No. 19816. WOENSDAG 15 OCTOBER Anno 1924 Officiesle Kennisgeving. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws1 van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENIIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags B0 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzendine van brieven Ï0 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 'ƒ2.86, per week ...v..0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" iWÏi- 0.18, Franco per post 2.35 portokosten. oit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE V1SCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vis ch winkel, Visohmarkt 18, lel. 1225, is Donderdag ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.19—f 0.30. SCHOL a f 0 22—10.41, KABELJAUW a f o 46f 0.50 (geh Kabelj. a f 0.38) per pond, HARING f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELA AR, Burgmeester. Leiden, 15 October 1924. Naar wij vernemen is het Raadslid de heer J. Splinter Gzn. sedert ecnige dagen ernstig ongesteld. Voor het examen vrije- en orde-oefe- ningen is in Den Haag geslaagd de heer M. F. J. van den Brcpk. alhier. Het terrein naast dc openbare school aan den Maresingel, nabij de Sophiaslraat, dat al enkele malen tot verschillende doel- einden was voorbestemd wij denken aan het in den Raad gedaan voorstel om het tot openbare speelplaats in te richten heeft I nu zijn bestemming bereikt. Aan de woningbouw vereen iging ,,Ons Belang" toch die reeds enkele complexen 1 woningen in die omgeving (aan de Alexan- derstraat en Mauritsslraat) bezit, is door hel Gemeentebestuur een groot deel van ge- noemd terrein voor een nieuw bouwplan afgestaan. Het terrein is ongeveer een jaar geleden opgehoogd en gerioleerd, zoodat, als de zaken zich wat handig afwikkelen, de eerste slappen voor dien bouw spoedig kun- nen worden gedaan. Zoo breidt zich dit stadsgedeelte steeds meer en meer uil en doet zich de behoefte naar nog een andere verbinding met de .fbinnenstad" aan de veel le smalle ..groole" Havenbrug. dringender gevoelen, De tentoonstelling ..Beleg en Ontziet van Leiden" in het Stedelijk Museum „De Lakenhal' zal Zondag 19 October, om vier uur, worden gesloten. Bij vonnis van de rechtbank te 's-Gra- venhage is, met vernietiging van het in de desbetreffende zaak gewezen vonnis van den kantonrechter te 's-Gravenhage, aan den heer H. A. Kreymborg, student, alhier, wegens overtreding van artikel 15 der Mo tor- en Rijwiel wel, dè bevoegdheid molor- rijluigen to besturen ontzegd voor den tijd van één jaar, ingegaan op 11 October. De vaste Keuringscommissie der Kon Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en rianl- kunde heeft den heer W. van Veen, alhier, die le Amsterdam een groepje Asier Amel- lus-variëteiten inzond, voor „Miss A. E. Groir een getuigschrift eerste klasse en „Aulurnn Glory" een getuigschrift van ver- dienste toegekend, De door hel Genootschap Nederland Engeland (afd Leiden) uitgeschreven lezing in het Botanisch Laboratorium, waarin als spreker zou optreden capt. W. ChandleT, is niet doorgegaan, doordat de spreker, die uit Engeland moest komen, ten gevolge van den mist op zee Leiden niet tijdig heeft kunnen bereiken. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier zijn 649 werkzoekenden ingeschreven. De aalaiisactie van het Postpersoneel. De algetneene secretaris van den C. B. P. T. T., de heer II. van Giessel. die deel uit maakte van de deputatie uil de postale com missie van overleg, welke besprekingen heeft gevoerd met de Regeering over de loonsverlaging van het pos!personeel, heeft do mededeel uig ontvangen, dat de Minister raad in de aangevoerde argumenten geen aanleiding heeft kunnen vinden, voor het H.-personeel een uilzondering op de 1 October j I. ingevoerde salarisverlaging te treffen De directeur van het postkantoor te Am sterdam heeft de volgende dienstorder uit gevaardigd: ,.Het is mij geenszins ontgaan, dat in de laatste dagen onder u allen een stemming heerscht, die door anderen op bedenkelijke wijze wordt aangezet, om u tot daden te gen de belangen van den dienst en van het publiek aan te sporen. Ik meen daarom goed le doen u te waar schuwen voor de ernstige gevolgen, indien gij u laat verleiden iets te doen in strijd met uw plicht en in strijd met de wet. De grond oorzaak uwer ontstemming i3 gelegen in den Regeeringsmaalregel, die onze jaarwedde deed verminderen. Over de noodzakelijkheid daarvan kan men van meening verschillen, doch er is al leszins gelegenheid om dit le uiten zonder daarbij over te gaan tot daden, die de ons toevertrouwde belangen zouden benadeelen. Wil echter niet vergeten, dat er in de par ticuliere maatschappij zeer velen zijn, die als een gevolg van slechte tijden hun in komsten belangrijk hebben zien verminde ren, of nog erger, geheel gedaan hebben ge kregen, en dat er uitzicht is op betere tijden, die ongetwijfeld onzen jaarwedden dan ten goede kunnen komen." Wettelijke regeling opnieuw van de coöperatieve vereenigingen. Verschenen is de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp tol wettelijke re geling opnieuw van de coöperatieve vereeni gingen. Met voldoening verklaart de Regeering er kennis van te nemen, dat vele leden zich met de indiening van dit wetsontwerp inge nomen verklaarden, en dat men zich er al gemeen mede kon vereenigen, dat de tot stand-koming eener regeling, welke er op uit is de aan de wet van 1876 verbonden be zwaren le ondervangen, niet is onderge schikt gemaakt aan een herziening van het geheele vereenigingsrecht. De Regeering kan niet toegeven, dat het beginsel der coöperatie medebrengt, dat die leden der verecniging gezamenlijk tot beta ling van de schulden der vereeniging ge houden zijn. Het systeem van het ontwerp maakt het mogelijk, dat elke vereeniging die regeling krijgt, welke het meesle strookt met haar opzet en bedrijl. Uilsluiting van aan sprakelijkheid is toe te laten. Gevaar voor misbruik is niet le duchten. De praclijk wijst uil, dal vereenigingen, die crediet noo- dig hebben, het met de aansprakelijkheid ernstig nemendaarentegen zijn er andere vereenigingen, welke de aansprakelijkheid tot vrijwel niets hebben gereduceerd. Houdt men niettemin vast aan eenige aansprake lijkheid, hoezeer ook gereduceerd, dan is het mogelijk, dat derden door don valschen schijn van in werkelijkheid waardelooze aansprakelijkheid worden bedrogen. In een stelsel, waarbij vrijheid bestaal in de aansprakelijkheid der leden voor de schulden der vereeniging ingeval van ver effening bij do statuten zoodanig le regelen, als voor de betrokken vereeniging het meest wenschelijk voorkomt, zoude kwalijk pas sen bij dwingend wettelijk voorschrift no pens die aansprakelijkheid tusschentijds, ge lijk door sommige leden wordt aanbevolen. Ook op dit punt moet vrijheid van beweging worden gelalen. Als bezwaren tegen de voorgestelde rege ling worden aangevoerd de mogelijkheid van antidateering van bewijsstukken, ver loren gaan vao bewijsstukken en verschil len lusschen verschillende bewijsstukken. In theorie is antidateering, evenals trou wens bij liet geldende stelsel, mogelijk. Maar is hel gevaar groot voor valschheid in ge schrifte op groole schaal door een groep eerzame burgers in samenspanning niet be stuursleden, wier eigen aansprakelijkheid als leden vaak weer wordt vergroot, wan neer anderen van aansprakelijkheid worden ontslagen? Het tweede bezwaar is niet over wegend, wanneer wordt bedacht, dat nog andere bewijsmiddelen len dienste staan, bijv de leden boekhouding. Ten aanzien van het derde bezwaar zij opgemerkt, dat, wanneer zich een verschil voordoet, de rechter zal hebben te beslissen. De verhouding lusschen akte van oprich ting en statuten in dit wetsontwerp is de zelfde als volgens de «geldende wet. De akte bevat de statuten, dit zijn de „voorwaar den" van de op te richten vereeniging; doch in de akte komen bovendien nog andere za ken voor, bijv de namen van de oprichters, de dag waarop- de akte wordt verleden, enz. Nu echter blijk!, dal dienaangaande misver stand kan bestaan, is bet beter het eerste lid te lezen „De akte van oprichting der coöperatieve vereeniging, welke hare statu ten moet bevatten en de akte, waarbij de statuten worden gewijzigd, worden notarieel verleden." Deze redactie maakt geen mel ding meer van wijziging in den duur der vereeniging. Het nieuw voorgestelde laatste lid van art. 5 voorziet daarin. Die bepaling maakt het mogetijk de redactie ook van an dere artikelen, welke mede den duur be treffen, te vereenvoudigen. De bevoegdheid tol hel stellen van voor waarden is niets nieuws van dit ontwerp. Zij bestaat reeds volgens de geldende wet en kan niet worden gemist. Daarom wordt thans alsnog een aanvul ling van het eerste lid van art. 17 voorge steld, houdende dat, wanneer de vereeni ging wordt ontbonden door hare insolventie, nadat zij in slaat van faillissement is ver klaard, in de aansprakelijkheid eveneens deelen allen, die minder dan een jaar vóór de faillietverklaring, of daarna, hebben op gehouden leden te zijn. De beginselen van de artikelen 1374 en 1375 van het Burgerlijk Wetboek beheer- schen ook hel vereenigingsrecht. Hel ware verkeerd die beginselen voor de coöperatieve vereenigingen prijs le geven. Indien niet ware aan te nemen, dat die beginselen reeds gelden zonder da\ zij in de wet op de coöpe ratieve vereenigingen uitdrukkelijk zijn ver meld, zou er aanleiding kunnen zijn voor de opneming in dit wetsontwerp. Thans is dit niet noodig. De memorie van antwoord gaat vergezeld van een nota van wijzigingen, waarbij, be halve de boven reeds vermelde, nog een aantal wijzigingen van meer ondergeschik ten aard in het ontwerp worden aange bracht. Stadie voor den Indischen bestuursdienst. Dezen zomer zijn aan de jongelieden, die zich aanmeldden om te worden aangewe zen als candidaab-Indisdb ambtenaar, hetzij vanwege het Departement van Koloniën, hetzij met voorkennis van dat Departement, een drietal mededeelingen verstrekt. De eerste bevatte een afdruk van een op 10 October 1923 door de vereenigde juridi sche en literarische faculteiten te Leiden opgestelde bekendmaking betreffende de In disch studiën vooi den hestuursdien6t en den rechterlijken dienst geen samenvatting en verwerking van vroegere bekendmakin gen aan de studenten). De tweede mededeeling gedagteekend IA Juli 1924 en onderteokend door den voorzit ter der schiftingscommissie, luidde Namens Zijne Excellentie don Minister van Koloniën hcoft ondergeteekendo dc eer u mede te deelen, dat het denkbeeld in overweging is, om, te beginnen met den nieuwen leergang in het komende najaar, voortaan uitsluitend langs den weg der In- dologische studie en dus niet langer lange den weg der studie van het Nederlandscli- Indisch recht, toegang tot den Indischen bestuursdienst te doen verkrijgen Bij eventueele beslissing in bovenbedoel den zin zal de opleiding, althans voorloo- pig, alleen aan de Rijksuniversiteit te Lei den kunnen plaats hebben. De derde mededeeling, gedrukt, ongeda- teord cn ongeteekend, was van den volgen den inhoud: Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat (Hier volgden de (inverband met de vorige mededeeling doorgehaalde) woorden: „be halve aan de Rijksuniversiteit te Leiden, dc candidaat-Indisehe ambtenaren in den vervolge ook aan de Gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam zullen kunnen studee- ren, voorshands evenwel slechts voor het canadidaatsexamen in het Nederlandsch- Indisch recht, terwijl".) plannen tot stich ting van particuliere zijde van eon z.g. In dische faculteit aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waardoor de volledige studie al daar mogelijk zou worden, in overweging zijn. De vliegtocht NederlandIndië. Do derdo brief, dien het Persbureau ,,Anota" van het Comité Vliegtocht Neder- land—Indië ter publicatie kreeg, luidt als volgt: Philippopel, Bulgarije, 4 Oct. '24. Aan het Ooniité Vliegtocht Amster damBatavia, te 's-Gravenhago. Mijne Heeren, Over den eersten dag van onzen tocht bent U ingelicht in mijn brief uit Praag van 1 October. Een verslag van den tweeden vliegdag dat ik 3 Ootober in de lucht schreef, sluit ik hierbij in Zooals U naar ik hoop, uit mijn telegram van den avond van 3 October vernomen hebt, is het geluk den derden vliegdag niet met ons geweest. Ik laat hier volgen een uittreksel uit mijn dag boek: Vertrokken uit Belgrado 6 uur 25 G.M.T. met 1050 L. benzine; tamelijk sterke Z.O. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Op advies van chef vliegveld Belgrado vliegen wij niet langs den Donau door de IJzeren Poort, maar via Sofia, Philippopel, Adria- nopel naar Constantinopel. Kaarten voor deze afwijking in de route had ik bij mij. Do motor werkt evenals de vorige dagen uitstekend. Toerental gedurende de vlucht 1760-1800. Benzineverbruik 93—94 liter per uur. Temperatuur water 71—74 graden. Temperatuur olie 50 graden. Oliedruk hoog 40. Oliedruk laag 7 Bij de beide vorige vluchten is het water- verlies beperkt gebleven tot een halven li ter gedurende den geheelen dag. De start van het toestel te Praag en Belgrado was zeer goed. Sofia gepasseerd 10 uur 25 G M. T,, het vliegveld aldaar maakt een goeden indrukruim, groote steonen hangars. 20 K.M. voor Philippopel loopt plotseling de watertemperatuur op tot 100 graden. Olie druk en olietemperatuur blijven normaal. Onmiddellijk na deze waarneming begint de motor terug te loopen van 1300 tot 1609 toeren, om daarna nog verder terug te gaan, en binnen een minuut geheel te stop pen. Ik had nog juist tijd om een S-bocht te maken en het toestel met zoo weinig moge lijk snelheid te landen in wat er uitzag als een weilandje 11.20 G.M.T. Dit terrein was echter bestemd voor rijstbouw, en evenals bij een Indische sawah waren er kleine wal letjes op gemaakt, ongeveer 20—30 c.M. hoog, met gras begroeid en vanuit de lucht onzichtbaar. Deze walletjes zijn aangebracht voor inundatiedoeleinden. Bij de landing, die overigens geheel normaal zou zijn ver- loopen, voelde ik een hevigen klap tegen de wielen, doordat ik een van deze walle tjes raakte. Het toestel ging niet over den kop, en de schroef werd niet beschadigd, doch naarmate het toestel zwaarder op de wielen begon te rusten, bezweek het rech ter wiel meer en meertoen het geheel in elkander was gedraaid, raakte de poot van het landingsgestel den grond met het ge volg, dat de rechter helft daarvan bezweek. Alle buizen, behalve de lange buis, die bo ven naar den vleugel loopt, werden ver bogen of braken. De potjes aan de fuse lage scheurden uit. Het toestel kwam op den rechter-vlcugeltip te rusten, die waar schijnlijk aan de onderzijde beschadigd is. De rechter-aileron werd verbogen. De hef boom onderaan doen aileron eveneens. Do motor bleek sterk warmgeloopen te zijn De verf van do cylinder-koppcn was geheel zwartgebrand, en verschillende klep pen zaten vast. Het water is blijkbaar zeer snel weggeloopen, aangezien oliedruk en -temperatuur normaal bleven, on de radia- teur bijna terstond teeg was, toen wij op den grond stonden. Ik vrees, dat het on mogelijk zal zijn, het toestel naar Holland terug te transporteeren, aangezien het on geveer 3 K.M. van de naaste spoorweghalte ligt, en de wegen daarheen vrijwel onbe rijdbaar tijü voor een gewone auto, laat staan voor een stel wagens met romp en vleugel er op. Wel zal het waarschijnlijk mogelijk blijken, den motor uit to bouwen on te tran3porteeren. Morgen, Zondag, ga ik naar den heer De Brauw, Consul te So fia, die blijken gaf van groote belangstel ling. Ik zal tevens nagaan, wat voor hulp van de daar gevestigde Bulgaarsche Mili taire Yliogd^enst te krijgen is. Helaas ligt Sofia hier nog minstens 6 uur sporens van af. Het toestel staat onder militaire bewa king. De vice-consul alhier is aiterst vrien delijk. Telefoonverbindingen zijn hier uiter mate slecht, zoodat ik gisteren niet eens naar de stad kon komen. Wij wachtten tot een uur of 11 bij het toestel, en toen moes ten wij in de cabine gaan slapen. Pas he den tegen den middag konden wij In een Ford je naar de stad komen. De bevolking hier is niet arbeidsschuw, maar weet een voudig niet wat werk en haast bcteekent. Overigens zijn de menschen niet onwelwil lend. Het geeft echter weinig hoop voor eventueel transport. Ik hoef U niet te genv hoe ons deze afloop aan het hart gaat maar ik kan U verzekeren, dat wij alles zullen doen om de zaak verder zoo goed mogelijk af te wikkelen. Onze geldmiddelen zijn volkomen toereikend Onze eenige wensch is natuurlijk nog steeds, op dc een of andere manier de zaak door te zetten. De geheele bemanning zou niets liever wil len, doch wij begrijpen de moeilijkheid, die dit thans oplevert. Aangezien wij moeilïjL heden hebben om hier onderdak te komen, verzoek ik U vriendelijk, alle corresponden tie voorcorst te blijven adresseeren aan den Hollandschen Consul te Philippopel, den heer Kaltcheff. Zooals ik u schrééf, moet ik morgen naar Sofia, en ik heb hier min stens twee dagen voor noodig, zoodat ik U in dien tijd geen telegrammen zal kun nen zenden; voot dien tijd zal er van hier uit ook geen nieuws kunnen zijn. Het is een groot bezwaar, dat alle verbindings middelen hier zoo sleoht functioneexcn. Met de meeste hoogachting, Uw dienstwillige dienaar. (w.g.) A. N. J. Th. k Th. v. DER HOOP. Onder leiding van den directeur-gene raal van den arbeid is gisteren te 's-Gra venhage oen bespreking gehouden met ver tegenwoordigers van vereenigingen en in stellingen op het terrein der zieken- en krankzinnigenverpleging, waarin behandeld is de toepassing van de Arbeidswet 1919 op den arbeidstijd van verplegend perso neel, in verband met hetgeen de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid in de memorie van antwoord inzake zijn begroo ting voor 1924 heeft toegezegd ten aanzien van een spoedige invoering van de betref fende bepalingen. De aanwezigen hebben den wensch te kennen gegeven en zich bereid verklaard, bij de verdere voorbereiding van con voor ontwerp overleg te plegen. Ds. N. van Schouwenburg, predikant der Ned.-Hen'. Gemeente te Amsterdam, is ernstig ongesteld. Hij heeft Maandag een maagbloeding gehad, evenals elf jaar ge leden. Zijn toestand wordt zorgelijk geacht. De Minister van Arbeid is teruggeko men op zijn voornemen, de Rijkskweekschool voor Vroedvrouwen te Amsterdam op te heffen. Bij Kon. besluit is benoemd tot com missaris van politie te Middelburg de heer G. Goorhuis, thans hoofdinspecteur van politie te Hilversum. In de te Haarlem gehouden algemeene vergadering van den Ned. Christen-Vrou wenbond ia een voorstel van de afdecling Utrecht, in de bladen van de christelijke vakorganisaties een stuk te plaatsen, om de vrouwen op te wekken, tot den Bond toe te treden, aangenomen. Mevrouw Slotcmaker de Bruine nam op zich, het stuk tc schrij ven. De afdeeling Utrecht wenschte verder, dat de Christelijke vrouwen uit den arbeiders stand en de kleine burgerkringen in staat gesteld zouden worden, een gedeelte van den zomer buiten door te brengen, bijv. door het huren van huisj'es. Mevrouw Van Zanten, uit Bussum, stelde voor, dat de le den ,die daartoe in de gelegenheid zijn, haar huis daarvoor zullen open stellen. Er werd een commissie benoemd om deze zaak practisch te regelen. BINNENLAND. De Ministerraad vond geen aanleiding om voor het P. T. T.-personeel een uitzondering op de 1 October jl. ingevoerde salarisverla ging te treffen. Memorie van Antwoord inzake het wets ontwerp lot wettelijke regeling opnienw van de coöperatieve vereenigingen. Samenstelling van het Ned. Voetbalelftal voor den wedstrijd tegen Zuid-Afrika. De vliegtocht NederlandIndië. Een be moedigend telegram. De Tweede Kamer heeft het ontwerp tot wijziging der officiersopleiding heden aan« genomen. BUITENLAND. De kwestie van Irak voor den Volken bondsraad. Par tij-tactiek in Duitschland. Het Zweedsche kabinet is afgebeden. De verkiezingscampagne in Engeland. De Z. R. III boven New-York. Van do afdeeling Haarlem was een voor stel ingekomen, om te overwegen, aan den Minister van Justitio een adres te richten met het verzoek, spoedige invoering van een vereenvoudigde vaderschapsprocedure te bevorderen. Nadat mej. Dudok van Heel deze aangelegenheid had toegelicht, werd besloten, deze zaak nader in de afdeelin- gen te bezien en in de volgende vergade ring een beslissing te nemen. De aftredende bestuursleden, mevrouw A. C. DiepenhorstDc Gaay Fortman en mcj. II. S. S. Kuyper, zijn herkozen. Prof. mr. A. Ancma heeft gesproken over den Volkenbond. Men meldl ons: Op het le Haarlem 13 October j.l. gehou den diner van den Bond van Bloembollen- handelaren, in restaurant Brinkman, is op iniliatief van den heer J. van Leeuwen Lzn., ondersteund door den penningmeester van het Comité, den heer G. Vlasveld Jr., en met toestemming van den voorzitter, een collecte gehouden voor de beide Reddings maatschappijen hier te lande. Deze collecte heeft niet minder opgebracht dan f 418. Geen wonder, dat het bestuur van het Co mité genoemde heeren en aanwezige bloe misten gaarne openlijk zijn dank betuigt. Tevens grijpt het de gelegenheid aan, hen, die na circulaire -en herinneringscirculaire te hebben ontvangen, nog niets van zich hebben laten hooren. aan te sporen den penningmeester vooral niet te vergeten, op dat de bloembollenstreek met een flink be drag voor den dag moge komen. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Utrecht door dr. F, W. A. Korff Jr., te Heemstede* B. en W. van Arnhem deelen den Raad mede, dat do officier van justitie bij de arrondissement^ reohtbank aldaar een on derzoek gelast heeft in do kwestie van de sohoolaanvrage van St.-Willibrord, waarbij gebruik zou zijn gemaakt van lijsten met ondeugdelijke handteokeningen. De officier heeft medegedeeld, dat alle in verband hier mee ter beschikking gestelde stukken even eens ter beschikking staan van B. en W., doch dit College meent, dat het niet wen schelijk kan worden geacht om naast het justitieel onderzoek een eigen onderzoek in te stellen. B. en W. deelen dan ook mede, dat zij niet in staat zijn om reeds thans te voldoen aan de opdracht om nadere ver klaringen af te leggen. Door mej. Katz zijn aan den Minister van Waterstaat dc volgende vragen gesteld; Is het juist, dat, als gevolg van een aan schrijving van de directie der Nederlandsche Spoorwegen, de couranten verkoop e.d. door het vrouwelijk personeel in de kiosken op de hoofdstations des Zondags sinds 12 October 1924 niet langer is beperkt tot 12 uur des voormiddags, gelijk het dat dó laatste jaren was, maar nu zal moeten ge schieden tot 9 of 10 uur des avonds, in som. mige kiosken zelfs nog later? Zoo ja, is de Minister dan bereid, te be vorderen, dat deze maatregel ongedaan wordt gemaakt en do verkoop aldaar op Zondag weer tot 12 uur des voormiddags worde beperkt? Het hoofdbestuur van „Mercurius" heeft besloten, blijkbaar op grond van de in de afdeelingcn plaats gehad hebbende stem mingen, welke vrijwel zonder uitzondering tegen de voorgenomen fusie van „Mercu rius" met de Algemeene gericht zijn, de fu sie-voorstellen terug te nemen en het tegen 25 en 26 October uilgeschreven congres af le lasten. Ifet Bondsbestuur van den Algem. Nederl. Bond van IIandel3- en Kantoorbe dienden heeft in zijn Maandag gehouden vergadering besloten, de door dit besluit ontstane situatie met afgevaardigden der af- deelingen te bespreken, in een Bondsverga dering op a.s. Zondag, te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1