kregen, 'n g&ootschen indruk. Het was niet moer, dai» wat „kick and rushs" dat alleen gevaarlijk werd door de dikwijls geweldige snelheid die het binnen trio van de Zaan damache voorhoede wist te ontwikkelen Allengs begint ook A^S.O. zach te roeiren. De voorhoede oombineert doorgaans zeer goed, maar hoe fraai een aanval ook wordi opgezet, vóór hert doel is bet alweer mis Wij noteerden uitstekende ,rShroughs" van Roem en de Ruyier, goede voorzetten van Blom en Janssen, maar doelpuntenho maar. Een senot van Janssen gaat net naast. Direct daarna schiet Vreeken kei hard tegen de bovenlat. Aan den anderen kant een gevaarlijk oogenblik, wanneer Van Hoften, nadat hij uitgeloop en is, tegen een Z.F.O'er aantrapt en de bal in het verlaten doel dreigt te sukkelen. Gelukkig brengt Wamsteker redding. Opnieuw roert de rood-zwarte aanval zich. Nadat Blom heeft ingegooid, krijgt Roem het leer te pakken, op enkele meters van het doel, Las tig lokt hij den Z. F. C.-keeper naar den lin kerhoek, geeft dan over naar De Ruyter. die na een halfuur spel ens gelijk maakt. (11.) Bijna is het 31, als Wamsteker di rect daarna, een bal verkeerd trapt, kei hard in het eigen doel. Wonder boven won der, komt de bal tegen Van Hoften aan, die het leer weet weg te werken. De eerste helft verloopt verder, zonder noemenswaar dige meerderheid van een der partijen. In het veld speelt A.&C. ontegenzeggelijk be ter. Voor het doel is echter Z.F.C. veel ge vaarlijker. Uit een voorzet van links kopt Schoen in duidelijke buitenspelpositie keu rig in. Dit was werkelijk een bijzonder fraai staaltje van voetbal, maar de „onfeil bare" gaf o.i. alleszins terecht buitenspel. Janssen schiet in een heel moeilijke positie hoog over, Roem gaat er alleen vandoor, met een tweetal Z. F.O. 'ers op zijn hielen. Ook zijn schot faalt, en dan is het rusten. Ook in de tweede helft is nog slechts één minuut oud, als Potse, den giastheeren op- nieuwe de leiding geeft. Hoe het eigenlijk kwam Er was geen tijd om dat te consta- teeren. Het was een overrompeling, en weer vreesden wij het ergste. A.S.C. maakt rich echter los. Ettelijke uiterst gevaarlijke momenten doorstaat het Z.F.C.-doel. Meer dan gelukkig is het b.v. voor de Zaandam mers, dat Roem op enkele meters voor goal, keihard tegen één hunner aan ,,kan- jert". Weer bijna een onbenullig doelpunt, tegen A-S.C. wanneer Van Hoften en Vree- ken door een misverstand den bal opnieuw kalm in het verlaten doel laten sukkelen. Nu brengt Josson echter redding. Wanneer na 15 minuten Blom een haicl sohot inzendt, stopt de Vries onvoldoends, en De Ruyter is er als de kippen bij om gelijk te maken. De Leidsche centervoor brengt A.S.C. daarenboven na 25 minuten spelens in 3e tweede helft, met een kei hard schot „the winning goal". Het spelpeil is in deze tweede helft danig gezaikt, en de Z.F.C.'ere beginnen than6 wel een beetje erg hard te duwen. Tot vier keer toe, trach ten zij den bal van uit een corner in bet A.S.C.-doel fe slaan Den heer Van Gessel ontging dit gelukkig geen enkelen keer. Met een overwicht van A. S. C. eindigt tenslotte de wedstrijd, die de Leidenaars de eerste winstpunten bracht. Wij willen spaarzaam zijn in onze cratjiek ditmaal. Er is gewonnen, en er is bovenal ook verdiend gewonnen. Er waren fouten, legio fouten zelfs itt de Leidsche ploeg, maar wij hebben die al vroeger genoemd. Er waren echter ook ""zooveel goede dingen te genieten, en daarom...... gezwegen dit maal over het minder goede. Een pluimpje verdient zeker de voorhoede. Z.F.C. heeft een wel heel „pootig" elf tal, dat helaas wat te veel van zijn lichaams kracht gebruik maakt. Een enkeling daar enboven in de ploeg der Zaandammers, doet dat beslist op een manier, waaraan zachtjes uitgedrukt, een luchtje is. „Voet ballen" doen de Z.F.C.'ere maar sporadisch. Trappen en hoflen, vooral bet laatste, is de sterkste zijde van het elftal, D© heer Van Gessel was niet slecht, maar evenmin buitensporig goed. Hij had zijn dag met, rullen wü zeggen. ^_JUI >1, L.P.C.—U.V.S. 3-2. Wedstrijden tusschen plaatselijke clubs dragen gewoonlijk het karakter van al te groote forschhjftid en de ontmoeting tusschen L. F. C. en U. V. S. heeft daarop geen uit zondering gemaakt. Gedurende het eerste nalfuur liet de verstandhouding weinig te wenschen over, doch daarna kwamen de ongevallen en de daarmede gewoonlijk ge paard gaande verruwing van het spel. De gemoederen werden steeds meer verhit» zoo dat de heer Ldssauèr alle moeite had om de teugels in handen te houden, wat hem overigens op prijzenswaardige wijze gelukte. Intusschen, desterkste ploeg heeft wel verdiend gewonnen. Op hoog peil stond de wedstrijd niet, maar hij was toch veelal het aankijken wel waard, doordat er ge speeld werd met zeer veel enthousiasme en groote volharding, waarbij L. F. C. mee- rendeei het beste van het spel heeft gehad. Zeker, ook de blauwwitten hebben gezwoegd tot het bittere einde (een 32 nederlaag) maar hun individuede pogingen, gewoon lijk geleid door den midvoor De Brujjn, moesten het afleggen tegen het betere com binatiespel der geelzwarten, die stukken beter op dreef waren dan in den kamp tegen Bodegraven, waarvan zij toen helaas bitter weinig goeds hebben kunnen ver tellen. Voldaan zijn wij nog lang niet, maar deze vooruitgang doet ons inmiddels reeds veei genoegen. Men toonde nu tenminste te begrijpen, dat voetbal een combinatie spel is en zoo waren bijvoorbeeld de door den linkervleugel opgezette aanvallen af en toe lang niet onverdienstelijk, al ontbraken er ook de fijne puntjes aam De geheele p*oeg streefde er naar het leer laag te houden, dooh daarbij liet vooral het aan geven door de verdediging, waarin keeper Kruit zeer onzeker was, veel te wenschen over. Een kwaal trouwens, waarin aan de overzijde Meerburg in belangrijke mate deelden. Deze U. V. S/er heeft enorm ge zwoegd en talloose aanvallen gekeerd, fip^t z'n methode, als daarvan gesproken kan worden, kan ons allerminst voldoen. Door dat voortdurend ver van z'n plaats loopen verstoorde hij vanaf den aanvang de een heid in het elftal, met het gevolg, dat van het samenspel niet zoo heel veel terecht kwam en de spelers, ieder voor zich. tracht ten het leer in de richting van het geel zwarte doel te berken. Natuurljjk was het resultaat in den regel negatief." Er waren trouwens enkele zeer zwakke plaatsen in het elftal der blauw-witten. Als zoodanig noemen wij de beide vleugelspelers, die elk initiatief misten en steeds zoo gauw mogelijk den bal weer wegtrapten zonder te kijken waarheem Geeft de 32 uitslag dé verhouding goed weer, toch gelooven wij, dat L. F. C. met groot-ere cijfers had kunnen winnen indien de halflinie beter haar aanvallende taak had verzorgd. Tusschen voorhoede en half linie was nu bij iederen aanval een groot open terrein^edeelte, waardoor de geel zwarte stormbnie den noodigen steun moest ontberen. Te ruim 2 uur stelden de èlftallen rich als volgt op: L.F.C. L. Kruit, Arnoldus, v. d. Plas, iEL Neuteboom, J. Segaar, S. Kruit pagemaker, De Heer, L. Neuteboom, Carton, De Vries. O v. d. Meiden, Laman, N. de Bmiju, J. Peter, Selier, Klein, Van Deurse, Van Oosten, Meerburg, Wondergem, Der Kinderen. U.V.S. De eerste oogenbükken is U. V. S. in den aanval, zonder echter bijzonder ge vaarlijk t© worden. En na vijf minuten doet L.F.C. dan plotseling een fraaien tegen aanval, welke een doelpunt oplevert. H. Neuteboom plaatst den bal tusschen de blauw-witte verdedigers door, en de toe- loopende L. F. CX-rechtsbinnen De Heer schiet ineens langs Der Kinderen, die even wel dit doelpunt had kunnen, en dus moeten voorkomen. 10. Geruimen tijd is L.F.CX, dat vrij aardig combineert» dan een tikje sterker, doch hei is weeral Meerburg, dSe gevaar weet te voorkomen. Een ver schok Carton wordt door Der Kinderen gestopt, terwijl een moment daarna Wondergem een doorbraak van L. Neuteboom tot staan weet te brengen. Aan de overzijde belaagt De Pruijn eenige malen het geel-zwarte doel, maar van een stevig schot is geen sprake. Arnoldus is hier trouwens zeer actief en en zet telkens z'n voorhoede weer aan het werk. Even voor het einde dezer helft krijgt de L. F. C. midvoor een prachtkans, maar hij schiet tegen een U. V. S.-baek, terwijl het direct daarop door De Heer in gezonden schot door den blauw-witten keeper wordt gehouden. Dadelijk na de hervatting komt Arnoldus zoodanig met De Brujjm in "botsing, dat bij van verder meespelen moet afzien. Voorloopig speelt L. F. C. nu met Ren man. H. Neuteboom gaat rechtsback, en De (Heer rechtshalf, terwijl de voorhoede het zonder een rechtsbinnen moet stellen. Desondanks is geel-zwart in de meerderheid. Een geweldige kei van Carton scheert de deklat. Terwijl inmiddels de verstandhou ding steeds slechter wordt, trekt de U. V. S.- linkervleugel ten aanval. De bal wordt voor doel gezet, doch De Bruijn schiet op drie meter afstand huizenhoog over. Bjf UF.C. valt nu A. M00 ten in voor Arnoldus, waar door er meer leven komt in de voorhoede der thuisclub. Negen minuten voor de draaiing brengt de linkervleugel keurig op, en uit den voorzet jaagt L. Neuteboom het leer langs Der Kinderen. 20. L. F. C. blijft nu geruimen t$d aanvallen, en met sucoes, want ongeveer tien minuten later zet De Vries voor, en het is Mooten, die voor geel-zwart het derde en laatste doel punt scoort. 30. De wedstrijd schijnt gewonnen, maar wordt toch nog spannender Üan verwacht werd. U. V. S. gooit het elftal- door elkaar. Eerst baat het niet; het speelpeil daalt zelfs aanzienlijk. Doch wanneer Deurse uit een strafschop (wegens hands) den stand op 31 heeft gebracht, pakt blauw-wit beter aan, en werkelijk ziet Van Oosten kans, nadat De Brujjn tegen den paal heeft geschoten, keeper Kruit opnieuw te pas se eren, aldus den achterstand toj 3—2 verkleinende. Daarbij evenwel blijft het ook en als de Heer lissaüer. rater nfflnit- heeft L.F.CX een verdiende, doch zwaar bevochten zege 'behaald. LngdnnnmSiod 11. Voor een talrijk publiek heeft Lugdunum haar 2en wedstrijd gespeeld en is zij door onfortuin een kostbaar puntje kwijt geraakt. Als om 2 uur scheidsrechter A. Lens begin nen fluit stellen beide, elftallen zich volledig op. S.LO.D. trapt af en onderneemt al direct een goeden aanval welke wordt weggewerkt. Lugdunum begint eenigszins voorzichtig waardoor de S.I.O.D.-voorhoede in de gele genheid is zoo nu en dan een bezoek bij v. d. Berg te brengen. Lugdunum wordt aan gemoedigd en dit schijnt te helpen. Zij ont plooit nu een open spel en brengt voortdu rend het S.I.O.D.-doel in gevaar. Jammer was het in deze periode dat eenige voorhoede- spelers van Lugdunum eenigszins huiverig waren van het stoere verdedigen der Rotter dammers. Het spel ging vlug op en neer en telkens kon er een doelpunt verwacht wor den. Lugdunum heeft pech wanneer eerst haar midvoor en even later haar linksbui ten tegen de deklat schiet buiten het bereik van den keeper. Siod brengt het niet verder dan de backs, welke alles retour zenden, zoo dat met blanken stand wordt gedraaid. Na de thee zit Lugdunum direct weer voor het vijandelijk doel maar hoe of zij ook schiet, telkens is er een S.J.O.D.-been dat doelpun ten voorkomt. Eindelijk komt dan het succes wanneer een goede voorzet van links volgt en de rechtsbinnen keurig den bal in het net kopt, 10. S.LO.D. geeft zich echter nog niet gewonnen en Lugdunum moet dan ook alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Wanneer Siod weer eens doorbreekt blijkt het dat een der Siod-spelers in den rug is geduwd binnen het beruchte gebied en de scheidsrechter wijst naar de witte stip. De rechtsbuiten plaatst zich achter den bal en het is 11. Er is dan nog 6 minuten te spe len. Lugdunum wil nog een overwinning be vechten maar vrouwe Fortuna was tegen bsar xoodai, toen de scheidsrechter bet maöt

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 10