H. SIMONIS j§ Grootst Goedkoopst Schoenmagazijn H De Kluizenaar van Far-End. No. 19801 LClDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 September Derde Blad. Anno 1924. GEMENGD NIEUWS. !H Voor Waterdioht Schoenwerk en IJzersterke Schoollaarzen moet V zijn in het Haarlemmerstraat 138 - Tel. 699 UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. Uit het kasregister van een winkelier aan de HaUeslraat te Zandvoort is een enveloppe met f 400 bankpapier go- fctolen. •In verband met liofc verb o d fcot (verdere opvoering van de film „De hygiëno Jn hefc huwelijk" in de New-York-bioseoop te Hilversum, heeft de bioscoopcommissie besloten, den burgemeester aldaar te advi- eeeren, in de vergunningsvoorwaarden op to nemen een bepaling, dat voortaan alle films jber keuring moeten worden aangeboden. Men meldt nog uitBurgh (Schou wen): Gistermorgen omstreeks negen uur is brand uitgebroken in de dorpskerk. Het vuur greep vrij snel om zich heen, zoodat, toen de brand ontdekt werd, slechts een kistje, waarin het zilver voor het H. Avondmaal en het archief was geborgen, gered kon wor den. De primitieve brandbluschmiddelen van flBurgh en Haamstede waren niet tegen hel vuur opgewassen, zoodat het niet lang duur de, of de brand sloeg over naar den tegen de kerk gebouwden toren. Zoowel het kerk gebouw, als de toren, brandden geheel uit. Omstreeks tien uur stortte het dak van de kerk in en kort daarop viel de spits van den toren. Ook de klokken zijn naar beneden gestort. Het uurwerk is blijven stilstaan op 7 minuten over tienen. De oorzaak van den brand is waarschijn lijk te wijten aan loodgieters, die in het kerkgebouw werkzaam zijn geweest. Door dezen brand is weder een historisch monument verloren gegaan. Bij een huiselijken twist is .Woensdag te Hoeven, onder de gemeente Etten, een 63-jarige man vermoord, C. de Rooy Zijn schoonzoon, D. geheeten, bij wien hij inwoonde, is de dader. De familie woont ongeveer 20 minuten van het dorp op een boerderij en eerst gis teren is het misdrijf bekend geworden. Lr joorzaak van den twist, waardoor de moord ontstond, is niet bekend. De dader is door de politie gearresteerd. Toen' Zondag onder de Hoog mis de pastoor van Vorden op den preek stoel stond en het H. Evangelie voorlas, kwaim plotseling een eekhoorn de kerk bin nenschieten. In zijn verbouwereerdheid klom het dier tegen de muren en altaargor dijnen en zelfs tegen eenige aanwezigen op. Ka de situatie overschouwd te hebben, meende de pastoor, dat zijn predikatie het tegenover de toeren van den kleinen acro baat in de belangstelling der geloovigen zou moeten afleggen, en verliet derhalve den preekstoel. Of de pluimstaart daarmede zijn doel bereikt achtte, valt moeiliijk te zeggen, maar zoodra het Credo werd ingezet, Btaakle de eekhoorn zijn vertooningen en koos de yrije ruimte. Zooals bekend is, is Zon- flagmdddag de 22-jamge Van E., uit Grinni ken, terwijl hij een bad nam in de Aa in de Kraibbebossch en onder Prinsenhage, door iemamd, die tot nu toe onbekend is geble ven, met een knuppel zoodanig op het hoold geslagen, dat hij zeer ernstig werd gewond. ï)e aanrander nam de vlucht met mede neming van de kleeren van Van E., die, na dat hij van den schrik was bekomen, zich voortsleepte naar het huis van de wed. V., die zorgde, dait het slachtoffer naar het CDiakonessenhuis te Breda werd overge bracht Twee doktoren hebben Van E. daar on derzocht. Zijn schedel werd gelicht en hel geronnen bloed onder hel schedeldak ver wijderd. Na deze zware operatie keerde on verwacht het spraakvermogen van den pa tiënt weder terug De politie zoekt ijverig naar den dader. Met behulp van politie bonden zijn de onderkleeren van het jong- mensch reeds gevonden en ook een tol op den draad versleten pak van een landloo- per, die zich in de kleeren van Van E. heeft gestoken. Benige personen hebben verklaard en man gezien te hebben .gekleed in een blauw pak, dde, toen hij hen in de gaten kreeg, de handen voor het gezicht hield om niet herkend te worden. Hij liep in Zuide lijke riohting, zoodat het vermoeden bestaal diait hij de wijk heeft genomen naar België. Het paricöt uit Breda heeft een onderzoek in loco ingesteld. Tot heden toe heeft men den dader nog niet kunnen arresteren. Woensdagmiddag omstreeks vier uur is op den weg ZevenbergenMoer dijk de auto van den heer B., uit Den Haag, waarin met hem ook zijn echtgenoot® en de chauffeur waren gezeten, door een achter op komenden auto, die met woeste vaart over den weg reed, juist in de bocht voor de boerderij van den landbouwer C., aan gereden, met gevolg, dat de auto van den hoer B. van den hoogen dijk af werd ge slingerd en terecht kwam tegen de poort van 't erf. Hierbij werd een nieuwe cemen ten muur van 15 cM. dikte totaal verbrij zeld. Wonder boven wonder bleven de heer B. en zijn chauffeur ongedeerd. Mevr. B. had hevige pijnen aan beide beenen en moest onmiddellijk onder geneeskundige bi» handeling worden gesteld. De auto, waarin vier jagers waren gezeten, die volgens oog getuigen het ongeluk ongetwijfeld hebben zien gebeuren, is zonder te sloppen doorge reden. De politie is er echter in geslaagd de heeren nabij Rotterdam aan te houden. Id weerwil van het zeer on- gunsfcige weder, iB liet. honinggewin in Gel derland dit jaar toch niet bepaald 6lecht te noemen. Gemiddeld levert elke korf 20 pond honing op. Postduiven en papegaaien. Men meldt als historisch aan „De Tel.*: Een onzer regimenten had een dezer da gen een belangrijke oefening, waarbij de postduiven een gewichtige rol speelden. Na afloop van de oefeningen gaf de kapitein een uiteenzetting over hel gebruik van post duiven en het nul van dit pluimvee voor overbrengen van berichten in oorlogstijd. Aandachtig gehoor van kader en manschap pen. Na afloop vraagt een der minderen met een onschuldig gezicht: „Kapitviri, zouwe ze nou geen kruising kunne krijge van posi- duive ei» papegaaie, dan kenne die beeste mondelinge berichte overb/onge Vraag: Wie weet een goed Hol- landsoh woord voor pedicure? Antwoord: Toonkunstenaar. -00 BUITENLANDSCH GEMENGD. De Ver. Staten zijn weer in rep en roer over een schokkende moordzaak. Te Mount Vernon, in den slaat Illinois, is de geeste lijke Lawrence Hight in hechtenis genomen, onder verdenking zijn vrouw met ralten- kruit uit den weg te hebben geruimd. De man was vroeger jockey, maar voelde zich later geroepen lot de verbreiding van het Woord. Bovendien zou hij een heer, Swee- tin, op dezelfde wijze hebben gedood, 't Heet dat Hight een buitengewoon indrukwekkend predikant was. Hij bezat in hooge mate de gave, de menschen te roeren en te overtui gen. Nadat mevT. Hight vrij plotseling was overleden aan „een nierziekte", vatte men argwaan legen den man op, te meer omdat hij de laatste maanden op in het oog loo- pende wijze werk had gemaakt van een ruooie vrouw van een jaar of veertig, wiei man toevallig ook plotseling overleden was. Bij een lijliopening bleek, dat zoowel mevr. Hight als de heer Sweelin slachtoffers wa ren geworden van arsenicumvergiftiging. De politie onderwierp Highl na zijn in hechtenisneming aan een ondervraging in den z.g. derden graad. Dat is een verhoor, waarbij de beklaagde fysiek en moreel wordt gepijnigd en uitgeput, zoodat hij ten slotte willoos wordt en men hem laat bekennen, wat men uit hem wil halen. De openbare meening in de V. SI. is altijd verschrikt u« verontwaardigd, wanneer weer eens de praktijken van den derden graad aan het licht komen, maar de autoriteiteir knijpen een oogje toe, en in de Amerikaansche po- litie-bureau's en huizen van bewaring be slaat inderdaad nog een getemperde torluu» Hight bekende al zoo mevr. Highl te heb ben uit den weg geruimd, en verder aan den tand gevoeld bekende hij ook nog, de ongelukkige Sweetin naar de andere we reld le hebben geholpen. De laatste beken tenis trok hij echter den volgenden dag te rug, o! liever, hij vulde ze aan. Niet hijzelf had Sweetin gedood, maar mevr. Sweetin had dat gedaan, door op aanstoken van Hight liaar man te vergasten op choco lade-ijs en roomijs met arsenicum er door gemengd. Hight en mevr. Sweetin waren een halfjaar te voren op elkaar verliefd ge worden en hadden besloten voortaan aan elkaar te zullen toebeliooren. Zij sloten „een liefdesovereenkomst", behelzende dat Hight zijn vrouw, en mevr. Sweotin haar man zou uil den weg ruimen. Dat ie ook gebeurd. Het schijnt echter wel, dat Bight, de wel sprekende predikant, de drijvende kracht in de moordzaak is geweest Hij was het ook, die het vergif had gekocht. Het opmerke lijke in deze zaak is nog, dat de mooie veer* tigjarige mevr. Sweelin, die ook aan een on dervraging in den derden graad werd on derworpen, zich met de grootste geestkracht staande hield, en eenvoudig bleef ontken nen. Den geheelen nacht vermochten de ou dervragers niets op haar. Pas toen zij den volgenden dag met Hight werd geconfron teerd, en deze haar drie uur lang had be zworen toch le bekennen, bezweek zij mot den kreet: „Je hebt mij liefgehad, en nu verraadt je mijl" De opwinding over hel geval is le Mount Vernon algemeen on zeer intens. Nog vó6r de bekentenis van Hight en de in-hechtenis- neming van mevr Sweelin werd het huis van de weduwe door de politie bewaakt, omdat hel volk dreigde haar te zulen lyn chen. De Ohileensche regeering zal om zuinig- heidsredenen 53 militaire atachés, die bij buitenlandschc missies zijn, terugroepen. De toestand op Ellis-ciland, waar de niet van voldoende paspoorten voorziene reizi gers, die in Amerika willen binnenkomen, een 6oort van quarantaine moeten doorma ken, schijnt nog steeds hoogst bedenkelijk te zijn. Er is thans veel sprake over dat ei land, daar een jonge vrouw, Franscho, er zelfmoord heeft gepleegd. Zes maanden lang werd zij er opgehouden. Ten slotte be sloten de Amerikaansche autoriteiten, dat zij niet binnen mocht "in Amerika, daar zij aan een zenuwziekte leed. De „Evening Standard" vraagt: Wie zou er na zes maan den wachten op ElHs-eiland, niet lijden aau een zenuwziekte Maar een Vlaming. Men schrijft aan de (Brusselsche) „Standaard": Het is gebeurd te Kortrijk, in het hartje van Vlaanderen, op 0 September van het jaar 192-1. Een korporaal van het 3e regi ment Jagers te voet ga<f bevelen in het FTansch, aan een dood een voudigen Vlaam- i schen hoerenjongen, "Gustaaf van Mecnon van Seeveren, tot het verrichten van een karweitje. De Vlaming, die geen woordje Fransoh verstaat, werd, onder een vloed Fransclie scheldwoorden, bij den nek ge grepen en zoo verschrikkelijk verwrongen, I dat hij eenigeu tijd buiten kennis bleef. Nu is zijn hals geheel ongevoelig en het hoofd stokstijf op de schouders. Daar de leger dokters van Kortrijk er niet klaar jn zien, is hij naar het militair hospitaal te Gent gezonden, waar hij onder X-stralen onder zocht wordt. De dader van dit feit heeft slechts een onbenullige straf opgeloopen. Het was immers maar een Vlaming dien men mishandeld had I Volgens berichten uit Angora zijn tenge volge van de aardbeving in Armenië ÏO.OOO menschen dakloos. De regeering heeft be sloten een bedrag van 350.000 Turkscho ponden voor eerste hulp voor de noodlij denden ter beschikking te stellen. De oppositie in Amerika tegen de geheel onthouding laat het er niet bij zitten. Dezer dagen besloot het parlementslid J. P. Hill om te beproeven hoe ver de wet zou durven gaan in de belemmering van het vrije par ticuliere leven. Hij kondigde derhalve in het openbaar aan, dat hij een partij bij zich aan huis zou geven, waar alcoholische dranken zouden vloeien (die hij in zijn eigen kelder en dus rechtmatig, ook onder de droge wet in bezit had, immers alleen de ver koop en het transport ervan is verboden), en waar hij gastheer zou spelen voor 276 gas RECLAME, ten. Volgens de letter der wet is dit niet strafbaar. Van verkoop of transport was geen sprake. Maar mr. Hill wilde aantoo- nem, dat hot voor de meer bemiddelden nog zeer goed mogelijk i9 om er volle keldert op na le houden, dank zij sluwe smokkelmetho den en goed geld, waarna zij den wetgever openlijk met liet glas in de hand kunnen uitlachen. De partij leverde daarvan het overtuigend bewijs Veel meer dan 276 gasten versche nen in het huis van mr. Hill in Baltimore, terwijl een menigte van een paar duizend menschen zich voor de deur verdrong om een „glimps" en wellicht een „snif" van het festijn te krijgen. Maar de politie en de geheelonthoudings/- inspecleurs, die mr. Hill openlijk had uit gedaagd om hem te komen arresteeren, ble ven uit de buurt, behalve dan om orde te houden onder de toeschouwers. De zaak is nu in Washington bij de overheid aanhan gig. En mr. Hill is de „natte" held van den dag. In het belastingkantoor van Neu Kölln te Berlijn is men op het spoor gekomen van een enorme ontduiking van monopolierech ten, die in de millioenen gouden M. loopt. Deze ontduiking die voornamelijk door een bekende Berlijnsche likeurfabriek i3 ge pleegd, was slechts mogelijk doordat een belastingambtenaar hierbij hielp. Woensdag werd de hoofdinspecteur van de belasting, Quel, van het kantoor Neu Kölln gearres teerd en beschuldigd zich te hebben laten omkoopen. Reeds medio Augustus was het rijksmi nisterie van financiën ter oore gekomen, dat Quel, die boven elke verdenking stond, booze dingen op zijn geweten had. Eerst werd de zaak disciplinair onder zocht, totdat in hel begin van September de justitie zich er mee ging bemoeien. Het be zwarende materiaal tegen Quel is zeer groot Hij heeft gedurende langen tijd ten gunste van een Berlijnsche likeurfabriek oorkon den vervalscht, door te verklaren, dat be paalde hoeveelheden alcohol voor con sumptie onbruikbaar waren. terwijl de alco hol in werkelijkheid zuiver was en voor het maken van likeur werd gebruikt. Nog andere Berlijnsche firma's slaan on der verdenking bij deze ontduiking betrok ken te zijn. Uit de beschrijvingen in de bladen blijkt, dat zes vrij heftige aardschokken, die Zon dagmiddag Genua hebben geteisterd, een zeer ernstige paniek hebben veroorzaakt. De eerste schok werd om half drie gevoeld, de daarop volgende met lusschenpoozen van een kwartier. Hel talrijke publiek, dat de straten, de koffiehuizen en de plaatsen van vermaak vulde, werd door schrik bevangen en snelde naar open gelegen terreinen. De koffiehuizen op het Piazza Ferrari en de Via XX Septemhre, die op dat uur geheel gevuld warren, liepen leeg en de bezoekers wierpen in hun haast tafels en stoelen om ver. De bewoners in de volksbuurten renden de straat op; vrouwen vielen op haar knieën en richtten gebeden ten hemel. Nauwelijks was men eenigermale van den eersten schrik bekomen ol de tweede schok deed zich gevoelen, die de opwinding weer deed toenemen. Het publiek, dat een feest van het Groene Kruis op het Piazza Umberlo bijwoonde, baande zich een weg naar de nabijgelegen straten, waarbij velen onder den voet geraakten. De paniek be daarde eenigszins toen het orkest bleef door spelen. Bij eiken schok echter nam de angst der bevolking toe en een ieder maakte zich gereed om den nacht buitenshuis door te brengen. '8 Avonds om acht en negen uur herhaal den zich de echoklcen, waarop de paniek haar hoogtepunt bereikte. De schokken ech ter waren hevig maar hadden een golvende beweging, zonder heftige rukken, zoodat er nergens huizen zijn ingestort. Doch zij wa ren voldoende om de half millioen Genuee- zen dermate te verschrikken, dat bij het ochtendgloren de straten en pleinen nog met een angstige menigte waren gevuld Naar uit Calcutta bericht wordt, breidt de pest zich uit in de provincie Ilaiderabad; de laatste week hebben zich 400 nieuwe gevallen voorgedaan Uit Locarno wordt gemeld, dat een grond verschuiving ongeveer 20 huizen in het dorp Someö heeft verwoest. Het station Is volkomen vernietigd. Er zijn 15 inwoners gedood. Een ongewoon hevig onweer heeft eergis teren in de streek van Locarno gewoed en aanzienlijke schade veroorzaakt. Veertien employé's vari de filialen le Dortmund van de Duilsche Rijksbank heb ben ongeveer 300,000 goudmark ontvreemd in den tijd dat verleden jaar de plaatselijke» directie was verbannen. Zoeterwoude. Gemeenteraad, Voorzitter de heer P. Wap, burgemeester. Tegenwoordig alle leden behalve de heer J. B. Wesselingh. De notulen worden door den secretaris voorgelezen en hierna onveranderd goedge keurd. Voor kennisgeving worden aangeno men verschillende ingekomen stukken, o.a. bericht van den Rijksontvanger dat in de gemeentekas is gestort f 10521.15; van den penningm. van hel comité der gehouden ju bileumfeesten ten vorige jare, dat er een ba tig saldo is van f 34.68, welk bedrag in den gemeentekas is gestort. Van den Comm. der Koningin dal aan den burgemeester vergund wordt tot 1 September 1925 in Leiden te wo nen; bericht van Ged, Stalen dat de Rijks- uilkcering ingevolge de Wet van '75 voor 1924 definitief is vastgesteld op f 11.726,281/1 bericht als voren dat Ged. Stalen geen vrij heid vinden het daarheen te leiden, dat de bewoners van den Vlielweg kosteloos over- door MARGARET PEULER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. 89) Zij maakte zich kregelig wijs, dat dit al lee» was, omdat zij nog geen tijd had gelhad gewond te raken aan de gedachte, dat zij Tims toekomstige vrouw was; dat later, wanneer zij meer er aan gewend was, het vooruitzicht van door haar vrienden géiuk- gewen6oht te worden, haar minder onaan genaam zou zijn Zij had ten slotte het feit onder oogen te zien, dat het huwelijk voor liaar niet de vervulling was, die de kroon zette op haar leven; een huwelijk met Tim zou nooit anders zijn dan een suiro'gaat, niet het allerbeste. Met deze gedachten besloot zij ten slotte voor het oogenblik niets van haar verloving te zeggen; maar de draden van iiet leven dn Sunnysdde weer op le nemen, alsof die Veelbewogen maand in Londen mei. het on verwachte hoogtepunt niet bestaan had. Toen zij deze beslising eenmaal genomen ihad, gaf het haar een eigenaardig gevoel van verlichting. Zij vond liet prettig, dat zij do oude gewoonte van toezicht houden op liet Sunnyside-huishouden weer kon opvat ten, zichzelve onmisbaar kon maken voor Selwyn, zijn vrouws humeur wat beteuge len en oen waakzaam oog houden op Molly. Dit taaiste, bemerkte Sara, was verreweg het moeilijkste deel van haar taaie, en de ■vage vrees, die zij had gekoesterd en tot op zekere hoogte met Selwyn gedeeld vóór haar Vertrek naar Londen, nam steeds toe. Molty was altijd een werkelijk allerliefst inconsequent schepseltje geweest, met het humeur van een engel en de openhartigheid van een kind; maar nu was zij vreemd, zenuwachtig en prikkelbaar geworden; zij kon plotseling blozen of verbleeken zonder eenige blijkbare reden, en met een zekeren achterdocht tiet zij zich zoo min mogelijk over haar komen en gaan uil. Zij was be lachelijk boos. wanneer iemand belangstel ling toonde in haar doen en laten en snauwde Sara gewoon at, toen deze langs haar neus weg eens informeerde of Lester Kent nog in de buurt woonde. „Jloe ter wereld zou ik dat weten?" De goudbruine oogen keken Sara wantrouwend aan. ,,lk ben zijn kindermeid niet." Toen, alsof zij loch even zich schaamde over haar uitval, voegde zij er mriendielijker bij: „Ik ben in geen wekep naar de club geweest. Maar ik. ga er morgen heen. Wanneer ik thuiskom, zal ik je nieuwsgierigheid om trent Lester Kent kunnen bevredigen." „Morgen?" Sara keek verbaasd. „Maar we hebben beloofd morgen bij Andrey te komen theedrinken." Molly bloosde en keek een anderen kant uit. „Hebben we dal beloofd?" zei ze vaag. „Dat \yas ik heelomaal vergeten." „Kun je niet overmorgen naar Oldhampton gaan in plaats van morgen?" vervolgde Sara Molly keek bedenkelijk. Eindelijk zei ze toegevend „tk zal je zeggen, wat ik doen zal. Ik zal met den middagtrein terugkomen on je dan op Greenacres ontmoeten." En met deze concessie moest Sara tevreden zijn. De thee op Greenaties was een wort eenvoudige picnic en toen Sara de scha duwrijke, groene grasvelden overstak, ge leid door een keurig dienstmeisje, bemerkte zij, dat een groot aantal van Andrey'e vrienden en vijanden onder het lommer der hooge boomen vergaderd waren, genietend van thee en aardbeien met room. De élite uit de buurt mocht dan heelwat onaange naams weten le vertellen over mevrouw Maynard, als het er op aankwam haar gast vrijheid le genieten, waren zij daarvan niet afkeerig, zoo dikwijls de gelegenheid zich daartoe bood. Sara's hart sprong op, toen zij plotse ling Trents slanke, goedgebouwde gestalte te midden van de gasten op het grasveld ontdekte. Zij had getracht zich vertrouwd te maken met de gedachte, dat zij hem kalm moest ontmoeten, maar hoewel zij uiterlijk koel bleef, had bij iedere ontmoeting haar pols als bezeten geklopt, en vandaag, de eerste maat, dat zij hem zag sedert haar terugkeer uit Londen, had zij oen gevoel, alsof al haar zenuwen boven op haar huid lagen in plaats van er onder. Hij slond te praten mot Miles Derrick De laatste lag gemakkelijk achterover op een rieten sloe! en begon te wuiven en Sara enthusiast te wenken, zoodra bij haar in het oog kreeg. Met een onwillig gevoel gaf zij gdhoor aan zijn wenken en ging naar de heide mannen toe. „Ik heb oen gevoel al9 een sultan, die zich verwaardigt een van de dames uit den hanem in zijn tegenwoordigheid te roepen," zei Miles bijwijze van veronlschuJdiging, toen hij haar de hand gaf. „Ik heb een ver stuikten enkel aan mijn verdere mankemen ten toegevoegd," vervolgde hij opgewekt, .Vandaar mijn groote luiheid." Sara toonde haar deelneming In |énlcele (vriendelijk» woorden, „Hoe ben je hierheen kunnen komen?" vroeg zij. Miles wees op Trent. „Deze man hield vol, dat het slecht was voor mijn geestelijke en moreele gezond heid, om alleen thuis le blijven piekeren, terwijl Lavinia ongechaperonneerd zou uit fladderen. En daarom is hij mij met zijn auto komen aanhalen." Sara's oogen rustten oen oogenblik na denkend op Trents gelaat. Het was eigenaardig zoo vriendelijk en voorkomend hij altijd tegenover Miles Her- rick was. Misschien was ergens in zijn bin nenste een snaar getroffen door het zien van het gebroken leven van den ander. „Juffrouw Tennant denkt, dat het hier oen geval is va» den blinde en den lamme, dat ik iemand in een gezelschap breng," merkte Trent kortaf op. Sara's hart kromp ineen bij de afstoo- lende hardheid van zijn toon; maar zij be sloot de uitdaging te beantwoorden. „Tk ben heel blij, dat u Miles overliaalde om ook te komen," was alles, wat zij zeide. Trent perste de lippen strak op elkaar. Het scheen alsof hij moeite deed de tege moetkoming van haar vriendelijk antwoord te weerstaan, en Miles, dde iets voelde van het vijandige in de atmosfeer, kwam ius- sehenbeide met een alledaagsche vraag over liaar bezoek aan Londen. „Je ziet er smaller uit dan je was, Sara," voegde hij er criiisch aan toe. Zij bloosde even, toen zij Trerds feilen blik over haar voelde glijden. ,,0, ik heb een te vroolijk leventje gehad," zei ze haastig. „De Durwards schijnen half Londen te kennen, zoodat wij eiken dag wel een dozijn afspraken moesten verwerken en dan nog een paar tot in don nacht" „Durward?" lief tig kwam liet woord van Trents lippen, bijna alsof het uit hem ge- stooten werd, en Sara, die hem eenigszins verbaasd aankeek, ontdekte een vreemde, achterdochtige uitdrukking op zijn gelaat. Onmiddellijk keek hij weer onverschillig, maar toch onder dien schijn van onverschil ligheid schenen zijn oogen te branden als van een sluimerende vijandigheid. „Ja, de menschen, bij wie ik gelogeerd heb," logde zij uit. „Kent u ze misschien?" „Dat weet ik werkelijk niet," antwoordde hij onverschillig. „Durward is een naam, die vrij veel voorkomt; is het niet?" „Hun naam is oorspronkelijk Lovell, Dur ward kregen zij er bij met een bezitting, die zij erfden. Mevrouw Durward is oen buiten gewoon mooie vrouw .Ik geloof, dat half Londen op haar verliefd was in haar jeugd." Sara wist nauwelijks waarom zij zich ge drongen voelde zooveel bijzonderheden over de Durwards te vertellen. Na dien eereten, korten uitroep scheen Trent alle belangstel ling te hebben verloren, en leek het verhaal hem oer te vervelen. Hij maakte geen op merking, toe» zij uitgesproken had, „Kent u ze dan niet?" vroeg zij hem ten laatste. „Ik?" Hij schrikte even op, alsof haar vraag hem tot de werkelijkheid terugriep, „Neen. Tk- heb niet het genoegen onder me vrouw Durwards vrienden gerekend te wor den," zei hij rustig. „Maar ik heb -haar wed gezien." „Zij is bijzonder mooi, vindt u niett." fiiold 3aj» sa», (Wordt vervolgd)'.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9