No. 19803. BAANDAG 29 SEPTEMBER Anno 1924 Onze Illuminatie prijsvraag. ST/IDSMIEUWS. Het voornaams*» nieuws van DAGBLAD F RUS DER AD VERTENIIEN i 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverlentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags eii I Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventucele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoon nummert voor Directie en Administratie 175 en 1635 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 FRUS DEZER CODRANTi Voor Leiden per 8 maanden 'f. E.85, per week' rtftfïïïï t K 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' „0.18. Franco per posl 2.S6 gH portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Hedenavond zijn onze gebouwen wederom geïllumineerd van 8 tot 10 nnr. De prijzen (waarvan wij hel aantal nog een weinig hebben uitgebreid, gezien de ,veJe opgaven, die wij nu reeds mochten ont vangen) voor het raden van het aantal bij de verlichting van het uitwendige onzer ge houwen gebruikte lampjes bestaan uit: late prijs: zilveren dames- of beeren- jar in bandhorloge. 2de prijs: een voorwerp uit hot magazijn yan de firma De Vries en Stevene ter .waarde van vijf en twintig gulden. 3de prijs: een koperen, gedreven gedenk bord, voorstellende de begroeting van Van der Werff door Boisot aan de Vlietbrug. 4de prijs: een finnen uit de hand gedreven Wandbord ter herinnering aan Leidens Ontzet. 5de prijs: een zilveren gedenkpenning. 6de prijs: een gedenkbord (Gouda). 7de prijs: een zilveren gedenklepel. 8sle prijs: een gedenkbord (Gouda). 9de prijs: een zilveren gedenklepel. 10de prijs: een gedenkbord (Gouda). 11de prijs: een zilveren gedenklepel. 12de prijs: een bronzen gedenkpenning. 13de prijs: een zilveren gedenklepel. 14de prijs: een gedenkbord (Gouda). Men heeft avond aan avond nog volop ge legenheid de lampjes le tellen. Het resultaat der telling kan vermeld worden op een Bon, voorkomende in ons Blad van heden Zij, die ons reeds hun ant woord zonden, behoeven daarvan natuur lijk geen gebruik le maken. In ieder geyal moet er voor worden ge zorgd, dat de antwoorden in ons bezit zijn op 1 October vóór twaalf nnr 's middags. DE DIRECTIE. f 'rr- GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel, iVischmarkt 16, tol. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar SCHELVISCH h f 0.15—f 0.35 KLEINE POON k f 0.15, MAKREEL t 0.17, SCHOL a f 0.10f 0.42 per pond en NIEUWE HARING (ook voor den inleg) k f 0.06 per stuk. N. G DE G1JSELAAR. Burgem. Leiden, 20 September 1924. De Burgemeester van Leiden Vertrouwende, dat een ieder zal willen nic-dewerken lot den geregelden en onge- stooeden afloop van d. Rijtoeren van Hare Majesteit de Koningin en van den Gecostnmeerden Optocht op 3 en 4 October a.s., noodigt allen uit om alsdan het MIDDEN GEDEELTE DER STRATEN VRIJ TE HOUDEN, niet met den optocht mede te ioopeu en alle belemmeringen uit den weg le ruimen. Ilij herinnert er aan, dat volgens art. 43 der verordening op de 'Straatpolitie hel werpen 'met CONFETTI, SERPENTINES en derge lijke voorwerpen verboden is, en verzoekt om in 't belang der goede orde op alle wegen RECHTS TS HOUDEN EN BRUGGEN VRIJ TE LATEN. De Burgemeester voornoemd, N. G. DE GIJSËIJAAR. Leiden, den 29sten September 1924. De feeststemming yan Zaterdagavond. Er lieerschle Zaterdagavond een bijzon dere levendigheid in de straten van onze slad. En daartoe was alle reden. Hel weer, dat eindelijk een gunstige wending schijnt te liebben genomen, lokte naar buiten, waar .werkelijk veel was le zien en le bewonderen In de eoiste plaats de keurige elalages van de honderden deelnemers aan de Leidsche .Winkelweek, waaronder er heel veel zijn, die lot een herhaald bezoek dwingen. Voor sommige zaken was het zoo druk en de ori- gineelo of mooie wijze van de uitstallingen boeide de wandelaars zóó zeer, dat men soms tijden moest wachten om voor een be zichtiging aan de beurt te komen. Als men zoo eens naar de onder de toeschouwers 'gevoerde gesprekken luistert, hoort men me nig voor de winkeliers vleiende getuigenis. Het publiek is zeer tevreden over de pres taties van den Leidschen winkelstand. Eindelijk en dat was vermoedelijk nog ,wel de grootste attractie waren een aan bal der to versieren stralen keurig verlicht. .In de Breestraat bepaalde de illuminatie zich tot enkele gebouwen, waaronder wij „In den Vergulden Turk" noemen. En wie daar wandelde werd onwillekeurig getrok ken bc^ de Lange-Diefsteeg, waar men een .werkelijk aardige versiering heeft aange bracht Men wandelt er als het ware onder een groen sparrendak, waarbij de steeds af wisselende verlichting bijzonder goed doet. Er zijn Zaterdagavond heel wat menschen door gewandeld. Het Noordeinde trok door zijn heldere en veelkleurige verlichting ook de bijzondere belangstelling. En natuurlijk werd ook het Noordeindsplein niet vergelen. De Haarlemmerstraat was niet achter ge bleven. Daar sloot de straatversiering met de illuminatie zich waardig bij de schitte rende winkelverlichting aan. De smallere Janvossensteeg doet echter allerminst voor de Haarlemmerstraat onder. De versiering is er smaakvol en royaal aangelegd. En de zachtkleurige lampions komen bij het don ker van het frissche sparregroen alleraar digst uit. Een gedeelte van de Van-der-Werf - straat sluit* zich bij de Janvossensteeg aan. De Doezastraal schitterde ook weder in haar volle glorie. Alleen de muziek ontbrak Za terdagavond; 't kan ook niet altijd kermis zijn, zooals een Doczaslraal-bewoner zich met recht verontschuldigde. Aan den Nieuwe-Rijn, van de Korenbeurs tot de Karnemelksbrug, waren de elcctrische gloeilampjes ontstoken, die zich weerkaat sten in het water van den Rijn en een mooi effect maakten. In de omgeving van de Geeregracht, waar men ook al in feeststemming was gekomen, had men vergunning der politie gevraagd voor het spelen van een draaiorgel, wat in die buurt veel menschen bijeen bracht. Aan de Vischmarkt en de Botermarkt, aan de Prinsessekade, de Steenslraat en den Stationsweg en vermoedelijk nog wel in an dere straten zag men eenige gebouwen illu- mineeren. Inderdaad een aardig voorproefje voor de komende feestdagen. De stemming is er en zal ons niet weer verlaten vóór de 3de en 4de October voorbij zijn. Gisteren, op den mooien, zomersclien schen Zondag, was het overdag en 's avonds ook druk in stralen en langs grachten. Velen brachten toen geruimen tijd tellende voor onze gebouwen door. De meeste winkels bo den ook toen gelegenheid him étalages te bewonderen. Het Openluchtspel op 3 en 4 October. Wekenlang werd er aan den Zoetenvoud- sche-Singel en aan het er tegenover liggend Plantsoen gewerkt en getimmerd; aan den Singelkant verrezen tribunes over een groo- ten afstand, waarop plaats voor circa 6000 bezoekers zal zijn met een groote overdekte tribune in het midden, vlak tegenover het plankier aan den kant van het Plantsoen gebouwd over het water, in hét midden i waarvan schilderachtig gelegen een geïm proviseerd eilandje. Rechts van de tribunes een breede brug, voor deze gelegenheid ex- presselijk gemaakt, en in het Plantsoen en op den achtergrond het kasteel „Nieuw- burg", te Rijswijk, schilderachtig gelegen, waarop men van de tribunes een prachtig gezicht heeft. Daarvóór ligt het Hofpark; het tooneel, waarop het „Spel van klank cn kleur'*, voorstellende „De Vrede van Rijswijk op 20 Sopt. 1297" met een „Ballet d'Orange", in dansfiguren, voorstellende de emblemen en deviezen, die in het wapen van Oranjc- Nassau aangetroffen worden, en het minne spel „Lancelot onde Halcw.yn", dat speelt in de 13de. eeuw en op een onbewoond eiland „Arcadia", zal worden vertoond. Er is gevraagd, waarom het vierdehalf eeuwfeest van Leidens Ontzet niet gevierd I met een voorstelling uit het jaar 1574? Het antwoord, dat de Commissie voor het open luchtspel, dat werd ontworpen door de hoe ren W. van Rossum du Chattel cn dr. W. F. van Wijk, cr op geeft, luidt: dat het beleg en ontzet van Leiden zich noch his torisch, noch technisch voor een openlucht spel leent. Bovendien heeft de 3-October- Vereeniging in 1923 een spel georganiseerd, dat speelde in denzëlfdcn tijd als het be leg men zou dus dezelfde typen en dezelfde kostuums krijgen als verleden jaar. En waar de stof voor het feest van het jubeljaar 1924 in elk geval aau de Vaderlandsche ge schiedenis diende ontleend te zijn, was de Vrede van Rijsvyijk als vanzelf aangewezen, waarin de achter-kleinzoon van Willem van Oranje, Koning-Stadhouder Willem III, het middelpunt vormt, en die ons terugvoert tot con van de roemrijkste episodes uit onze Vaderlandsche geschiedenis. Bovendien een vrede, een vrede op Ncderlandschen bodem, con voorafschaduwing du3 van dè roeping van Nederland als Vredcland, zetel van het Internationaal Hof. Ook dat was oen goede reden om juist thans dit onderwerp to Icio- zen. Wanneer men het spel, waarvan het vol ledig programma met een schat van ge schiedkundige en technische gegevens en verduidelijkt door afbeeldingen en portret ten afzonderlijk bij de boek- en steendruk kerij Eduard IJdo, alhier, is uitgegeven en dat schier onmisbaar is, wil men van de op voering recht genieten, vergelijkt met do geschiedenis, dan zal men zien, dat de fan tasie de historie in menig opzicht moest te bulp komen. Zoo zijn de karossen der ge zanten bijv. door bootjes vervangen. Maar waar het bij het spel vooral op aankomt: de kostuums, pruiken, vlaggen en emble men, zijn historiegetrouw, terwijl ook de na men der deelnemers alle authentiek zijn. Zooals wij boven reeds opmerkton, stelt het terrein het Slotpark te Rijswijk voor. Een monumentale steiger is aan het water aangebrachtdaarachter geeft ees suilcja- gang toegang tot het binnenste van het park, met op den achtergrond een deel van het kasteel „Nieuwburg." Rechte van den toeschouwer voert de weg naar Den Haag over een vaste bruglinks ligt de trekvaart naar Delft. Bij het begin van bet 6pcl is de slottuin verlaten F.erst verschijnt van rechts een compagnie Hollandsche gardes, marcheert over de brug en neemt haar plaats op het terrein. Dan treedt door de zuilengang de agent der Staten-Generaal Rosenboom met ccnige dienaren naar voren en kondigt do komst van de Staten, ieder vergezeld van een dame, aan. Daarop komen de gasten. Allereerst een sloep met het Zweedsch Gezantschap, die als bemiddelaars zullen optredendaarop drie booten met de gevolmachtigden der Geallieerden, waarvan men de volgorde in het programma kan vinden. Eindelijk ver schijnt uit de richting Delft met schittering en praal het gezantschap van Lodewijk XIV, met eerbewijzen ontvangen. En dan komt de hoofdpersoon, de Koning- Stadhouder met gevolg en vergezeld door de Princes Royal in de Gouden koets rij dende over de brug, halt houdond bij de zuilengang, waar allen voor den Vorst het hoofd ontblooten, uitgezonderd de Fran- schen, die hem nog niet als koning erken nen. Dan komt het gewiohtig moment. Lakeien dragen een tafel aan, waarop de oorkonde met het vredesverdrag ligt, De gedelegeer den van elk gezantschap teekenen: De vrede is gesloten, wat de agent Rosenboom met vier herauten met luider stem verkondigt waarop een„Leve Koning-Stadhouder Willem IIIvolgt. Hierop volgt het ballet d'Orange, door 16 dames en 16 heeren, en een solo-danseres, op het plankier uitgevoerd, waarin achter eenvolgens het samenbrengen der emble men de hoorn en de drie oranjeappels, de alliantie van het huis Orange-Chalons met het buis Nassou voorkomen, terwijl het derde tafereel in den vorm van eon „Vlag- gendans" iaat zien hoe het oranje, het blanje en het bleu, tot driekleur werd sa mengevoegd, eii het laatste tafereel op sprekende wijze- het „Je maintiendrai" cn ,,Cc sera moi, Nassau", laat zien. Onderwijl houdt Zijne Majesteit cercle en naderen hem de gevolmachtigden van de verschillende potentaten en dan heeft op het eilandje „Arcadia" de opvoering plaats van het middelceuwsch minnespel: „Lancelot ende Halewyn", waarna ten slot te een schoone „Hymne op den Vrede", woorden dr. W. F. van Wijk, muziek van Leo Mens, over de wateren schalt. De gasten vertrekken inmiddels en het zoozeer afwisselend spel, dat ongetwijfeld de duizenden toeschouwers voortdurend in spanning zal houden, is geëindigd. Aan de uitvoering werken in het geheeL een 300-tal personen mee. Het décor van het Openluchtspel is ontworpen en vervaar digd door Lucien Manceau, de regie berust bij den heer Haus, de dansen zijn gecom poneerd en ingestudeerd door onzen stad genoot den heer Van Leeuwen. De kos tuums worden geleverd door de firma J. N. Mulder, te Utrecht; A. Semé Zn te Amsterdam, cn het magazijn „Erato" (A- J van der Lijke), alhier, terwijl het kap- werlc en de griinage wordt uitgevoerd door de firma W. v. d. Rhee, te s-Gravenhage. Zaterdag hebben wij de repetitie bijge woond, die, al haperde er hier en daar nog wel eens iets, ons het vertrouwen gaf, dat het spel wel zal bevallen Het Van Assendelithof. Zaterdag i9 hot driehonderdjarig beslaan herdacht van liet Bartholomeus Willcmsz. van Assendelflhol aan de Langegracht. Reeds langen lijd van te voren werden plan nen beraamd, om dit feil feestelijk te her denken. Zoo is nu deze driehonderdste ver jaardag een feestdag geworden, waaraan hofjesbewoners en regenten met genoegen zullen terugdenken. Om drie uur kwamen de regent en de re gentes met eenigen hunner familie-leden in liet feestelijk versierde hofje, waar al dade lijk ieders aandacht gelrokken werd door de mooie ecrepoort, terwijl op het bleek veldje tusschen frissclie geraniums en dahlia's eenige groote palmen geplaatst waren. Deze versiering, geheel het werk der oudjes, maakte een verzorgden, pretligen indruk. In de vriendelijke portierskamer, waar alle bewoners, regenten en gasten, zich ver zameld hadden, werden de aanwezigen wel kom geheetcn door den heer Van Wceren, die namens al zijn medebewoners in harte lijke, welsprekende bewoordingen regent en regentes dank zeide voor hun voortdurende zorg en aan eerstgenoemde, den heer W. J. P. Suringar, twee kristallen vazen met zil veren voet, waarop een passend opschrift aanbood, en aan laatstgenoemde, mevrouw SchcltemaJuynboll, een keurig zilveren bonbonsmandje, waarin de jaartallen 1G24- 1924 gegraveerd stonden. Hierna nam de heer Suringar het woord. In korte trekken schetste hij de geschiede nis van het ontstaan van het hofje en voorts prees hij de goede verslandhouding tusschen de hofdames en hofheeren onderling, alsook de welwillende medewerking, welke hij tel kens van hen mocht ondervinden, waar het gold, hun huisjes in goeden staat te houden. Ten slotte sprak hij zijn harteliiken dank uit voor het fraaie geschenk en schonk ieder hunner een enveloppe met inhoud. Daarna werd het geheele gezelschap ge fotografeerd, na afloop waarvan men weer samenkwam in de portierskamer, waar on der menigen kwinkslag en veel natuurlijk, vroolijk gelach de thee gebruikt werd. In hun huisje teruggekomen, vond ieder een taart op de tafel prijken. Tot besluit werd een ommegang langs de huizen gehouden, wal tot veel uitbundig heid en gejuich van „Lang zullen ze leven I" aanleiding gaf. De feestelijkheid werd dien avond, toen de lampions aangestoken wa ren, door de oudjes voortgezet. Zeker zal de herinnering aan het feest nog lang in hun hart blijven voortleven. De versieringen. Het hoofdcomité voor de straal versiering stelt zich voor a.9. Woensdag 1 October, '6 namiddags le twee uur, een rondgang door de stad te maken, ten einde de verschillende versieringen in oogenschouw te nemen. Gezien hel enthusiasme, dat door de ver schillende buurtcommissies steeds aan den dag is gelegd, twijfelen wij er niel aan of het hoofdcomité zal zijn vele werkzaam heden, dal het gehad lieeft, met goede re sultaten belcroond zien. Zij, die nog met geheel gereed zijn, sporen wij tol spoed aan, zooveel mogelijk te zor gen Woonsdag klaar te wezen. De bewoners van de Kloköleeg willen bij die van lal van andere straten niet achter blijven. De dames Weyl en Baan hebben de ICloksleeg-bewoners tol de versiering dezer staal westen te bewegen en derhalve zal eveneens de ICloksteeg een, zij het ook be scheiden, feestelijk aanzien krijgen. Tevens kunnen wij mededoelen, dat in het versierde en verlichte Noordeinde morgen, Dinsdagavond, muziek zal ten gehoore wor den gegeven. Kampreunie der C. J. M. V. Zaterdagavond heeft in „Oud-Horluszicht" de vierde algpmeene kampreunie der Leid sche G. J. M. V. plaats gehad. De zaal, die er met de frissche bloenrversiering gezellig j uitzag, was goheel gevuld met oud-kampers, die in den afgcloopen zomer de kampen tc Noordwijkerhout bezocht hebben. Nadat de heer A. W Voors Jr. den avond op de gebruikelijke wijze geopend had en in een kort welkomstwoord had gewezen op den gestadigen groei van het kampwerk, werd een aanvang gemaakt met de uitvoe ring van het uitgebreide programma Eenige oud-kampers vergastten de aan wezigen op mooie piano-, viool- en violon- cel-muziek en oogstten luidden bijval. Ook de vertooning van de Kampfilm, een serie interessante lichtbeelden van de vier afgc loopen kampjaren, viel zeer in den smaak en toonde duidelijk, hoe de G. J. M. V.-karna pen zich in een korten tijd hebben uitge breid. Verschillende komische kamptaferee- len hielden de stemming er in. Hierna weid een kampverslag uitgebracht in den vorm alle kampgebeurtenissen en -wederwaardig heden weer eens werden opgehaald, blijk baar tot groot genoegen van hel aandachtig gehoor, dat telkens door luidruchtige bij valskreten bewees, dc verschillende kamp evenementen nog niet vergeten te zijn Na dat nog eenige afkondigingen waren gedaan inzake hel winterwerk, waarbij o.a werd medegedeeld, dat dit jaar weer begonnen zal worden met het houden van kampkrin gen, werd gepauzeerd. De kampcommissie onthaalde de reünisten op thee en limonade, en een trio, uit oud-kampers gevormd, speelde kampliedjes. Na de pauze kregen eerst de aanwezigen nog eenige pakkende liedjes te hooren, en daarna had de opvoering plaats van het vlotgespeelde tooneelslukje „De Duinheks", dal beloond werd met een hartelijk applaus. Een mooi viool-nummer vormde een waar dig slot van hel programma. De heer E Pol sloot den avond met een korte toespraak en gebed. liet was een mooie avond Allen zonden ■jiilzondering hebben genoten van de veler lei bewijzen van kennen en kunnen der oud- kampers, maar niet het minst van den ech ten kampgecsl, die or gehoerschl heeft. Vereeniging van Mathesianeu. Zaterdagavond j 1. hield de Vereeniging van Mathesianen in de zaal van „Zomer- zorg" haar jaarfeest lor herdenking van hel zevenjarig bestaan. Eveals voorgaande jaren was ook nu de zaal in feestdos gestoken Het groen en de bloemen, geleverd door den heer Kriest en onder leiding van mej. Dc Baat smaakvol aangebracht, gaven de zaal een feestelijk aanzien. Uit het programma, artistiek ontworpen en keurig geteekend door den heer P. van Weerlee, bleek, dat de muziek verzorgd werd door bel V. v. M.-sl-rijkje, dat zich uit stekend van zijn taak kweet. Toen om ruim acht uur de voorzitter den feestavond opende, bleek de zaal geheel be zet te zijn met leden en genoodigden Nadat door alle aanwezigen 9laande het „Mathe- sianen-lled" gezongen was, werd een aan vang gemaakt met hel afwerken van hel ui I gebreid programma. Het eerste zangnummer, „Des Zeomans lol", was een uitstekend begin. Het hierop volgend tooneel stukje, „De slimme Schaap herder". werd vlot en uitstekend gespeeki, BINNENLAND. Hot bezoldigingsbesluit voor de Rijks* ambtenaren. Het Ned. Verbond van Vakverecnigingek. heelt besloten tot stichting van een Al® Verbond van den Arbeid. Uitspraak inzake de reclame op het post* stempel. BUITENLAND. De voortzetting van het werken ter Vo!- kenbondsveTgadering te Geneve. Herriot geeft een interview waartegen Stresemann opkomt. Het antwoord van Herriot aan de Fran- ache kardinalen. Mc Donald over het Brisch-Russisch ver drag en over de gevolgen van verwerping. vooral de meerstemmige zang viel zeer le roemen. De rollen in 't hoogstaand „Levensmys teriespel" werden buitengewoon goed veiv tolkt, de aankleeding en monteering was juist verzorgd Na de pauze, welke in verband met bet lange programma, slechts kort duurde, weid opgevoerd „De Koning van Kotzambi"; hierin werd vooral de rol van burgemeester meesterlijk vertolkt. De voorzitter vond nu gelegenheid na mens de „V. v. M." mej. dr. C. de Baat een bouquet bloemen aan te bieden voor het feit, dat zij thans tien jaren als leerares haar besle krachten wijdde aan de school van'het Genootschap „M. S. G.". Het succesnummer van den avond was zeer zeker. „Een nacht in het Cachot", waarvan het daverend applaus wel het besle bewijs was Tot slot werd opgevoerd de uit twee lafi}* reelen bestaande klucht: „Militair Onder richt". Jammer, dat door het langdurig 6n aanhoudend gelach eenige momenten onver slaanbaar werden. De tusschen de tooneelslukjc9 ten gohoore gebrachte zang- en muzieknummers getuig den van ernstige studie. Rest ons nog te vermelden, dat de door den heer P. van der Pijl uitgevoerde grimee ring. onberispelijk was; ook de kostuums waren goed verzorgd. De avond werd besloten met een zeer geanimeerd bal, dal schitterend wend be geleid door het Jasz Band orkest „The Mon keys",, hetwelk welwillend zijn medewer king verleende. Het was voor de V. v M. een succes volle avond. Dr. W. E. van Wijk, toegelaten als privaat-docent in do faculteit der letteren en wijsbegeerte, om onderwijs te geven in dy malhemalische en technische tijdreken kunde, hoopt zijn werkzaamheden als zoo danig aan te vangen met het geven van oen openbare los in bel klein-auditorium van het Universiteitsgebouw op Woensdag 8 Oc tober a.s., des namiddags te kwartier over vier uur. De universiteit te Bonn heeft een eeredoctoraat toegekend aan den heer ,J. M. N. Kapteyn, tot dusver lector aan de Rijks universiteit alhier, die op 4 October a a. het ambt van lioogleeraar in de Gcrmaan- sche philologie, meer in het bijzonder de Duitsche taal en letterkunde, tc Groningen zal aanvaarden. Dit eeredoctoraat zal hem in de senaatskamer te Groningen op Don derdagnamiddag 2 October worden over handigd. Het huldigingscomile, dat zich heeft gevormd met het oog op het feit, dat het 6 October vijftig jaar geleden is, dat aan j de oud-strijders De Koning, in den Haag cn De Wit, te Leiden, de Militaire Willems orde is uitgereikt, heeft vergaderd De beide genoemde ridders en tal van andere ridders in de Militaire Willemsorde in den lande cn hun familieleden zullen Maandag 6 October des morgens halfelf feestelijk aan het station alhier worden ontvangen, waarna zij, voorafgegaan door het stedelijk muziekkorps een afdceling van 100 matrozen en een afdceling bereden veldartillerie, in optocht door de stad zullen trekken. Ver volgens heeft in het Kon. Militair Invaliden huis aan den Hoóge-Rijndijk do huldiging plaats. Hierbij zal de eere-voorzitter van hot comité, gep. luitenant-generaal Swart, oud-president vj» den Raad van Indië en ridder grootkruis Militaire Willemsorde, da beide ridders toespreken. Des namiddags twee uur is er een bios coopvoorstelling en des avonds zes uur een feestmaaltijd. Aan houders der postrekeningen 30.000 tot en met 50.999 ut nor tot uiterlijk 30 September a.l gelegen!»-id worden gega*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1