ASMRI leest Zeep UIT DE BÜMSTBEEK. UIT DE OMSTREKEN. schoonheid derhusd BUITEWMi)f CH GF»GD Begrafenisonderneming KEEREWEER RADI0-PB0GRMM De vlakte van Hongarije ie voor het grootste deel bebouwd. Hier en daar een Doscb, en een enkel reusachtig weiland, grooter dan het heele vliegveld Schiphol, jnet daarop een kudde van een paar honderd lichtbruine, langgehoornde koeien. Na lang fropen en bidden komt Belgrado in zicht. De lichtjes in de stad branden al. Iets ver derop, bij het kleine stadje Panchowa, ligt liet vliegveld, waar een mooi landingslicht voor ons ontstoken is. Wij landen er onder een pracihtigen violetten avondhemel om 4 uur 30, na 8 uur 40 minuten. Er is nog on geveer 320 liter benzine over; maar wat de duisternis betreft, zijn wij maar net bijtijds. Ons telegram van vertrek uit Praag had het vliegveld nog niet bereikt. De gewone tijd voor een telegram schijnt n.l. twee da gen te zijn. Ik sleet eenige kwartiertjes op net postkantoor, om mijn telegrammen weg te krijgen; Mijn perskaart had niet het min- éte effect, aangezien de opperste godin van het postkantoor geen Fransch kon lezen, zoodat ik een ongelooflijk aantal dynars verspeelde voor een viertal telegrammetjes. Het hotelletje was duur en slecht, maar er Bpeelde een echt Ziganenstrijkje en het Hongaar8che landwijntje smaakte na al de vermoeienissen van den dag best. Onze mo tor houdt zich tot nu toe best. De wind houdt ons nogal op, maar in ieder geval hebben wij de eerste twee dagen ons pro gram afgewerkt, zoodat wij vol goeden moed zijn. Ik ga nu weer eens achter het Btuur zitten, en neem dus tot morgen af scheid. J. VAN DER HOOP. De actie van het Postpeisoneel. Naar aanleiding van geruchten, dat de Minister van Waterstaat dezer dagen aan een deputatie uit de Post op een der ver leende audiënties zou verklaard hebben, dat in den Ministerraad ter tafel zou brengen een voorstel, strekkende om tegemoet te komen aan het personeel, verneemt het Ned. Oorrespoodontie-bureau „te bevoegder p'aat- se", dat hier van een ïoisverstand bij do deputatie sprako moet zijn. De Minister heeft een deputatie ontvangen, die hem wees op de gevolgen van de bekende 6-pct-kwestie en daar verder in trad. Maar de Minister maakte den heeren aanstonds duideljjk, dat aan hem in deze aangelegen- heid geenerlei beslissing stond, omdat het de zaak is van de geheele Regeering. Hierop werd den Minister verzocht, zijn bemidde ling te verleenen, opdat de deputatie zou worden ontvangen door den voorzitter van den Ministerraad. Deze bemiddeling heeft de Minister verleend en door zjjn tusschen- komst werden de belanghebbenden door mi nister Rnys de Beerenbrouck ontvangen. In den avond van den dag, waarop M.- nister Rnys de heeren ontvangen had, werd de Minister van Waterstaat opgebeld en werd hem gevraagd of hjj de deputatie nog eenmaal zou willen te woord staan tot het 'In-ontvangst-nemeir van een voorstel. Dc Minister vond het wel eenigszins vreemd, maar had ten slotte geen bezwaar, met het oog op do positie, die de aanvragers onder het personeel innemen,' andermaal een audiëntie toe te staan. Deze had den volgenden ochtend plaats, maar daarbij bleek minder sprake te zjjn van een voorstel dan wel van een verzoek, om, met het oog op de bjjzondere positie van het post- personeel, het besluit betreffende de 5 pet. aan herziening te onderwerpen, op welk voorstel de deputatie nadere uitvoerige toe- Hohting gaf. De Minister heeft toen alléén gezegd, dat hjj dit concrete verzoek zou over brengen aan den Dinsdag vergaderenden Ministerraad, maar geen uitlating gedaan, waaruit zou kunnen worden opgemaakt, dat de Minister in dien Ministerraad een voor stel zon ter tafel brengen om het personeel te gemoet te komen. Rjj Kon. besluit is aan prof. D. Stibbe, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als commissaris voor Nederland vau de Eigen pensioenfondsen voor de Indische landsdienaren en als zoodanig benoemd de heer H. J. A. Raedt van Oldenbarnevelt, oud-resident van Araboina; is aan Sj. de Jongh, landarbeider in dienst van den heer ft W. Okma, te Ypecolsga, gemeente Wijm- britseradeei, de bronzen eeremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau, ver leend; is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in brons, aan H. Spijkerman, machinist bij de naaml. venn. Vercenigde Papierfabrieken voorheen R. J. Huiskamp en Gebrs. Sanders, to Eerbeek, gemeente Brammen; is toege kend de aan de orde van Oranje-Nassau ver bonden eeremedaille in zilver, aan J. Hom broek, te Amsterdam, chef-monteur bij de Naaml. Venn. Lips' Brandkasten- en Sloten- fabrieken; in brons, aan C. van Hulst, loop knecht en winkelbediende bij de firma Wed. Schenk Zoon, te Dordrecht. Aangenomen is het beroep naar de fiemonstr. Gem. to Gouda doer ds. P. D. Tjalsma, te Nieuwkoop. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te (Delfshaven ds. W. J. van Lokhorst, te Ben- Bekom. Op dc nieuwe algemeene begraaf plaats be Utrecht is gistermiddag het stoffe lijk overschot van prof. dr. M. C. Dekliuyzen Ier aarde besteld. Onder dd'vele belangstellenden op de be graafplaats was prof. dr. W. H. Keesom, iboogleeraar aan de Leidsche Universiteit. In den koepel hebben verschillende per- Bonen het woord gevoerd. Dr, J. C. Koningsbergen sprak namens bet college van curatoren; prof, dr. J. H. Haiirector-magni ficus, wees er op, dat In Dekliuyzen en het veterinair onderwijs gijn oudsten docent verliest; prof. dr. G. C. Iran Wolsum, oud^hoogleeraar aan de uni- Hiersileit te Leidensprak een hartelijk woord Bis vriend van den overledene; dr. v. d. Heyde, assislent van prof. Dekhuyzien, her- u&chl den overledene namens het personeel (van zijn laboratorium; de heer Heog, rector ivan hel veterinair studentencorps Absyr- Jus, vertolkte de gevoelens van de studen ten jegens den ontslapen hoogleeraair, die ïuet allen de leermeester der studenten, doch' ook hun vriend was; dr. J. W. van der San- de 9prak namens den directeur-generaal van den landbouw een woord van eerbiedige hulde. De heer J. Schoenmaker, uit Amsterdam, bracht ten slotte een laalslen groet namens de Leidsche Stoombootmpij. „Volharding". De overledene is vele jaren lid van het be stuur van deze Maalschappij geweest. Vervolgens werd de baar, gedekt door lal van bloemen, grafwaarts gedragen. Aan de groeve dankte de oudste zoon van den over ledene, dr. Dekhuyzen, uil Nijmegen, voor dé beloonde belangstelling, in het bijzonder de Regeering voor haar vertegenwoordiging. „De Tel." zegt uit zeer goede bron te vernemen, dat een belangrijke Duitsche groep baron Van Heemstra, den gouverneur van Suriname, die thans met verloi hier te lande aanwezig is, gepolst zou hebben over de mogelijkheid van het voeren van onder handelingen beteeffende de exploitatie van suikerfabrieken en suikerplantages in het district Niskerie, in Suriname. De Bond voor daadwerkelijke dieren bescherming heeft te Amsterdam, onder lei ding van den voorzitter, den heer J. F. Fa- her, zijn jaarlijksche vergadering gehouden. Naar aanleiding van het vijfjarig beslaan hield do voorzitter een rede. Eenige leden hebben een bedrag van f 200 geschonken voor den bouw van het hospitaal voor dieren. Het ledental bedraagt ongeveer 2300 en neemt geregeld toe. Blijkens de rekening cn verantwoording van den penningmeester werd aan jaarlijksche bijdragen ontvangen I 50-fö, een vermeerdering van f 1300 bij het vorige jaar. De opbrengst van do busjes, bij sommige leden geplaatst, was f510; de rente van belegde gelden f 962. Het saldo bodroeg f 1564. De altredende bestuursleden, de heeren F. Dozy en W. de Jongh, wer den herkozen. De Rolterdamsche afdeeling van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedien den „Mercurius" hoeft met 290 tegen 89 stemmen zich uilgesproken legen de voorge stelde fusie van „Mercurius" met den Alge- meenen Bond van Handels- eh Kantoorbe dienden. Door deze beslissing is de Jusie on mogelijk geworden, daar met het oog op den uitslag in de andere afdeelingen, de kans op een meerderheid voor de lusie is uitgesloten. De arrondissementsrechtbank te 's- Hertogenbosch heeft, ter vervulling van een vacature van rechter in haar college, de volgende alphabetische lijst van aanbeve ling opgemaakt; jhr. mr, W. W. Feith; voorzitter van den landraad te \Vono6obo; nir. Ch. Heyman, rechter-p'aatsvervang.r in de arrondissementsrechtbank te 's-Graveo- hage; mr. H. P. F. M. Mandors, voorzitter van den raad van arbeid te 's-Hertogenbosch. Mr. J. G. A. Kattenbnsch, substituut griffier bij de arrondissementsrechtbank te 's-tEertogenbosch, is met het lot afgevallen tegen een van bovengenoemde candidaten. Do Ned. Christen Vrquwenbund houdt zijn vijfde jaarlijksche vergadering te Haar lem. Nadat de afdeeling Haarlem gisteren dé gasten had ontvangen, brachten de dames, ongeveer 210 in getal, oen bezoek aan de Groote Kerk, waar een door het gemeente bestuur aangeboden orgelconcert werd gege ven. Daarna werd een autotocht naar Zand- voort gemaakt, waar de afdeeling Zandvoort liet gezelschap thee aanbood. Om halfzes was de officieele ontvangst ten stadhuize te Haarlem. Het college van B. en \V. en Raadsleden ontvingen de dames. De burge meester, de heer C. Maarschalk, hield oen toespraak, waarna de voorzitter van den Bond, mevr. M. M. HavelaarVan fieeck fialkoen, het gemeentebestuur dankte voor de ontvangst en het concert. Ten slotte sprak de voorzitter van de aldeeling Haar lem, nvej. G. II. J. v. d. Molen.- Daarna wer den vervcrschingen aangeboden, 's Avonds was er in het gebouw „Bloemhoi" een be groetingssamenkomst met feestelijk karak ter. Zaterdag 18 October wordt te Bou- logne-sur-Mer een congres gehouden tel stichting van een internationale organisatie, van radicale en daarmee gelijk te stellen partijen en tot verkiezing van een bestuur. Dc Vrijz.-Dem. Bond vaardigt naar dit con gres al de heeren Th. M. Ketelaar, en npr. P. J. Oud, leden van de Tweede, en prof. dr. D. van Embden en mr. M. Slingenberg, leden van de Eerste Kamer. De heer Ketelaar, lid van het voorloopig bestuur, is reeds naar Parijs vertrokken, ter voorbereiding van het congres. Zooals bekend is, zijn ter gelegen heid van de bijeenkomsten van de Interpar lementaire Conferentie de voorbereidingen voor bovengenoemde organisatie getroffen. Het te Londen verschijnende week blad „The News of the World" deelt mee, dat thans definitief besloten is, dal de ko ning en de koningin van Engeland in hel voorjaar van 1925 een bezoek aan ons land zullen brengen. In aansluiting aan deze mededieeling verneemt „De Res.bode", dat zij ook een bezoek aan Den Haag zullen brengen, waarvoor reeds een bezoek aan de musea op het programma slaat. RECLAME. Als gij last krijgt van hoofdpijn, ge druktheid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. En kele dosissen Foster's Maagpillen hebben een verrassende uitwerking. Zij beleren leverstoornissen en genezen galzucht, ver- slopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 10.65; in apotheken en drogistzaken. 8051 Alphen. Aan de Chr. School Gouw- sluis (hoofd de heer A. Nlj'hoff) is tot onder wijzer benoemd de heeT J. Jongkind van Amstelveen. Het derde elftal der A.V.V. „Alphen" won op eigen terrein haar tweeden wed strijd in dit seizoen voor de l9te kl. G.V.B. tegen Gouda II met 31. Ook Alphia II zorgde voor een flinke overwinning en zond Woeiden II rqet een 61 nederlaag naar huis. De jaarlijksche collecte, voor Scholen met den Bijbel, heeft in.de voormalige ge meente OudsbÓQrn f 164 opgebracht. In een vorig blad is bij vergissing ver meld, dat mej. de wed. H. Mook, wonende in de Bruggeslraat alhier op Vrijdag 24 de zer haar lOOsten verjaardag zal herden ken. Dat feest zal echter plaats vhebben op Donderdag 30 October aanstaande. Zij is geboren in de voormalige gemeente Aarlan- derveen, thans gemeente Alphen. 30 Octo ber 1824. Leiderdorp. Burgerlijke Stand. Geboren Johanna Antonia, d. van .W. van Ës en J. Verdouw Wouter, z. van C. de Graaf en J;„ van Klaveren Cornelia,. <t van.W. C. Balkenende en E. Hazenoot. Door onvoorzichtigheid geraakte een inwoner alhier mét een zijner vingers be kneld tusschen een molorfietsketting, terwijl de motor op gang was-. De vinger werd ge heel opengereten. Dr. de B. verleende hulp. Zwammerdam. Bur geil. Stand Geboren: Maartje, dochter van Jan Doel man en van Maria Verkade. OverledenFrancisca Maria Enkelman 75 jaar, echtgenoote van Conradus Cornelius Antoniu8 Piket; Jacob Duinker, 71 jaar, echtgenoot van Elisabeth Domburg. OndertrouwdPieter Arnold Fopma jm. 26 jaar te Amsterdam en Rijkje van Muis winkel j.d. 26 jaar alhier. GetrouwdCornelis Jozef Zaal j.m. 26 jaar te Bodegraven en Pietertje Hogen- doorn j.d. 26 jaar alhier. RECLAME. ABLET TMM b«> Onovertroffen Hoofdpijn en kiespijn; Zenuwpijn, Rhèumatlel Griep en Influenza, Kouvatten, Menstruatie; •tooi ÖU, orlgÜKcle verpakking met ócn oron|< bind <D Bayerfcruli, waarborgt kwaliteit co echtjiett, 3053 Haarlemmermeer. In de afgeloc^pen drie maanden werd door de keurrnéëster uit Haarlem in de Haarlemmermeer in niet minder dan 78 winkels in totaal 100 partijen van verschillende artikels afgekeurd; deze betroffen in hoofdzaak: azijn, gedroogde vruchten, groenten en zaden, graan en peul vruchten. Er werden geïnspecteerd 69 bak kerijen, 258 winkels, 444 monsters genomen van volle melk, terwijl 6 processen-verbaal werden opgemaakt wegens ondeugdelijke samenstelling. Met geheel belangelooze medewerking van het dubbelmannenkwartet O.K.G. al hier en de muziekclub Orpheus" te Haar lem, zal op Woensdag November a.s. in café Nijssen te Nieuw vennep een liefdadig heidsvoorstelling worden gegeven, waarvan de opbrengst zal strekken ten bate van de tuberculosebestrijding. Hillegom. Burger 1. Stand Onder trouwd: J. Vledder en C. H. de Kooker. Getrouwd: J. C. v. Straelen en M. J. A. van Ek D. van der Plas en A. H. Met horst. Bevallen: C. N. v. d. HulstEvers, D. A. SeelVan der Molen, Z. J.; SLeenVoor- denSchrama, Z jJ. de Joiig—Van de Water, D. Een groot complex duin cn bosch in de.u noordelijken hoek van deze gemeente zal dezer dagen openbaar geveild worden. Of het land voor afzanderij of cultuurgrond ge schikt is, zooals de verkooper aankondigt, zullen kenners van de cultuur wel beoordee- len; het terrein wordt niet als bouwgrond aangeslagen, terwijl het toch aan den straatweg gelegen is. De gemceütenaren zullen het bij exploitatie als cultuurgrond of als 'bouwterrein niet hard missen. De gron den waren voor wandelaars steeds afgeslo ten; hoogstens bij boutveilingen kwamen er 's winters wat menschen in het bosch. Natuurschoon is er wel iets hoewel niet veel en wat er is, moet als onbekend beschouwd worden. Over het algemeen staat men hier in deze gemeente onverschillig tegenover deze vei ling van boschgrond wat zeer opmerkelijk is, want in den regel wordt er steeds luide gejammerd zoodra er bosch verkocht wordt. Er is veel laag hakhout, maar er zijn ook vele opgaande boomen, vooral langs de pa den, die Tiet bosch doorkruisen. Wanneer dit bosch verdwijnt, is Hillegom het laatste hoekje van zijn over-oude luister als bosch- rijke streek voor góed kwijt. Noordwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, dochter van Jac. v. d. Niet' en T. van Duyn. Anna Martina, dochter van H. J. Christiaanse en Th. M. Eijmer. Pe trus Johannes Martinus, zoon van J. H. Angevaare en W. Slats. Maartje, dochter van Jac. Ammeraal en S. L. v. d. Leek. Gerrit, zoon van G. Plug en A. Ammeraal. Pieter, zoon van E. Plug en N. Vink. Ondertrouwd: Pieter Hoogland, 45 jaar te Ilpendam, wednr van G. Kalf, en Willemina Antonia van Doorn, 45 j., te Ilpendam, wed. van E. Wille. Gerrit Jan Goedhart, 23 j., te Oegslgeest en Frances Becht, 25 j. te Am sterdam. Pelru9 Johannes van der Zalm, 24 jaar en Cornelia van den Berg, 23 jaar, Getrouwd: J. A. Caspers, 25 jaar en H. Wijnands, 21 jaar. G. van 't Wout, 37 j. en A. P. Sleenvoorden, 38 jaar, wed. L. Vliet Vlieland. J. A. Arendsen Hein, 24 j en M. L. Macht, 22 jaar, te Leiden. OverledeD: Levenl. aangegeven kind van het mann. gesl. van S. Hogervorsl en J. van Beelen. Gerardus Albert.us Alders, l1/9 j., zoon van A. C. Alders en H. J. Sleenvoor den. De prijs der melk is in deze gemeente weer verhoogd en gebracht op 18 cent per liter. De heeren P. Admiraal Czn. en Th. J. van Went, zijn door den Commissaris der Koningin in Z.H. benoemd tot leden van het college van zetters voor deze gemeente Noordwijkerhout. - Burger! Stand Geboren: Johannes Philippus, z. van J. Hoogkamer en J. P. Koster Hermanus, z. van M. Geerlings en A, van Kampen Maria Antonia, d. van J. Smit en M. van den Berg Wilhelmina Agatha d. van C. J. Nulkes en A. van den Burg Henk z. van H. Nahuys en W. M. E. Battefeld Adriana Maria, d. van C. van der Vossen en K. M. C. vn der Geest Leonardus Petrus, z. van C. van den Berg en W. Wij- nands Leonardus Nicolaas, z. van O. W, van Schooten en P. J. van de Burg Johan na Cornelia, d. van J. J. Dobbe en W. Bak ker Marcellus Jan, z. van M. C. Braun en H W. van Damme Margaratha Cornelia Maria, d. van C. P. van Stijn en M. M. Koot Franciscus Antpnius, z. van J, W, Franck en A. van den Berg Hendrika Theresia, d. van W. Th. Hulsebosch en HL E. Ruigrok Carol us Johannes, z. van A. Immerzeel en A. A, Zandbergen Petrus Hubertus, z. van W. J. Kaptein en H. van Diemen Diena Johanna, d. van j. C. van Gijlswijk en J. E. van den Berg Petrus Jacobus Maria, z. van H. S. Warmerdam en Th. G. M Blommestijn Cornelis, z, van P. C. van Saase en A. G. Koomen Maria il. van L. van Stijn en C, van den Berg Helena Theresia, d. van H. van Berkel en A. M. Smit Maria Adriana, d. van L. j© Winter en G. A. Goosen. Overleden: Cornelis Straver 78 j. te Bos koop (St. Bavo) Johannes Schrama, 30 j. alhier Meindert Huyberts 71 j. te Blok ker (St. Bavo). Huw. aangifteAdrjanus. van Egmond 34 j. te Leimuiden en Anna Geertruida Dobbe 32 j. alhier Johannes Albertus v. d. Berg 26 j. en Petronella Jansen 31 j. Cornelis Theodoras Duivenvoorden 22 j. en Jacoba Johanna Warmerdam 21 j. Sassenheim. Door het bouwkundig bu reau „Verhoog" alhier is heb bouwen van een landhuis met garage, aan den Rijks- straatwég, naast No. 26b, gegund aan de hèeren W. v. Dhijn en Abt. Teleüs té Noórd- wijk aan Zee. Kerkelijk bericht, voor Don derdag, 16 Oct.: Zaai Fröbelschool, halfao'ht 's avonds ds. D. Driessen, Ghr. Geref,: pred. te 's-Gravenzande (levens in gebruik neming van het aangekochte orgel). Voorschoten. Burger 1. Staijd. On dertrouwd: A. J. Pruymboom 28 j. én L. F. A, van der Ta*j 20 j. J. van der Kemp 25 j. en T. B. Verbaas 27 j. Gehuwd: B. C. van der Sleenhoven en E W. Reif J. Vonk en G. H. de Bruyn. Overleden: W. M. Beukenholdt geboren Bonte, 55 j. Zoeterwoude. Door het vertrek van den heer P. Wap is er eene vacature ontstaan in de commissie tot wering van schoolver zuim alhier. De gehouden collecte ten ibate van het vredeswerk van het Nederl. Roode Kruis, heeft in deze gemeente f 64.30 opgebracht. Gisterenavond werd bij den veldwach ter aan den Rijndijk alhier door een be stuurder van een auto aangifte gedaan, dat baldadige jongens zand in de auto gegooid hadden. De bestuurder, die de volle laag zand in de oogen kreeg, had gelukkig de tegenwoordigheid van geee.t het voertuig stil te houden en een ongeluk te voorkomen. De jongens zijn aan den veldwachter be kend. Gisteravond werd alhièr op den Ilooge- Rijndijk een hond van den heer De Vogel door een auto doodgereden en vanmorgen de kat van veldwachter D. Door de boomkweeker R. uit Boskoop werd bij den veldwachter aan den Rijndijk alhier een klacht ingediend, dat hij door een auto was aangereden. Zijn hond was daarbij verwond. Uit een onderzoek bleek echter spoedig, dat R. niet geheel onschul dig was en dat hijzelf tegen de auto was aangereden. Den bestuurder der auto was niets bekend van een aanrijding Howell (piano-solo). - P.50 Een vroolijke on derbreking door „The Novelty Trio". -10.25 The Savoy Orpheans 'ïnd Savoy Havana Bands. Birmingham (475 M. 5IT). 5.20 Voor de dames. 5.50 Voor de kinderen. 8.20 „Eliza beth", opéra in één acte. (Met medewerking van The Station Symphonie Orkest. 10.26 Zelfde programma als Londen. Bournemouth (385 M. 6BM) 5.20 Vertellin- gen voor de kinderen. 9.10 The Wireless Or* cheslra, onder leiding van kapitein W. A. Featherstone. 9.16 Marjorie Stone, sopraan 10.25 Zelfde programma als Londen. Cardiff (351. M. 5WA) 3.20 Falkman en zijn orkest. 5.20 „5VGA's," „Five o'clocks" Voor de dames. The Station Orchestra. 7.5Q Spelen voor kinderen, oud en jong. 1. Blauw baar. 2. St. Geörge en de draak. 10.25 Zelfde programma als Londen. Manchester (375 M. 2ZY) 3.50 John Hun tington (liederen). 4.50 Half uurtje voor de dames. 5.20 Vertellingen voor de kinderc-n 10.25 Zelfde programma als Londen. Newcastle (400 M. 5N.O). 4.05 The Station Light Orchestr. 5.05 Voor de dames. 5.35 Ver tellingen voor de kinderen. 7.20 The Band of the 7th Batt. the Durham Light Infantry 10.25 Zelfde programma als Londen. Aberdeen (495 M. 2BD) 5.50 Vertellingen voor de kinderen. 7.20 Populaire avond. Alice Stuart, sopraan, Christine Crowe en A. M Shinnie, dramatische voordrachten. 10.26 Zelfde programma als Londen. Glasgow (420 M 5SC) 4 20 Populaire avond The Wireless Quartet, Jean Norwell, viool solo. 5.35 Vertellingen voor de kinderen. 7.50 The Slation Orchestra. Charles Penrose, voor-i drachlskunstonaar). Adelina Leon (violon cel). Chelmsford (1600 M 5XX) Geeft hef ge heele programma van'Londen. Parijs (1780 M SFR) 1.20 Radio-concert door het Tzig^nerprke;st Radio-Paris. 5.06 Radioconcert piet medewerking van de vaste solisten van Radio-Paris. 9.2Ó Radioconcert met medewerking van Madame Nadia Mar tel. 10.20 Radio-jazz door het orkest Mario Gazes. Brussel (763 M. SBR) 5.20 en 8,20 Concert. RECLAT-AÏÏ voos8 8050 De bekende Hongaarsche paai denlokker Arthur Egedy, die eenigep tijd lid is geweesl van het Parlement, is vermoord gevonden in een der vertrekken van aiju HSsteeL E hebben verschillende arrestaties plaats ge- haa, waaronder die van zijn schoonzoon, den eveneens 'bakenden bankier dr. Ernst Froh- reich, en een dienstmeisje, die worden var- dacht te zamen den moord te hebben ge- RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 TELEF. 861 7797 VOOR WOENSDAG 15 OCTOBER. Londen (365 M. 2LO) 4.20 Tijdsein van Greenwich. Concert: Het 2LO Trio en Ha rold Cook (tenor). „My part of the country", door A Bonnett Laird. „Tales of many Ho mes" door Kathie Herrick. 5.50 Vertellingen voor de kinderen. - 7.30 Kamermuziekavond The London Chamber Wind Players, allen van 't London Symphonie Orchestra. Frank Almgill (fluit), Walter Hinchliff (hobo), Ed ward Augarde (klarinet), John Alexander (fagottist), Frank Probyn, (hoorn), Dorothy Twee manaen zijn te New York gearres teerd, beschuldigd van handel in blanke slavinnen. Do arrestatie geschiedde naar aanleiding van onthullingen, door een meisje in haar slaap gedaan. Nadat zij aan haar belagers was ontsnapt, vertelde er niemand iets van, maar sprak erover ft' haar slaap. Haar zuster hoorde het en waarschuwde de politie. De Brusselsche „Standaard" meldt. Een vreeseltfko misdaad, die in heel streek de grootste opschudding verwekt heeft, werd in de volgende omstandigheden te Noordschoote gepleegd. Twee meisjes, de gezusters Hallemeersch, waren naar de kermis te Merckem geweest en keerden 's avonds huiswaarts in g schap van een soldaat, evenals z$ te Noord schoote woönachtig. Gekomen op het ge hucht' PoeZeléJ 'tusschèn Noordschoote e" Steenstraete, werd het 'groepje aangevall door oen kerel, die verscheidene revolver schoten loste, Dé soldaat werd aan de voorarm getroffen. De twee meisjes vlucht ten, maar een harer werd door een koge! geraakt en viel. De moordenaar sprong of haar toe en maakte haai* af met messtekea Het arme slachtoffer was slechts 18 jaar oud. Hare zuster had zich intusséhen Id een gracht geworpen en moest machteloos toezien, hoe het monster zijn razernij bot vierde. De afschuwelijke moordenaar is een zekert Jules Desramant, van Merckem, die in 1912 reeds tot 20 jaar opsluiting werd ver oordeeld voor een moord, nagenoeg in de zelfde omstandigheid begaan. De schabéu- welijke nietdeug kwam los in 1919, krackterc de wet Vandervelde, op de voorwaardelijke in vrijheidstelling. Het parket van Yper is ter plaatse komen voor het gebruikelijke onderzoek, ellendige booswicht 'is gévlucht en wordl opgespoord. Hg had eénigen tgid gewerkt op de hoeve der weduwe Hallonteerscty terwrji de zoon zijn krijgsdienst deed. De Z.R. III ié te 2.35 Fayal op de Azorefl gepasseerd. In Amerika zijn alle maatregelen gonometf voor de ontvangst van den Zeppelin. Ovet- al langs de kust zijn afdeelingen van de marine gestationneerd voor het geval <W de Zeppelin voor bet bereiken van Laké hurst ergens aan de kust een noodlandiflf zou moeten doen. Volgens de „Voss. Ztjt* zal dr. Karl Arnstein de bouwer van Z.R. Ill, op 1 Nov. met het geheele korpj ingenieurs van de Zeppelin^werven en nr' alle ontwerpen en modellen naar Aron L Ohio vertrekken, waar nieuwe Zeppc^ zullen worden gebouwd in de fabrieken Good Years Corporation. Arnstein ia chefoonstruoteur van de Zeppelinfabriekefli die de laatste 16 Zeppelins heeft gebouw"'

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6