No. 19814. MAANDAG 13 OCTOBER Anno 1924 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws» van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 80 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliün, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Ct9., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 110 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln -Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden 12.36, per week .-ffiT.iyr.t' 70.18.' Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per wêek' .$X'- Franco per post 2.35 4"! portokosten, Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. gemeentelijke vischverkoop. J Aan den gemeentelijken vischwinkel, rischmarkt 18, tel. 1225, is Dinsdag ver- krijgbaar: SCHELV1SCH a I 0.19—f 0.29, SCHOL a f 0.22—1 0.12, KABELJAUW a f 0 38—f 0.13 (Geh. Kabelj. a i 0.30) per pond en NIEUWE HARING a I 0.06 p. stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 13 October 1921. De muziek- en tooneel-vereeniging „Nut en Vermaak". Den 29sten Juni van dit jaar was het vijf tig jaar geleden, dat bovenstaande Vereeni- <ung werd opgericht. Een vijftigjarig jubi leum is een zeldzaamheid en in het bijzon der is het dat voor een Vereniging, die, zooals „Nut en Vermaak", zich beweegt op hot gebied van muziek en tooneel. Auite Yereenigingen plegen, nadat de oprichters en voormannen successievelijk heengaan, meestal achteruit te gaan, om door jongere zusters op zij te worden geschoven en uit gebrek aan nieuwe krachten eindelijk te be zwijken. „Nut en Vermaak" logenstraft ech ter dezen gang van zaken. Ondanks haar hoogen leeftijd is zij nog monter en frisch en kan zij menige jongere Vereeniging tot voorbeeld zijn. Dat blijkt niet het minst uit het schitte rend programma ter gelegenheid van het jubileum. Wij willen ter opfnssching van het ge heugen onzen lezers de feestelijkheden, die achter ons liggen, nog even releveeren. Zaterdag 28 Juni: Oudejaarsavondviering in de Stads zaal, gevolgd door oen bal; Zon dag 29 Juni van 2 lot 4 uur receptie in de versierde groote zaal der Stadszaal, gevolgd door een gezellig samenzijn, waarop een ge- meenschappelijk diner volgde en na het diner weder een gezellig samenzijn mei bal tot slot; Dinsdag 5 Augustus bood een be vriende Vereeniging, het Harmonie gezel schap „Orpheus", de jubileerende zuster een concert aan in den tuin van café „Zomer- lu9t" waar bij ook weder „Nut en Vermaak in hot middelpunt van de feestelijkheden werd geplaatst, en nu eindelijk gisteravond in de groote Stadszaal weder een cabaret avond, waarbij de in Leiden zoo zeer ge waardeerde „Adnani- Follies" optraden, v De zaal had weder een feestelijk aanzien en de belangstelling was als altijd buiten gemeen groot. Niett alleen was de zaal be neden geheed bezet, ook op de gaanderij was haast geen plaatsje meer over. Er werd prompt op tijd begonnen. De voorzitter der Regelingscommissie, de heer Th. Terburgh, kondigde, na een kort welkomstwoord tot de aanwezigen, het op- iroden van het „Adriani-Ensemble" aan, waarna het gordijn werd gehaald, en de aanwezigen in de gelegenheid waren het Haagsch Gezelschap met het nieuwe décor en kostuum, ontworpen en vervaardigd door Nico van Duykeren voor zich te zien, ver sterkt met 't ook in Leiden bekende „Resi dentie-sl rijkje", dat ook voor dezen avond zijn medewerking zou verleenen. Voor dat het warm toegejuichte Gezel schap het repertoire oj>ende, kondigde de leider aan, dat de héér Koos Pillo namens liet geheele gezelschap de Vereeniging wonsohte te complimenteeren. Dezè sprak met groote waardeering van hel bestuur en de leden van „Nut en Ver maak", waarmede liet „Adriana-Ensemble" op goeden voet stond; hij wenschte de veree niging van harte geluk met dit zeldzaam ju- bilêum en richtte zich in 't bijzonder tot den nestor, het buitengewoon eere-lid, den heer D. A. Hageman, die vijftig jaar lang de geld middelen der Vereeniging op voorbeeldige wijze beheerde. Er volgde op deze lelicilalie oen hartelijk applaus; de stemming was gewekt, die steeds crescendo zou voortduren. Hel programma was met zorg gekozen; vele nieuwe nummers wisselden de geliefde oude bekenden af, en steeds volgden op elk nummer luide toejuichingen; meermalen werden de artisten teruggeroepen Tegen de pauze was het te bemerken, dat er iets bijzonders op til was. Blijkbaar was het geheim hier en daar in de zaal doorge drongen, dat juist den vorigen dag aan den heer D. A. Hageman, de eer e-m edaille der Oranj e-N a s- aau orde, in zilver door If. M. de Koningin was toegekend. Het bestuur begaf zich op het tooneel en daar las de secretaris der Regelingscommis sie, de heer H. W. Nelck, de beschikking van Zijne Excell. den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen voor, waarbij uit naam van H. M. het eere-zilver aan den braven nestor der Vereeniging was toegekend. Hij wenschte hem daarmede van harte geluk, waarna de onderscheiding hem op de borst werd gohecht, waarbij een dave rend applaus volgde. Maar hiermede was Eet nog niet aigeloo- pen. Ba RegeJingSoommlssIe bood Eet Adriani- Ensemble bij monde van haar voorzitter, den heer Terburgh, een prachtige bloemen mand aan, die door den heer ^.driani onder hartelijke dankzegging werd aanvaard. Doch ook het „Ensemble" had een jubilaris in zijn midden, n.l. de ook hier, zoo zeer gewaar deerde André Engelbregt. Twintig jaar heeft hij in het gezelschap medegewerkt en het 3ucces hiervan is voor een groot deel aan hem te danken, zeide de leider. In afwach ting van het souvenir, dat hém namens allen in Den Haag zal worden aangeboden, overhandigde hij hem thans reeds bloemen en verzocht hem tevens ook de bloemen mand van „Nut en Vermaak" te willen aan vaarden. Ook de heer Pillo voorde nog het woord en wenschte in het bijzonder de Vereeniging geluk, die in haar waardigen penningmees ter een Koninklijke huldiging deelachtig werd. Hierna werd gepauzeerd, terwijl de heer Hageman in de receptie-kamer honderden gelukwenschen in ontvangst te nemen had. •De heer Rosier, referendaris ter gemeente secretarie alhier, wenschte hem, mede na mens den burgemeester, die zelf niet aan wezig kon zijn, geluk met de onderschei- idng, terwijl ook de heer D. Hageman uit naam van de nog oudere zuster „Litteris Sacrum" zijn oom er geluk mee wenschte. De heer Hageman dankte voor de geluk wenschen en betuigde zich in het bijzonder erkentelijk jegens het hoofd dezer gemeente, aan wien hij, naar hij vermoedt, voor het grootste deel de onderscheiding zal hebben te danken. Hij hoopte, dat het hem gegeven mocht zijn nog vele jaren zijn functie als penningmeester der Vereeniging te kunnen waarnemen. Dat er op deze woorden een hartelijk ap plaus volgde, behoeven wij nauwelijks te zeggen. Na de pauze vergastte het Ensemble de aanwezigen nog op menige voordracht, ernst en luim, waarna het met een „tot weerzien" afscheid nam, waarna nog een zeer geanimeerd bal volgde. En nu volgt straks de tooijeel wedstrijd, waaraan een aantal der beste liefhebberij gezelschappen in ons land zullen deel nemen en waarin dit jubileum zijn bekro ning zal vinden. TooneeWereeniqixig „Oefening baart Kunst" Zondag 6 October 'fl. herdacht boven genoemde Vereeniging haar vijf-en-twintig jarig beslaan. In verband echter met de toen pas voorbij zijnde feesten, is er dien dag alleen maar receptie geweest. Deze receptie was zeer druk bezocht. Een tweetal bloem stukken waren ontvangen, een van de Leid- sche Geitenfokvereeniging, en een van de heeren P. van der Pijl en Van Velzen. Zaterdag jl. werd in de met groen en bloe men versierde zaal van „Zomerzorg" aan leden, donateurs, donatrioes en eenigen ge- noodigden een feestavond aangeboden. O. a was tegenwoordig het bestuur der L. V. G. Reeds lang voor den aanvang was de zaal geheel bezet. Te ruim halfnegen werd het bestuur met zijn dames de zaal binnen geleid. Toen de bestuursleden aobter in de zaal op de voor hen bestemde plaatsen wa ren gaan zitten, werd een zeer verdienste lijk uitgevoerd tableau ten aanschouwen gebracht. Onder begeleiding van de heeren Van der Wilk (piano) en Blokker (viool) werd oen mooie feestcantate gezongen. Nu trad hel bestuur op het tooneel en werd er toegesproken door den heer H. Breu- ker, voorzitter der feestcommissie. Spr. gaf een kort overzicht van hetgeen reeds Ln die vijf en twintig jaar gedaan was door de Ver eeniging. Spr. wenschte voorts den heer Van Zijp geluk met het jubileum der Vereeniging en hoopte, dat hij nog velen jaren de functie van voorzitter zou waarnemen. Vervolgens richtte hij het woord lot de heeren Gerte- naar, secretaris, en Van Wijngaarden, pen ningmeester. Namens de leden, donateurs en donatrices bood hij den heer Van Zijp een schilderstuk en Van Wijngaarden werd een gouden ring met het monogram der Ver eeniging aangeboden. De heer Van Zijp, thans het woord nemen de, dankte in de eerste plaats den heer Breukers voor hetgeen deze voor'de Ver eeniging gedaan heeft, vervolgens bracht hij dank aan de leden, donateurs en donatrices voor het geschenk. Voorts dankte spr. allen, die, op welke wijze dan ook, hadden mede gewerkt tot het welslagen van dezen avond. Een spontaan applaus viel na dit alles het bestuur en de feestcommissie ten deel. Door de leden werd nu een onderlinge duetten- en voordrachten-wedstrijd gehou den. Er werd, op enkele uitzonderingen na, uitmuntend gespeeld, dank zij de begeleiding van de heeren Van der Wilk en Blokker. Het kap werk, dat in handen was van de heeren Van der Pijl en Van Velzen was als altijd zeer goed. Namens het bestuur bood de heer Van Zijp dezen heeren dan ook een diploma aan. Na de pauze werden door den heer G. van Ree, die met een collega de duetten en voorv drachten had beoordeeld, met een toepasse lijk woord de prijzen uitgereikt. De eerste prijs werd gewonnen door den heer Nachte geiler, de tweede door mej. Breuker, als de beste dame en heer uit de duetben. De eerste prijs voor voordrachten werd gewonnen door den heer Werk, de tweede prijs door den heer Nachtegeiler, terwijl de prijs, door een der aanwezigen ter beschikking gesteld, met publieke beoordeeling, eveneens door den heer Nachtegeiler werd gewonnen. Na mens de winniars dankte de heer Nachte geiler, terwijl de heer Van Zijp namens het bestuur den heer Van Ree en diens collega een hartelijk woord van dank bracht. Na het op zeer goede wijze gespeelde blij spel „Parade op den Dam" had een rond gang plaats, voorop gegaan door eenige leden der harmonie vereeniging „Onderling Kunstgenot". Na eenige uren van gezellig samenzijn, onder het genot van een stukje muziek en een dansje, ging men ongeveer vijf uur in den morgen voldaan huiswaarts. Voor „O. B. K." was het werkelijk een succesavond geweest. Tot directrice van het Academisch Zie kenhuis alhier is benoemd zuster S. G. Hei- dema, te 's Gravenhage. Zuster Heidema is een dochter van ds. R. Heidema, Geref. predikant te Zuidbroek (Gron.) en mag op een zeer eervolle loopbaan terugzien. Zij diende het Chr. Onderwijs te Sledum, Heinenoord en Baarn, om in 1915 in de ver pleging te gaan. Van af dit jaar tot 1918 ar beidde zuster Heidema in de Valeriuskliniek te Amsterdam. In die periode haalde zij ook het diploma krankzinnigenverpleging. Na korten lijd in de Geref. Ziekenverpleging in de Ter Haarstraat te Amsterdam en ruim een jaar particulier verpleegster te zijn geweest, was zuster Heidema van 1920—1922 werk zaam in het Wilhelminagasthuis te Amster dam, waar zij het diploma ziekenverpleging haalde. 1 Juni 1922 werd zuster Heidema benoemd tot vrijgestelde van den Alg. Ned. Chr. Amb- tenaarsbond. Zij was de eerste vrouwelijke vrijgestelde der Chr. vakbeweging. Sinds 1 Augustus j.l. is zuster Heidema directrice van de Geref. Ziekenverpleging te 's Graven hage (Scheeperslraat). In den Ned. Chrislenvrouwenbond en den Nat. Vrouwenraad is de nieuwbenoemde di rectrice geen onbekende. De Oostenrijksche regcering erkende haar verdiensten ten aanzien van den arbeid in zake de verzorging van buitenlandsche kin deren in ons land, door haar te benoemen lot ridder van het Oostenrijksche Roode Kruis. Hedenmorgen werd de agent van poli tie le klasse P. i. H. Rutten, die, zooals wij reeds meedeelden. Zondag den dag her dacht, waarop hij 25 jaar geleden bij het Leidsch Politiekorps in dienst kwam, op de kamer van den Commissaris van Politie ont boden, waar de hoofdinspecteurs en de ver schillende inspecteurs mede tegenwoordig waren. De jubilaris wérd er door den commissa ris in waardeerende woorden toegesproken, zijn goede qualiteiten als politieman gehul digd en de wensch werd geuit, dat het hem gegeven mocht zijn, nog lange jaren in het politiekorps te dienen. Namens het superieur personeel werd hem ter herinnering aan dezen dag een keu rige theetafel ten geschenke aangeboden. De heer Rutted dankte voor het stoffelijk blijk van waardoering en vooral ook voor de hartelijke woorden, daarbij door den com missaris mede uit naam van de inspecteurs tot hem gericht. Daarna in de kamer van den burgemees ter ten Stadhuize geroepen, werd hij ook door dezen als hoofd der politie gelukge- wenscht en hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud aangeboden. Van de R.-K. Politieverceniging alhier, waarbij de heer Rutten aangesloten Is. ont ving de jubilaris een religieus beeld> „Het Heilige Hart". De eerst in de morgenuren bepaalde auba de, die het Leidsch Politie Muziekgezel schap den jubileerenden kameraad aan zijn woning zou brengen had nu 's middags te twee uur plaats, terwijl hem vanavond tus- schen 7 en 8 uur nog een serenade met fak kellicht wacht, die gebracht zal worden door de R.-K. muziekvereeniging „Perosi". Ter benoeming van een geneesheer- directeur aan het P. W. Janssen-ziekenhuis te Almen, eigendom van- de gemeente De venter, draagt het bestuur dier inrichting voor dir. F. N. Sickenga, assistent van prof. E, Gorter, alhier. Met ingang van Zaterdag 1 Nov. a.s. wordt de opzichter van weg en werken bij de HiJ.S.M., de heer H. Varossiau, overge plaatst van Nieuwersluis S.S. naar het sta tion H.IJ.S.M. alhier. In de gehouden ledenvergadering der afd. Leiden van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden is het ont werp statuten en reglementen na uitvoerige discussie aangenomen. De druk bezochte vergadering sprak zich ten slotte uit voor fusie met „Mercurius", terwijl den afdee- lingsvoorzitter opgedragen werd de afdee- lingsbelangen op de te Utrecht op 25 Octo ber te houden jaarvergadering te behartigen. Een der oudste „ijs"-veteranen, „de Ware Jacob", is gisteren overleden. Hij was een der eersten, die met het bekende ijswa- gentje zoowel 's zomers als 's winters langs de straten liep, en was de grondlegger van de later zoo beroemde „IJsco's", waarvan hij, zooals hij vertelde, veel concurrentie on dervond. Zijn ijswagentje zag er altijd netjes uit, hoewel het er in den laatsten tijd niet meer zoo druk bij was, zoodat hij er nougat bij verkocht. Verleden jaar met de 3-Oclober feesten had hij echter nog goede zaken ge maakt. Op 75-jarigen leeftijd is „de Ware Jacob" gestorven. Zaterdagavond is een begin van brand gebluscht in de Emmaslraat, ten huize van de wed. O. Deze had een pan met vet te vuur staan en verliet haar woning. De vlam sloeg in de pan met bekend gevolg. De buren wisten den brand in den kiem te smoren, zoodat de brandspuit, die nog verscheen, niet in werking behoefde te treden. In het stukje „Bazaar ten behoeve van oud-verpleegsters", voorkomende in ons Zaterdagnummer, is een onjuistheid inge slopen, die verbetering vraagt. Er staat, dat de Ned. Rond voor Ziekenverpleging onge- veed G00 verplegenden als leden telt; dat moet zijn: ongeveer 6000. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 511 October 176 volwas sen personen, 12 kinderen, totaal 188. De vliegtocht NederlandIndiS. Het Persbureau Aneta mocht van het co mité Vliegtocht NederlandIndië afschrift ontvangen van de brieven, die Van der-Hoop aan het comité heelt geschreven. De eerste brief luidt als volgt: Aan boord van het vliegtuig H.N.A.C.C. Praag, 1 October 1924. Alle begin is moeilijk. Ook het begin van een vlucht AmsterdamBatavia, wanneer men met een zwaar belast toestel na een pe riode van tamelijk veel regen moet starlen van het modderige vliegveld van de Hoofd stad des Rijks Lang duurde het, vóór de vaderlandsche bodem er toe kon hesluiten, zijn kinderen los te laten; maar eindelijk kwamen toch de wielen van den grond, en was de Indië- vlucht begonnen. Als het nu maar heusch een Indië-vlucht wordt. Een Praag-vlucht is het in ieder geval reeds, en dat is al een heel ding. Men denkt wel eens, dal' vliegen onveilig is, maar de bemanning van de II.NACC voel de zicli werkelijk veilig, toen een luchlkolom van een paar honderd meter hen scheidde van persfotografen, filmoperateurs en han - den-drukkende belangstellenden. Eindelijk was de periode van pralen en schrijven en hopen en vreezen voorbij. Of de zaak zal gelukken, kan alleen de toekomst leeren, maar in elk geval vliegen wij. De reis van Amsterdam naar Praag verliep vandaag vlot en zonder veel emoties. Wij starllen 7 uur 25 Greenwich Main Time van Schiphol, en landden 2 uur 55 te Praag, dus na 7 uur 30 minuten. Bij het vertrek word ons uitgeleide gedaan door een escadrille van Soestcrberg, een van de Marine, en een toestel van Fokker. Vol gens afspraak volgen wij eer3t over Amster dam, waar de stoomschepen in de haven vergunning hadden, ons een afscheid toe te fluiten. Dank zij het geraas van den motor hoorden wij natuurlijk niets, maar het was toch heel aardig, boven alle schepen een stoompluimpje te zien. Toen ging het naar Soesterberg, waar wij nog even laag langs de hangars vlogen en waar de escadrilles ons verlieten. Een toe stel bleef nog een poosje bij ons maar reeds om 8 uur 48 G. M. T. passeerden wij tusschen Almelo en Nordhorn de Duitsche grens on der uilhundigc vreugdebeluigingen. Hadden wij lot nu toe langs goede land merken gevlogen, zooals kanalen en spix>r- wegen, na Nordhorn werd de zaak lastiger en moest een tijdlang op het kompas genavi geerd worden. Uit de ervaring op de Kopen hagen-lijn weel ik, hoe gemakkelijk een vlie ger boven die eentonige Duitsche laagvlakte den weg kwijt raakt. Ik riep dus Poelman uit de cabine, die juist bezig was met een zeer diepzinnig gezicht zijn literaire neigingen bot le vieren door den eersten steen te leggen voor een dagboek. Ik geloof, dat dit het be gin en het einde van dit journaal was. Pum kwam naast mij zitten en stuurde op het kompas, dat tusschen twee haakjes uitste kend bleek le voldoen, en ik controleerde den koers op de kaart. Dit ging zoo door tot Bramsche, een plaatsje ten noorden van Os- nabrück. Hier werd de zaak eenvoudiger, doordat wij een uitstekend landmerk te pak ken kregen, n.l. het Hannoversch kanaal.dat wij volgden tot Hannover toe. Rechts van ons zagen wij de eerste bergen, n.l. het Wiehengehirge; overigens nog al mak; niet hooger dan een meter of vijfhon derd. Een mooi punt was Minden aan de Weser, waar het Hannovraansch kanaal in een grooten aquaduct over de Weser gevoerd wordt, die daar door de Porta Westphalica uit het gebergte komt. Toen ging het verder over het vliegveld van Hannover naar Magdeburg aan de Elbe, een mooie stad, vanuit de lucht gezien. Kor ten tijd later kwamen wij, de Elbe volgend, in het Elbsandsleingebirge, waar de rivier zich prachtig tusschen de hooge steile oevers kronkelt en dat de afscheiding vorml tus schen de Duitsche laagvlakte en het oude koninkrijk Bohemen. Nog een eindje vlakte, een draai langs Praags hooge burcht, een blik op de landingsmerken, de motor afgezet, en wij stonden weer op den grond na zeven en een half uur vliegen. Een buitengewone vriendelijke ontvangst door den commandant van het vliegveld, op BINNENLAND. De malversaties bij den dienst der Rijk** gebouwen voor de Haagsche rechtbank. De opbrengst van de rij wiel belasting aaa^ zienlijk boven de raming. De vliegtocht NederlandIndiS, BUITENLAND. s v De staking in de Borinage zal Woehsttaff eindigen. De manifesten der Engelsche partijen bj[ de verkiezing. De Duitsche Volkspartij dreigt met nlU treden nit de regeerinQscoalitie soo df Duitsch-nationalen niet worden opgenomen* De strijd in Zuid-China is ten voordeelt van Kiangsn beslist i Anatole France f last van de Tsjecho-Slowaksche Regeerinf, een blik op de Moldau van af het prachtige oude Hradcany, en nu wedec onder de woL Morgen komt er weer een dag van 920 Kilon meter. j J, VAN DER HOOP. j Het Zendingsbureau te Oegstgeest meldt ons: Eenigen tijd geleden heeft in de bladen een bericht gestaan, waarin werd medege deeld, dat de zes Samenwerkende Zendings corporaties vóór 1 Januari 1925 nog f 500.000. noodig hadden om zonder schulden het jaai; te kunnen eindigéh. Een enkele verklaring hierbij is niet on dienstig. Eengedeelte van deze f 500.000 is waarschijnlijk gedekt door inkomsten, waar< op de Corporaties, gezien de gegevens van vorige jaren, mogen rekenen. Zij hopen zeer, dat deze bedragen nog ge heel zullen inkomen, maar volle zekerheid is hieromtrent niet. Van de Georganiseerde Guldenscollecti wordt gehoopt op f 20.000. De inkomsten de? zendingsbusjes worden dit jaar geschat op f50.000, waarvan reeds f20.000 is ingekOH men. Tegen het eind van het jaar wordt ge-» rekend op pl.m. f 100.000 van de afdeetin* gen, Cla99icale acties, enz. Zal men in de weck van 23 tot 30 Novem* ber een bedrag van f 200.000 óf 300.000 ba reiken?. Wel zullen alle krachten moeten worden ingespannen om het jaar zonde? schuld te eindigen. Een dringende opwek* king in gansch Nedrland is zeer noodig. Dr. N. M. Josephus Jitta, te 's-Graven- hage, is voor den ijd van vijf aar benoemd tot lid van het dagelijksch bestuur van df vereeniging „Het Nederlandsohe Rood< Kruis". In „Pulchri Studio", in Den Haag, hield do Vereeniging voor Volkenbond ev Vrede Zaterdag haar jaarlijksohe vergade ring, onder voorzitterschap van mr, J. Lim burg. Het jaarverslag van den secretaris over de verrichtingen der Vereeniging in de jaren 1922 en 1923 werd goedgekeurd, even als het verslag van de Jeugdcommissie, ovet die jaren. Vervolgens heohtte de vergade ring haar goedkeuring aan do rekening ca verantwoording van den penningmeester over 1922, terwijl generaal De Meester ea freule Bakker als leden der financieel© com missie werden herbenoemd. Hierop had een bestuursvergadering plaats. De heeren H. Oh. G. J. v. d. Man- doje en mr. S. K. D. M. van Lier werden reap, ala late en 2de secetaris herkozen. Vóórts zagen zich nog als hoofdbestuurs leden benoemd mej. L. C. A. van Ecghen, te Amsterdam; mr. M. J. de Moor, te En schedé mr. J. M. A_ Roelant en prof. mr. J. Simon van der Aa, te Groningen; mevr. mr. O. Bakker—Van Bosse en de heer P. J. Serrarons, te Utrecht J. Schilthuis ts Rotterdam; H. Polak, te Laren (N.-H); prof. mr. J. R. Slotemaker de Bruine, te Utrecht; mr. A. A. M. van Itijckevorsscl, te 's-Gravenhage, en J. J. C. Amant, te Roermond. Mr. V. K. Rutgers deed eenige mededeo» lingon omtrent het jaarlijksch congres van de Union des Associations pour la Société des Nations te Lyon. Nadat een voorstel om het Hoofdbestuur uit te noodigen over te gaan fot do benoeming van een propaganda-commissie, was aangenomen, kwamen nog eenige voor stellen der af deeling Haarlem in behande ling. Deze voorstellen betroffen: a. Instel ling eener Oommissie uit Professoren ea' Studenten om te zamen middelen te bera men, ten einde ons hooger ondeftvijs mee«! en meer tot een belangrijke rol t. z. t. lo brengen. b. In aansluiting aan het onderzoek doof het Ctentre Européen en het Öarnegie En- cHT>mii.d6 ingesteld naar 'de schoolboek®#

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1