 30 last pekelharing. Lisse. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester Eenhuis. De t**- len worden vastgesteld. Aanwezig zijn alle leden. Allereerst komt ter tafel een voorstel van B. en W., om aan ieder der landarbeiders J. Micsman en J, van Biest een perceeltje grond te verkoopen van den Zuidhoek voor de stichting van een plaatsje ingevolge de Landarbeidersweb, hetwelk zondeT eenige bespreking wordt aangenomen. In verband met dit besluit, komt een voorstel van B. en W. om aan ieder dezer landarbeiders een voorschot te verleenen van f £100. De Voorzitter doet mededeeling dat voor openbare aanbesteding f 600 en voor onders- handsche aanbesteding f 100 zal worden uit gekeerd. De heer Verduyn vraagt welke waarborg B. en W. hebben met betrekking tot tfe gegeven voorschotten voorheen. De Voorzitter zegt zich gewend te hebben tot een geheel onpartijdige deskundige, welke een goed rapport heeft uitgebracht. Naar ee>n mededeeling van weth. Warmoe- dam, stelt den heer Verduyn zich tevreden. Weth. Tromp deelt mede, dat de bouwers bij ondershandsohe aanbesteding zelf iets der Veldstraal. Met do eigenaren zal onder handeld worden. De heer Kuipers vraagt of de straatkol- ken niet verwijderd kunnen worden in de Kanaalstraat. De Voorzitcr zegt toe dit zoo spoedig mogelijk te doen. Vervolgens vraagt de heer Kuipers de hand te willen houden aan de winkolslujU ting op Zondag. De Voorzitter zegt dat étalageverlichting niet is verboden. De heer Kuipers is over tuigd dat er ook verkocht wordt. In verband daarmede zegt do Voorzitter, onderzoek toe. Do heer Zegers vraagt of de brug al ver* kooht is. Dc. Voorzitter zal hierop nader nog wel antwoord geven. De heer Zegers zegt dat bij hem een klacht is ingekomen, dat er in do nieuwe havenwerken nog een grooto dam onder wa ter zit, waardoor de soheepvaart zeer bo^ lemmcrd wordt. Een onderzoek zal worden ingesteld. Dc heer O. Sohrama zegt, dat in de Wa genstraat het water niet geloosd kan wor den. Vermoedelijk is daar verstopping. Dö Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer A. H. Schrama vraagt naar cêri toezegging van een plaats voor de muziek tent. De meeningen hieromtrent liepen nog al uiteen. Niets meer aan do orde sluit do Voorzit ter de vergadering. k Burger I. Stand. Ge boren: C. GrimborgenKorlekaas, Z. T. de VriesVan Tol, Z. J. H. BeykVan Ruilen, Z. C. van RijnVan den Berg, D. Overleden: P. van LoenenLabruyóro, 40 j. C. A. W. Warmerdam 3 w. Noordwijkerhont De heer L. J. Mens. organist der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd legen 1 Jan. as. Een kindje van den heer Wesseling viel van de zoldertrap en kwam zoo onge lukkig terecht, dat het direct naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd moest worden. Kerkel. bericht. Ned. Herv. Gem. Zondagmorgen, tjen uur, de heer Baars Godsdienstleeraar te Hillegom. Noordwijk, Burger 1. stand. Geboren: Hendrik Marie, Z. van J. Hoogen- dam en D. van Hoogteijlingen. Neeltje, D. van J. v. Beelen en N. Waaleman. Johannes Marinus, Z. van D. E. Bos en M. J. C. Tammcrijn. Catharina Johanna Maria, D. van J. Zwarts en. C. P. Vink. Ondertrouwd: Clementius Hendrikus Plug 40 j., wednr. van M. M. van Leeuwen en Martha Teske 28 j., te Leiden. Getrouwd: J. W. Augustinus 29 j. en H. C. de Haas, 31 j. G. Passchier, 37 j., te Aalsmeer en G. van Rooijen, 28 j., alhier. Noordwijk-Binnen. Kerkel ij k be-: richt voor Zoijdag. Nod. Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. W. W. v. Haaften. Voorm. Bediening en nam. Dankz. II. Avondmaal. Prot. Bond, voorm. halfeif E. D. Spelberg, theol. cand. le Leiden. Voor het examen M. O., acte KI (wii- kunde) is te 's-Gravenhage geslaagd föej. D. C. Laeyendecker, alhier. Noord wijk-aan-Zee. K e r-k c 1 ij k be richt voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. J. Ver meulen. Woensdagavond halfacht ds. Veldhoen van Alphen. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Koers. Oegstgeest. Kerkel. bericht Ned.-Herv. Gera.: Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds, te halfzes, de heer E. L. Smelik, thcol. cand., hulporediker te Sant poort. Rijnsbnrg. Onder buitengewoon grool£ belangstelling is op de Herv. begraafplaats alhier gisteren ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den heer G. den Heijer, slachtoffer van het tramongeluk te Oegst geest. De kist was gedekt door een groot aantal kransen, terwijl ook veel bloemen van de Rollerdamsche Marktkoopliedenbond Alphen. Kerkel. bericht Herv. Kerk, Julianastraat Zondag en) halftien, da. Veldhoen (Doopsbed.) 'en nam. halfzeven, ds. De Bruin. Geref Kerk, Raadhuisstraat Zondag- yoorm. tien uur, ds Schouten, H. A., en nam zes uur, ds .Schouten (H. A. en Dankz.). Te Aarlanderveen kwam de landbou wer A B. mei zijn paard en wagen in aan rijding met de brug aldaar. Hij kwam hier bij zoodanig te vallen dat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. In een gehouden vergadering van liet Comite voor Ziekenhuisverpleging te Aar- landerveen werd tot administrateur be noemd de heer I. Zwaneveld en tot diens plaatsvervanger de heer Fr. Vester. Burgerlijke Stand. Bevallen: K. W van Dam geb. Rodenburg d. M. A. iWesselse geb. Nieuwenhuisen z. J. D. Bossemeijer geb. Kooij z. C. H. Man geb. Kooipier z. Gehuwd: G. Belt jm. 28 j. en C. J. Kem pen jd. 27 j. A. Griffioen jm. 25 j. en J. 1. Dillo jd. 24 j. I Bij het perenpiukken wilde J. v. d. W te Aarlanderveen met een haak een tak naar zich loe trekken. Deze schoot echter terug en v d. W. viel zoodoende achterover op den grond. Hij bekwam een leelijke wonde óp het achterhoofd. Alhier hebben eenige personen een sloot, liggende bij het erf van den landbou wer v. D. aan de Liende, leeg laten loopen óm zoodoende de daarin gepoote edelkarpers Ie bemachtigen. Ze zijn er in geslaagd. Alle edelkarpers, w o. groote exemplaren, zijn l verdwenen Boskoop. Gevonden voorwerpen: 1 'ceinluurdamesraantel, 1 ledige portemon- naie, 1 vulpenhouder, 1 Alpacabeursje met inhoud, 1 hond (smousjc), 1 R. K. kerk boekje. Inlichtingen te bekomen bij de po litie. In den nacht van Woensdag op Don derdag j.l. hebben eenige personen zich toe gang verschaft tot de woning van den heer v. H aan de Zijde, alhier. Waarschijnlijk zijn zij, met behulp van valsohe sleutels, binnen gekomen. Vermist wordt: oenig lin nengoed en f200 aan bankpapier. De politie steil een onderzoek in. Kerkel ij k bericht, voor Zon dag. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie v.m. halftien en n.m. zes uur, ds. Kalkert van Eemaes-Builen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur, ds. Glas. Geref. Kerk voorm .halftien en nam. 6 uur, ds. Fernhout. Sffvatorie, v.m. halftien en nam. 6 uur, 4e eeiw. heer De Jong. Znammerdam. De hoeren G. van Muis winkel Mzn. en II. vain Oosterom zijn door den Commissaris der Koningin herbenoemd tot leden van het College van Zetters voor '■Rijks directe belastingen in deze ge meente. De broodprijzen zijn alhier verhoogd, voor bruin brood met 2 cent en voor witte brood met 1 cent. Alhier is opgericht een Geref. Mannen- wceniging. Tol voorzitter is gekozen de hoer W. Domburg Tzn. Dc vergaderingen zullen om de 14 dagen worden gehouden in de bijz. school naast de Geref. Kerk. De jaarlijksche collecte voor het Ned. Roode Kruis alhier langs de huizen gehou den, heeft netto f22.88 opgebracht. Kerkel ij k bericht voor Zon dag. Nod. Herv. Kerk, v.m. 10 uur en des avonds halfzeven, ds Kloots. Geref. Kerk, v m. halftien en 's avonds halfreven, dr. D J. van Katwijk te Schip luiden (vroeger alhier). Burgerlijke Stand. Geboren Mania, d. van Cornells Voordouw en van "aagje Alida Kersbergen. door MARGARET PEDLER, Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. 67) Ifet was oen vrouw, die op deze wijze zijn particulier terrein was binnengedrongen. zw^€ kanten sjaal had zij over het floola geslagen en onder de teere plooien, zag mj het mooie gelaat en de geheimzinnige oogen van Elisabeth Durward. Zij had een angen, zwartten mantel over haar avond japon geslagen en haar blanke hals kwam scherp uit tegen de donkere omlijsting. In het geheimzinnige maanlicht, waarin «le dingen zoo'n geheel ander voorkomen nebben, had zij niet het Uiterlijk van een vrouw op rijperen leeftijd, maar zij scheen verwonderlijk jong, zoodat Trent één oogen- blik het gevoel had, dat de jaren terugge- wenteld waren en Elisabeth Eden, in al de onvergelijkelijke schoonheid van haar Jeugd, vóór hem stond. Hij staarde haar aan zonder (e verroeren on de peinzende oogen beantwoordden zijn blik zonder zich af te wenden. Eindelijk barstten er een paar woorden zijn lippen in een heesch gefluister en &k°r hun klank een betoovering had ver broken, die beiden den man en de vrouw, Bevangen hield, stapte Elisabeth den dnera- Pol over en kwam naar hem toe. Trent maakte een snelle beweging ®'jna, zoo scheen het, een beweging van afkeer. „Waarom ben je hier gekomen?" vroeg hij schor. Zij kwam iels dichter bij hem, bleef toen stilstaan mei baar hand op de tafel ge leund en keek hem aan met een vreemde, vragende uitdrukking in de oogen. „Dat is een armzalige verwelkoming, Maurice," merkte zij eindelijk op. Hij kromp ineen bij het hooren van den naam, waarmede zij hem aansprak; toen herstelde hij zich onmiddellijk en keek haar kalm aan. „Ik heb geen welkom voor je," zei hij op afgesneden toon. „Waarom zou ik dat heb ben? Alles, wal tusschen ons beiden ge weest is.eindigde.een halve men- schenleeftijd geleden." „Neen!*' riep zij uit. „Neen! Niet alles! Er is nog rekening be houden met het geluk van mijn zoon!" „Het geluk van je zoon?" Hij staarde haar verbaasd aan. „Wat heeft het geluk van jouw zoon met mij te maken?" „Alles!" antwoordde zij. ..Alles! Sara Tennant is de vrouw, die hij liefheeft." „En ben je hier gekomen, om mij oen ver wijt le maken van het feit, dat zij zijn liefde niet beantwoordtvroeg hij met een tikje ironie in zijn slem „Neen, ik verwijl je niets. Maar als jij er niet geweest was, zou zij met hem getrouwd zijn. Ze waren verloofd en toen haar stem beefde even „toen kwam jijl Je kwam en beroofde Tim van zijn geluk." Trent glimlachte sarcastisch. „Een voorbeeld, hoe Gods molens malen," zei hij luchtig. ..Jij beroofde mij dal geef je me wel loe? van iels, dat mij veel waaTd was. En nu heb ik op mijn beurt «onder het te weten jou beroofd van het geluk van je «oon. Het schijnt me." zei de hij peinzend, „een ongewoon rechtvaardige beschikking van de Voorzienigheid. En de zonden van de ouders worden bezocht aan het kind; dat is de ondoorgrondelijke wijs heid van zulke beschikkingen." Elisabeth soheeu geen acht le. slaan op den bitteren hoon van zijn woorden; Zij keek hem recht in de oogen. „Ik wil jou uit den weg hebben," zei ze met groote vastberadenheid. „Werkelijk?" De onverschillige, lang zame toon was in tegenspraak met de plot selinge, gevaarlijke flikkering in de bruine oogen. „Je bedoelt, dat je mij nog eens wilt laten betalen?" Haar oogen dwaalden onrustig een ande ren kant op en zij werd rood. „Ik vrees, dat het daarop neerkomt." gaf zij loe. „En hoe zou je je voorstellen, dal dat ge beuren moest?" vroeg hij kalm. Zij keek hem weer aan. Er was een fel licht in haar oogen ei^ toen zij sprak, kwa men de woorden snel en gebiedend over haar lippen. „O, bet zou zoo gemakkelijk gaan, Mau rice! Je behoeft alleen maar Sara te over tuigen, dat je niet met haar kunt trouwen, of met welke andere vrouw dan ook, om die reden! Vertel haar, wat je voor reputatie hebt; vertel haar, waarom je je nooit onder je medemenschen kunt vertoonen, waarom je hier leeft onder eén aangenomen naam. Wanneer ze dal alles weet, zal ze je niet willen trouwen en dan zou Tim kans heb ben haar terug te winnen." „Je bedoelt, Iaat mij je goed begrijpen, Elisabeth," Trent sprak met op zorgvul dig afgemeten toon „dat ik mijzelf in Sara's oogen zwart, moet maken, zoodal zij. wanneer zij ontdekt wat een wolf in meer risioo moeten dragen om zoodoende openbare besteding in de hand te werken. Conform besloten. Het voorstel van B. on W.W, om aan het Rijk een voorschot aan te vragen van f 6300 ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders. Wordt zonder eenige bespreking aango- nomen. Vervolgens wordt behandeld een voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbe sluit t-ot aankoop en verbreeding van de Vuurstecg. Naar aanleiding van een besluit van 21 Februari j.l. inzake den aankoop van deze Vuursteeg, is ter secretarie een abui9 ge slopen. Als gezamenlijke koopprijs wordt genoemd f 660 dit had eohter f 1311 moeten rijn. Het betreft namelijk de overname van een strook tuingrond, den openbaren weg ,,de Vuursteeg" en een sloot met houtwol. Conform besloten. Aan de orde wordt gesteld een voorstel van B. en W. tot het geven van een naam aan een nieuwen verbindingsweg tusschen Grachtwcg en Smallcweg. De heer Zegers zegt dat zijn officieel adres geheel genegeerd is. Graohtweg klinkt geheel vreemd, daar wij geen gracht meet hebben. Dit is Haven geworden. De heer Kuipers is van dezelfde gevoelens ou wenscht evenals de heer Zegers Haven Oost en Haven West te noemen. In stemming gebracht, werd het voorstel van B. en W. met 9 tegen 4 stemmen aan genomen. Dc verbindingsweg zal dus Graohtweg ge naamd worden. Naar aanleiding van een verzoek van do firma H. Zijp en Co. tot opheffing der vuilnisbelt aan de le Poellaan, doen B. en W. het voorstel tot opheffing van de vuil nisbelt aan de le Poellaan over te gaan Dc heer Pijnaclcer kan zich dit verzoek van deze firma best indenken, maar meent dat cr toch nog wel een gelegenheid gezocht kan worden, om doze vuilnisbelt te behou den, mede voor de aldaar wonende inwo ners. Weth. Tromp zegt dit verleden jaar ook al geprobeerd to hebben, maar aangezien daar niet altijd toezicht kan zijn, wofdt de meeste vuilnis voor den ingang neerge gooid. De heer Van Kesteren doet het voor stel om het nog eens een jaar te probeeren. Het voorstel wordt echter niet voldoende ondersteunt., zoodat het voorstel van B. en W. wordt aangenomen en doee vuilnisplaats zal worden ontruimd. Do heer Van Kesteren vraagt of het niet mogelijk is om aldaar de woonwagens te plaatsen. De Voorz. doet echter de mededeeling, dat nabij de nieuwe vuilnisbelt een terroin in orde zal worden gemaakt voor de woon wagens. Aan de orde komt vaststelling van dc meenterekening over het dienstjaar 1923. Ingekomen is een rapport van den ac countant der Ver. van Ned. Gemeenten, h»t- wclk op verzoek van den hoer Sobels zal circuleeren. De heer C. Schrama zegt namens de com missie tot nazien der rekening, dat dc re geling der gemeente in goede handen is, en brengt in verband daarmede hulde aan B. en W. Aangeboden wordt de Gemeen te-begroo ting voor het dienstjaar 1936, met de vol gende cijfers gewone inkomsten f 290.536.95 gewone uitgaven f 290.5.26.95, buitengewone inkomsten f 30.917.45, buitengewone uitga ven f 30.0000, batig saldo f 917.-15. Aldus vastgesteld. De begrooting van het gasbedrijf voor het jaar 1925 zal bij rondzending worden aan geboden. Ingekomen is oen verslag van hot Groene Kruis, hetwelk zal oirculeeron. Idem een verzoek van de gcitenfokveree- niging om eon subsidie. Idem van den A.N.W.B. om eon gesplitste verkeersweg voor auto-,motor- en rijwiel- verkeer in het belang van het laatstgenoem de. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Dc heer Van Kesteren vraagt bestrating tusschen de Meer en Houtstraat on Van mijzelf zwart te maken in het oog van cte vrouw, die ik liefheb ter wiHe van Tim, of van twintig Tims. Begrijp dat alsjeblieft ééns en voor altijd." Hij maakte oen beweging als om haar te beduiden, dat zij hem kon voorgaan, door de deur, waardoor zij gekomen wasmaar zij maakte geen aanstalten om heen te gaan. totcgendeel, zij sloeg haar mantel terug, alsof die haar een belemmering was, en greep hem onstuimig bij den arm. „Maurice! Maurice! Om Gods wil, luister naar mij!" Haar stem trilde plotseling van smeekenden hartstocht. „Doe het dan op een andere manier! Brvek met haar op oen andere wijze! Al9 je wist hoe ellendig ik het vind je dit te vragen ik, die alleen ver- driest en moeite in je leven gebracht hebt Maar Tim, mijn zoon, gaal vóór." Zij drukte zich dichter tegen hem aan en hief smcekend het gelaat tot hem op. „Mau rice, je liadt me eens lief; ter wille van die liefde, geef mij het geluk van mijn zoon!" Koel, onverbiddelijk maakte hij zich loi van dien greep van haar hand. Het mooie, angslig-smeekende gezicht, de smeeking van haar slem, het liet hem koud. „Da<t is we! een armzalig argument, dat je daar gebruikt," zei hij koud. „Je doet je verzoek in naam van oen liefde, die drie en twintig jaar geleden stierf." „Wou je zeggen," zei ze, hem aanstarend, „dat je na dien lijd niets meer om mij hebt gegeven?" Haar stem had een ongeloovigea klank. Toen lachte zij plotseling. En ik wat een dwaas ben ik gcwcestl Ik heb dik-i wijls wroeging gehad, als ik dacht, hoe jé lijden moesll" Hij glimlachte met een verwrongen trei bij de bittere herinnering. (Wordt vervolgd). schaapskleeren ik ben, onze verloving zal afbreken." Onder zijn doordringenden Wik aarzelde zij oen oogenblik. Toen zij ze vierkant; „Ja, dat is het." „Een prachtprogramma," vond hij. „Maar ik goloof, dat je Sara eenvoudig buiten be schouwing hebt gelalen in de heele zaak. Het zal weinig bijdragen tW haar geluk, te weten, dat zij haar hart gegeven heeft aan hoe zullen we zeggen?" - een onaan gename glimlach krulde zijn lippen „aan het verkeerde soort van man?" „O, natuurlijk zij zal ontdaan zijn, ge- deiillusionneerd voor een poos. Zij zal er onder lijden. Maar" zij zuchtte even „wij hebben allen on3 deel van lijden ge had. Sara kan niet verwachten een uitzon dering te zijn. En later,haar oogen glansden „later zal zij gelukkig zijn. Zij en Tim zullen samen gelukkig zijn." „En dus ben je bereid al dat lijden, van Sara en van mij hoewel ik veronderstel, dat dat laatste hij jou niet telt te veroor zaken, om Tims geluk te verzekeren?" „Ja," zei 21e vastberaden; „ik ben bereid, alles te doen om dat te verzekeren." Trent staarde haar aan in stomme verba zing. „Heb je dan geen geweten?" vroeg hij eindelijk. „Heb je nooit een geweien ge- had?" Zij koek hem eenigszins medelijdend aan. „Je begrijpt het niet," mompelde zij. „Je begrijpt het niet. Ik ben zijn moeder. En ik wil. dat hij gelukkig is." Hij haalde de schouders op. „Het spijt me wel," zei hij, „maar ik kan je niet helpen. Maar ik ben bang, dat Tims geluk niet ten koste van hel mijne gekocht zal worden. Ik heb niet het minste plan

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5