No. 19809. DINSDAG 7 OCTOBER Anno 1924 K Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. UIT DE RIJNSTREEK. *1 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENT ISNi SO Cts- pvr regel, Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, fjleliio Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30, Incasso volgens postreoht. Voor eventueele opzending van brieven 110 Cts. porto te betalen, Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplsin Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Fostchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden ƒ8.85, per week ...r..v,..., Builen Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week Franco per post ƒ,2.35 -j- portokosten. ¥0,18, 0.18, Mt bestaat uit TWEI Bladen EERSTE BLAD. DANKBETUIGING. - De Burgemeester van Leiden: Overwegende: dat de ontvangst van Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden van de zijde der bur gerij op de meest hartelijke wijze heelt plaats gehad: dat het 350 jaren geleden Ontzet van Lei- don op waardige wijze is herdacht; dat bij beide gelegenheden een voorbeel dige orde heelt geheerscht; dat het welslagen van een en ander voor een groot deel is te danken aan de. mede werking van de burgerij; Betuigt zijn hartelijken dank aan de inge zetenen voor de voortreltelijke wijze, waarop zij hebben medegewerkt aan de handhaving van de orde, waardoor een goede afloop werd Verzekerd. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 7 October 1921. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG ver- krikhaar: SCHELVISCH a f 0.22—f 0.86, SQHOL a 10.16f 0.50 per pond en NIEUWE IIARING a 6 cent per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. I, Leiden, 7 October 1924. ONTHEFFING SLUITINGSUUR Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ten aanzien van den door de afd. Leiden van den Ned. Bond van Ziekenverpleging op 14, 15 en 16 October a.s. in de Stadsgehoorzaal te houden bazaar, ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor winkels, welke onthef- ïing geldt tot 11 uur des avonds. N. C. De GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 7den October 1924. Een nabetrachting over den optocht. Hoewel er ook na don afloop der feeste lijkheden, ter gelegenheid van de 350-jarige herdenking van Leiden's Ontzet algemeene tevredenheid heerscht over de regeling en ov*r de wijze, waarop het driedaagsche pro gramma is uitgevoerd, bereikten ons toch' klachten over het uitschakelen van eendge straten door den optocht, waardoor volgens hol programma de stoet had moeten gaan. Er zijn bijv. aan den Nieuwe-Rijn men- schen geweest, die tevergeefs hebben zitten wachten op den stoet, ver over den tijd, om daarna tot de onaangename ontdekking te komen, dat hij niet zou passeeren, zoodat zij dezen ook niet meer elders konden zien. Hat is voor de betrokkenen zeer onaange naam geweest, en hun grieven daarlegen achten wij in algemeenen zin volkomen ge rechtvaardigd, In ons verslag van den op tocht. hebben wij een en ander ter veront schuldiging aangevoerd, doch wij willen nu constateeren, dat het een fout van de Rege ringscommissie is geweest. Zij had, hoewel hel te laat werd en sommige deelnemers oververmoeid waren, toch moeien doorzet ten. Er waren leden in de Commissie, die dit standpunt ook zijn blijven innemen; de meerderheid heeft evenwel en om verklaar bare redenen het anders beslist. De eerste fout is geweest, dat liet vertrek een halfuur te vroeg was bepaald. Het Openluchtspel eindigde te twaalf uur. Bet werd vóór de deelnemers, die ook in den optocht een werkzaam aandeel hadden, nu haastje repje, om op lijd klaar te komen. Daarbij kwam, dat bij tal van deelnemers de rechte spirit er niet meer in zat. Men had al twee dagen feest gevierd, men voelde zich iets onbehaaglijk en was vermoeid. De Re gelingscommissie had soms geen woorden genoeg om den moed er in te brengen en er in te houden. Andere jaren waren de deel nemers nog frisch als zij kwamen. Daarbij had men meer dan gewoonlijk: pech met de wagens. Men had blijkbaar, doordat deze reeds een paar dagen te voren kant en klaar moesten worden afgestaan, niet het beste materiaal er bij geleverd. Verder bleek het terrein van de opstelling, hoe mooi het overigens leek, niet zoo goed als het plein van de Kweekschool voor Zee vaart. Daar hield men de deelnemers in een kort bestek bijeen. Hier gebeurde hel, dat iemand bij het oproepen niet present was ten moest gezocht worden. Alles bijeen ge- womea maakt het veel te laat vertrekken zeer verklaarbaar, terwijl do factor der ver- moeidhoid °p den ganschen tocht haar in- .vloed heeft doen gelden. Zoo valt er veel voor de fout, dat niet het vöhedrg programma is afgewerkt, ter veront schuldiging aan le voeren, wat ook naar onze meaning niet wegneemt dat er een fout Gemaakt is, die zich" bij een volgende gele genheid niét mag herhalen. Leidsche Winkelweekwedstrijd. Tot diep in den nacht is de Winkelweek- commissie, terzijde gestaan door de Controle commissie uit beoordeelaars en winkeliers en tal van assistenten gisteren doende ge weest om den uitslag vast te leggen. Echter is dat werk nog niet gereed gekomen, zoo dat de uitslag van een en ander eerst Don derdagavond halfnegen in den foyer der Stadsgehoorzaal bekend gemaakt zal wor den. Het spreekt vanzelf, dat de aan de winkelweek deelgenomen hebbende winke liers daar allen verwacht worden, evenals de prijswinners uit de beoordeelaars, die daarvoor een schriftelijke uitnoodiging zul len ontvangen. De burgemeester, jhr. mr. dr. N. C de Oijselaar, toonde gisteren in den middag door een bezoek aan de Commissie zijn be langstelling in het omvangrijke werk, dat noodig is om den uitslag vast te leggen. Wij zullen in ons blad van a.s-. Vrijdag den uitslag van den Winkelweekwedstrijd volledig bekend maken. Fonds of Tehuis voor oud-verpleegsters. Evenals in andere steden van ons land heeft zich ook te Leiden, uitgaande van den Nederlandschen Bond voor Ziekenverpleging, een comité gevormd, ten doel hebbende eeü bazaar te organiseeren ten bate van een fonds of tehuis voor oud-verpleegslers. Oud-verpleegsters hebben op haar ouden dag, na hard werken, geen behoorlijk be staan en geen behoorlijke verzorging. Reeds hebben dl oud-verpleegslers den Bond verzocht iets voor haar te doen. Sinds drie jaar poogt de Bond geld voor dit doel bijeen te brengen, doch er is lang niet genoeg. Helpt nu ook in Leiden allen mee thans het doel te bereiken, door het zenden van giften of geschenken en het bezoeken van den bazaar. De bazaar zal gehouden worden in den foyer van de Stadszaal op ld, 15 en 16 October a.s. De opening heeft te halfdrie plaats. Geschenken en giften worden gaarne nog ingewacht bij Zuster Van der Hoeven, wiu£ adres tot 36 October is: Hópital Wallon. Er wacht den bezoekers op den bazaar een verrassing. Daar kan men het nieuwe huis helpen opbouwen en na voltooiing be wonderen. Het idee en de medewerking zijn van dr. Berlage. Het ontwerp is van den heer D. Roosenburg, architect in Den Haag. ,Komt dus allen en helpt moe, opdat wij 9poedig het tehuis V.O.V. zien verrijzen, zoo mooi en VTOolijk als het ontwerp het ons voorschildert. Wolly, de honger„koning". De Sleutelstad kent weer oen nieuwe sensatie. Nauwelijks zijn de feesten ter her denking van Leiden's Ontzet achter den rug, nauwelijks ook is de feestroes bezon ken en zijn de gemoedexen tot rust gekomen, of een ander feit vraagt de interesse van het publiek. Een feit van geheel verschil lenden aard als het gepasseerde ongetwij feld, maar daarom toch evenzeer belang wekkend. Advertenties en schreeuwende aanplakbiljetten hebben het reeds lang van te voren aangekondigd: Wolly komlt Wolly, de hongerkoningWolly, de man die zich veertien dagen achtereen laat opsluiten in een glazen kist, zonder te eten, te drinken of te slapen Welnu, Wolly is erl En wat meer zegt: hij zit veilig en wel geborgen en tentoon gesteld inz'n glazen kooi,'welke midden in de kleine Sladszaal op een aantal tafeltjes j schappij, waarin zij als corpsleden een zeer geplaatst. Twee weken lang zal hij het j bevoorrechte positie innamen en spoorde strekte hij lijken stoel. De „kuur" had een aanvang genomen. Een oogenblik hebben wij nog veronder steld dat een der aanwezigen een poging zou wagen om óók veertien dagen in de kooi door te brengen, teneinde aldus een greep te doen naar de uitgeloofde f 100.000. Want er was nog een hongerkunstenaar" in de zaall De lezer herinnert zicli wellicht nog Papus, den man, die in Den Haag drie we ken in een glazen kist „hongerde en dorst" leed; die, tot groots verbazing van het kijk lustige publiek, steeds dikker werd; en die, naar men eindelijk ontdekte, juist in die dagen meer at en dronk dan ooit te vorenII Met z'n succes was het toen natuurlijk ge daan. Gisteravond echter deed hij het voor komen alsof hij het lot van Wolly wilde deelen, terwijl hij op alle mogelijke wijzen werd gehoond door het publiek dat nog niets vergeten bleek te jffjn. Tenslotte echter nam hij z'n hoed en verdween, tot groot vermaak der aanwezigen. Wolly hongert dus alléén. Dat bet hem wél bekome! zich languit in den gemakke- Naar men ons mededeelt, zijn bij den burgemeester dezer gemeente huldebetuiging gen aan Leiden3 burgerij, ter gelegenheid van de 350-jarige herdenking van Leiden's Ontzet, ingekomen van den Minister van Polen, de Legatie van de Republiek Tchécho- Slowakije, de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, de Christelijke Oranjevereeni- ging „De Oranjevriend", te Amsterdam, de Leidsche Diësclub Twenthe te Almelo, en van achttien Bataviasche Reünisten. De Commissie der 3-October-Vereeni ging, belast met de leiding van ,,De(n) Wees jongen met den Huispot" verzoekt ons te melden, dat de antieke pot gratis in bruik leen was afgestaan door den heer W. F. Brugmans, antiquair Janvossensteeg 53. De pot, die volkomen geleek op dien, welke zich in „De Lakenhal" bevindt, is ook uit de 16 de eeuw afkomstig. Met „De Dienstknecht in het Huis" heeft gisteravond iu den Schouwburg Ver kade wederom veel succes gehad. De schouw burg was echter slechts matig bezet. Gistermiddag vond de plechtige verga dering plaats van heit L. S. C. ter inaugu ratie van de nieuwe leden. De praeses collegii de heer W. H. Dudok van Heel sprak de daarbij aanwezige corpsleden en groenen toe waarbij hij zich verheugde over den goeden loop van den groentijd waarin zich geen enkele onregeLmatigheid had voor gedaan, terwijl ook het Collegium niet be straffend tegenover de leden had behoeven op te treden. Ilij dankte de Corpsleden voor hun mede werking in deze en ook voor de wijze waarop zij aan den groentijd hadden deel genomen. De groentijd had aanvankelijk een weinig feestelijk karakter gehad door het overlijden van het Corpslid Geledn Vitringa waardoor het Corps wederom in rouw gedompeld was. De praeses noemde nog als redenen van welslagen van dezen groentijd het weder in gestelde groen theater, dat door de zorgen der Commissie zeer geslaagd was. Zich tenslolte wendend tot de groenen wees spreker op de plaats, die zij in h'eft corps zouden innemen, op hun verplichtin gen aan het corps en tegenover de maat- daar, gadegeslagen door het nieuwsgierige publiek, dat langs de kooi zal drentelen en den hongerkunstenaar" met open mond zal gadeslaan, moeten uithouden, met alleen hel getnak van een verstelbaren ligstoel, en het genot van een boek en een cigaret. De lezer verontrustte zich niet: Ook die boeken en cigaretten, evenals YVolly's costuum en z'n ligstoel zijn aan een nauw keurig onderzoek onderworpen, nadat te voren door tal van personen de glazen kooi reeds aan alle kanten was geïnspecteerd. Men vond niets wat als voedsel zou kunnen dienen, men ontdekte evenmin een gelegen heid, waarlangs voedsel van buiten zou kunnen worden toegevoerd. Wolly waakt, en lijdt honger en dorst met de meeste blij moedigheid, terwijl hij kalmpjes uitgestrekt ligt op z'n stoel en een cigaret rookt, of rus teloos door de kooi wandelt, en er is niels dat wijst op bedrog, met hoeveel wantrou wen men het geheel ook moge gadeslaan en onderzoeken. Wolly is een klein, donker persoontje van 37 jaar, die tijdens z'n vo rige hongerkuur in Den Haag enorme be langstelling trok. Hier was de toeloop gister avond nog niet groot, maar dat ze zullen komen, de brave Leidenaars, kijk daarvan j zijn wij overtuigd. Twee volle uren zijn twee heeren uit het publiek bezig geweest de kooi te verzegelen en zoo was het vijf minuten over tien toen Wolly die, zooals hij zeide, nu reeds vijf dagen achtereen niets had ge geten, met een „goeden avond, dames en heeren", afscheid nam, en de afsluiting word vastgetimmerd en verzegeld. De „hongerkoning" was zichtbaar nerveus. Woest zoog hij aan z'n cigaret, en tot ver velens toe trok hij z'n witte handschoenen, waarvan hij er vele paren bij zich had, aan en uit. Even kuierde hij héén en weer, toen hen aan tot activiteit in het corpsleven. Tenslotte volgde dé plechtige inauguratie, waarna men zich in optocht naar Sociëteit Minerva begaf, waar een feestmaal wachtte. Het is nog niet gedaan met de feesle lijkheden. Er komt nog een napret je Men meldt ons tqcli, dat morgenavond, vanwege de locale versieringscommissie van acht uur lot halfelf muziek wordt gemaakt op de Nieuwc-Beeslenmarkt De „Sts.-Crl." bevat de statuien van de N. V. Bonda en De Graafs Handel-Maat schappij alhier. Gisteren heeft een aanrijding plaats gehad op den hoek Nieuwstraat-Beschuit- sleeg lusschen een auto van de firma P. en paard en wagen van de wasscherij van den heer S. De bestuurders gaven elkaar de schuld. De auto werd slechts licht bescha digd, terwijl het lemoen van den wagen brak. Gistermiddag is de 15-jarige B. de J. bij het Bpelcn aan de Vischmarkt zoodanig legen een paal gevallen, dat hij bewuste* loos neerviel. Door den Eersten Hulpdienst is hij in 't Acad. Ziekenhuis behandeld. Gistermiddag is de 13-jarige W. T., uit llitlegom, met een handdagen op de Hoogl. Kerkgracht legen een paard gereden, dat hem een trap legen het linkerbeen gaf. De Eerste Hulpdienst heeft hem verbonden. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 23 Sept4 Oct. 119 vol wassen personen. 8 kinderen, totaal 127, Zaterdagnacht is in de voor leven, bij de sluizen van Aalsmeer, een met bieten geladen sohuit gezonken, in deze schuit sliepen een man met een vrouw en een klein kind. Tegen den oohtend werd de vrouw wakker, doordat zij het water in dö roef hoorde stroomen. Zij wekte haar man en het gelukte den drio menschen bij tijds van het schip af te komen. Onmiddel lijk nadat zij die veriaten hadden, zonk de schuit. De Amstcrdamscüo politie is er in geslaagd de acht schilderijen, welke verleden weck zijn gestolen in de „Stftdti- gche Kunsthal le" te Düsseldort', op te sporen, Het gebeurde gistermorgen, zoo tegen negen uur in de Spuistraat, ter hoogte van dc Paleisstraat, te Amsterdam. Een kantoorlooper, die liep met een zwarea zak met guldens en rijksdaalders, ging, te gen wil en dank, voor St.-Nioolaas spelen. Blijkbaar scheurde de zak en de zilveren munten rolden over de straat, op en naast de tramrails. Tot overmaat van ramp kwam er juist een tram aan, welke niet tijdig ge noeg kon stoppen. De wielen persten de geldstukken tusschen de sporen. Nadat de wagen zijn weg had voortgezet, kon het rapen van den schat beginnen. Hel pers waren er spoedig genoeg bij de band. Met mesjes werden de guldens uit dc rails gewipt. Enkelen vertoonden wel wat zon derlinge vormen, maar zij kwamen toch ts voorschijn. Een agent verleende hulp, zetlo het verkeer stop en deed eon tweede tram stilstaan, tot het zilverrapen was geëindigd. Gelukkig zijn de menschen in zulke geval - Ion meestal nogal eerlijk. Of al het geld in goede handen is teruggekomen, hebben wij niet kunnen gewaarworden, daar de verliezer al spoedig met den buit was weg gegaan. Maar wel hoorden wij, dat niet lang geleden een loopjongen ongeveer op dezelfde plaats hot ongeluk bad een zak met 500 guldens te laten vallen. Ook daar waren tal van helpers in actie gekomen. Do jongen kwam handen te kort om alle munt stukken in ontvangst te nemen cn hij vrees de het ergste. Bij het natellen bleken er echter slechts twee guldens te ontbreken. En die konden nog in de modder zijn ge rold. („Hbld.") In den loop van 1918 is te Am sterdam verdwenen oen brief, bevattende vijf en twintig bankbiljetten, elk van dui zend giuldcn, en vijftig duizend „Marlc- 8cheine", behoorende aan een daar ter stede gevestigde, bekende Bankinstelling. De dief stal moest, nam men aan, door iemand, tot het posbpersoneel behoorende, zijn bedre ven en in dio richting werd dan ook door de opsporingsambtenaren gezooht. Jaren lang werd de zaak in de gaten gehouden, tot eindelijk, zeer onlang3, het volhardend speuren met succes werd bekroond. Aan vankelijk, bij het ontdekken van het delict, waren eenigo personen aan een voorloo- pig verhoor onderworpenzij gingen ech ter vrij uit, omdat niets te hunnen nadeel© werd gevonden. Toch hield dc justitieele politie een wakend oog over het ,,gaan en staan" van enkele postbeambten. Zij deed dat gedurende al die jaren. Onlangs viel het op, dat één dergenen, door haar vcr- daoht, zeer „royaal" deed en iai van voor worpen aanschafte, die het vermoeden wet tigden' dat de bedoelde nog andere bron nen van inkomsten had. Op last van de justitie word de verdachte nog scherper na gegaan, wat tot een huiszoeking leidde in de woning van den verdachte in buurt IJ IJ. De opsporingsambtenaren stonden ver wonderd over het groot aantal kostbare za ken, daar aangetroffen. Tevens is op dat adres een groote voorraad potlooden en an dere artikelen gevonden, afkomstig van het Staatsbedrijf der Post en Telegraiie. De man in kwestie gaf voor dit alles te hebben gekooht van bespaard geld. Dat lieten justitie en politie zich niet wijsmaken, «ve bewoner werd gearresteerd en het vuur hem zoo na aan de schenen gelegd, dat hij be kende den brief in 1918 gestolen cn o.m. de bij hem gevonden voorwerpen van dat geld te hebben aangeschaft. Hij zal voor de justitie worden geleid, doch het onder zoek is nog niet geëindigd. Men veronder stelt, dat andere personen bij het misdrijf zijn betrokken. De directie van de Neder landsche Bank maakt in de „Stsct." be kend, dat de nieuwe bankbiljetten van f 60, f 200 en f 300 na vandaag in omloop zullen worden gebracht. In het afgeloopen seizoen zijn ruim 43.000 vreemdelingen per vaartuig to Yolendam gekomen het vorige jaar 29.000. Er zijn Zaterdag on Zondag in Emmen versehillendo ongevallen gebeurd, eenige met doodelijken afloop. Dc arbeider L. Epping, te Nieuw-Amstor-' dam, was Zaterdag bezig met plaggen ste ken. De 53-jarige man ia voorover in een sloo; gevallen en verdronken. De 73-jarige timmerman G. Brinks, -te Erica, ging gezond n&fcr zijn werk. Onder- BINNENLAND. Overleden is Staatsraad prof. mr. J. Oppen, heim. De vliegtocht HollandIndifi kan voorloo. pig niet worden voortgezet. Resoluties Alg. Ned. Bond van Arbeiderg ln het Bakkersbedrijf. Er worden nienwe modellen bankbiljetten van 300, 200 en 60 golden in omloop ge. bracht. - - r* BUITENLAND. Zal morgen de regeerlng McDonald yat« len? Ribot, ond Franscb premier f Het Fransche en Engelsche antwoord tp het Doitsche memorandum inzake toetreding tot den Volkenbond. weg werd hij onwel, zakte ineen en waS na eenige oogenblikken een lijk. Zondagmorgen was do vrouw van deö voerman G. Schoonbeek, te Bargermeer, bezig met aardappelenkoken. Ploteeling zat te zij ineen. De doktor kon slechts den dood constateeren. Zij laat een man en zea kinderen achtei. Zondagmiddag stond de motor van dok ter Hospers, te Emmen, in het mulle zand voor een huis. De zware Indian viel plotse ling om cn kwam terécht op het beentje van het d-jarig dochtertje van De Lange» Het lickaamsdoeA werd verbrijzeld. Ten slotte werd iemand te Noord-BargO door het op hol slaan van een paard ern stig gewond en geraakten te Nieuw-Wer- dinge twee kinderen te water, waarvan ééa met groote moeite onder een schip vandaan' gehaald werd. De kleine was buiten kennis, dooh men slaagde er in de levensgeesten op te wekken. De tabak in Maas en Waal is nu zoo goed als geoogst. Het gewas is 'ait jaar uitstekend, het heeft ook niet doof hagel en storm geleden. Men verwacht goe de prijzen. Dit jaar is er weer meer tabak gepoot dan de laatste jaren. Zeer zeker zal do teelt, als gevolg van de loonende prijzen', zich nog meer uitbreiden. Dc aardappelenoogst in den BommeleTj waard en Maas cn Waal overtreft de ver wachtingen de opbrengst is vrij goed, dé kwaliteit best en uitgezonderd op 3e lage, natte gronden heeft de aardappel1- ziokte weinig te beteokenen. De prijzen zijn" op het oogenblik f 5 tot f 6.25 per H.L. De familie R., in de Anomo- nenstraat te Stratum, kreeg Vrijdag berient" uit Nijmegen, dat hun vader, die sinds 10 jaar vermist was, than3 is teruggevonden. De man is intusschen 84 jaar oud geworden en verblijft te Nijmegen. Pech. fn een stikdonkerqxf nacht was een motorrijder verdwaald. Op een hoek tegen een hek stond een paal met bovenaan, een bord. Hij klom op heï hek, om te lezen wat er op het bond en onderscheidde de woorden: Geverfd* Hazeiswonde. 1 Gemeenteraad. i Voorzitter do burfcemfjezter. Afwezig do heer Van Dam met IdeBn!#. geving. I De Voorzitter opent mat gebed de ver. gadering. Hierna voorlezing der notulen, welke werden goedgekeurd, nadat door den heer Van Beek een kleine opmerking wm gemaakt, over de omschrijving van door hem gebezigde uitdrukkingen, wat z.I. (d wat zachteren vorm had kunnen geschie den. I De Voorzitter bestreed dit, evenals de secretaris, hetgeen haast aanleiding gal tot een incident, waaraan ten slotte een lorsche hamerslag van den Voorzitter een einde maakte. Ingekomen is do mededeeling, dat de Commissaris der Koningin tot zetter beert benoemd de heeren L. Noordam en N. J. Kapteijn. Het verslag van den Keuringsdienst van Leiden is ingekomen. Bericht Is ontvangen van den heer Do Ruiter, dat hij zjjn be noeming tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Aangeboden wordt hierop de Gemeente- begrooting 1925, waarbjj de Voorzitter mededeelt, dat de inkomstenbelasting de laatste jaren van 167.000 op 158.000 en 150.000 is teruggeloopen, emUit jaar slecht» 142.500 zal opbrengen, hetgeen in veitanA

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1