j WwS'. •'later] Onder ue Paraplu. CORRESPONDENTIE. door C. H. i i*in Eerst een antwoord in het algemeen op o zoovele vragen. Ja, bij leven en welzijn hoop ik 2 October in Leiden te komen voor eenige dagen Ik logeer niet, zooais sommigen VT7L- gen, op den Hooge Rijndijk, maar op het Plantsoen. Het is waar wat sommigen schrij ven: „u bent toch eene Leidsche van ge boorte en hebt er lang gewoond, dus u hoort zulke dagen in Leiden." Groot gelijk, ik ben in Leiden geboren, woonde er tot mijn 2Le jaar en o, zóóvele blijde en droeve herinne ringen binden mij aan Leiden. Mijn hart klopt warm voor de goede oude Sleutelstad en de laatste vier jaren extra warm sinds 'ik de Leidsche raadseltante ben geworden ;en zooveel hartelijkheid en vriendschap on- ■dervind van mijn raadseljeugd. Laten we hopen dat het mooi droog weer zal zijn, dat een vriendelijk zonnetje de ver sierde stad en alle feestgangers zal beschij nen en alles dus naar wensch zal gaan. Ik wensch allen goede prettige dagen. En nu maar eens begonnen aan de afzon derlijke antwoorden op vele brieven. Geertje Hoff het deed mij genoegen dat je versie al direct verleden Zaterdag kon ge plaatst worden, dat was aardiger tegelijk met den uitslag van deze prijsraadsels, maar dat wist ik niet van te voren of er plaats voor was. Ik las vandaag in vele brieven, dat ze het aardig hadden gevonden. Wat dat an- idere betreft, waar je mij naar vroeg, wees igerust hoor. Adriaan van Biemen, ziezoo in orde, als je mij een raadsel met een antwoord er bij stuurt, dan kan ik er over oordeelen. Ik zal het eens plaatsen. Gerard Klay, o, heb jij een brief gezonden zonder je naam er bij te zetten. Maar je mag gerust met Adriaan in dezelfde enveloppe doen, het behoeft niet afzonderlijk, doet het das voortaan maar samen. Suze Mazurel, ritten er van die mooie bloembriefkaarten in een schrijfmap, dal, is wel' goed bedacht. Nelly Weijers schrijf je met eene schrijf machine? Heb je dat geleerd? En hebben jullie er thuis een? Nellie Mens. was het zóó'n groote verras sing, het boek? Dat was een goede raad, die je werd gegeven om nu maar trouw mee te blijven doen. Heb je er al in kunnen lezen? Corrie zal ook wel verlangend zijn om je prijs te zien. Piet Nieboer had je al zóó lang verlangd naar Dik Trom, dan trof het prachtig dat je bet juist kreeg. Veel genoegen er mee. Jet du Croix, jij ook een van die dank bare prijswinsters. Heb je er al in kunnen lezen? Het bevalt je zeker wel. Ik hoop toch dat je later veel van Franscb gaat houden, het is zoo'n mooie taal. GTeta en Stiena Sirag, al kreeg Greta den prijs, Stiena zal er zeker toch net zoo goed plezier van hebben. Hoe grappig dat jullie net alle vier tegelijk aan het bureau ,X, D." waren om je prijs te halen. Bernard Sükkelorum het antwoord op je vraag heb je zeker al in het begin der cor respondentie gelezen. Janriie en Marietje Gordijn, lazen jullie ook al het begin der correspondentie? Je moeder heelt groot gelijk, ik wil graag die dagen in Leiden zijn. Het zal zóó ontzettend druk en vol zijn in de stad al die dagen dat je natuurlijk geen tijd zult hebben om naar eene raadseltante uit te kijken, je zult al werk genoeg hebben met uitkijken om niet onder auto, rijtuig of fiets te komen, en je oogen open moeten zetten om alle mooie ver sieringen enz. te bewonderen. Corrie van Leeuwen, hoe oud is dat broertje van je, dat mee mag gaan zwem men? Clazina van Venehè dat is heel vriende lijk bedoeld van je dat Geertje Hoff wel een prijs verdiende voor haar eigéu gemaakt versje. Maar zooals je ook zegt, er werd ge loot onder allen die met de linkerhand had den geschreven. Ze heeft nu toch ondervon den dat ik waardeerde dat ze zooveel moeite beeft gedaan. Tweelingen Houpt, julhe kent mij wel, want je hebt mij eens bezocht en bloemen gebracht dos als jullie mij ontdekt ondanks alle drukte, dan knik ]e maar eens, als ik je soms eens niet mocht zien. Tientje en Bep Ledebei dat sas egti legen- Een eendenmoeder met haar jong. Mevrouw BCwak-Kwak en Snater, Zijn vota den regen heel niet bang, Zij houden wel van water. Maar op een natten dag in Mei Het regende bij stroomen Wist me die grappige Kwak-Kwak Aan 'n paraplu te komen. Zij hield bet regenscherm goed vast Maar Kwakje, door de gaten Stroomt 't regentje juist op je bol; Je kunt het heusch wel latent valler hè, een veel hooger cijfer zou welkom rijn geweest, maar tegen het lot is niets te doen, maar ik begrijp, dat het eene teleur stelling voor hem was. Aart» van de Nadort, ja dat hoop ik ook hoor dat het de volgende week mooi weer zal zijn. Het is zoo jammer ais de regen ver sieringen, optocht, openluchtepel, vuurwerk enz. komt bederven. Mientje Henny hoe raar of bet gekrabbel met je linkerband ook zou geweest zijn, je had het mij gerust kunnen sturen, dan bad ik toch gezien dat je het echt bad geprobeerd. Nelie Oostveen ja ik ben blij, dat het zoo prachtig vooruitgaat met mijn broer, anders zou ik ook heusch geen moed en opgewekt heid hebben om naar de feesten te komen kijken. Las je het antwoord op je vraag in het begin der correspondentie? Henrietta Verboog je had best je gekrabbel met de linkerhand mogen sturen, ik weet beel goed dat niemand het echt netjes kan met de linkerhand, dus ik neem het niets kwalijk als het geknoei soms wordt. Lientje de Graaf je hebt goed in je aöas gezocht en het ook goed gevonden. Groenen dijk en Kloosterzande hooren onder dezelfde gemeente die Hontenisse heet. Keurig papier en enveloppen, is dat speciaal om aan mij fe schrijven Niesje de Gelder, daar je om antwoord vraagt op dat eene, wil ik je vertellen, dat het een familiegraf van ons is, waarin twee zusters en een broer van mij zijn begaven. Ik vind bet Groene Kerkje ook een bijzonder mooi, vredig plekje. Ik begrijp dat je zeer onder den indruk was van de treurige plech tigheid. Rika van Leeuwen, zoo is een der prijs winsters een klasgenootje van je. Gelukkig dat het ongeval geen nare gevolgen meer heeft gehad voor dat meisje. Annie Huisman, ik hoop dat je voorspel ling uit zal komen en er nog veel mooie na jaarsdagen zullen komen, vooral hoop ik in in bet begin van October. Sientje Mulder is nu je naam goed ge schreven? Foei wat een schrik toen Sjimmi ju die put werd geduwd door Bobbie, ik be grijp best dat je Sjimmie heelemaal moest wasschen. Nel kan gerust in hooge boomen klimmen, katten komen er wel weer uit, Jo Reijngoud wie is dat met wie je aan het breien bent, ken ik haar? Is het ook een taadsehuchtje van mrj, of vergis ik jnij daap. Och domme kinders, die je bent, Daar kan ik wkt goed tegen. Of dacht je, dat ik bang soms waa Voor 'n heerlijk buitje regen? Nee hoor, ik houd de paraplu Alleen maar voor een grapje, Je wilt toch ook wel eens een keer Als menscben doen, dat snap je! t Is enkel maar voor bet plezier Van mij en kleinen Snater. Lang leev' de stukke paraplu En 't frissche regenwater! N in? Wat een staart beeft die vlieger van Adriaan, bet is kolossaal boor. Zijn Indische vliegers anders dan Nederlandse!?»? Piet. Kükler, je raadsels rijn goed en kun nen geplaatst worden. Marie in die van jou zal ik wat moeten veranderen. Marie, Rika en Gustaaf Adolf Meijers weet je wat je doet? Schrijf die raadsels nog eens op, ik heb ze niet en dan zal ik eens keuren of ze geschikt zijn om te plaatsen. Nellie en Bertha Mulder als ik geen pen had, zou ik ook onmogelijk met inkt kun nen schrijven en dan zou ik het ook maar met potlood doen. Ik neem niemand kwalijk, die eens overslaat, omdat er geen tijd is voor raadsels. Mien Remmelenkamp je proeve van met de linkerhand schrijven, die ik nu in je brief vond, was heusch wel voldoende geweest, het was nog best leesbaar. Je raadsel en anecdote zal ik beide eens plaatsen Betsy Lambrechts bet is best hoor als js weer wilt gaan mee doen nu het kouder wordt en je dus niet steeds in je tuin kunt rijn. Rika Bliek weet je wel dat ze zeggen dat klaverblaadjes van vier geluk aanbrengen. Nu dan hoop ik dat jou klavertje van vier mij geluk zal aanbrengen. Je raadsel is aar dig, ik zal het eens plaatsen. Gerrie Slootweg je gaat zeker ook eens in Leiden kijken met de feesten, je woont er zóó vlak bij. Marie Kuivenhoven ik wist niet dat je pas jarig was geweest; nog wel gefeliciteerd hoor. Je hebt erg genoten in Amsterdam, merk ik wel. Ik kijk ook dolgraag naar de apen als ik in een dierentuin ben. Ze kun nen zoo vermakelijk zijn. Annie Blansjaar vriendelijk danfr voor het portret van jou en je broertje. Het komt ook in mijn album met de kieken der raadsel jeugd. Laat Alex dan maar een jaartje wach ten. Nelly van Tol je had het best mogen zen den je gekrabbel met de linkerhand, dan kon ik toch zien dat jij je best had gedaan om aan de opgave te voldoen. Dank voor het (oegezondene dat ik eens hoop te plaatsen. Rika> en Jacobus van Veen (Koudekerk) uitstekend, de eene week schrijft Rika en de andere week Jacobus. Als je 12 jaar bent behoor je ook tot de grooteren, dus het is voor beiden hetzelfde. Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen), die

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 19