De Kluizenaar van Far-End, r No. 19806 LEtDSCH DAGBLAD, Donderdag 2 October Tweede Blad. Anno 1924, BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. HIT OE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON. Bii Kon. besluit zijn benoemd tot com mandeur in de orde van Oranje-Nassau mr. Tak advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Gravenhage en mr G H. M. Delpvat, directeur-secretaris van de Nederl. Bank. te Amsterdam en tot fficier in die orde 't Hooft, adjunct-secre- aris van de Nederlandsche Bank, te Amster- lam- is benoemd tot officier in de orde van )ranje-Nassau B. Hulshoff, president van de leeskamer te Batavia; is toegekend de aan je orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille; in goud, aan: A. van Aalten, tech nisch ambtenaar bij de Naamlooze vennoot schap de Nederlandsche Gasmeterfabriek fieorge Wilson, te 's Gravenhage; in zilver aan J. Kaarsmaker, kassier op het notaris kantoor Schadee en Lambert, te Rotterdam; mej. M. J. Diserno, huishoudster bij den heer ff j. Ross, te Heerlen; in brons, aan: mej. ff! van de Nagel, dienstbode bij de familie de flartogh, te Amsterdam; is aan T. R. Teitsma, huisvader van het Tehuis voor Militairen te Helder, de eere-medaille, in zilver, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, ver leend; i9 de bronzen eere-medaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, toege kend aan M. Brizee, voerman in dienst der gemeentereiniging te Helder. Wij vernemen, dat prof. mr. A. van Gijn bij de algemeene beschouwingen over ft» Tariefwet in de Tweede Kamer voor de fractie van den Vrijheidsbond het woord zal yoeren. Hij moet nog naar Weenen, raaar fcomt voor dit debat terug. Mr. Dressel- buys zal bij de algemeene beschouwingen belangen van den landbouw bij de Tarief- .yTel voor zijn rekening nemen. (,,Hbld.") Het „Hbld." verneemt, dat generaal ffnijders tallooze uitnoodigingen heeft ont vangen voor een voortgezet nieuw debat jCver ontwapening. Hij zal echter geen dier nltnoodigingen meer aanvaarden, omdat mj van meening is Dinsdagavond aan zijn plicht tot beantwoording van degenen, wier iotie Rij onlangs had gegispt, te hebben Voldaan. Wel heeft de generaal Dinsdag avond geen gelegenheid tot repliek géhad, jjehad, doch zijn repliek zal met zijn rede- Voering dezer dagen in een brochure wor- jden openbaar gemaakt. De generaal had gaarne gebruik willen maken van de uitnoo- jliging van de Haagsohe groep van jongeren Uit den Vrijheidsbond, om zijn repliek in jten rustige vergadering verder te uiten. t)eze vergadering zal cahter niet doorgaan, l&mdat de brochure met de rede en de re- t>Kek van den generaal reeds zoo spoedig verschijnen zal, dat er geen voldoende tijd fheèr over is om haar te beleggen. Ds. J. J. L. Duyvendak, pred. bij de Evang.-Luth. Gem. te Schiedam, zal om ge zondheidsredenen tegen Februari a.s. eervol pntslng aanvragen. —Oyer den vliegtocht Holland-Inclië «eint toen nit Praag d.d. 1 October aan het Haag- jfehe Aneta-kantoor; De F VTI, die om 8 uur 45 te Schiphol |B opgestegen en te 11 uur 36 Hannover passeerde, is hedenmiddag te Praag aan gekomen. Op deze reis, een afstand van 816 K.M., fiebben zich geen incidenten voorgedaan en (Bet een vlotte landing is het toestel op het jHiöggterrein neergestreken. INader wordt nog uit Praag vermeld, dat He Nederlandeohe vliegers daar precies om i uur aankwamen en welkom werden ge- fieeten door den commandant van hot vlieg veld. Gisteren heeft de inauguratie plaats Bjehad van 36 candidaat-leden van het Rot- ferdamsch Studenten-Corps. In de rede, die oe president van den Senaat bjj die gelegen- Rela uitsprak, merkte deze onder meer op, nat, alhoewel het aantal candidaat-leden nog gering was, het toch een niet onbelangrijke Joomitgaug, vergeleken b$ het vorige Jaar, is. De Ned. Christelijke Bond van per soneel in publieken dienst heeft er bij de reen te bes turen ernstig op aangedrongen, alle plannen, welker uitvoering ver andering van inkomsten van het perso neel tot gevolg hebben, op te schorten, althans totdat het voorjaar V3n 1925 is Het Comité ,,Jongeren-Vredes-Actie", opgericht tijdens de Centrale Vredesmee- ting te Soesterberg, van 2 tot 5 Augustus gehouden, stelt zich voor van 11 tot 12 Octo ber te Soesterberg weer een centrale confe rentie te houden met ala sprekers prof. Van Embden, ds. D. Bakker en H. Willemse. Na deze centrale bijeenkomst, zullen in de volgende maanden, zooveel mogelijk door 't heele land, gewestelijke conferenties ge houden worden. In een gecombineerde vergadering van Kerkvoogden en Notabelen der Ned.-Herv. Geo. te Haarlem is besloten, in te gaan op de voorstellen tot opneming van de Noor- derkerk in het verband der Ned.-Herv. Gem. op de voorwaarden, zooals die gewij zigd zijn in de commissie-vergadering van afgevaardigden van den algemeenen kerke- raad, van kerkvoogden en van het bestuur der stichting Noorderkerk en School, op 23 September j.l. gehouden. Hiermee is dus deze kwestie opgelost. Heden wordt do kerk in gebzruik gesteld. De Minister van On derwijs laat zich vertegenwoordigen door den heer K. Brants, van Leiden, hoofdin specteur van L.O. De WeesinriohtLng te Neerbosch heeft van A. C. v. d. S., te Enschedé, een gift van f 1000 ontvangen. De algemeene verdediging voor bloembollencultuur, de Bond van bloem bollenhandelaren en het Hollandsch Bloem- bollenkweekersgenootschap hebben aan den Nederlandschen Tuinbouwraad bericht terug te komen op haar aanvankelijke bereidver klaring om als groep toe te treden tot den gereorganiseerden Tuinbouwraad; zft hebben nader besloten 'daarvan geen deel nit te maken. De aanleiding van dit besluit is de voor dracht voor ae benoeming van een lid in de commissie voor de handelsverdragen. Naar de meening van deze vereenigingen heeft de groep veiiingsvereenigingen, wel ker voorzitter als zoodanig is aangewezen, bi) de handelsverdragen Sïe'chts een be trekkelijk gering belang, terwijl daarentegen de belangen van de bloembollengroep met een jaarlijksch lutvoercftfer van thans ver over de f25.000.000 grooter znin dan die van alle andere groepen van den Neder landschen tuinbouw te zamen. De genoemde vereenigingen achten op grond van deze ervaring in den gereorgani- 1 seerden Tuinbouwraad haar belangen nog I veel minder gewaarborgd, dan zij thans reeds bleken te zijn, en zgn overtuigd, dat zij In de toekomst de gemeenschappelijke be- langen van het blo embol lenbe drij f veel kraohtiger en doeltreffender zullen kunnen behartigen en verdedigen als zelfstandige organisaties, los van dén Tuinbouwraad. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal Zaterdag on de gewone audiëntie van den Minister van Financiën Maandag a.s. niet plaats hebben. RECLAME. De verzachtende, heelende en genezende eigenschappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig eczeem, huidschilvering en alle jeukende huidziekten. Inderdaad een pro baat geneesmiddel. Per tube f 1.7625 Hoewel de verwarming van de treinen der Nederlandsche Spoorwegen pM aanvangt met 15 Oct. a.s, zijn de ver warmingsslangen tu8schen de rijtuigen aan gebracht, om bij kil of nat weer de treinen 'a morgens en 'a avonds reeds to kunnen verwarmen. De „Haagache Courant" ver telt, dat alle mogelijke moeite wordt ge daan, om Jackie Ooogan van Parijs even te doen overwippen naar de Residentie. In den nacht van 17 op 18 Aug. werd te Nijmegen ingebroken in een goua- smidswinkel aan de Molenstraat. Voor een waarde van f5000 werd gestolen. De Njj- meegsche recherche is er in geslaagd het spoor van den dader te vinden. Te Hiltdorf bR Keulen, heeft zij in de woning van zekeren Breuer tal van zilveren voorwer pen, afkomstig uit bedoelden winkel, te voorschijn gebracht. Ook in andere Duitscke plaatsen is een gedeelte van het ontvreemde opgespoord. Breuer staat onder ernstige verdenking de inbraak te hebben gepleegd. Hij werd door de Duitsche politie gezocht^ omdat hij ook onder verdenking staat van inbraken te Keulen. Tevens wordt hjj ver dacht van verschillende inbraken te Rot terdam, Delft, Leiden en Haarlem. De marechaussees te Roosen daal ontving een dringend verzoek der recherche te Amsterdam om bij eventue len doortocht door Roosendaal van een minder jarig meisje en een meerderjarigen man, die vermoedelijk naar België wilden uitwijken, dit tweetal aan te houden. Br} nauwkeurige controle van de treinen naar België troffen de marechaussees inderdaad het tweetal aan, j die beiden werden aangehouden en op trans port gesteld naar Amsterdam. Het aantal werkloozen te Em- men is deze week tot 264 geslonken, waar onder nog 242 veenarbeiders. Zoo laag is het aantal werkloozen dit jaar nog niet geweest. Te Veelerveen is gisteren de behuizing van den landbouwer Ottens tot den grond afgebrand. Een rund, vier var kens, een schaap, twee geiten en tien kippen zijn omgekomen en een gedeelte van den oogst is verloren gegaan. Dan komt het terecht:. Dokter; „Uw man heeft vóór alles rust noodig." Vrouw van den patiënt: „Dus hij moet regelmatig het zenuwstillend poeder inne men." Dokter.: „Neen, mevrouw, die poeder moet u innemen." BUXTENLANDSCH GEMENGD. In do nabijheid van Mainz heeft een bot sing plaats gehad tusschen den sneltrein Mainz-Mannheim en een boemeltrein. Do botsing had plaats bij den uitgang van een tunnel. Er zijn 10 dooden, 12 ernstig en veel lichtgewonden. De spoorwegverbindingen naar Fried- richshafen zijn ten gevolge der botsing ver broken. Voor zoover tot dusver is vastgesteld, was het breken van een as de oorzaak van het oponthoud van den D-trein in den tunnel. Vier of vijf wagons werden vernield. Voor het eerst in de geschiedenis der Ver. Staten zijn in den staat Ma-ine aard schokken gevoeld. In het gebied van Panama is een vrij hevige aardbeving waargenomen. Gistermiddag vond men in den kelder van het paleis van justitie te Chrislianih onder de bureaux van het parket een pakje, dat ongeveer l K.G. dynamiet bevatte. Aan het pakje was een lont bevestigd, waarvan reeds een deel was afgebrand. Gisterochtend is een deel van het dak van de staatskunstschool te Berlijn, dat zeer verwaarloosd was, ingestort, op bet mo ment dat men met de herstelling begon. Twee arbeiders zijn zwaar gewond. De ma- terieele schade is aanzienlijk. Gistermorgen werd in het paleis van Schoenbrum ontdekt, dat tot dusver onbe kend gebleven personen hebben ingebroken in de vertrekken van keizer Karl. Men ver mist verschillende voorwerpen tor waarde van 16 millioen kronen. Te Gemblour is een raffineerderij ver brand. Mej. L. Orabtee, een tooneelepeelster, die verleden week te Boston was overleden, blijkt een groot fortuin te hebben nagela ten. Zij was te New-York geboren in 1847 en debuteerde reeds op haar zesde jaar. Gedurende 30 jaar speelde zij afwisselend in de Ver. Staten en in Engeland en ver wierf zij een groot vermogen. Zij heeft daarvan in een lange en welverdiende rust geleefd. Van de nalatenschap is ongeveer 10.000 000 gulden bestemd voor doeleinden van liefdadigheid en openbaar nut. De groot ste schenking ad 6.000.000 gulden is bestemd tot vorming van een fonds om daaruit gebrekkige oud-strijders uit den wereld-oorlog en bun nabestaanden te on dersteunen. RECLAME. 093- Leiderdorp. Bij den Dinsdag j.l. gehou den schietwedstrijd door leden van de bur-, gerwacht, behaalde de navolgende schutters de uitgeloofde prijzen. Ie prijs A. van Winkel, beker; 2e G. den Braver, klokstel; 3de J. J. Wolff, advocaalkan; 4de G. Groenendijk, etui met lepels; 5de J. Nagtegaal, theelepel; 6e K. van Winkel, bloemtafcl; 7e W. Moraal, scheerspiegel; 8e W. Jansen, theedoos; 9e J. M. de Koning, kist sigaren. Onde-Wetering. De collecte, gehouden ten bate van de vereeniging Het Roode Kruis in Nederland heeft alhier opgebracht de som van f54.15. Rijpwetering. De Roode Kruiscollecte heeft alhier opgebracht slechts f 18.361/»- Roelofarendsveen. De heer G. Jorwerda, rijksontvanger alhier is benoemd tot rijks ontvanger te Woudrichem. Alkemade. Zaterdag 4 Oct. a.s. zal in de verschillende schoollokalen alhier gelegen - heid zijn tot koslelooze inenting. Bevolking. Gedurende de maand Sep tember hebben de volgende personen zich in deze gemeente gevestigd. F. A. Lissone uit N.-Amstel; G. C. Borst uit Woerden; C. van Haastregt uit Leider dorp; R. C. J. Paauw uit Schin op Geul; F. L. Olivat uit Haarlemmermeer; L. E. de Boer uit Oudkarspel; A. J. Hoekstra uit Monster; H. W. Bosma uit Ede; II. G. B. Vesseur uit Utrecht'; M. Schenk en gezin uit Leiden; M. Duivenvoorde uit Leiden; J. G. van Hameren uit Leiden. Vertrokken personen: A. K. Zevenhoven naar Bodegraven; C. Zandbergen naar Rotterdam; C. M. van Leeuwen naar Haarlemmermeer; J. v. Die- men naar Schoten; A. J. v. d. Zwet naar Lelden; G. C. Borst naar Oudenbosch; P. J. Wesselman naar Den Haag; N. G, J. Vergeer naar St. Oedenrode; H. A. Berkhout n. Voor hout; G. P. van Itterzon naar Borcuto; H. C. Koek naar Lisse. Bodegraven. Onze plaatsgenoot de veé- fokker H. W. Speelman behaalde met zijn fckstal op de j.l. gehouden tentoonstelling te Woerden negen bekroningen, n.m.: drie le prijzen, twee 2e prijzen, een 3e prijs en drie eervolle vermeldingen. Tevens ontving hij be richt van de regelingscommissie van Zuid- Holland dat zijn 3-jarige stier Roelof II 5406 S. een premie van f 100 en zijn 17»-jarige stier Leen VIII 6523 een van f 25 toegewe zen is. Dinsdagavond werd een goed geslaagde vergadering van den Bondsring „Bodegra ven" van Jo'ngelingsvereenigingeii op G. G. gehoüden. Door den voorzitter der Bodegra- vensche vereeniging werd ingeleid het on derwerp „De J. V. midden in het volle leven". Hierover ontspon zich een breed dispuut. Daarna werd door een lid van Alphen een onderwerp ingeleid over de eerste periode van de geschiedenis van den bond. De heer G. Teekens, alhier is benoemd aan het hoofdkantoor van de Middenstands- banken te Amsterdam. Voor den nieuwen cursus van de Am- bachtsleekenschool hebben zich ongeveer 50 leerlingen opgegeven. De Goudscheweg is nu officieel ver doopt in „Burgemeester le Coultrestraat". Het nieuwe naambordje is er bevestigd. Haarlemmermeer. Woensdag geraakte te Hoofddorp een zoontje van den arbeider K., dat vermoedelijk niet tijdig meer uit den weg kon komen, onder een passeerend rao- j torrijwiel. De chauffeur van een auto, die voorbij reed, zag 't ongeluk gebeuren, stopte onmiddellijk, droeg 'l jongetje, dat in be- wusleloozen toestand verkeerde en aan het hoofd en een hand verwond was, in de auto en bracht 't bij een dokter. De toestand van hot kind liet zich, toen 't naar de ouderlijke woning werd gebracht, nogal bevredigend aanzien. Naar wij vernemen, is de hoofdprijs! van dë vanwege de vereeniging „Vooruit" alhier in hotel „de Landbouw" le Hoofddorp ten overstaan van notaris Heinsius gehou den 3e groole Haarlemmermeerverloting (een auto), gevallen op lot nummer 9025, waarvan de houder vermoedelijk lit Leiden woont. «v Woensdag had de arbeider B. bij den Hoofdweg alhier het ongeluk met z'n hand in aanraking te komen met de radeten van een in beweging zijnde machiiic, met het noodlottig gevolg, dat twee vingers nage noeg geheel werden afgesneden. Een 8-jarig meisje werd op den Kruisweg door een passeerend wielrijder aangereden en kwam zoodanig te vallen, dat 't een been brak en zij naar 'n ziekenhuis moest worden vervoerd. Katwijk-aan-Zee. De heer J. van den Bos van Zandvoort is benoemd tot duintoe ziener van het Hoogheemraadschap van Rijnland te Katwijk ter vervanging van de heer Drayer, die deze betrekking wegens pensioneering heeft verlaten. Aan den jongsten afslag van liaring werden 771 kantjes aangevoerd. Volle ha ring gold f 26.45f 27.25; Maatjesharing f 20.50—f 24.35; IJle haring f 22.16— f 24,15; Steurharing f 21.60f 24.15 en Makreelharing f 9f 17, alles per kantje. Een 2-jarig jongetje kwam in aanraking met een voorbijrijdenden auto, met het ge volg dat de hulp van dokter Lodder moest worden ingeroepen. Van de trawlvissohcrij kwam Woens dag te IJmuiden binnen de motórlogger K.W. 140 met f 770 besomming. Lisse. Onder begunstiging van prach tig najaarsweder had alhier des morgens het ringrijden voor paren met versiering plaats. Een 26-tal mededingers hadden zich opgegeven. De uitslag was dat de le prijs f 30, voor versiering ten deel viel aan den heer en meyr. Zwetsloot te Lisse2e prijs f 20, mevrouw J. Onderwater en F. van Paaschen te Lisse; 3e prijs f 10, mej. Joh. Reeuw ijk ie Lisse en H. Bakker, te Nieuw- Vcnnep; 4o prijs f 5, mevr. GiliamsEigen brood en M. Eigenbrood te Lisse. le prijs ringrijden. f40, mej. v. d. Berg le Schalkwijk en Adr. v. cL Vlugt te Lisse; 2e prijs, f 20. mej. B. van Es te Vinkeveen en A. Rotteveel le Lisse; 3e prijs, f 15, mej. Joh. Reeuwijk te Lisse en H. Bakker le Nieuw-Vennep; 4e prijs, f 10, mej. Hel! Dui- neveld en A. Duineveld te Lisse. Des namiddags hield de harddravorij- vereeniging „Lisse en Omstreken" de korte- baan-draverijen, waaraan .16 paarden deel namen. De einduitslag i3 als volgt: le prijs: f 800, „Aura", van H. Vcrdegaal te Lisse, 295 Meter; 2e pr., f 150, „Catharina R" van J. M. Schoon te Medemblik, 310 M.; 3e pr., door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. 44) „Wanneer het pony wagentje van dien Dokter morgenochtend op Far-End ontdekt iWerd tot algemeene verwondering, zou er tf&n. uitlegging van gegeven moeten wor den," merkte hij grimmig op tot Sara. Zij negende zijn goede voorzorgen. „En Judson?" vroeg zij. „Is die betrouw baar? Of denkt u, dat die babbelen zal?" „Judson," antwoordde Garth, „is lang ge noeg in mijn dienst geweest, om te weten, jvat het woord „bescheidenheid beleekent." Met matige vaart stuurde Trent den auto door de stad, maar zoodra zij op den bree- uen hoofdweg naar Londen waren, ver meerderde hij de snelheid en zij vlogen yooct in de toenemende schemering van den zomeravond. „Is u zenuwachtig?" vroeg hij. „Vindt u pet naar om veertig of vijftig mijl per uur te rijden, wanneer wij een recht eind voor hebben?" achhe, als u wilt," antwoordde zij kort m Donxfcg. En zij voelde, hoe de auto bij het «Mastten voorwaarts sprong onder hen als IPem levend wezen. Denkt u dat het mogelijk zal zijn hen in Ie halen? vroeg zij in spanning. „Hel moet eenvoudig," antwoordde hij en voelde de grpote kracht, die achter cbeze Woorden lag, den vasten wil van dozen toan, dien zij als zijn meest kenmerkende Wgenschap had leeren kennen. Zij vroeg zich af, zooals zij ook vroeger al dikwijls gedaan had, of iemand ea* ooit in geslaagd zou zijn Garth Trenit van een voor nemen af te brengen, wat het dan ook was. Zij kon zich niet .voorstellen, dat hij voor dreigementen of voor overreding bezwijken kon. Hoeveel het hem ook mocht kosten, hij zou zijn voornemen tot het eind toe uitvoe ren, zelfs wanneer de volvoering daarvan de heele befceekenis van zijn leven kon te niet doen. „Bovendien," onderbrak zijn stem den loop van haar gedachten, „zal Kent waar schijnlijk stoppen bij een of ander hotel onderweg om te dineeren. Dat zullen wij niet doen. Wij zullen maar onderweg eten." „Oh-hl" Een kreet van schrik ontsnapte Raar. „Daar heb ik heelamaal niet aan ge dacht I U heeft natuurlijk nog niet gegeten 1" „U dan wel?" vroeg hij lachend. „Neen, maar dat is iels andiers." „Wel, we zullen het in orde maken door samen een paar sandwiches te eten. Juf frouw Judson heeft wat ingepakt." Sara zweeg, haar gedachten stonden stil bij het feit, dat geen enkel detail ooit aan Gaaths aandacht ontsnapte. Zelfs in de haast van hun vertrek, terwijl hij het heele plan voor Molly's achterhaling uitdacht, had hij nog altijd gevonden om mondvoor raad voor den tocht te bestellen. Een uur later stopten zij voor het voor naamste hotel van de eerste groote 9tad op hun weg en Garth vernam, dat een auto, die volgens de beschrijving die van Lester Kent moest zijn, daar had stilgehouden en dat de inzittenden haastig een maaltijd gebruikt hadden. „Ze zijn hier geweest en zijn dadelijk weer verder gegaan", vertelde hij aan Sara. „Blijkbaar wil Kent geen kans loopen ach terhaald te worden", zei hij grimmig. En een oogenblik later waren zij weer op weg. De schemering ging over in duisternis en de groole lichten van den auto wierpen felle stralenbundels op den weg, die zich als een breede band mijl na mijl eindeloos voor hen uitstrekte. Aan beide zijden wenden de bosschen steeds donkerder, en schenen naast hen voort te marcheeren als een leger van spo ken .terwijl de auto voortvloog tusschen de rijen van zware stammen. Boven hun hoof den kwamen enkele sterren te voorschijn aan den donkeren hemel; bleeke, trillende lichtvonkjes, vergeleken bij het warme, gou den schijnsel, dat de lichten van den auto vooruit wierpen. Nu verminderde Garth de vaart. „Waarom stopt u?" Sara's stem, die weer trilde van vrees, klonk uit de duisternis. „Ik stop niet. Ik rijd alleen wat langza mer, omdat ik denk, dat het hoog tijd is om te eten. Zou u misschien die twee leeren tasschen, die daar vóór u bevestigd zijn, wil len openmaken? Alles wat juffrouw Judson aan nectar en ambrozijn heeft bijeenge bracht, is daarin". Sara boog zich voorover en gespte den riem van een platte leeren tasch open, die samen met een andere tasch, die een flesch inhield, bevestigd waa n&aart het por tier van den auto. Zij haalde er een zilveren Sndwich-doos uit, opende het deksel en eld Garth de doos voor. „Help uzelf. En zou u zoo vriendelijk wil len zijn", hij sprak een beetje onzeker en zij kon de uitdrukking van zijn gelaat niet zien in het donker „om mij mijn deel bij kleine stukjes tegelijk in mijn mond te 9toppen? De wear 19 hier zoo slecht, dat ik beide handen noodig heb om het stuur te houden." Zwijgend brak Sara de sandwiches en vo.erde hem stukje voor stukje, terwijl hij het wiel stevig omklemd hield en zij ^n volle vaart voortjoegen. Die kleine, intieme handeling gaf een vreemde trilling door heel haar lichaam. Het scheen alsof zij er door bij elkaar ge bracht werden en de herinnering aan die weken van bittere onverschilligheid, die achter hen lagen, or door vervaagde. Zoo iels was belachelijk en onmogelijk geweest in de atmosfeer van bestudeerde vormelijk heid, waarin hun vervreemding hen ge bracht had, en Sara glimlachte even bij zichzelf in de duisternis. „Nog één hapje" kondigde zij aan, toen zij de laatste sandwich halveerde. Een oogenblik later voeldie zij hoe zijn lippen plotseling een brandenden kus op haar hand drukten, en zij trok terug, alsof zij gesloken was. Zij trilde van het hoofd tot de voeten, iedere zenuw was gespannen, en één oogenblik had zij het gevoel, dat zij hem haatte. Hij was zoo vriendelijk geweest, zoo hartelijk, zoo echt de goede kameraad in dit moeilijke geval, waarvoor Molly's vlucht hen geplaatst had en nu had hij weer alles bedorven, weer den minnaar gespeeld, ter wijl hij haar duidelijk getoond had, dat hij er niets mee bedoelde. Zeker voeldie hij, wat haar gewaarwor ding was; haar snelle terugtrekken eerst lichamelijk, toen geestelijk. „Vergeef mijl" zei hij zacht. „Ik zal u niet weer beleedigen." Zij antwoordde niet en even later voelde zij, dat de auto tot staan gebracht werd. ÉJen hevige schrik overviel haar. „Wat is er? Wal doet u?" vroeg zij en de korte vraag verried duidelijk haar plot' solingen angst. Hij lachte even. „U behoeft niet bang te zijn," bogon hij. „Dat ben ik niet!" viel zij haastig In de rede „Neem me niet kwalijk," zei hij droog, „dat is u wel. U vertrouwt mij in 't minst niet. Wel," en zij vermoedde moer dan zij zag hoe hij de schouders optrok bij deze woorden „ik kan u geen ongelijk geven. Hot is mijn eigen schuld, veronderstel ik." IIij remde den auto en deze bleef staan trillend als oen leven wezen in de duis ternis. „U moet mij vergeven, dat ik zoo'n mate rialist ben," ging hij kalm voort, „maar ik moet absoluut wat te drinken hebben, en ik ben geen acrobaat genoeg om dat klaar te spelen, zelfs niet met uw hulp, wanneer wij dertig mijlen per uur rijden." IIij lichte de flesch uit de tasch cn toen zij beiden gedronken hadden, nam Sara die voorzichtig van hem over, schroefde de slui ting dicht en wrlde het zilveren bekertje zoo vastmaken, dat hot over het bovenste deel van de flesch heen paste. Tegelijkertijd voelde zij, dat de aute weer vooruit begon te gaan en toen hoe het precies gebeurde wist zij niet maar ter wijl zij in de duisternis met de flesch zat te peuteren, stootte zij het bekertje tegen de flesch aan, het vloog haar uit de handen over den rand van de auto heen. Instinct matig boog zij zich naar buiten, om te trachten het tegen te houden, en op het zelfde oogenblik liet het portier los en «Ij viel udt den auto, (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5