Sprookjes Vertellen. Engeltje Staffeleu, blijf maar moed hou den, je doet al een poosje trouw mee, dan zal je hoop ik, ook eenmaal een prijs loten. Heeft je vader ook altijd veel plezier om de raadsels op te lossep 1 Dat is gezellig voor jou, dan kunnen jullie er samep over praten. Klazine Parlevliet ze hebben je erg be dorven hoor met je verjaardag. Wat een massa cadeaux heb je gehad, er kwam geen eind aan de lijst van alles. En je hebt ook heel wat gezien van de feesten, merk ik wel, dus de prijsraadsel- waven niet moeil' voor je. Jan Luttje je mag gerust een jonger bun. jongetje wat helpen en hij mag ook mee doen als ze bij hem thuis het ,,Leidsch Dag blad'' en dus de kindercourant ook hebber- Is Henk familie van mijn raadselnichtie Francisca Giezen 1 Nel van Leeuwen (Oegstgeest) heb je genoten van het openluchtspel 1 Ik kon er niet heengaan, ik vat gauw koude, dus het was mij te frisch en te vochtig. Jo Reyngoud vindt jij aapjes ook zulke grappige dieren Nu ik ook, en toch moet je voorzichtig zijn als je hun nootjes voert, want ze kunnen zoo onverwachts boos wor den en dan wel heel valsch zijn. Clazina van Venetie ik heb ook veel ge zien die dagen en vond alles heel mooi, zoo- dat ik 6 October weer heel voldaan naar den Haag terugkeerde, maar openluchtspel vuurwerk en nog meer dingen heb ik niet bijgewoond, dat kon niet. Adrie Huter ik hoop dat je je plan ten uitvoer zult brengen en weer geregeld gaan meedoen. Marie Baars die klasgenootjes van je doen allang trouw mee, dus probeer maar bun voorbeeld op te volgen. Toos Dirkse als je het niet te moeilijk vindt mag je gerust met de grootere mee doen. Henriette Verboog den sluitzegel heb ik zeker gezien en ik vond dien heel aardig. Je brief kwam nu mooi op tijd met de post. Aafje Key vertel mij maar eens wat voor soort werk je nu iederen dag doet als je naar je broer gaat. Gerrie Slootweg je hebt gelijk we hebben eenige dagen verrukkelijk weer gehad, het leek wel zomer, zoo lekker warm en zonnig wdr nu vandaag lijkt het heel weinig op .«omer en wil de zon zich heelemaal niet 'rertoonen Vond je het vuurwerk zoo mooi Viertal Oostdam, in dit pakket zat ook nog die vorige brief, die was dus niet verloren, Doe de brieven voortaan maar vóór 4 uur in de bus. Jullie h^bt de Koningin dus, prach tig kunnen zien. Wonen jullie in de Pieters- ierkoorsteeg? Dan ben ik ook voorbij gekomen 2 October avonds toen ik naar de Pieterskerk ging. Annie Huisman ik ben die dagen natuur lijk dikwijls door de Kraaierstraat gegaan, en Itelkens bewonderde ik die poort op de brug, die was bijzonder mooi gemaakt en 's avonds [verlicht was het ook zoo mooi. Waar precies woon jij? Bob Lan dat je het druk hebt door huis werk, daar kan je niets aan doen,-dat is al Iheel begrijpelijk, maar dat andere soort werk [waarom doe je daar zoo druk aan? Gerard Klay nu ik uit je brief lees, wat |je vader is,- nu vond jij dat" 2e woord zeker eel gemakkelijk is het niet zoo? Dat zul len wel extra drykke dagen voor je vader :ijn geweest. Leendert Elderhorst aardig, dat jullie iocht meedoen aan de verschillende spel letjes om prijzen. De optocht en de Konin- in zag ik eenige malen heel goed, maar niet iet openluchtspel, maar men kan ook niet (fies zien. Niesje de Gelder vandaag ontving ik 2 irieven van je, ook den vorigen brief, waar- je mij vertelde van die prachtpop, die je )roer heeft geloot. Wie heeft hij daarmede Nukkig gemaakt? Heb jij 2 uur op het hek het ziekenhuis gestaan? Was je toen iet heel erg moe? Francisca Giezen ik hoop voor jou, dat je verjaardag ditmaal ook weer in de herfst- acantie zal vallen. Is het nog niet gezegd >p school, wanneer er herfstvacantic zal rijn? Corrie van Koperen ik meende al, dat je !en kleindochtertje zou zijn van die persoon lie bij mijne ouders kwam. En ik herinner Dij nog uit mijne jeugd, dat je vader vroo- ijk zat te fluiten, als hij dat werkje bij ons huis zat te doen 's morgens. Zus kon mooi vertellen, o, wel honderd uit, van Biket, Roodkapje, en van Ezekhuid. Den GeJaarsden Kater, Hans en Duimelijn, Asschepoes en wat er meer voor sprookjes zijn. Moeders boek vol platen had ze op haar schoot; die mocht Jan bekijken óf hij ook genoot 1 Dwergjes, hekeen, elfjes, zag hij allemaal, en vroeg telkens gretig naar een nieuw verhaal. Eind'lijk werd het bedtijd; willig en gedwee ging ons Jantje slapen, maar het boek moest mee. Gauw was Jan in Droomland en wie vond hij daar 1 al de sprookjeeluidjes vredig bij elkaar HERMANNA> I-na en Tonnie Houpt, hadden jullie de Ko ningin nog nooit gezien? Het doet mij ge noegen dat jullie dan nu H. M. zoo goed ge zien hebt. Lienfje de Graaf jij ook al zóóveej goed gezien? Dat dacht ik wel, je bent immers een eenig kind? En je gaat er nogal eens op uit met je ouders. Annie Blansjaar wal had je aardige tee- keningen er bij gemaakt. Je hebt zeker het potje van de hutspot wel eens gezien op de Lakenhal? Daar leek dit geteekende potje precies op. Frans de Keuning ben je ook weer eens mee gaan doen, dat is goed hoor, ik hoop dat je er nü voortaan ook weer tijd en lust voor zult vinden om de raadsels op te lossen. Fien Elsinga je behoort tot de grooteren en ik hoop dat je het doen zult, een trouw raadselnichtje van mij worden. Mien Remmelenkamp vandaag 2 brieven van je. Ik beloof je dat ik spoedig je raadsel -'•ens zal plaatsen. Als ik het niet vergeet doe ik het de volgende week al. Lena Planken het was heel goed en netjes zooals je de beide prijsraadsels had opge schreven. Ben je naar de generale repetitie van het openluchtspel geweest? Dan heb je het dus ook mooi kunnen zien. Mario Kükler het was geen vergissing, die letter behoorde er bij, Johan de Witt is een groot staatsman geweest. Geertje Hoff heb je zoo overal op het Plantsoen rondgekeken of je de raadseltante ook zag; het Plantsoen is groot, ik logeerde 2 huizen van de Kraaiersiraat af, dus als jij dan dicht bij een der uiteinden hebt geke ken bijvoorbeeld, dan kon je mij niet vin den. Maar ik kom nog wel weer eens in Leiden. Annie en Ne eitje van Leeuwen (Nieuw- veen) als jullie niet in Leiden bent geweest met de feesten dan hebben jullie het toch kranig klaar gespeeld om de prijsraadsels op te lossen en dan had je het zeker wel verdiend als je gelukkig had mogen loten. Groot gelijk dat je de woorden nu maar in de courant hebt gezocht. Neeltje hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, veel plezier aanstaanden Maandag. Louis Hartkamp je hebt gelijk de meeste brieven bevatten verhalen over de feesten over alles wat ieder op zijne beurt heeft ge zien. Je had Kazan zeker veilig opgeborgen, zoodat hij niet kon ontsnappen in die druk te. Jij hebt zeker het opstellen van de op tocht Zaterdags goed gezien, daar woon-je immers dichtbij? W. Looman vond je het prijsraadsel zóó

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 19